UIT DE PROVINCIE Radion Binnenlands nieuws DE BRONZEN ADELAAR Varkensprijzen vertonen dalende tendenz T. KERKDIENST A G p N D A VOETB OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW J^E BIJ F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF I 2 FLEURIGE THEEDOEKEN Arbeidskrachten in de land- en tuinbouw 1959 Radio en HOEK. Keuring van stieren en vrouwelijk rundvee. Bij de dinsdag gehouden keu ring van stieren en vrouwelijk rundvee was de uitslag als volgt: l'stieren: Gerda's Rudolf, van L. J. Mullaert te Hoek, 2e prijs. Stieren, jonger dan 1 jaar: Graaf, van L. J. Mullaert te Hoek, le prijs. lste kalf koeien: la pr. Corrie 17, van Iz. Verhelst te Terneu- zen; lb pr. Frida, van J. Reijm te Terneuzen; le pr. Adelé 10, van K. G. Tollenaar te Hoek; 2a pr. Stella, van J. Reijm; 2b pr. Paula's Grietje, van L. J. Mul laert; 2c pr. Litty, van J. Reijm; 3a pr. Hendrikje, van L. J. Mul laert; 3b pr. Margje, van L. J. Muilaert; 3c pr. Emma, van F. P. Dieleman te Hoek. 2de kalfkoeien: la pr. Harmke, van K. G. Tollenaar; lb pr. Gra vin, van L. J. Mullaert. 3de kalfkoeien: la pr. Witje, van J. Reijm; lb pr. Marijke, van J. Reijm; 2a pr. Hiltje, van J. Reijm; 2b pr. Margje, van L. J. Mullaert. Oudere koeien: la pr. Nelly 10, van P. Scheele te Terneuzen; lb pr. Friens 32, van K. G. Tolle naar; lc pr. Margje 7, van L. J. Mullaert; 2a pr. Gravin 8, van L. J. Mullaert; 2b pr. Grietje Elza, van L. J. Mullaert; 2c pr. Elsje, van F. P. Dieleman. Kalfvaarzen: le pr. Irene, van L. J. Mullaert. Jonge vaarzen: le pr. Unik, van L. J. Mullaert; 2e pr. Wietje 2, van J. Reijm; 3e pr. Gravin 16, van L. J. Mullaert; 4e pr. Stella 2, van J. Reijm. Kampioene: Friens 32, van K. G. Tollenaar. GEORGANISEERD OVERLEG POLITIE Over de woensdag gehouden vergadering van de commissie van het georganiseerd overleg in politie-ambtenarenzaken is het volgende communiqué verstrekt: Het overleg werd geopend met een bespreking van het ontwerp besluit tot regeling van de rechtspositie van personeel en leerlingen van het rijksinstituut tot opleiding van hogere politie ambtenaren. In een volgende vergadering zal het overleg ter zake worden voortgezet. Besproken werd voorts een ontwerpbesluit tot formele rege ling van verschillende (in de praktijk reeds uitgevoerde) maat regelen op het gebied van de be zoldiging, in aansluiting op over eenkomstige maatregelen voor de overige rijksambtenaren. In dit besluit is tevens opgenomen de formele regeling van de |g. overgangstoelage met ingang van 1 januari 1961 aan verschillende groepen van politie-ambtenaren is toegekend. De commissie zal aan de ministers van Binnen landse Zaken en van Justitie terzake een instemmend advies uitbrengen. Ter sprake kwam verder een. ontwerpei!culaire aan de burge rmeesters van gemeenten met ge- meente-politie en een overeen komstig schrijven aan de alge meen inspecteur van rijkspolitie betreffende salaris-maatregelen voor de rijks- en gemeentepoli- litie per 1 juli 1961. (Uitkering ineens voor de A.O.W.-compen- satie en de mitigatie van de standplaalsaftrek over een daar aan voorafgaand tijdvak). De commissie zal ter zake een in stemmend advies uitbrengen aan de betrokken ministers. Overeenstemming werd be reikt ten aanzien van een twee tal orttwerpcirculaires, respec tievelijk aan de burgemeesters van gemeenten met gemeentepo litie en aan de algemeen inspec teur van rijkspolitie betreffende de arbeidsverkorting en de ar beidstijdverschuiving voor de rijks- en gemeentepolitie. Ter zake zal een advies aan de be trokken ministers worden uitge bracht De vervanging van Belgen in het Katangaanse leger De leiding van de Ver. Na ties-strijdkrachten in Kongo heeft bekendgemaakt, dat offi cieren van de V. N. de Belgen en andere Europeanen zullen vervangen die leidinggevende functies hebben in het Katan- gese leger, als eerste fase in de reorganisatie van het Kongo lese leger. (Krachtens een reso lutie van de Veiligheidsraad van 21 februari zijn de V. N. ge machtigd alle buitenlandse ad viseurs bij het Kongolese leger te verwijderen.) De V. N.