Provinciaal nieuws Vanavond nog RECHTSZAKEN DE BRONZEN ADELAAR Pagina 2 Woensdag 24 mei 196E TERNEUZEN AXEL AGENDA SAS VAN GENT IJZENDIJKE OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN ZIERIKZEE Oplettend meisje gaf eerste spoor in Haagse traangasoverval een telefoontje naar RADIO TAZELAAR en MORGEN kijkt U naar het huwelijk van Prinses RIRGITTA VAN ZWEDEN met Prins JOIïANN VON HOHENZOLLERN. Terneuzen - Noordstr. 21 - Telefoon 2361 (01150) - GRUNDIG - NOVAK - PHILIPS S Gemeente Terneuzen DE VRIJE ZEFU^V NIEUWE I) 1 KNS'TKE<1ELING UKK Z. V.T.M. De nieuwe zomerdienst regeling van de Z. V. T. M. toont zeer vele veranderingen, niét alleen in de tijden van versehiüértde ritten, maar eveneens in het uiterlijk van het boekje. Op veler vei zoek is de dienst van Axei en Zaamslag naar PP.- haven zó omgezet, aal aanslui ting wordt gegeven op de bussen van Kruiningen naar Goes. Zo wel vanaf PP.-haven naar Huist en ZaamslagAxel. als van Breskens naar Oost Zeeuws- Vlaand eren is ean latere verbin ding gekomen. Deze was er vroe ger ook. maar er werd zo weinig gebruik van gemaakt, dat deze ingetrokken werd. Hopelijk zal het publiek nu tonen dat deze latere diensten op hun plaats zijn. Westdorpe krijgt veel betere aansluitingen naai Terneuzen en West Zeeuws-Vlaanderen. De grote verandering is het op nemen van het gebied van Ciinge en Nieuw-Namen in de dienst regeling. Deze streek krijgt zeer goede aansluiting naar alle rich tingen in Zeeuws-Vlaanderen. De dienst Sluiskil—Breda zal voortaan ook via Clinge en Nieuw-Namen rijden, zodat deze streek ook rechtstreeks aangeslo ten wordt met Breda. De rijtijd naar en van Breda kon verkort worden, hetgeen dringend nodig was in verband met het steeds toenemende verkeer op de weg, waardoor oponthouden steeds jneer voorkwamen. Opvallend is het verschil in (uiterlijk. Een zeer goede kwali teit papier geeft het boekje een toeter aanzien. De indeling van de verschillende diensten is nu zó opgezet, dat men meestal met één bladzijde kan volstaan, ook indien men een verre reis gaat maken, omdat op meerdere blad zijden de dienstregeling herhaald is. Een overzichtelijk kaartje in kleuren, dat uitgevouwen naast het boekje ligt, toont duidelijk op welke bladzijde men moet kijken om de aansluitingen te zien. De aanduidingen van de dien sten op werkdagen en zondagen is dusdanig, dat verwacht mag worden, dat vergissingen nu wel uitgesloten zullen zijn. De omslag van het boekje wijst er op, dat de Z. V.T.M. dit jaar 50 jaar bestaat. TORENKRAAN OMGESLAGEN BI J DELTAWERKEN Een 45 meter hoge rijdende torenkraan, die bij de sluisbouw bij de Deltawerken te Bruinisse wordt gebruikt, is dinsdagmid dag tijdens het ondergaan van een maandelijkse onderhouds beurt in elkaar gezakt en omge slagen, doordat een belangrijk onderdeel afknapte. Bij het on geval werd niemand gewond. Bevorderd. Bij besluit van de staatssecre taris van Financiën is met in gang van 1 juni a.s. bevorderd tot commies van 's Rijks belas tingen, de heer A. L. van Ant werpen, thans commies-titulair, werkzaam ter inspectie der be lastingen alhier. Loos alarm. Hedennacht te ongeveer half één werd door een op de kanaal- weg rijdende automobilist aan de overzijde van het kanaal in het Noorderdok op het terrein van het Scheldeveem vlammen waargenomen, waarvan hij de politie in kennis liet stellen, die zich direct naar het Noorderdok begaf, terwijl zij tevens de brand weer alarmeerde. Het bleek de politie dat op het terrein van het Scheldeveem dooi en onder toezicht van de nacht waker een hoop afval van hout e.d. in brand was gestoken, zo dat de brandweer bij aankomst niet behoefde op te treden. Wielerkoers op