Het proces-Eichmann DE BRONZEN ADELAAR I RECHTSZAKEN AGFNDA Vraagt U naar het geheel nieuwe wasmiddel in rood pak RADI Hengelsportvereniging „De Braakman" te Biervliet vierde eerste lustrum Vrijdag 12 mei 19611 DE VISSERIJ IN HET VEERSE MEER ter kennismaking: AMERIKAANSE HULP VOOR TUNESIE MOEDERDAG-TIP Lichaam van verongelukte Nederlandse ski-ster gevonden Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Bij de voortzetting, op woens dag, van het proces, dat thans te Jeruzalem tegen de voormalige luitenant-kolonel van de S.S. Adolf Eichmann wordt gevoerd, legde de plaatsvervangende open bare aanklager Gabriël Bach do cumenten over betreffende de anti-Joodse maatregelen, die de nazi's in de tweede wereldoorlog tegen de Joden in België hebben ondernomen. Er woonden voor de oorlog on geveer 80.000 Joden in België. In een officieel Belgisch staatsstuk, dat Bach ook overlegde, wordt meegedeeld dat 25.437 Joden tij dens de Duitse bezetting werden weggevoerd. 1261 hiervan hebben het einde van de oorlog beleefd. Vervolgens kwam de plaatsver vangende openbare aanklager te spreken over de „algemene slach ting, die de nazi's onder de Joden in Nederland hebben aangericht." Bach legde een rapport over van het toenmalige Duitse minis terie van Buitenlandse Zaken be treffende een telefonisch ge sprek, dat een ambtenaar van dit ministerie had gevoerd met Otto Bene, de vertegenwoordiger der Wilhelmstrasse in Nederland. Het gesprek ging over de eerste anti-Joodse actie der nazi's in Nederland. Het ging hier om het wegvoeren van 400 Nederlandse Joden, zulks als vergeldingsmaat regel tegen het doden van een Duitse legerofficier. Volgens de Duitsers was de officier door 'Joden gedood. Het volgende document van de openbare aanklager betrof stap pen van de Zweedse diplomatieke vertegenwoordiger in Berlijn be- 1 reffende de behandeling van Ne derlandse Joden in Duitse con centratiekampen (Zweden behar tigde toen de Nederlandse belan gen in Duitsland.) De volgende getuige was dr. Joseph Melkman, vóór de oorlog woonachtig in Amsterdam, waar hij les gaf in Latijn en Grieks aan een particulier lyceum. Anne Frank heeft deze school ook bezocht. Dr. Melkman heeft dinsdag j.l. tegenover „Reuter" verklaard dat hij zich haar ech ter niet kon herinneren, omdat zij de door hem gedoceerde leer gangen in het Latijn en Grieks niet volgde. Dr. Melkman verklaarde dat een niet nader door hem genoemde niet-Joodse Nederlandse onder wijzeres zijn zoontje, dat toer 34 maanden oud was, heeft ge red door het kind onder haar hoede te nemen, toen hij en zijn vrouw in 1943 naar het Neder landse kamp Westei bork en later naar het concentratiekamp Ber gen Belsen, in Duitsland, werden overgebracht. „Wij werden naar Westerbork in een voor paardenvervoer be stemde wagon vervoerd. Daar op de lijst van gedeporteerden vermeld stond dat wij een zoon tje hadden, „leenden" wij een jongetje van dezelfde leeftijd van een jonge Joodse, wier echt genoot was gedood. De moedei' van dit kind is later naar het uitroeiingskamp Schibor, in Po len, gezonden, waar zij om het leven is gekomen. De jongen heeft echter de oorlog overleefd. Hij studeert nu in Israël", aldus dr. Melkman. Melkman vertelde van de eer ste arrestaties op grote schaal in Amsterdam, die leidden tot de fëbruari-staking. „Toen de Duitse pogingen om de Nederlandse bevolking tegen de Joden op te zetten, op niets uitliepen arresteerden de Duit sers 400 Joodse jongeren. Zij werden afgeranseld en naar een kamp bij Amsterdam gebracht... later naar Buchenwald en ten