-bevelhebber, gene raal Sean MacKeown, heeft mee gedeeld, dat de Katangaanse re gering heeft verzocht, een mili taire missie van de V. N. de kwestie van de vervanging te laten bestuderen. Deze missie vertrok woensdag naar Elisabethstad. In het Ka tangaanse leger zijn op het ogen blik naar schatting 300 tot 350 Europese officieren, hoofdzake lijk Belgen, in dienst. Bovendien zijn ook nog honderd huurlingen overgebleven. MacKeown zei, dat de V. N.- officieren de Belgen en andere Europeanen zullen vervangen totdat Kongolese officieren be schikbaar zijn. RETRANCHEMENT Overplaatsingen. In verband met de reorganisa tie van de douanediensten wor den de volgende ambtenaren met ingang van 1 juli overgeplaatst: De grenskommies A. v. d. Woude naar Oostburg; de grens kommies Stolte naar Sluis en de assistent le klas J. Hakker, die te Retranchement ruim 11 jaar de functie van dienstgeleider ver vulde, naar Sas van Gent in de functie van plaatsvervangend dienstgeleider. Het Zwin gesloten. Het natuurreservaat Het Zwin is reeds enige tijd geleden geslo ten voor het publiek, ter wille van de vele broedende vogels. Dit zal nog duren tot 15 juli a.s. Liefhebbers van „zouterik" zul len dus nog even geduld moeten hebben, alvorens zij de smake lijke zeegroente op tafel kunnen brengen. Plantjes uitgereikt. De leerlingen der o.l. school ontvingen dezer dagen enkele potplantjes, die zij enige maan den zullen verzorgen en waar van in september een tentoon stelling zal worden gehouden. Zij doen dit al jaren, mede ter ver sterking van de schoolkas. ZAAMSLAG Keuring van stieren en vrouwelijk rundvee. Woensdagmorgen had alhier een keuring van stieren en vrou welijk rundvee plaats. De uitslag was als volgt: Stieren (2 jaar)Rooske Ade- ma, van P. A. P. Dieleman te Zaamslag, le prijs. Stieren (1 jaar): Rudolf Jan 43 van Sjoertje 85, van P. A. P. Dieleman, le prijs. lste kalfkoeien: la pa\ Mina 21, van C. de Feijter te Vogel waarde; lb pr. Antje 37, van dezelfde; 2e pr. Lani, van B. Koole te Zaamslag. 2de kalfskoeien: 2e pr. Kaatje I, van C. Dees te Zaamslag. 3de kalfskoeien: le pr. Mina 16, van C. de Feijter. Jarige koeien: la pr. Mina 6, van C. de Feijter; lb pr. Joke. van Jacs. de Kraker te Zaam slag; lc pr. Elsje, van Gebrs. Dieleman te Terneuzen. Het aangevoerde rundvee was van goede klasse. De geschonken beker door de melkfabriek te Kloosterzande voor de beste koe, werd toege wezen aan gebr. Dieleman te Ter neuzen. (Adv.) badhanddoek 4 mmm* OF NAAR KEUZE Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten bekend gemaakt van de telling arbeidskrachten in de land- en tuinbouw 1959. Blijkens deze uitkomsten wa ren in december 1959 501.833 personen als vaste arbeids kracht werkzaam op land- en tuinbouwbedrijven. Vergeleken bij 1956 betekent dit een ver mindering van 58.000 personen (10,5 ten opzichte van 1950 bedraagt de daling 79.000 perso nen (13,5 »/o). Het aantal vaste arbeidskrach ten bestond uit 423.831 gezins leden en 78.002 vreemde arbeids krachten. De daling sinds 1956 bedroeg voor de gezinsmedewer kers rond 52.100 personen 11 procent) en voor