iï stisch! Provinciaal nieuws i 4 DE BRONZEN ADELAAR AGENDA ig 26 mei 1961 «TTjöag ze mcï 1961 Pagina f S! TERNEUZËN DRIEWEGEN. HULST ZAAMSLAG MINISTER EN RIJKSBEMIDDELAARS AKKOORD MET VOORSTELLEN N. S.-DIREKTIE Maandag gaan nieuwe werktijden in Vrije zaterdag in Noord-Holland Nieuwe olie- en gasreserves in de Sowjet-Unie ontdekt OPMERKINGEN VAN BUTLER 1 D'E VRIJE ZEFt/7 im jaarne overtuigen ndere technische izer nieuwste oen kennismaken •ste hydraulische ijzondere stuur- soepelheid en deze bromfiets. r ook gaarne van deze BERINI de te is van dit jaar mfiets van model everbaar is. daarom: Probeer nieuwe BERINI T voor U klaar en All-Risk-ver- r onze rekening) nt proberen. lanten is ook een ran. rit op de BERINI en U zult het n: buitengewoon! ss DE LANDBOUWTENTOONSTELLING DER Z. L. M. TE KAMPERLAND BREIDT NOG STEEDS UIT De N.V. „Dijkbouw", die de werkzaamheden voor de Delta werken in het Veerse meer uit voert, zal haar medewerking geven aan de manifestatie van Carel Briels „Delta einde eerste fase" op 23 en 24 juni op Noord- Beveland. Zij zal ten tonele ver schijnen met draglines, loaders en bulldozers en met een decora tief element van een grote pijp leiding. Men verwacht, dat be halve de koninklijke landmacht ook de koninklijke marine uit Vlissingen met een aantal man schappen medewerking zal ver lenen. Concert Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Ter gelegenheid van het ge reedkomen van het Drie-eilanden plan geeft het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, op uitnodi ging van het comité dat hiervoor is opgericht, een concert. Dit „Delta-concert 1961" zal uitgevoerd worden te Kamper land op 21 juni. Voor deze gelegenheid is een tent neergezet waarin plaats is voor 1250 personen. Het belang rijkste uit te voeren werk is het derde piano-concert van Beetho ven, met als solist Marinus Flipse. Dirigent is Eduard Flipse, Zandzuiger op het droge. iS& i „I - .- NV Door de twee machtige bokken „Walcheren" en „Atlas" wordt de zandzuiger „Westerschelde" uit het water gelicht om even later netjes langs de verkeersweg TerneuzenSluiskil op het droge te worden gezet. Het was gisteren één van die kleine momenten in de ontwik kelingsgeschiedenis van Terneu- zen, waarvan wellicht velen na jaren trots zijn dat zij kunnen zeggen: „Dat heb ik zien gebeu ren". Een heel klein voorval eigenlijk nog maar in het grote geheel van de kanaalwerken. De 300 ton wegende zandzuiger „Westerschelde" van de Aanne mingsmaatschappij Jac, G. van Oord uit Utrecht werd vanuit het kanaal op „het droge" gezet voor de werkzaamheden aan de bouw put voor de grote zeesluis. Een karwei dat niet zo maar even gedaan werd, want de voor bereidende werkzaamheden heb ben uren in beslag genomen. Paard op hol. Gistermiddag om ongeveer half zes kwam de voerman L. B. van K. met een door een paard ge trokken betonmolen uit de Don- ze-VisSerstraat gereden op weg naar de terreinen van de N. V. „De Hoop." Ter hoogte van de garage der Z. V. T. M. schrok het paard, keerde om en sloeg op hol met da betonmolen achter zich in de richting van de Grenulaan. Van K„ die nog steeds de leid sels in handen had, trachtte, lo pend naast de betonmolen, het paard tot stilstand te brengen. In de bocht naar de Grenulaan struikelde hij echter en moest de leidsels los laten, waarop het paard door rende. Op het moment dat het paard een in de Grenulaan geparkeerd staande auto van de heer A. C. Rijnberg zou voorbij hollen na derde uit tegenovergestelde rich ting een auto. Het paard heeft dit blijkbaar gezien en week in eens scherp naar rechts uit waarop de voorwielen van de betonmolen tegen de trottroirband stootten en de molen omsloeg, terechtkomend op de achterzijde van de auto, die zwaar werd beschadigd. Het paard kwam daarbij tot stilstand. Met een kraanwagen van de N. V. De Hoop werd de betonmo len recht gezet, op een vracht auto geplaatst en naar het be drijf van De Hoop gereden. De