UIT DE PROVINCIE twin.L Kolen uit de automaat z°'n m in jemvkalvem'are! DE BRONZEN ADELAAR BEURSO VERZICHT AGENDA pagina 2 Woensdag 17 mei 1961 Woensdag 17 mei RUSTIG EXAMEN BURGERIJ JKE STAND WOP DER BEVOLKING TERNEUZEN AXEL BOSCHKAPELLE GROEDE HOOFDPLAAT NIEUWVLIET. SCHOONDIJKE STOPPELDIJK ZAAMSLAG ZIERIKZEE Kantongerecht Terneuzen DE V EU E ZEFUrV STIt ANDPASTOR A AT OP SCHOUWEN In de westhoek van Schouwen is dezer dagen tot stand gekomen het convent voor strandpaslo- raat. Het convent dat een inter kerkelijk karakter draagt is een voortzetting van de werkzaam heden die door de Gereformeer de evangelisatiecommissie van Haamstede sedert 1950 zijn ver richt. Het werk zal zich in het ko mende seizoen voornamelijk con centreren op twee punten in de westhoek: Westenschouwen en Renesse. Op beide punten zal een kiosk komen voor inlichtingen en lectuurverkoop- en versprei ding. Tevens zijn de kiosken cen trum voor kinderclubwerk. Het convent is mede bestemd om de arbeid onder de Duitse toeristen te bevorderen. In het seizoen 1961 zal een Duitse pre dikant gedurende twee maanden in de westhoek aanwezig zijn. Hij zal kerkdiensten in de Duitse taal verzorgen en pastorale en andere arbeid verrichten. Finan cieel is de Duitse kerk voor deze arbeid verantwoordelijk Het convent heeft als voorzit ter de Gereformeerde predikant van Haamstede ds. C. M. Boer- m:, het secretariaat wordt ver zorgd door de Hervormde predi kant van Burgh, ds. F. Don. (Adv.) Mijnhardt's Zenuwtabletten Gegrond op 10-tallen jaren ervarinc SAS VAN GENT Geboren: Sylvia D. A., d. van J. G. M. Weemaes-Stallaart, Nas- saustr. 7; Johnny T. P., z. van R. de CaluwéBommelijn, Poeldijk 54; Lukas M., z. van A. G. Stof- lerisMuurlink, Gentsestraat 10; Alida E. M., d. van J. van Zwol Bouwman, B. Wautersstr. 20; Pa trick A., z. van H. v. Belleghem Snap, Prinsenkade 11; Peter A. H., z. van R. P. KleinGeir- naerdt, Rozenlaan 2; Manon A., d. van R. A. Claeyssens—Ivens, Plataanstr. 6. Huwelijks-aangiften en Huwe- ïyks-voltr.: Roger J. Herman, 23 j., van Overslag, en Nathalia E. R. Kox, 21 j.. won. Poelstr. 13d; Willy P. Goossens, 25 j„ van Ant werpen, en Maria A. C. H. Snel- ders, 23 j., won. Noordweststr. 9; Joannes J. Doumen, 19 j.. van Bree (B.), en Irene A. C. van Vooren, 19 j., won. Noordstr. 17; Cornelis V. E. Ranschaert, 25 j., en Elza C. G. Verbuyt, 20 j.. won. Westkade 69; Edgard V. Bobelyn, 26 j., van Assenede (B.). en Jo hanna C. M. Nelen, 24 j., won. Watermolenstr. 4; Willy P. E. Lammens, 24 j., en Suzanna P. van Bambost, 21 j., won. Irene- str. 5a; Johan E. Kalfsvel, 27 j.. en Catharina M. van Liere, 26 j., won. Poelstr. 34; Edgard L. Kroes, 20 j., van Terneuzen, en Lia I. de Groff. 22 j„ won. Vredestr. 25; Edegard de Groene, 25 j., van Zuiddorpe en Bertha L.. Kes- beke, 22 j., won. Tramstr. la. Overleden: Florimond Lam mens. 79 j., ongehuwd, gewoond hebbende Zandstr. 211. VOGELWAARDE Huwelijks-voltr.; 1 mei. Leo- nardus van de Veeken, 31 j. en Louisa A. de Roos, 28 j.; Petrus J. Gering, 35 j., won. te Hulst, en Annie A. Crombeen, 26 j. 3 mei. Theo D. Dankaart. 23 j. en Ma ria M. Lambert. 21 j. 6 mei. Jo hannes C. Witlox, 22 j., won. te Son en Breugel, en Angeline Mannaert. 25 j. Overleden: 7 mei. Mathilda Marcelis, 74 j., echtg. van Petrus Verbraeken. SAS VAN GENT Gedurende -de maand april hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. C. Lampo, Bolwerk 42. van Middelburg; E. V. Bobe lyn, Watermolenstr. 