de vreemde ar beidskrachten rond 5900 perso nen 7 Vo). De vaste arbeidskrachten wer den tevens ingedeeld naar de tijd, welke door hen per dag, resp. per week werd gewerkt. Voor de gezinsleden die niet vol ledig in het arbeidsproces zijn ingeschakeld, blijkt hieruit een verschuiving in de richting van langere werktijden. Het aantal gezinsleden, dat dagelijks slechts enkele uren (c.q. enkele dagen per week) in de landbouw werk zaam is, daalde met ruim 45i0fl0 personen 25,5 Daarente gen steeg het aantal van hen» dat gemiddeld driekwart van de tijd medewerkt. Het aantal vol ledig in het bedrijf werkzame gezinsledden liep terug met 8000 (3 Voor de tijdelijke arbeidskrach ten werden 38.000 arbeidsjaren geregistreerd tegen 47.000 in '56. Bij de mannen bedroeg de da ling 6620 arbeidsjaren 17,5 bij de vrouwen 2336 arbeidsja ren 25 ®/o). Wat het totale arbeidsvolume in de land- en tuinbouw betreft, werd voor 1959 een totaal van 431.200 arbeidsjaareenheden (AJE) berekend. Vergeleken bij 1956 (468.800 AJE) betekent dit een vermindering van 8 °/o. De gemiddelde arbeidsbezetting per 100 ha daalde hiermee van 20,4 tot 188,7 AJE. GEREF. GEMEENTE (Syn.) DONDERDAG 8 JUNI. Terneuzen i Frans Halslaan) 7.30 uur Ds. A. Honkoop, van Goes. DONDERDAG 8 JUNI 3T. JANSTEEN: 9.30 u.: Pre- miekeuring stieren en vrou welijk fokvee. CLINGE: 14.00 uur: Premie- keuring stieren en vrouwelijk fokvee. VRIJDAG 9 JUNI. TERNEUZEN: Grand Hotel „Rotterdam", 2 uur: Algeme ne vergadering leden Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" Raiffeisenbank. Kantoor der vennootschap, 2 uur: Buitengewone vergade ring van aandeelhouders N.V. Transportmij „Terneuzen". Luxor-Theater. 8 u.: „Het zwarte schaap". KOEWACHT: 14.00 uur: Pre miekeuring stieren en vrou welijk fokvee. ZUIDDCRPE: 9 uur: Premie keuring stieren en vrouwe lijk fokvee. AESDALE: 10.30 uur: Premie keuring stieren en vrouwelijk fokvee. Getuigen herkenden overvallers taxichauffeur AAN BUIKSCHOT OVERLEDEN. In het ziekenhuis Bethesda te Hoogeveen is woensdagmoi gen overleden de 30-jarige spoorieg- ger B. Pekel, die zondag j.l. toen nij een dreigende houding tegen een politieman aannam dooi een schoc dat die politieman loste, in de buik werd getroffen. P. laat een vrouw en drie kin deren achter. JONGETJE ONDER TRACTOR Het driejarig zoontje van de heer H. Suurd in Oudehorne (Fr.) is dinsdag in het hooiland achter de ouderlijke woning on der een achterwiel van de door zijn vader bestuurde tractor ge raakt. Het knaapje werd naar het ziekenhuis in Heerenveen vervoerd, waar het kort na aan komst is overleden. EEN RAAMHOR HOUDT GEEN DIEVEN TEGEN Het verlaten van hun woning zonder deze aan alle zijden goed te hebben gesloten is 'n echtpaar in Elsrijk, Nieuwer-Amstel, dins dagavond duur te staan geko men. In de deuropening van het balkon op de eerste verdieping was slechts 'n raamhor „stevig bevestigd. Bij hun late terugkeer con- •den de bewoners dat het gaas van de hor was stukgesne- GROTE WATEROVERLAST DOOR HEVIGE REGENVAL IN GROESBEEK Zwaar onweer, gepaard gaande met hevige regenval, heeft dins dagavond in het oosten en noor den van Nederland veel schade aangericht en overlast l>ezorgd. In Groesbeek stroomde 't water van de omliggende heuvels hui zen en hotels binnen. Een rijwleL zaak moest geheel voor het water worden ontruirmL Foto: Bewoners van liet geteis terde gebied in Groesbeek doen hun best het overtollige water met bezems te verwijderen. mm 1 fös-! J V ,r.\ $?i;: - i -v'i - :.