Rassenrel in Alabama Binnenlands nieuws Radio en Televisie DE BRONZEN ADELAAR Duizenden arrestaties in Zuid-Korea Altijd warm water met Esso Gas ke4-g#4 Ztde&kaf SCH80LBEH0EFTEN DINSDAG 23 MEI 1961 DE VRIJE 17e Jaargang Nr 5297 Te Montgomery, in de Ameri kaanse staat Alabama, heeft een groep blanken zaterdag negers, die tegen rassenscheiding op busstations demonstreerden, aan gevallen. Ten minste zes negers werden gewond, van wie drie Volgens sommige berichten weigerde het blanke personeel van de ziekenwagens de gewonde negers naar het ziekenhuis te brengen en keerde het met lege auto's terug. Onder aanvurende kreten van blanke vrouwen viel een groep blanken de negers, leden van de nieuwe militante organisatie die streeft naar gelijkheid voor ras sen, „Freedom Riders", aan. Een televisieverslaggever die opna men wilde maken werd tegen de grond geslagen en geschopt. Van andere fotografen werd de came ra vernield. Ook zij kregeni een pak slaag. Enkele negers die een veilig heenkomen wilden zoeken in het busstation werden door circa honderd blanken achterna gezeten. De blanken onder de be togers tegen rassenscheiding werden naar verluidt ongemoeid gelaten. De afgelopen weken hebben zich ook ernstige incidenten voor gedaan in Anniston en Birming ham, eveneens in Alabama. Twee negerstudenten en een blanke student zijn zwaar ge wond. Enkele andere negers hiel den vergeefs taxi's aan om zich naar het ziekenhuis te laten brengen. Later gingen blanke vrouwen twee vrouwelijke betogers, even eens blanken, te lijf. Een blanke die hen trachtte te beschermen werd afgeranseld. Er was geen politie bij het bus station, hoewel de betogers van te vorem hun voornemen om te demonstreren hadden kenbaar gemaakt. Ongeveer een kwartier na het uitbreken van de gevech ten kwamen agenten ter plaatse die de vechtenden met behulp van de gummistok scheidden. John Seigenthaler, een assistent van de minister van Justitie Ro bert Kennedy, kreeg een klap op zijn hoofd toen hij een meisje tegen de menigte trachtte te be schermen. Hij is met een lichte hersenschudding in het zieken huis opgenomen. Seigenthaler heeft met de gouverneur van Alabama, John Patterson, be sprekingen gevoerd over de ras- senincidenten van de laatste tijd. t blanke personeel van een door een journalist gebelde zie- k r.wagen weigerde een zwaar gewonde negerstudent mee te nemen. Een tiental blanken stortte zich daarop opnieuw op de jongen, hem trappend en met stokken bewerkend. Zwarte taxichauffeurs durfden onder dreiging van de blankeni de gewonden niet naar het zieken huis te brengen. Een half be wusteloze betoger bleef ongeveer drie kwartier op straat liggen. De commissaris van politie van Montgomery, kapitein Sullivan, verklaarde op een vraag van een journalist waarom de agenten niet eerder waren gekomen: „U wilt toch zeker niet dat wij per manent op wacht blijven staan om een troep schooiers te be schermen die hier naar toe komen om de orde te verstoren?" AANKLACHT TEGEN DE HEER WORMS INGEDIEND Tegen de heer L. Worms is gisterochtend officieel een aan klacht wegens laster ingediend door de heer D. P. Spierenburg, vice-voorzitter van de Hoge Auto riteit der E.G.K.S. De heer Worms is gisteroch tend op uitnodiging van de offi cier van Justitie te Den Haag, mr dr J. C. Maris, op het parket in Den Haag verschenen. De voorlichtingsdienst van de Europese gemeenschappen heeft officieel bekendgemaakt, dat de heer Spierenburg „thans bij de justitie een aanklacht heeft in gediend tegen de auteur van de lasterlijke beschuldigingen die tegen hem in Nederland zijn ge- uit". De heer Worms heeft later tegenover het A.N.P. verklaard dat het onderhoud met de offi cieren van Justitie, mr dr J. C. Maris en mr ir W. H. Flmer, gis terochtend moest worden onder broken omdat hij leed aan zware hoofdpijn. In het gesprek was hem ge vraagd, zo zei hij, waarom hij het gewraakte telegram aan het mi nisterie van Economische Zaken •waarin hij beschuldigingen aan het adres van de heer Spieren burg had