slotte naar Mauthausen, Oosten rijk". „In Amsterdam gebruikten de Duitsers de naam Mauthausen om de Joden angst aan te jagen. Zij plachten te zeggen dat „nie mand ooit Mauthausen levend heeft verlaten". „Later hoorde ik dat slechts één van de 400 jongeren levend uit Mauthausen is teruggekeerd." In juni 1941 werden 300 jonge Joden, onder wie verscheidene vrienden van Melkman, gearres teerd. Niet één van hen is terug gekomen. De plaatsvervangend procureur-generaal, Bach, vroeg Melkman: „Hoe reageerde de Ne derlandse bevolking op de anti- Joodse maatregelen? „Toen de 400 Joden waren ge arresteerd brak in Amsterdam een algemene staking uit... het begon met het trampersoneel en breidde zich uit tot andere dien s-ten en industriële ondernemin gen en tot andere steden. De stakingen werden later neerge slagen". Melkman, thans in een hoge functie verbonden aan het Israë lische ministerie van onderwijs, werd in 1943 met zijn vrouw naar Westerbork gezonden. Elke dins dag vertrok een transport naar de dodenkampen. „De Joodse administratie moest een lijst na men overleggen, meer dan het vereiste quotum, omdat de moge lijkheid bestond dat mensen on derweg zouden sterven en Ausch witz altijd het volledige quotum Joden moest ontvangen". „Wanneer het quotum duizend was werden er twaalfhonderd mensen gezonden". „Als dinsdag naderbij kwam steeg de spanning in het kamp, en maandagavond werden alle hutten afgesloten". „Van alle afschuwelijke marte lingen waarvan ik getuige ben geweest heb ik de diepste indruk overgehouden van het nachte lijk afroepen van namen. Om 3 uur in de ochtend, wanneer het geheel stil en donker was wer den de namen als doodvonnissen afgelezen". „Wij zijn nog gevoelig voor dinsdagen. Wij herinneren het ons als een dag van doodvonnis sen van de Joden". Dr. Melkman sprak over een jongen van tien jaar, die hij ge durende korte tijd in Westerbork had meegemaakt. „Kinderen, waarvan de ouders reeds waren weggevoerd, werden naar Westerbork overgebracht. Kort na hun aankomst werden zij dan doorgezonden naar de uit roeiingskampen in het Oosten. Ik herinner mij de 10-jarige Van Dam, zijn voornaam weel ik niet meer. De jongen had een geheel jaar in een kleine kamer doorgebracht. Al die tijd was het hem zelfs verboden pp normale toon te spreken, uit vrees dat de buren het zouden horen. Toen hij in Westerbork aankwam, be gon hij daar ook fluisterend te spreken. En toen ik hem zei, dat dat dat hier niet nodig was, dacht hij dat alles geoorloofd was. Hij begon, schreeuwend zo hard hij kon, het kamp rond te rennen. De plaatsvervangende openbare aanklager: „Wat is er met die jongen gebeurd?" Dr. Melkman wachtte even, voor hij antwoordde: „Drie da gen later werd hij doorgezonden naar Auschwitz". Dr. Melkman verklaarde ver der dat er ten tijde van de inval der Duitsers 140.000 Joden in Nederland woonden. 110.000 zijn er weggevoerd. Hiervan hebben slechts 6000 de oorlog overleefd. Hij vertelde ook een ervaring van het kamp te Bergen Belsen, waar hij en zijn vrouw 9 april 1945 waren aangekomen. „Eens ben ik naar de vrouwen afdeling van dit kamp gegaan. Zij, die hier verbleven, waren in november 1944 uit Auschwitz aangebracht. Ik zag vrouwen, die naar een ijzeren etensvat renden, om van de bodem wat kruimels te schrapen. Een Duit se vrouwelijke wacht zag dit en sloeg ze er voor. Er hebben zich in deze vrouwenafdeling van Bergen Belsen gevallen van kan nibalisme voorgedaan", aldus ge tuige. Dr. Melkman maakte oök mel ding van de arrestatie van alle inwoners van de Joodse inrich ting