Besprekingen in Evian hervat Conferentie over Laos Weer o ver zicht De toestand in Zuid-Korea HET WEER HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN De toestand in Zuid-Afrika Radio de Koek De toestand in Montgomery „Sabena" heeft Kongo nodig Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 24 MEI 1961 17e Jaargang Nr 5298 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentiepriis per mm 13 ct- minimum pei advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Frans—Algerijnse bespre kingen over de toekomst van Al- gerië zijn dinsdagmorgen om half elf precies hervat. Volgens berichten uit Genève zijn de veiligheidsmaatregelen in de omgeving van villa ..Bois d'Avault", waarin de Algerijnse delegatie is ondergebracht, aan zienlijk verscherpt, vergeleken met maandag. Volgens omwo nenden zouden Zwitserse militai ren, die met de bewaking zijn belast, dinsdagmorgen vroeg tweemaal geschoten hebben. De aanleiding is echter niet bekend. De prikkeldraadomheining om de villa werd nog versterkt, ter wijl nog twee wegen voor het rijdend verkeer en voetgangers werden afgesloten. Voordat de hefschroefvliegtui- gen, waarmede de Algerijnse de legatie naar Evian zou worden overgebracht, vertrokken, vloog een verkenningshefschroefvlieg- tuig boven de te volgen route. De tweede bijeenkomst tussen de Franse en Algerijnse delega ties werd tegen half één geslo ten. Des middags kwamen de dele gaties opnieuw bijeen. Een woordvoerder van de Franse delegatie naar de bespre kingen met de Algerijnen in Evian heeft dinsdag na afloop van het overleg verklaard dat de sfeer nog steeds „volkomen cor rect" is en dat besloten is in het huidige stadium discretie te be trachten over de besproken on derwerpen en de door beide par tijen naar voren gebrachte argu menten. Men 'zal in beginsel om de andere dag bijeen komen om de delegaties gelegenheid te geven het besprokene te verwer ken. Donderdagochtend om 10.30 uur Ned. tijd wordt de conferen tie voortgezet. Vandaag is het Mohammedaanse feest Aid El Kebir. Dinsdag zijn zeer in het alge meen de standpunten onderzocht. Er zijn vragen en antwoorden uitgewisseld. DE STRIJD IN Ar GERIE In Algerië zijn maandag zes Franse militairen en vier poli tiemannen door het optreden van Algerijnse opstandelingen om het leven gekomen, zo is dinsdag in Franse militaire kringen te Al giers verklaard. Twee officieren en vier poli tiemannen sneuvelden, toen twee vrachtauto's van het leger bij Miliaria, ten oosten van Orleans- ville, in een hinderlaag vielen. De vier andere Franse militairen verloren het leven bij het ach tervolgen van de aanvallers. Het was het eerste ernstige treffen in Algerië sinds de opening van het overleg in Evian. Zoals gemeld heeft de voorlo pige Algerijnse regering laten weten, dat zij het eenzijdig door Frankrijk afgekondigde bestand van een maand niet erkent. Het Franse besluit werd zaterdag'bij de opening van de vredesbe sprekingen te Evian bekendge maakt. In Oran ontploften maandag drie bommen, die echter alleen materiële schade aanrichten. Voorstellen van Kennedy naar congres President Kennedy zal donder dag voorstellen over ruimtepro jecten, defensie en hulp aan het buitenland bij het congres in dienen. Deze voorstellen heeft hij dinsdag met leiders uit het congres besproken. De discretie geldt zolang men nog in het stadium van een al gemene behandeling van de pro blemen is. Het initiatief tot dit besluit is genomen door beide partijen, aldus een Franse woord, voerder. Achtereenvolgens hebben dins dagochtend Belkacem en Louis Joxe gesproken, in hoofdzaak over de verklaringen die zij bij de aanvang van de besprekingen hebben afgelegd. De woordvoerder wilde geen bijzonderheden meedelen over de speciale veiligheidsmaatregelen die dinsdag in