Radio T azelaar TINEZ SCH JAP Het hoge woord kwam er niet uit DE BRONZEN ADELAAR KERKDIENSTEN Mont< Barbara Moore in Zeeland Compromis over kinderbijslagwet? Gemeenteraad van Sas van Gent NO VAK-RADIO pick-up-aansTuiting is ideaal als TWEEDE TOESTEL thuis. En de prijs? Slechts f89,— DAT KAN AllÉÉN NOORD STRAAT 21 TEL. 2361 (K-1150) TERNEUZEN REVOLUTIE IN DE DOMINICAANSE REPUBLIEK? Zondagdiensten Voor de zondag STEl Onze étalai I Handij II Dito n Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 3 jun! 1961 Zal het kabinet-De Quay andermaal gespietst worden op de pie ken der oppositie? Deze vraag tekent zich, nu de debatten over de algemene kinderbijslagverzekering na in het verschiet liggen, drei gend aan onze politieke hemel al. In Haagse kringen is men noch tans de mening toegedaan, dat het kabinet een redelijke kans maakt deze laatste parlementaire hindernis voor het zomerrecès te nemen. Men verwacht, dat de partijen die het kabinet-De Quay steunen, tot een aanvaardbaar compromis over de kinderbijslag zui len komen. Algemeen wordt verwacht, dat de heren Oud en Tilanus reeds een compromis-voorstel ter tafel hebben gebracht nadat zij daar toe met de heer Andriessen overleg hadden gepleegd. Dit voorstel zou voor de fractie van de K.V.P. wel aanvaardbaar zijn, hetgeen dus impliceert, dat het verzet van de P. v. d. A. tegen het ontwerp zal afstuiten op een parlementaire meerderheid. Het is zelfs hele maal niet uitgesloten dat het voorstel, zoals dat door de fractie leiders van de C.H.U. en de V.V.D. is uitgewerkt, ook voor de socialistische fractie aanvaardbaar is. Wanneer de P. v. d. A. er toch bij voorbaat zeker van is, dat de meerderheid voor het ont werp zal stemmen, is het zelfs niet uitgesloten, dat ook de socialis ten vóór zullen stemmen. Zou er een sterke verdeeldheid tussen de regeringspartijen be staan, dan was het stellig niet uitgesloten, dat de P. v. d. A. zich bij de tegenstemmers zou aansluiten, ook al zou het wetsontwerp op zichzelf voor haar wel aanvaardbaar zijn. Mr. Burger en de zijnen zijn er immers zo van overtuigd, dat het huidige kabinet schadelijk voor het land is. dat zij geneigd zijn tegen te stemmen louter en alleen om het kabinet te doen vallen. Nu de kans daarop vrij gering moet worden geacht, is dc mogelijkheid niet uitgesloten dat de socialistische fractie straks bij de debatten over de algemene kinderbijslagverzekering een gematigd standpunt zal innemen. NOGMAALS: LANDINGS RECHTEN K. L. M. De onderhandelingen tussen staatssecretaris Stijkel en de Amerikaanse regering over de Nederlandse landingsrechten aan de Amerikaanse westkust hebben tot nog toe weinig resultaten op geleverd. Weliswaar hebben de Amerikaanse autoriteiten het Ne derlandse standpunt welwillend laangehoord, en hebben zij even- [als de heer Stijkel zich gehaast |te verklaren dat er van een im passe in de luchtvaartonderhan delingen geen sprake was, doch onderwijl is er nog steeds niets positiefs uit de bus gekomen. De onderhavige kwestie stelt nog eens pijnlijk in het licht, hoe weinig Nederland internationaal te vertellen heeft. Nederland is voor de Verenigde Staten geen evenwaardige partner. Op het State Department beseft men zeer wel, dat Nederland uit de houding van de Amerikaanse re gering geen enkele politieke kon- sekwentie kan trekken. Wanneer Zuid-Vietnam, Irak, Brazilië of Bolivia landingsrechten voor hun luchtvaartmaatschappijen zou den opeisen, dan zou de Ameri kaanse regering stellig anders reageren. Zulks in de weten schap, dat deze landen anders wellicht zich van de V. S. zou den afwenden en een neutralisti- sche koers zouden gaan varen. Het is triest te moeten consta teren, dat regeringen die Oost en West handig tegen elkaar uit we ten te spelen (vooral in het mid den-Oosten is men daar uitmun tend in) vaak