Provinciaal nieuws De jeugd tekende Eric de Noorman De ring van Honoria DE V RIJ E ZE F V*V TERNEUZEN AARDENBURG HOEK. Lezers die schrijven AXEL DE REGERINGS VERKLARING IN HET BELGISCHE PARLEMENT uffana Geniet er van! Algem. vergadering Groene Kruis Biervliet-Driewegen-Hoofdplaat Jaarvergadering zonder jaarverslag mei 1961 PagmsTS zeeuwse winterbloemkool is op Het is weer gebeurd met de aanvoer van winterbloemkool op de Zeeuwse veilingen. Plaat selijk wordt er nog wat van een laat ras aangeboden, maar de kwantums zijn toch niet meer van betekenis, zeker niet in ver gelijking met één en twee weken geleden, toen de Zeeuwse veilin gen gezamenlijk soms dagaan- voeren hadden van ongeveer 200.000 stuks van deze bloem kool. In Noord-Holland wordt dit jaar ook heel wat winter bloemkool geteeld en daar is nog steeds een flink aanbod. De afzet heeft een zeer bevredigend verloop. Goede kool noteert tus sen 50 en 60 cent per stuk op de Noordhollandse veilingen. Dodenherdenking Een aantal burgers uit Ter- neuzen heeft gisteravond deel genomen aan de dodenherden king, de stille tocht naar het monument aan de Westsluis. Ieder jaar opnieuw, terwijl zij door de verstilde straten trek ken en de klokken luiden, nemen zij enkele ogenblikken om terug te denken aan al het leed en de miljoenen doden van de verschrikkelijke jaren 1940 1945. Het zijn er eigenlijk maar een handjevol uit onze stad die zich de moeite getroosten hier van openlijk te willen getuigen. Maar zeer zeker zijn er nog velen die thuis hun gedachten terug laten gaan, nu ieder in de beschaafde wereld de laatste tijd elke dag weer door het proces-Eichmann in de krant kan lezen en via radio en T.V. kan horen en zien welke ver schrikkingen er gedurende die jaren over de mensen in Europa zijn gekomen. Hoewel deze stille tocht zo sober mogelijk dient te worden gehouden, werd er nu een accent gelegd door de doden mars die zes tamboers sloegen op de met rouw omfloerste trommels en de taptoe klonk aan het monument waar een eenvoudige krans van witte aronskelken lag. Aan hen die vielen voor de vrijheid" staat er nog altijd op. Maar moge deze taptoe ook hebben geklonken tot hen die nog strijden voor de vrijheid, niet met de wapens van de oorlog maar door ver draagzaamheid en door naas tenliefde. Bij terugkeer van de stoet op de Markt werden door de „Har monie Terneuzen" twee couplet ten van het „Wilhelmus" ten ge hore gebracht, waarna de stoet werd ontbonden. Geslaagd. Voor het onlangs gehouden examen voor adjunct-commies van 's Rijksbelastingen, zijn on der meer geslaagd, de heren A. J. M. van Beijsterveldt, J. J. Die- leman en M. de Doelder (allen inspectie belastingen Terneuzen), L. van den Broek en D. de Bruij- ne beiden rijksontvangkantoor Terneuzen), A. F. J. van den Oever en F. J. Triou (beiden rijksontvangkantoor Oostburg), Diploma ziekenhuisverpleging. In het Julianaziekenhuis te Terneuzen slaagden voor het diploma ziekenverpleging A de zusters S. G. de Bruijne, A. Op peneer en C. de Putter. Het examen werd afgenomen door de geneesheer-directeur dokter H. A. Boland, dr D. Dor- repaal en de adjunct-directrice zr. H. J. Loef. Als Rijksgecommiteerde fun geerde dokter W. W. Stevens. Verkoping woonhuizen. Gistermiddag te 2 uur werd door notaris Hoving in het café „Du Commerce" ten verzoeke van de erven van mevr. wed. H. HerreboutWillemsen verkocht: a. Het huis met erf aan de Tholensstraat 