Pinksterdrie. De Wielerclub te Axel heeft haar traditie voortgezet door op Pinksterdrie een amateurskoers te organiseren. Deze wedstrijd ging over een afstand van 110 km. terwijl het parcours liep van de Noordstraat t start en finish 1 Prins Hendrik straat, Zuidsingel en Zeestraat. Aan de start verschenen 38 ren ners. Er is fel gestreden en de situatie aan de kop heeft zich nog al eens afgewisseld. De winnaar de renner P. v. d. Horst uit Klundert, was de laat. ste 5 ronden los gekomen en reed toen ver voor het grote pe loton uit. De laatste ronde heeft hij wat terrein moeten prijsgeven maar ging toch nog met een voor sprong van ruim 100 meter over de eindstreep. WOENSDAG 24 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Fanfare". Patronaatsgebouw, 26 en 79 uur: Grote camping va kantie- en watersportshow. Zuidlandstraat 3 en 8 uur. Voor stelling Cirkus Amerikano Alex Libot. DONDERDAG 25 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Fanfare". Patronaatsgebouw, 26 en 7—9 uur: Grote camping, va kantie- en watersportshow. Zuidlandstraat, 3 en 8 u.: Voorstelling door circus Ame rikano, Alex Libot. De totaaluitslag was: 1. P. v. d. Horst. Klundert, in 2 uur 41 min.; 2. F. Boonman, 's-Heerenhoek op 125 meter; 3. Jos'Lihders, Roosendaal: 4. L. v. Dongen, Made; 5. J. Stevens, Dussen; 6. C. Piers. Haarlem; 7. P. van As, Roosendaal; 8. P. v. d. Vijver, Axel; 9. A. Mertens, Breda r 10. J. Jochems, Rijsber- gen; 11 T. Peters, Haarlem; 12. H. Castricum, Beverwijk; 13. G. Dijkers, St. Willibrord; 14. B. Wieles, Terneuzen; 15. C. van Espen, Axel. Botsing tussen vrachtauto en motorrijder. Toen in de nacht van vrijdag op zaterdag de groentehandelaar J. v. K. uit Terneuzen huis waarts keerde, bemerkte hij on derweg dat hij iets vergeten had. Even buiten de kom van Sas van Gent keerde hij zijri auto om te rug te rijden. Toen hij zijn auto zo goed als gekaerd had nader de vanuit de richting Sas van Gent de motorrijder S. uit Ter neuzen. Deze raakte met zijn motor de laadbak van de vrachtauto en werd met een smak tegen de betonnen rand langs de kanaalkant geslingerd. De valhelm bleek de slag groten deels opgevangen te hebben. Het alarmeren van politie en dokter bleek nogal verward te zijn gegaan, want toen de dok ter arriveerde was de gewonde reeds verdwenen, terwijl men aanvankelijk ook het motorrij wiel niet kon vinden. Naderhand bleek dat de ge wonde en een begeleider naar Sas van Gent waren gestrom peld. Aan het gemeentehuis ge komen kon de gewonde echter niel meer verder en moest de opnieuw gewaarschuwde dokter zich over het slachtoffer ontfer men. Overbrenging naar het zieken huis te Sluiskil was noodzake lijk, waar bleek dat de heer S. zwaar gewond was. Het motorrijwiel, dat aanvan kelijk niet te vinden was, werd een 50 meter verder aan de be tonnen stootrand gevonden. Verkeerde inhaalmanoeuvre. Op Tweede Pinksterdag om streeks half twaalf reed de heer J. A. uit Sas van Gent met zijn auto over de rijksweg richting Zelzate. Ter hoogte van de Spiegelglasfabriek, waar de weg een flauwe bocht maakt, wilde de heer A. de vóór hem rijdende autobus van de dienst Terneu zenZelzate inhalen. Daar het zicht op de weg door een partij betonpalen belemmerd was, zag hij niet dat uit de rich ting Zelzate een auto naderde, die bestuurd werd door de heer G. S. G. uit Gent. De weg was net iets te smal voor drie voertuigen, met 't ge- volgdat de auto van de heer A. knel kwam te zitten. Het onge val beperkte zich tot materiële schade. Frontale botsing. Omstreeks half zes 's avonds had diezelfde dag in de Zand straat een botsing plaats tussen een Chevrolet, bestuurd door de groentehandelaar A. V. uit Sas van Gent, en