Nationale herdenking gevallenen HET PROCES-EICHMANN MOEDER WORDEN... W eeroverzicht WEERBERICHT KOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 5 MEI 1961 17e Jaargang Nr 5284 *l£erdenkinci SPIONNEN IN DE SOWJET-UNIE GEARRESTEERD Loutering RADIO de BUCK PRINS JAN VAN LUXEMBURG BEËDIGD Engels vorstenpaar brengt staatsiebezoek aan Italië EERSTE VERHOOR VAN CHALLE Moordenaar van Ameri kaanse rechter ter dood veroordeeld. Alarmtoestand in Algiers Prankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur T. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. ZESTIEN jaar geleden waren we uitbundig van vreugde. Er werden tranen geschreid en weggeslikt, er werd gejuicht en met bloemen gestrooid en aan vrijwel elk huis hing de vijf jaar verdrongen Nederlandse driekleur weer te wapperen. Eindelijk was Nederland weer bevrijd van vreemde bezetting, van terreur, angst, honger en ellende. Op dat moment besef ten we pas goed wat we hadden doorgemaakt. Het ergste van dat alles was niet de militaire bezetting geweest, ook niet de honger, hoe afschuwelijk deze vooral de laatste winter ook was. het waren vooral de onder- irukking, de terreur, de beknot- iing van onze normale demo cratische en persoonlijke vrij heid die ons het diepst hebben aangegrepen en die ons juist zo diep deden snakken naar de be vrijding. Nu zijn we al weer zestien jaar lang in de gelukkige om standigheid als volk ons zelf te kunnen zijn; niet meer te be hoeven vrezen voor onverwach te invallen, razzia's, arrestaties en terechtstellingen. Er is al weer bijna een generatie opge groeid, die de onderdrukking van de persoonijke vrijheid niet heeft gekend, die onze demo cratische vrijheden als de ge woonste zaak ter wereld be schouwt en er zelfs alweer zijn kritiek op heeft. Maar de iets ouderen, de nu vader of moeder zijnde, leidende personen in onze samenleving, zij beseffen wat dictatuur betekent. De mannen en vrouwen van deze tijd weten, hoe aan iedere dictatuur de terreur is gekop peld, hoe hierbij het wezenlijke van de mens, zijn eigen ik, zijn persoonlijke drang naar doen en laten zoals hij wil. wordt uitge rukt en hij slechts een willoos werktuig kan zijn of.... moet sterven. IN geen enkele dictatoriale staat is er een tussenweg. Men kan er zeggen: ik bemoei me niet met de politiek en doe alleen mijn werk, doch dat werk en alles wat men zou willen doen, is er op een of andere manier van hoger hand be paald. Geen mens ontkomt er aan een werktuig van die dic tatuur te zijn, bewust of onbe wust, maar altijd beperkt in zijn vrijheden. In ons en in alle westelijke volken is die drang naar vrij heid onverwoestbaar. Evenmin als het natiönaal-socialisme zal ooit het communisme of welk ander dictatoriaal regime in ons volk een natuurlijke levensvat baarheid vinden. In wezen ver afschuwen wij alle geweld en zeker dat hetgeen onze vrijheid zou moeten helpen beperken. En zonder dat geweld is geen dictatuur denkbaar. Dat bewijst tevens de innerlijke zwakte van iedere dictatoriale doctrine, dat zij alleen met terreur en geweld Onder de kop „Ridder van de geheime oorlog" maakt „Rode Ster", het orgaan van het Sow- jet-ministerie van Defensie, in het nummer van 28 april melding van een ware veldslag tussen Russische grenswachters en „een bijzonder belangrijke groep spion nen en agenten" van een vreemd land, die de Russische grens had den overschreden. Het blad noemt plaats noch da tum. Ook de nationaliteit van de spionnen wordt niet vermeld. Aan Russische kant werden een officier en een adjudant ernstig gewond. Volgens „Rode Ster" kon de groep worden ontdekt en onscha delijk gemaakt dank zij de waak zaamheid van de bevolking. Eveneens zonder