Het gist en borrelt in Kongo Radio en Televisie DE BRONZEN ADELAAR WOENSDAG 3 MEI 1961 17e Jaargang Nr 5282 Twijfel en jaloezie doen vijandschap toenemen MARKTBERICHTEN RESULTAAT VAN OVERLEG IN LAOS De gemiddelde levensduur van de kleurling VLIEGTUIGINCIDENT OP CUBA NEGENTIEN DODEN BIJ BRAND IN ENGELS PLAATSJE WASSERIJBEDIENDE VERMOORDT ZIJN VERLOOFDE IN BOS BIJ HEERDE Beschuit is licht en toch zo vol energie. Verkorring arbeidstijd voor werknemers onder G.S.W.-regeling FIDEL CASTRO NAAR MOSKOU DE VRIJE ZEEUW In de Kongo is de rust nog steeds niet weerge keerd. Weliswaar is de be langstelling voor dit gebied verminderd, omdat elders op de wereld, met name in Laos, op Cuba en in Alge rije de poppen aan het dan sen waren, dat neemt niet weg dat de moeilijkheden in Midden-Afrika nog tot ernstige bezorgdheid aan leiding blijven geven. President Tsjombe van Katan ga werd nu weer het middelpunt van een oplaaiend conflict. Hij is in Kongo de enige aanvoerder, die van het begin af aan voor stander is geweest van een deling van het voormalige Belgische be. zit in afzonderlijke staatjes. Reeds tijdens de ronde-tafelcon ferentie te Brussel verdedigde Tsjrmbe het standpunt, dat Ka- tanga zichzelf kon en zichzelf wilde Iredruipen en niets te ma ke, wilde hebben met de stam- jiiv in het overige gebied van de kolonie. Zijn argumenten von der. helaas geen gehoor. Te Brus sel erd geoordeeld, dat Katan ga een onverbrekelijk geheel vormde met de overige provin cie-- en dat de andere delen van de Kongo geen middelen van be- staan zouden hebben, indien het rijke mijngebied Katanga zelf standig werd. i iad men toen onmiddellijk in- g ion, dat een samenwerking vi». kleine staten in federatief v <and verkieselijker zou zijn, d.v een kunstmatig te vormen eenheid vol meningsverschillen, d zouden wij heden ten dage Z! net na de kinderziekten van e bevrijdingsroes - toch een n lijke samenwerking van ziii-'andige republieken tot - >d hebben zien komen. Die u g heeft Brussel evenwel v de geboorte al afgesneden en Verenigde Naties tobben nu niet alleen met een te vroeg geboren couveusekindje, maar ook met een ziekelijke, aan som mige ledematen verlamde baby. TOCH DOORGEZET Tsjombe is een man die weet wat hij wil. Hij is beter ge schoold en door meer ervaring wijzer dan de overige leiders in Kongo. Hij heeft tijdig be grepen, dat hij meer nut heeft van de blanken in zijn provin cie, dan van een verdrijving van alle vreemdelingen. Hij heeft ondanks alle bevelen uit Brus sel en Leopoldstad zijn wil doorgezet en Katanga zelfstan dig gemaakt. Hij heeft er gelijk voor gezorgd, dat het in zijn gebied niet tot wilde tonelen kwam. Hij heeft de economi sche bloei van het mijngebied niets in de weg gelegd, maar in tegendeel beschermd door ter stond een krachtig en goed be wapend leger te formeren. Tsjombe is voor degenen die hem te Brussel of Elisabethstad hebben ontmoet, ook een sym pathieke figuur gebleken. Hij maakt de indruk elk voorstel vriendelijk te overwegen, maar gaat dan toch onwrikbaar ver der in de koers die hij persoon lijk de juiste acht voor zijn land. De blanken in Katanga bewonderen hem om zijn stand vastigheid, zijn volk draagt hem op de handen, de Kongolezen buiten Katanga daarentegen zijn boos op hem, omdat hij de eenheid van de staat weer streeft en het inkomen van de andere provincies heeft afge sneden. Bovendien zijn ze jaloers op zijn voorspoed. Het is geen wonder, dat er moeilijkheden ontstonden, toen president Tsjombe tijdens een conferentie te Coquilhatstad in Evenaarsprovincie onontvanke lijk bleek voor de nieuwe voor stellen van Kasavoeboe's minis ter van Buitenlandse Zaken, Bomboko, want die voorstellen gingen lijnrecht in tegen de af spraak van Tananarive, waar uiteindelijk de Kongolese