84, groot 96 cen tiaren. Koper werd de heer J. W. Wol- fert te Hoek voor 1900. b. Het huis met erf en tuin aan de Walstraat 11, groot 1.64 are. Koper werd de heer J. G. de Bree te Terneuzen voor 5.000. Te 3 uur werd door notaris G. J. van Campen in het café „Du Commerce" in het openbaar ge veild het woonhuis met twee af zonderlijke autoboxen, aan de Axelsestraat 45, hoek Tram- straat-Lievensstraat, op en met het recht van erfpacht van 1.93 are grond. Het perceel werd ingehouden. Plannen V. V. V. De plaatselijke afdeling voor V.V.V. uit Aardenburg heeft grootse plannen voor de aan staande zomermaanden. Zo wordt er o.a. een fotowed strijd gehouden onder het mot to: „De eigen plaats in beeld". Iedereen kan daaraan meedoen en het ingezonden materiaal zal te bezichtigen zijn op een daar toe ingerichte tentoonstelling. Een deskundige jury zal met de beoordeling belast worden. Verder wordt er een tentoon stelling op de oude Elderschans gehouden met als titel: „Toe risme en vrijetijdsbesteding". Deze expositie vindt plaats van 30 juni tot 3 juli en zal opge luisterd worden door verschil lende evenementen. Het voormalige arbeiderslo- geerkamp „Rodanborch" is door een particulier in exploitatie genomen. De voorbereidende werkzaamheden om dit kamp voor de toeristen aangenaam bewoonbaar te maken zijn reeds tamelijk ver gevorderd. Men hoopt er in totaal 136 bedden te kunnen exploiteren. Voor de kleinere groepen: 1. Kinderen Van Vliet; 2. Jan van Sluis; 3. Kaasdragers; 4. Rare mensen; 5. Chineesjes uit de Nieuwstraat; 6. Meisjes Verstraa- ten; 7. Gideon. Individuele prijzen: 1. Meisjes Goossen; 2. Axels paartje; 3. Meisjes De Graaf; 4. Roodkapje en de wolf; 6. Dini Schutz; 7. Marjanneke Maas; 8. Kabouters; 9. Meisjes Ramselaar; 10. Hans en Grietje en 11, Nederlandse Maagd. De prijzen bestonden uit waar debonnen van 1 tot en met 10. De prijswinnaars van de be hendigheidswedstrijd op de fiets waren: 1. W. de Feijter; 2. A. Verschel ling; 3. K. Hamelink; 4. P. Bak ker en 5. J. Hamelink. Bij de meisjes was de uitslag: 1. I. Thijs; 2. I. Scheele. Bij de meisjes van het voort gezet lager onderwijs was de uit slag: Voortgezet lager onderwijs: 1. A. Geerspinck; 2. R. Marcusse en 3. I. Verhulst. Benoeming onderwijzeres. Met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke school alhier, mej. P. C. J. Brakman te Goes. DE REIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Plannen zijn gemaakt om ook dit jaar de gebruikelijke tocht voor Ouden van Dagen uit onze gemeente te doen plaatsvinden. Een aantrekkelijke route is uit gestippeld door een actief comi té, dat al zo dikwijls heeft ge toond de bejaarden een goede dag te kunnen verschaffen. Of de plannen verwezenlijkt kunnen worden, zal voor een groot gedeelte ervan afhangen of voldoende middelen aanwezig zijn. Want een dergelijke tocht brengt natuurlijk aanzienlijke uitgaven mede. Het is de bedoeling, dat bin nenkort huis-aan-huis een inza meling wordt gehouden en ik wil graag alle ingezetenen op wekken voor dit sympathieke doei mild te geven. Bij een tocht van Ouden van Uagen elders ontmoette ik eens een echtpaar, dat mij vertelde de nacht voorafgaande aan de reis, nauwelijks te hebben geslapen, omdat men zo blij was weer in de gelegenheid te worden gesteld een dergelijk uitstapje mede te maken. Ik weet, dat er in onze gemeen te velen zijn die nu al vol ver langen naar deze dag uitzien. Ik vraag