-~V - i r r - --A - fiti - rr*» J>- - - -v- -■ iv- 0 door 0 BARONESSE ORCZT 39) Nadruk verboden. Delessart werpt snel een on derzoekende blik op zijn man nen. Hij weet maar al te goed, dat verzet nutteloos zal zijn met deze mannen, die op het punt staan hun wapens neer te leg gen. De Poolse lansiers winnen veld. Er blijft Delessart geen keuze over. Hij moet zijn man nen bevelen, maar er komt geen woord over zijn lippen. Nog even en de twee legertjes staan tegenover elkaar. Een ogenblik lijkt het, alsof de natuur zelf stilstaat, luistert en toeziet. Dan, aan het hoofd van zijn oude jagers, loopt de keizer ongewapend recht op de troepen van Delessart af. St. Genis roept„Daar is hij Vuur!" Maar de soldaten van het oude regiment, waarin Napoleon eens diende, zijn nu zo bleek als de dood en hun knieën knikken. Op enige passen afstand van de voorste gelederen houdt Na poleon halt: „Soldaten, hier ben ik roept hij luid. Kalm knoopt hij zijn oude grijze jas open. „Vuur!", roept St. Genis woe dend. De stilte duurt voort. Napo leon komt nog nader; met zijn jas open, stelt hij zich bloot aan de eerste kogel, die een eind aan zijn avontuurlijk leven durft te maken. „Is er één van jullie, die zijn keizer wil neerschieten? Zo ja, hier ben ik! Vuur!" Wie van de soldaten, die bij Jena en Austerlitz onder hem gevochten hadden, zou hier niet van in de war raken? Zijn stem heeft nog de oude vertrouwde klank en zijn persoonlijkheid w)erkt nog als een toverwoord. Hij mag dan eerzuchtig en streng zijn, voor het leger is hij niet alleen de bevelhebber, maar ook een kameraad. Plotseling wordt de stilte ver broken. Kreten van „Vive l'Em- pereur" verscheuren de lucht, de echo weerkaatst het geluid door het smalle dal. De gelederen worden verbroken. Witte kokar des vliegen naar alle kanten, de driekleur verschijnt overal. Sha ko's worden op de punten van de bajonetten heen en weer ge zwaaid en telkens weerklinkt die kreet: „Vive l'Empereur!" Burgers en infanterie-soldaten verdringen zich om de kleine man met de versleten jas. Met een kameraadschappelijkheid, waardoor hij de soldatenharten altijd weer aan zich weet te bin den, trekt hij een oude sergeant aan de punten van zijn lange snor „Zeg eens, rapalje, wou jij je keizer gaan doodschieten, hè?", zegt hij. „Ik niet", antwoordt de man grimmig, „kijk maar eens naar onze geweren. Er is er geen één geladen". Delessart, wanhopig, maar tot in het diepst van zijn hart ont roerd, biedt zijn zwaard aan Na poleon; hierop schudt de keizer hem de hand. Alleen St. Genis heeft dit to neel met afschuw en minachting gadegeslagen. Zijn koningsge zinde overtuigingen zijn alge meen bekend. Nog geen kwartier geleden heeft hij Delessart be volen, die rover en zijn bende neer te schieten en nu is iedere soldaat al overgelopen. Hij is dol van woede, maar er is ook een onbestemde vrees in zijn ver warde gedachten. De infanterie heeft zich al bij de gelederen van de oude garde geschaard en Napoleon spreekt zijn troepen toe, met die bezie lende welsprekendheid, waarvan hij het geheim zo goed kent. Op dat ogenblik komen drie ruiters met grote vaart uit Grenoble aanrennen; zij dragen de uni form van officier van de natio nale garde en hebben de drie kleurige kokardes op hun sha ko's. St. Genis herkent hen onmid dellijk het zijn Victor De Mar- mont, de officier van gezondheid Emery en hun vriend, de hand schoenenfabrikant Dumoulin. Zij springen van hun paarden en buigen voor hun held. „Sire, uit naam van de bur gers van Grenoble bieden wij u onze diensten aan en ook hon derdduizend francs, zo juist voor uw gebruik ingezameld", zei Du moulin, de handschoenenmaker. „Ik neem beide aan", ant woordde