4, van As senede (B.); H. Lootens, Tram str. 10, van Zelzate (B.); E. L. Kroes, Vredestr. 25, van Terneu zen; T. M. Bracke, B.. Hoefn.- str. 13, van Zuiddorpe; E. de Groene, Tramstr. la, van Zuid dorpe; I. C. de SmetGaelens, Vredestr. 11 van Rotterdam; S. A. L. T. van Waterschoot, West kade 108, van Oudenbosch. Vertrokken: J. P. A. Stevense, B„ Hoefn.str.. 52, naar Kapelle; R. van de Velde, Zandstr. 52, naar Tilburg; R. C. Renier en gezin, Poeldijk 50, naar België; I. E. J. Vermoet, Westkade 52, naar O.ttersum; F. A. J. van der Straaten, Oostdam 45, naar Utrecht; M. C. de LeeuwAssel- man, Paardenvest 4, naar Hal steren; J. E. Kalfsvel, Poelstr. 34t naar België; J. J. Neve en echtg., KI. Markt 3. naar Philippine; J. I. W. Lauret, Bolwerk 18, naar Philippine; B. A. Lauret cn ge zin, Bolwerk 18. naar Hulst; N. E. R. HermanKox, Poelstr. 13d, naar Westdorpe; C. T. M. Frans- sen, Beukenstr. 12, naar 's-Her- togenbosch: C. C. M. van Paas- sen. Weststraat 1, naar Monster. VOGELWAARDE Vertrokken: A J. van Leuven en gezin, naar Koewacht; M. M. Lambert, naar Axel; T. D. Dan kaart naar Axel; A. Witlox-Man naert, naar Son ca; E. M. Leen- knegtEeman, naar Hulst. Dagje uit naar Brussel. Maandagmorgen hall' negen vertrok van de Markt een bus met 33 leden van de Nederl. Vereniging van Huisvrouwen onder leiding van mevr. Verlin de—Maandag naar Brussel. Na een voorspoedige reis arriveerde men tijdig in Laeken, waar men de koninklijke serres aldaar wil de bezichtigen. Deze zijn 6 dagen op een jaar voor het publiek opengesteld. Op deze laatste dag was het bijzonder druk en stond er reeds een hele file mensen te wachten. Niettemin verliep alles vlot en kon men op rustige wijze genieten van de uitzonderlijke kleurenpracht van bloemen en planten uit deze serres. Af en toe leek het wel een sprookje Hierna was de tocht naar Ter- vueren, waar, na een koffiepau ze, een bezoek aan het Kongo- museum werd gebracht. Hier werden enkele uren ver toefd in museum en tuin, waar- ne men omstreeks 3 uur weer terugreed naar Brussel, waar de dames in de gelegenheid werden gesteld nog wat te winkelen. De toch werd besloten met een rond rit door Brussel langs de voor naamste bezienswaardigheden. Ten zeerste voldaan keerde men hierna huiswaarts. Het was een zeer geslaagd uitstapje, mede zal in de parochiekerk een H. Botsing tussen brommer en auto. Zondagmiddag omstreeks 4 uur reed de bromfietser F. L. alhier vanuit de Oranjestraat naar de Kerkdreef. Op de kruising met de West straat werd hij aangereden door een auto. welke uit de richting Markt door de Weststraat reed. De auto werd bestuurd door do heer M. M. C. de R. uit Beve- ren-Waes. De bromfietsberijder bekwam een paar hoofdwonden, terwijl aan beide voertuigen materiële schade werd toegebracht. Benoemd. Tot wijkverpleegster te Hoofd plaats is benoemd mej. J. Baecke, alhier. Verkeersexamen. Aan het jeugdverkeersexamen werd deelgenomen door 26 leer lingen van de lagere school. Alle leerlingen zijn hiervoor geslaagd en zal aan hen te zijner tijd een diploma worden uitgereikt. Benoeming onderwijzer Aan de Christelijke Nationale school alhier is met ingang van 1 september benoemd tot hoofd onderwijzer de heer H. Koopman uit Monster (Z.-H.). Vertrek ds. M. de Jong Ds. M. de Jong, Ned. Herv. predikant alhier, zal in de maand juli vertrekken naar Mijnshee- renland (Z.