U dan ook in alle vrij moedigheid eraan mede te wer ken dat deze tocht goed kan sla gen. Terneuzen, 4 mei 1961. De burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA. Dodenherdenking. De kerkklokken hebben geluid avond van de 4de mei heeft te Axel op een sobere, maar tref fende wijze plaats gehad. De kerkklokken hebben glluid van kwart vóór acht tot een halve minuut vóór acht en om twee minuten vóór acht werd door burgemeester M. K. van Dijke een krans gelegd bij het Poolse monument in de Zee straat. Van officiële gebouwen en tal van particuliere woningen woei de nationale driekleur half stok. Verder werd er zoveel mogelijk stilte betracht en vanaf twee minuten over acht werd er door de bevolking bij het mo nument in de Zeestraat een bloemenhulde gebracht ter her denking van de gevallenen. Goed afgelopen. Donderdagmorgen naderde een Volkswagen met aanhangwagen' tje de invoegstrepen aan de Nieuwendijk. Terzelfder tijd kwamen enige meisjes-scholieren van het vrijliggend fietspad in de richting Axel en reden, druk pratend, dezelfde invoegstrook op, zonder voldoende te letten op het achteropkomend verkeer. De bestuurder van de Volks wagen, de heer A. J. P. M. uit Boschkapelle, was hierdoor ech ter genoodzaakt een ontwijkende manoeuvre uit te voeren, en krachtig te remmen, zodat hij met het voorste gedeelte van zijn auto in de sloot terechtkwam. Gelukkig liep alles zonder on gelukken af. Kinderwedstrijden. Voor de lampionoptocht, die maandagavond ter herdenking van de jaardag van H. M. Ko ningin Juliana alhierd werd ge houden was een jury, bestaande uit de heren H. Hoebé, C. C. Hoorman en G. Hylkema, werk zaam, die de lang niet gemakkelijke taak had de prijs winnaars vast te stellen. De prijzen van grote groepen werden toegekend aan de groepen: 1. Ja- coba van Beieren; 2. De mars mannen en Veilig Verkeer; 3. Repelsteeltje en Boerenbruiloft; 4. Meisjes C. J. V. Met een diep stilzwijgen heb ben de Katholieke leden van de Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers donderdag ge reageerd op een uiteenzetting van de nieuwe (socialistische) minister van Justitie, P. Vermey- len, die naar de voorzitter der C.V.P.-fractie eerder op de dag had verklaard, „beslissend zou zijn voor de vraag, of er een kortsluiting zou komen" in de tien dagen oude coalitie tussen de Katholieken en socialisten in België. De C.V.P.-Kamerleden hadden vóór de aanvang "van de tweede dag van de Kamerdebat ten over de regeringsverklaring van de regering-Lefèvre ernstige kritiek geoefend op het beleid van de minister van Justitie, die er van werd beticht veroordeel den - gestraft wegens tijdens de stakingen van december en janu. arie bedreven feiten in vrijheid te hebben gesteld. Minister Vermeylen betoogde voordat de Kamer donderdag een aanvang maakte met de voort zetting der bespreking van de re geringsverklaring, dat hij zich aan de normen en voorschriften van de vorige (liberale) minis ter van Justitie had gehouden en aan de richtlijnen van de Justi tiële autoriteiten. Zijn betoog werd met applaus van de socia listische banken ontvangen, doch op de banken van de grootste regeringspartij bleef het na deze verklaring doodstil. Londense havenarbeiders hervatten werk. Het werk in de haven van Londen kwam donderdagmorgen langzamerhand weer op gang, toen 15.000 havenarbeiders na een onofficiële staking van tien dagen de arbeid hervatten. Bij de werkhervatting