Dit de Provincie BINNENLANDS NIEUWS AGFND Moord Radi 1 DE BRONZEN ADELAAR Jaarlijkse wedstrijd van Brandweercorpsen in Oost Zeeuws-VIaanderen Manschappen van het Brandweercorps van Hoek in actie Ce jaarlijkse wedstrijd van andweercorpsen had zaterdag j l. te Zaarnslag plaats. Reeds des morgens vroeg was het te bemer ken, nat er op deze dag een tref- ten zou plaats vinden op brand- weergebied, want ongeveer 170 brandweerlieden uit oost Zeeuws- VIaanderen wandelden in ambts- kleding door het dorp, tot grote vreugde van de jeugd, die op de ze vrije zaterdag; iets extras te beleven zou krijgen, daar niet minder dan 18 corpsen in een vreedzame strijd elkaar zouden bekampen in hun technische be kwaamheid van blussen van een (gelukkig denkbeeldige) brand, die ontstaan zou zijn in het ge fcouw van de vroegere elektrische centrale, staande in de Stoof straat. Omstreeks half tien had in de raadszaal, in tegenwoordigheid van de wethouders A. Koster en F. de Koeijer, en de gemeente secretaris de heer J. W. Kusee, door burgemeester H. D. Trimpe de ontvangst plaats van de leden der jury, de heren C. Berrevoets, commandant der brandweer te Zierikzee, H. F. Boogaard, com mandant te Sluis, G. Reijnhoudt, commandant te 's-Gravenp,older, M. Nijhoff, commandant te Fij naart en A. Suriet, onder-com mandant te Bergen op Zoom, en can de commandanten van de aan deze wedstrijd deelnemende corpsen. Nadat de burgemeester de gas ten van deze dag had verwel komd en een kopje koffie was geserveerd, sprak hij de hoop uit dat deze jaarlijkse ontmoeting, zoals gebruikelijk, in goede ka meraadschap en begunstigd door goed weer, zou verlopen. Hierna begaven allen zich naar het verzamelpunt op het Dorps plein om in volgorde van het vastgestelde programma hun prbeve vhn bekwaamheid in het blussen van brand voor de boven genoemde jury af te leggen, welk evenement door vele ingezetenen met belangstelling werd gevolgd,, voor zover de politionele afzet ting van het terrein zulks toeliet, want de brandweerlieden moch ten op generlei wijze in de uit voering van de hun verstrekte opdracht worden gehinderd. De 5 corpsen die des voormid dags volgens het programma moesten uitrukken, troffen het met liet weer, doch de overige MINIMUMPRIJS AARDBEIEN Beneden 45 cent per kg zullen dit seizoen door de Ned. veilin gen geen aardbeien worden ver kocht. Deze minimumprijs is vastgesteld door het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen. Deze prijs geldt voor alle rassen met en zonder dop. Wanneer de aardbeien op- de veilingen niet voor deze prijs verkocht kunnen Morden, krijgt de teler voor aard beien zonder dop een vergoeding van 45 cent pei kg voor de kwali teiten 1 en 2. Voor de aardbeien met dop, kwaliteit 1 en 2 is de vergoeding 35 cent per kg. Voor alle afwijkende aardbeien is de vergoeding bij eventuele door draai vastgesteld op 15 cent per kg. Deze minimumprijsregeling is niet van toepassing voor aard beien. die onder glas zijn geteeld. Er zal dit jaar geen heffing op de aardbeien worden ingehouden. Storingvrij telefoneren in lawaaiige omgeving Philips heeft aldus de Phi lips Koerier een telefoonhoorn ontwikkeld waarvan het elektri sche systeem ongevoelig is voor het omgevingslawaai; speciaal voor ruimten waar toepassing van akoestische boxen of geluid- dichte telefooncellen niet moge lijk is dan wel te kostbaar zou zijn. In de nieuwe telefoonhoorn wordt een speciale hypercardi- noide microfoon gebruikt met de gunstige eigenschap dat de elec- trodynamische microfoon zeer sterk richtinggevoelig is. Dit wil zeggen dat als gevolg van de hartvormige richtingskarakteris- tiek van de microfoon de opna me van het omgevingslawaai tot een minimum beperkt blijft. De telefoon werkt eveneens