fede ratie werd geboren. IARKT ROTTERDAM Rotterdam, 2 mei 1961. Op de veemarkt te Rotterdam v en in totaal aangevoerd 4225 tui. vee, zijnde 270 vette koeien e os-en; 1150 gebruiksvee; 691 kalveren170 graskalveren; 1524 nuchtere kalveren; 12 var- 1 - 46 lopers; 28 biggen; 55 paaiden; 95 schapen of lamme ren L48 weide/zuiglammeren; 30 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,503,35; Vette kalveren 2,202,90; Slacitpaarden 2,302,70, alles per kg. Graskalveren 260460; Nuchtere kalveren ƒ48—-ƒ65; Lopers ƒ100—ƒ140; Biggen ƒ50 ƒ75; Schapen 80110; Lammeren ƒ70—ƒ100; Kalf- en melkkoeien f980—ƒ1300; Vare koeien ƒ680—930; Vaarzen 620 920; Pinken 400—560, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: iets aanvoer, kalme handel en veranderde prijzen; Vette kal veren: wat meer aanvoer, vlotte a ndel en iets hogere prijzen; 1 raskalveren: aanvoer als vori ge week, redelijke handel en on veranderde prijzen; Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, handel redelijk en goed prijshoudend; Lopers en biggen: iets ruimer aanvoer, flauwe handel en prijzen onveranderd; Slachtpaarden: aanvoer minder, handel stug, iets hoger in prijs; Schapen en lam meren: iets meer aanvoer, stroe ve handel, constante prijzen; Kalf- en melkkoeienruime aan voer, stijve handel en prijzen als vorige week; Vare koeien: rui mer aanvoer, stugge handel, ruim prijshoudend; Vaarzen en pin ken tamelijke aanvoer, levendige handel en prijzen onveranderd. In Laos is maandagavond een einde gekomen aan de strijd in het belangrijke frontgedeelte ten zuiden van Van Vieng, aan de weg tussen Vientiane en Loeang Prabang. Dit was het resultaat van het eerste geslaagde contact tussen vertegenwoordigers van de linkse en de rechtse strijd krachten, aldus is dinsdag te Vientiane bekendgemaakt. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Rotterdam, 2 mei 1961- Klei-aardappelen 35 mm op waarts, voor het binnenland: Bintje 710. Voeraardappelen 12,75. De prijzen zijn berekend per 100 kg en op de handelsvoor- vaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappe len op wagon, schip of auto. De gemiddelde levensduur van een kleurling in Zuid-Afrika is circa twintig jaar korter dan die van een blanke, terwijl de ge middelde blanke man 64,57 jaar wordt is de gemiddelde levens duur van een kleurling slechts 44,92 jaar. De gemiddelde levens duur van de Aziaat ligt hier on geveer tussen in: 56 jaar. Dit blijkt uit cijfers die het Zuidafrikaanse bureau voor sta tistiek en volksstelling heeft ge publiceerd. Cijfers omtrent de levensduur en de Afrikaanse be volking van de Unie zijn vrijwel niet voorhanden. Eerst drie jaar geleden werd de registratie van geboorte en overlijden van Afri kanen verplicht gesteld. De levensduur van de blanke Zuidafrikancn is ongeveer gelijk aan die der inwoners van de Westeuropese landen. Voor Ne derland, Engeland en de Ver. Staten zijn de cijfers 71, 68 en 67 jaar. De gemiddelde levensduur van de gemiddelde Indiër is ech ter 32,45 jaar. De betrekkelijk korte levens duur van de kleurlingen is voor een groot deel een gevolg van de hoge kindersterfte. Van de 100.000 kleurlingenbabies sterven de eer ste drie jaar bijna 20.000. De kin dersterfte in deze periode bij de blanke bevolkingsgroep is 5000 op de 100.000. VERDRONKEN De 71-jarige heer P. Jansen, gewoond hebbend Eersteboezem- singel 24 te Papendrecht, is maandag in de achter zijn wo ning lopende vliet verdronken. De man was gewend om vroeg op te staan. Vermoedelijk is hij door de duisternis misleid in de vroege ochtend in de vliet te recht gekomen. GEEN VERVANGER! Misnoegd en geprikkeld ver liet Tsjombe met zijn minister van Buitenlandse Zaken de con ferentiekamer. Op het vliegveld werd hij gevangen genomen door zijn tegenstanders. Zij