-H.), alwaar hij be noemd is tot leider van het Her vormd streekcentrum ,,De Hoek se Waard" en tot directeur van de Stichting „De Beukenhof". Aanbesteding bouw open bare lagere school. Alhier werd de bouw van een nieuwe openbare lagere school aanbesteed. De raming van de bouwkosten bedroegen 96.200. Hiervoor werd als volgt inge schreven: Fa. Van Kerkvoort ƒ91.437; Fa. Hennekeij ƒ90.867; Fa. Kareis Behage 87.420 en Fa. Bron en Zn. 84.711, aan wie het werk werd gegund. De firma D. Duininck alhier zal voor 8975 het schilderwerk uitvoeren. Alle inschrijvers wonen te Groede. Benoeming wijkverpleegster. Tot wijkverpleegster alhier is benoemd mej. J. Baecke uit Boschkapelle. 60-jarige echtvereniging Dinsdag 23 mei, derde Pink sterdag, zullen de heer en mevr. La Gassevan der Linde hun 6ó- jarig huwelijksfeest mogen her denken. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Openbare les Landbouw- huishoudschool. Dinsdagmiddag werd in de Landbouwhuishoudschool de jaarlijkse openbare les gehou den. Van de zijde der ouders was hiervoor veel belangstelling. Op aantrekkelijke wijze waren de vervaardigde werken der leerlingen uitgestald. In de keuken werd gebakken en gebraden dat het een lieve lust was. De koekjes waren te koop. De opbrengst was bestemd voor de versteviging van de schoolkas. In één der lokalen werd thee met cake geserveerd. Van de gelegenheid om met de aanwezige leerkrachten van gedachten te wisselen over de vorderingen van de leerlingen, werd veel gebruik gemaakt. Niet alleen was deze middag bedoeld orp de ouders van de schoolgaande meisjes te laten kennismaken met de school, doch ook de kinderen, die de la gere school binnenkort gaan ver laten, kwamen, vergezeld van moeder, eens een kijkje nemen. Vooral de werkstukken van de oudere meisjes, de z.g. vormings. klasse en de assistentenklasse, trokken de belangstelling en be wondering van iedere bezoekster. De school kan terugzien op een geslaagde kennismaking met de ouders en nieuwe leerlingen. Gouden bruiloft. Heden viert het echtpaar A. MangnusVerschuren, wonende aan de Margaretsedijk, zijn gou den huwelijksfeest, 's Morgens zal ni de parochiekerk een H. Mis uit dankbaarheid worden op gedragen. Op verzoek van de feestelingen zal geen buurtfeest worden gehouden, dit vooral vanwege de minder goede ge zondheid van de gouden bruid. Dit neemt echter niet weg, dat het gouden bruidspaar woensdag in het middelpunt van de be langstelling zal staan. Voor de buurtbewoners en andere belang stellenden is er gelegenheid tot feliciteren van twee tot vijf en van zeven tot negen uur. Het gouden bruidspaar weet zich op zijn oude dag omringd door de liefdevolle zorgen van een zoon en een dochter, de enige kinde ren, die uit het huwelijk geboren zijn. Verbouwing en uitbreiding school voor C. V. O. Dezer dagen is door het be stuur van de „Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs" de opdracht verstrekt aan de heer M. J. Galle te Zaamslag voor de verbouw van haar school in de Polderstraat, volgens een door architect J. Hennink te Sas van Gent opgemaakt plan. De school is gebouwd in 1906 met twee lokalen. In 1911 werd het derde lokaal bijgebouwd en het vierde in 1935. Reeds in 1952 kwamen in het bestuur plannen ter sprake om de school door verbouwing aan de tijd aan te passen. Het moest bij plannen blijven, omdat voor de noodzakelijke uitbreiding niet over de nodige grond kon wor den beschikt. Nadat de grond aan de ge meente was gekomen, werd met voortvarendheid aan de plannen doorgewerkt, en door een