UIT DE PROVINCIE IN DEZE WEEK VAN DE FOTOGRAFIE CADEAU ALBER1 Kennedy aan het woord Binnenlands nieuws Eric de Noorman - De ring van Honoria SOLEX-o Model De Persconferentie in Genève BEURSO VERZICHT CAP Pagina 2 Donderdag 18 mei 1961 TERNEUZEN Lezers die schrijven AXEL. BRUINISSE. GROEDE OVERSLAG. RETRANCHEMENT VOGELWAARDE. IJZENDIJKE ZUIDZANDE MAN WILDE ZIJN FAMILIE VERGASSEN Donderdag Nu wegriji SoleX tijden, nóg gemakk vol-otomatisc OPTISC Noordstraat DE VRIJE ZEFU'V INKTVISSEN IN ZEEUWSE STROMEN lil de Zeeuwse stromen komen thans veel kleine inktvissen voor, die schade berokkenen aan de kreeftenvisserij. Tentoonstelling in Land- houwhuishoudschool Ouders en belangstellenden hebben gisternamiddag en -avond gelegenheid gehad de tentoon stelling van eigen werk der leer lingen te bezichtigen. Een zeer groot aantal belangstellenden heeft van deze gelegenheid ge bruik gemaakt. Bij wijze van pavoïsering waren buiten kleurige hand- en stofdoe ken opgehangen terwijl een aan lokkelijke geur van vers gebak de talrijke bezoekers reeds aan de deur tegenkwam. Deze ten toonstelling was dan ook alles zins het bekijken waard. Een groot aantal baby- en kleuterkleertjes en kleding voor volwassenen trok de welverdien de belangstelling der bezoek sters. Ook de tentoongestelde handwerken verdienden alle be wondering. In de keuken stonden verschil lende menu's kant en klaar ge reed. In een volgend lokaal kon men o.a. zien hoe de leerlingen van de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" een moderne wasbehandeling wordt aange leerd. Ook de tentoonstelling van de door de leerlingen gemaakte •tekeningen verdiende alle lof. Een bijzondere attractie was de teenagershow, waar leerlin gen hun zelfvervaardigde jonge- meisjeskleding op een zeer aan trekkelijke wijze toonden. Tenslotte was er gelegenheid thee en gebak te gebruiken. Voor de directie, onderwijzend BE ONKRUIDZAAIER In uw blad van zaterdag 13 mei treft men een stukje aan van een Zweedse boer, die des nachts onkruid had gezaaid bij zijn buurman. Iets dat aan een Nieuw Testamentisehe gelijkenis doet denken. Maar wist u dat dergelijke ge vallen van onkruidzaaien op een andermans land of tuin zich hier in ons gewest, 3a zelfs in onze gemeente, ook voordoet? En dan nog wel in het openbaar Ieder jaar opnieuw ziet men de bloeiende en later naar alle kan ten uitwaaiende distels. Op wegbermen, dijken, bouw en weilanden, enz. treft men ze aan. Dit alles gebeurt niettegen staande er een Distelverordening is, maar zelden hoort men van een bekeuring. Dat men eindelijk toch over tuigd mag worden van het waar achtige belang van deze verorde ning voor boer en tuinder. Waarom moeten steeds de goed- willenden de dupe worden van de zich van niets en niemand aantrekkende grondgebruikers? Dat zich ook het gemeentebe stuur bewust mag zijn dat hier drastisch en vooral tijdig tegenop moet worden getreden. EEN LANDBOUWER. personeel en de leerlingen was deze tentoonstelling een groot succes en de ouders hebben kun nen zien mei welk een toewij ding aan de Terneuzense huis houdschool onderricht wordt ge geven. Brie verkeersongevallen op één middag. Dinsdagmiddag hadden in de kom van de gemeente niet min der dan drie aanrijdingen plaats. Op de kruising Weststraat- Oraniestraat-Kerkdreef kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. De wagen, bestuurd door de heer W. C. v. d. A. te Hulst, kwam uit de Oranjestraat en de andere auto, bestuurd door de heer A. C. H. van S. te Sas van Gent, naderde vanuit de Weststraat dit kruispunt en had voorrang moeten verlenen. Resultaat materiële schade. Op de kruising Kanaalkade- Crijnssenstraat verleende de wielrijder P. L. M. uit Axel, geen voorrang aan een tweewielig motorvoertuig, bereden door de heer R. P. van C. uit Philippine. Ook hierbij hadden