voelden zich gekwetst en be ledigd. De vraag rijst, of Katanga zelfstandig zou kunnen blijven bij een val van Tsjombe. Hij is vrijwel de enige autoriteit in zijn land en er is geen enkele capabele vervanger. Zou de ge vangenschap lang duren, dan zou ook het goed bewapende Katangese leger zonder aan voerder van formaat komen te staan. De Belgen mogen zich met de politiek niet inlaten, met een burgeroorlog nog min der. Katanga zou zijn zelfstan digheid spoedig verliezen als de centrale figuur, die de touwtjes tot nog toe in eigen handen hield, plotseling geen aanwij zingen en bevelen meer zou geven. De ervaring die Tsjombe nu heeft opgedaan, zal evenwel tot gevolg hebben dat hij zich min der snel buiten zijn grondgebied zal begeven, dat hij wantrou- wender wordt ten aanzien van de overige Kongolese macht hebbers, met andere woorden, dat de vorming van de federatie in gevaar komt. EN DE V.N.? Voor de Verenigde Naties is de situatie daardoor ook ver scherpt. Zij hebben nu eenmaal beslist, dat Kasavoeboe presi dent is van de gehele Kongo lese republiek. In Katanga on dervinden de troepen der V. N. allerlei tegenwerking. Uitbeta lingen werden er zelfs onmoge lijk gemaakt, omdat Tsjombe meende voldoende op eigen zaken te kunnen stellen en niet afhankelijk wou zijn van de zogenaamd centrale regering te Leopoldstad. Mocht Tsjombe door Kasa voeboe of andere negerleiders blijvend worden uitgeschakeld dan zullen de V. N. niet aarze len onmiddellijk Katanga onder het centrale beheer te brengen. Reeds lang dringen (vooral de vroegere koloniale) landen aan op verwijdering van de Belgi sche officieren uit het Katan gese leger, controle op de be wapening van deze deelstaat, economische inschakeling van het mijngebied in de ontwrichte economie van de reststaten en oplegging van het gezag der V. N. aan Elisabethstad. Maar zolang Tsjombe nog de leiding houdt, zo lang zal ook Katanga zijn zelfstandigheid bewaren, al is het tegen de autoriteit van de UNO in. Het gist en borrelt in Kongo. Inplaats van een ver broedering doen twijfel en jaloezie de vijandschap toe nemen. Voorlopig kunnen de V. N. hun troepen niet terug trekken, want prompt zou de burgeroorlog in alle hevig heid ontbranden. Een slij tageproces is nog niet in zicht. Het zal lang duren, alvorens in de voormalige Belgische kolonie de rust is weergekeerd. (Nadruk verboden.) Een passagier van een toestel van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij „National Airlines" dat op weg was van Marathon naar Key West, heeft de piloot met een mes gedwongen op een Cubaans vliegveld te landen. Hij verliet het toestel op San Anto nio de los Banos. Na ongeveer 3 uur oponthoud kreeg de pilcot toestemming de reis voort te zet ten. Het toestel was met acht passagiers en een bemanning van drie uit Marathon vertrokken. De man, wiens naam en natio naliteit niet bekend zijn, vertel de de piloot dat de „sterke man" van de Dominicaanse republiek generalissimo Trujillo, hem 100.000 dollar had geboden om Casfro te vermoorden. Hij waar schuwde de vlieger dat hij bin nen een half uur bij Havanna wilde zijn en dat hij anders het toestel zou laten verongelukken. Een brand in het Engelse stad je Bolton heeft maandagavond neg-entien mensenlevens geëist. De brand ontstond in een pak huis, op de vierde verdieping waarvan de „Top Storay Club" was gevestigd. Vijftien personen werden door het vuur ingesloten en kwamen om, vier stierven aan verwondingen nadat zij zich in de 24 meter lager stromende rivier hadden geworpen. Vier personen overleefden de sprong en zijn gewond in het ziekenhuis opgenomen. Eerst na twee en een half uur was de brandweer het vuur meester. Acht doden zijn vrouwen. De 27-jarige wasserijbediende H. J. E. uit Elburg heeft in de nacht