heer Van K. had bij te zijn val geen letsel opgelopen en overigens was geen materiële schade aan de betonmolen, ter wijl ook het paard geen enkele verwonding had opgelopen. Brand. Gisteravond te kwart vóór elf werd brand ontdekt in het z.g. „kelderke" van café „Industria" aan de Baandijk. Hoewel de gealarmeerde brand weer de brand vrij spoedig ge blust had, is het „kelderke" zo goed als uitgebrand. Een bejaarde kostganger, de reeds ter ruste was, bleek dooi de rookontwikkeling licht be dwelmd te zijn, waarop hij naar het Julianaziekenhuis werd over gebracht. De oorzaak van de brand is niet bekend. Bedrijfsongeval. Bij de aanvang der werkzaam heden had gistermorgen in het magazijn van de firma J. L. Jurry alhier de 20-jarige bedien de A. H. wonende te Axel, bij het verplaatsen van een rol linoleum deze rol op één zijner benen te krijgen tengevolge waarvan hij een beenbreuk boven de knie op liep. Nadat dokter v. d. Griek eerste hulp had verleend werd de jon geman naar het Julianazieken huis vervoerd. Demonstratie bij Stoffel Risseeuw. Woensdagnamiddag toonden zeer vele dames belangstelling voor de Italiaanse show, die bij de firma StoffelsRisseeuw ■(Noordstraat 74) werd gegeven. De heer Bacchiega, afgevaar digde van de Nicchi fabrieken toonde de nieuwste naaimachi nes van dat merk en liet daarbij ook de vele mogelijkheden zien die na enige oefening met deze naaimachine zijn te bereiken. Een nieuwtje hieraan is. b.v. de micro electroregeling waar door de knoopsgaten op een nog gemakkelijker wijze dan voor heen gemaakt kunnen worden. Voor de aanwezige dames had de heer Bacchiega een aardige verrassing. Bijeenkomst afd. Terneuzen Driewegen van de Nederl. Christen Vrouwenbond. Onder leiding van de vice-presi- dente hield de afd. Driewegen van deze Bond haar maandelijk se bijeenkomst in de kleuter school, welke druk bezocht was. Vóór de pauze werd het huis houdelijk gedeelte afgewerkt. Na de pauze werd eerst het Bondslied gezongen, waarna mej. M. van Wijck, maatschappelijk werkster te Terneuzen, een cau serie hield over het onderwerp „Gezinszorg en gezinsverzorging" Dit probleemvolle onderwerp werd door de aanwezigen met alle aandacht gevolgd, hetgeen duidelijk bleek toen mej. Van Wijck na het beëindigen van haar causerie tal van vragen had te beantwoorden. Nadat de vice-presidente de spreekster dank had betuigd voor haar boeiend onderwerp werd ge zongen ps. 119 3, waarna mej. Van Wijck deze avond sloot met dankgebed. De derde Reinaertstoet. Tijdens een woensdag in Hulst gehouden persconferentie heeft het „Reinaert comité" een nadere uiteenzetting gegeven over de derde Reinaertstoet, die op zon dag 18 juni door de straten van Hulst zal trekken. In 1955 werd in Hulst het „Rei naert comité" opgericht met het doel het Reinaert épos in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen in een gebied, dat typonymisch zeer nauw betrok ken is bij het Reinaert verhaal. In de eerste plaats trachtte men dit doel te verwezenlijken door het épos op een wetenschappelijk niveau terug te plaatsen en het' uit de sfeer van het kinderver haal weg te trekken. Ook dit jaar wordt een akademische zitting gehouden, namelijk op 24 juni in het stadhuis van Hulst. Als spre kers zullen dan optreden prof. dr. P. de Keyzer uit Gent, die zal spreken over: „De aap in de Rei naert" en de heer Anton van Wilderode uit St. Niklaas. Daarnaast heeft het comité zich ten doel gesteld op nog an dere wijze te trachten mee te werken aan de culturele ontwik keling vande bevolking van de streek. Zo werden in het ver leden litteraire dagen en tentoon stellingen van beeldende kunst georganiseerd. Teneinde het Rei. naert épos meer in de belang stellingssfeer van de bevolking te brengen werd besloten een Reinaertstoet te organiseren, waarvan de eerste in 1956 dooi de straten van Hulst trok. Het lag in het voornemen in 1960 voor de derde maal een der gelijke stoet samen te stellen, doch