ALBERT STAKDAEAT De inleiding tot de Japanse capitulatie Moderne Optiek Eric de Noorman - De ring van Honoria tfrijdag 12 mei 1961. Pagina 7 CONFLICT IN DEENSE LANDBOUW OPGELOST Man wilde vrouw met slagersmes te lijf gaan Proces tegen Challe begint 29 mei OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN Gemeenteraad van Cadzand Politiek debat in Europees Parlement uitgesteld OPTISCHE SPECIAALZAAK OPTICIEN HET OVERLEG VAN SOEKARNO IN WASHINGTON Radio on Televisie DE VRIJE ZE F UW Uit thans voor publikatie vrij gegeven documenten over het verloop van de in 1945 te Pots dam gehouden conferentie tus sen de Westelijke Verbondenen en de Sowjet-Unie blijkt dat Ja pan in de zomer van 1945 po gingen heeft gedaan om via de Scwjet-Unie, de oorlog in het Verre Oosten te beëindigen. Deze pogingen hebben geen re sultaat opgeleverd, enerzijds omdat het Japanse streven niet werd vertrouwd en anderzijds omdat Japan zich op dat tijdstip nog niet onvoorwaardelijk wilde overgeven. Het besluit daartoe werd eerst genomen na de door de Ameri kanen op de industriestad Hiro- sjima en de marinebasis Naga saki uitgeworpen atoombommen en wel als gevolg van persoon lijk initiatief van keizer Hirohito, die bevreesd was voor uitroeiing van het Japanse volk. De Amerikaanse legerleiding had plannen opgesteld voor een militaire invasie van Japan, waarvan men aannam dat deze aan een miljoen Amerikaanse en Japanse militairen het leven zou kosten. De atoombommen op Hirosjima en Nagasaki maak ten deze invasie overbodig. Ook bleet hierdoor het leven van tienduizenden door de Japanners geïnterneerde geallieerde bur gers en militairen gespaard, die anders ongetwijfeld in het ver lengstuk, dat de oorlog in Azië dan zou hebben gekregen, om hat leven zouden zijn gekomen. Truman en Stalin beraad slaagden op 18 juli 1945 in Sta- lins villa te Babelsberg. De Russische regering, de Sowjet-Unie was op dat tijdstip nog niet met Japan in oorlog was door keizer Hirohito bena derd. De keizer wilde een mis sie naar Moskou zenden. Stalln liet de keizerlijke boodschap zien en vroeg de Amerik. president of hij meende dat zij een ant woord waardig was. Truman antwoordde geen vertrouwen te hebben in de Japanse bedoelin gen. Stalin wees er toen op, dat Rusland op dat tijdstip niet met Japan in oorlog was en dat bet zijn nut kon hebben de Japan ners in slaap te wiegen door een algemeen en» niet tot in bijzon derheden afdalend antwoord te zenden».--Bij zei ook dat niet be kend was wat de Japanners eigenlijk wilden. ,Een andere wijze van hande len zou zijn in het geheel geen arhtj te slaan op de Japanse voelhorens of een definitief wei gerend antwoord te zenden", Al dus Stalin tot Truman. Truman antwoordde dat hij de voorkeur gaf aan de het eerst door Stalin geopperde mogelijk heid, namelijk het zenden van een algemeen antwoord. De volgende dag, dus op de 19e juli 1945, antwoordden de Rus sen *de Japanners dat in de kei zerlijke boodschap geen bepaald voorstel werd gedaan, zodat geen definitief antwoord kon worden gegeven. Op 26 juli d.a.v. richtten de Amerikaanse president, Truman, de Britse eerste minister, Chur chill en de Chinese leider Tsjiang Kai Sjek een oproep tot de Ja panse regering om tot een on voorwaardelijke overgave var Japan te hesluiten. ,Het alter natief is de algehele vernietiging van Japan", aldus deze oproep. Een afschrift hiervan was tevo ren ter kennis gebracht van de Sowjet-Unie, die op dat tijdstip nog steeds niet met Japan in oor log was. Twee dagen later deelde Sta lin de Westerse staatslieden mede, dat de Japanse regering zich voorstelde een missie, onder leiding van oud-premier prins Konoe, naar Moskou te zenden. De missie zou tot taak krijgen de Sowjet-regering te verzoeken deel te nemen aan onderhande lingen, om de oorlog in het Verre Oosten te beëindigen. De missie moest verder de Sowjet- autoriteiten een volledige uit eenzetting geven van de Japan se zaak. Stalin vefklaarde dat er z.i. niets nieuws in dit Japanse ant woord stond, behalve dan