meer resultaten in Washington weten te boeken dan regeringen wier trouw aan het Westers blok boven alle twijfel verheven is. Niet alleen in het Kremlin, maar in het Witte Huis schijnen politieke maatstaven belangrijker te zijn dan morele criteria. Wij kunnen kwalijk ver wachten. dat de Amerikaanse re gering zich opzij laat schuiven door kleinere landen. Krachtens zijn plaats in het wereldbestel moet Amerika een Caesar zijn, die geen meester boven zich ver draagt. Maar t.o.v. ons land heeft Amerika zich gedragen als Pompejus, die geen gelijken naast zich duldde. LICHTE EN ZWARE KOST IN T.V. In de uitzending ,,De Proloog" van de K.R.O. heeft vorige week een priester zich gekeerd tegen hen. die menen dat er tijdens de weekends geen ernstige televisie programma's moeten worden ge geven doch uitsluitend „lichte kost". In een onzer ochtendbla den was kort daarvoor ernstig kritiek geuit op de uitzendingen van de K.R.O. en de N.C.R.V., die op zondagavond veelal een pro gramma van een min of meer ernstig karakter plegen uit te- zenden. Een groot peel van het kijkers publiek prefereert inderdaad tij dens de weekends „lichte kost". Maar wat is „lichte kost"? Geven al die quizzes, show. en cabaretprogramma's enz. ons nu werkelijk wel de zozeer begeerde ontspanning, of is juist die zo genaamde „lichte kost" het zwaarst te verteren? Wij kun nen ons voorstellen dat een se rieus toneelstuk ook op zondag avond duizenden kijkers vermag tc boeien. Maar wij kunnen ons nauwelijks voorstellen, dat iemand het toestel laat aanstaan bij de lach-of-ik-schiet-grapjes, die er in de lichte programma's op de kijkers worden afgevuurd. Want dat is wel de allerzwaarste kost die er bestaat. Nu de televisie het nationale ontspanningsmedium bij uitstek is geworden, is het goed er nog eens op te wijzen hoe weinig goede ontspanning Bussum in werkelijkheid biedt, vooral in de lichte sector, waar men vaak geen waar voor zijn kijkgeld krijgt. ENQUcTE OVER VIJFDAAGSE SCHOOLWEEK. Na de vijfdaagse werkweek thans de vijfdaagse schoolweek? De dekenale ouderraad te Eind hoven heeft kortelings een op merkelijke enquête gehouden on der 4500 ouders over de vijfdaag se schoolweek. Aan dit onder zoek werd door 23 oudercomité's deelgenomen. De antwoorden van 4317 ouders konden uiteinde lijk in de uitslag van het onder zoek verwerkt worden. Van dit aantal blijken 3005 ouders (69,6 vóór de vijfdaagse school week te zijn; 1087 25,5 zijn tegen de verkorting van de schoolweek, terwijl 196 ouders (4,5 7c) er neutraal tegenover stonden. Bij de groep handarbeiders bleek een duidelijke voorkeur voor de vijfdaagse schoolweek te bestaan. Dit is uiteraard niet erg verwonderlijk, aangezien juist deze groep thans reeds overwe gend vijf dagen in de week werkt. Bij de hoofdarbeiders ligt het percentage „voor" nog iager. Met name is dat het geval onder de hogere functionarissen. Op merkelijk was, dat bij de kleine gezinnen het percentage „voor" veel hoger lag dan bij de grote gezinnen. Meer dan 80 van gzinnen, bestaande uit één of twee kinderen, is vóór de vijf daagse schoolweek. Met toene mende gezinsgrootte wordt het aantal „tegen" groter. Ofschoon we deze enquête niet als representatief voor het geheie land ktmnen beschouwen, zou het ons toch niet verbazen dat een landelijk onderzoek soortgelijke uitkomsten te zien zou geven. Welke instelling op sociaal ter rein zou het initiatief tot een dergelijke enquête eens willen nemen? CONGRES MAATSCHAP PELIJK WERK. In Arnhem is een congres ge houden van de Nationale raad voor Maatschappelijk Werk. Ver schillende geleerden hebben daar het woord gevoerd en belangrijke woorden gesproken over de si tuatie in ons huidige maatschap pelijke bestel. Vooral prof. dr. J. de Graaf sprak behartenswaardige woor den, toen hij zei„De vrijheid van veel mensen bestaat