een Volkswagen, bestuurd door de heer H. C. uit Groede. De heer V. naderde mét zijn auto uit de richting Philip pine, terwijl de Volkswagen uit de richting van Driekwart kwam. Doordat de Volkswagen te veel links hield, had even ten westen van de spoorovergang een frontale botsing plaats. Bij deze botsing werd de echtgenote van C. zodanig ge kwetst. dat dokter Puylaert op-' neming in een ziekenhuis nood zakelijk achtte. Een voorbijrijdende auto bracht mevr. C. naar het zieken huis te Oostburg. In de Chevrolet vloog de broer van de groentehandelaar V. met zijn hoofd tegen de voor- iuit. De klap kwam zó hard aan dai de voorruit vernield werd. doch de betrokkene kwam er met een fikse bui). De beide auto's werden zwaar beschadigd. Succesvol optreden van „Flandria" te Stuttgart. Gouden medaille voor dirigent Anthonisse. In de nacht van vrijdag op zaterdag vertrok per autobus het Zeeuws-Vlaamse accordeon orkest „Flandria" om een lange reis van 685 km aan te vangen om zich in Stuttgart te meten met de beste accordeongezel schappen uit Europa. Landen als Duitsland, Joego slavië, Oostenrijk, Denemarken, Italië, Zwitserland, Frankrijk en België hadden hun beste gezel schappen naar Stuttgart gezon den om de grote prijs, de „Europabeker", te bekampen. Na een vermoeiende maar prachtige reis arriveerde het ge- zelscchap te Stuttgart. Wethouder A. J. Termote was als vertegenwoordiger meege reisd en had als opdracht van de gemeente IJzendijke meege kregen er voor te zorgen dat het gezelschap tijdig het bed op zocht om volkomen uitgerust te zijn voor de komende zware taak. Zondagmorgen om 7 uur werd opstaan geblazen, want er moest nog even gerepeteerd worden. In een sprookjesachtige omge ving cp de Killesberg, een feest terrein van 700 ha, werd het concours gehouden. Wat voelden wij ons klein, al dus voorzitter Marteijn, toen wij al deze grote en luxe orkesten voor ons zagen optreden en hoe wel de „Flandristen" door hun optreden voor radio enz. al heel wat gewoon zijn. was er toch een zekere mate van zenuwachtig heid te bespeuren. Na afloop van het concours bleek echter dat Flandria zich dapper en succesvol had ge weerd. Zij wist met het moei lijke werk „Bagatelle", de ouverture van Jos Rixner in de Oberstuffe, van de 25 orkesten, met 112 punten een eerste prijs en de vierde plaats te veroveren. Was er bij het horen van dit resultaat grote vreugde, deze vreugde werd nog verhoogd toen vernomen, werd dat de dirigent Jasper Anthonisse de dirigen- tenprijs. een gouden medaille, was toegekend. „Flandria" was ook uitgeno digd medewerking te verlenen' aan het na afloop te houden volksconcert doch door tijdnood kon dit aanbod, jammer genoeg, niet worden geaccepteerd. Moe, maar overgelukkig kwam men na een voorspoedige reis maandagmorgen om 5.30 uur te rug in IJzendijke. „Flandria" heeft bewezen een oikest van Europees gehalte te zijn. 27e ronde van IJzendijke voor nieuwelingen. - Begunstigd door goed weer werd ter gelegenheid van de Pinksterkermis de 27e ronde van IJzendijke voor amateurs ver reden over een afstand van 75 km. Er verschenen 37 renners aan start, waarvan er 17 de koers uit reden. Door de vele premies die geschonken werden waren er vele mooie sprints te zien. Voor- ai de eindspurt gaf een schitte rend duel te zien tussen B. v. d. Bom en C. Kramps, welke met oen banddikte door eerstgenoem de werd gewonnen. De uitslag was als volgt: 1. B. v. d. Bom, 's-Gravendeel; 2. C. Kramps, Numansdorp; 3. B. van de Geest, Den Haag; 4. P. de Haan, IJsselmonde; 5. M. van Ginneken, Schijf; 6. K. Brugel, Zevenbergen; 7. G. de Koning, Breda; 8. R. Bohms, Utrecht; 9. T. Ouwerkerk, Rotterdam; 10. J. Sehilperoort, Zwijndrecht. De 