Evian zijn getrof fen. Zo namen tijdens de bespre kingen z.g.n. „half tracks" 'vrachtauto's met rupsbanden en wielen) met luchtafweergeschut posities in rondom het hotel Du Pare. Na het einde van de be sprekingen werden zij terugge trokken. In de vroege ochtend hebben de Zwitserse militairen die het gebouw bewaken waar de Alge rijnse delegatie verblijft twee maal het vuur geopend, toen uit het automatische waarschu wingssysteem bleek dat iemand probeerde de prikkeldraadver- spering door te knippen. De j man wist echter te ontsnappen, j De soldaten hebben een plank ge-1 vonden, kennelijk bedoeld om1 over de twee meter hoge ver- versperring heen te klimmen. In Genève circuleren geruch ten dat de Algerijnen Ben Bella bij de besprekingen willen betrek, ken. Een Franse woordvoerder verklaarde dat de kwestie-Ben Bella die onlangs van het eiland Aix naar de omgeving van Saumur is overgebracht kort op de zitting van dinsdag ter sprake is gekomen. De Algerij nen hopen ten minste in telefo nisch contact met hem te mogen treden. (Adv.) Noordstraat 102 - Telefoon 2124 Terneuzen Op de Gcneefse conferentie over Laos heeft de afgevaardig de van Frankrijk, Jean Chauvel, dinsdag twee ontwerp-verklarin- gen ingediend. Deze handelen over het afkondigen van de neu traliteit door de regering van Laos en over een toezegging van de dertien overige deelnemers aan de conferentie, de Laotisehe neutraliteit te zullen eerbiedigen. Het waren de eerste gedetail leerde westelijke voorstellen sinds dc aanvang van de. confe rentie, een week geleden. Op 17 mei diende de Sowjetminister van Buitenlandse Zaken Gromyko eveneens twee ontwerpverklarin- gen in, over de neutraliteit van Laos en over de terugtrekking van buitenlandse troepen. Het algemene debat is dinsdag besloten. Hedenmiddag om 3 uur zou de zitting worden hervat om de toekomstige gang van zaken te bespreken. De twee co.presi- denten van de conferentie, de Engelse delegatieleider Malcolm MacDonald en de Sowjetminister van Buitenlandse Zaken Gro myko hebben zich 'dinsdag reeds over deze kwestie beraden. Volgens het eerste ontwerp dient de Laotisehe regering de beginselen die in de Geneefse overeenkomsten van 1954 zijn vervat te bevestigen. Zij mag De Russsische spionage rrl -1 -yrwassy m lhailand. De Thailandse autoriteiten heb- ben zeven van de acht mensen, onder wie vijf Russen, die maan dag in Bangkok werden gear resteerd op verdenking van spio. nage en communistische activi teit, in vrijheid gesteld. Een dei- Russen, een agent van een maat schappij die Russische films in Thailand distribueert, wordt ech ter nog vastgehouden. VRIJ KOUD. Langs de noordflank van een rug van hogedruk, die zich van het midden van de oceaan over Engeland naar West-Europa uit strekt, trekt een actieve depres sie naar Midden-Noorwegen. Deze veroorzaakte op IJsland een koude inval. De koude lucht stroomt nu met stormachtige N.W. winden naar Schotland en zal later ook tot de Noordzee en onze omgeving kunnen doordrin gen. Op zijn tocht naar het zui den zal de arctische lucht boven het zeewater worden verwarmd, maar de temperaturen blijven de eerstkomende dagen toch bene den normaal. Op de nadering van deze lucht nemen de regenkan- WOENSDAG 24 MEI v.m. n.m. 'reskens 9.14 9.36 lemeuzen 9.46 10.11 Hansweert 10.26 10.51 Walsoorden 10.36 11.01 sen toe. De wind krimpt naar richtingen tussen zuidwest en noordwest en wakkert tot matig of krachtig aan. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Weinig verandering. Half tot zwaar bewolkt met later toenemende kans op enige regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Aanvankelijk zwakke tot matige, later matige tot krach tige wind in hoofdzaak tussen zuidwest en noordwest. ZON MAAN op onder op ondei Mei 25 4.33 20.41 14.58 2.46 26 4.32 20.42 16.07 3.08 27 4.31 20.43 17.18 3.32 28 4.30 20.45 18.32 3.59 29 4.29 20.46 19.45 4.31 30 4.28 20.47 20.57 5.08 31 4.27 20.48 22.03 5.54 nimmer een agressieve politiek voeren of toestaan dat Laotisch grondgebied voor een dergelijke politiek wordt gebruikt. Laos mag geen deel uitmaken van militaire bondgenootschap pen, niet de aanwezigheid of doortocht van vreemde troepen toestaan, geen buitenlandse mili taire bases hebben of de aan wezigheid van vreemde militaire instructeurs aanvaarden dan krachtens de Geneefse overeen komsten van 1954. Om deze neu traliteit te verzekeren dient de regering van Laos een aanvul lend protocol op de Geneefse overeenkomsten tc tekenen. De dertien landen zeggen toe zich te onthouden van recht streekse of indirecte inmenging in de binnenlandse aangelegen heden van Laos. Ook deze ver plichting kan worden vervat in een protocol op de Geneefse over eenkomsten. De afgevaardigde van Thai land, Thanat. Khoman, bepleit te een neutraliteit naar het voorbeeld van Oostenrijk. Z.i. dienen ook Indonesië en de Ma- leise federatie worden uitgeno digd aan de conferentie deel te nemen en zitting te nemen in de internationale controlecommis sie. Thoman verzette zich tegen het Russische voorstel, de com missie eenstemmig besluiten te laten nemen. Technische en economische hulp moet. over eenkomstig het Amerikaanse voorstel, via een internationale organisatie worden verleend. Hij stelde voor de vijf rechtse partijen van Laos door twee ex- premiers, Phoei Sananikone en Thiao Somsanith, op de confe rentie te laten vertegenwoordi gen. De delegatie van de regering Boen Oem boycot de zittingen nog steeds. Ook als vertegen woordigers van de rechtse par tijen worden toegelaten weigert zij met dezelfde status als de afgevaardigden van linksen en neutralisten aan de confeientie deel te nemen. AARDBEVING IN TURKIJE Het gebied van de Middelland se en Aegeïsche Zee is dinsdag ochtend vroeg door een hevige aardbeving getroffen. In Zuid. west-Turkije en op de Griekse eilandengroep Dodecanesos bij de Turkse kust werden gebouwen vernield maar er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Wel zijn veel mensen dakloos gewor den. Honderden tenten zijn naar het getroffen gebied in Turkije gezonden. In Athene werd van weten schappelijke zijde meegedeeld dat het centrum van de aardbeving in de buurt van Cos, een der eilanden van de Dodecanesos, was. De grootste schade wordt gemeld uit Marmaris in Turkije, tachtig km van Cos. De beving werd op sen afstand van 500 km van het getroffen gebied nog ge voeld. Op Rhodos vluchtten de men sen de straat op. De top van de klokketoren van de kathedraal stortte neer. Zowel op Rhodos als Cos werd schade aan gebouwen aangericht. In gezaghebbende Amerikaan se kringen in Seoel maakt men zich ongerust over bepaalde, door het militaire bewind geno men maatregelen. Men vreest in deze kringen voor een afglijden naar een totalitaire regerings vorm, waarbij de politieke vrij heden en de elementaire rechten van de mens in het gedrang komen. Men maakt zich in Amerikaan se kringen te Seoel ook ongerust over het arresteren van meer dan een dozijn generaals van het leger en een groot aantal kolo nels. Deze hadden, na het door de bevelhebber der Amerikaan se troepen in Zuid-Korea, gene raal MacGruder, op de revolu tionaire officieren gedane be roep om naar hun eenheden te rug te keren, geweigerd zich bij de leiders van de staatsgreep aan te sluiten. Laatstgenoemden hebben geen- acht geslagen op het Amerikaanse beroep. Volgens generaal-majoor Joeng. die als „het brein" ach ter de militaire staatsgreep in Zuid-Korea wordt beschouwd, werden de plannen ervoor onge veer drie maanden geleden op gesteld. Het was de bedoeling' geweest de greep naar de macht op de twaalfde mei te doen plaats vin den doch toen bleek dat er een „lek" was geweest, werd beslo ten de staatsgreep op zestien dezer uit te voeren. Na het „lek" was de politie een onderzoek begonnen, doch zij was er niet in geslaagd de samenzwering op te rollen. Generaal-majoor Joeng ver klaarde nog dat voor de bezet ting van Seoel ongeveer zeven duizend man militairen waren gebruikt. Het Amerikaanse op perbevel had dit aantal op 3.500 gescnai Volgens in Tokio ontvangen berichten worden de betrekkin gen tussen de opperbevelhebber der V. N.