geuit) in de publiciteit had gebracht. Hij had hierop ge antwoord: „Omdat Economische Zaken geen aandacht aan mijn desbetreffende klachten had be steed". Hij meende met die publi citeit „het algemeen belang te dienen", want hij wilde tot elke prijs voorkomen dat de heer Spie. renburg zou worden herbenoemd als lid van de Hoge Autoriteit". President Kennedy heeft het staatsbestuur van Alabama ver zocht zijn invloed aan te wenden om verdere rassenonlusten te voorkomen. Hij heeft voorts een beroep op de bevolking gedaan zich te onthouden van optreden dat tot verdere uitbarstingen kan leiden. Gouverneur John Patterson van Alabama verklaarde later dat de staat zonder hulp van bui tenaf de vrede kan bewaren. De federale regering heeft volgens de grondwet niet het recht tus senbeide te komen, tenzij wij om hulp vragen, aldus de gouver neur, die vervolgde: „Indien de federale regering werkelijk wil helpen moet zij de „agitators die van buitenaf zijn gekomen" aan raden naar huis te gaan". De gouverneur betreurt het ge beurde en zegt dat de politie reeds kort nadat zij was opge roepen, was opgetreden en de orde had hersteld. Bij de ongeregeldheden werden in totaal twintig mensen gewond. De toestand van een blanke stu dent die was afgeranseld, werd later bevredigend genoemd. Hij ligt in een ziekenhuis. Twee negers die niets met de betogin gen hadden te maken, werden door jongelieden aangevallen. Eén van hen werd met brand bare vloeistof, die vervolgens werd aangestoken, overgoten. Het laatst zag men hem sparte lend op straat liggen; het vuur was toen gedoofd. De andere neger liep een gebroken been op. Vierhonderd gewapende, maar niet geüniformeerde politieman nen, zijn zondag in Montgomery aangekomen om te pogen rassen- onlusten te voorkomen. Eichmann had lichte hartaanval. Een assistent van dr Servatius heeft meegedeeld dat Eichmann ongeveer een week geleden een lichte hartaanval heeft gehad. Eichmann kon de volgende dag echter de zitting normaal bijwo nen. De medische behandeling wijkt niet af van het dagelijkse onderzoek dat hij sinds zijn ver blijf in Israël ondergaat. Wanneer geen zitting wordt gehouden werkt Eichmann aan zijn verdediging en zijn memoi res. Voor nieuws van de buiten wereld is hij aangewezen op dr Servatius. Zijn vrouw heeft hem ongeveer een maand niet ge schreven. Dagelijks ontvangt hij 8 sigaretten en hetzelfde voedsel als zijn bewakers. Omstreeks 10 juni, wanneer de zaak van de openbare aanklager ten einde is, zal Eichmann zelf getuigen. De zaak van de verde_ ging vergt omstreeks tien dagen en het proces zal ongeveer 1 juli worden besloten met een schrif telijk oordeel. Enkele weken la ter zal de rechtbank vonnis wij zen. Een woordvoerder van de Is raëlische politie heeft meege deeld dat Eichmann tweemaal 'n aanval van „buitengewone systo- lie" heeft gehad. Deze aanvallen hebben zich gemanifesteerd door een onregelmatige pols, een ge volg van zenuwspanning. Buitengewone systolie is een voortijdige samentrekking van één of meer hartkamers, volgens de woordvoerder geen hartaan val in de gebruikelijke zin des woords. Aardschok in Australië. Een duidelijk voelbare aard schok heeft zich maandagoch tend in het gebied van Sydney in Australië voorgedaan. In de stad Sydney schudde een aantal gebouwen tien seconden lang. Vele ruiten braken. 'In andere plaatsen vielen schoorstenen om en kwamen plafonds naar beneden. Er is melding gemaakt van ernstig gewond. De schok werd ook te New Castle, 150 km ten noorden van Sydney, gevoeld, evenals in de Blauwen bergen, 65 km ten wes ten van Sydney. De ruimtevaart. Volgens de „Washington Post' streeft president Kennedy er naar dat de V. S. het eerste land zullen zijn, dat de maan bereikt. Volgens dit blad zal de presi dent het congres de volgende week een boodschap zenden, waarin hij om een verhoging van de voor het ruimte-onder- zoek toegestane gelden met een kwart zal vragen. Zuidkoreaanse nationale vergadering ontbonden. Zuidkorea's nieuwe „Opperste Raad voor de Nationale