geen per soonlijke ongelukken plaats bij de botsing. Op de kruising Wilhelmina- straat Margrietstraat kwam een brommer, bestuurd door de heer C. D. uit Axel, in botsing met de auto van de heer K. H. R. uit Leiden. De bromfietsberijder had hier voorrang moeten verlenen aan de automobilist. De aanrijding bleef beperkt tot materiële schade. Sterfte onder fruitbomen. Naast de bijzonder slechte stand van de gewassen in de pol der Schouwen komt in de west hoek van dit eiland thans ook sterfte voor onder de fruitbomen. De overvloedige regenval in 1960 en de grote droogte direkt daar na schijnt hiervan de oor-zaak te zijn. Een oppervlakte van veer tien hectaren moet geheel wor den afgeschreven. De appelsoort die het meest van de sterfte te Jijden heeft is de Cox Orange. Benoeming De heer H. van Ommeren alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Retranchement. HENGSTDIJK. Verkeersexamen Tien leerlingen van de lagere school alhier hebben met suc ces deelgenomen aan het jeugd- verkeersexamen. In totaal wer den bij het schriftelijk en prak tisch gedeelte van dit examen door de tien kandidaten slechts 21 fouten gemaakt. Meifeest en 50-,jarig bestaan veloeiub „Vlug en Vrij" Zaterdag, zondag en maandag werd alhier het traditionele meifeest gehouden. Dit werd De woordvoerder der Ameri kaanse delegatie naar de inter nationale conferentie over Laos in Genève, heeft gistermiddag tijdens een persconferentie mee gedeeld, dat naar de opvatting der Amerikaanse regering geen enkele grote mogendheid deel zal mogen uitmaken van de con trole-organisatie voor Laos. Zij geeft er de voorkeur aan, dat daarin vertegenwoordigers van neutrale nabuurlanden, zoals Birma en Cambodja, worden opgenomen, terwijl ook India daarvoor in aanmerking zou komen. Op een vraag of de Verenigde Staten zouden instemmen met een deelnemen door de Pathet Lao aan een eventuele coalitie regering in Laos, antwoordde de woordvoerder dat dit een kwes tie is, die de Laotianen zelf aan gaat. Hoofdzaak is, dat zij niet door het buitenland worden be- invloed. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, die gistermiddag een gesprek van vijftig minuten met zijn Amerikaanse ambtgenoot Rusk heeft gehad, deelde na afloop daarvan mede, dat de conferen tie goed verloopt, doch dat men nog maar aan het begin staat. Gromyko zei een regeling mo gelijk te achten, als de deel nemers aan de conferentie het eens worden over het beginsel van neutraliteit voor Laos. „Al leen een zeer grote doses mis verstanden en wantrouwen zou een akkoord in de weg kunnen staan". Op vragen over een ontmoe ting tussen Chroesjtsjef en Kennedy antwoordde Gromyko: „Ik heb hierover op het ogen blik niets te zeggen". De leider der regeringsdelega tie van Laos, Leuam Insisieng- may. heeft gistermiddag tegen over de pers verklaard, dat nadat in Na Mon in beginsel overeenstemming was bereikt over de vorming van een coali tieregering, de situatie in Laos slechter is geworden. Hij deelde mee dat deze overeenstemming reeds op maandag j.l. was be reikt, doch eerst gisteren werd bekendgemaakt. De situatie is de laatste 48 uur verslechterd als gevolg van het toelaten van de Pathet Lao-delegatie en de vertegenwoordigers van de neu- tralistische ex-premier Soevan- na Phoema tot de conferentie in Genève als volwaardige deel nemers. Minister Insisiengmay zei, dat zijn delegatie de conferentie zal blijven boycotten, zolang de twee andere politieke groeperin gen op gelijke voet als zijn delegatie tot de conferentie wor den toegelaten. Deze toelating heeft in Laos, hangende de vorming van een coalitie-regering, afbreuk ge daan aan de binnenlandse toe stand. De woordvoerder der rechtse delegatie, Sisoek Na Champas- sak, zei dat nu de Pathet Lao heeft toegegeven de conferentie als politieke partij (Neo Lao