volgens het elktrodynamische principe. De daarbij nodige ver sterker behoeft niet direct bij de microfoon te worden gemon teerd. corpsen die in de middaguren hun proeve van bekwaamheid moesten afleggen, hadden te kampen met regenbuien, die bij het mussen van werkelijk uitge broken brand wel welkom zijn, doch bij wedstrijden allerminst. Nadat alle corpsen zich van hun taak hadden gekweten, ver enigden zich genodigden, jury en brandweerlieden in net Jeugdge- bouw „De Poort", waar de ad junct-inspecteur van het brand weerwezen te Breda, de heer De Roos, het betreurde dat in de middaguren weliswaar de regen als spelbreker was opgetreden, maar dat overigens deze jaarlijk se ontmoeting van de brandweer corpsen uitstekend was geslaagd. Spreker betuigde rijn clank aan het gemeentebestuur van Zaarn slag voor de genoten ontvangst, aan de juryleden voor de wijze waarop zij de verrichtingen der corpsen hebben gadegeslagen en beoordeeld, de gemeentelijke brandweer voor de keurige voor bereiding van deze dag en de plaatselijke rijkspolitie voor haar medewerking om het optreden van de corpsen ongehinderd te doen verlopen. Vooruitlopend op de uitslag; van de wedstrijden zei de heer De Roos, dat het resultaat hier van niet het belangrijkste is, wèl de ontmoeting zelve, die een sti mulans moet zijn voor de verdere' ontwikkeling van de brandweer corpsen. Hierna verzocht spreker burge meester Trimpe de uitslag be kend te maken en de door de ju ry' toegekende prijzen uit te rei ken. Alvorens hiertoe over te gaan zeide de burgemeester dat het voor het gemeentebestuur een genoegen was geweest de brand weercorpsen uit Oost Zeeuws- VIaanderen en de hierbij genodig den te mogen ontvangen. Spreker zei uit de verrichtingen van de diverse manschappen een ieder wei de indruk zal hebben ge geven, dat de plaatselijke brand weercorpsen paraat zijn, dit tot geruststelling van de bevol king. lviaar daarvoor mqet ge- oeleni worden en de vóorge- s-1.reven oefeningen Worden ge volgd om bij eventuele branden vlug en correct te kunnen optre- ,".cn. Hierna ging de burgemeester over tot het bekendmaken van de door de jury opgemaakte uitslag en tot de uitreiking van de daar mede in verband staande toeken ning der prijzen, waarbij hij ieder corps zijn gelukwensen aanbood. De uitslag was als volgt le prijs: Brandweercorps van St Jansteen. 2c prijs: Bedrijfsbrandweer Centraic Suiker Maatschappij te Sas van Gent en het biandweer- corps dei gemeente Philippine. 3c prijs: Brandweercorps df> van ierneuzen, idem der ge meenten Axel en Westdorpe, be drijfsbrandweer der Cokèstabriek te Sluiskil, brandweercorps I van Tepneuzen en dat van de gemeen te Zaarnslag. ,4e prijs: Brandweercorps der gemeente Hulst, idem van Sluis kil, en de gemeenten Vogelwaar de,Zuiddorpe en 'Sas van Gent, de bedrijfsbrandweren van Coöperatieve Beetwortelsuiki briek en Raffinaderij, beider te Sas van Gent, en van het brand weercorps der gemeente Hoek, De tevelvoerdersprijs werd toe gekend aan de heer Valcke, com mandant van het brandweercorps der gemeente St Jansteen, terwijl de uitgeloofde wisselbeker voor de best geplaatste bedrijfsbrand weer dit jaar in het bezit kwam van het corps van de Centrale suiker Maatschappij te y&s van Gent. Namens de rijksbrandweerin- spektie wera nog net woord ge voerd door de heer De Roos, die zijn tevredenneid betuigde over de geleverde prestaties en allen aanspoorde om door regelmatige oefeningen de bereikte resulta ten nog op te voeren. Hierna verenigde zich het ge- zeischap, bestaande uit ongeveer 180 personen, aan 'n keurig ver zorgde koffiema. ltijd, waai Dij de burgemeester nog een dankwoord richtte tot het bedienend perso neel van deze maaltijd, terwijl dë eurgemeester van St