Her bouw", die thans het hoogste ge zag in het land bekleedt, heeft in een vrijdag te Seoel uitgege ven bekendmaking medegedeeld dat de Zuidkoreaanse nationale vergadering is ontbonden. Hiermede is, na het aftreden van president Po Soen Joen, op vrijdagavond j.l„ het laatste spoor verdwenen van de rege ringsvorm onder het afgezette bewind van dr. Tsjang Mion. Branden in maart. In maart hebben, blijkens ge gevens van het ministerie van Binnenlandse Zaken, tengevolge van brand 2 personen het leven verloren en zijn 46 personen door brand gewond. Onder hen waren 20 leden van het brand weerpersoneel. Bovendien ge raakten 2 leden van het brand weerpersoneel en 2 burgers door rook bedwelmd. De directe scha de als gevolg van brand wordt geraamd op ƒ3.705.710,(vorige maand 4.900.080,maart 1960 ƒ4.880.960,er waren 41 be langrijke branden, elk met een schade van 20-0000, AANRANDER IN VERZEKERDE BEWARING. De 25-jarige C. B. uit Bergen op Zoom is vrijdag aan de offi cier van Justitie in Breda voor geleid, verdacht van aanranding van een veertienjarig meisje uit Woensdrecht. De man heeft bekend en is in verzekerde bewaring gesteld. VERDRONKEN Gistermiddag is in Groote broek het zesjarig zoontje van de familie Bimmermans, wonen de aan de Zesstedenweg, achter de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Hoewel werklieden, die door de moeder te hulp waren geroepen, snel ter plaatse waren om het kind uit het water te halen, mocht kunst matige ademhaling niet meer baten. KLEUTER VERDRONKEN Donderdagmiddag is in Rijs- oord (gem. Ridderkerk) het bijna twee jaar oude zoontje Adriaan Cornelis van de familie P. de WaardMoster, wonende aan de Pruimendijk, bij het spelen in een sloot geraakt en verdronken. Zijn ouders waren aan het werk op een nabij gelegèn tuinderij en hadden niet gemerkt, dat het kind te water was geraakt. De familie heeft nog een doch tertje van ruim vijf jaar. DIEF GAF ZICHZELF AAN De 19-jarige chauffeur H. J. P. uit Heerlen, die er op 6 mei j.l. met de auto van zijn werkgever en een bedrag van 1200 gulden vandoor was gegaan, heeft zich donderdagavond bij de politie in Amsterdam gemeld. De auto had hij in Sittard achtergelaten, het geen juist bleek te zijn. Van de 1200 gulden was nog één dubbel tje over. De rest had de chauf feur opgemaakt aan het huren van een auto, cabaretbezoek e.d. VIERDUIZEND GULDEN UIT KASSA. Uit een textielzaak op het Marktplein te Roermond is op klaarlichte dag een bedrag van 4000,- uit de kassa gestolen alsmede een spaarbankboekje. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de dief. Uitvoer kropsla naar Belgis en Luxemburg. De autoriteiten in België en Luxemburg hebben bekend ge maakt dat zij met ingang van 18 mei de invoer van kropsla uit de E.E.G.-landen weer zullen toe staan. Hiertoe is besloten op grond van de prijsontwikkeling van sla op de markten van deze landen. Voor ons land betekend dit dat er zo lang de invoer uit de an dere E.E.G.-landen mogelijk is, geen heffing bij uitvoer van sla naar deze landen betaald behoeft te worden. De vraag naar sla is op het ogenblik groot en tengevolge van het koude weer is de aan voer van natuursla betrekkelijk gering voor de tijd van het jaar. Het gevolg hiervan is dat de prijzen flink zijn opgelopen. Óp de Nederlandse groentevei lingen wordt voor de goede kwa liteit kropsla tussen 20 en 30 ct. per krop betaald. Generaal Tsjang do Joeng, de leider van de militaire Junta, heeft zaterdagmorgen bekend gemaakt, dat sinds dinsdag on geveer 3500 personen, onder wie 930 „pro-communisten", zijn ge arresteerd. Daarnaast zijn tij dens razzia's in de voornaamste steden van Zuid-Korea nog 2259 „ozschavuiten" aangehouden. Tot de communistische aan hangers behoorden enkele mi nisters van de vorige regering, twaalf vice-ministers, negen generaals, acht journalisten, twintig hoogleraren en zestien leden van de juridische commis sie die het proces tegen ex- functionarissen van het regiem- Syngman Rhee moest voorberei den. Tenslotte werden nog enkele