Haksat) bij te wonen, zijn re gering zou voorstellen dat de regeringsgezinde politieke par tijen zal worden toegestaan aan de conferentie deel te nemen. Daartoe behoort ook de rechtse partij van generaal Phoemi Nosavan. bijzonder opgeluisterd in ver band met het 50-jarig bestaan van de veloclub „Vlug en Vrij". Zaterdag werd het feest inge zet met een schieting op de lig gende wip en een prijskaarling bij Albert de la Ruelle, waar aan 240 spelers deelnamen. De zondag was het festival met de muziekverenigingen Hei kant, Westdorpe, Koewacht, 'Moerbeke, Wachtebeke en de plaatselijke fanfare van Over slag. Bromfiets gestolen In de nacht van zondag op maandag werd het meifeest even verstoord door het feit dat melding werd gedaan dat er een bromfiets was gestolen. De po- litje ging onmiddellijk op speur tocht met het gevolg dat reeds maandagmorgen de dader op zijn werk te Lokeren (B.) kon worden gearresteerd. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier is benoemd de heer H. van Om meren te Groede. Wijkverpleging Zuster Vereecken, de wijkver pleegster van het Wit-Gele Kruis voor Boschkapelle, Stop peldijk en Hengstdijk, heeft noodgedwongen wegens ziekte haar werk moeten neerleggen.' Zuster Vereecken zal zolang vervangen worden door zuster Cambeen van Kloosterzande. Accordeonorkest „Flandria" naar Stuttgart. Het accordeonorkest „Flan dria" alhier gaat onder leiding van dirigent Anthonisse tJeelne- men aan het groot Europees accordeonconcours om de Euro pabeker, welke wordt gehouden 20 en 21 mei te Stuttgart (D.). De grote reis van 1300 km heen en terug zal met een autobus worden gemaakt. Men vertrekt vrijdagnacht. Uit Nederland zal behalve „Flandria" ook nog de accor deonvereniging „Excelsior" uit Rotterdam deelnemen. (Adv.) Vraag erom bij uw fotohandelaar Hoewel het puikje uit de Europese accordeonwereld, voor al uit Duitsland, Oostenrijk en Italië, op dit concours zal ver tegenwoordigd zijn, werd „Flan dria" toch verplicht in de Ober- stufe uit te komen. Het te spelen werk is de ouverture van Joseph Rixner „Bagatelle". Het bestuur verwacht niet dat het orkest in dit bijzonder zware concours in de bovenste gelede ren zal eindigen. Zij zien deze deelname meer als een verken ning en studie met betrekking tot de mogelijkheden die er nog voor hun orkest zijn. Alleen het feit dal zij het aandurven aan dit Europees concours deel te nemen is een felicitatie waard. Wij wensen hen in ieder geval veèl succes. Samenvoeging Autoclubs. In hotel „De Zwaan" kwamen de besturen van de autoclubs M.A.C.O. uit Oostburg en S.A.M. uit Sluis bijeen om de mogelijk heden van een fusie te bespre ken. Men was het er over eens dat er INTERN ATIONALS LAGER, BEHALVE HOOGOVENS Het Damrak vertoonde gister middag een tamelijk zwak beeld voor de internationale waarden. Certificaten Hoogovens vorm den hierop een uitzondering. Deze stukken konden de koers stijging van de voorgaande dagen verder voortzetten als ge volg van aanhoudende Ameri kaanse vraag in een kleine markt. De handel was over het algemeen in de hoeken van de internationale waarden zeer rus tig. Gezien de vaste stemming waarmede Wall Street dinsdag sloot, waardoor het Dow Jones- gemiddelde voor industrie-aan delen steeg tot 697.74, een nieuw record, viel de tendentie in Am sterdam voor de hoofdfondsen tegen. Dit kwam hoofdzakelijk omdat Philips en Kon. Olie op de Newyorkse beurs zwak in de markt lagen. De belangstelling voor deze aandelen is er in Amerika de laatste tijd uit. Ge noemde stukken worden aldaar eerder afgestoten. Op de Euro pese beurzen viel gisteren wei nig te beleven. Evenals dinsdag konden ook gistermiddag de ar bitrageanten weinig uitrichten. Dit verklaart mede de geringe omzetten. Hoogovens waren op 1150 circa 6 punten hoger ten opzichte van de slotkoers van dinsdag. Daarentegen moest Philips op 1100 bijna 10 punten prijsgeven. Unilever min 6 pun ten op 863. AKU's daalden van öO?1^ tot 505, tegen een vorige slotkoers van 509' '2. In de olie hoek was het veel rustiger dan dinsdag. De prijs van de aan delen schommelde rond de 134, waardoor het koersverlies zich beperkte tot circa 40 cent. De prijs van de stockdividen den werd aan de koers van de aandelen aangepast. In de scheepvaarthoek was weinig te doen. Na een prijshou dende opening daalden de koer sen gedurende de verdere beurs.