Jansteen, mr J. I. M. Reuser, namens de aan deze wedstrijd deelgenomen hebbende corpsen zijn dank be tuigde aan het gemeentebestuur van Zaarnslag voor de genoten ont'v angt. AXEL. Volkswagen in de sloot Zaterdagmiddag omstreeks vijf uui reed een Volkswagen, be stuurd door de heer M. R. D. uit in de richting Terneuzen. Ter hoogte van de wegkruising met de oude Zaamslagse weg moest hij uitwijken voor een tegenligger. Door een niet op gehelderde oorzaak slipte de volkswagen, waardoor deze in een naast deze weg lopende sloot terecht kwam. De be stuurder bekwam geen letsel, maar de auto was zwaar bescha digd. ZAAMSLAG Benoeming leidster Oir. kleuterschool. Met ingang van 1 juli a.s. is te, vervulling van de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. Scheele naar Zwijndrechf, tot leidster van de Ghr. kleuter- schoolibenoemd. mej. L. van Doe- selaar-'te Terneuzen.- MAANDAG 5 JUNI TERNEUZEt^: Gebouw „Pro Regè", 7.30 uur. Jaarlijkse al gemene ledenvergadering van „Het Groene Kruis". Luxor-Theater. 8 u.. .JSla- - venopstand in Atlantis". AXEB: Het" Centrum,. 8 uur: „Om zonden huilt men' later". DINSDAG G JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, ;- 8 uur: „Ieder meisje weet het". AXEL: 10 u.: Premiekenrmg stieren en vrouwelijk fokvee. KNOL: 14.00 u..\ Premiekeu ring stieren en vrouwelijk fokvee. DOBEXJJKE VAL UIT TREIN Een 26-jarige Duitser, Axel Blin- dow uit Cuxhaven, is zaterdag avond om kwart over acht bij Rijs sen uit een D-trein gevallen en om het leven gekomen. De trein was op weg naar Hoek van Holland. Burgemeester Trimpe reikt aan de eommanilant van het Brandweercorps van St. Jansteen, de heer Valcke, de eerste prijs uit Uit ziekenhuis ontvoerde nabij terecht. In de nacht van vrijdag op za terdag is uit het ooglijdersziekerr- huis te Luik een negen maanden oude' baby, een meisje, ontvoerd. Het was onder behandeling voor een longaandoening en verkeert in levensgevaar, daar zijn toe stand bijzondere verpleging nodig maakte. Per radio werd een op roep tot de ontvoerders gericht. Teen die moeder van het kind, die- in. dezelfde kamer sliep, za terdagnacht om een uur of twee wakker werd, constateerde zij de verdwijning. Zaterdagmiddag is rond het middaguur de baby levend en verlaten aangetroffen in een park. De vader is een onbemiddelde arbeider van 25 jaar oud uit Amay bij Luik. Er zijn geen aan wijzingen dat het hier om een familiekwestie gaat. Het echt. paar. dat nog een driejarige zoon heeft, leeft in goede harmonie. Mislukte aanslag op de Franse schrijver Mattriac Op het landgoed van de Fran se schrijver Francois Mauriac bii Saint Maixent, Gironde, is vrijdag een bom ontdekt. Door het blaffen van dc hond van Maurice werd de huisbe waarder attent op een voetbal, die op ongeveer vijftig meter van het huis achter een steen tegen het grasper]-: lag. De man waarschuwde de gen darmerie.. en de opruimings- diehst liet het projectiel ontplof fen. Men heeft kunnen vaststel len dat de ballon, behalve spring stof. een elektrisch tijdmeChanis- me en een ten dele verbrande lont bevatte. .MAN TRA( HTTE ZIJN VROUW TE WURGEN „Nu zijn we alleen, nu ga je er aan nep ue -il-jai ige Haagse s^nnjfmacninemoiuem C. H. H. vrijdagavond tegen zijn 58-jarige eciugenole, terwijl hij haar pro beerde te wurgen. Een ogenolik tevoi ar. nacl ue man daai toe zijn mouw uit zijn oveinemd ge- scneurd en die goed nat gemaakt onder de kraan. Le vrouw zeeg ineen op de vloer van de keuken, waar net ecnlpaai zich op üat moment bevond. De man zette alle gaskranen open en vernet toen ue woning met medeneming van een nog onbekend bedrag aan geid van zijn echtgenote, een uoenter en van een kostganger, n-e dochter was die avond uitge gaan met een vriend en ook de xostgangei