Gemeenteraad van Terneuzen Kantongerecht Oostburg BIN Pagina 2 Vrijdag 26 meOWl MIJNONGEVAL IN ZUID-AFRIKA 5.400 kilometer per uur TERNEUZEN een telefoontje naar RADIO TAZELAAR en MORGEN kijkt U naar de laatste TV- TOTO o.l.v. Theo Eerdman TELEFOON 2361 (01150) NOORDSTRAAT 21 SJAH VAN PERZIE BREEKT REIS AF Tsj'ang Do Yoeng revolver gedwon militaire staatsgre Korea te leide DE VRIJE ZE F UW In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad waren met kennisgeving af wezig de heren De Meijer en Waverijn. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de heer Henry, die na zijn ziekte de vergaderingen van de raad weer kan bijwonen. Het college is hierover ten zeer ste dankbaar. De hee'- Henry betuigde zijn dank voor het medeleven van het colege van B. en W. en van de leden van de raad tijdens zijn ziekte. De heer Fijn van Draat, het woord nemende als oudste raads lid, zeide dat toen de leden van de raad vorige week van het col lege van B. en W. de mededeling ontvingen dat de N.V. Philips had besloten in Terneuzen een af deling van haar enorm concern te vestigen, werden wij zeer aan genaam verrast. Ik weet niet of deze verrassing alle raadsleden gold, want onze stad gonsde de laatste weken van geruchten. En nu de zekerheid van deze vesti ging er is, wil ik hier namens onze bijna voltallige raad, de heer Henry is gelukkig weer gezond aanwezig in ons midden, onze dank uitspreken voor het zeer zeker grote werk, dat hier door Uw college is verricht. Ik vermoed mijnheer de voor. zitter, dat U persoonlijk hiervoor heel veel werk heeft moeten ver richten en het moet U een vol doening zijn met dit resultaat uit de bus te kunnen komen. U heeft met de wethouders de schijnwer. per op Terneuzen gericht, U heeft het Terneuzense licht niet onder de korenmaat gehouden en het resultaat is navenant. Een gloei lampenfabriek plaats biedend aan 300 a 400 graag werkende handen. Namens de raad, mijn heer de voorzitter onze dank en onze hulde. Na vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken behandeld. Bij het jaarverslag 1960 van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht en Dienst van Gemeentewerken in O. Zeeuws- Vlaanderen, informeerde de heer Huübrecht naar de bemoeienis van de Centrale Dienst met de particuliere bouw in casu het Wit-Gele Kruisgebouw en lees zaal te Hulst. De voorzitter zeide hiernaar te zullen informeren. Daarna werden alle ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Zonder bespreking werd met algemene stemmen tot onder wijzer aan de openbare ULO- school benoemd de heer H. H. Kole. Mot aantekening dat de heer Fijn van Draat wenste geacht te worden te hebben tegengestemd werd het voorstel van B. en W. tot wijziging van het besluit pre sentiegeld raadsleden z.h.s. aan. genomen. Naar aanleiding van het voor stel tot onderhandse aanbeste ding van de technische instal latie van het zwembad werd door meerdere raadsleden vragen ge steld betreffende de verhogipg van het aanvankelijk geraamde bedrag en of er niemand uit de naaste omgeving dit werk kan uitvoeren. De voorzitter en wethouder De Vos antwoordden dat bij dc glo bale raming dit bedrag te laag was uitgetrokken. De verkorting van de arbeidstijd speelt hier zeker geen aanwijsbare rol. Z.h.s. werd hierna het voor stel van B. en W. aangenomen. B. en W. deelden mede dat doo>- het college een onderhandse aan besteding is gehouden voor het schilder- en beglazingswerk en voor de centrale verwarmings- installatio ten behoeve van de openbare lagere school aan de Van Steenbergenlaan. waarbij de laagste inschrijvers resp. waren de heer E. E. Martens te Sas van Gent en de firma Verlinde te' Terneuzen. De heer Bleijenberg stelde vra gen over de door het college ge zonden uitnodiging tot inschrij ving naar genoemde werken. Na een korte toelichting van de heer De Vos verleende de raad z.h.s. zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W., tot gun ning van deze werken aan de laagste inschrijvers. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z.h.s. goed keuring verleend voor het aan kopen van percelen grond aan de Oranjestraat, de Koedijk, Steen- kamplaan. de Doelderstraat en de Javastraat, zulks in verband met het saneringsplan. Van de firma J. den Hamer te Terneuzen werd overkomstig het voorstel van B. en W. z.h.s. een perceel grond aangekocht voor de realisering van de doortrek king van de Bernhardstraat naar de Oranjestraat, en van de erven C. de Blaaij te Terneuzen een perceel grond aan de Koedijk ter realisering van hel uitbreidings plan Serlippenspolder. Op voorstel van B. en W. wer den z.h.s. percelen grond ver kocht aan de Nassaustraat, Ser lippenspolder en Kerkhoflaan. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten om het raadsbesluit van 27 ok tober 1960 betreffende het niet aan Wed. Smallegange e.c. te Ter neuzen in eigendom af staan van een perceel grond, gelegen aan de Axelsestraat ter grootte van ong. 2560 m-. Door een omissie bij de meting is gebleken, dat het af te stane perceel slechts een grootte heeft van 1670 m-\ Daar B. en W. de voorkeur ge ven aan een geldelijke vergoeding inplaats van de uitgifte in eigen dom van een grotere oppervlakte, hebben B. en W. met belangheb bende een voorlopige nieuwe overeenkomst getroffen. In eigendom wordt nu voorge steld af te staan een perceel ter grodtte van 1670 m-, terwijl in contanten betaald wordt een be drag van 7.500,in plaats van ƒ2.500,zoals in het besluit van 27 oktober 1960 was vermeld, als schadeloosstelling voor de min dere oppervlakte grond. De heer Weteriiigs drukte zijn spijt uit over de terzake bij de opmeting van het perceel ge maakte fout. Door de voorzitter en wethou der De Vos werd deze aange legenheid uitvoerig beantwoord. De raad verleende z.h.s. zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. tot ruiling van grond met de N.V. Houthandel v/h G. de Vriendt in verband met de uit voering van het plan De Feijter- straatStationsweg. Op een vraag van de heer Weterings deelde wethouder De Vos mede, dat in de eerstvolgen de vergadering voor de door de gemeente te verrichten grond, werkzaamheden de nodige wij ziging van de begroting zal wor den ingezonden. De N.V. Maat'schappij tot Fi nanciering van de Verkoop van Aardolieprodukten had het plan tot het oprichten van een service station op het perceel hoek Noordstraat-Arsenaalstraat. Zij had de percelen Noordstraat 109 en 111 en Arsenaalstraat 3 daar toe bij voorlopige akte gekocht. Aangezien genoemde percelen in het saneringsplan vallen en do plaats voor een tankstation in de Schotse Hoek ongeschikt is, is de Financieringsmij. bereid ge vonden tot een ruilovereenkomst waarbij de rechten op de levering van de percelen Noordstraat wor den overgedragen aan de ge meente, waartegenover de ge meente een geschikt terrein be. schikbaar stelt voor de bouw van een tankstation. De heer Van Dan,gevelde be tuigde zijn instemming met de verkrijging van het door de Mij. af te stane perceel grond, doch betreurt het afstaan van een per ceel grond van de gemeente. Dc voorzitter zeide dat het hoofdmotief van het college ge weest is de sanering van de be treffende hoek van de Noord straat. Zo spoedig mogelijk zul len deze percelen afgebroken worden. Er kan volgens het sanerings plan rooilijnbesluit op nieuw worden gebouwd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aan de Stichting Groepsgebouw voor Padvinders een perceel grond in erfpacht gegeven gelegen in het Zuidersportpark voor de bouw van een groepsgebouw. Nu het Zuidsportpark vrijwel voltooid is en het te verwachten is. dat het zwembad aan de Oes terputten volgend iaar voor ge bruik gereed zal zijn, zal de ge. meente op korte termijn beschik ken over een sport- en recreatie, accomodatie, welke voor een plaats van dergelijke grootte uniek genoemd mag worden. Naast deze accomodatie, ge legen in de kom der gemeente, is de aanleg voorzien van sportter reinen in het uitbreidingsplan Sluiskil. Het behoeft geen betoog, dat het noodzakelijk is, dat waarbor gen geschapen worden om dit kostbare bezit, dat een investe ring vergt van bijna 2 miljoen gulden, op dc juiste wijze in stand te houden. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot het adviseren van een ambtenaar voor sport zaken. De heer Henry betuigde na mens zijn fractie zijn sympathie met dit voorstel. Daar de raad zeker blij zal moeten zijn, als terzake oen ge schikt persoon kan worden ge vonden. en een eventuele aanbe veling van B. en W. wanneer hierop meer dan één persoon zou staan, zulks zeker uit praktische overweging tot benoeming van de eerste persoon zou moeten lei den. stelde hij voor de benoeming van deze functionaris aan B. en W op te dragen. De heren Van I.angevelde en De Foster wensten de benoeming aan de raad te laten. De heer Weterings steunde het voorstel van de heer Henry. Met de stemmen van de heren De De zandzuiger „Westersehelde" hangt tussen hemel en aarde. Feijter, Ollebek, Dieleman en Van Langevelde tegen, werd de be. noeming aan B. en W. opgedra gen. Wethouder De Vos was tijdens de stemming afwezig. Het voorstel van B. en W. werd daarna z.h.s. aanvaard met aan tekening dat de heer Dieleman wil geacht worden te hebben tegengestemd. Achtereenvolgens werd z.h.s. overeenkomstig het voorstel van B. en W. de verordening Reini gingsrechten, de verordening Hondenbelasting en de Legesver ordening gewijzigd en ingevolge art. 72 der L. O.-wet 1920 mede werking verleend aan het ver zoek van het bestuur der R. K. Jongensschool voor de aanschaf fing van leermiddelen en meubi lair. Gewijzigd werd de begroting der gemeente dienstjaar 1961. Hierna werd z.h.s. besloten tot het aangaan van een 30-jarige geldlening van 500.000, zulks in verband met belangrijke kapi taalsuitgaven voor aankoop van gronden en panden ten behoeve van de uitvoering der uitbrel. dingsplannen. RONDVRAAG De heer Van Langevelde vroeg om de Woningbouwvereniging gronden beschikbaar te stellen voor verdere bouw. Wethouder De Vos deelde mede dat deze aangelegenheid nog gis termiddag is besproken. Ook de Woningbouwvereniging moet vanzelfsprekend geholpen wor den. De heer Van Langevelde infor meerde naar de vervanging van de woningen die door de kanaal verbreding moeten verdwijnen. Wethouder De Vos antwoordde dat hiervoor een redelijke oplos sing zal worden verkregen. De heer Hol vroeg naar het stadium waarin thans de plan nen voor het cultureel centrum verkeren. De Voorzitter antwoordde dat dit speciaal samenhangt met de plaats, waar het gebouw moet komen. Onderhandelingen met de Dienst der Domeinen worden hierover gevoerd. Spreker heeft goede hoop, dat het college spoedig met een goe. de oplossing bij de raad zal kun nen komen. De heer Hol pleitte voor het behoud van de Sasse Poort, of als dit niet mogelijk was, deze te verplaatsen. Wethouder De Vos zeide dat het een illusie is, dat onze poort daar gehandhaafd zal kunnen worden. De heer De Feijter vroeg, met het oog op de verkeerssituatie, wanneer met het 2e gedeelte van de invalsweg zal kunnen worden begonnen. De Voorzitter en wethouder De Vos deelden mede, dat met het oog op de industrialisatie aan de nieuwe industrieweg richting Sluiskil de voorkeur moet wor den gegeven. Met het tweede ge. deelte van de invalsweg zal daar om wel één of twee jaar moeten worden gewacht. Hierop werd de vergadering door de Voorzitter gesloten. Door een bovengrondse gas ontploffing bij een steenkolen mijn in Coalbrook, in het noor den van Oranje Vrijstaat, zijn donderdag zeven mensen omge komen. In januari vorig jaar verloren 437 mijnwerkers het leven als gevolg van een instorting in de Clydesdale-mijn in Coalbrook. Het Amerikaanse X-15 raket vliegtuig heeft donderdag met een snelheid van 5.400 kilometer per uur gevlogen. (Adv.) Vapvonpg i 11 i Kantonrechter was mr. H. v. d. Belt en Officier van Justitie mr. Ph. Schenkenberg van