Provinciaal nieuws Vrijdag 12 mei 1961. Pagina 8 lag 12 mei 1961. 38 ct kkelijke aken Muziekgezelschap „De Volharding" te Zaamslag 75 jaar Druk bezocht Nationaal Federatief Concours Veronicauit Zuidzande verwierf weder de wisselbeker TERNEUZEN BIERVLIET. NIEUW VLIET. EEUWFEEST Ribbens' Handelsonderneming 4 - Ter DE VRIJE ZEEUW bozen, caramel1, ocolade, ananas, amandelen. Ter gelegenheid van de 75e verjaardag van de muziekvereniging „De Volharding" werd het 15e concours, georganiseerd door de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen. gisteren Hemelvaartsdag, te Zaamslag gehouden. Acht muziekgezel schappen en drie drumbands hebben een groot aantal bezoekers naar dit anders zo rustige dorp getrokken en toen zij na de ontvangst door het gemeentebestuur, naar het concours terrein trokken, klonken de vrolijke tonen door geheel Zaamslag. HARTELIJKE ONTVANGST In de raadszaal was 't gemeen tebestuur van Zaamslag aanwe zig, de heer P. A. Ocké, namens het bondsbestuur, de beide jury leden de heren P. van Meever uit Rotterdam en J. Ogiers uit Den Bosch, de prijzencommissaris, de heer A. J. Wijnands uit Goes, en dc besturen van de eigen en de andere deelnemende muziekver enigingen. Burgemeester H. D. Trimpc, groot promotor van het Zaamslagse ver- enigingslcven en in het bijzonder van „De Vol harding", sprak 'n wel komstwoord. ..Dit welkom betreft ook de werkende leden van aan dit concours deelnemende gezelschap pen die met opgestoken vaandels en uitwaaiende vlaggen en met van warmte en spanning kloppend hart naar Zaamslag zijn gekomen. Ook alle feestgangers zijn van harte welkom", aldus de burgemeester. „In het moeilijke van do opgave van vandaag zit een geweldige beko ring", zo ging burge meester Trimpe verder, „want hoe zwaarder de opgaaf, hoe heerlijker de overwinning." Spreker hoopte van harte dat alle gezelschappen overwinnend uit de strijd zullen komen. „Dit klinkt wel paradoxaal, maar ik bedoel daarmee dat het behaalde puntental maatgevend voor het oordeel is, en dat is eveneens een overwinning." Burgemeester Trimpe noemde 75 jaar voor een muziekgezel schap niet oud, want als zij mee gaat met haar tijd is zij nooit oud en dit kan zeker van het Zaamslagse muziekgezelschap ge. zegd worden. Zij is heden ten dage nog springlevend, hetgeen tot uiting komt in de instrumen ten. die vernieuwd werden, en de nog kort -geleden aangeschafte prachtige uniformkleding. Dit alles kostte veel geld, doch door hard werken van de leden, de gemeentelijke subsidie en de steun van de bevolking, 'kon dit alles echter worden gerealiseerd. Ten laatste wérden pauken aangeschaft, die nu door de pau kenist worden bespeeld op een wijze, dat vloeren en muren van het repetitielokaal trillend delen in de vreugde van het spel. Met dit alles heeft „De Volharding" verplichtingen op zich genomen, welke geen achteruitgang ver dragen. Burgemeester Trimpe wees er op dat het particulier initiatief hier een goede beurt maakt dat recht geeft op de verleende over heidssteun. Zaamslags eerste burger sprak ook namens het gemeentebestuur zijn waardering over dit alles uit en zeide met vreugde de nodige steun voor het welslagen van dit concours te hebben gegeven. „De muziek is een kind van de tijd waarin zij wordt geschapen en ten gehore wordt gebracht. Waarachtige schoonheid ver oudert niet en sterft niet. Moge lijk ligt daarin het geheim dat een steeds ouder wordende ver eniging gespaard blijft voor de verschijnselen van de ouderdom." Met de beste wensen voor het welslagen van deze dag, ver klaarde burgemeester Trimpe het muziekconcours 1961 voor ge opend. HERINNERIN GSMEDAILLE. De heer Wijnands, lid van het hoofdbestuur der Federatie, zeide in zijn toespraak, dat vroeger ge sproken werd van „hoempapa", maar dit is nu niet meer