van zondag op maandag zijn verloofde in een bos bij Heer- de van het leven beroofd. Het slachtoffer is de 23-jarige fabriekarbeidster J. van B. uit Koenderlo. Omstreeks twee uur in de nacht van maandag op dinsdag heeft de dader, die in Heerde in pension is, zich in overspannen toestand bij de po litie aangegeven. Op zijn aanwijzingen werd het lijk van het meisje gevonden in een greppel in het bos aan de Elburgerweg bij Heerde. E. heeft mej. Van Beek, met wie hij on dertrouwd was, door een klap met een hamer op het hoofd ge dood. (Advertentie.) Met ingang van 1 mei 1961 is de wekelijkse arbeidstijd voor werknemers, die zijn geplaatst onder voorwaarden van de ge meentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling, met anderhalf uur verkort. De wekelijkse werktijd is vastgesteld op 46% uur. Dit neeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid in een circulaire aan de gemeentebesturen medegedeeld. Gelet op de ontwikkeling in het bedrijfsleven acht de staatssecre taris het verantwoord een tweede fase voor de geleidelijke vermin dering van de wekelijkse arbeids tijd voor deze werknemers door te voeren. Hij stemt er mee in, dat deze arbeidstijdverkorting door het college van B. en W. wordt gerealiseerd door toeken ning van een vrije zaterdag in een aaneengesloten periode van veertien dagen. De arbeidstijd Premier Fidel Castro van Cuba zal zich waarschijnlijk binnen kort naar Moskou begeven om de Leninprijs in ontvangst te ne men welke hem dezer dagen is toegekend, zo heeft het Sowjet- persbureau Tass dinsdag uit Ha vanna gemeld. In een vraaggesprek met de correspondent van Tass aldaar zei Castro, dat hij de prijs niet als een persoonlijke onderschei ding beschouwde, maar als een „buitengewone eer voor het Cu baanse volk, dat zich krachtig te weer heeft gesteld tegen de imperialistische agressie en ex ploitatie en voor de nationale soevereiniteit en de vrede". per week moet echter gemiddeld 46% uur bedragen. De G.S.W.- commissie moet voor het invoe ren hiervan worden gehoord. Bij overschrijding van de dagelijkse arbeidstijd van 8% uur moet nog de afzonderlijke goedkeuring van de arbeidsinspectie worden ver kregen. Gelet op het stadium waarin deze aangelegenheid verkeept, wil de staatssecretaris de bepalingen der regeling nog ongewijzigd la ten. Over de uren, waarmede op grond van het bovenstaande de arbeidstijd gemiddeld wordt ver kort, dient dan ook het loon te worden doorbetaald alsof elke week 48 uur was gewerkt. Als zich plaatselijk omstandig heden voordoen, die onoverkome lijke bezwaren opleveren ten aan zien van de toepassing van het in de circulaire gestelde, is de staatssecretaris bereid een gemo tiveerd voorstel tot afwijking daarvan te bezien. Een dergelijk voorstel moet vergezeld van het advies van de G.S.W.-commissie en door tussenkomst van de be trokken rijksconsulent voor sociale bijstand en complementai re arbeidsvoorzieningen aan de staatssecretaris worden toege zonden. De staatssecretaris vraagt in de circulaire extra aandacht voor maatregelen die tot verhoging van de piroduktiviteit kunnen lei den, met name voor wat de socia le werkplaatsen betreft maatre gelen op het gebied van organi satie en efficiency. De heer Rool- vink spreekt tenslotte de hoop uit, dat als gevolg van de verkor ting der arbeidstijd geen produc tieverlies ontstaat. DONDERDAG 4 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gr.; 7.45 Morgengebed en over weging; 8,00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Mid dagklok; 12.04 Gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Zonnewijzer; 13.20 Promenade ork.; 14.00 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gram. Natio naal progr.; 14.45 Nat. herden- Advertentie.) c S door 11) (Nadruk verboden.) ,,De