Mie- rop. Aan de donderdag gehouden zitting van het kantongerecht gingen een aantal zaken vooraf, welke met gesloten deuren wer den behandeld. De 37-jarige radio-techniker A. J. L. uit Knocke was op 23 april j.l. rijdende In een bestelauto in de St. Annastraat te Sluis aan getroffen. Desgevraagd kon hij het voor een bestelauto voorge schreven internationaal rijbewijs niet tonen, deswege verklarende, dat hij dit had aangevraagd maar nog nog niet had ontvan gen. Ter zitting toonde hij het inmiddels aan hem afgegeven, toen ontbrekende rijbewijs, wat als dautm van afgifte 28 april droeg. De officier van Justitie, die zei dat op grond van het proces-ver baal en de verklaringen van ver dachte het feit wettig en over tuigend bewezen was, wilde in zijn eis toch de verzachtende om standigheden in aanmerking nemen en eiste 5 subs. 1 dag. Uitspraak conform de eis. J. de C., sloper uit Schoondijke, moest een ernstig vermaan van de kantonrechter inkasseren om dat hij nog al opgepijpt had tegen de politie, toen deze hem had aangehouden op de 24ste april j.l. omdat het linker voorlicht slechts met het stadslicht brand de, terwijl het rechter koplicht op groot stond. De Officier meende dat het van groot belang is de nodige aandacht aan de verlichting te schenken. Ook de kantonrechter was deze mening toegedaan en- vonniste conform de eis tot 15 subs. 3 dagen met er nogmaals op te wijzen zich in mogelijke toekomstige gevallen te onthou den van onheuse bejegeningen tegen de politie. P. M. T. v. d. S., echtgenote van de heer A. uit Destelberghe (B. t, stond voor de tweede maal voor de groene tafel. Vorige zit ting was haar zaak uitgesteld voor getuigenverhoor. Mevr. A. v. d. S. was namelijk op 26 febr. j.l. tijdens mistig weer aange houden omdat ze geen groot licht zou gevoerd hebben, althans in het proces-verbaal stond dat ze met parkeerlichten had gereden. Dit werd door haar ten stellig ste ontkend. Ze had met „krui- singslichten" gereden. Thans bleek na een uitvoerig vraag en antwoordspel, dat zij met krui- singslichten, dimlichten bedoel de. Parkeerlichten worden in Bel gië „standlichten" genoemd. De opperwachtmeester der Rijkspoli tie te Aardenburg getuigde, dat de lichten eerst op 35 5 40 meter afstand opgemerkt werden, ter wijl de auto, althans de contoe ren ervan reeds op 70 meter zichtbaar was. Voorts bleek, dat niet duidelijk vastgesteld was welke lichten gevoerd werden. De Officier kwam tot de slot som, dat niet is komen vast te staan, dat het.de parkeerlichten waren geweest, die ontstoken wa ren en achtte het ten laste ge legde derhalve niet bewezen, de kruisingslichten, dus de dim lichten wel van voldoende sterkte waren. Nochtans vorderde de Officier vrijspraak. Mevr. A.v. d. S. werd hierop door de kan tonrechter vrijgesproken, haai de goede raad gevende bij mist beslist groot licht te voeren. J. B., naaimachinehandelaar te Oostburg, wiens zaak vorige zit ting aangehouden was, kwam thans weer op de rol voor. De verbalisant een marechaussee 1ste klasse uit Sluis verklaarde, dat hij wel degelijk de heer B. had zien aankomen in zijn bestel auto, terwijl twee dames of meisjes naast hem gezeten wa ren, althans vrouwelijke perso nen ouder dan 12 jaar, wat, ge zien de breedte van de wagen, zijnde 1 meter 23 niet geoorloofd was. De heer B. ontkende de mo gelijkheid dat men hem heeft zien aankomen, maar verbalisant J. F. L. C. was pertinent op dit punt. De Officier kon zeker aanemen. dat verbalisant „drie koppen" heeft ontwaard, toen B. de grens post naderde en eiste 15 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. M. H. H. van A., handelaar te Gent (B.) was op 11 september 1960, komende van de boot aan de rechterzijde van de weg rij dende, plotseling zonder richting aan te geven en voor te sorteren naar links afgeslagen om naar Breskens te rijden. Op dat mo ment naderden minstens twee auto's die door deze handeling in moeilijkheden kwamen. De voorste auto raakte hem