alleen maar uit een zogenaamde nulpunt vrijheid; ze is slechts negatief en betekent enkel een weigering van iedere binding. Deze vrijblijvende houding verraadt vaak het zoe ken van een tegenwicht tegen de afhankelijkheidssituatie". Het is goed dat in een tijd, dat er in ons land weliswaar politieke vrijheid heerst, doch tallozen toch de in nerlijke vrijheid missen, van hooggeleerde zijde op dit uiterst belangrijke aspect van het men selijk leven de aandacht wordt gevestigd. H. T. MANRHO. (Nadruk verboden.) Burgemeester Den Boer doel mededelingen over bejaar dentehuis. Bij de aanvang van de raads vergadering van donderdagavond deelde de voorzitter de raads leden mede, dat Ged. Staten zich deze week hebben beraden over het bejaardentehuis te Sas van Gent. Ged. Staten vinden het ge plande tehuis met 70 a 80 bedden te groot en zullen zich nader be raden na een nader te nemen raadsbesluit. Het college van B. en W. zal zich nu in verbinding stellen met de heer Oosterhuis om met deze wijzigingen rekennig te houden. Volgens de voorzitter zien Ged. Staten als bezwaar dat in de naaste omgeving een R. K. tehuis zal worden verwezenlijkt De heer De Gi<óff hoopte dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. De heer De Meijer meende dat de plannen die destijds gemaakt werden toch op gegronde cijfers waren gebaseerd. Nu zal de ex ploitatie duurder worden, als men in Terneuzen al 3000 pen- sionprijs vraagt Bij het behandelen van een on derwijskwestie bracht de heer De Meijer naar voren dat bij het godsdienstonderricht op de mid delbare scholen o.m. lesgegeven wordt uit een gestencild boekje waarin alle plaatsen van Zeeuws- Vlaanderen de revue passeren. Over Sas van Gent zegt dit boekje het volgende: Sas van Gent stad der onge schoolden. Bevolking: groten deels ongeschoold en daardoor zwak sociaal (geen brede belang stelling). Slecht met geld om kunnende gaan. Te grote belang stelling voor de bevrediging in de eerste levensbehoeften. Bel gisch, zorgeloos, oppervlakkig, liberaal, eigenlijk beginselloos. Nota: op 100 huwelijken nog 31% gemengd met Belgen. Gods dienstige onwetendheid. Veel vrouwenarbeid en vroegrijpe jeugd. Minderwaardigheidsgevoel in organisatieleven (83 Ka tholiek, maar minderheid in ge meenteraad, daardoor geen sub sidies!) Weinig leidersfiguren, sterke invloed van socialisme. De heer De Meijer Vond dit blamerend voor de gemeente en sprak zelfs van rassendiscrimina tie. Hij vroeg zich af of de schrij ver de Belgen een minderwaardig volk vindt. Wethouder Stevens beaamde deze passage en is zelfs in het bezit van het desbetreffende boekje. De raad verzocht de burge meester contact op te nemen met de rector van het lyceum. Aan de heer G.~ Elegeert werd het pand Westdam 95 verhuurd voor 40 per maand. De heer De Meijer vond dit weinig en dacht dat bedrijfspan den buiten de competentie van de huuradviescommissie vielen. De Centrale Suiker Maatschap pij wenst grond te kopen in het uitbreidingsplan West. B. en W. adviseren hierop niet in te gaan en wel de grond, zoals gebruike lijk, in erfpacht te geven. De heer Bockstael kwam hier mede terug op het stokpaardje van de Katholieke ft actie om de mogelijkheid tot koop niet uit te sluiten. Deze wenst de gehele erfpachtskwestie op de helling. Na uitvoerige debatten kreeg de heer Bockstael zij het schoorvoetend de fractie van gemeentebelangen mee, maar vond in de heer De Groff eeh verwoede tegenstander van ver koop. B. en W. besloten uiteindelijk deze grond alvast aan de C. S. M. te verkopen, met 8 stemmen vóór en 2 tegen (de heren De Groff en De Bruijn). De heer Colsen merkte nog op dat binnenkort de gedupeerden van de kanaalverbreding die nu op eigen grond wonen ook bij de gemeente zullen aankloppen tot koop van de grond. Daar de raad tegen wijziging van de kermi.