Keizer heeft wel een zekere som tot zijn beschik king, maar, zoals je weet, heeft die kale Restauratie-regering hem nooit één enkele som van het jaarlijkse inkomen betaald, dat zij plechtig overeenkwamen hem geregeld te doen toekomen. Natuurlijk zijn wij overtuigd, dat het leger zich als één man achter hem zal scharen. Het leger zal voor hem door het vuur gaan en hem naar de over winning voeren. Maar het meest verknochte leger ter wereld kan niet bestaan zonder geld en de Keizer bezit weinig, zo goed als niets. Het bericht van zijn triomftocht door Frankrijk zal Parijs bereiken, lang voordal hij er zelf kan zijn. Hierdoor zal zijn geërbiedigde en corpulente majesteit koning Lodewijk de tijd hebben, naar Engeland of naar Gent te vluchten en dan kan hij alles wat z'n koninklijke handen maar uit zijn schatkist te pakken kunnen krijgen, mee nemen. Nu, De Marmont, be grijp je wat de ernstige zaak is, die er mij toe gebracht heeft je hier te ontmoeten vijf en twintig kilometer van Grenoble, waar ik eigenlijk op het ogen blik moest zijn." BARONESSE ORCZY ,,Ja! Ik begrijp dat daar ern stige moeilijkheden schuilen," zei De Marmont ernstig, „maar de Keizer hoeft zich daar niet het hoofd over te breken. Ik ben rijk goddank! en „En God zal je voor die ge dachte zegenen, beste De Mar mont, maar een groot fortuin is niets, vergeleken bij wat er voor een leger nodig is. De Keizer zal heus wel spoedig zijn troon her overen en dan zal zo nodig al het geld van Frankrijk tot zijn beschikking zijn, maar, vóór dat die heerlijke tijd aanbreekt, zul len er moeilijke weken doorge maakt moeten worden. Gedu rende die weken moet het leger betaald en gevoed worden en jouw kapitaal, beste De Mar mont, zou stel dat de Keizer je offer zou willen aanvaarden, slechts een druppel op een gloeiende plaat zijn. Wat zijn twee, zeg drie miljoen, terwijl de Keizer veertig, vijftig miljoen moet' hebben." Deze keer wist De Marmont niets te zeggen. Hij zat stil en somber voor zich uit te staren. „Daarover kwam ik nu eigen lijk met je spreken," ging Eme ry verder, nadat hij nog even achterdochtig naar het belang stellende gezicht van de Engels man had gekeken, „altijd dan verondersteld, dat monsieur op onze hand is." „Net zo min op uw hand, als op die van de tegenpartij, kapi tein", zei Clyffurde een beetje ongeduldig. ,,Ik ben maar een handelsman, zoals ik u al zei: een toeschouwer bij dit spel van politieke conflicten. De Mar mont weet dit heel goed, anders had hij mij niet gevraagd hem te vergezellen en evenmin zou hij mij een paard aangeboden hebben, dat me in staat stelde dit te doen. Maar als u het lie ver heeft, kan ik wel een wan deling gaan doen, terwijl u deze ernstige zaken bespreekt." Hij zou al opgestaan zijn, als Emery hem niet dadelijk tegen gehouden had. „U neemt het me toch niet kwalijk, mijnheer," zei de dokter onhandig. „Helemaal niet. Het is zeer natuurlijk, dat u zulke ernstige dingen liever samen wilt bespre ken. Laat mij intussen eens naar onze maaitijd gaan kijken. Ik heb een gevoel, dat de frican deau net lekker is. Binnen tien minuten zal er geserveerd wor den. Bekommer u dus niet om mij, want ik vind het heus veel prettiger niets van die gewich tige aangelegenheden te weten, die jullie nu gaan behandelen." Emery hield hem niet tegen, toen hij opstond om naar bin nen te gaan. De twee Fransen bogen over de tafel naaT elkaar en waren alweer druk in ge sprek, zo gauw de vreemdeling hen de rug toegedraaid had. Clyffurde streek met de hand over zijn voorhoofd en stapte de kleine herberg binnen. Hij riep luid om Annette en vroeg om nieuws over de gebakken omelet en de fricandeau. „Je had best vrijuit kunnen spreken, waar hij bij was, Emery," zei De Marmont, toen Clyffurde in de herberg verdwe