nog, toen hij zich reeds op de verbin- dingsstrook bevond. De vorige zitting gaf verd. van A. een lezing, welke volkomen afweek van de getuigenverklarin gen in het proces-verbaal en de verklaring van getuige mevr. L. M. T., echtgenote van de heer V. uit Brugge (B.), thans ter zit ting afgelegd. Van A. zeide te hebben voorge sorteerd en links te zijn gaan rijden om te kunnen afslaan. Ook had hij zijn richtingwijzer in werking gesteld. Getuige zei echter, dat van A. uiterst rechts reed en zonder richting aan te geven plotseling links afsloeg. Mr. H, A. R. de Mul uit Oost burg, verdediger van verd., zei het jammer te vinden, dat de waardevolle getuige mej. de G. wegens verblijf in het ziekenhuis niet kon komen getuigen. Maar hij wees op de in het proces-ver baal opgenomen getuigenis van bedoelde getuige, hoewel niet on der ede, toch zeker als volkomen geloofwaardig moet worden aan gemerkt, omdat haar verklarin gen onmiddellik na het plaats vinden van hot ongeval waren afgelegd. Daarom wilde hij niet nog eens om aanhouding der zaak verzoeken en pleitte voor clementie voor zijn cliënt, zo deze schuldig mocht worden bevon den. Eis 40 subs. 8 dagen. Uit spraak 25 subs. 5 dagen. M. S. S. L„ scholiere te Aar denburg. had op 20 februari j.l. in de Nieuwstraat te Oostburg de snelheidsbeperking van 30 kilometer overschreden. Ze reed Wel kan men zich afvragen of zelfs 38 kilometer. Het bleek, mmm GRUNDIG NOVAK PHILIPS De sjah van Perzië heeft de rest van zijn reis in Noorwegen laten vervallen op grond van de toestand in zijn land, zo wordt in Oslo vernomen. In een bericht van het Noorse persbureau N.T.B. wordt gezegd, dat de laatste berichten uit Per zië vermoedelijk het reisplan van de sjah hebben gewijzigd. Hij vertrekt vrijdagmiddag met koningin Farah per vliegtuig uit Bergen naar huis, via Zurich. De sjah van Perzië en zijn ge malin Worden hedenavond per vliegtuig uit Oslo in Rome ver wacht voor een particulier be zoek van twee of drie dagen, al dus is van de zijde van de Perzi sche ambassade te Rome don derdagavond gezegd. De sjah en keizerin Farah zullen daarna naar Teheran terugkeren. (Adv.)' 65. „Wat denkt ge te doen, als Attilla's horden hun stormloop beginnen zouden," zegt Eric, ter wijl hij langzaam op Padmond toe treedt. Deze haalt geprikkeld de schouders op. „Als ik geen vijandige bedoelin gen heb, zullen ze mij met vrede laten!" geeft hij ten antwoord. Een honend gelach klinkt op van de Romeinen en de Franken- vorst wordt rood van drift. Ook de Noorman lacht meewarig. „Denkt ge dan, dat de Hunnen vorst een uitzondering zou maken voor U en uw volk?" zegt hij. „Denkt gij, dat hij U zou sparen, omdat ge zo vredelievend zijt? Kcmaan Padmond, gebruik uw verstandDe Hun zal niemand sparen! Hoe beter gij U bewa pent, hoe beter het dan ook is en daarom doet ge er verstandig aan, Aëtius vrij te laten! Ge zult hem nog nodig hebben, dat verzeker ik U." „Ik heb niemand nodig!" gromt Padmond. trots. „En het ware mij wel zo lief, als ge U niet in mijn zaken mengde, Norenvorst..." Eric staart de éénogige vorst even onderzoekend aan. Dan schudt hij het hoofd en wendt zich langzaam afAchter hem hoort hij dc Frank bevel geven, de Romeinen weg te voeren. Die avond ligt Eric lang wak ker in de buitgemaakte Romein se tent, welke hij met Svein Lang tand deeltDe houding van de éénogige koning baart hem zorg en stelt hem eigenlijk teleur Weliswaar heeft Padmond bewe zen een kerel uit éép stuk te zijn, maar gezond verstand schijnt hij toch niet voldoende te hebben om in te zien, wplk een fout hij dreigt te maken Langzaam sluimert Eric in, tot hij opeens met een ruk overeind schietNaast hem klinkt het gesnork van Sveinmaar er was nóg een geluideen zachte voetstapDan verschijnt een donkere schaduw aan de ingang van de lage tenten de Noor man herkent Padmond SIGAREN Geniet er van Salvatorev27ci dat de snelheidsmeter van da brommer, die overigens haar eigendom niet was, niet func-« tioneerde, een