vlot verleende medewerking van ge meente, inspecteur L. O. en di verse Instanties konden alle be nodigde vergunningen en goed keuringen worden verkregen. Door de verbouwing zal heel wat meer licht en lucht in de school worden verkregen. De ramen in de voorgevel worden doó'r nieuwe en grotere vervan gen en lichtkozijnen zullen wor den aangebracht in de muur tus sen gang en lokalen. Bovendien zullen in de achtergevel boven lichten worden aangebracht. De toiletten en bergplaatsen in de gang zullen worden afgebroken en ook in de daarvoor in de plaats aan te brengen muur zul len ramen worden aangebracht. Ongeveer in het midden van de school zal aan de achterzijde een nieuw gedeelte worden bijge bouwd, omvattende een nieuwe entree, toiletten, garderobes, leermiddelenberging en een spreekkamer voor het hoofd der school. De school zal tevens voorzien worden van centrale verwar ming, terwijl achter de aanbouw de gewenste en noodzakelijke fietsenbergplaats zal worden ge maakt. De raad verleende ook mede werking tot vervanging Van de schoolbanken enz. uit de jaren 1906 en 1911 door nieuw meubi lair in drie lokalen. Het bestuur is er van over tuigd. dat na uitvoering van al de bovengenoemde werken de school weer zal voldoen aan de eisen, die daaraan op het ogen blik worden gesteld, en het zal het ongerief, dat er tijdens de verbouwing zal zijn, graag op de koop toe nemen. Een gelukkige omstandigheid voor het schoolbestuur is, dat de oude openbare school in de Veerstraat nog geen be stemming heeft gekregen. De gemeenteraad gaf n.l. toe stemming om tijdens het werk het onderwijs in deze school te geven. Weliswaar zijn daar maar drie lokalen, maar met wat goe de wil is het toch mogelijk het onderwijs ongestoord voortgang te doen vinden. Met de nodige (Adv) De Britse hramlstoffenhamle- laren willen ook hun l>edrUf moderniseren: zij zijn van plan om overal in Engeland „kolen- automaten" te plaatsen, welke na inworp van liet benodigde muntje een keurig zakje brand stof afleveren. Hoe gemakke lijk dat allemaal is werd door de voorzitter van de Britse nationale koienraad gedemon streerd. De automaten worden in Engeland onder Franse li centie gebouwd. Vóór de afle vering wordt ieder zakje nog eens afzonderlijk gewogen. pret heeft de schooljeugd gehol pen aan de verhuizing van de inventaris van de Polderstraat naar de Veerstraat. De leerlingen zullen het alleen maar jammer hebben gevonden, dat de verhui zing in één dag was volbracht. Buitenlandse gasten op bezoek. Vrijdag 19 mei zal in Zierik- zee een gezelschap van 80 per sonen arriveren, afkomstig uit St. Hilaire-du-Harcouet (Frank rijk) en Hatfield (Engeland). Deze twee steden hebben Zie- rikzee bij de ramp van 1953 ge adopteerd. In 1955 zijn St. Hi- laire-du-Harcaut -<BSs Zierikzee „tweelingsteden" iS^terden. Tussen ZierikzeeN»t. Hilaire en Hatfield wordeTfc jaarlijks uitwisselingen gehouden op sportgebied en ooi», is er uitwis seling van schoolilBd.eren. Tij dens het bezoek vam de gasten aan Zierikzee zal op 20 mei een monument worden onthuld als zichtbaar teken van de verbroe dering tussen Zierikzee en St. Hilaire. Een dergelijk monu ment is vorig jaar ook in St. Hilaire onthuld. De kosten van het monument zijn gedragen door de gemeente St. Hilaire. „WIJ KOMEN" De coöperatieve Raffeisenban- ken in Nederland. 