nen was. „Hij interesseert zich niet voor politiek. Hij is tegelijkertijd een vriend van de graaf van Cam- bray en van de handschoenen maker Dumoulin. Hij is op onze Bonapartistenclub geweest en Dumoulin staat voor hem in. Je ziet dat hij geen militair is." „Ik veronderstel, dat je er ook zeker van bent, dat hij geen Engelse spion is," merkte Emery droogjes op. „Natuurlijk ben ik daar zeker van," beweerde De Marmont met klem. „Dumoulin kent hem al jaren door zaken. Hij is in de handschoenenhandel in Enge land; zijn belangen zijn zuiver commerciëel. Hij is hier geko men met een aanbevelingsbrief voor de graaf Van Cambray, van een wederzijdse vriend in Engeland, die in zijn eigen land een verbazend belangrijke man schijnt te zijn en die ook zeer door de graaf geacht wordt. An ders kon je er zeker van zijn, dat die koppige aristocraat nooit een handelsman als gast in zijn huis zou hebben ontvangen. Maar het was bij Dumoulin, dat ik Bobby Clyffurde voor het eerst ont moette. Wij vonden elkaar nog al geschikt en sinds die tijd hebben wij veel samen gereden. Hij rijdt uitstekend en ik was erg blij, dat ik hem zo nu en dan eens een paard kon aanbieden. (Wordt vervolgd.) king te Amsterdam; 15.00 Her denkingsdienst in de Oude Lu therse Kerk te Amsterdam; 16.00 Kranslegging bij het Nationaal monument; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Kerkkoor en in- str. ens.; 18:15 Sportrubr.; 18.30 Pianorecital; 18.50 Sociaal per spectief, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Ra diokrant. Nationaal progr.: 19.30 Gram.; 19.58 Rep. bij het Natio naal Monument op de Dam te Amsterdam; 20.00 Stilte bij het Nationaal monument; 20.02 Wil helmus, geznogen op de Dam te Amsterdam; 20.04 Koorz.; 20.35 Gram.; 21.05 Muzikale discussie; 21.50 Periodiekenparade; 22.00 Orgelconc.22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boek- bespr.; 23.00 Platennieuws; 23.30 Huizen voor de toekomst, lezing; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Tulpen- rallye 1961; 8.20 Gr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groente man; 9.15 Gram.; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Kamerork.; 11.45 Boekbe spreking; 12.00 Zang en orgel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Dansmuz.; 13.00 Nieuws, meded. en beursber.; 13.30 Lich te muz.; 14.00 Klarinet en piano; 14.30 Gram.; Nationaal program ma: 14.45 Zie Hilversum I; 16 45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Jazzmuz.; 17.50 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nws; 18.15 Voor de jeugd; 18.30 Lichte muz.; (8 'tb Sportpraatje; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Kinderkoor; 19.25 Nationaal programma: 19.35 Zie Hil/ersum I. 20.35 Kamerkoor; 21.30 Chitra, hoorspel; 22.30 Nws, beursber. v. New York en meded.; 22.45 Act.; 23.00 Sportact.; 23.10 Discotaria; 23.50 Tulpenrallye '61; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Amus. ork.; 12.30 Weerbe- richht; 12.35 Gram.; 12.50 Koer sen; 13.00 Nws; 13.15 Kamermu ziek; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 Kamermuz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws; 19.30 Lezing; 19.40 Gram.; 19.50 Polit. praatje; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Orkestconcert; 22.00 Nws; 22.15 Intern, radio universiteit; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: Nationaal program ma: 19.15 Filmverslag v. d. Nat. Herdenking te Amsterdam; 19.35 Documentaire film; 19.50 Doden herdenking op de Waalsdorper- vlakte; 20.10 Pauze; 21.0022.40 De Vliegenvanger, TV-spel. VL. BELG. TV: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Filmreportage; 19.45 Kunstbezit; 20.00 Nieuws; 20 30 Speelfilm; 22.10 Filmrep.; 22.35 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5