het ge val. Hij spoorde de leden van .De Volharding" aan zo voort te gaan. Dit vraagt wel veel opoffe ringen en eensgezindheid,'aldus de heer Wijnands. Hij was van oordeel dat bij een verjaardag een geschenk hoort en daarom was het hem een ge noegen te kunnen mededelen dat aan „De Volharding" de herinne ringsmedaille van de federatie zal worden aangeboden. Spreker wees er op dat burge meester Trimpe het muziekleven een goed hart toedraagt. Hij besloot zijn felicitatie met de jubilerende vereniging nog Het kranige jubilerende Zaam slagse harmonie-gezelschap „De Volharding" verwierf een le prijs in de Ere-afdeling. kan wijzen, dat „De Volharding" nog een 50-jarig werkend lid heeft, ja zelfs een 60-jarig wer kend lid. Wel een bewijs welk een goede geest er onder de Zaam slagse muzikanten heerst. Nadat spreker ook een welkom tot de juryleden gericht had, b sloot hij met de spreuk: „Geze gend het gezelschap dat niet be neden dat der „gratiën" en niet boven dat der „muzen" gaat." Hierna werd de erewijn rond gediend en maakte men zich op voor het concours. Ondertussen waren vele belangstellenden, ook van buiten de gemeente, samen- KRUISBESSEN PLUK IN ZEELAND Vandaag zal de veiling Kapelle- Biezelinge en Omstreken in Ka pelle de eerste veiling van groene kruisbessen van het nieuwe sei zoen houden. Dit is belangrijk vroeger dan in het vorige jaar, toen de eerste kruisbessen op 23 mei geveild werden. Er wordt de eerste dagen nog geen groot aan bod verwacht. De stand van het gewas is over het algemeen goed maar het areaal is de laatste jaren belangrijk ingekrompen. Dr. M. de Jong benoemd te Namen. Dr M. J. G. de Jong, leraar aan het Petrus Hondius Lyceum al hier, is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd aan de Facultés Universitaires Notre Dame de la Paix te Namen (België). In de faculteit letteren en wijs begeerte zal dr. De Jong doceren in een aldaar te openen studie richting Germaanse filologie, afdeling Nederlands. Sinds 1 sept. 1955 wordt door de heer De Jong, die toen M. O. Ne derlands had, les gegeven aan het Petrus Hondius Lyceum. Twee jaar later, in 1957, werd hij drs in de Germaanse filologie en promoveerde een jaar later, sum ma cum laude tot doctor op het proefschrift: „Willem Bilderdijks verborgen werkzaamheid als dramatisch dichter". Van zijn had verschenen tal- rijke publicaties in binnen- cn buitenlandse tijdschriften over de Nederlandse literatuur en ver gelijkende literatuurwetenschap. Hij keerde niet lang geleden terug uit Rome waar hij gedu rende twee maanden in opdracht van het ministerie van O. K. W. onderzoekingen heeft gedaan naar de betrekkingen tussen het werk van Willem Bilderdijk en de Italiaanse letterkunde. veel werklust in deze prachtige gemeente toe te. wensen. De heer Ocké, voorzitter van afdeling Zeeuws-Vlaanderen, sprak zijn bewondering uit voor de oprichters die 75 jaar geleden de moed hadden dit werk te be ginnen en voor de bewonderings- waardige voortzetting door de huidige leden. Spreker noemde een muziekgezelschap in de dorpsgemeenschap onmisbaar. Hij zei dat „De Volharding" dit concours organiseert onder auspiciën van de Federatie waar bij hij de hoop uitsprak dat over een aantal jaren de federatie zó sterk zal zijn, dat alle Zeeuwse gezelschappen aangesloten zullen zijn en dat inmenging van de fe deratie dan niet meer nodig zijn zal. Burgemeester Trimpe opende ten gemeentehuize met een welkomstwoord 't muziekcon cours 1961. Naast de burge meester v. r. n. 1. de juryleden, de heren P. van Meever uit Rotterdam en J. Ogiers uit Den Bosch. cours door een zo talrijk publiek is bijgewoond. Grote dank werd uitgesproken aan allen, die voor het concours een medaille be schikbaar hebben gesteld. Wij wensen dit speciaal te doen aan mevr. HerreboutRouw, die