- dtrur door gebrek' aan" belang-- stelling. De verliezen bleven beperkt. Cultures over het alge meen lager. Waarom de hoek van certificaten Deli, na lange tijd plotseling open werd ge maakt. was voor de beurs een raadsel. De prijs van deze stuk ken op 167 lag bijna twee gul den onder die van dinsdag. De gepubliceerde aanstaande bui tenlandse lening, groot 50 min op de Amsterdamse beurs, was van weinig invloed op de koer sen van de staatsfondsen. De stemming in deze sector was prijshoudend zonder meer. Het bedrag van genoemde lening wordt door de beurs niet hoog geacht. In de lokale afdelingen waren de hoofdfondsen merendeels lager. Vooral Brocades en Van der Grinten moesten een flinke veer laten. Van de grootbanken werden aandelen Rotterdam- sche Bank lager geadviseerd. De eerste koers van aandelen V.R.G.-papier werd op 340 a 345 geadviseerd. vrijwel overeen komende met de koers van dinsdag bij een claimprijs van 2400. Aandelen 't Hart Instru menten- en apparatenfabriek werden 10 punten hoger op 230 bieden geadviseerd op de zeer gunstige resultaten over 1960 en de te verwachten emissie. Prolongatie 3l/2 pet. NABEURSKOERSEN AKU: 498-500 slot 499 50314') Kon. Olio: 133.60—134.50 slot 134.50 (135.60) Philips: 1085-1092 slot 1086 (1098) Unilever: 863 gb866 slot 865 (862) Hoogovens: 11481155 slot 1155 (1152) De Amerikaanse president, Kennedy, heeft woensdag in een toespraak tot het Canadese par lement gezegd dat de Verenigde Staten bereid zijn de mogelijk heid te overwegen van de vor ming van een zeestrijdmacht met raketten waarvan zowel de eigen dom als dè beschikking multi lateraal is. De Verenigde Staten zijn be reid regelingen te ontwerpen voor het beheer over Amerikaan se raketwapens dat voor ae an dere Navolanden aanvaardbaar zal zjjn. Het militaire machtsevenwicht is in verandering. De strijd krachten van de Navo werden in het begin opgezet om het hootd te kunnen bieden aan een groot scheepse conventionele aanval in een tijd waarin alleen het Wes ten kernwapens had. Thans als het Westen wil vol doen aan de eisen van de jaren zestig, moet het in. twee richtin gen werken.. In de eerste plaats moet de conventionele strijdmacht van de Navo dringend worden versterkt. De Verenigde Staten is met het oog hierop bezig maatregelen te nemen ter vergroting van de sterkte en de beweeglijkheid van hun strijdkrachten. Om dezelfde reden zullen de Amerikaanse in de streek geen behoefte be staat aan twee verschillende or ganisaties en dat samenwerking meer efficiënte resultaten zal op leveren. Onder deze omstandig heden kunnen de reeds gevestig de grote ritten gehandhaafd blij ven. Ook dit jaar komt er dus weer een Watertorenrallye in Oost burg; een Schorrebloemrlt in Cadzand en de Belfortrallye in Sluis. De beide eerste worden oriën- tatieritten, de laatste een kaart- leesrit. De heer M. A. van Prooijen uit Oostburg werd aangewezen tot voorzitter. Uit Sluis namen zit ting in het bestuur de heren H. F. Boogaard en G. J. van Oor schot; uit Zuidzande de heer W. A. de Kramer; uit Oostburg de heren A. Verstraete, J. Kemper man en H. Boekhout, terwijl nog een zetel wordt opengehouden voor IJzendijke en Zuidzande. UOOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Veiling van woensdag 17 mei. GROENTEN Per 100 stuks: Sla I 14—17,10, JI 5—12,50. Per stuk: Bloemkool A II 80 ct, B 68-73 ct, B II 61—73 ct, C II31— 47 ct, afw. 2145 ct; Groene kom mer B II 44—46 ct, C II 38 ct; Witte komkommer B 50 ct. Per bos: Selderij 1013 et; Peen 4973 ct; Kroten 43 ct; Uien 13 ct; Sjalotten 11—13 ct; Radijs 16 —20 ct. Per kg: Andijvie 3765 ct; Spits kool 4350 ct; Savoije kool 43— 58 ct; Breekpeen II 5 ct; Prei afw. 2025 ct Tomaten A II 1,81— 1,89, B II ƒ1,97, C II ƒ1,SS- Zl,61, CC ƒ1,10; Asperges B ƒ2,38 -ƒ2,94, B II ƒ2,50—ƒ2,96, afw. 1—2,38. FRUIT Per kg. Appelen: Golden Delicius III fijn 3844 ct; Jonathan III fijn 3438 ct. Per doosje: Aardbeien 8795 ct. Goedkope koelhuisboter verdwijnt voorlopig De minister van Landbouw en Visserij heeft, op advies van het Produktschap voor Zuivel, beslo ten de afgifte van koelhuisboter uit de voorraden van 't Voedsel- voorzienings In- en Verkoop-Bu reau stop te zetten. Dat betekent dat over enige tijd geen goed kope koelhuisboter meer in de winkels te krijgen zal zijn. De nu bij het V. I. B. aanwezige voor raad van ongeveer 4500 ton zal daar blijven tot in het herfstsei zoen de boterproduktie weer te rugloopt. Het bestuur van het Produkt schap voor Zuivel heeft woens dag. na een bespreking met de minister over deze aangelegen heid, in een korte vergadering besloten de minister het boven genoemde advies te geven. De minister heeft dat advies nog woensdag opgevolgd. strijdkrachten in Europa blijven. In de tweede plaats moet het vaststaan dat kernwapens ter beschikking blijven staan van het gehele Navo-gebied. Deze wapens dienen te allen tijde on der een strikt en soepel politiek beheer te staan, dat in overeen stemming is met de behoeften van alle Navo-landen. De Verenigde Staten zullen om hun bedoelingen duidelijk te ma ken vijf duikboten met Polaris- raketten in het Navo-gebied sta tioneren, en later nog meer. „Be_ halve dit overwegen wij de mo gelijkheid tenslotte een Navo- zeemacht met raketten te vormen die in de ware zin van het woord multilateraal is wat de eigendom en het beheer betreft, indien onze bondgenoten dit wenselijk en uitvoerbaar achten zodra de doelen van de Navo anders dan op het gebied van de kernwapens zullen zijn bereikt." Waarnemers te Ottawa hebben gezegd dat de voorwaarden die president Kennedy in dit verband heeft gesteld, 'niet gering zijn en dat de verwerkelijking van dit denkbeeld nog jaren op zich kan laten wachten. President Kennedy heeft in zijn rede Canada voorgesteld toe te treden tot de organisatie van Amerikaanse staten. Hij zei van mening te zijn dat alle iid-staten van de O.A.S. verheugd zouden zijn over uitbreiding van Cana da's rol op het Westelijk half rond. „Uw land en het mijne zijn deelgenoten in Noordamerikaan - se aangelegenheden. Kunnen wij dat nu ook niet in inter-Ameri- kaanse aangelegenheden wor den aldus Kennedy. De Amerikaanse president en de minister-president van Cana da, Diefenbaker, hebben tijdens hun gesprekken onder andere over de aanstaande behandeling in de Verenigde Naties een even tuele toelating van communis tisch China tot de wereldorgani satie gesproken. Diefenbaker heeft gezegd dat hij zich liever niet uitspreekt over de stem die Canada over deze kwestie zal uitbrengen, zolang zijn regering de toestand nog niet grondiger heeft bestudeerd. De twee rege ringsleiders hebben afgesproken dat over deze zaak overleg zal worden gepleegd. Ook hebben zij gesproken over de nieuwe vraagstukken die zul len ontstaan, indien Groot-Brit- tannië zou toetreden tot de Euro pese Economische Gemeenschap en in het bijzonder over de ge volgen van een dergelijk besluit voor het Britse Gemenebest. Op beschuldiging van poging tot moord c.q. doodslag heeft de* Tilburgse politie, naar eerst thans werd bekend gemaakt, in de nacht van maandag op dins dag een 24-jarige arbeider