feit, dat de kan tonrechter als verzachtende om-i standigheid wilde laten wegen, in het andere geval zou de over» treding bewust zijn gepleegd. De officier zei, dat het haast nie< voor komt, dat dames als brom- snolheid-beperking-overti'oed- (ster) terecht staat, dit schijnt voorbehouden te zijn aan de jeugdige leden van het manne lijke geslacht, die nu eenmaal schijnen te menen, dat men uit de brommer moet halen, wat er in zit. Hij achtte de overtreding van ernstige aard. Het is nu eenmaal nodig er flink de hand aan te houden. Eis 15 subs. 3 dagen, uitspraak ƒ12,50 subs. 3 dagen. De Franstalige Belg G. G. C.J handelsagent te Blankenbergha (B.) werd met behulp van een tolk aan het verstand gebracht; dat hij op 4 mei j.l. in de Sint Annastraat te Sluis zeker 70 ki lometer, althans beslist harder dan 50 kilometer had gereden. Met een reparatienota wilde verd. aantonen, dat hij niet har der dan 50 kilometer heeft kun nen rijden omdat hij maar met twee cylinders kracht kon ont wikkelen wegens twee verbran de kleppen. Hoe het dan ook zij de overtreding was geconsta teerd op de gebruikelijke wijze met behulp van een weggedeelte waarvan 100 meter was uitge meten en de bekende stopwatch. De officier zei, liever een an dere manier te zien dan de stop watch, maar het ten laste ge legde. gezien de overschrijding van 20 kilometer, waarvan de marge reeds is afgetrokken, wet tig en overtuigend bewezen te achten. Eis 15 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. De landbouwkundige opzich-, ter R. J. C. uit Biervliet, verte genwoordigd door mr. Lemaire.' had op 8 januari j.l. komende uit de Verlengde Molenstraat te Biervliet op de wegkruising met| de Noordstraat een aanrijding veroorzaakt met de auto welkej werd bestuurd door de 22-jarige landbouwer C. C. B. uit Bier-j vliet. De heer B. kwam vanaf de Markt door de Noordstraat ge reden in de richting van de R. K. kerk. B. verklaarde door gas te geven nog te hebben ge tracht de aanrijding te voorko men, wat niet meer lukte. Een vreemde omstandigheid noemde de kantonreemfer het, dat beide bestuurders ter plaat se niet zijn blijverr staan. Later op de dag deed B. aan gifte bij de politie, waarna de toedracht van het ongeval ge heel moest worden gereconstru eerd. De heer G. F. I. uit Biervliet, die het ongeval had zien gebeu ren zei niet de indruk te hebben gehad, dat B. harder dan 50 ki lometer zou hebben gereden. Ook had hij niet opgemerkt, dat C, zoals hij verklaard had op het kruispunt had gestopt. B. had een schade aan zijn auto opgelopen van 183,60, en vroeg toewijzing van een bedrag van ƒ50 zijnde het bedrag van het eigen risico, dat de verzeke ringsmaatschappij niet vergoed. De officier zei, dat het hier een normaal geval betrof van het niet verlenen van voorrang, waarbij komt, dat C. tamelijk hard moet hebben gereden. Hij eiste ƒ20,subs. 4 dagen met toewijzing van het eigen risico van ƒ50. Uitspraak ƒ10 subs. 2 dagen met toewijzing van het eigen risico. De heer A. J. V., garagehou der uit Oostburg, had op 29 maart zijn kleine met nog enke le andere kirWeren van de kleu terschool afgehaald. Toen de kleinen gezeten waren wilde V. wegrijden, maar stopte onmid dellijk toen hij de 72-jarige mevr. M. A. P. M. ter hoogte van zijn bumper van haar rij wiel zag vallen. Mevr. M. had zich vrij ernstig bezeerd. Bij het wegrijden had de auto haar net geraakt. De kantonrechter zei, dat het V. zeer kwalijk genomen wordt, dat hij heeft geweigerd mevr. M. naar huis te brengen, daar ze niet kon staan, hoewel ze het hem tweemaal had verzocht. Een andere dame heeft zich tenslotte over de getroffene ont fermd en haar met haar auto naar huis gebracht. Mevr. M zei, dat V. nadien tweemaal bij haar is geweest om over de schaderegeling te spre ken en naar haar te informeren. Conform de eis werd verd. tot 30 subs. 6 dagen veroordeeld. A. P. B., landbouwer te Aar denburg, was op 25 januari als wielrijder plotseling te Oostburg