het concours niet kon bijwonen. Aan hgar zal „De Volharding" een muzikale dankbetuiging brengen. Namens het hoofdbestuur dank te de heer A. J. Wijnands uit Goes het gemeentebestuur van Zaamslag voor de officiële ont vangst' op het raadshuis en het bestuur van „De Volharding voor de uitstekende voorbereiding van dit concours. Hierop deelde de jury de uit slag van dc beoordeling mede, waarop burgemeester Trimpe met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte en de leden van Veronica" met een hartelijk ap plaus van alle aanwezigen de wisselbeker weder aan de direc teur van het gezelschap, de heer H. P. Everwijn, ter hand werd gesteld. DE UITSLAG: TAMBOERSKORPS. Afdeling uitmuntendheid: 2e pr„ 31 punten, „Ons Genoegen" te Vlissingen, medaille „Semper Avanti", Zaamslag. 3e Afdeling: 2e pr., 28 punten, „Uit het Volk—Voor het Volk", te Breskens. gestroomd om deze fleurige op tocht in fraaie en kleurige uni formen met schallende trompet ten voorbij te zien marcheren. Na afloop van het concours deelde de voorzitter van het Bondsbestuur, de heer P. A Ocké, mede dat naar gebruik de vereniging aan wie de jury het hoogst aantal punten heeft toe gekend, na de prijsuitreiking een Voorafgegaan door Burgemeester Trimpe, gemeenteraadsleden, jury-, en bestuursleden, marcheren de deelnemende corpsen naar het concoursterrein. Ook hij bracht dank aan de burgemeester cn noemde het voor diegenen, die misschien te weinig punten zouden vergaren, een zeer grote overwinning om tóch mee te doen omdat er van een concours zo buitengewoon veel te leren valt. De voorzitter betreurde het ten zeerste dat niet meer gezelschap pen aan dit concoürs deelnamen. Hij had bewondering voor de heer Herrebout, die pas een ko ninklijke onderscheiding kreeg wegens het feit dat hij 40 jaar lid van „De Volharding" is en spreker zeide dat het gezelschap met trots en dankbaarheid er op kort slotconcert zal geven, dat dit maal op het terrein zelf zal wor den gehouden en „De Volharding" het concours zal besluiten met het „Wilhelmus". Namens het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse Bond, dankte spreker burgemeester Trimpe en daarmede het gehele gemeente bestuur van Zaamslag voor de be schikbaar gestelde medaille en speciaal voor het beschikbaar stellen van dit prachtig terrein, hetgeen ten zeerste heeft bijge dragen tot het uitermate slagen van het jaarlijks concours. Het stemde het Bondsbestuur tot grote vreugde, dat dit con- FANFARE. Afd. uitmuntendheid: le pr., 108 punten, „Veronica" te Zuid zande. Medaille H. M. de Konin gin en wisselbeker van de Bond van muziekverenigingen in Zw.- Vlaanderen; le pr., 102 punten, „Eendracht Maakt Macht" te Groede. Medaille gemeente Zaamslag. Eerste Afdeling: 2e prijs, 88 punten, „Elk naar zijn Krachten", te St, Kruis. Medaille mevr. Her reboutRouw te Zaamslag; 2e pr., 83 punten, „Aardenburgse Fanfare" te Aardenburg; 2e pr., 83 punten, „Uit het VolkVoor het Volk", te Breskens. Derde Afdeling: 2e pr., 84 pun ten, „De Echo" te Wilhelmina- dorp. HARMONIE. Ere-Afdeling: le pr. 102 pun ten, „De Volharding" te Zaam slag. Medaille Commissaris der Koningin in Zeeland; 2e pr., 30 punten, „Ons Genoegen" te Vlis- sigen. MARSWEDSTRIJD. Afd. uitmuntendheid: le pr., 32 punten, „Ons Genoegen" te Vlis singen. In de loop van de avond werd door „De Volharding" een sere nade gebracht aan mevr. Herre- bout-Rouw, waarbij de voorzitter van het Bondsbestuur, de heer Ocké in zeer hartelijke bewoor dingen mevr. Herrebout dank betuigde voor de aanbieding van een medaille voor het gehouden concours, hetwelk op zeer hoge prijs werd gesteld. Het concours was voorbij, maar niet voor het bestuur en wer kende leden van „De Volharding" en de officiële personen en verde re gasten, want op de bovenzaal van „Het