was atwezig. Geiukkig voor de vrouw duurde haai .ewustoloosheid slechts kort en daarom slaagde zij erin nog tijdig de gaskranen dient te draai en. Nadat de dochter omstreeks middernacht was thuisgekomen Lesioten beide vrouwen 'aangifte te doen bij de politie. De man, dié zijn heil had gezocht in zijn stameaié, werd daar door de"politie gearresteerd. Hij ver keerde echter zodanig onder in vloed van sterke drank, dat hij met meer kon worden verhoord. Eekend is echter, dat het de laatste tijd niet goed boterde tus sen de echtelieden. De man wordt beschuldigd van poging tot moord cq poging tot zware mishandeling met voorbe dachte rade. JONGEN VERONGELUKT Een 7-jarig zoontje van de fa milie Perquin uit Utrecht is za terdagmiddag op de brug over de Oude Rijn door een Duitse auto aangereden. Hij was op, slag dood. Het knaapje was aan het vis sen en klauterde de brug op, die in rijksweg 2, ter hoogte van de aluminiumfabriek ligt. Hij stak, zonder op het verkeer te letten over. Een 20-jarige bankwerker uit. Dusseldorp, die met zijn auto juist een andere auto passeerde, zag het kind te voorschijn komen uit de ligusterheg, die de rijba nen scheidt, doch kon onmogelijk op tijd remmen. Het stoffelijk overschot van het ■slachtoffertje is overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Utrecht. TWEE KINDEREN GESTIKT BIJ BRAND In een woning in een van de oudste stadswijken van Rotter dam Spangen heeft zater dagmorgen in alle vroegte een tragedie plaats gehad, die zclf.s voor de omwonenden lange tijd onopgemerkt is gebleven. Twee kinderen uit een gezin, de 4-jarige Leendert Jan van Drièl en zijn 3-jarig zusje Wïlhelmina, werden bij een beperkte, maar hevige brand in hun slaapkamer tje door de rook verstikt. De brand moet tussen half ze ven en zeven uur zijn uitgebro ken, enkele uren nadat de vader een trambestuurder de wo ning in de Van Lennepstraat had verlaten. Vermoedelijk heeft het jongetje in bed met1 lucifers ge speeld. De rooklucht werd opge- meikt door een oude buurvrouw, die de moeder waarschuwde. Zij sliep met een ouder dochtertje en een raby van een. half jaar in een voorkamer en had nog niets ge merkt. De ramp had zich toen waar schijnlijk al voltrokken, want het kleine kamertje van de kinderen twee bij drie en een halve me ter kon niet worden benaderd door de dikke en verstikkende rook. Zelfs de brandweerlieden, die vrij spoedig arriveerden, wa ren met hun persdrukmaskers aanvankelijk nog machteloos. Pas na 'het gebruik van nevel- stralen konden zij in het kamer tje komen. Daar brandden de 36) (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK IV DE MILJOENEN VAN DE KEIZERIN Nu De Marmont eenmaal met succes zijn giftige pijlen had af geschoten, voelde hij niet de minste wrok meer jegens Clyf furde. Zijn jaloezie was van kor te duur geweest en hij was vol komen gerustgesteld door de vernederende aftocht van de Engelsen uit het kasteel de Brestalou. Hij had gezien, hoe Crystal vol afkeer naar Clyffur- de had gekeken, hoe zij haar rokken opnam en enige passen terug deed, als het ware om zich te behoeden voor een besmet tende aanraking met die Engelse spion. De Marmont was meer dan voldaan. Hij was daarom bereid, de verbroken vriendschapsbanden met de Engelsman weer aan te knopen en hij deed of er niets aan de hand was. „Wil je met mij mee rijden naar Grenoble, Clyffurde?" f) door «S Q BARONESSE ORCZY vroeg hij luchtig, terwijl hij bo ven aan de trappen van het bor des''stil bleef staan om op het huurrijtuig te wachten. „Dank je," antwoordde Clyf furde, ,,ik loop liever." „Het is acht kilometer en het is pikdonker." „Ik weet de weg. Dank je." ..Zoals je wilt." Hij was even stil en begon toen de Marseillaise te neuriën. Clyffurde daalde de