werd voorrang gegeven aan de lossing van 10.000 ton fruit en groen ten, die gevaar liepente gaan rotten. De door de staking veroor zaakte schade wordt geschat op ruim honderd miljoen gulden. Honderd schepen werden door de staking getroffen, terwijl de lossing van 35.000 ton levens middelen werd vertraagd. De leden van de Terneuzense Jeugdnatuurwacht hebben op initiatief van het bestuur teke ningen gemaakt, die betrekking hebben op de vrije natuur, ter wijl daarin zoveel mogelijk de taak van de jeugnatuurwaeh- ter(ster) tot uitdrukking moest worden gebracht. De jury, bestaande uit de he ren A. Franse, ieraar schilderen L.T.S., W. Voogt, architect, en K. Weyland, onderwijzer aan de openbare Ulo-school, hebben 500 tekeningen van leerlingen der 4de, 5de en 6de klasse der lage re scholen te Terneuzen en Sluis kil aan een oordeel moeten on derwerpen. Naar haar mening was er bij zonder fraai tekenwerk ingele verd. Naast de bekroonde en eer vol vermelde tekeningen waren nog zeer veel goede inzendingen. Vandaag en morgen (5 en 6 mei) zal een aantal der tekenin gen van de jeugdnatuurwachters van de 10 lagere scholen te be zichtigen zijn in één der lokalen van de R. K. Jongensschool (Be goniastraat, ingang Meidoorn straat) telkens van 15 tot 19 uur. Ook te Sluiskil zullen ouders en verdere belangstellenden deze tekeningen kunnen bezichtigen op vrijdag en zaterdag 12 en 13 mei a.s. in het jeugdgebouw „De Ark" aan de Louisastraat, even eens van 15 tot 19 uur. Twee van de bijna 500 tekeningen die de leden van de Ter neuzense Jeugdnatuur- wacht maakten ter her innering aan het feit dat de J. N. W. vijf jaar geleden in Terneuzen weed opgericht. Een langdurige, moei lijke, maar zeer dank bare taak had de jury, die meermalen perplex stond over de frisse fantasie van veel kinde ren. Wij hebben er twee willekeurig uitgenomen en niet gekeken of zij wel of niet een prijs kregen. Eén van Toos van Doeselaar, leerlinge van de 4de klasse van de Hervormde school. (Een jeugdnatuurwacht ster houdt enkele kin deren die in het bos willen gaan spelen te gen. Zie afbeelding hier naast.) De andere tekening is van Ma- delein Westerweel, leerlinge van de 6de klasse van de Zuidland- school. (Lentebeeld op het land.) De jury heeft zeker niet gelet op de tekentechniek. Dat was dan ook het laateste wat ge vraagd werd, maar wél op de ge dachte aan jeugdnatuurwa lit die tot uitdrukking moest ko men. ente genieten. Want om mooie dingen te zien moet men geen dure reizen maken. De om geving biedt er duizenden aan hen, die ze willen zien. De uitslag luidde: Chr. school Jozinastraat: Klasse 4: le pr. C. Scheele, 2e pr. F. van Bloois, 3e pr. W. Ver sloot; klasse 5: le pr. C. de Jon ge, 2e pr. J. I. Notschaele, 3e pr. R. Goossen; klasse 6: le pr. E. Meindertsma, 2e pr. J. J. Len- sen en 3e pr. L. de Blaeij. Chr. school te Sluiskil: Klasse 5: le pr. K, van Hoeve, 2e pr. C. van de Velde, 3e pr. S. Tollenaar; klasse 6; le pr. H. van Hoeve, 2e pr. F. Ramondt en 3e pr. A. van Wijck. Chr. school te Driewegen; Klasse 4: le pr. F. van Doese laar, 2e pr. F. Dees. 3e pr. R. Zegers; klasse5: le pr. T. Ver- helst, 2e pr. H. Kaijser, 3e pr. R. pr. de Kraker; klasse 6: le pr. G. Snap, 2e pr. S. de Kraker en 3e pr. J. Fieret. Hervormde school: Klasse 4: le pr. T. van Doese laar, 2e pr. P. Broek en H. van Wijck, 3e pr. A. Bouman en W. van de Voorde; klasse 5: le pr. P. van der Molen, 2e pr. K. van Gelder, 3e pr. H. Berrevoets; Vooral in dit jaargetijde, nu ieder het jonge leven in de n: tuur lean zien opbloeien, is het de moeite waard naar buiten te gaan en gedurende stille wande lingen om zich heen te kijken klasse 6: le pr. F. Staal. 