Wapen van Zeeland", werd dit zeer geslaagd concours, dat zeker door een 5000 belang stellenden was bijgwoond, op allergezelligste wijze herdacht tot ook hier als slotwoord werd ge- hoord, dat de gemeente Zaam slag, het Bondsbestuur en speci aal „De Volharding" op een sue- cesvolle dag kunnen terugzien. Terneuzense Muziekschool. Aan de Terneuzense Muziek- school werden de volgende leer lingen gegradueerd: Viool le graad: Renneke Rijnberg; Mata Krom- been; Hester Nieuwenhuijzen Kruseman, cum laude, en Lya van Hecke. Viool 2e graad: Dirk Boland; Riet van Over- beeke; Ernest Visser, cum laude; Riet van Dixhoorn, cum laude; en Olga Jansen, summa-cum laude. A it-viool le graad: Ria van Damme, cum laude. Cello le graad: Connie Willems. Piano le graad: Marianne van Krimpen; Elly Steenbakker; Annette Dieleman; Peter van Wijck; Joke Will; Willy Bottemanne; Bianca Clem- minck en Marijke de Bruijne, summa-cum laude. Piano 2e graad: Els van Pienbroek en Corrie Terlouw, cum laude. Piano 3e graad: Hannie du Bois. Harmonium le graad: Anke de Ruijter; Tineke Scheele en Ineke de Putter. Harmonium 3e graad: Ria van Damme. Mandoline le graad: Levien Calle. Accordeon 2e graad: Marianne van Hecke. Geslaagd. Aan de Erkende Pontschool slaagden voor het diploma ma- chineschrijven de dames: J. A. Hamelink, A. C. de Mul, W. N. Meyler, J. A. van Oppen, M. C. Fieret, E. C. Tieleman, L. W. Wisse. P. M. J. de Vriend, en de heren J. P. H. Provoost, M. P. N. M. de Kunder, J. A. Thoiens, J. P. Dees, A. J. Naeye. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting werd in de maand april door to taal 2572 personen bezocht. In de maand daarvoor bedroeg dit aan tal 2157. Vergadering der Staatkundig Gereformeerde Partij De burgemeester van Melis- kerke, de heer G. A. A. Adelaar, heeft woensdagavond in het jeugdgebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan voor een aantal leden van de kring „Terneuzen" der S. G. P. gesproken over het onderwerp „Politiek nu", waarin hij uitvoerig de zienswijze der Staatkundig Gereformeerde Par tij heeft uiteengezet. De vergadering werd geopend met psalmgezang, gebed en bijbel lezing. Burgemeester Adelaar begon zijn inleiding met er op te wijzen dat het „bedrijven" van politiek heden ten dage door een groot aantal gebeurtenissen een zekere onaangename bijsmaak heeft. Hij vestigde daarbij de aandacht op de gang van zaken in Kongo, hoe „politiek gesproken" met de dood van Loemoemba is gesold en de krampachtige pogingen van de Verenigde Naties om in deze chaos orde en vrede te brengen. De uitnodiging van de presi dent der Ver. Staten aan Soekar- no, die naar het communisme overhelt, noemde de heer Adelaar zeer bedenkelijk en hij uitte ten slotte kritiek op de vorige rege ringen in ons land, die de oorzaak waren van het verlies van ons Nederlands Indië. De heer Adelaar stelde daar tegenover de houding van de bur gers die, hoewel zij dit vaak zelf niet wensen, toch politiek bedrij ven. Dit kwam, zo zei spreker in de loop van zijn inleiding, doordat de overheid zich veel te veel met particuliere zaken bemoeit. Im mers de Staat moet alleen zorgen voor recht en gerechtigheid. Hij stelde daartegenover dat vooral de leden van de S. G. P. door hun gedrag en levenshouding het juis te voorbeeld geven. Zeer scherpe kritiek leverde de heer Adelaar op de macht der vakbonden door hun afgevaar digden in de volksvertegenwoor diging. Meerdere malen uitte de heer Adelaar kritiek op verschillende instellingen. Vooral de Staatslo terij achtte hij ongewenst. In ver band hiermee wees hij er op, dat de V. V. D. b.v. het destijds wel nodig achtte dat de mensen ge dwongen werden om zich te ver zekeren, omdat hen moest ge leerd worden te sparen, maar de stelling verkondigde, dat voorwat de loterij betreft