dat het een definitiever karakter droeg dan de eerste Japanse voelho rens. Hij stelde voor ook een meer definitief en afwijzend ant woord te zenden. Truman stem de hiermede in en dankte Stalin voor zijn moeite. President Roosevelt en pre mier Churchill waren in 1944 overeengekomen dat de atoom bom, wanneer deze door de Ame rikanen zou zijn vervaardigd, mogelijk na rijpe overweging tegen Japan zou worden ge bruikt. Na het uitwerpen van een eerste atoombom zou Japan De Deense regering en ver tegenwoordigers van de landbou wers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een com promis bereikt over landbouw subsidies ten bedrage van 400 miljoen kronen. De regering had 300 miljoen aapgeboden, terwijl tje landbouwers aanvankelijk 555 miljoen eisten. Teneinde hun eis kracht bij te zetten hebben de landbouwers sinds maandag geen produkten afgeleverd. Aan deze actie is nu een einde gekomen. In de haven van Kopenhagen zijn dinsdag ongeveer dertig po litiemannen slaags geraakt met enige honderden stakende haven arbeiders. Vijf politiemannen werden gewond doordat de havenarbeiders met lege flessen gooiden. Het conflict ontstond toen de stakers op de veerboot naar Bornholpi een onderzoek naar de lading wilden Instellen. Sinds een maand houden zij elk goe derenvervoer naar het eiland tegen. Politie kwam op tijd Wegens poging tot moord c.q. doodslag of zware mishandeling heeft de recherche van 't bureau Leidseplein in Amsterdam dins dagavond de zestigjarige metaal bewerker E. P. D. uit de hoofd stad aangehouden. Hij heeft zon dagavond een 41-jarige vrouw, met wie hij acht jaar heeft samengeleefd, in haar woning aan de Cornells Schuvtstraat met een twintig centimeter lang sla gersmes trachten te steken on der de bedreiging ,,ik steek je dood". Hoewel D. enkele steken- PAPOEA'S TELEGRAFEREN OM 6000 ANJERLOTEN De Anjeractie-1961 ter gele genheid va nde 50ste verjaardag van Prins Bernhard wordt ook gevoerd in Suriname en de Ne derlandse Antillen. Omdat in Meuw-Guinea geen Anjerfonds of dochterorganisatie van het Prins Bernhardfonds bestaat, werd van dat gebiedsdeel geen deelname, zelfs nauwelijks be langstelling verwapht, zodat van uit, het moederland geen stappen zijn ondernomen om Nieuw- Guinea in de actie te betrekken, dat in het bijzonder onder de Pa poeabevolking een enorme vraag is ontstaan naar Anjerloten. Te legrafisch verzocht men het Prins Bernhardfonds dringend om toezending van 6000 loten. De K. L. M. verklaarde zich terstond bereid deze loten gratis te ver voeren. - Het. proces tegen Challe en Zeiler, de leiders van de putsch in Algiers, begint 29 mei, aldus officieel in Parijs meegedeeld. De andere, nog voortvluchtige ex-generaals zullen bij verstek worden berecht. Challe, Zeiler e.a. worden be schuldigd van het onwettig op zich nemen van een militair com mando en het organiseren van fiön opstandige gewapende be weging. Ztj kunnen hiervoor ter dood worden veroordeeld. de bewegingen maakte, kwam het toch njet zo ver, want hij maakte zich uit de voeten zpdra hij geconstateerd had, dat de po litie inmiddels was gewaar schuwd. Binds zondag heeft hij zich schuil kqnnen houden. Tegenover de politie heeft D. verklaard dat het geenszins zijn bedoeling was de vrouw te doden. ,,Ik wilde alleen maar de meubels kapot maken" heeft hij gezegd. Acht jaar leefde de vrouw samen met de metaalbewerker, kortge leden ging zij er evenwel van door met medeneming van alle huisraad. „Zelfs m'n sigaren pijpje nam ze mee", verklaarde D. aan de politie. Toen hij hoorde dat de vrouw met een andere minnaar samenleefde, zon hij op wraak. Zondagavond dronk hij zich eerst moed in, waarna hij het slagersmes in zijn zak stop te en naar de Cornells Schuyt- straat ging. De man, die nog niet eerder met de politie in aan raking Is geweest, zal aan de of ficier van justitie worden voor geleid. worden gewaarschuwd, dat het bombardement zou worden her haald, totdat dit land zou heb ben besloten zich onvoorwaarde lijk over te geven. In augustus 1945 werden