700 in getal, zullen meedoen aan de actie van het nationaal spaar- en reisfonds „Wij komen", ten be hoeve van emigrantenouders en -kinderen. Op de Rijkspostspaarbank is voor dit doel reeds ruim drie miljoen gulden gespaard. Tot nu toe hebben 800 emigranten ouders een reis naar hun kin deren gemaakt. In 50 noodge vallen heeft het fonds voor een bedrag van 70.000 hulp ge boden. RAADSLID BLEEK STROPER De 36-jarige Loenense land bouwer, tevens lid van de Apel- doornse gemeenteraad F. J. W. is door de politie op heterdaad bij het stropen betrapt. Er werd de laatste tijd in de omgeving van Loenen vrij veel gestroopt, zodat de politie er een intensieve controle hield. Toen één van de Loenense jacht opzieners een strik met een ree geit ontdekte werden er posten uitgezet. De politie kon toen con. stateren hoe W. het gestrikte dier benaderde en met een mes de keel afsneed. Daarna legde hij het kadaver op een kruiwagen en bracht het over naar de schuur van zijn in de nabijheid gelegen woning. In Loenen heerst over dit ge val grote ontstemming, omdat W. een reegeit heeft gedood die drachtig was. W. is na verhoor, waarbij hij ook een ander geval van stropen toegaf, op vrije voeten gesteld en zal dezer dagen voor de officier van Justitie worden geleid. door BARONESSE ORCZY 22) (Nadruk verboden.) „Dat is natuurlijk zo. maar ik zou toch graag je oordeel over de zaak eens horen, Sophie. Je hebt Crystal opgevoed en in sommige opzichten ken je haar beter dan ik en daarom kun je er, beter dan ik, over oordelen, of Crystal's huwelijk met De Marmont haar geluk zal bren gen." „Wat dat aangaat, André, zul je je nog wel herinneren, dat, toen onze ouders besloten dat een huwelijk tussen mij en de hertog d'Agen wenselijk was. mijn persoonlijke gevoelens evenmin een ogenblik geraad pleegd werdenen ik veron derstel, dat je wel weet dat ik als zijn vrouw niet bijzonder ongelukkig was." „En wat wil je hiermee zeg gen, Sophie?" vroeg de Comte de Cambray beleefd. „Dat Victor de Marmont niet erger is dan de hertog d'Agen en er daarom geen reden is te geloven dat Crystal ongelukki ger zal zijn dan ik in mijn tijd". „Maar. „Er is geen maar, André. Crystal is een lief kind en een goede dochter. Zij zal wel zor gen, dat ze van de positie, waar in je haar terwille van je eigen waardigheid en van je stand ge plaatst hebt, maakt wat er van te maken is. wees daar maar niet bang voor." „Maar, mijn lieve Sophie, je doet waarachtig, alsof ik bezig ben mijn enig- kind een weerzin wekkend huwelijk op te drin gen." „Kom, kom, je weet heel goed, dat Crystal Victor de Marmont alleen heeft geaccepteerd, om dat jij het wenste en omdat zijn miljoenen de oude Cambray- goederen weer terug kunnen kopen. Zij is zó doordrongen van haar plichten jegens jou en ons familiewapen, dat ze bereid is alle persoonlijke gevoelens daaraan op te offeren." „Met persoonlijke gevoelens bedoel je St. Genis waarschijn lijk." „Inderdaad.dat is zo," zei madame lakoniek. „Crystal hield in Engeland als meisje veel van hem." „Dat doet ze nog." „Maar zelfs jij moet toch toe geven, Sophie, dat er van een huwelijk met St. Genis geen sprake kan zijn. Ik mag Maurice heel graag en zijn naam is even oud als de onze, maar hij bezit geen sou en je weet nu langza merhand net zo goed als ik, dat van een teruggave van zijn ge- confiskeerde landen voorlopig geen sprake is het parlement zal het nooit toestaan en de koning zal nooit durven „Dat weet ik allemaal, André, en ik weet bovendien, dat jijzelf ook geen sou hebt. Geld moet er op de een of andere manier komen om ons