financiële moeilijkheden verhinderden dit. Thans is ech ter van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen een subsidie ontvangen. Ook de Provincie Zeeland en een aantal gemeenten hebben dit jaar in de kosten bijgedragen. Tijdens de persconferentie heeft het comité zijn vreugde uitgesproken over het verkrijgen van de rijkssub sidie. Het „Reinaert icomité" heeft thans een internationaal karak ter gekregen, omdat een aantal Reinaert-vrienden uit St. Niklaas er nu deel van uitmaken. Op 18 juni zal voor de derde maal de Reinaert stoet door de straten van Hulst trekken. Er zijn zestien scènes. De stoet zal worden voorafgegaan door Wil lem „die madoc makende", die gekleed zal zijn in een costuum, dat de drie-eenheid (advocaat, pater en troubadour) zal uitbeel den. Nieuw in deze derde Rei naert stoet is ook, dat Reinaert in verschillende rollen zal op treden en dus niet uitsluitend met het boetekleed aan. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de post- commandant der Rijkspolitie zijn de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven en terug te bekomen aan de daarachter ver melde adressen: Zonnebril, Axelsestr. 30; motor- want, Plein 6; parapluie, Plein 47 en handtasje, Rozemarijnstr. 20. (Adv TSJOMBE Vertegenwoordigers van het Internationale Rode Kruis heb ben donderdag een bezoek ge bracht aan de villa te Coquilhat- stad, waar de Katangaanse pre sident Tsjombe op last van de centrale Kongolese regering ge vangen wordt gehouden. Tsjombe heeft, als gemeld, ver klaard dat hij zijn eigen dokter wil raadplegen. Deze de Hongaar Zeles, is, als gemeld, woensdag j.l. uit Elisabethstad naar Braz zaville vertrokken, vanwaar hij door hoopt te kunnen reizen naar Coquilhatstad. Tsjombe klaagt over een ge voel van te worden ingesloten, dat z.i. zijn gezondheid bena- neelt. Vóór de Rode Kruisfunctiona- rissen zijn Tsjombe en zijn mi nister van Buitenlandse Zaken Kimba, sinds zij vier weken ge leden gevangen zijn gezet, slechts bezocht door enkele hoge ambte naren van de centrale Kongolese regering. Deze hebben daarna verklaard dat de beide mannen in een goede gezondheid ver keerden. De memoires van Eichmann Het Poolse blad „Polityka" schrijft dat de memoires van Eichmann die door de vroegere Nederlandse journalist Willem Sassen aan het Amerikaanse blad „Life" zijn verkocht, in Pools bezit zijn. Zij omvatten 1258 getypte pa gina's en enkele pagina's in handschrift die door de direc teur van het criminologisch in stituut te Warschau op hun echt heid zijn onderzocht. Volgens het blad waren de memoires nog vijf maanden ge leden in bezit van frau Vera Eichmann, in Argentinië. Het is niet bekend hoe de Poolse auto riteiten het origineel in handen hebben gekregen, maar het blad laat doorschemeren dat de se cretaris vas Eischmann, een Pool van origine, in deze zaak betrok ken is. (Adv.) <J^U0Ct4UX SIGAREN Geniet er van caprino 3lct.-' SïMCA SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito - 01155-651 SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet 01152-400 SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse 01116-370 SIMCA VLISSINGEN - Garage Paul Kruger 01184-2008 De minister van Verkeer en Waterstaat en het College van Rijksbemiddelaars hebben, naar het ANP verneemt, gisteren hun goedkeuring verleend aan de voorstellen die de directie van de Nederlandse Spoorwegen dins dag heeft ingediend met betrek king tot de arbeidstijdverkorting voor het spoorwegpersoneel. De nieuwe werktijden gaan maandag aanstaande in. De personeelsleden die tot nu toe wekelijks 48 uur werkten, krijgen gedurende de zomer dienstregeling een werkweek van 46 Fa uur. Hiervan zal het perso neel in de roulerende diensten echter nog niet kunnen profi teren: voor deze groep blijft de 48-urige werkweek voorlopig ge handhaafd. Ter compensatie hier van zal in oktober een bedrag in eens worden uitgekeerd. Met in gang van de winterdienstregeling