75 km werden afgelegd in 1 uur 48 minuten. Moto-cross. Voor de derde maal werd op de z.g. „vrije dijk'" op de grens tus sen IJzendijkeWatervliet de jaarlijkse moto-cross der Polder grachten ven-eden. Mede door het prachtige weer en de IJzen- dijkse Pinksterkermis waren 4Ó00 sportliefhebbers naar wijk Mollekot getogen om getuige te zijn van deze spannende races. Bij de vedettes waren 20 deel nemers aan de start verschenen waaronder de crosser L. Kete leer, de winnaar van vorig jaar en oud-kampioen van België. Bij de junioren werd de eerste prijs gewonnen door de veelbe lovende Italiaan Adjanski; 2e G. Memola, België; 3 en 4. Gebrs. Fe.vaerts uit Buggenhout; 5. E. Turpin uit Ellezelles. (Advertentie.) badhanddoek OF NAAR KEUZE Bij de vedetten was de eerste plaats wederom voor Leon Kete leer uit Brasschaat; 2e M. Lau- waert uit Ninove; 3e F. de Feyter uit Hechtel; 4e F. Biscop uit Paal; 5e A. de Rijcke uit Kon- tich. Drie-Iandencontact. Vrijdagavond zijn in Zierikzee tachtig personen gearriveerd uit St. Hilaire-du-Harcouet in Frankrijk en Hatfield in Enge land, welke steden Zierikzee in 1953 na de watersnood hebben geadopteerd. Hoewel met beide steden contacten hebben bestaan op sportgebied en het uitwisse len van scholieren, was het voor de eerste maal, dat een drie-lan- dencontact werd belegd. De burgemeester van Zierikzee, de heer F. Th. Dijckmeester, heette zaterdagmorgen de gasten ten gemeentehuize hartelijk wel_ kom. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat het drie.landencontact ook in de toekomst zal blijven be staan. De banden met St. Hilaire zijn stevig, aldus de burgemees ter en voor het vele werk, dat deze stad voor Zierikzee heeft gedaan bood hij de burgemeester, de heer Cheval en de eerste wet houder van St. Hilaire de pen ning van de stad Zierikzee aan: voor de burgemeester in zilver, voor de eerste wethouder ir brons. Ook de burgemeester van St. Hilaire en die van Hatfield, de heer Fitzpatrick, spraken de hoop uit, dat dit eerste contact tussen de drie plaatsen een blij vend karakter zal hebben. Hierna gingen de gasten naar het havenplein. Daar werd een monument onthuld als zichtbaar teken van de verbroedering tus sen St. Hilaire en Zierikzee. Bur gemeester Dijckmeester voerde hier als eerste het woord. Onder meer zei hij, dat het een mooie gedachte was van St. Hilaire (dat dit monument heeft betaald) om in Zierikzee en in St. Hilaire een monument op te richten, dat steeds aan de banden tussen bei de steden zal herinneren. Ge woonlijk wordt een monument opgericht voor iets, dat in het verleden is gebeurd, maar hier geschiedt dit in de hoop, dat de Dank zij de oplettendheid van een vijftienjarig meisje heeft de Haagse politie de daders van een traangasoverval op een Haagse taxihouder en zijn gezin kunnen oplossen, zo heeft de commis saris van de centrale recherche in Den Haag dinsdagmorgen meegedeeld. Het meisje had de politie, toen deze overval bekend werd, de overval werd ge pleegd op 15 mei, overigens zon der financieel succes verteld, dat ze voor het huis van de taxi houder een zeer opvallende twee kleurige wagen met hei witte banden had zien staan. Na enig zoeken vond de politie deze wa gen op straat geparkeerd in Den Haag, in de buurt van de woning van een man, die geen onbeken de bij de recherche was. Deze man, de 23-jarige, zich particulier rechercheur noemen de S., werd aangehouden, maar hij ontkende iets met de overval uit te staan te hebben gehad. Wel gaf hij toe enige tijd geleden in Amsterdam een traangaspistool te hebben gekocht, maar dit zou hij hebben uitgeleend aan een kennis, wiens naam hij niet wilde noemen. Toen S. het evenwel