plaatst en data te noemen zegt het blad dat ei in het grensgebied al verschei dene andere „imperialistische spionnen" zijnaangehouden, ■■ueze ridders van de geheime oorlog hebben een gedegen oplei ding ontvangen. Zij zijn allen op ae spionageschooi „aan de ande- ie kant van de Oceaan" geweest, voor een flink bedrag aan dol lars zijn zij bereid onverschillig welke misdaad te plegen". „RodeSter" had een foto van uitrustingsstukken die op één der spionnen waren gevonden, ten uitvoer is te brengen, maar nimmer doordat het de gemeen schappelijke wil van een volk is. Als het communisme waarlijk leefde in de volken van het Oos telijke blok, dan bestonden er geen ijzeren gordijn, geen ge heime politie, geen beperking van reis- en andere persoonlijke vrijheden. Overal waar men zoiets nodig meent te hebben, mankeert er iets aan de eerlijk heid van het principe en zijn dragers. Zij willen trachten met geweld iets in te voeren, dat in druist tegen de normale mense lijke verlangens en behoeften. Wanneer het geweld nu maar sterk genoeg is en men som mige, materiële verlangens toch enigszins kan voldoen, is er een kans zo'n bewind lange tijd vol te houden. Dat kan veertig, zes tig, misschien wel honderd jaar duren, maar ééns komt de tijd, dat het vrijheidsverlangen van de mens toch weer de overhand neemt. Daarom draagt iedere dictatuur zijn ondergang in zich. Omdat de mens geschapen is met een eigen denkvermogen en hij daardoor altijd verlangt naar zelf handelen en eigen verant woordelijkheid. Het is de na tuurlijke ontwikkelingsgang van de mens, die hem naar die ver antwoordelijkheid en vrijheid dringt. HOEWEL de viering van de bevrijdingsdag niet diep in ons volk is aangeslagen, omdat we onze nationale eenheid en vrij heid juist op Koninginnedag manifesteren, zijn wij ons toch zeker diep bewust van het weer vrij, weer ons zelf kunnen zijn. Nuchtere Hollanders als we zijn, hebben we daar echter niet telkens weer grote festiviteiten voor nodig. Doch uit het feit, dat het communisme hier wei nig aanhangers vindt en alles behalve geliefd' is, blijkt wel het best hoe we de vrijheid, onze democratische instellingen lief hebben. Het is eigenlijk iedere dag voor ons 5 mei. Waren er de dagelijkse beslommeringen niet, dan zouden we iedere dag willen juichen over het vrij zijn van ons vaderland, over het in grote lijnen ons zelf kunnen zijn. Het is onze natuurlijke aanleg en dat mogen we op de vijfde mei nog wel eens sterk beseffen. H. v. WERMESKERKEN. (Nadruk verboden.) Voorafgaande aan de nationale herdenking van de gevallenen op de Dam in Amsterdam zijn gis termiddag in drie kerken in de hoofdstad herdenkingsdiensten gehouden, die o.a. werden bijge woond door ruim 4000 nabestaan den van onze gevallenen. In de Nieuwe Zijds Kapel en de Oude Kerk waren tezamen bijna 3000 verwanten van geval lenen bijeengekomen, terwijl in de Oude Lutherse Kerk aan het Spui ruim 1000 nabestaanden aanwezig waren. In de laatstge noemde kerk waren tevens aan wezig: de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, de minis ter van Defensie, ir. S. H. Visser, de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus. de gevolgmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse An tillen, mr. R. H. Pos en mr. W. F. M. Lampe, de staatssecretaris sen van Defensie, luitenant-gene raal M. R. H. Calmeijer en kapi tein ter zee P. J. S. de Jong, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, mr. J. A. Jonkman en dr. L. G. Kortenhorst, de vice-presi dent van de Raad van State, prof. L. J. M. Beel, de Commissarissen der Koningin in de provincies Noord- en Zuid-Holland, dr. M. J. Prinsen en mr. J. Klaasesz. Tijdens de drie herdenkings