aan gehouden en ingesloten. Zijn vrije dagen rond Hemelvaartsdag had hij benut om de bloemetjes flink buiten te zetten en daarbij had hij meer gedronken dan goed voor hem was. Maandag avond verkeerde hij dan ook in beschonken toestand toen bij hem het plan rijpte zijn gehele familie te vergassen. Omstreeks elf uur begaf hij zich naar de ouderlijke woning in de Jan Grewenstraat, waar zijn vader en moeder, alsmede een zevental broers en zusters reeds naar bed waren gegaan. In de bijkeuken draaide hij de gaskraan open. Hij zorgde er voor dat alle verbindingsdeuren naar de verschillende kamers geen beletsel zouden vormen voor het instromend gas. Toen verliet hij de woning en kwam een tijdje later weer terug, nieuwsgierig naar de uitwerking van zijn daad. Door geroep en gebons overtuigde hij zich ervan dat er geen antwoord meer kwam, zodat hij aannam dat het gehele gezin was gestikt. Eerst ging hij naar buiten waar hij voorbijgangers en de eigenaar van een patates friteskraam ver telde dat hjj zijn familie had ver gast en dat ze allemaal dood wa. ren. Van verschillende kanten werd toen de politie gewaar schuwd die bij de wonnig aan gekomen terstond de gaskraan dichtdraaide en alle ramen open zette. De familieleden bleken echter de aanslag op hun leven te hebben overleefd. De man werd in nog altijd beschonken toestand in het holst van de nacht in de stad aangehouden. TWEE MAASTRICHTENAREN IN BELGIË AANGEHOUDEN De politie van het Belgische stadje Tongeren heeft twee jonge Maastrichtenaren aangehouden, die er blijkbaar een gewoonte van wilden maken met gestolen auto's het 20-tal kilometers lange ritje van Maastricht naar Tonge ren te maken. Zij werden aange houden op het moment, dat zij voor de vierde keer een auto wil den „lenen". Twee weken geleden was het wel goed gegaan. De 24-jarige fabrieksarbeider A. D. en de 19- jarige P. W. hadden in de om geving van Maastricht een auto bemachtigd. In Tongeren verwis selden zij deze voor een Belgi sche wagen, die enkele dagen later door de in Tongeren woon achtige eigenaar in Maastriciit kon worden teruggehaald. Met de auto, waarmee het tweetal dit weekeinde naar Tongeren was gekomen, ging het niet zo voor spoedig. De benzinetank bleek maar zeer gedeeltelijk gevuld en er was een andere auto nodig om de terugreis naar Maastricht te aanvaarden. Deze vierde po ging werd hen echter noodlottig. Het avontuur is voorlopig geëin digd in de gevangenis van Ton geren. VREEMDE AUTOHUUR Bij de politie Leidseplein te Amsterdam is zich woensdag komen melden de 38-jarige druk ker K. O. Ongeveer een week geleden had deze een> hem be kende autoverhuurder opgebeld. Hij wilde graag enkele dagen over een wagen beschikken, doch kon die niet zelf komen halen. Een jonge vriend, de 20-jarige H. U. de B., zou dat voor hem doen. Die zou meteen een chèque van 140 meebrengen als waarborg som. De jongen verscheen inder daad. Zonder enige controle 59. Aëtius stelt zijn soldaten op ten aanval en met het geschal van strijdhoorns betreden ze het vlak ke terrein, dat naar de doorwaad bare plaats voert. „Nu moet Galat zijn aanval in zetten", mompelt Aëtius en hij houdt scherp de heuvels achter het Romeinse kamp in het oog... Maar geen ruiter vertoont zich en ook in het Frankische kamp blijft het vreemd stil De Romein aarzelt en zijn ogen glijden wantrouwig langs de oeververbeeldt hij zich iets, ofHij roept enkele soilia en en beveelt hen, de doorwaadbare plaats over te steken Maar reeds na enkele stappen staan ze tot aan hun middel in het wateren Aëtius knikt grim migHij meende het reeds ge ne";' to bobben-de vijand met Uui\ else list een deel van de oever uitgegraven, om daarmee de indruk van een rivier- oversteek te geven „Er is daar geloof ik niemand," wendt één dei- krijgers zich tot hem, wijzende op het