duidelijk werd, dat hij door deze houding kans liep als de dader van de overval te worden aange merkt, werd hij mededeelzaam. Hij vertelde het pistool aan de 25-jarige matroos J. B. te heb ben gegeven en met deze man de overval te hebben gepleegd. B. contacten in de toekomst nog zullen worden uitgebreid. Dit monument, aldus de burgemees ter zal getuigen van een levende relatie met het buitenland. De heer Cheval onthulde vervolgens het monument, waarbij hij woor den sprak van gelijke strekking als die van de heer Dijckmeester. De tekst op het monument luidt: ,,Op 15 mei 1955 zijn St. Hilaire, Frankrijk en Zierikzee/Neder- land tweeling-steden geworden". Het gedenkteken is ontworpen door de Normandische beeldhou wer E. Holas. (Adv) m»r»r if - was naar binnen gegaan met de jas van S. aan, een motorbril op en een hoed diep in de ogen ge trokken, gewapend met het pistool. S. had buiten in zijn auto gewacht. Al een week eerder had men het plan gehad de taxichauffeur te beroven, maar toen men het huis in het oog hield, bleek er te veel aanloop te zijn. Men had toen als wapen een met doeken omwonden ijzeren stang bij zich. De nu aangehouden S. en B. en nog een derde man, die na de eerste poging niet meer was mee. gegaan, hebben de taxichauffeur als slachtoffer uitgekozen, nadat B. van een jongetje had gehoord, dat deze voor een groenteman nogal eens geld bij de taxichauf feur afleverde. Het pistool heb ben de mannen na de mislukte overval weggegooid. De jas, de bril en de hoed verbrandde S. in de kachel. UOÜP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH.VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van dinsdag '23 mei GROENTEN Per 100 stuks: Sla I 14—18, II 6—10. Per stuk: Bloemkool A II 47 61 ct, B 25—41 ct, B II 22 et, CII 1528 ct, afw. 11—43 ct; Groene komkommer B 3945 ct; Witte komkommers B 2838 ct. Per bos: Peen I 4551 ct, II 4243 ct; Uien 6 ct; Sjalotten 6' 9 ct; Radijs II 1517 ct. Per kg: Andijvie 59—63 ct; Spitskool 2023 ct; Peulen 3,10; Sav. kool 3545 ct; Spi nazie II 38—59 ct; Tomaten A II ƒ1,29—ƒ1,33, B II ƒ1,25—1,31, C II 1,05—1,12 CC 69—70 ct. FRUIT Per doosje: Glasaardbeien I 56 63 ct II 37 ct; Natuuraardbeien I 50—66 cj-, II 4048 ct. VROUW BRACHT PASGEBOREN KIND OM HET LEVEN Een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek van voor arrest en ter beschikking stel ling van de regsring eiste de of ficier van justitie bij de recht bank in Utrecht, mr.. P. van Dij- kc, vrijdagmiddag tegen de 29- jarige mevrouw Van G—B. uit Eemnes. Deze werd ten laste ge legd het met voorbedachte rade beroven van het leven van haar kind, kort nadat dit was geboren op de 19de augustus van het vo rig jaar. De zaak werd voor een groot deel met gesloten deuren behandeld. De officier stelde in zijn re quisitoir, dat do kardinale vraag in deze zaak is, of het kind na de bevalling al dan niet heeft geleefd, hij was van mening, dat het kind heeft geleefd, dit naar aanleiding van hetgeen verdach te verklaarde bij haar eerste verhoor na haar aanhouding, en uit hetgeen Is gebleken uit het sectierapport. Hij meent boven dien, dat het bewezen is, dat zij het kind van het leven heeft be roofd met voorbedachte rade. De vrouw hield voor iedereen ook voor haar man, de zwangerschap geheim. Zij bracht haar kind in een schuur ter wereld en sloot daarna de luchttoevoer van het kind af door haar hand op mond en neus van de baby te houden. Eet lijkje werd pas twee weken later gevonden, in de Ned. Herv. kerk te Eemnes, waar haar man koster was. Mr. Van Dijke zei, dat uit de psychiatrische rapporten blijkt, dat verdachte in sterk vermin derde mate ontoerekeningsvat baar moet worden geacht. Vol