-troepen in Zuid-Korea, de Amerikaanse generaal Mac Gruder, en het hoofd van de nieuwe opperste raad. luitenant- generaal Tsjang do Joeng. nog steeds niet op normale voet on derhouden. Als de twee voornaamste oor zaken hiervan worden genoemd: 1. Toen de militaire junta ver leden week de macht aan zich trok verplaatste zij Zuidkore- aanse troepen, zonder daarvoor machtiging te hebben gekregen van dé opperbevelhebber der V. N.-eenheden, generaal Mac Gruder. 2. Er hebben zich sindsdien meningsverschillen voorgedaan over de terugkeer van troepen, die de junta had gebruikt om Seoel te bewaken, naar hun oor spronkelijke posities, waar zij onder het gezag van de V. N. stonden. De kern van dit vraag stuk is of het militaire bewind nog steeds het opperbevel der V. N. in Korea als zijn meerdere op militair gebied erkent. Gemeld wordt dat nog ten minste vierduizend man Ko reaanse troepen wachtdiensten in de onmiddellijke omgeving van Seoel vervullen. De Zuidkoreaanse Opperste Raad heeft dinsdag nieuwe be sluiten uitgevaardigd, die zullen leiden tot sluiting van ongeveer 70 tot 110 Zuidkoreaanse dagbla den. Ook zullen circa 175 van de PERSCHEF VAN HET WITTE HUIS VOOR TOPGESPREK IN WENEN AANGEKOMEN De perschef van het Witte Huis in Washington, Pierre Salinger, is in Wenen aangekomen voor het treffen van de laatste voor bereidingen voor de met span ning tegemoetgeziene ontmoeting tussen president Kennedy en de Russische premier Chroesjtsjef op 3 en 4 juni a.s. Foto: Salinger (rechts) met een fikse sigaar in de mond, wordt bij zijn aankomst in Wenen ondervraagd door een Amerikaanse verslaggever. 5Ï Zes mannen hebben dins dag in Londen een overval ge pleegd op een postauto. Zij maakten onder meer naar schat ting 6500 pd. st. (ruim 65.000 gulden) buit. (Adv.) EEK PROOUKT VIH DE SIKKENS GROEP In Montgomery, gisteren rus tig na de rassenonlusten van de afgelopen dagen, rijdt thans een „haat bus" rond van de Ameri kaanse Nazi-partij. De bus is versierd met spandoeken en be vat twaalf jongelui die allen hakenkruis-armbanden dragen. De politie heeft opdracht te zor- ken dat de bus blijft rijden. De nazi's zijn op weg van het hoofdkwartier van de partij in Arlington Virginia, naar New Orleans, om ook daar voor ras senscheiding te demonstreren. George Lincoln Rockwell, de leider van de nazi-partij, heeft meegedeeld dat de actie is be doeld als antwoord op de cam pagne van de Freedom Riders" „en de Joden en communisten die de beweging tegen de segre gatie leiden". Tot op heden is het rustig in Montgomery. Van de 21 „Freedom Riders" blanken en negers die in Montgomery aankwamen ligt één, een blanke, in het zieken huis. De twee andere blanken hebben opgegeven, maar de achttien negers willen verder reizen naar Jackson, in de staat Mississippi. Een negerleider uit Montgomery, ds. Ralph Aber- nathy, heeft meegedeeld dat dertig vrijwilligers, blanken en negers, zich hebben opgegeven om de tocht verder mee te ma ken. Met bajonetten bewapende leden van de nationale garde bewaken het busstation vanwaar de „Freedom .Riders" willen vertrekken. De gouverneur van Mississippi, Ross Barnett, heeft meegedeeld dat staatspolitie de bus door Mississippi zal bege leiden en dat nergens