2e pr. J. van Grol en 3e pr. D. Willemsen. Openbare school B. te Sluiskil: Klasse 4: le pr. E. den Hamer, 2e pr. R. Dietrich; 3e pr. R. Eaard; klasse 5: le pr. M. Dallin- ga, 2e pr. J. Zaal, 3e pr. L. Bree- poel; klasse 6: le pr. K. Heer- kens, 2e pr. D. Postma en 3e pr. J. Federman. R. K. Jongensschool: Klasse 4: le pr. A. Harms, 2e pr. K. Acke, 3e pr. F. Mannaart; klasse 5: le pr. F. Calle, 2de pr. J. Boerbooms, 3e pr F. van Cam pen; klasse 6: le pr. H. van der Veeke, 2e pr. D. Kegels en 3e pr. R. de Bruijn. R. K. Meisjesschool: Klasse 4: le pr. L. de Bakker, 2e pr. L. Nelissen, 3e pr. G. Pig- mans; klasse 5: M'. Valke, 2e pr. A. Bogaart, 3e pr. D. Goossens; klasse 6: le pr. F. de Groot, 2e pr. L. Pieters en 3e pr. P. Hof man. R. K. school te Sluiskil: Klasse 4: le pr. A. de Smit, 2de pr. F. Albicher. 3e pr. T. IJse- baert; klasse 5: le pr. A. de Smet, 2e pr. J. Vonk en M. L. Destombes, 3e pr. E. Coppejans en C. Jurriëns; klasse 6: le pr. R. Hughes, 2e pr. C. van Hooy- donk en 3e pr. M. de Winne. Openbare school A.: Klasse 4: le pr. A. de Kraker, 2e pr. M. de Bruijne. 3e pr. M. Doorns; klasse 5: le pr. P. Bos- scher; 2e pr. W. van de Velde, PARADISO 22ct SALVATORE 27 ct CAPRINO 31 ct In doosjes van 5 en 10 stuks 3e pr. M. van Langevelde; klasse 6: le pr. J. Doorns, 2e pr. A. Stadhouders en 3e pr. R. Ma- chielsen. Openbare Zuidlandschool: Klasse 4: le pr. P. Blok, 2e pr. K. Broekhoven, 3e pr. J. Beun; klasse 5: le pr. E. van Dixhoorn, 2e pr. H. P. Prinse, 3e pr. H. Geensen; klasse 6: le pr. F. IJse- baert, 2e pr. M. Westerweel en 3e pr. E. de Koster. Hoofdprijs Klasse 4; M. de Feijter (Herv. school); klasse 5: R. Gijsel (R. K. school te Sluiskil; klasse 6: J. van Megen IR. K. school te Sluis kil). PARASIETEN. De regering van de Russische federatie heeft bepaald dat alle Sowjet-burgers, die een „parasi tair leven" leiden, voor een periode van twee tot vijf jaar in arbeidskampen zullen worden ondergebracht. Het persbureau Tass meldt, dat dit geldt voor „alle volwassenen, gezonde burgers die geen eerlijk werk wensen te verrichten, so ciaal nuttig werk uit de weg gaan en als parasieten leven, zodat zij de grondwettelijke plicht van de Sowjet-burger niet vervullen". Kom de nieuwe Simca bekijken en keur de formidabele: RUSH motor met 5-maal gelagerde krukas: belangrijk meer vermogen bij aanzienlijk minder verbruik. (Olie verversen om de 4.000 km!) Bij uw Simca dealer SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito - 01155-651 SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet .01152-400 SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse -01116-370 SIMCA VLISSINGEN - Garage Paul Kruger -01184-2008 Sinds 1958 heeft het Groene Kruis te Biervliet geen algemene vergadering meer gehouden. Dit bleek uit de welkomstwoorden, welke de heer M. Maas richtte tot de aanwezigen. Dit is vooral te wijten, aldus de voorzitter, aan de geringe be langstelling van de leden voor de algemene vergadering. Het is in het verleden meerdere malen ge beurd dat de aanwezige leden op de vingers van één hand geteld konden worden. De heer Maas was dan ook bijzonder verheugd dat er thans wél veel