honderden mensen aangehouden wegens overtreding van de avondklokvoorschriften, doch zij werden na korte tijd weer in vrijheid gesteld. Nieuwe bomaanslag in Algiers In de wijk Bab-el-Oued van Algiers heeft zaterdagochtend een nieuwe bomaanslag plaats gehad, die zeer grote materiële schade heeft aangericht, doch geen slachtoffers heeft veroor zaakt. In een drukkerij was een platieken bom ontploft. (Adv.) Volgens een officiële medede ling zal de militaire raad nog twaalf nieuwe ministers benoe men, naar men vermoedt allen militairen. Er zal geen mi nister-president worden be noemd. Twee dagen geleden heeft de militaire raad twaalf officieren als verbindingsfunc tionarissen bij de verschillende ministeries aangesteld. In Seoel is de situatie nor maal. Alle winkels zijn open en de apenbare diensten functione ren. Onderzoek naar de dood van Loemoemba De commissie van vier die de algemene vergadering van de Verenigde Naties in het leven heeft geroepen om een onder zoek in te stellen naar de dood van Loemoemba en twee van diens aanhangers, is donderdag voor het eerst formeel achter gesloten deuren bijeengeweest. Na de bijeenkomst is geen ver klaring uitgegeven maar van doorgaans welingelichte zijde werd vernomen dat de vier leden van de commissie hebben ge sproken over de manier waarop zij hun taak moeten uitvoeren. De commissie bestudeerde docu menten en rapporten. De vier juristen die in de commissie zitten, zijn Aung Khine (Birma), Martinez de Alba (MexicoAto Tasjome Haile Ma- riam (Ethiopië) en Ajite Almeida (Togo). Een woordvoerder van de Ver. Naties heeft donderdag te New York meegedeeld dat er thans 18.000 V. N.-soldaten in Kongo zijn. In december waren het er 15.500. Oostenryk wil associatie bij E. E. G. De Oostenrijkse minister van Handel, dr. Fritz Bock, heeft zich op een vergadering van fa brikanten in Wenen uitgesproken voor een associatieakkoord tus sen Oostenrijk en de Europese economische gemeenschap. Oostenrijk zou dan ten aan zien van andere landen dezelfde douanerechten moeten aanvaar den als voorzien in het E.E.G.- buitentarief en kunnen profi teren van de verlaging der douanetarieven binnen de E.E.G., zo zei hij. De gemeenschap zou evenwel aan Oostenrijk de ge legenheid moeten bieden om de douane-tarieven in het verkeer met de E.E.G. in een langzamer tempo op te heffen dan de E.E.G.-landen onderling zijn overeengekomen, daarnaast moet Oostenrijk zijn douaneverplich tingen ten aanzien van zijn partners in de Europese vrij handelsassociatie van de zeven kunnen nakomen, zo voegde hij hieraan toe. Het proces in Albanië. Volgens in Belgrado ontvan gen berichten is het proces in Tirana tegen tien Albanezen, die beschuldigd worden van het be ramen van een gewapende op stand om het communistische regiem van Hoxha omver te wer pen, vrijdag na een onderbreking van een dag voortgezet. Het pro ces, dat maandag was begonnen, werd woensdag plotseling ge staakt, naar gezegd werd omdat de president van het gerecht ziek was. Tot de tien beklaagden beho ren oud-vice-admiraal Temo Sei- koe, oud-generaal-majoor Ali Dzelo en Tahir Demoe, een hoge regeringsambtenaar. Enkelen der andere beklaagden worden „ambtenaren" en „veevoeders" genoemd. Wat een gemak- op élk moment van de dag warm wa ter in keuken en douchecel. Zoveel als u wilt. Esso Gas maakt u het huishouden heel wat lichter. Eén fles be vat gegarandeerd 13 kg veilig gas, ook voor verwarming en om te koken. Mogelijkheden genoeg. Geen wondei datzoveelhuisvrouwenaanEssoGasdevoorkeurgeven. c door BARONESSE ORCZY 26) (Nadruk verboden.) Geen incident aan de grens tussen N.- en Z.