op 2 oktober, zal de werkweek bij de spoorwegen in het algemeen worden teruggebracht tot 45 uur. Het administratieve personeel van de spoorwegen heeft voor het grootste deel al een 42-urige werkweek. Doordat de middag, pauze voor dit personeel wordt teruggebracht van vijf kwartier op een half uur, kan hier, zon der een verdere verkorting van de arbeidstijd, de vrije zaterdag worden ingevoerd. De drie erkende vakbonden hebben nog geen officieel bericht ontvangen van de beslissing van de minister en het College van Rijksbemiddelaars. De vakbonden hebben zich dinsdag, na het bekend worden van de voorstellen van de N. S.- directie, in een telegram tot het College gewpnd met het ver zoek, antwoord te geven op de voorstellen die de bonden reeds op 4 maart hebben ingediend. Op dit telegram is nog geen ant woord binnen. Naar men het ANP van vakbondszijde mede deelde, blijven deze organisaties op het standpunt staan, dat een BEN GOERION IN CANADA De Israëlische premier, David Ben Goerion, is woensdag per vliegtuig in Ottawa aangekomen voor een bezoek van vijf dagen aan Canada. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door de Canadese premier Diefenbaker, die hem een „moedig kampioen van de democratie" noemde. Er stonden bij het vliegveld posters van de „Canadese vrienden van het Midden-Oosten" met anti- Israëlische leuzen. Ben Goerion gaat na zijn be sprekingen met de regeringslei ders in Canada naar de Ver enigde Staten voor besprekingen met Dag Hammarskjoeld. de secretaris-generaal van de V. N„ en met president Kennedy. Ged. Staten van Noord-Holland hebben hun besluit tot invoering van de volledige vrije zaterdag met ingang van 1 mei. welk be sluit door de Kroon tot 1 sept. was geschorst, ingetrokken en besloten met ingang van 1 juli de 45-urige werkweek in te voe ren met volledige vrije zaterdag, voorzover de werkzaamheden dit bij bepaalde takken van dienst toelaten. Eén der pontons zweeft boven de autoweg Terneuzen-Sluiskil. Daarvoor waren gecharterd d bokken „Walcheren" (200 ton trekvermogen) van firma v. d. Akker te Vlissingen en „Atlas" (trekvermogen 275 ton) van de N.V. „Holland" te Hendrik-Ido- Ambacht. Nadat de beide „drijvers" van de zandzuiger (ieder 12 ton) aan de overzijde op de weg waren gezet, moest de zandzuiger met 2 stroppen van de „Walcheren" drijvende worden gehouden, waarna er nog twee stroppen (onder het schip door) werden bevestigd vanaf de tweede bok de „Atlas". Een duiker moest tussen deze staaldraden en zandzuiger ijze ren T-stukken plaatsen om „in snijden" der kabels te voor komen. Toen dit allemaal ge beurd was ging na korte tijd de „Westerschelde" het water uit en stond om half zeven gisteravond op het droge. Begin volgende week zal een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden om de zand zuiger ter bestemder plaatse, on geveer 50 m verder te brengen waarna het eigenlijke werk een aanvang kan nemen. Als de zandzuiger dan weer in het water ligt wordt een leiding gelegd onder het kanaal door naar de oostelijke haven om de grond af te voeren. Deze leiding wordt later eveneens gebruikt wanneer de werkzaamheden aan de nieuwe binnenscheepvaart- sluis zullen aanvangen. VRIJDAG 26 MEI. TERNEUZEN: Patronaatsge bouw, 2—6 en 79 uur: Gro te camping vakantie- en wa tersportshow. Luxor-Theater, 8 u.: „Gra- fin Mariza". ZATERDAG 27 MEI. TERNEUZEN: Patronaatsge bouw: Grote camping vakan tie- en watersportshow. Luxor-Theater, 8 u.: „Gra- fin Mariza". Concertgebouw, 8 u.: „Tar- zan de geweldige". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 u.: „De gemaskerde vreem deling". door BARONESSE ORCZT 29) (Nadruk verboden.) II Toen Clyffurde na een lange rit op het kasteel Brestalou te rugkwam, vond hij de deftige kamers van het oude slot al klaar voor de ontvangst van de gasten van Monsieur le Comte. De grote ontvangzaal was klaargemaakt, omdat er na het souper een receptie zou zijn ter ere van de onderteke ning van het huwelijkskontrakt tussen mademoiselle Crystal de Brestalon en Victor De Mar- mont. Een stoet van bedienden in livrei stond in de hall en in de gangen opgesteld. De mot mocht dan die twintig jaar flink in het fijne laken van de livrei en omgesprongen hebben, die nieuw aangebrachte kanariegele tressen maakten weer veel goed en bedekten de gaten. Beneden was de tafel voor het souper, dat aan de receptie voorafging, gedekt voor twintig gasten. Het zilver schitterde in het licht van de waskaarsen. Bloemen waren een weelde, die met kontant geld betaald moest worden en dat was in het grote Chateau de Brestalou nu eenmaal uiterst schaars Maar gaf de Comte de Cambray niet de toon aan in het hele de partement? En als hij weinig bloemen op zijn soupertafel ver koos, dan moest de uitgaande wereld maar aannemen, dat dit „bon ton" was. Clyffurde, die de verfijnde smaak van zijn gastheer kende, maakte met zeer veel zorg zijn toilet. Zijn gedachten waren voortdurend bezig met het nieuws, dat Emery die dag ge bracht had en nu overal in Gre noble bekend was. De Marmont, Emery en hij hadden Notre Dame de Vaulx kort na hun maaltijd verlaten en waren sa men om een uur of vijf 's mid dags de stad binnengekomen. Onderweg waren ze de reiskoets van Generaal Mouton-Duveret tekengekomen, die, vergezeld door zijn aide-de-camp, op weg was naar Cap, waar hij van plan was een flink verzet tegen Bo naparte te organiseren. De drie vrienden waren in Grenoble uit elkaar gegaan, Emery om zijn vriend de hand schoenenfabrikant Dumoulin te bezoeken, De Marmont ging naar zijn kamer in de rue Mon- torge. terwiil CIvffurde regel recht naar Brestalou terugreed. Een paar uur later was Victor De Marmont ook op het kas teel. Ook hij had zorgvuldig toilet gemaakt en was toen in een huurrijtuig een tijdje vóór de andere gasten naar Bresta lou gereden, omdat hij nog een laatste gesprek met de graaf wilde hebben, vóór hij zijn naam onder het huwelijkskontrakt met mademoiselle de Cambray zette. Hij zag er knap uit, maar het was duidelijk, dat hij zijn opwinding moeilijk kon bedwin gen. Monsieur le Comte. die dacht, dat deze opwinding alleen aan de plechtige gebeurtenis te wijten was, had toegevend ge glimlacht om dit blijkbaar on geduldige verlangen van de jon ge De Marmont. Zo zijn gevoe lens te laten blijken en niet zijn woorden en bewegingen te kun nen beheersen, kenmerkte toch wel die tegenwoordige parvenus. De graaf ontving zijn toekom stige schoonzoon met een gena dige glimlach. De gedachte aan een verbintenis tussen made moiselle de Cambray de Bresta lou en een De Marmont was een bittere pil geweest, maar Mon sieur le Comte was te trots om te tonen, hoe moeilijk het hem was. De twee mannen praatten dan ook heel amikaal, toen zij naar de bibliotheek gingen. III Clyffurde, onberispelijk ge kleed in een prachtige lakense ias en een korte satiinen broek. met fijne Mechelse kant aan hals en polsen, stapte de ont vangkamer binnen. Er was nie mand. Maar het statige vertrek zag er gezelliger en huiselijker uit dan gewoonlijk. Een vuur brand de in de grote haard en de kaar sen, die in lichters langs de wanden hingen, gaven een warm licht. Clyffurde ging naar de haard en keek in het vuur. Vele gedachten warrelden door zijn hoofd. Wat zou de nieuwe bladzijde in de geschie denis van Frankrijk voor veran deringen brengen in het leven van de Comte de Cambray en Crystal? Wat zou het lot verbor gen houden voor de overmoedi ge avonturier, die nu met een handjevol mensen door Frank rijk marcheerde, om een troon te heroveren en opnieuw een keizerrijk te stichten? Wat zou de toekomst brengen voor de deftige aristocraten van het oude régime, die nog altijd ge loofden, tiet God bijzondere wet ten ten bate van die éne klasse had gemaakt? En wat wachtte het aardige meisje, waarover op het ogenblik door twee mannen gesjaggerd werd„geef mij mijn landerijen terug en ik zal jou mijn