Franken- kamp. Een gevoel van onheil overvalt de stoïcijnse Romein „We moeten terug!" roept hij. „Wat die Frankenhonden voor een duivels plan uitgebroed hebben, weet ik niet, maar er dreigt ge vaar over een rijbewijs beschikte hij zelfs niet en dit moest ook O. be kend zijn kreeg hij een auto mee. De knaap, die méde over de gehuurde wagen bescfföfte, veroorzaakte na enkele .dagen een aanrijding waarna hij is door gereden. Toen hij alras bemerkte dat men hem op het spoor was heeft hij zich bij de politie ge meld. Hij werd voorlopig op vrije voeten gelaten. De drukker is vastgehouden en wordt vandaag voor de offi cier van Justitie geleid. Dit niet alleen wegens de vreemde auto huur, maar bovendien omdat hij nog heeft bekend de chèque uit het bureau van zijn pleegvader te hebben weggenomen, ingevuld en ondertekend. Zijn pleegvader wenste echter geen aangifte hier van te doen. AANHOUDING IN „TRAANGASZAAK" Op verdenking van poging tot beroving is dinsdag de 23-jarige Hagenaar W. M. C. S., zich uit gevend voor particulier detective, in zijn woning door de politie aangehouden. Hij zou de dader zijn van de overval op de familie Van B. aan de Haagweg in Den Haag, die maandagavond door een naar hun schatting 35-jarige man worden verrast. Deze man schoot zes traangaspatronen af, nadat de heer des huizes had ge weigerd hem op zijn verzoek geld te geven. Door het gegil van de vrouw werd de man echter zo verontrust, dat- hij tenslotte maar vluchtte. Een dame, die de politie dins dag verzocht zich te melden om dat men vermoedde, dat zij van een tramhalte af de dader had zien lopen, heeft zich woensdag ochtend telefonisch bekend ge maakt. Toen was de aanhouding al verricht, maar de mededelin gen van deze vrouw kunnen toch wellicht verhelderend werken. De politie onderzoekt dè zaak nog verder. DODELIJK ONGEVAL Woensdagmorgen vroeg is bij een ongeluk op de Middelweg tussen St. Anna- en St. Jacobi- Parochie de 25-jarige R. Miede- ma uit Minnartsga zo ernstig gewond geraakt, dat hij tijdens vervoer naar het ziekenhuis in Leeuwarden is overleden. De heer Miedeman, die als duo passagier meereed op de brom fiets van de 23-jarige C. de Roode, eveneens afkomstig uit Minnartsga, bracht, doordat hij wilde gaan verzitten, de brom fiets aan het slingeren. Daardoor kwam de bestuurder in aanra king met een langs de weg staan de boom. Hij werd licht gewond, doch de heer Miedema sloeg met het hoofd tegen de boom en liep zeer ernstige kwetsuren op. WIELRIJDER OVERLEDEN Doordat hij bij het links®' slaan de doorgang niet vrij lift voor een bus van de W.S.M. is dinsdagmiddag de 58-jarige wiel rijder W. H. C. A. Faber uit Den Haag onder de bus geraakt. Ernstig gewond werd hij naar de „Ursula Kliniek" in Wasse naar vervoerd, waar hii een uur later is overleden. Vraag eens een Ga Axelsestraat Volgens in Tokio on richten zou de militai Zuid-Korea slechts Seoel, Taegoe en Kw. heersen. In de Zuid-Koreaans laatste tijd veel gesch corruptie onder de hi tenaren. De leider vat greep, generaal Tsjan loofd een einde te corruptie en bureaucr volk van honger en beringen te verlossen De bevolking had hi thans afgezette regeri Tjang maar weinig be der Syngman Rhee. heeft wel een aantal len genomen om een ken aan de economise tie en om de produ verhogen, maar de levi digheden van de mas niet veel door verbetc Volgens recente pei Zijn 200.000 mensen in gebieden en dorpen ni de hongerdood. Het aa lozen wordt op 2.600.CX Van de 26.00 academie jaar afstudeerden, I slechts 5000 werk vin Luitenant-generaal Lee, commandant van veldleger, heeft ver! zijn troepen politiek zijn. Hij staat aan het alle parate troepen, sterk. „Onze enige verdediging van het zei hij. Generaal Tsjang hei dag anderhalf uur gei met president Po Soei

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2