statige sthep af. De Marmont volgde hem. ,.Ga je v/eg?" vroeg hij. „Zo gauw ik kan." ..Er zullen nu over het hele land troepenverplaatsingen zijn. Vreemdelingen zullen wel geïn terneerd worden. Het zal moei lijk voor je zijn, weg te komen." „Dat weet ik. Daarom wil ik mijn maatregelen ook zo snel mogelijk treffen." .,Waar blijf je zolang?" „Waarschijnlijk in de „Trois- Dauphins", als ik daar een ka mer kan krijgen." „Dan zal ik je daar nog wel zien. De keizer zal daar ook ver blijf houden, zolang hij in Gre noble is. Nu, goede nacht," zei De Marmont en hij stak met een vertoon van hartelijkheid zijn hand uit, maar Clyffurde deed, of hij dat in de duisternis niet bemerkte. „En trek je de be ledigingen van al die idioten niet te veel aan." Hij gaf een knikje in de richting van het statige kasteel. „Het zijn domkoppen. Als zij een greintje verstand hadden, zouden zij met mij op vriendschappelijke voet geble ven zijn. Als schoonzoon van die oude dwaas, had ik hem kunnen behoeden voor de represaille maatregelen, die al die konings gezinde gekken moeten onder gaan, nu de keizer terug is." Clyffurde was al halverwege de trap, maar toen hij deze woorden hoorde, hield hij toch wat in. Er was iets in de woor den van De Marmont, dat op een dreigend gevaar voor Crys tal duidde. „Wat bedoel je met die repre saille-maatregelen?" vroeg hij, „Ochhet onvermijdelijke. Het volk van de Dauphiné heeft nooit erg veel met die konings- gezinden op gehaden ze hebben een nog grotere afkeer gekregen in de laatste elf maan den, na het herstel van de Bour bons. De Cambray heeft een erg hoge toon gevoerd na zijn terug keer uit de ballingschap. Hij zal nu wel gauw wensen, dat hij het aardige provinciestadje in Enge land, waar hij Franse les gaf. nooit had verlaten.... Maar hier is het rijtuig eindelijk! Weet je wel zeker, dat je liever loopt?" „Nee," zei Clyffurde kort, „dat weet ik niet. Ik wil bij nader in zien toch graag met je mee. Dan ben ik heel wat vlugger in Gre noble." Hij wou De Marmont aan het praten krijgen om te horen wat hij van plan was. Hij wilde graag aan de weet komen, welk gevaar Brestalou bedreigde, als Napoleon's opmars naar Parijs zou slagen. Clyffurde was er volkomen van overtuigd, dat de zegetocht van de grote avonturier nooit van lange duur kon zijn. Hij kende s de geest in Engeland en hij had vertrouwen in Welling ton. Engeland zou nooit lang dulden, dat Napoleon nogmaals op de troon van Frankrijk kwam. Als de geallieerden hun politiek in die laatste tien maan den niet erg veranderd hadden, zou Wellington het gedeciifleer- de leger van Bonaparte gemak kelijk kunnen verslaan. Maar er zouden misschien maanden kun nen verlopen, vóór Napoleon buiten gevecht gesteld was en in die maanden zou Brestalou aan de macht van die Corsikaan overgeleverd zijn. De Marmont was bereid ge noeg, te praten. Hij wist natuur lijk niets van Napoleon's plan nen. behalve dan dat. wat Eme ry hem verteld had. Maar waar zijn kennis te kort schoot, werk te zijn verbeelding des te beter. De opwinding had hem nog spraakzamer gemaakt. Hij praatte maar door„de keizer doet ditde keizer zal nooit dulden dat (Wordt vervolgd.) matrassen en een klerenkast, en lagen de kinderen op hun bedjes. De jongen was bewusteloos. Het meisje, vastgebonden, waar schijnlijk al overleden. Het jonge tje overleed later in het zieken huis Dijkzigt. AUTOMOBILIST VERDRONKEN Zaterdagochtend om ongeveer half negen is een personenauto te Duur (gemeente Olsti in een kolk gereden. De enige inzitten de, de 58-jarige A. W'. uit Deven ter, is hierdoor om het leven ga- komen. De bestuurder heeft, naar men aanneemt, op dë bochtige dijk DeventerZwolle te snel gere den en daardoor de macht over het stuur verloren. De