-Korea Van gezaghebbende zijde in Seoel is vrijdag vernomen dat zich aan de grens tussen Noord en Zuid-Korea geen ernstig in cident heeft voorgedaan, zoals eerder was gemeld. Het incident was in feite niets anders dan een grote verkeers opstopping bij een controlepost op een weg naar de grens. Boekhandel VAN DE SANDE „Dat was buitengewoon vrien delijk van u, mijn waarde Fou rier. En wat is dan wel dat ver ontrustende nieuws?" „Ten eerste, dat Bonaparte gisteren een intocht heeft ge houden te Digue. De stad vlag de en de nationale garde ging hem tegemoet, presenteerde het geweer en de bevolking heette hem welkom met kreten van „Vive l'Empereur". De prefekt en de generaal waren eerst van plan, hem de toegang tot de stad te weigeren, maar zij werden tot onderwerping gedwongen. Duval de prefekt, is met de gemeente kas naar een naburig dorp ge vlucht, terwijl generaal Loverdo met een handje vol trouw ge bleven soldaten naar Sisteron teruggetrokken is." Hoewel de Cambray rustig naar het verhaal van de prefekt geluisterd had, was het toch wel te merken, dat iets van zijn aristocratische koelbloedigheid hem al verlaten had. Madame la Duchesse zag dit, want haar ogen waren onderzoekend op haar broer gericht. En omdat hij geen opmerking maakte over het pas gehoorde, antwoordde zij rustig „En bestaat de mogelijkheid ook dat het garnizoen in Greno ble tot de Corsikaan zal overlo pen, Monsieur le Préfet?" Fourier haalde de schouders op. Hij was er helemaal niet ze ker van, dat dit niet zou gebeu ren. ,,Na wat er te Digue gebeurd is, madame la Duchesse, doe ik liever geen voorspellingen. Gene raal Marchand kan niet hele maal op het garnizoen vertrou wen. Hij heeft boden naar Vienne en Chambéry gestuurd om versterkingen te halen maar De prefekt aarzelde, het was duidelijk te zien, dat hij niet al te veel vertrouwen had in de trouw van die versterkingen. Monsieur le Comte protesteer de krachtig. „Maar mijnheer Fourier, u wilt toch niet te ken nen geven dat Grenoble verraad jegens de Koning gaat plegen?" „Helaas, we moeten niet ver geten, dat de hele Dauphiné voortdurend een broeinest van het Bonapartisme is gebleven." „Maar in dat gevalriep de graaf uit. „Generaal Marchand doet wat hij kan, om een krachtig verzet voor te bereiden. Maar we zijn in handen van het leger en dat is nooit erg aan de koning ver knocht geweest. Onder in de knapzak van ieders soldaat ligt een oude driekleurige kokarde, die er elk ogenblik uitgehaald kan worden. We zijn aan het leger overgeleverd, monsieur le Comte en het leger is helaas maar al te zeer bereid: „Vive l'Empereur" te schreeuwen." Nu werd het stil in de statige kamer, een stilte, slechts ver broken door het getik van het vouwbeen, waarmee Monsieur le Comte zenuwachtig speelde. Madame keek haar broer waarschuwend aan. De Cambray, toch dankbaar, dat hij op zijn nerveuze houding attent gemaakt werd, trachtte nu kalm te blijven. Hij beheerste zich plotseling, rekte zich onver schillig uit en zei volmaakt kalm „En waarde Fourier, nu u mij de toestand zo duidelijk voor ogen heeft geschilderd, zoudt u me nu ook nog willen zeggen, hoe ik u of generaal Marchand in deze van dienst kan zijn." „Dat zal ik u dadelijk zeggen, Monsieur le Comte," antwoordde de prefekt. „Het zal de reden verklaren waarom ik u op dit uur kom lastig vallen, terwijl ik toch vanavond al van uw gast vrijheid gebruik zou maken. Maar ik heb uw hulp nodig, HILVERSUM I 7.10 Gram'.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.8.00 Nws.; 8.15 Radiokrant; 835 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Om een klein straatje, hoorsp.; 11.50 Gram.; 12.05 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws.; 13.15 Musette-ens.13.40 Gr.; 14.00 Bondsdag Herv. Meisjes vereniging; 14.45 Gram.; 15.30 Lessen in het muziekbeluisteren 1600 Voor de jeugd; 17.20 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Het spek- trum, lezingen; 18.00 Het mu ziekkorps onder de loep, muzi kale lezing; 18.20 Gram.; 18.30 R. V. U.De vestiging van het Christendom in de streek van Rome, door dr. M. J. Vermase- ren; 19.00 Nws. en weerber.; 1910 Op de man af, praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Licht» mu.; 20.15 Concert- gebouwork.; 21.10 De kerk en de Pinksterbeweging, lezing; 21.30 Kerkkoor en een instr. ens.; 22.00 Tot ziens in Jeruzalem, Bijbelse quiz; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Disco-caus.; 23.40 Platennws.