diensten voerden Joodse, Protes tants-Christelijke en Rooms-Ka- tholieke geestelijken het woord. Na afloop vormden de deelne mers aan deze diensten drie lan ge stoeten die in alle stilte en met langzame pas naar de Dam trok ken. De stoet die van de Oude Lutherse Kerk kwam werd voor afgegaan door militairen van land-, zee- en luchtmacht, die de talrijke kransen met zich mee droegen. In de kop van de stoet voerden militairen de vaandels mee van het „British Legion", het American Legion", het vetera- nenlegioen Nederland en de Verzetsster Oost-Azië". Inmiddels hadden zich op de Dam reeds enige duizenden Am sterdammers verzameld, die in een stromende regen de aan komst van de stille stoeten gade sloegen. Rond het Nationaal Monument stonden erewachten opgesteld van de koninklijke marine, de koninklijke landmacht en de ko ninklijke luchtmacht. De Mari nierskapel van de koninklijke marine, o.l.v. kapitein H. van Lijnschoten, bracht zachte ko- raalmuziek ten gehore. Tegen vier uur arriveerden H. M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in een hofauto op de Dam, vergezeld door hun ge volg o,a. de hofdame van de Ko ningin jkvr. C. E B. Röell en de chef van het militaire huis van de Koningin, luitenant-generaal C. F. Pahud de Mortanges. Het Vorstenpaar werd verwelkomd door de minister-president, prof. De Quay, de burgemeester van Amsterdam mr. G. van Hall, en de voorzitters van de organise rende instanties, n.l. mr. A. B. Roosjen van het Comité Natio nale herdenking militaire geval lenen en dr. J. C. Hooykaas van (Advertentie) V - EN HEESTE SERVICE Noordstraat 84-38 Tel. 2573 - Terneuzen de Commissie Nationale herden king. Voor het eerst hadden deze or ganisaties hun jaarlijkse herden kingen n.l. samengebundeld, op initiatief van de ministerraad. Het gevolg hiervan was dat de herdenking niet slechts de geval lenen uit de tweede wereldoorlog gold, doch ellen die waar ook ter wereld, hetzij als burger, het zij als militair het hoogste offer hebben gebracht. Tussen de erewachten van de voormalige binnenlandse strijd krachten en het veteranenlegioen door betraden Koningin en Prins de trappen van het monument. Nadat zij op de bovenste trede hadden plaats genomen droeg da voordrachtskunstenares mevr. Charlotte Kohier het twaalfde couplet van het Wilhelmus, „Zo het den wil des Heren op dien tijd had geweest", voor. Gezamenlijk legden Koningin Juliana en Prins Bernhard daar na een krans aan de voet van het Nationaal Monument. Na hen volgde de minister-president, die geflankeerd werd door de minis ters van Binnenlandse Zaken en Defensie met een krans namens de Nederlandse regering. Terwijl de donkere regenwol ken plaatsmaakten voor een stralende zon betraden nog der tig' andere deputaties van bur gerlijke en militaire organisa ties het bordes rond het monu ment, dat al spoedig veranderde in één grote zee van bloemen kransen. Toen de voorzitters van de organiserende comité's de laatste krans hadden gelegd blies een hoornblazer de taptoe en „the last post", waarna alle aanwezigen een minuut stilte in acht namen. Onmiddellijk na deze stilte bracht de Mariniers kapel het „Wilhelmus" ten ge hore, dat door duizenden luid werd meegezongen. Omstreeks half vijf begon het grote défilé langs het nationaal monument. Aan het hoofd van de stoet gingen Koningin Ju liana, die gekleed was in een eenvoudig zwart ensemble, en Prins Bernhard, die het admi raalsuniform van de Konink lijke Marine droeg. Zij werden gevolgd door de aanwezige mi nisters en de vele hoge burger lijke en militaire autoriteiten. In stille eerbied trokken alleni langs het monument en terwijl het Vorstenpaar en hun gevolg zich naar een gereedstaande hofauto