gens hpm dient de vrouw echter, met oog op vroeger gepleeg de misdrijven, geruime tijd uit de maatschappij worden ver wijderd. door BARONESSE ORCZT 27) Nadruk verboden. „Juist", stemde Fourier toe. „Het geld is gelukkig gemakke lijk te vervoeren. Het zijn voor namelijk bankbiljetten en wis sels aan toonder, maar het be drag is aanzienlijk, wel 25 mil joen francs". ..Een aardig sommetje", zei madame la Duchesse. „Ik wist niet dat Grenoble zo'n grote schat bewaarde". „Het geld werd Marie Louise afgenomen", zei de graaf, „toen ze het land ontvluchtte. Talley rand deed het en het was zijn idee het geld in dit gedeelte van het land te houden, voor het ge val er zich moeilijkheden zouden voordoen". „En nu is er zo'n noodtoe stand", riep Fourier opgewon den, „en het geld in Grenoble heeft niet het minste nut voor Zijne Majesteit te Parijs. Het is zelfs erger dan nutteloos, want het loopt gevaar gestolen te wor den. Als de Corsikaan Grenoble binnen marcheert en als het gar nizoen en de stedelingen zijn partij kiezen, zal hij natuurlijk het raadhuis in gebruik nemen en dan kan hij beslag leggen op het geld van de koning". „Dat is waar, daar had ik niet aan gedacht", peinsde de graaf. „Wel!", vond madame, „hij weet toch dat het geld oorspron kelijk aan zijn vrouw ontnomen werd en dus zal het monster niet zó'n vreselijke daad verrichten door te nemen, wat oorspronke lijk aan hemzelf behoorde". „Aan hem, Sophie!", riep de graaf geërgerd. „Geld. dat die overweldiger van Frankrijk ge stolen heeft aan hem?" „Laten wij er niet over dispu teren, André. Laten we liever horen, wat monsieur le Préfet voorstelt te doen", suste zij, „Ik heb niets voor te stellen, madame la Duchesse. Niets, ik ben helemaal ten einde raad! Ik ben juist hier gekomen om het advies van monsieur le Comte in te winnen". De graaf wachtte even om na te denken en begon toen„La ten we de zaak nu eens van alle kanten bekijken en dan zien tot Bonapartisten er van weten.... Daar heb je Dumoulin, de hand schoenenfabrikant, die weet alles wat er in Grenoble omgaat.... en zijn vriend Emery, die officier van gezondheid van Bonaparte... die twee zijn de laatste maanden voortdurend naar Elba geweest. Dan heb je een Bonapartisten- club in Grenoble.... met meer dan tweeduizend ledende leden hebben overal vrienden en spionnenzelfs in het raad huis. Gisteren moest ik nog een bediende wegsturen, die „Kalm aan, alstublieft", viel monsieur le Comte ongeduldig in, „het komt er dus op neer, dat u zich nergens buiten Grenoble veilig zoudt voelen met het geld". „Noch binnen, noch buiten Grenoble". „Best, dan moet het geld er gens gebracht worden, waar het veilig is. Wat denkt u van de bank van Dupont?" „O, monsieur le Comte! Een bekend BonapartistVer leden jaar wilde de Talleyrand hem het geld al niet toevertrou wen". „Dat is waarmaar „Het lijkt mij toe", begon la Duchesse opeens, „nu het dis- welke conclusie wij komen. Ten trict toch een broeinest van on- - trouw blijkt te zijn, het geld het best regelrecht naar Parijs ge bracht kan worden. Dan kunnen de koning en mijnheer de Talley rand er mee doen, wat hun het beste lijkt". „Ah, madame la Duchesse", zuchtte Fourier verrukt, terwijl hij zijn dikke handen wreef, „hoe knap zegt u dat! Als die vreselijke verantwoordelijkheid maar van mijn schouders was... eerste bestaat de mogelijkheid, dat u het voorbeeld volgt van de frefekt van Var en zelf het geld in veiligheid brengt op de een of andere geschikte plaats buiten Grenoble". „Onmogelijk, monsieur le Com te", riep Fourier angstig, „ik kan het niet doenWaar zou ik naar toe kunnen?Het be staan van het geld is bekend ik ben ervan overtuigd dat de 25 miljoen