auto reed van de dijk en scnoot rakelings langs een neiig-- laar, die aan de kant van de kolk zat te vissen. De auto verdween vrijwel geheel onder water. Men neeft de auto na enige tijd gelicht. De bestuurder was inmiddels overleden. VROUW VERDRONKEN. Zaterdagmiddag om ongeveer vier uur is dev32-jarige vrouw van schipper Van der Rijke van het binnenvaartuig „Grevelin- gen" in het kanaal ter hoogte van Someren overboord geslagen en verdronken. De schipper had van ongeluk eerst niets bemerkt. Na ongeveer een half uur dreggen is het stof felijk overschot van de vrouw ge vonden. Het gezin van Van der Rijke telt drie jonge kinderen. DODELIJK VERKEERS ONGELUK IN N.O.-POLDER Bij de Ramspolbrug in de N.O.- Polder is vrijdagavond een onge luk gebeurd, dat het leven ge kost heeft aan de 23-jarige C. H. S. uit Waspik.' Zijn verloofde, de 20-jarige mej. H. E. van D., van de Ramsweg bij Ems, werd zwaar gewond. De jongelui waren met de bus uit de richting Kampen geko men en stapten om ongeveer half elf bij de Rampspolbrug uit. Zij liepen achter de bus om en sta ken zonder op het verkeer te let ten de weg over. De bestuurder van een uit Ems kamende perso nenauto, een militair uit Kam pen, kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het paar werd ge schept. beide werden zeer ernstig gewond. De slachtoffers werden ver voerd naar het ziekenhuis te Em- meioord waii ae jongeman in de nacht van. vrijdag op zaterdag is overleden. PARAPLUIE REDDE LEVEN. Een twee en een half jarig meisje, dat bij familie in de But- jestraat te Groningen logeerde viel zaterdag op een gegeven mo ment uit een zes en een halve meter hoog raam naar beneden, precies op de parapluie, die een voorbijwandelende haar ophield tegen de regen. Het meisje man keerde niets. De voorbijganger evenmin. ZWARE BINNENBRAND Zondagmorgen omstreeks 7 uur is in het perceel Falckstraat 25 te Den Haag een zware brand uitgebroken. De oorzaak van de rand was het spelen met luci fers door kinderen. De brand ont stond in de voorkamers van de eerste étage. De bewoonster - wier man varende is vluchtte in paniek het huis uit, evenals de bewoners van de tweede étage. Bij deze vlucht werden alle deu ren opengelaten, zodat het vuur zich via de trap snel naar- boven uitbreidde. Bij de komst van de brandweer sloegen de vlammen uit de eerste étage naar de dak lijst. Door de grote hitte braken daarop de ruiten van de tweede verdieping, zodat de gordijnen daar in biand vlogen. Niettegen staande de ernstige toestand ge lukte het de brandweer met twee nevelstralen het vuur vrij spoe dig te bedwingen. De eerste étage brandde geheel uit en alle kamers op de eerste en tweede verdieping kregen brandschade. Zowel de bewoners yan de eerste als van de tweede étage waren tegen brandschade verzekerd. KALF MISHANDELD De Hoornse politie stelt een onderzoek in naar een geval van dierenmishandeling, dat zich zou hebben voorgedaan in het Insti tuut voor Veevoederonderzoek in Hoorn. Assistenten van dit insti tuut ontdékten 's morgens, dat van een stierkalf de tong vrijwel was afgesneden. Ook in de onder kaak had het dier een snee. De aanvankelijke veronderstelling, dat het dier zichzelf zou hebben verwond, achtte men zó weinig hcud'oaaidat de politie werd in geschakeld. Op het instituut, dat onder leiding staat van prof. dr. A. M. Frons, spreekt men van een volkomen raadsel. Het kalf bevond zich in een af gesloten schuur. E C DEI.IJK ONGEVAL Op de onbewaakte overweg in de Knoevenoordstraat te Brum- men is vrijdagmiddag de 24-ja- rige G. Hilger met zijn brom fiets onder de van Arnhem ko mende sneltrein die om vier uur het station Brummen passeert, gekomen. Het slachtoffer was op slag dood. De heer Hilgers was op weg naar zijn aanstaan de schoonouders die vlakbij de overweg wonen. CHAUFFEUR OMGEKOMEN De 19-jaiige E. van Ditshuizen. uit Zevenaar is om het leven ge komen bij het controleren van de achterlichten van een vrachtauto, doordal een broertje van de jon geman het contactsleuteltje om draaide. Hierdoor startte de wa gen en begon achteruit te rijden. Dithuizen raakte met zijn hoofd bekneld tussen een muur en de laadbak van de vrachtauto. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeui de zaterdagmiddag om streeks vier uur in de Industrie- straat te Zevenaar. GEWOND BIJ ONTPLOFFING. Vrijdag heeft zich in Hendrik Ido Ambacht een gasontploffing voorgedaan, tengevolge waarvan een persoon ernstig werd ge wond en 'n huisje aan de Cn- derdijkseweg 58 een prooi dc-r vlammen werd. De ontploffing ontstond, toen de bewoner, de heer J. Romein, een gascomfort wilde aansteken en een lucifer aanstreek. Ver moedelijk had zich in de keu ken, waar de man zich bevond, een hoeveelheid gas verzameld doordat of de kraan van de gas fles niet voldoende was afgeslo ten of doordat er een lek in de leidingen was ontstaan. De ont ploffing ging gepaard met een steekvlam, die de keuken ter stond in lichterlaaie zette. De brandweer van Hendrik Ido Am bacht kon niet verhinderen dat enige tijd Later het gehele huisje afbrandde. Als gevolg van de luchtdruk werden de achtermuur en een deel van de zijmuur van de keu ken weggedrukt. De heer Ro mein die brandwonden aan on derlichaam en armen had opge lopen, kwam buiten tussen het puin terecht. Hij werd naar een der Dordtse ziekenhuizen over gebracht. Zijn toestand is thans redelijk. Mevrouw Romein en haar zoon konden zich in veiligheid stellen. WEDUWE EOOD AANGETROFFEN. Vrijdagmiddag werd de ge meentepolitie van Heerenveen door de buren van de weduwe KuiperBlauw, wonende aan de Waling Dijkstrastraat, gewaar schuwd, dat men haar al enige dagen niet had gezien, terwijl het licht in de keuken brandde. Toen de politie zich toegang tot de woning had verschaft, trof ze de 64-jarige bewoonster dood in een benedenkamer aan. De vrcuw moet enige dagen geleden zijn overleden. Mevrouw Kuiper leed aan suikerziekte. ZEILERS IN NOOD Vier Amsterdammers die vrij dagmiddag in hun zeilboot uit Delfzijl vertrokken waren, zijn op zee in ernstige moeilijkheden geraakt. Zij waren op weg naar Kopenhagen om daar hun vakan tie door te brengen. Door de sterke noordenwind en hoge zee gang raakte de achtermast van hun tweemastjacht „Chianti" (120 m-) los en begon het schip water te maken. Ten noorden van Mellum in de monding van de V/esei^ werden de zeilers door de IJslandse vis sersboot „Vinkingur" van boord gehaald; nadat zij met lichtpa- tronen om hulp hadden ge vraagd. Bij het langszij liggen stootte het jacht enige malen tegen de vissersboot, waardoor het zo ernstig werd beschadigd dat het even later zonk. De geredden werden later aan de reddingsboot „H. H. Meier" overgegeven, die hen naar Bre merhaven bracht, waar zij in het zeemanshuis zijn ondergebracht. Zij hebben geen letsel opgelopen. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN Het 3-jarig dochtertje van de familie Hop heeft vrijdagavond een ketel kokend water over zich heengetrokken. In het „Boerhaa- ve-ziekenhuis" in Harderwijk is het meisje in de nacht van zater dag op zondag overleden. ETAGE UITGEBRAND Zondagmiddag is de derde ver dieping van het pand Gouverne- straat 49 te Rotterdam, bewoond door de familie Osephius, uitge brand. Op deze verdieping bevond zich een „rommelzolder", waar de familie gewend was te koken. Vermoedelijk is daardoor de brand ontstaan. In het achterhuis van het pand woonde de familie Van der Ham, waarvan alleen de vrouw met een klein kind thuis was. Zij kon zich. met het kind, zonder