de tweede atoombommen uitgewor pen, die nog diezelfde maand tot de onvoorwaardelijke Japanse overgave leidden. In de thans gepubliceerde do cumenten wordt niets gezegd over de besprekingen, die Groot- Brittannlë en de V. S. In de zo mer van 1945 over dit onderwerp te Potsdam hebben gevoerd. Vragen aan de minister OPENSTELLING VAN WINKELS OP ZONDAG De Tweede-Kamerleden Van de Wetering (C. H. U.) en Van Eijs- den (A. R. P.) hebben aan de staatssecretaris van Economische Zaken schriftelijk vragen gesteld inzake de openstelling van win kels op de zondagen. „Is het in overeenstemming met doel en strekking van de winkelsluitingswet dat in 333 ge meenten de winkels op zondag gedurende een aantal uren ge opend zijn?", zo wordt gevraagd. De beide Kamerleden verzoe ken de staatssecretaris te willen overwegen het aantal toestem mingen tot openstelling drastisch te beperken tot slechts die geval len, waar inderdaad van bijzon dere omstandigheden kan wor den gesproken. Ook wordt gevraagd of niet de organisaties van winkelperso neel en het hoofdbedrijfschap detailhandel terzake om advies gevraagd kunnen worden en of het niet gewenst ls dat een goed keuring wordt gebonden aan een termijn van ten hoogste twee jaren. Tenslotte wordt verzocht of niet jaarlijks aan de Kamer een overzicht verstrekt kan wor den van de vrijstellingen van het verbod op zpndag een winkel ge opend te hebhen? badhanddoek of naar keuze De raad van Cadzand kwam dinsdagavond bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts, De voorzitter deelde mee van de heer A. A. Bril bericht van verhindering te hebben ontvan gen. Van Ged. Staten is bericht in gekomen dat dit college het raadlbesluit tot het verlenen van een exploitatievergunning aan cje N.V. Badplaats Cadzand voor de winkelgalerij, bungalows, verdie- pingbouw en drie pensions heeft goedgekeurd, uitgezonderd de bouw van twee pensions in het zuidelijk deel van het plan ge legen, dit omdat de openheid van het plan hierdoor nadelig werd beïnvloed. B. en W. hebben inmiddels de uitvoering van de openbare wer ken voor het plan gegund aan de laqgste inschrijver wed. P. R. Toussaint Zn te Cadzand, om dat anders de termijn, waarvoor de aannemer zijn inschrijving ge stand zou doen. op enkele dagen na was verstreken. Afwijzehd wprd beschikt op het verzoek van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen om een subsidie uit de gemeente kas. Fen teleurgesteld Europees par lement heeft woensdagochtend het voprgenomen debat over de politieke samenwerking van de Zfti E.E.G.-landen uitgesteld tot juni. In de plaats van het debat, daj het hoogtepunt van de mei zitting in Straatsburg had moe ten worden. Werd een verklaring van de politieke commissie der assemblee voorgelezen, waarin wordt gezegd, dat het uitstel van de tweede topconferentie der zes regeringsleiders diepe teleurstel ling heeft verwekt. Door dit uitstel was de basis onder het Europese parlemen taire debat in feite weggevallen. Op voorstel van de Franse libe raal Pléven heeft de politieke commissie daarom met veertien tegen nul stemmen bij twee ont houdingen de verklaring aange nomen die de Belgische socialis tische senator Dehousse, als rap porteur van de commissie, woens dagochtend in de assemblee voor las. Volgens deze verklaring komt het uitstel van de tweede topconferentie van de zes „naar een ver verwijderde en nog niet bepaalde clatum" ju(st op een moment „waarin de gevaren, die Europa en de vrede bedreigen toenemen en waarop de politieke eenheid van Europa kenpclijk dringend nodig is". De politieke commissjc spreekt (je wens uit, dat de publiekp opi nie in de gelegenheid wordt ge steld de redenen van het uitstel te beoordelen. Dehousse ver klaarde, dat het officiële com muniqué. waarin het uitstel werd gepubliceerd verre van vol doende was. De politieke com missie doet voorts een beroep op de zes regejyngen om de econo mische banden, die er in de Europese gemeenschap zijn te vinden, door nauwe politieke samenwerking verder aan te ha