belangstel ling bleek te zijn voor deze ver gadering. Notulen van een voorgaande jaarvergadering ontbraken, even als een jaarverslag. Tot verontschuldiging van de secretaris kan worden aange voerd, dat de behandeling van het jaarverslag niet op de agen da voorkwam. Toch zou het wen selijk zijn, als de leden meer in zicht kregen in de werkzaam heden van het Groene Kruis. Wil men het Groene Kruiswerk popu lair maken, dan zal het zeker no dig zijn, dat althans degenen, die de algemene vergadering bezoe ken dit inzicht wordt gegeven. Van groot nut blijkt het wijk- gebouw te zijn, dat in het finan cieel overzicht verschillende ma len werd genoemd. Dit nieuwe gebouw bleek aanvankelijk grote bedragen van de begroting op te eisen. Deze cijfers waren echter wat geflatteerd, daar de wél toe gezegde doch nog niet ontvangen subsidies, in het volgende boek jaar verrekend konden worden. Mede door de bouw van het wijk huis en de woning voor de zuster was er over 1959 een nadelig saldo van ƒ7810,64. De inkom sten waren 16.284. Op het salaris van de wijkzus ter krijgt de vereniging een rijks bijdrage van 45 In 1960 waren de inkomsten van de afdeling, die ruim 400 leden telt ƒ21.631,65. Er was een batig saldo van 11.581,74, waar mede het kastekort van het vo rige boekjaar volledig was inge lopen. De rijkssubsidie voor het wijkgebouw is inmiddels verre kend. Op voorstel van de heer D. Dekker werd een rooster van af treding opgemaakt. Besloten werd, dat ieder jaar twee be- 49. Als Erie bij komt, staart hij nog een beetje wezenloos in het vertrouwde gezicht van Svein Langtand, die hem breed grijnzend toeknikt. „Daar ztjn we weer, zo gezegd", gromt de Sakser. „De smerige Romein had je bijna te pakken koning... maar gelukkig was Sveintje er ook nog..." Een ontstellende gedachte dringt zich aan Eric op en hij gaat duize lig overeind zitten... „Je hebt hem toch niet. „Welnee", grijnst Svein. „Hij is nog steed springlevend; alleen een beetje slap, zou ik zeggen... Zo een gewichtige gijzelaar moet je zuinig op wezen, nietwaar?" Eric krabbelt overeind, strijkt eens over zijn hoofd en volgt Svein naar de plaats waar Aëtius met zijn mannen stevig geboeid bijeen liggen. „Allemaal erbij", grinnikt Svein. „We hebben maar een veilig plek je diep in het bos opgezocht hoe wel de lui "in het kamp nog wel geen argwaan zullen hebben..." „Lafaard, verrader", sist Aëtius Eric toe, zodra hij hem in het oog krijgt. „Wordt zo mijn gastvrijheid beloond?" De Noorman haalt de schouders op. „Je smeekte om je leven toen je aan dat paard hing", snauwt hij de ander toe. „En toen je uit de benauwdheid was, ging je me te Hjf... Bovendien: wij kunnen wat sluwheid en verraderlijkheid be treft nog wel wat van heer Aëtius leren. Dat bleek wel toen we ont dekten wie heer Galdor eigenlijk was..." Aëtius schrikt merkbaar. „In de oorlog is alles geoorloofd", mom pelt hij dan. „Als dat zo is, hou dan je mond over mijn doen en laten", geeft Eric rap ten antwoord. Aëtius kijkt dreigend. „Wel, en wat wil je nu met mij beginnen?", snauwt hij de Noorman toe. „Denk niet, dat je Aëtius ongestraft ver moorden kunt, barbaar..." „Je moest eens weten, wat ik, als koning de Noren allemaal kan", glimlacht Eric. „Daar heb jij, op geblazen Romein, nog geen idee van..." Ondanks zijn hoge toon rilt Aëtius bij de blik die hem uit Erics ogen treft. „Maar", vervolgt deze, „we zullen zien... Vertel eerst eens wat is