begaven, sloten ook de nabestaanden en belangstellen den zich bij de stoet aan. Velen konden tijdens dit défilé hun ontroering nauwelijks bedwin gen en lieten hun tranen de vrije loop. Herhaaldelijk verlieten deel nemers even de stoet om bloe men aan de rand van het monu ment te leggen; bloemen, die varieerden van grote manden met tulpen en anjers tot kleine simpele bosjes anemonen. Het gehele défilé nam ruim een half uur in beslag. Toen de stille tocht haar einde naderde en het verkeer weer bezit nam van de straten rond het „hart des vaderlands", bood het nationaal monument, omgeven door de vele halfstok hangende vlaggen en ontelbare bloemen, een indrukwekkende aanblik. „Ik zweer als luitenant-verte genwoordiger van de Groother tog de grondwet van het groot hertogdom Luxemburg te zullen eerbiedigen, zo helpe mij God". Met deze eedformule heeft Erfgroothertog Jan van Luxem burg' donderdag tijdens een be sloten plechigheid in de feestzaal van het groothertogelijk paleis in Luxemburg de functie van stadhouder aanvaard. Prins Jan legde de eed af in aanwezigheid van een parlemen taire delegatie van zes leden on der leiding van oud-premier José Bech, thans voorzitter van de Luxemburgse volksvertegenwoor. diging. Na de eed te hebben afgelegd sprak stadhouder Jan een korte rede uit. Na de toespraak werd het pro- ces-verbaal van de plechtige eed aflegging ondertekend. Dit pro- ces-verbaal zal tijdens de eerst volgende vergadering van liet Luxemburgse parlemeht worden voorgelezen. De plechtigheid nam nauwe lijks drie kwartier in beslag. In het proces-Eichmann heeft het openbaar ministerie don derdag een rapport van een SS- generaal over het breken van het Joodse vei'zet in het ghetto van Warschau ingediend. De generaal-majoor bij de SS. Jurgen Stroop, begon zijn 75 bladzijden tellende rapport aan Himmler, de leider van de SS, met de woorden: „Er zijn geen Joodse woningen meer in War schau". „Wij konden het verzet van de Joden alleen breken door dag en nacht onze schoktroe- pen meedogenloos en energiek te gebruiken. Daarom besloet ik het gehele Joodse woongebied te verwoesten door elk huizen- blik in brand te steken. Toen kwamen de Joden uit hun schuilplaatsen. Vaak bleven zij in de brandende gebouwen, tot dat zij door de hitte en de vrees om levend te verbranden ten slotte er de voorkeur aan gaven om uit de bovenverdiepingen te springen nadat zij matrassen en derkelijke naar beneden had den gegooid. Met gebroken lede maten poogden zij nog over de straat te kruipen naar gebou wen die nog niet brandden. Hoe langer het verzet duurde, des te harder werden de Waffen-SS, de politie en Wehrmaeht. Zij vervulden hun taak onvermoei baar in trouwe kameraadschap en steunden elkaar als voor- Advertentie.) Dit is de titel Vi» het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een fe» BABYSET DE LUXE beeldige soldaten. Alleen door het voortdurende en onvermoei bare streven van alle betrokke nen zijn wij er in geslaagd in totaal 56.065 Joden te pakken te krijgen, waarvan de vernieti ging kan worden bewezen. Bij dit aantal moeten nog degenen gevoegd worden die het leven lieten bij ontploffingen of in branden, maar van wie wij niet met zekerheid het aantal kun nen zeggen". Stroop werd in 1947 door een Amerikaanse krijgsraad in Da chau wegens het laten dood schieten van gijzelaars in Grie kenland ter dood veroordeeld. Later werd hij aan Polen uitge leverd, waar hij na een proces in september 1951 in Warschau werd terechtgesteld. De eerste getuige was don derdagochtend mevrouw Frieda Mazia, een voormalige verpleeg ster uit Sosnoviece in Oost- Silezië. Zij vertelde dat er naar schatting 100.000 Joden in Pools- Silezië