de keizer en hij drukte de handen van zijn drie toege wijde volgelingen. St. Genis trok zijn paard met een ruk om en galoppeerde in de richting van Grenoble. III. In Grenoble zelf heerste grote opgewondenheid. In de kazernes klonken onop houdelijk kreten van „Vive l'Empereur!"; generaal Mar- chand deed al zijn best, een eind aan dat geroep te maken en de soldaten van hun plicht jegens hun vorst te overtuigen. „Uw land en uw vorst begon hij. „Ons land en onze keizer!", antwoordden de soldaten steeds brutaler. De geest van het leger en van het volk Was door en door Bo- napartistisch. Zij hadden noch Marchand, noch prefekt Fourier, die bij de restauratie zo gauw van politiek veranderd waren, erg vertrouwdzij haatten de Comte de Cambray, de Viscomte de St. Genis, de due d'Embrun, met. hun ouderwetse ideeën over de bespottelijke rechten van de adel. Zij vonden hen verwaand en wreed. Zij hadden niets ge leerd van de revolutie, integen deel, zij verbeeldden zich meer dan ooit! (Wordt vervolgd.) den en dat ongenood bezoek door dezelfde comfortabele ope ning de woning weer had verla ten met een goed deel van bezit, nl. met een geldbedrag van 8000 a 9000 gulden en een aantal sie raden. VADER EN KIND VERDRONKEN In Echtenerbrug is dinsdag een veehouder in de Tjongervaart verdronken bij een poging liet leven van zijn vijfjarig zoontje te redden. Ook het kind is om het leven gekomen. De veehouder-melkrijder, de heer G. Kussendrager, en zijn echtgenote waren in Echtener brug aan het melken. Het 12- jarige dochtertje moest op haar vijfjarige broertje Frankie pas sen. De kinderen gingen in een bcotje in de Tjengervaart, waar bij het jongetje overboord sloeg. Op het hulpgeroep van het meisje kwam de vader, die niet kon zwemmen, toelopen. Hij be- dach tzich niet en sprong te wa ter. In zijn poging om zijn zoon tje te redden mocht hij niet sla gen, beide verdwenen onder wa ter. Het kind, dat juist dinsdag 5 jaar geworden was, werd al spoedig levenloos uit het water gehaald. Het lijk van de heer Kussendrager is eerst later ge vonden. KNAAPJE VERDRONKEN Woensdagmiddag om half zes is een 7-jarig zoontje van de fa milie Elieveld uit Wormerveer in de Zaan gevallen en verdron ken. De jongen speelde met een vriendje aan de waterkant en ge raakte daarbij in het water. De Wormerveerse politie bracht het knaapje binnen twee minuten op de wal. Kunstmatige ademhaling had echter geen resultaat meer. DIEFSTAL UIT R. K. KERK Gistermorgen heeft de pastoor van de RK.-kerk in Loosduinen bij de Haagse politie aangifte ge daan van de diefstal van 500. De dieven hadden zich toegang verschaft tot de pastorie door ter hoogte van het slot een stuk je glas in lood uit de deur te 'oer- wijderen. Ze vonden hun buit in een kast in de pastorie. DODELIJK VERKEERSONGELUK Een jongen van naar schatting 13 jaar is woensdagmiddag in Zaandam om het leven gekomen bij een verkeersongeluk. Hij viel met zijn bromfiets onder het ach terwiel van een vrachtwagen, en was op slag dood. Des avonds om 11 uur was het stoffelijk over schot nog niet geïdentificeerd. Mintens vier personen hebben twee opvarenden van de Britse torpedooootjager „Thowbridge" beneend ais de ciaaers van de overval op de 61-jarige Amster damse taxifuiauneur J. B. van der Heyden. Dit is bet resultaat van een conlrontatie die woens dagochtend aan boord van liet Britse oorlogsschip in de haven van Den Heiaer is gehouden. Kort voor 12 uur is de „Thow bridge" uit Den Helder naar En geland vertrokken. De Amster damse officier van justitie mr. R. b. neuKeis zal het dossier bin nenkort naar