de mens vrij moet zijn met zijn geld te doen wat hij zelf wenst. Door de radio, film, toneel, t.v. en dans wordt het openbare leven en de zondagviering ontheiligd. Nederland is een vloekende natie geworden, aldus burgemeester Adelaar, en Amsterdam is de meest onzedelijke stad van Euro pa. Tegen dit alles dient de over heid, de draagster van Gods Woord, te waken. De heer Adelaar concludeerde uit deze gang van zaken, dat Ne derland een welvaartstaat is ge worden waar veel te weinig aan dacht wordt besteed aan het on derhouden van Gods Woord, want aleen volgens de richtlijnen van de Schrift moet een volk gere geerd worden. Hij spoorde tenslotte zijn toe hoorders aan altijd eerbied te tonen voor het wettig gezag, ko mende van God, ook al worden maatregelen genomen, die tegen Gods wetten indruisen. Van de gelegenheid die werd geboden vragen te stellen, werd geen gebruik gemaakt, waarna de heer Adelaar deze bijeenkomst met gebed sloot. Modernisering drogisterij „Dingemanse". Voor de eerste keer sedert de heer W. Dingemanse zich twintig tjaar geleden vestigde aan de Axelsestraat No. 3, werd het inté rieur van deze zaak gemoderni seerd. De zaak is grondig veran derd en meer dan vroeger een moderne en gezellige winkel ge worden. Er is enige ruimte bijgeko men en door de fraaie en doel treffende betimmering hebben de talrijke klanten van de heer Din gemanse een beter overzicht ge kregen over de talrijke artikelen die men bij een drogist ver wacht. Er is een aparte afdeling voor de pharmaceutische artikelen, voor de parfumerieën en voor de huishoudelijke artikelen waaron der de verfwaren een belangrijke plaats innemen. De „ouderwetse" toonbanken zijn verdwenen en in het midden der winkelruimte zijn kleine stands geplaatst waar eveneens te kust en te keur artikelen zijn uitgestald. De winkelbetimmering is van de firma Van der Werf uit Sneek. De verlichting werd aan gelegd door de firma W. de Bruijr, uit Terneuzen en de vloer bedekking door de firma Jurry. Een feestelijk versierde étala ge trók woensdag, de dag van de heropening, de speciale aan dacht en zeer vele klanten en be langstellenden kwamen een kijk je nemen, mede door de aardige verrassing, die de heer Dinge manse met royale hand uitdeelde. Veel vrienden en zakenrelaties boden de heer Dingemanse, vaak in de vorm van prachtige bloem stukken, hun gelukwensen aan met deze zeer verfraaide zaak. Festiviteiten op Hemelvaartsdag Traditiegetrouw werden ook dit jaar op Hemelvaartsdag weer sportwedstrijden georganiseerd op het gemeentelijk sportterrein. Eerst speelde Biervliet een voetbalwedstrijd tegen Aarden burg, welke door de bezoekers met 42 werd verloren. De rust stand was 21. Biervliet bleek van het begin af aan te sterk voor de bezoekers, hoewel deze ook voor gevaarlijke momenten wisten te zorgen, welke resulteer. den in een tweetal tegenpunten. De andere vriendschappelijke ontmoeting ging tussen Middel burg en Hulst, welke eindigde in een 72 overwinning voor Mid delburg, nadat Hulst bij de rust met 2—1 de leiding had. Autobotsing. Op de kruising vgn de provin ciale weg- NieuwvlietPotjes en de St. Jansdijk had dinsdag een botsing plaats tussen een auto die uit de richting Zuidzande kwam gereden, bestuurd door de heer P. M. Hoste uit Nieuwvliet,' en een groentenbestelwagen, die uit de richting Cadzand kwam gereden, bestuurd door de heer J. Baas uit' Groede. Nadat eerste hulp was ver leend aan de heer Hoste, liet de behandelende geneesheer de heer Hoste, die 'een hersenschudding had opgelopen en tevens aan het hoofd was verwond, naar huis vervoeren. De heer Baas had geen noe, menswaardig letsel opgelopen. De beide voertuigen hadden aanzienlijke materiële schade. De huidige zaak aan de Middensluis „Over ons bedrijf valt heel wat te vertellen." zo