woonden, toen de Duit sers dit gebied binnentrokken. In de eerste dagen van de be zetting staken de Duitsers syna gogen in brand, waarbij de Joden die zich in de gebouwen bevonden levend verbrandden. Vervolgens vertelde mevrouw Mazia over het recruteren van Joden uit Sosnoviece voor dwangarbeid. Eerst werden de Joden van de straat opgepakt door Duitsers die in vracht auto's rondreden, „als honden vangers die jacht maakten op loslopende honden". Later kreeg de plaatselijke Joodse raad be vel om voor arbeidskrachten te zorgen. De getuige beschreef een „actie" van de Duitsers in juni 1942. Zij werkte toen in het Joodse ziekenhuis van Sosno viece. „De mensen werden van de straat opgepakt. Wij zagen hen groepen bejaarden en ver lamden meenemen. Alle bewo ners van het oudeliedentehuis werden meegevoerd. Ook moe ders die pas een kind hadden gekregen namen zij mee en kin deren van de kinderzaal, die zij uit de ramen in de vrachtauto's gooiden". „Een jonge Jood, Harry Blu- menfrucht, die lid was van de Zionistische jeugdbeweging, werd gegrepen toen hij poogde wapens te krijgen. De Duitsers folterden hem dagenlang, maar hij schreeuwde„Ik zal niets zeggen, ik ben toch opgeschre ven". De Duitsers konden hem niet begrijpen en zij bewonder den hem zelfs. Gewoonlijk hin gen zij mensen op, zódat allen het konden zien, maar Harry voerden zij 's ochtends vroeg weg en hingen hem op, toen het nachtelijk uitgaansverbod nog van kracht was", aldus mevrouw Mazia. De volgende getuige, dr. Meir Dvorjzecki, bescheef het lijden van de Joden in Wilna, nadat de Duitsers in juni 1941 Oost- Polen waren binnengetrokken. Een vrouw had hem verteld hoe ongeveer 10.000 Joden in een bos in de omgeving werden doodgeschoten. Zeif was zij als door een wonder aan de dood ontsnapt. Volgens de getuige ruimden de Duitsers eerst de Joodse mannen uit de weg, zoals onder wijskrachten, schrijvers en rech ters. Het ghetto van Wilna werd beschouwd als „het voorvertrek voor de vernietiging". Vaakf spraken de bewoners over zich», zelf als over doden. Met de hoeveelheid voedsel die in het ghetto werd verstrekt kon men het slechts één tot twee maan den uithouden. Het rantsoen be droeg niet meer dan één vijlt, tiende tot één tiende van het. nodige. Rekening houdend met' het extra-voedsel dat binnenge smokkeld werd zouden alle Jo.- den binnen acht jaar zijn ge storven, ook zonder de vernie tigingscampagne van de Duit sers. De getuige sprak in dit verband van „muzelmannen", omdat de mensen die de hon gerdood nabij waren dekens om zich heen sloegen tegen de koude. Dr. Dvorjzecki vertelde dat hij tegen het einde van de oorlog deel uitmaakte van een groep Joodse gevangenen, die van het concentratiekamp Dachau naar elders werd overgebracht. Bij Baden-Baden in Zuid West- Duitsland werden zij uit de trein gehaald en naar een meer gebracht. „Wij realiseerden ons dat zij van plan waren ons te verdrinken". Een tevoren afge sproken teken werd gegeven, waarop de gevangenen zich in het bos verspreidden. 83 vluch telingen werden gered door een colonne Franse tanks. Dr. Dvor jzecki had een poging gedaan om bij het Franse leger te komen, maar hij was niet toege laten toen bleek, dat hij slechts 39 kg woog. Een driejarig meisje dat te voorschijn kwam uit een schuil plaats in het ghetto van Wilna, waar zij door haar moeder bijna een jaar lang in alle stilte ver borgen was gehouden, opende haar mondje en zei: „Mammie, mag ik nu huilen?" Aldus Aba Kovner in zijn getuigenis. De moeder had het kind voortdu rend voorgehouden dat het geen geluid mocht maken omdat het misschien buiten de schuil plaats gehoord kon worden. VERANDERLIJK In de warme lucht die don derdag na de passage van