veel moeite redden. De étage brandde vrijwel geheel uit. BESTELAUTO DOOR POSTTREIN GEGREPEN Vrijdagavond omstreeks negen uur is op de onbewaakte over weg in de spoorlijn Deventer Zwolle, tussen Windesheim en de elektriciteitscentrale te Har- culo (gemeente Zwollerkerspcl) een bestelauto door een motor posttrein gegrepen, en geheel vernield. De chauffeur, die de auto tijdig kon verlaten, bleef ongedeerd. Toen de bestelwagen (van het aannemingsbedrijf C. Schagen N.V. te Zwollerkerspel) zich op de overweg bevond, sloeg de motor af. De chauffeur, die uit de richting Deventer een trein zag naderen, sprong ijlings uit de cabine. Enkele ogenblikken later boorde de trein zich in de auto. Het treinstel, bestaande uit een locomotief en een postrijtuig, werd licht beschadigd. De Rotterdamse hoeft dit weekeinde kdijk succes behaal Ce nacht van vrijdag aan boord van de ri „Rijnhaven" gepleej waarvan commissari renburg zaterdagmc uur zeven uur ns nog had gezegd, zaak hem een volkc rie was, zonder er pingspunt, in een te helderen. Des middags om de vermoedelijke dat gesteld en zondagr slieeks dezelfde tijd 1 een volledige bekent Het was de 28-jar van de rondvaartboo uit Rotterdam. Hij vei slachtoffer, de los-w van Leeuwen (33 j< een felle ruzie met staaf te hebben afge 'ie mannen "waren g Leeuwen leefde ges< zjjh vrouw, en dat is den, waarom geen a zijn vermissing was De verbijsterend sn keling in het onderzi terdagmorgen beslist voorzien. De rechercl melijk bij de ontdekk volkomen raadsel. H fer lag bij een trapje, bovendek naar de sal een ingeslagen sch -overgebogen in een gekleed in een overh oenkere broek. In de leen een pakje sig' tjes, hij had geen e teitspapier bij zich. Andere „stille gei dit drama, dat zich de stilste plekjes van damse havengebied speeld, waren omv banken en tafels, die een worsteling, plas de salon, sigarettenpi jes van bierflesjes e drukte provisiekast, werd voor nader ond -de Parkhaven gebrai de kapitein De identiteit van h fer een forse, stev' man kon aan de ha gerafdrukken vrij s[ de dactiloscopische di politie worden vastj had een strafregiste het eerste aankn waarmee enkele reche speurtocht langs ve café's begonnen. Da< aanwijzingen op, die het net strak om de ken. Beide mannen ha lftk des avonds geza kele etablissementen Commissaris Stari r ijn medewerkers w dels al onbewust op h ve spoor gekomen, lc leen door hun in een tie-ervaring gescher; De houding van de k EINSDAG 6 HILVERSUM I: 7 Gram.; 7.30 Voor de Gram.; 7.45 Morge overweging; 8.00 Gr' d. huisvrouw; 9.35 V Schoolradio; 10.00 Vc ters; 10.15 Lichtba 10.20 Gram.; 11.00 V vrouw; 11.30 Gram aanvooruit, pr: Middagklok; 12.04 Bc 12.30 Land- en tuinb 12.33 Gram.; 12.50 Nieuws; 13.15 Zonnei Flatennieuws; 13.35 14.00 Gram.; 14.35 landsvrouwen: 14.4 hel, hoorspel; 15.35 Voor de zieken; 1 lof; 1,7.00 Voor de Eeursber.; 17.45 Rege ding; 18.00 Lichte Kaarten op tafel, ge Griekse wijsbegeerte kerk op het Russi: lezing; 19.00 Nieuws; 19.25 Memojandum 28.25 Kamerork.; 21 ken ik niet. lezing; recital; 21.50 Orgel Boekbespr.; 22.30 Ni Gehuwd en ongehv 22.55 Promenade ork bel kwartet; 23.55 Ni HILVERSUM II: 710 Gym.; 7.20 Grai opening; 8.00 Nws; 9.00 Gym. voor .de De groenteman; 9.40 Morgenwijding 10.50 Voor de kleuter ken. zien en schou 11.30 Voor de zieken en piano; 12.20 Re 12.30 Land- en tuil 12.33 Orgelspel; 13. Meded. en gram.; 13. lichten; 13.30 Theatx Kamermuz.14.32 14.40 Schoolradio; rauz.; 15.30 Van mer lezing; 15.45 Kamei Gram.; 16.30 Voor de Amateursprogr.; 18. 18.15 Pianospel; 18.30 ziek; 19.00 Paris 19.05 Gram.; 20.00 Lichte muz.; 20.45 i Seint, blijspel; 22.01 22.20 Gram.; 22.30 ber. van New Yor 22.45 Act.; 23.00 23.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2