de minister van Justitie zenden. Deze moet dan beslissen of hij de Engelse ma- i'lneautoriteiten zal verzoeken een vervolging tegen de twee op varenden te laten instellen. Ze zijn evenwel hardnekkig blijven ontkennen. Justitie en politie zijn vol lof over de medewerking van de commandant van de „Thowbrid ge", die het vertrek van zijn schipr enkele uren uitstelde en de volledige bemanning liet aantre den voor het politieonderzoek. In verband met de internationale rechtsregels kon aan boord van het Engelse marineschip (exterri toriaal gebied) niet tot arrestatie worden overgegaan. Mr. Heukels deelde ons mede dat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. Als de En gelse marineautoriteiten na ont vangst van het dossier over de iafhartige overval tot vervolging mochten besluiten, zullen de twee matrozen zich t.z.t. voor de zee- krijgsraad in Portsmouth moe ten verantwoorden. Voor het zo ver is zullen evenwel nog enkele juridische puzzels moeten wor den opgelost. Voor een vervol ging bij verstek voelt mr. Heu kels in principe niet veel, omdat de executie van het vonnis dan illusoir is. Vijfdaagse schoolweek als proef in Amsterdam B. en W. van Amsterdam heb ben besloten dat alle openbare lagere scholen en kleuterscholen de vier zaterdagen voorafgaande aan de zomervakantie, d.w.z. de beide laatste zaterdagen van juni en de beide eerste van juli, ge sloten zullen zijn. Dit bij wijze van proef. Na afloop van de proef zal een enquête onder de ouders worden gehouden ten einde inzicht te krijgen in de reactie van de kinderen in en bui ten de gezinnen op deze vrije zaterdagen. In de loop van de winter zal worden nagegaan of er aanlei ding bestaat in de zomer van 1962 maatregelen te treffen tot invoering van de 5-claagse schoolweek. De varkensprijzen zijn in de afgelopen twee weken met 4 a 5 cent gezakt tot ƒ2,24 per kg voor de varkens van 70 tot 90 kg. Deze prijsdaling wordt mede ver oorzaakt nu de exportmogelijk heden naar Frankrijk zijn weg gevallen, omdat dit land zijn grenzen heeft gesloten, nadat de minimumprijs was bereikt. De voorzitter van het Produkt- schap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, zei woensdagmor gen op de openbare vergadering van het Produktschap in Utrecht, dat de toestand in Frankrijk zeer onoverzichtelijk is en dat moei lijk valt te voorspellen, wanneer de grenzen weer open zullen gaan. Hij verwacht niet, dat dit op korte termijn zal gebeuren. Het Produktschapsbestuur be sloot, de overnameprijs voor ba- convaikens met ingang van a.s. maandag te verlagen van 2,37 tot 2,32 per kg geslacht ge wicht om het verschil in prijs met de opvolgende klasse wat te reduceren. Om het aanbod op de binnenlandse markt wat te verlichten, werd echter besloten, het kwantum van voor Engeland bestemde baconvarkens op S000 dieren per week te brengen. De standing orders zullen echter de 5000 varkens niet te boven mo gen gaan. De heer De Veer deel de mede, dat de situatie op de Engelse foaconmarkt momenteel gunstig is. Voor de invoer van varkens en varkensonderdelen zullen voor lopig geen vergunningen worden afgegeven. Voor het geval de Franse grenzen voor de volgen de vergadering over veertien) da gen weer open mochten gaan voor import uit Nederland, is be sloten, de heffing op de export van varkens naar Frankrijk te laten vervallen. De heer De Veer is echter gemachtigd weer een heffing van vijf gulden in te stellen, wanneer zou blijken, dat deze export te grote vormen gaat aannemen. Vee- en Vlees-voorzitter kreeg kangoeroe De voorzitter van het Pro