voor geesteszieken in het Apeldoornse bos. Patiënten, ver plegers en een bezoekster werden weggevoerd. „Kapitein aus der Fünten leid de persoonlijk de Duitse politie die aan de actie deelnam". „De vrouw van de opperrab bijn van Den Haag was daar toe vallig op bezoek. Zij werd ook meegenomen. Toen maakte ons dat nog boos. Wij vonden het onrechtvaardig omdat zij niet deel uitmaakte van de groep. Pas la ter begrepen wij dat het geen be tekenis had omdat wij allen ge doemd waren te sterven en het geen verschil maakte wie werd meegenomen". Allen werden in Auschwitz vermoord. Melkman vertelde van de „pa rades" in het kamp Bergen-Bel- sen, waar gevangenen uren lang bewegingloos in ijskoud water moesten staan. „Mijn schoon moeder moest éénmaal negen uur staan". Dergelijke slra (maatregelen waren de specialiteit van kamp commandant Josef Kramer, die de gevangenen tegen een bewa ker hoorden zeggen: „Hoe meer dode Joden hoe beter". Kramer werd in 1945 door een Engels tri bunaal ter dood veroordeeld en opgehangen. Melkman, zijn vrouw en een babie, die zij verzorgden, werden bevrijd door Russische troepen Zij bevonden zich in een trein die, „naar wij later hoorden, op weg was naar Theresiënstadt. waar gaskamers voor ons in gereed heid waren gebracht". Bach overlegde ook een rapport dat de S.S. luitenant-generaal Hans Rauter 24 september 1942 naar Himmler zond. „Op 15 ok tober zullen de Joden in Neder land vogelvrij zijn. Dit betekent het begin van een politiële actie on grote schaal, waaraan niet alleen Duitse en Nederlandse po litie, maar ook de W.A., de groe pen van de nationaal-socialisti- sche nartii, zullen deelnemen". „Ieder Jood die waar dan ook in Nederland wordt gevonden zal naar een van de grote kampen voor Joden worden gebracht. Tedere Jood die niet over specia le papieren beschikt zal zich daarom onmogelijk kunnen per mitteren zich in Nederland te vertonen". Himmler had hier persoonlijk een aantekening bij gemaakt: „Zeer goed". De minister antwoordt In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer lid Van Dongen in verband met de bepalingen voor de visserij in het Veerse Meer zegt de minis ter van Landbouw en Visserij, dat het Veerse Meer, ontstaan door het sluiten van de Veerse dam, beschouwd dient te wor den als een binnenwater en de visserij aldaar als binnenvis serij. Mede echter in het belang van de sportvisserij heeft minister Marijnen inmiddels ontheffing verleend van de gesloten tijd voor vistuigen in het Veerse Meer. Ook is, teneinde de over gang van kustvisserij naar bin nenvisserij zoveel mogelijk te ondervangen, het toezicht op het uitreiken van visvergunnin gen voor dit meer aan de Kamer voor de binnenvisserij onttrokken. Bepaald is, dat de voorschriften betreffende de huur en verhuur van visrecht geen toepassing vinden op het Veerse Meer. UITSPRAKEN RECHTBANK MIDDELBURG De arrondissementsrechtbank heeft de Middelburgse advocaat mr W. F. P. K. woensdag veroor deeld tot een gevangenistraf van één jaar met aftrek, waarvan 3 maanden voorwaardelijk en met een proeftijd van drie jaar. Mr K. werd veroordeeld we gens verduistering van onder zijn beheer staande gelden tot een be drag van ruim 14.000. De Duitser G. M. en de Belgen G. F. S. en W. C„ die eind vorig jaar in Terneuzen een auto met 1500 kg boter van Nederlandse smokkelaars in handen wisten te krijgen door met vuurwapenen te dreigen, zijn conforjn de eis van do officier van Justitie bij verstek veroordeeld. De Duitser M„ die in zijn vader land wordt gezocht voor poging tot moord en nu in