enkele zwakke fronten tot over ons land doordrong steeg het kwik op vele plaatsen in Nederland ..lügin Elizabeth en prins Philip van Engeland brengen 'n staatsiebezoek aan Italië. Foto: Tijdens baar bezoek aan een kinderpaviljoen van het Rode Kruis in Rome, deelde koningin Elizabeth toffees uit. Ex-generaal Maurice Challe is donderdag in een arrestan tenauto van de Sante-gevange- nis naar het Parijse gerechtsge bouw vervoerd voor een eerste verhoor. Challe gaf zich over op 26 april nadat hij de revolte van de generaals in Algiers geleid had. Hij werd diezelfde dag naar Parijs overgebracht en gevangen gezet. In West Palm Beach in de Amerikaanse staat Florida is een man ter dood veroordeeld, die heeft bekend een rechter en zijn vrouw te hebben ontvoerd en hen in de Atlantische Oce aan te hebben verdronken. De beklaagde, Floyd Holzap- fel, had het echtpaar Chilling- worth zes jaar geleden vermoord in opdracht van een collega van Chillingworth, Joseph Peel, die vreesde dat Chillingworth mede delingen zou doen over de acti viteit van benden waarbij zij beiden betrokken waren. Peel werd vorige maand tot levens lange gevangenisstraf veroor deeld. In Florida worden executies uitgevoerd door middel van de elektrische stoel. Gedurende de nacht van woens- Ipn ten doel om voorbereid te zijn dag op donderdag was de stad Algiers geheel van de rest van het land afgesloten. De gehele stad was omsingeld door zwaar bewapende troepen van leger en politie, die alle verkeer uit en naar de stad tegenhielden. Op tal van belangrijke punten waren versperringen opgeworpen. Ook in de stad zelf waren omvangrij ke maatregelen getroffen voor de bewaking van overheidsgebou wen. De algemeen vertegenwoordi ger der Franse regering in Al giers, Morin, die woensdagavond naar Parijs had moeten vertrek ken. stelde zijn vertrek op het allerlaatste ogenblik uit. Naar donderdagmorgen werd vernomen, hadden de maatrege- op mogelijke verrassende aanval- le van commando's van de „ge heime legerorganisatie", die vol gens ontvangen inlichtingen van plan zouden zijn geweest aansla gen te plegen op bepaalde auto riteiten of gebouwen op te bla zen. De nacht is in Algiers overi gens kalm verlopen. Het ministerie voor Algerijnse Zaken in Parijs heeft medege deeld, dat het alarm in Algiers een oefening gold, om te laten zien hoe snel de stad van de bui tenwereld kon worden afgeslo ten. Tijdens de alarmtoestand wer den de normale huiszoekingen voortgezet, aldus het ministerie verder. tot 20 graden. Nog zuidelijker, in Midden- en Zuid-Frankrijk n.l., werd zelfs 25 tot 30 graden bereikt. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat deze warme lucht zich lang boven het con tinent zal kunnen handhaven. Boven Noord-Frankrijk ontwik kelde zich gistermiddag reeds een warmtestoring, die naar het noordoosten trok. De bijbeho rende onweders hadden in de avond reeds een groot deel van België bereikt. Het ziet er naar uit dat van daag bij ons na de passage van de storing, hetgeen met regen en onweersbuien gepaard zal gaan, de wind naar zuidwest zal draaien. Er zal dan weer koelere lucht binnenstromen, waarin echter ook enkele op klaringen kunnen worden ver wacht. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. Koeler. Enkele opklaringen, maar plaat selijk enkele buien. Matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind. M VRIJDAG 5 MEI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder v.m. n.m. 4.46 5.08 5.21 5.43 6.01 6.23 6.11 6.33 Mei 5 5.04 20.10 0.03 9.02 6 5.02 20.12 1.05 10.09 7 5.00 20.14 1.49 11.21 8 4.58 20.L5 2.26 12.36 9 4.57 20.17 258 13.52 10 4.55 20.18 3.26 15.08

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1