schild weer in ere te herstellen. Ik weet wel, dat we deze staat, die nu een maal bij het oude regime hoort, moeten ophouden. We moeten onze bedienden hebben, pluim strijkers om ons heen. want er moeten gapende lummels langs de weg staan, wanneer we ons buiten de muren vertonen We moeten de twintig jaar, die we in een democratisch land leefden, uit onze herinnering wissen. En vooral moeten we vergeten, dat er ooit een revo lutie is geweest, waardoor de graaf de Cambray heer van Montfleury en St. Eynard, erfe lijk Opperkamerheer van Frank rijk. genoodzaakt werd Frans te doceren aan een Engelse jon gensschool „Nu doe je me onrecht, Sophie, ik wil niets van die af gelopen twintig jaar vergeten." „Ik dacht, dat je je geheugen een beetje vakantie had gege ven." „Ik vergeet niets. Niet de ar moede en niet de bittere onder vindingen, die ik in mijn bal lingschap opgedaan heb." „Ook niet de hulp van hen, die je het leven redden." „En het jouwevulde hij aan. „Misschien wil je me gelo ven, als ik je zeg, dat er geen dag voorbij gaat, of Crystal en ik spreken over Sir Percy Bla- keney en het Verbond van de Rode Pimpernel." „Nu we danken aan hen dan ook ons leven. Ik vraag mij wel eens af, of wij één van die dap pere mensen nog ooit terug zul len zien!" „Zoals je weet, bestaat het Verbond niet meer. Crystal en ik ontmoetten Sir Percy Blake- ney vóór we Engeland verlieten en toen heb ik hem nog eens bedankt voor de vele Fransen, die hij met zijn dappere troep gered heeft". „Hij is inderdaad een dapper man", zei madame en in haar herinnering zag zij de arrestatie van haar zelf. haar echtgenoot en haar broer in ditzelfde kasteel weer voor zich. De el lende van de gevangenschap in een vochtige kerker, vol met mensen, die er al even naar aan toe waren als zij zelf de haas tige gerechtelijke uitspraak, de beledigingen, de spot de dood van haar man in de gevangenis en toen de tocht naar de guil lotine. Ze zag zich nog met haar broer en Jeanne, haar trouwe kamenier en die brave Hector dicht opeen in een wrakke kar zitten, die hem door de Parijse sraten naar de dood moest voe ren. In de verte had ze al het griezelige silhouet van de guillo tine gezien, dat zich scherp tegen de avondlucht aftekende. Overal om haar heen het gie rende gepeupel, dat het vrese lijke refrein zong van„Ck ira Ca iraLes aristos a la lanter- nei" (Wordt vervolgd.) VERDEELDE MARKT De stemming was gistermiddag bij de opening verdeeld voor de internationale waarden. Philips lag flauw in de markt, terwijl certificaten Hoogovens goede be langstelling van koperszijde ont moetten. De handel bleef in alle hoeken binnen nauwe grenzen. Vergeleken met de hoogste koersen van de niet-officiële och- tendhandel vielen de openings koersen van de officiële beurs tegen. Koninklijke Olie bijvoor beeld opende op 135,80, tegen een hoogste prijs in de morgen uren van 137. De aandelen wer den ex tien procent stockdividend en ex drie gulden slotdividend 1960 verhandeld. Vergeleken met de slotkoers van maandag cum stockdividend en cum slotdivi dend kon van een prijshoudende stemming voor de oliewaarden Zitting van 16 mei 1961. In de zitting van 17 januari 1961 diende de zaak inzake de aanrijding van J. A. R. (België), die op 13 sept. 1960 te Kuitaart met zijn auto vanaf een boerde rij op de weg HulstPerkpolder kwam gereden. Hierbij is 'n aanrijding ontstaan met een auto, bestuurd dooi de heer W. D. uit Terneuzen. In die zitting werd tegen