-data was, trokken B. en W. een oorstel daartoe in. De presentiegelden voor de raadsleden werd verhoogd tot 15 en tot 7,50 voor commissie vergaderingen. Tot bestuursleden van de stichting Het Sasse Zwembad werden benoemd de heren M. L. Remery, W. F. S. Remery en H. Gunter. Inzake de verkoop van woning wetwoningen hebben de heren De Meijer en Colsen weinig goeds te zeggen over het advies van B. en W. Deze stellen de zaken veel te somber voor. De heer De Meijer kent een aantal mensen die willen kopen. De heer Colsen meende dat er veel zal afhangen van de manier waarop dit aan de mensen wordt voorgesteld. Gemeente en wo ningbouwverenigingen zullen zich in een circulaire tot de be woners moeten richten. Het prae- advies getuigde niet van enthou siast meewerken van het ge meentebestuur. Bij een begrotingswijziging kwam tenslotte nog de verlich ting van de Stationsstraat, de Westkade van Poelstraat tot douanekantoor en voor rekening van rijkswaterstaat de verlich ting van douanekantoor tot aan de oversteekplaats aan de Glas fabriek ter sprake. De voorzitter vroeg B. en W. machtiging te verlenen tot verkoop van de keien aan Oost kade en Oostdam. In de rondvraag kwam de heer Colsen nogmaals terug op de ge dupeerden van de kanaalwerken. De bewoners van over de brug moeten over een jaar hun pan den ontruimen. Na uitvoerige discussie zegde het college van B. en W. toe con tact op te nemen met Den Haag. Deze magnifieke met 3 golfbereiken De komst van dr. Barbara Moore naar Zeeland voor de nachtwandeltocht van Vlissin- gen naar Bergen op Zoom is geen onverdeeld succes gewor den. In de nacht van donderdag op vrijdag, klokslag twaalf uur, startte zij met nog zes andere prominente wandelaars van de Bergen op Zoomse Wandelsport vereniging, dië deze tocht orga niseerde, en de Amsterdamse journalist en lange afstandloper Hoogerhout, voor de ruim 60 km lange tocht. Dr. Barbara Moore had haar grote vreugde erover uitgesproken dat andere wande laars haar op deze tocht gezel schap zouden houden, zodat zij niet alleen hoefde te lopen. Bij de start in Vlissingen kwam dr. Barbara Moore met haar metge zellen overeen, dat ieder zijn eigen tempo zou bepalen. Vrij wel onmiddellijk dacht zij de leiding te moeten nemen door een in zeer geforceerd tempo van 9 km per uur te gaan wan delen, een tempo dat zij slechts enkele tientallen kilometers wist vol te houden en dat later af zakte tot een tempo van nauwe lijks 5 km. Vier Nederlandse wandelaars, onder wie Hooger hout en Chris Kei, die reeds acht maal de wandeling Brussel- Breda heeft gelopen, wisten on danks het hoge tempo van dr. Barbara Moore, een belangrijke voorsprong op haar te behalen. Even voorbij Middelburg pas seerden zij dr. Barbara Moore en behielden daarna de leiding. Halverwege het traject naar Goes wilde dr. Barbara Moore niet meer verder lopen. Zij stel de dat zij speciaal naar Zeeland was gekomen om deze nacht wandeltocht alleen te lopen. Maar tevens verweet zij de Nederlandse wandelaars er een snelwandelwedstrijd van te ma ken en haar alleen te laten lo pen. Tenslotte besloot zij toch verder te lopen en de wedstrijd leiding besloot het tempo van de Nederlandse deelnemers te druk ken. Dr. Barbara Moore kwam eerst om omstreeks half vijf in Goes aan, het eerste rustpunt, aanzienlijk later dan de deel nemers aan de officiële derde tocht, die zaterdagavond j.l. is gehouden. In Goes besliste zij dat zij al leen de tocht naar Bergen op Zoom kou voortzetten wanneer zij een voorsprong kreeg van 600 meter op de Nederlandse lopers en deze voorsprong ook zou blij ven behouden. Barbara Moore is gistermor gen om tien minuten over half twaalf in Bergen op Zoom ge arriveerd. De jeugdleden van de Bergen op Zoomse Wandelsport vereniging waren Barbara tot in Rilland Bath tegemoet gereisd de Putter te Axel, Stationsstraat en zij hebben de laatste 16 km 10, telef. 