onder mijn berusting en dat Corsikaanse monster voor de poorten „Dat is allemaal goed en wel zei de graaf ongeduldig, „maar hoe zal dat uitgevoerd worden? Breng het geld naar Parijs, ge makkelijk genoeg gezegd. Maar wie zal dat doen? U zegt zelf, dat de Bonapartisten overal spion nen hebben om en in Grenoble en „Och, monsieur le Comte!", zei de prefekt gretig. ,,Ik heb zo'n prachtig planAls u het nu maar goed vindt „O! U heeft dus alles al uit gedacht? Nu! Laat mij dan uw plan eens horen. Maar ik waar schuw u, dat ik het geld niet hier wil hebben. Ik vertrouw de boeren in de omtrek niet half en ik duld geen gevechten in mijn huis!" „Nee. nee, zoiets zou ik voor geen geld durven voorstellen. Als de Corsikaan er in slaagde Gre noble te bezetten, dan is er geen plaats veilig voor hem. Nee, mijn idee was, dat u, die al zo dikwijls heen en terug naar Parijs bent gereisd, dit zou doenvóórdat Bonaparte dichter bij Grenoble isals u het geld met u mee wilde nemen „Ik?", riep de graaf. „Maar man, als zoals u zegt Gre noble vol Bonapartistische spion nen zit, dan worden mijn gangen al net even nauwkeurig nage gaan als de uwe". „Nee, nee, monsieur le Comte, niet zó nauwkeurig, daar ben ik zeker van". (Wordt vervolgd.) De raadsman van mevrouw. Van G.—mr. J. E. B. van Jul- singha uit Utrecht, meent, dat het bewijs dat het kind heeft ge leefd, niet is gelevérd. Hij legde er de nadruk op, dat in het sec tie-rapport wordt gezegd, dai uit niets blijkt, dat het kind heeft geademd. De verklaring van de moeder dat zij gevoeld zou heb ben, dat het kind leefde, bewijst niet dat het ook inderdaad zo' was, zo verklaarde hij. Mr. Van FLlsinga is daarom van oordeel, dat zijn cliënte van het ten laste gelegde dient te worden vrijge sproken. De rechtbank doet over twee ■weken uitspraak. aiav .<7*».? AFSCHRIFT. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen; overwegende dat het in het belang van de vrijheid van hët verkeer en de veiligheid op de weg noodzakelijk is onderstaan de verkeersmaatregel te nemen; overwegende dat de na te noe men weg is gelegen binnen de bebouwde kom, in beheer is bij de gemeente Terneuzen, en dat door de verkeersmaatregel het doorgaand verkeer geen ernstige belemmering ondergaat; gelet op het besluit van de raad der gemeente Terneuzen van 25 oktober 1951, waarbij aan Burgemeester en Wethouders is gedelegeerd de bevoegdheid, krachtens artikel 5c van het Wegenverkeersreglement, tot hef nemen van verkeersmaatregelen) gelet op de artikelen 4 en 5 van het Wegenverkeersregle ment; besluiten: 1. de Koedijk, voor wat betreft het gedeelte tussen de eerste zijweg naar het sportpark, ge rekend vanaf zuidelijke rich, ting, en de Catspolderdijk, an beide richtingen gesloten te verklaren voor het verkeer met rijwielen, aangezien deze weg te smal en gevaarlijk -is voor verkeer met motorrijtui gen en rijwielen; 2. deze geslotenverklaring aan de weggebruikers kenbaar te maken door plaatsing van borden model 20 van de bij lage van het Wegenverkeers reglement; 3. dit besluit ter openbare kèn- nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Middel burg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.; d. Koninklijke Nederlandse Automobiel Club; Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, al len te 's-Gravenhage; e. Kantonrechter te Terneu zen; f. Officier van Justitie, afde ling Kantongerechtszaken te Middelburg; g. Arrondissiments-Rechtbank te Middelburg; h. Officier van Justitie bij de ArrondissementsRechtbank te Middelburg. Terneuzen, 19 mei 1961. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, Voorzitter. A. J. DEES. Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2