R. 40 boete geëist. Hierna is de zaak aangehouden tot nader on derzoek. In de zitting van gisteren wer den twee nieuwe getuigen ge hoord, met het gevolg dat de officier thans vrijspraak vroeg. Hierbij sloot de waarnemend kantonrechter, mr. Van Son, zich aan. G. C. van D. te Oostburg was ten laste gelegd, dat hij op de kruising provinciale wegAlte- nastraat te Hoek op 24 maart j.l. een vrachtauto heeft ingehaald, waardoor hij bij die kruising 150 meter op het linkerweg gedeelte heeft gereden. Eis 15 of 3 dagen. Uitspraak ƒ5 of 1 dag. R. R. L. te Westdorpe heeft op 30 december 1960 te Axel een auto ingehaald terwijl er uit tegenovergestelde richting een andere auto kwam gereden. Hierdoor is een aanrijding ont staan, die, wat de schade be treft, nogal is meegevallen. Daar men dit soort overtredin gen nogal hoog opneemt hoorde L. een boete tegen hem uitspre ken van 50 of 10 dagen, zulks overeenkomstig de eis. P. J. W. te Oostburg kwam op 9 februari met zijn auto te Ter neuzen over de Westkolkstraat naar de Middensluis. Daar hij hierbij niet de uiterste rechter zijde van de weg heeft gehouden kreeg hij een aanrijding met een brommer. Eis ƒ15 of 3 dagen. Uitspraak ƒ5 of 1 dag. WOENSDAG 17 MEI TERNEUZEN: Luxor-Thcater, 8 uur: „Pa krijgt de klappen". Landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes", Tentoonstel ling 24.30 en 78.30; Mode show 2.15, 3.15 en 7.15. worden gesproken. De koers werd gedrukt als gevolg van lo kaal aanbod in stockdividenden, die doorelkaar op circa ƒ13,44 werden verhandeld. Gedurende het laatste beurshalfuur daalde de koers van de olieaandelen tot 134,40. De stockdividenden wer den op dat moment verhandeld op 13,42. Er waren in deze hoek meer toeschouwers dan hande laars. De arbitrage kon betrekke lijk weinig in de oliehoek uitrich. ten. Dit gold ook voor. de overi ge Internationale waarden. De Westduitse beurzen warén zeer vast. Op de ongeanimeerde stem ming van de laatste weken in Wall Street volgde maandag een vaste stemming. Dat deze vaste stemming door het Damrak slechts gedeeltelijk (Hoogovens) werd overgenomen, kwam door het feit, dat de Philipsaandelen in Wall Street maandag zwak in de markt lagen. Deze aandelen openden gistermiddag op 1102, tegen een voorgaande slotkoers van 1125. Later op de middag werd 1110 gedaan, doch de stuk ken verlieten de beurs op circa 1105. In tegenstelling tot de min der gunstige stemming voor Phi lips lag Hoogovens vast in de markt op 1146, ofwel 10 punten boven het vorige slotniveau. AKU kalm met een koerswinst van twee punten op 509, terwijl Unilever een paar punten moest prijsgeven op 871. De scheepvaartaandelen kon den zich over de gehele linie goed handhaven. Aandelen Kon. Boot boekten op 208 een koerswinst van twee punten. De handel in deze afdeling bleef beperkt. Cul tures ongeanimeerd met eerder iets lagere koersen. Staatsfond sen doorelkaar onveranderd met een iets gemakkelijker ondertoon. In de lokale afdelingen werden aandelen Hoek's Machinefabriek op 1050 (1025) en aandelen Bro cades op 700 (650) geadviseerd. Bankaandelen praktisch onver anderd. De laatste verhandeldag van claims V.R.G.