dochter geven Wat een dwaasheid, zich dit aan te trekken! Hoe kon hij naar dit mooie meisje verlan gen? Zij was even ver buiten zijn bereik als de sterren. twordt vervolgd.) verkorting van de arbeidstijd met drie uur per week reeds per 28 mei mogelijk en noodzakelijk was geweest. Het gaat hier om een voorstel van de spoorwegdirectie, waaraan door de vakbonden geen medewerking is verleend en dit voorstel wordt nu door de over heid overgenomen, zo zegt men. Men spreekt in vakbondskringen van een noodsituatie voor het spoorwegpersoneel, nu het voor wat de werktijden betreft is ach tergesteld bij de werknemers in de bedrijven en bij de gemeenten. Prinses Margaret in verwachting Prinses Margaret is in ver» wachting en de bevalling wordt verwacht in de loop van aan staand najaar, aldus is officieel' van het paleis Kensington, de. officiële residentie van de zus-j ter van koningin Elisabeth, vera nomen. Mogelijk zal prinses Maiv garet toch aanwezig zijn bij het huwelijk van haar neef de Heri tog van Kent op 8 juni. Prinses Margaret is 6 mei ver rig jaar met Anthony Arm, strong-Jones in het huwelijk ge' treden. In het officiële communiqué van paleis-Kensington wordt ge zegd, dat de prinses van nu at geen officiële plechtigheden meer zal bijwonen. De dokters van prinses Margaret zijn lord Evans, sir John Weir en sir John Peel. De blijde gebeurtenis zou in oktober of november verwacht worden. Het kind zal de vijfde plaats innemen in de lijn van troonspovolging na prins Char les, prinses Anne, prins Andrew en prinses Margaret zelf. Prinses Margaret was donder dagmiddag, voor de aankondi ging, aanwezig bij een diploma uitreiking aan verpleegsters. Zij wordt 21 augustus 31 jaar. Het paar zal waarschijnlijk einde vol-' gend jaar een groter huis in' Kensington Palace betrekken. Het is niet waarschijnlijk dat de bevalling in hun huidige tehuis' zal geschieden, omdat dit te wei nig pïaats zou bieden voor de dokters en verpleegsters die aanwezig moeten zijn. Het heeft, 18 vertrekken, met inbegrip van badkamers, keukens en perso- neelsverblijven. In hofkringen gaf men te ver staan dat, met het oog op de komende blijde gebeurtenis, de kwestie van een titel voor de kinderen van prinses Margaret van belang wordt. De koningin zou de kwestie kunnen oplossen door de kinderen van haar zus ter een prinselijke titel te geven ofwel door Armstrong-Jones tot „peer" te verheffen. Volgens een bericht van Tass hebben Russische geologen mede gedeeld, dat het gehele West- Siberische laagland, dat een op pervlakte van bijna twee miljoen vierkante kilometer beslaat, rijk aan olie en gas is. Volgens Tass zijn in het gebied onlangs twee grote oliereserves ontdekt. De grootste is de reserve te Shaimsk langs de oever van de Konda, 30 kilometer ten noorden van Tjoe- men, waar de olie zich, op een diepte van 70 tot 1500 meter be vindt. Deskundigen verwachten, dat deze reserve tenslotte één van de grootste olievelden van de Sowjet-Unie zal worden. Volgens een officiële Spaanse verklaring heeft de Britse minis ter van Binnenlandse Zaken, Butler, die met vakantie in Span je is, zondag aan een diner in particuliere kring in Madrid ge zegd dat het een schande was dat Spanje zolang buiten de in ternationale aangelegenheden was gehouden, en dat Spanje een essentiële factor voor het Wes ten was. Deze uitlatingen hebben enige politieke deining verwekt. Pre mier MacMillan zou heden daar over sprekten met minister van Buitenlandse Zaken lord Home die zelf een officieel bezoek aan Spanje gaat brengen. Van socialistische zijde zijn de uitlatingen van Butler uitgelegd als een aanloopje tot toelating van Spanje tot de NAVO. Minister Butler verklaarde aan Reuter dat de kwestie erg over dreven was. Hij had uiting wil len geven aan zijn mening dat er nauwere betrekkingen tussen Spanje en het Westen moeten zijn. Dat was niets nieuws, zei hii.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5