01155488. Volgens Dominicaanse ballin gen in New York is in de Domi nicaanse republiek een revolutie uitgebroken, in het bijzonder in de provincies La Vega en Moca in het noorden van het eiland. Leider van de opstand zou gene raal Juan Tomas Diaz zijn, die de moord op Rafael Trujillo heeft georganiseerd. Nicolas Silfa, gedelegeerde bij de Verenigde Staten van de „Do minicaanse revolutionaire partij", heeft van president Balaguer ge- eist, dat hij een democratisch bè- wind vestigt en de eigendommen van Rafael Trujillo naast. De partij is van oordeel, dat deze maatregelen nodig zijn om bloed vergieten te voorkomen. De Dominicaanse regering heeft besloten generaal Rafael Trujillo, een zoon van de dinsdag vermoorde generalissimus, tot chef van de generale staf van vloot, luchtmacht en leger te be noemen. De regering zal de bin nen- en buitenlandse politiek van generalissimus Trujillo voortzet ten. met haar meegetippeld. De be langstelling in Bergen op Zoom bij haar aankomst was zeer groot. Barbara Moore zei nog volkomen fris en onvermoeid te zijn toen zij in Bergen op Zoom arriveerde. Gisteravond vertrok zij weer naar Engeland. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tele foon 2324. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, telef. 2060. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Groene Kruis en Wit-Gele Kruis: zr. E. A. H. de Vries, Scheldekade 62, telef. 3262. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts D. door BARONESSE ORCZY 35) (Nadruk verboden.) Er kwam opeens een rood waas voor zijn ogen, een dol ver langen om te slaan, te wonden. Bliksemsnel overwoog hij, wat hem te doen stond. Zijn blik dwaalde een ogenblik af en toen kreeg hij Clyffurde in het oog, die dicht bij Crystal in de buurt stond. In een onderdeel van een seconde zag hij, hoe Clyffurde bezorgd naar Crystal keek. Op hetzelfde ogenblik zag hij Crystal, als het ware om hulp, naar Clyffurde kijken en uit de blik, die zij hem toewierp sprak niets dan vertrouwen. De Marmont had direkt zijn plan klaar. Hij was nooit jaloers op Clyffurde geweest. Clyffurde de vreemdeling, de burgerlij ke handelsman kon onder geen omstandigheden een mede dinger zijn, waar rekening mee gehouden moest worden. Maar in die laatste paar seconden was alles anders geworden. Victor De Marmont, de zegevierende, rijke minnaar van mademoiselle de Cambray, stond nu tussen al deze voorname dames en heren als een paria, veracht door de vrouw, die hij het hof had ge maakt en die hij zo gemakkelijk dacht te winnen. Maar nu laai de de jaloezie op. Hij voelde op eens, dat hij Clyffurde veraf schuwde. Zijn jaloezie deed hem meteen het middel aan de hand, waardoor hij Clyffurde's invloed voor goed kon verhinderen. Hij maakte een diepe buiging voor Crystal. Toen keek hij naar Clyffurde en gaf hem een vriend schappelijk knipoogje „Kom, Clyffurde, je gaat zeker met mij mee?" „Waarom, als ik vragen mag?", kwam de graaf boos tussen beide. „Dat is nogal eenvoudig", ant woordde De Marmont luchtig. „Clyffurde en ik hadden van middag in Notre-Dame de Vaulx een samenkomst met dokter Emery, teneinde al datgene te bespreken, dat in het belang van de intocht van onze keizer ge daan moest worden. Vandaar reden wij met cms drieën terug naar Grenoble. Ik neem aan, dat uw Engelse vriend Clyffurde dus wel in hetzelfde schuitje vaart als ik Clyffurde dacht, dat hij uit zijn vel zou springen. Nog vóór dat hij iets uit kon brengen, vroeg de graaf streng: „Mag ik u vragen, mijnheer Clyffurde, is het juist, wat hier door De Marmont wordt be weerd?" Clyffurde haperde een ogen blik. Hij zag hoe gespannen Crystal naar hem keek, maar tegelijkertijd hoorde hij, hoe één van de gasten achter hem fluis terde: „Engelse spion!" Zijn trots en zijn