-Papier bracht een adviesprijs van circa 2400. neerkomende op 340 pet voor een nieuw aandeel. Beursindices 12/5 15/5 16/5 Int. conc. 648.19 651.89 647.32 Industrie 424.91 428.30 429.31 Scheepvaart 197.66 197.21 197.43 Banken 243.50 244.53 245.90 Handel, etc. 180.48 179.74 180.82 Algemeen 465.38 467.88 466-25 Nabeurskoersen AKU: niet genoteerd (509'/a) Kon. Olie: 134.10—134.40 slot 134.20 (134.40) Philips: 1090 gb—1103 slot 1092 (HOS) Unilever: 865868 slot 867 86914 Hoogovens: 11451150 slot 1146 <11442 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden; Engelse pond 10.04—10.14. Ca nadese dollar 3.613.66, Ameri kaanse dollar 3.573.61. Franse frank (100) 73.30—73.80, Belgi sche frank (100 6.99—7.04, Ita liaanse lire (10.000 57.50—5950. Duitse mark (100 90.2090.70, Zweedse kroon (100) 69.10-- 70.10. Zwitserse frank (100) 82.95—83.45, Deense kroon (100) 51.50—52.50, Noorse kroon (100) 49.85—50.85, Oostenrijkse schil ling (100) 13.80—13.90, Portu gese escudo (100) 11.9512.111. Spaanse peseta (100, grote cou pures) 5.976.12. /^ZunderT Nassou^ Valkens (8) Etappeplaats m««i Ploegentijdrit =3 Geneutraliseerd O Ravitaillering Pnemiesprint 1e etappe 16mei 120km. 2e. 17 266 3e. 13 198 Het ging tussen Jacqu 3er Klundert en Huub berg. Deze twee sterke kerels hadden kort v< finish op de Nobelweg Amsterdamse Watergraa hun streelt- en lotgenoot bert van der Ven in de geslaagde vlucht van de van Nederland afgeschud. Tot één meter vóór d( kalkstreap leek het nog ZOMERAVONDVOETI TERNEUZEN Voor het eerst is ooi van de partij Het is wfilr al een mas leden dat d«K<aneravondcc tie in het Zuidersportpai start is gegaan. Begunstig tamelijk goed weer en on< vredigende belangstelling daar in de avonduren de weer betwist, die meer da aanleiding geven tot vreu lachsalvo's, maar vaak o applaus, omdat er met ani overgave wordt gespeeld. Ook de jeugd is er in getale aanwezig, hetgeen 1 stuurscomité nogal eens baart. Tal van struiken er re begroeiing moet er aar Ven en er zal iets aan die worden gedaan om te voor dat het dure en mooie spo niet ten offer valt aan de digheid van onze jeugd. H.K.C., de kampioen van den jaar, heeft de eerste p reeds binnen, maar of dezi binatie het ditmaal even brengen, is voorlopig vers Spadella heeft zijn dra; niet te pakken kunnen k en verloor reeds tweemaal; Advendo met 24 en leg Scheepswerf met 1—4. Advendo doet het beter, onderschat wel eens een stander, zoals bijv. De (2—2). De Scheepswerf boekte twee overwinningen en o< P.T.T. is op weg een goede op de ranglijst te verovere Ook met de Rijkswaterst; de P.Z.E.M. zal elke ploeg ning moeten houden. Comeijrib sluit de rij, ma zomer is nog lang en er ka nog veel gebeuren. De Hoop en H.S.V. (Hoek in staat menig elftal te struikelen. De Mistrappers hun naam niet altijd ev; eer aan, want zij schijnei wel raak fe trappen Eén algemene opmerking o.i. stellig geplaatst worden bedenke dat het zomeravon bal in de eerste en de voon ste plaats ontspanning blij dat ruw spel volkomen ui boze is. Juist in deze comi gaat het om de bal en niet man en als er bij een botsin tegenstander op het veld liggen, dan moet men zo sp rijn het spel te onderbrek niet doorspelen alsof er niet de hand is. Zomeravondvoetbal is ee "er iiefhebberijspel! Laat dit regel nummer nblijven TWEEHONDERDMJFT MAAL PRIJS Voor ploegbaas Arnold ton is de gang naar het bureau van de Zweedse balbond in zijn woonplaats gewoon geworden. Zondag de 53-jarige inwoner van Noordzweedse dorpje Dyna voor de 250e maal een pri de toto. Ditmaal had hij d< slag van alle twaalf pool- strijden juist voorspeld en hij een bedrag van circa 2 gulden het zijne noemen, andere 249 keren kwam hij hoger dan 500 a 600 guldei

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2