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. omdat de zaak waarover ik u wilde spreken, de koning zelf be treft." „Alles wat u me tot nu toe verteld hebt, mijnheer Fourier, betreft Zijne Majesteit en de veiligheid van zijn troon. Ik zou wel eens willen weten in hoever re de koning op de hoogte is van dit nieuws." „Helemaal, zou ik zeggen. Want vrijdag al heeft Prins d'Esseling een koerier naar Zijne Majesteit gezonden. Hij weet dus net zo veel van de be wegingen van de Corsikaan als wij." „Wat er ook moge gebeuren, Louis de Bourbon, de achttien de van die naam, zal bij de gra tie Gods handelen als koning en als edelman." „Inderdaad," antwoordde de prefekt. „Maar laat ik u nu ver tellen, wat eigenlijk de voor naamste reden van mijn komst was." „Ik ben tot uw dienst." „U zult zich wel herinneren, Monsieur le Comte, dat, zodra u te Brestalou geïnstalleerd was en ik bevestigd werd in mijn ambt van prefekt van het departement ik het mijn plicht achtte u te vertellen, dat er op bevel van Monsieur de Talleyrand geheime fondsen lagen in de kelders van ons raadhuis." „Ja, dat herinner ik me na tuurlijk. Frans geld, dat de vrouw van die struikrover Bona parte mee uit het land trachtte te nemen." (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 24 MEI 1961 7.00 Nws.; voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Thuis, lezing; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 11.30 Caba ret; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gr.; 13.00 Nws. en tentoonstellings agenda; 13.20 Hammondorgel spel; 13.35 Gesproken portret; 13.50 Omr. ork. en solist; 14.35 Volksliedjes en -dansjes; 14.50 Ronde van Nederland15.00 Heb ben we teveel kinderen?, lezing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Ham- mondorgelpel17.20 Milit ork.; 17.50 Regeringsuitz.Jeugduitz. Mensen aan de kust en in de bergen van Nieuw-Guinea, door W. A. L. van Doorenmaalen; 18.00 Nws. en-comm.; 18.20 Act.; 18.30 Lichte muz.; 18.55 VARA- Varia; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Ik hoor de roep, toespr.; 19.20 Draaiorgelmuziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Prome- nade-ork. en sol.; 20.35 Dit is uw leven; 21.35 Gram.; 21.40 Tussen mens en nevelvlek, lezing; 21.55 Lichte muz.; 22.20 Sport halver wege; 22.30 Nws.; 22.40 Kamer- muz.; 23.05 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.02 Gram.; 12.15 Lichte muz.; (12.30—12.35 Weerber.;) 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Amus. muz.; 14.00 Schoolradio; 14.45 Gram.; 15.00 Gram.; 15.30 Operamuz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Engelse les; 16.21 Ork. conc.; 17.00 Nws.; 17.15 Gram.; 17.20 Toneelbespr.17.45 Gram.; 17.50 Boekbespr.18.00 Lekenmo- raal en -filosofie; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws.; 19.30 School wedstrijd; 19.50 Herinneringen aan toen..; 20.00 Klankb.20.30 Akademie der Diskofielen; 22.00 Nws.; 22.15 Pedagogisch praatje; 22.25 Gitaarmuz.; 22.55 Nws.; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TVEurovisie10.15 10.45 en 12.3013.00 Rep. bezoek Belgisch Vorstenpaar aan Parijs; Eurovisie: 15.55—17.45 Rechtstr. rep. uit Rome interland voetbal- wedstr. ItaliëEngeland; 17.45 18.15 Voor de rijpere jeugd; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Pro loog; 20.30 Rep. bal in het paleis te Stockholm t.g.v. huwelijk H. K. H. Prinses Birgitta; 21.00 Te veel om op te noemen, docu mentaire; 21.40 Gevar. progr.; 22.20 Avondcollege Nederl. taal; Daarna filmversl. Ronde van Nederland. VLAAMS BELG. TV: 10.45— 10.45 Rep. Koninkl. bezoek aan Parijs; 12.3013.00 Plechtigheid bij de Are de Triomphe; 15.55— 17.45 Voetbalwedstr. Italië—En geland in Rome; 17.4519.00 Voor de jeugd; 19.00 Nederl. taalles; 19.30 TV-feuill.; 20.00 Nws. 20.30 Calabal in het ko ninklijk paleis te Stockholm; 21.00 Feuill.; 21.40 Problemen rond de emigratie; 22.15 Rep. koninkl. bezoek aan Parijs; 22.45 TV-rebus; 23.15 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5