België voor een reeks van zware delicten ge vangen zit, kreeg een gevangenis straf van vier jaar. De beide Belgen werden ieder veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar en zes maan den. Voor alle drie verdachten werd bevel gegeven tot directe in- gevangenneming, indien zij zich in ons land vertonen. De Klundertse koopman F. R„ die zich in enkele plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen had schuldig gemaakt aan insluiping en dief stal werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. VRIJDAG 12 MEI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Go naked in the world". Concertgebouw. 7.30 uur: Openbare uitvoering door ge vorderde leerlingen Stichting Terneuzense Muziekschool. SLUISKIL: „De Ark". Loui- sastr., 15.0019.00 uur: Ten toonstelling van tekeningen, vervaardigd door jeugdnatuur wachters. ZATERDAG 13 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 u.: „Go naked in the world". Concertgebouw, 8 u.: „Op stand in de Kaukasus". Intern, wielercriterium, 3 uur: Havenronde Terneuzen. SLUISKIL: „De Ark", Loui- sastr., 15.0019.00 uur: Ten toonstelling van tekeningen, vervaardigd door jeugdnatuur wachters. Hotel Meert, 8e Kikkerrit voor auto's, motoren en brom fietsen, inschrijving van 2 3 uur. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „lm weissen Rössl". Gemakkelijker en beter hebt U nog nooit gewassen 1 automatische inweekwerkïng - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop in plaats van 6 uit eatl dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Uw wenaen zijn varvuld a da wltta waa - witter Kan niat da bonta waa - haldar an frla da fijn» waa - luchtig an zacht. En alias zo gsmakkatljkt zondar apart Inwtktn a zonder lang koken a zander warm «poelen. De Verenigde Staten en Tune sië hebben woensdag bekendge maakt, dat zij overeenstemming hebben bereikt over samenwer king bij de economische ontwik keling van Tunesië. Blijkens een communiqué, dat na overleg tus sen Amerikaanse en Tunesische functionarissen in Washington is uitgegeven, zullen de besprekin gen in Tunis worden voortgezet. Dit overleg is een gevolg van het bezoek, dat president Bour- guiba van Tunesië vorige week aan president Kennedy heeft ga- bracht. De Verenigde Staten zullen Tunesië granen leveren, waaraan dit land ernstig gebrek heeft ten gevolge van aanhoudende droog te, zo werd door het Witte Huis bekendgemaakt. De hoeveelheid zal nog worden bepaald. Tunesië zal het graan in eigen valuta be talen. Het grootste deel van dit geld zal dan wear ter beschik king van de Tuhesische regering worden gesteld voor de economi sche ontwikkeling. Verdwenen jongeman via televisie opgespoord Mevrouw Van Os uit de Domi nee de Geusstraat te Almelo trof dinsdagmorgen in alle vroegte onder een heg achter haar wo ning een slapende jongeman aan. Zij wekte de jongen en vroeg of hij niet even binnen wilde komen. De jongen, die Duits sprak wen ste van dit vriendelijke aanbod geen gebruik te maken. Binnen gekomen herinnerde mevrouw Van Os zich, dat zij de avond te voren in de uitzending van de Duitse televisie een verzoek had gezien tot opsporing van een jongeman, die uit zijn ouderlijke woning in Schilderhaus was weg. gelopen. Zij belde onmiddellijk de politie, die de inmiddels weer verdwenen jongeman spoedig wist te achterhalen. Het bleek inderdaad de gezochte persoon te zijn. I 34,bü Zon handig AUTOMATISCH STRIJKIJZER Strijken nü een gepot TIL»VI SI» li, RApiO'ORiMMOFOON 1iL. 21 -K 1110 TiRNiUZIN 0 In Wenen hebben *dinsdag- avond tien mensen ernstige ver wondingen opgelopen, doordat twee trams tengevolge van een verkeerde wisselstand op elkaar reden. 