begong de heer O. Ribbens zijn relaas, toen wij hem een bezoek brachten in verband met het komende eeuwfeest, dat heden wordt herdacht met een receptie in hotel „Des Pays-Bas' Men kan zich indenken, dat een zaak, die een eeuw lang bestaat, heel wat heeft meegemaakt." Dat is inderdaad zeer begrij pelijk. Het valt niet eens mee zich de toestand van 100 jaar ge leden helder voor ogen te stel len. Als men de gelegenheid krijgt een wandeling te maken door het bedrijf daar aan de mid densluis, waar dag aan dag tien tallen schepen passeren, dan staat men toch wel even verbaasd. Een dergelijk complex zou men achter de, overigens royale, étalage, niet zoeken. De pionier, HUISRECHT RIBBENS, de stichter der zaak. De grondlegger van het bedrijf, de heer Huibrecht Ribbens, kwam in 1861 van Zierikzee naar Ter neuzen. Een stoere man, een zakenman in hart en nieren, die wist wat hij wilde, toen hij in het oude pand trok, dat daar aan de middensluis al gevestigd was. Hij was zeilmaker van beroep en voor het maken of repareren van zeilen was daar genoeg ge legenheid voor en een betere plaats voor vestiging kan men zich niet indenken. Hij werkte voor schepen, die dagelijks langs voeren. Op uren en moeite werd niet gelet. Er moest gewerkt wor den, want ergens.in zijn hoofd had de pionier de gedachte, dat hij er iets goeds van zou maken. Hij slaagde daarin volkomen. Tot 1906 dreef hij de zaak, al was zijn zoon, Cornelis Ribbens, dan ook al dertig jaar zijn rechterhand. Een sterk geslacht. Grootvader Ribbens (of eigen lijk overgrootvader) was 96 jaar toen hij in 1929 stierf. De zoon Cornelis, die in 195f in de ouderdom van 92 jaar over leed, is een figuur geweest, die meer Terneuzenaars hebben ge kend. Een markant zakenman, want er werden nu niet alleen zeilen gemaakt, maar ook touw en an dere scheepsbenodigdheden verj kocht en breidde de winkelzaak: zich meer en meer uit. Maar hij, die er niet tegenop zag om naar Gent te stappen wanneer hen» bekend werd. dat een Noorse schoener of welk ander zeilschip een nieuw zeil nodig had, zag ook: nog andere mogelijkheden. Zo was hij één der eerste importeurs van Engels staaldraad en reisdei het gehele land door, soms zed weken achtereen van huis. Hij dreef met zijn broer Johan, die later naar Hansweert verhuisde om daar een filiaal te vestigen en te beheren, de zaak onder de naam „Firma Gebroeders Rib bens." De klantenkring breidde zich meer en meer uit. De schip pers van Philippine en Graauw en zovele anderen behoorden tot, hun vaste cliëntèle. De zaak Rib-, bens was bij de zeevarende een begrip geworden. Tot 1926 bleef de heer C. Rib bens, die vele broers had, die naar Afrika en Amerika uit-, zwermden, de zaak beheren om haar daarna over te dragen aan zijn beide zoons. I De groei zet voort. Met hetzelfde élan werd de zaak. zij het op moderner wijze, voortgezet. Basje Kamerik, de heer O. Rib bens zal nog steeds met dankbaar heid aan hem terugdenken, was 48 jaar in dienst, nam de zeil-, makerij over, waarop, jaren later, de heer Kamerik deze weer over deed aan de heer Van der Snep pen. Rond 1900 was men begonnen met het fabriceren van verf en ook dat met succes. Deze afdeling werd al spoedig zó omvangrijk, dat in 1955 de heren H. en O. Rib bens besloten tot een splitsing over te gaan, waarbij de eerstge noemde de verfhandel voor zijn! rekening nam. De zaak is nu een eeuw oud.j maar de kracht, die haar drijft' is nog vol energie. Heden is het feest, dan zal Ribbens' Handels-^ onderneming de dag herdenken! waarop een vitale man, die wist! wat hjj wilde, naar Terneuzen) kwam en door zijn noeste vlijt de grondslag legde voor een zaak,' die door zijn nageslacht voortdu-; rend werd uitgebreid en tot grote bloei werd gebracht

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5