duktschap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, is gisteren 65 jaar geworden. Toen hij gis termorgen in Utrecht arriveerde om de openbare vergadering van het Produktschap te leiden, trof hij naast de voorzittershamer een miniatuur kangoeroe aan. hem aangeboden door de minis teriële vertegenwoordigers, on der wie mej. mr. J. J. Portheine van Economische Zaken. Het geschenk verwekte de no dige hilariteit, aangezien mej. Portheine en de heer De Veer enige weken geleden een groot verschil van mening hebben ge had over dit Australische bui deldier. De heer De Veer wilde nl. de verwerking van kangoeroe vlees in de vleeswarenfabrieken verbieden, terwijl mej. Portheine van oordeel was, dat het goed kope en, volgens haar, lekkere kangoeroevlees wel een kansje moest krijgen in de fabrieken. De heer De Veer kreeg zijn zin Om de Wate wisselbek Tern. Boys—Hon Gisteravond werd dersportpark de eer: gespeeld om de Wa selbeker tussen de oi vereniging Tern. Boj naar de tweede kl: KNVB gepromovee nisse. Vooral in de eers' het een aantrekkel voetbal, dat gelijk rust brak aan met ee sprong voor Hon ten Na de thee ging techniek en het gro dingsvermogen van een woordje meespr zaam maar zeker wei teruggedrongen. He een wat eentonige t waarin de gasten u zande nog 3 doelpu den. Opnieuw moeil rond Jimmy C Jimmy Greaves d< jeugdige Engelse die onlangs van Chel naar F. C. I.lilano, dag een enerveren leefd. Kort nadat F aankondigde dat de dagavond in Milaan se debuut zou make Eraziliaanse Botafo het bestuur van Che in die wedstrijd voo te komen. Als reden gelse club op, dat klein gedeelte van som ruim 800.00 was ontvangen. „Wij zullen Greav stemming geven voc spelen, voordat het drag aan ons is o\ VRIJDAG 9 J HILVERSUM I: 7.< Gram.; 7.30 Voor de Gram.; 7.45 Morgeng weging; 88.00 Nws; 8 Hoogmis; 9.35 Wa Schoolradio; 10.05 e 11.00 Voor de zieker 12.00 Middagklok; 12. Land- en tuinbouwn Lichte muziek; 12.5( Nws; 13.15 Zonne Dansmuz.; 13.45 Idem; 15.00 Schoo Voor de zieken; 16. piano; 17.00 Boekbe: jeugd; 17.15 Kindei Beursber.; 17.45 Am 18.20 De bisschop Skylge. klankbeeld; ringsuitz.; 19.00 Nws 19.25 Memojandum; ke lezing; 19.40 V voor de militairen; pole ork.; 21.00 Grar 21.40 Jong - oud - ee gedachten wisseling Cogitationes Cordis; bespr.; 22.30 Nws; muziek; 23.10 Gehuv ruzies, lezing; 23.20 (verv.); 23.55 Nieuws HILVERSUM II: 7.10 Gym.; 7.20 Grar 8.18 Gram.; 9.00 G; vrouw; 9.10 Voor de Gram.; 9.40 Schot Dit en het andere, Morgenwijding; 10.2 Promenade ork.; 11 kleuters: 11.15 Zang Orgelspel; 12.00 Lit 12.20 Regeringsuitz.; en tuinbouwmeded. en prognose; 12.5( 13.00 Nws; 13.15 Me 13.25 Beursber.; 13.3 ziek; 14.00 Pianoi Boekbespr.; 14.45 15.05 Gevar. progr.; iilharm. ork.; 16,30 ken; 17.00 Gram.; muz.; 17.50 Act.; 18.1 Vlaamse notities; 18 muz.; 18.50 De pun' lezing; 19.00 Voor 19.10 Jazzmuz.; 19.31 land nu, gesprek; nws; 20.00 Nws; 20. metje voor Ida, he Zweedse liedjes; 21 Uitz. over moderne Buitenl. weekoverz. 22.40 Zorg om de 23.00 Soc. nieuws i 23.10 Muziek-revue BRUSSEL (VI.): 12.02 Gram.; 12.30 12.35 Gram.; 12.50 ten; 13.00 Nws; 15 en gram.; 14.00 Amus. muz.; 16.00 ten; 16.06 Gram.; 1 orkest; 17.00 Nws; muziek; 17.45 Dui Zangrecital; 18.10 king; 18.20 Voor 18.50 Sportkron.; 19.40 Schoolwedstr. conc. (in de pauze doskoop); 21.45 Gr 22.15 Jazzmuz.; 22.: Televisieprogr NED. TV: 20.00 en weeroverz.; 20.5 kritiek; 20.45 Vers documentaire; 21.2: 21.45 Epiloog; 21.55 Nederlands. VL. BELG. TV: Ronde van Italië; over dieren; 19.30 20.00 Nws; 20.30 progr.; 21.30 Film TV-rally; 22.45 Nie

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2