0 De bekende Amerikaanse schrijver Norman Mailer is woensdag voor een Newyorkse rechter verschenen om zich te verantwoorden voor het feit, dat hij in oktober van het vorig jaar zijn vrouw met messteken ver wondde. Sinds 13 november Is hij voorlopig op vrije voeten. De rechter deelde mee, dat hij op 13 november a.s. uitspraak zal doen. Het vonnis zal afhangen van de wijze waarop Mailer zich intus sen gedraagt. Hij kan tot drie jaar gevangenisstraf worden ver oordeeld. Na de achtentwintig arresta ties van maandag heeft de West- Duitse politie dinsdag opnieuw vijf communistische agenten aan gehouden. Sommigen van hen traden op als instructeurs voor andere agenten. Ter gelegenheid van het eerste lustrum hield de hengelsportver eniging „De Braakman" gisteren haar vijfde internationale zee- hengelwedstrijd in de Wester- schelde nabij Hoofdplaat, waaraan een kleine 400 sportvissers uit Zeeland en Bel gië deelnamen. De weersomstandigheden wa ren, hoewel het droog bleef, niet bepaald ideaal te noemen, terwijl een korte golfslag voor de vis sers erg hinderlijk was. De vang sten bleven over het algemeen beneden de verwachtingen. Niet temin vonden alle 124 prijzen hun winnaar. In café „Willem Beukelszoon" in de Gentsestraat kwam het grote gezelschap vissers bijeen om de uitslag van de wedstrijd te vernemen. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet zei, nadat de voor zitter der H.S.V. „De Braakman" W. Gruben een inleidend woord van welkom had gesproken, dat het gemeentebestuur van Bier vliet bijzonder verheugd was, dat de hengelaars in zo'n grote ge tale naar Biervliet waren geko men om de lustrum zeehengel- wedstrijd bij te wonen. Burge meester Kostense zei, dat hoewel het hoofddoel van de opkomst was te komen vissen, daarnaast toch bleek dat de hengelaars mee leefden met het eerste lustrum van „De Braakman". Spr. zeide zich niet aan chauvinisme te wil len schuldig maken, maar toch de overtuiging te hebben dat de Biervlietse hengelsportvereniging het zijne er toe heeft bijgedragen om de hengelsport tot groei en bloei te helpen brengen. Hij dank te de heer Gruben voor al hetgeen hij en zijn vereniging hebben ge daan om dit te kunnen bereiken. Hierop reikte burgemeester Kos tense de ere-prijzen uit met een toepasselijk woord en een harte lijke felicitatie. door BARONESSE ORCZY IS) Nadruk verboden. De tuin was de afgelopen jaren erg verwaarloosd; de heesters waren hoog en houte rig geworden, de paden waren met onkruid bedekt, maar het leek wel of er een voorbode van de naderende lente in de lucht wasde kale takken van de bomen begonnen al te zwellen en op de rand van de balustra de, die om het terras liep, zaten vogeltjes, die haar met hun zwarte kraaloogjes brutaal aan keken. Aan hét einde van de tuin stond een rij prachtige hulst bomen, met een stenen bank er tussen, in het midden een oude bemoste fontein, overschaduwd door de overhangende takken van oude bomen. Crystal hield veel van de tuin en ze vond het prettig bij de fontein te zitten: de sombere stilte van het plekje kwam goed overeen met haar tegenwoordige stemming. Het was zo vreemd naar de grote bomen te kijken en te zien. hoe onkruid en regen hun verwoes tend werk hadden verricht en eraan te denken, hoe dit alles jaar in jaar uit was voortge gaan, terwijl de revolutie over het hele land woedde, terwijl mensen elkaar vermoordden, vrouwen en kinderen omge bracht werden en vele andere misdaden