len. Deze verklaring kwam in de plaats van een rapport, dat De housse, als basis voor het poli tieke debat, had uitgewerkt. Daarin werd politieke samen werking en instelling van een politiek secretariaat van de zes ter voorbereiding en uitvoering van politiekel hesluiten toege juicht op voorwaarde, dat er or ganische banden tussen de nieu we instellingen en de bestaande gemeenschapsorganen zouden komen, met name door jaarlijk se verslagen over de politieke samehwerking aan het Europese parlement. m Noordstraat 32 - Telefoon 2215 TERNEUZEN 2T4 cent per inwoner zal wor den gestort in het bibliotheek fonds, dat ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Sint Antoniusziekenhuis te Oost burg ais jubileumgeschenk is ge sticht. Ten.behoeve van de Gezinszorg van de Hervormde Diaconieën in West Zceuws-Vlaanderen werd over 1960 een subsidie in liet tekort bepaald op ƒ91,61, terwijl de subsidie over 1960 ten be hoeve van het maatsehapoüjk werk van genoemde instelling, inclusief de afrekening over 1959, werd vastgesteld op 329,58. Voor de sociaal pedagogische zorg, welke de drie samenwer kende organisaties op levensbe schouwelijke grondslag, verleend aan het geestelijk minder valide kind, werd een subsidie van 10 cent per inwoner toegekend. B, en W, stelden voor de pre sentiegelden van de raad van 7,50 op 10,— per raadslid pet- bijgewoonde vergadering te stel len. De heer De Hullu zei indertijd ook bezwaren te heben geopperd over de verhoging van de wet houders wedden en thans ook tegen verhoging van het presen tiegeld te zijn. De heer De Bruijne viel zijn fractiegenoot bij en zei volledig de mening van de heer De Hullu te onderschrijven. Ook de heer Kools bleek tegen stander te zijn. Bij stemming wer. den drie stemmen voor het voor stel van B. en W. uitgebracht en drie stemmen tegen (Do Hullu, De Bruijne en Kools), zodat de stemmen staakten en het punt een volgende vergadering weer aan de orde zal dienen te komen. Akkoord ging de raad met het voorstel van B. en W. de vijf daagse werkweek voor het ge- meentepersoneel in te voeren in dier voege, dat om de 14 dagen een Vrije zaterdag wordt genoten. Het secretariepersoneel dient de gemiste werktijduren in te halen, waarentegen de gemeentewerk lieden een arbeidstijdsverkorting van 1% uur krijgen en zij der halve slechts Ui uur voor de vrije zaterdag dienen in te halen dpor per dag 15 minuten langer te werken. Tijdens de koffie werd een levensgroot bloemstuk de raads zaal ingedragen, wethouder Steenhart, die zich er over ont fermde, richtte zich in een kort speechje tot de burgemeester, waarin hij hem namens de raads leden van harte feliciteerde met Zijn 50ste jaardag, die hij een dezer dagen had gevierd. De voorzitter zeide bijzonder getroffen te zijn door deze atten tie en dankte, mede namens zijn gezin, voor deze zeker zeer on verwachte felicitatie en bloemen hulde. Hij hoopte dat hij nog lange Jaren met de raad zou mo gen samenwerken, ook al staken- de stemmen wel eens. Besloten werd in te gaan op het aanbod van de Amsterdam- sche Bank tijdelijk overtollig ge meentegeld in termijn-deposito te aanvaarden. Het maximum van het te deponeren bedrag werd vastgesteld op 150.000, Van de heer P. van Akker te £adzand was een verzoek inge komen aan de kust een perceel grond in erfpacht te mogen ont vangen ter grootte van 2000 m- voor het aanleggen van een mi niatuur-golfbaan, De heer J. A. de Nijs, die reeds een golfbaan pxplnlteort, had zich tot de raad gericht met een schrijven, waarin hij meedeelde ernstige bezwaren te hebben tegen inwilliging van het verzoek, omdat z.i. Cadzand nog niet'rijp is voor een tweede miniatuur-golf'caan. De voorzitter zeide zeker niet onder de indruk te zijn gekomen over het schrijven van de heer De Nijs en zijn mondelinge insi nuaties ten deze. Hij stelde voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen en de gevraagde grond aan de heer Van Akker in erfpacht uit te geven onder dezelfde voorwaarden als inder tijd de grond aan De Nijs werd