mag wor den gestopt. Ook in de straten van Mont gomery wordt gepatrouilleerd. De 650 man federale hulppolitie zijn teruggetrokken op een luchtbasis buiten de stad, gereed om zo nodig op te treden. Ongeveer 400 Afrikanen zijn dinsdag in Johannesburg voor de rechter verschenen, waardoor tot dusver in deze stad alleen al 2500 personen zijn opgepikt tij dens een politie-actie die be doeld is als voorzorgsmaatregel voor eventuele ongeregeldheden op 31 mei, de dag waarop Zuid- Afrika het gemenebest verlaat. In Durban waren tot zaterdag j.l. ruim 850 Afrikanen voor de rechter geleid. De invallen in de woningen van vooraanstaande leden van de pro-Britse organisatie van En gels-sprekende Zuid-Afrikanen (Unessa) duren voort. In een gemeenschap van Afri kanen op ongeveer 50 km van Johannesburg is de verkoop van benzine verboden, tenzij deze di rect in de tank van voertuigen wordt gegoten. Deze maatregel volgt op „abnormale verkoop" van benzine aan Afrikanen die flessen en losse tanks lieten vul len. In Zuid-West-Afrika heeft de politie opdracht gekregen schiet- clubs van vrouwen te vormen en op te leiden. In Windhoek is er een gevormd. In Pretoria waren maandagavond reeds 529 van dergelijke clubs gevormd. In Transvaal hebben de Indi sche jeugdleiders een beroep op de Indiërs gedaan hun winkels van maandag af voor drie dagen te sluiten, hun kinderen thuis te houden en ook zelf thuis te blij ven. Afrikaanse organisaties heb ben zich uitgesproken voor soortgelijke acties in de periode waarin het uitroepen van de nieuwe republiek wordt gevierd. Intussen gaat het oproepen van honderden jeugdige blanke Zuid- Afrikanen, die zich "bij militaire dépots moeten melden, voort, de grootste actie van deze soort in vredestijd. Premier Verwoerd verklaarde intussen in het parlement, dat het verkeerd was te spreken van een gedeeltelijke mobilisatie. Volgens hem gaat het alleen om „het intrekken van de verloven voor zekere eenheden". In antwoord op een vraag van de oppositieleider sir De Villiers Graaff zei de premier voorts, dat het „onnodig en ongewenst" zou zijn een debat te houden over het regeringsverbod op het houden van bijeenkomsten tus sen 19 mei en 26 juni. Volgens hem zou een dergelijk debat slechts „opruiend" werken. Het zou ook alleen maar „propagan- dawaarde" hebben. Een motie van sir De Villiers Graaff om het debat over lopen de kwesties op te schorten ter bespreking van „een zaak van spoedeisend openbaar belang", was maandag al door de voor zitter van de Volksraad buiten de orde verklaard. Dr. Verwoerd waarschuwde „agitatoren en hen die vrees wil len inboezemen", dat de staat bescherming zal geven aan allen, die aan het werk willen blijven. De minister van Justitie, Aras mus, verklaarde in antwoord op een andere vraag, dat het niet in het openbaar belang was, inlich tingen te verstrekken over het aantal mensen, dat de laatste dagen is aangehouden. 180 Zuidkoreaanse persagent schappen worden opgeheven. De besluiten zijn: 1. Een dagblad moet over de noodzakelijke uitrusting be schikken om een krant te laten drukken, zoals zetmachines en een drukpers. 2. Een persagentschap moet over middelen beschikken om berichten te ontvangen en uit te zenden. Het moet verder een contract betreffende de uitwis seling van nieuws met tenmin ste één buitenlandse nieuws dienst hebben gesloten. Luitenant-generaal Tsjang do Joeng, de voorzitter van de raad, zegt in een dinsdagavond te Seoel uitgegeven verklaring dat de bovengenoemde bepalin gen ten doel hebben een einde te maken aan het optreden van „namaak-journalisten en imita- tie-publikaties, die het aanzien van de pers bederven en de persvrijheid in gevaar brengen." „Het doel van deze besluiten is het ontstaan van een waarlijk democratische en vrije pers te bevorderen, zulks ook ter vol tooiing van het revolutionaire programma," verklaarde hij. Sinds de revolutie, in april 1960, in Zuid-Korea, die een ein de maakte aan het bewind van dr. Syngman Rhee, zijn in ge heel Zuid-Korea ongeveer 170 persagentschappen en zeventig dagbladen gesticht. Onder het bewind van de af gezette premier dr. Tsjang Mion was het voor een ieder, die over ongeveer een halve gulden be schikte, mogelijk „uitgever" t' worden. 