gepleegd werden. De oude bomen en de stenen fon tein hadden hun bestaan nl die tijd rustig voortgezet, terwijl de eigenaar van het mooie kasteel, In armoede en ballingschap een schamel bestaan moest zoeken In een vreemd land. Crystal had dit alles voor het eerst een maand of tien geleden gezien, toen haar vader zijn oude rechten herkreeg en met zijn dochter een onderzoekings tocht deed om haar de praal van haar vaderlijk slot te tonen. Zij was dadelijk gaan houden van het mooie, oude chateau met zijn mosbegroeide muren, zijn fraaie ophaalbrug, zijn toren met kantelen. Ze had de gescheurde gobelins, de gebro ken meubels, de beschadigde familieportretten gezien, die door het ruwe gepeupel opzette lijk vernield waren; zij was gaan houden van het terras met uitzicht op de Isère en de berg keten tot aan de pieken van de Grande Chartreuse. Maar ze hield vooral van de oude fon tein en de rust, die altijd in dit afgelegen deel van de verwaar loosde tuin heerste. De aarde was zacht en voch tig; de brutale vogeltjes waren haar gevolgd, vlogen van de ene tak naar de andere. „Crystal!" Eerst dacht ze, dat het de wind was, die door cle bomen zuchtte. Crystal Nu had ze zich niet vergist, iemand had haar naam geroe pen en kwam snel achter haar de laan In. Ze wou zich niet om keren, want ze wist wel, wie haar geroepen had en ze wilde niet verrast lijken. Maar ze stond stil, terwijl de vlugge voetstappen dichterbij kwamen. Even later werd zij zachtjes naar de stenen bank gevoerd en ze deed haar best kalm te blijven, vooral niet te huilen. „Waarom ben je gekomen, Maurice?" Ondanks haar ver zet had hij haar vastge grepen en bedekte haar hand met kussen. „Waarom ben je gekomen", herhaalde ze nog eens half smekend, „je weet toch dat het niets helpt „Ik kan het niet geloven", hield hij hartstochtelijk vol, „Crystal, als je werkelijk iets om me gaf, zou je me niet zo wegsturen". „Als ik iets om je gaf?", zei ze dof. „Maurice, ik denk wel eens, dat je het mij niet zo moeilijk zou maken, als je wer kelijk van me hield. Kan je dan niet begrijpen, dat je het mij, telkens als je komt, moeilijker maakt?". „Omdat je vader zo harteloos is begon hij heftig. „Mijn vader is niet harteloos, Maurice", viel ze beslist in, „maar je moet toch proberen zelf In te zien, hoe onmogelijk het voor hem is, zijn toestem ming voor ons huwelijk te geven, zelfs als hij wist, dat mijn geluk niet denkbaar is zonder jouAls jij een zus ter had, die alles voor je was, zou jij je toestemming tot zo'n huwelijk geven?" „Met een arme, kale duivel wil je zeggen, hè?", zei hij bit ter, „nee, dat weet ik niet. Geld!", riep hij onstuimig en hij sprong overeind en met de handen diep in zijn broekzak ken ijsbeerde hij het pad op en neer. „Geld! En altijd weer geld! En altijd praat je over plicht en gehoorzaamheid altijd is het je vader en zijn verdriet en zijn verlangen ben ik je dan niets waard? Heb ik ook niet geleden, wat hij ge leden heeft? Heb ik niet ais hij in ballingschap geleefd? Heb ik niet veel voor mijn Koning en mijn idealen opgeofferd? Waar om zou ik in de toekomst even veel moeten lijden, als in het verleden? Omdat de Koning machteloos, of onwillig is mij terug te geven, wat mijn vader ontstolen werd, moet daarom het enige, wat mij het leven waard maaktjij, Crystal, ook nog van mij weggenomen worden?", en hij sloeg zijn armen om haar schquders. „Je bent alles wat ik op deze wereld verlang. Wij zouden wel in ar moede kunnen levenwij zijn toch in armoede groot ge bracht, jij en ik.... en dan is het toch altijd maar