uitgegeven. De raad besliste conform het voorstel van B. en W. en bepaal de de duur van de erfpacht op 15 jaar tegen een erfpachtscanon van 160 per jaar. Aangezien de begroting 1961 is goedgekeurd, brachten B. en W. de aanstelling van een tweede gemeentewerkman in bespreking omdat de uitgaven hiervoor kun nen worden gedaan. Men werd het er over eens, dat een oproep zou worden gedaan, waarna B. en W. met een aanbeveling van twee personen zouden komen, welke aanbeveling zeker niet als bindend moet worden beschouwd. Zonder hooldelijke stemming werden bepaalde verkeersmaat regelen genomen, dit ter verho ging van de veiligheid van het verkeer gedurende het drukke badseizoen en wel door het In stellen van een wachtverbod voor de Boulevard De Wielingen noord zijde en de zuidzijde vanaf het dagjescentrum tot aan de Stern tjeslaan, Tevens 'n wachtverbod voor de noordzijde van de Noord zeestraat. Bovendien werd de toe gangsweg tot de duinen en naai de wafelbakkerij en hotel „De Blanke Top" voor gesloten ver klaard. Voor personen, die in ge noemde gelegenheden logeren of aldaar leveranties moeten doen ls een ontheffingsmógelijkheid open gelaten. Er werd verder nog een-wacht- verbod Ingesteld voor de noord zijde van de weg door de Vla mingpolder (onder langs de dui nen). Een gewijzigde regeling voor het ophalen van het huisvuil werd vastgesteld. Zo zullen thans de vuilnisvaten op dinsdagen wor den geleegd in de kom en in Cad- zand-bad. V^ijdagsmiddags nog maals aan Cadzand-bad en in de kom alleen aan de hotel- en pen siongelegenheden, alsmede aan de gelegenheden alwaar gemeu bileerde kamers worden ver huurd. Op het verzoek van de héér J. J. de Roo te Breskens öm finan ciële medewerking bij de aanleg van een prlvêweg van zijn aan de Boulevard „De Wielingen" ge bouwd pand naar de openbare weg, werd afwijzend beschikt, omdat dit tot niet te overziene financiële consekwenties zou kun nen leiden. Wel werd recht van uitweg aan genoemde De Roo verleend en het recht de privé- weg over gemeentegrond aan te leggen op voorwaarde dat B. en W. goedkeuring zal hebben, ver leend aan het te gebruiken ver hardingsmateriaal. Tijdens do rondvraag werd naar aanleiding van de desbetref fende vraag van de heer Dp Bruij ne besloten ingaande 1961 een uitkering van 15 te doen aan de ouders van die leerlingen van de muziekschool tc Oostburg, die muziekonderricht genieten in groepsverband en werkend lid zijn van cje plaatselijke muziek vereniging. De woordvoerder van het In donesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, Ganis Harsono, heelt woensdag verklaard dat men in de Verenigde Staten „be grip en de overtuiging heeft dat tie Indonesische nationale aan spraak op West-Irtan niet langer kan worden geloochend". Harsono heeft president Soe- karno en de minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, op hun bezoek aan Washington verge zeld. Hij zei bij zijn terugkeer tegen journalisten, dat Westelijk N.* Guinea het belangrijkste onder werp van gesprek was van pre sident Soekarno en president Kennedy. Een belangrijke ontwikkeling was dat er onder de hóógste Amerikaanse leiders niet meer een mening bestond, diealleen gebaseerd was „op verouderde en wettelijke overwegingen". „Tijdens de bijeenkomsten in het Witte Huis bracht niémand bijvoorbeeld verouderde argu menten over zelfbeschikking en volksstemming voor de bevol king van WesMrlan naar voren. De conclusie die men zou kun nen trekken, was, dat er geen enkele afzetgebied ls voor Ne derlandse propaganda inzake zelfbeschikking voor de bevol king van West-Irlan". 