11000 schepen voeren de Waterweg in Op 21 mei, le Pinksterdag, is, blijkens een mededeling van de Koninklijke Scheepsagentu ui- Dirkzwager N.V. het 11.000ste schip van 1961 dé Nieuwe Water weg binnengevaren. Het was het Franse m.s. „Tobaea" afkomstig uit Bangkok en Op fveg naar de Waalhaven. In I960 was het het Engelse schip „Alouette" dat op 27 mei als 11.000ste van het jaar werd geregistreerd. Vonnissen in proces methylalcohol De rechtbank in Malmö heeft dinsdag vonnissen uitgesproken tegen twee opvarenden van het Nederlandse vrachtschip „Tri- gon". die 25 flessen methyl alcohol in Malmö hadden ver kocht. De 33-jarige eerste machinist A. K. werd veroordeeld tot acht. tien maanden tuchthuis wegens! dood door schuld. Het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel ent het plegen van bedrog. De tweede machinist, de 28-jarige J. S„; werd wegens het plegen van be-; drog en 't toebrengen van zwaar, lichamelijk letsel tot drie maan den gevangenisstraf veroordeeld. Ongeveer veertig personen heb ben destijds de levensgevaarlijke methylalcohol gekocht, van wie 37 personen van het gif hebben gedronken. Op 17 april werden, elf havenarbeiders in Malmö met ernstige vergiftiging in het zie. kenhuis opgenomen. Vier men-1 sen stierven aan alcoholvergif tiging. Beide veroordeelde Nederlan ders hadden 25 flessen met me thylalcohol op een vuilnishoop in de haven gevonden en deze daar na als normale alcohol verkocht. „Zonder overdrijving kan wor den gezegd dat geen werk kan worden gevonden voor meer dan de helft van het personeel en het materieel van de Sabena, indien deze maatschappij de ver bindingen in en naar Kongo zou zien wegvallen." Dit wordt ge zegd in het verslag van de Com missie voor Verkeer uit de Bel gische Kamer van Volksverte genwoordigers over de activitei ten van de Nationale Belgische Luchtvaartmaatschappij. Het verslag wijst er op, dat een groot gedeelte van de in komsten van de Sabena altijd afkomstig is geweest van de lijnen op Kongo en het binnen landse Kongolese net. „Alleen internationale samenwerking kan verbetering brengen in de rendabiliteit van de Sabena, en de oprichting van de „Air-Union" zou de maatschappij de moge lijkheid bieden het verkeer op de Afrikaanse lijnen geleidelijk onder te brengen in de pool van de luchtvaartmaatschappijen van Frankrijk, Duitsland en Italië." In het verslag wordt verder nog gezegd, dat talrijke buiten landse maatschappijen, die in de uitschakeling van de Sabena in Centraal-Afrika een middel zien om hun activiteiten uit te brei den. de oprichting van nationa le maatschappijen door Kongo en Kalanga aanmoedigen. Met de regering in Leopoldstad is echter al overeenstemming be reikt over de statuten voor een nieuwe maatschappij, de „Air Congo" en de samenwerking daarvan met de Sabena. Dit zou de mogelijkheden voor de Bel gische maatschappij vergroten om betrokken te blijven bij da exploitatie en ontwikkeling van het. luchtverkeer in Centraal- Atrika. Zuidvietnamese communis ten hebben dinsdag in de pro vincie Tany Ninh in Zuid-Viel- nam een overval gepleegd op 'n rubberplantage. Zij werden door regeringstroepen verdre ven. Hierbij vonden negentien mensen de dood en velen wer den gewond, aldus het semi- officiële persbureau „Vietname se Pers".

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1