de weg overgestoken, zonder acht te geven op het op de rijksweg rijdende verkeer. B. was niet verschenen, maar degene aan wiens auto door deie manoeuvre schade was veroor zaakt tot 130, de heer de B. uit sluis, was wel verschenen om ter zitting te vernemen, dat hij de vordering van ƒ130 niet kon instellen bij het kantongerecht, wat maar kon geschieden tot 100. De heer B„ die niets wilde laten vallen van de door hem geleden schade zal nu een civie le vordering moeten instellen tegen A. P. B„ omdat deze schuldig werd bevonden voor de aanrijding, waarvoor_de kanton rechter hem bij verstek tot ƒ40 subs, 8 dagen veroordeelde. Crljclag 26 mei 196 DIRECTEUR VERD VAN FRAUDE Op last van de ofl justitie te Zutphen is teur van de „Walcon" C fabriek in Diepenveen c van de W. in voorlopig steld. Hij wordt er van gelden te eigen bate aa nootschap te hebben oi en dit te hebben gecar door geknoei in de boei De raad van commi had de heer van de enige tijd geleden als geschorst. De rijkspolit penveen leidt in same met de districtsrecherct Rijkspolitie het onderz de fraude, die gedun lange periode werd ge raar schatting tussen d en 30.000 gemoeid. MAN POOGDE ZIJN TE DODEN Gisterochtend in de omstreeks vijf uur, is in ning in de Hendrik Dien: te Amsterdam aangehc 56-jarige Engelsman kort tevoren had getr eveneens 56-jarige echtg C. N. van het leven te Hij had haar met een pi scheidene verwondingei hoofd toegebracht. He' dend werd de vrouw, di staat was zelf telefonisi litie te waarschuwen, jn de woning aangetro: werd naar het Wilhelr huis vervoerd en daar te ging opgenomen. Gist< was haar toestand red woont reeds sedert 192 derland. Hij is directeui fabriek voor meetinstr maar de zaken gingen c tijd slecht. Hij schijnt ling te hebben gehad zi. het leven te benemen ei de hand aan zichzelf te MEISJE VERDRON Woensdagmiddag is oord (gem. Ridderkerk) twee jaar oude dochte de familie G. BoerM een sloot geraakt en vet Kunstmatige ademhalin niet meer baten. DE AGENT-INRRI TE ZUTPHEN. Nader blijkt, dat de di gepleegd door de hoofda poljtie W. in Zutphen, vi lijk des nachts tijden lance zijn gepleegd maakte W. gebruik sleutels. Herhaalde ma hij ingeslopen zijn bij e< handel in ijzerwaren zwaarst gedupeerd wei dat hij gestolen goeder lage prijzèp ean een Z winkelier .verkocht, is slotte tegïri de lamp Toen de politie bij de2 lier eens poolshoogte nemen, werd de naam als leverancier van ijzerwaren genoemd. V< derzoek bracht aan het de hoofdagent nog een g tal gestolen goederen opgeslagen of zelf in had. Tot nu toe zijn nog vergrijpen van W. tot klaarheid gebracht, echter, dat het aantal di zeer groot moet zijn ei totale buit aanzienlijk is ÉÉN DODE BI' ONTPLOFFING Donderdagmorgen or veer 6 uur heeft zich in mische fabriek te Roerr ernstige ontploffing voi Omtrent de oorzaak vai geval is nog niets bekei De ontploffing deed in een ketel op de bove ge van het gebouwer De Ambonees H. Noj van zeven kinderen, kw bij om het leven. In ht is grote schade aangeri De explosie heeft zie morgen even na zes uu; daan op de eerste van het oude fabriek Op deze étage bevinder machines voor het mt malen van de pigmentei grondstof bij de verf worden gebruikt. Een Zuid-Koreaanse Ts heeft luit.-generaai Yoeng met de revolver gen de militaire statasj vorige week te leiden van gezaghebbende zijd. meegedeeld. De koloné aanhanger van genera Joeng Hoei Park, die wordt als de man schermen van de revolt lonel zou gearresteerd ficiële afkeuring van den die hij tegen Tsjang, thans voorzitt °r perste raad, had ge" De kolonel is volgen hchte diplomatieke Tokio de 36-jarige Jon; chef van de afdeling voor militaire operatie Perste raad heeft avond dr. John Tsjang malige premier, en v ministers vrijgelaten, taire politie is van het president Po Yoen etrokken. Marshall Green, de zaakgelastigde, 1 al een onderhoud ïeraal Tsjang en edig van de inzichl perste raad op de -jn.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2