54. Padmonds glimlach ver dwijnt als hij de uitdrukking op Merwigs gezicht ziet en ongerust steekt hU de hand uit. „Merwlg, mijn broederztjt ge dan niet verheugd?" Hij aarzelt en kijkt al hulpzoe kend naar de Noorman, die hem bemoedigend toeknikt. „Kom, mUn broeder," zegt de éénogige dan. „Het hele volk der Frarikep wacht U." „Merwig knikt en mompelt Iets onverstaanbaars, waarna hU stug voor zich uitkijkend, de koning, zijn broeder, volgt. Erie perst de lippen opeen ep hij vraagt zich bezorgd af wat voor gevaarlijke gedachten er mo gelijk in Merwigs brein rondspo ken. Zodra de kleine ruitertroep over de top van de/.heuvel verschijnt, komt er beweging In de menigte Frankenstrljders, die daar in het dal verzameld zijn. Padmond in zjjn rode mantel heft de hand op ten groet en aarzelend lUkt bet klinkt uit de krjjgers-schan? een gejuich op. Dan ontdekt men Merwig en het gejuich zwelt aan tot een donde rende ovatie. Alleen Eric ziet even de uitdruk king van doffe berusting in Pad monds ogen; zo is het nu een maal... Hjj, de éénogige, zal nooit veel genegenheid kunnen verwach ten Toch weet Padmond zijn gevoe lens dapper weg te werken en men is al halverwege de heuvel als Mei-wig die somberder kijkt dan ooit, eensklaps zijn ros inhoudt en Uit het zadel springt. Zijn blik glijdt naar de Noorman, dan heft hij de hand op en het wordt dood stil en de verschrikte blik van Padmond verraadt Eric, dat ook deze beseft, dat ze nu antwoord zullen krijgen op de bange vraag: eenheid of broederstrijd. ZATERDAG 13 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7,43 Morgen gebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram. 12.00 Middagklok; 12,04 Orkest; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Vër'v. Orkest; 12.50 Act.; 13.15 Zonnewijzer; 13,30 Platen- nieuws; 13.25 Lichte muz.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Vrouwen koor; 14,25 Lichte muz.; 14.50 Gram. voor de jeugd; 15.10 Fran se les; 15.30 Lichte muz.; 15.50 Gram.; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instr. octet; T6.50 Sportacl.; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Gram.; 18.45 Vra- genbeantw.: 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Zang; 19.30 Amateurs programma; 19.50 Lichtbaken; 20.00 Klassieke muziek; 21.00 U bent toch ook van de partij?, praatje; 21.10 Gevar. progr. 22.25 Eoekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Religieus progr.; 23.00 Religieuze muz. met comm.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor u en uw; gezin, praatje; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gevar. progr.; 12.00 Orgelspel en zang; 12.30 Land en tuinbouwmed,; 12.33 Nieuwe gram, met comm.: 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Sportuitz.; 13.45 Lichte muz.; 14.05 Voor de jeugd; 14.40 Hammondorgelspel; 15.00 Gram.; 15.40 Eoekbespr.; 16.00 Gram.; 16.45 Van de wieg tot hetgraf, vragenbeantw.; 17.00 Jazzmuz. m. comm.; 17.30 Week- journaal; 18.00 Nieuws en comm., 18.20 Jazzmuz.; 18.35 Zigeuner orkest; 19.00 Kunstact.; 19.30 Passepartout, lez.; 19.40 Tussen Pasen en Pinksteren, lez 19.55 Deze week, lez.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.35 Metropole-' orkest; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Klankbeeld; 22.00 Lichte muz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Cabaret; 23.05 Oude gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws;, 12.02 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gesproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de jeugd; 14.00 Gram.; 14.30 Ge var. progr.; 16.00 Zangrecital; 16.10 Voor de toeristen; 16.30 Lichte muz.; 16.55 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische gezangen; 17.30 Gram.; 17.45 Engelse les; 18.00 Orgelconcert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Schoolwedstrijd; 20.00 Cabaret; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr. 23.00 Nieuws; 23.05 Gevar. muz.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's NED. TV: 16.45 Rep. rolhockey- wedstrijd Duitsland—Argentinië; 17.30 Voor de kinderen; 20.00 Journaal; 20.20 Televizier; 20.30 TV-spel; 20.50 Revue. VL. BELG. TV: 15.45 Voor de Jeugd; 16.45 Rep. hockeywedstr. op rolschaatsen DuitslandAr gentinië; 1700 Progr. over ruim tevaart; 10.30 De week in beeld; 20.00 Nieuws en weerovern 20.30 Quizprogr.; 21.00 Revue; 22.40 Bal Milit. school; 23.10 Nieuws,

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3