geslotenheid weerhielden hem ervan, hier in dit gezelschap een nieuwe scène te ontketenen. Wat zou men er trouwens van denken, als hij zou zeggen: „Ik was er inder daad bij, maar ik heb er niets mee te makenWie zou dat geloven? De Marmont zou wel direkt een praatje klaar hebben, om hem voor leugenaar te zet ten. Al deze gedachten speelden vliegensvlug door zijn hoofd. Wat zou hij, als vreemdeling, als handelsman nog wel, in dit ge- exalteerde koningsgezinde gezel schap voor kans krijgen, zich te verdedigen? „Inderdaad, monsieur le Com- te, ik was vanmiddag in Notre- Dame de Vaulx in gezelschap van de heren De Marmont en Emery, maar. Hij maakte de zin niet af, want hij zag hoe de uitdrukking in Crystal's ogen op slag ver anderde. IJskoud en uit de hoogte keek zij hem nog een moment aan. Toen wendde zij haar hoofd trots af en deed een paar stappen achteruit. Overal klonk gemompel. Clyffurde zag duidelijk het hopeloze van de zaak in. Even had hij een aanvechting, het uit te schreeuwen... De Marmont in zijn nek te grijpen...., om desnoods die hele antieke, ver kalkte boel hier kort en klein te slaanmaar direkt wist hij zich, als iedere rechtgeaarde Engelsman, te beheersen. Zo'n kabaal zou onwaardig zijn. Hij en De Marmont stonden DE MENS NEBUKADNEZAR. GU zijt dat gouden hoofd. 4 Daniël 2 >fd. J i 38} God toont Nebukadnezar, wat een mens niet alle dagen ziet. God laat deze man zichzelf zien. Nebukadnezar wordt hier met Nebukadnezar geconfronteerd. Vóór hem staat in de droom een beeld van ontzaglijke afme tingen, met zijn kostbare meta len glinsterend in het felle licht der oosterse zon. Dit is de gro teske projectie van de macht en de heerlijkheid van de mens Ne bukadnezar. „Gij, o koning koning der koningen, wie de God des hemels het koningschap, macht, sterkte en eer geschonken heeft, ja, in wiens hand Hij de mensenkinderen, waar zij ook wonen, de dieren des velds en het gevogelte des hemels heeft ge geven, en die Hij tot heerser over die allen heeft gemaaktgij zijt dat gouden hoofd." Ik denk dat Nebukadnezar niet zonder welgevallen tegen dat gouden hoofd heeft aangekeken. En dat hij (toen Daniël hem dit vanwege de God des hemels mee deelde) met dat gouden hoofd danig verguld is geweest. Tot zover had deze droom niets verontrustends. Eigenlijk had Nebukadnezar ook al zo iets ge- décht. Zonder eigendunk was hij niet. Deze man heeft al heel wat keren met welgevallen tegen zijn eigen hoofd aangekeken. Én tegen zijn eigen hoofd goedkeu rend geknikt: „Dag, Nebukad nezar! Dat heb ge flink gedaan. Is dit niet het grote Babel, dat ik gebouwd heb?" Inderdaad, Nebukadnezar, dat hebt gij gebouwd, dat hebt ge bereikt. Daar hebt ge alles voor opgeofferd. Om een groot, glan zend gouden hoofd te worden. Het is u gelukt: „Gij zijt dat gouden hoofd." Blijft nu nog even rustig in uw bed kijken, Nebukadnezar! Let nu eens op wat er met üw gouden hoofd gebeurt...! Dan wordt die kostelijke droom ineens een gruwelijke nachtmerrie. Met een schreeuw veert hij uit zijn donzen kussens op. Zijn ogen puilen uit hun kassen. „Zijn gest werd verslagen en zijn slaap werd in hem gebroken." Hij zietverschrikkeliik O mijn hoofd! mijn dierbaar gouden hoofd (Uit: „De Stem achter U.") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 4 JUNI. NED. HERV. KERK Axel: 10 uur Ds. P J. Pennings (Bed. H. Doop); 2.30 uur Vic. S. den Slaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W, J. van Meeu wen (Bed. H. Doop); 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. Hulst: 10.30 uur Ds. R. G. J. Tim mers. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stem. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Vic. S. den Biaauwen, van Axel. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten (Bed. H. Doop); 3 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. Gebouw „Do Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw „Bethel": 10 uur Jeugd- kerk. de sigaar die'n harde zakenman week maakt. PROMINENT- een kloeke, lichte sigaar: 27 ct. intussen vrijwel geïsoleerd mid den in het vertrek. Iedereen had zich enigszins teruggetrokken. Er zat niets anders op. Clyf furde keek een ogenblik de kring rond. Hij zag slechts op getrokken neuzen en hooghar tige blikken. ®ven rechtte hij zijn rug, toen boog hij voor het gezelschap en liep vóór De Mar mont de zaal uit. Crystal en madame la Duches- se keerden hem met opvallende minachting de rug toe. De Mar mont, het hoofd rechtop en met iets van de overwinnaar in zijn houding, volgde hem. Terwijl hij langs monsieur le Comte liep, werd het Clyffurde toch te machtig; hij begon: „Wilt u mij tenminste toestaan, monsieur le Comte...." „Ik kan u niets toestaan, mijn heer. Hier is maar één ding van belang: was u in gezelschap van die verraders Emery en De Mar mont, ja of nee?" „Ik was in hun gezelschap", antwoordde Clyffurde. Meteen draaide monsieur le Comte hem de rug toeniemand nam verder enige notitie van de mannen. „Hector, laat de heren uit en zorg, dat het souper nu eindelijk kan beginnen", commandeerde de graaf achteloos over zijn schouder. Toen bood hij nogmaals zijn arm aan madame la Duchesse d'Embrun. „Madame, ik verzoek u wel mijn verontschuldigingen te willen aannemen voor dit on verwachte intermezzo. Mag ik de eer hebben u naar tafel te gelei den?" vroeg hij hoffelijk. (Wordt vervolgd.) Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht; 3 uur Eerw heer C. H- Hejjboer. Othene: 3 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A van Leeuwen. v Hoek: 10 uur en 2.30 uur Dr. Th. Rienks, van Sittard. Sas van Gent (zaaltje Ned. Herv. Kerk): 7 uur Ds. A. van Leeu wen. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil, van Den Haag. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds Bij!. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. - GEREF. GEMEENTE (S.vn.). Axel: 10 uur en 2.30 uur Eerw. heer C. Harinck, van Goes. Terneuzen: (Frans Halslaan10 en 3 uur leesdienst; 7 uur Eerw. heer C. Harinck, van Goes, GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen: (Vlooswjjkstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur. Ds. A. de Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H, Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur. 8,30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. WEST ZEEI'WS-VLAANDEREN ZATERDAG 3 JÜNL NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 4 JUNI. NED. HERV. KERK. Biervliet: 11 uur Ds. C. van Evert, van IJzendijke. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans; Cadzand: 9.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate. (Bed. H. Doop.) Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Wika R. Wasterval. Schoondijke: 9.30 uur Eerw. heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. WOENSDAG 7 JUNI. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. (Kerkcentrum.) Rozenoord: 7 uur Ds. A. C. W. ten Cate. van Cadzand. Zaterdag 3 juni HUWELIJK Blijf niet langer eenzaa Overwin uw schroom v< huwelijksbemiddeling Met vertrouwen kunt u van onze middeling gebruik maken; wij randeren u geheimhouding. V slaagdenineenharmonieushuw - wij ontvingen honderden d betuigingen. Selecte relaties in beschaafde kringen in her ge land; ook van uw eigen gezin Gratis inlicht, onder blanco cou BEMIDDELINGSKANTO( METROPA Mathenesserlaan 458 Telef. 50613 - Rotterds na TftJécls een aan! zijdse tevredei werkzaamhedei Wij willen dit die be te leri Ondei sions. Loner Zeer Blijve Bover Zeeu\ werki Gelegenheid DINSDAG 6 a. 1112 uur b. 2.304 uur c. 6.30—8.30 Aan bela bijzonder Inlichting Postdistri

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2