een kwes tie van jarenvan een paar maanden misschiende Ko ning moet ons teruggeven, wat die ellendige revolutie ons ont nam omdat wij hem trouw bleven, omdat we loyaal waren. Mijn vader bezat rijke goederen in Bourgondiëde Koning moet ze aan mij teruggeven hij wil het ookals je maar wat geduld wilt hebben, Cry stalals je maar wachten wilt...." Maurice de St. Genis sprak snel en hij keek haar innig aan en trok Crystal naar zich toe. (Wordt vervolgd.) De heer J. van Geersdale uit Vlissingen, die met 1030 punten de eerste prijs, een elektrische wasmachine, won, kreeg als ere prijs de medaille van de Commis saris der Koningin ln de provin cie Zeeland, en een vaantje, ge schonken door de gemeente Bier vliet. De tweede prijs was voor de heer J. Devlieghere uit Heist met 1020 punten en de derde prijs voor de heer W. Govaert uit Zee- brugge met 930 punten. De vierde prijs werd gewonnen door de 12-jarige Annie v. d. Bus- sche uit Nleuwpoort met 800 pun ten, die tevens de prijs voor de eerste dame in de wacht sleepte. Zij kreeg van de gehele zaal een bijzondere hulde in ontvangst te nemen. De verdere prijzen (varen als volgt: 5e pr. C. Pielaet, Hoofd- plaat, 790 ptn; 6e pr. M. Leëhlïi- ze, Biervliet, 770 ptn; 7e pr. N. v. d. Hede, Gent, 755 ptn; 8e pr. J. Knol, Hoek, 730 ptn; 9e pr. Mevr. van Waes, Oostende, 695 ptn; 10e pr. J. Comeijn, Gent, 690 ptn; 11e pr. mevr. Smolenaar, Terneuzen, 680 ptn (met de prijs voor de le Ned. dame); 12e pr. P. Goethals, Terneuzen, 670 ptn; 13e pr. G. v. Acker, Hoofdplaat, 670 ptn; 14e pr. N. Schooff. Ter neuzen, 655 ptn; 15e pr. P. Tgcq, Blankenberghe, 645 ptn; 16e pr. R. de Lange, Zeebrugge, 620 ptn; 17e pr. T. Hears, Hoofdplaat, 620 ptn; 18e pr. H. Clement, Oosten de, 610 ptn; 19e pr. C. de Com- mer, Oostende, 595 ptn; 20e pr. Fr. v. d. Bussche, Nieuwpoort, 595 ptn; 21e pr. J. Hamelinck, Terneuzen, 595 ptn; 22e pr. Mevr. Schooff, Terneuzen, 575 ptn; 23e pr. J, Harms, Terneuzen, 550 ptn; 24e pr. W. Jansen, IJzendijke, 550 ptn; 25e pr. F. Donze, Othenc, 545 ptn; 26e pr. J. de Knock, Heist, 515 ptn; 27e pr. L. Rie- mens, Breskens, 500 ptn; 28e pr- J. de Graal, Hoek, 500 ptn; 29e pr. M. Sehellinck, Zeebrugge, 475 ptn en 30e pr. C. Scheele, Hoek, 470 punten. Tijdens de prijsuitreiking zorg de burgemeester Kostense voor een leuk iritermezzo; hij reikte n.l. aan mevr, A. v. d. Sande- Verstraeten namens de gemeente een vaantje uit voor haar ver diensten voor de dub bij de or ganisatie en het verkrijgen van de prijzen voor de hengelwed strijd. Aan de prijspitreiking was een officiële ontvangst door het ge meentebestuur voorafgegaan. Elke deelnemende verenigir? kreeg een vaantje, terwijl ver versingen werden aangeboden en er gelegenheid werd geboden o;n het woord te voeren. De Biervlietse drumband en Koninklijke Harmonie waren al vroeg op d0 middag actief. Zn haalden o.a. de voetbalspelers op en onder de feestelijke tonen van verschillende marsen ging het in optocht naar het sportterrein. Ook het gezelschap hengelaars kreeg een muzikale begeleiding op haar tocht van het gemeente huis naar café „Willem Beukels zoon". Woensdagmorgen is het stoffe lijk overschot gcvon&an van de 39-jarige mejuff Stam uit Am sterdam, die op 25 april tijdens het skiën in de Franse Alpen door een lawine werd verrast. Terstond na het ongeluk waren reddingsploegen uitgezonden, maar door de ongunstige weers omstandigheden heeft men het zoeken enige tijd moeten staken Het ongeluk heeft in totaal drie slachtoffers geëist.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2