er van mijn vijftig nomaden geworden, die ik naar jou heb ge stuurd en van het antwoord dat ik hier op krijg, zal jouw lot af hangen stuursleden van Biervliet zullen aftreden, 1 bestuurslid van Drie wegen, en 1 bestuurslid van Hoofdplaat. De vergadering ging hiermede akkoord. Voor Hoofdplaat werd de heer H. Begeer als bestuurslid geko zen. Mevr. J. van HoeveCijsouw werd herkozen als bestuurslid voor Driewegen, terwijl in de vacature, ontstaan door het be danken van de heer A. van Hoe ve, werd voorzien door de ver kiezing van de heer J. J. Dhondt. In de bestuursvacature van de heer J. de Regt werd voorzien door de benoeming van mevr. S. Cijsouwvan Driel. De voorzitter bracht de heer Van Hoeve Sr, die de vereniging jarenlang als bestuurslid heeft gediend in warme bewoordingen dank voor het vele werk, dat hij steeds voor de vereniging heeft verricht. Het volgende punt van de agen da meldde de vorming van een fonds om een auto voor de wijk- zutser aan te kopen. Mej. zr. Snel, die, aldus de voorzitter, haar werk als wijkverpleegster op een voortreffelijke wijze doet, moet per dag tussen Biervliet en Hoofdplaat en naar de vele uit gestrekte polders lange afstanden afleggen op een aftands brom mertje. Enkele Biervlietse inge zetenen hebben het initiatief ge nomen om voor de wijkzuster een auto te kopen. Een lijst, die nog maar bij enkele mensen is ge weest heeft al ruim ƒ1500 opge leverd. De moeilijkheid ligt niet direct in de aanschaffing van de auto. Men vertrouwt er op, dat als de lijst in het dorp gaat cir culeren, deze voldoende zal op brengen om de zuster de be schikking te geven over een autotje. Het moeilijkste is, om de kosten van het rijden op te van-' gen. Het bestuur had er ernstige bezwaren tegen om de contribu tie te verhogen voor de auto exploitatie. Warme pleidooien werden gehouden, om de contri butie te verhogen teneinde de onkosten van het gebruik en af schrijving op te vangen. Het is onmenselijk, zo werd opgemerkt, de zuster n nacht en ontij, en in het ergste hondenweer er op de brommer op uit te laten trekken. Voor een vrijwillige verhoging voelden de aanwezigen niets. Wel werd gevraagd ouden van dagen en mensen, die het financieel niet gemakkelijk hebben, tegemoet te komen. De aanwezige leden wa ren bereid, indien dit nodig mocht zijn, de contributie met 50 te verhogen. Uit mededelingen van de voor zitter. dit naar aanleiding van gestelde vragen bleek, dat er een kans is op samenwerking met de afdeling IJzendijke. Deze afdeling kampt met ernstige moeilijk heden, daar de rijkssubsidie ver valt, nu het ledental in IJzendijke steeds terugloopt. De eenvoudig ste oplossing zou zijn IJzendijke door de zuster van Biervliet te laten bezoeken. Wanneer de zus ter de beschikking zou hebben over een auto, was dit voor haat- geen bezwaar. Ondertussen is er reeds con tact gezocht met de afdeling IJzendijke, doch beslissingen zijn nog niet genomen, daar reeds an dere besprekingen geopend zijn. Besloten werd, dat indien IJzendijke niet tot samenwer king bereid is, de contributie te verhogen. Het bestuur werd gemachtigd de nodige stappen voor een even tuele samenwerking te onder nemen, alsook, indien nodig, een contributie-verhoging voor te be reiden. De druk bezochte bijeenkomst, waar over de verschillende pro blemen bijzonder openhartig werd gesproken, werd door de voorzitter gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3