eintnurs ja! >e <0 VITA Nederland vierde Koninginnedag De gebeurtenissen in Kongo HET PROCES-EICHMANN De kwestie-Laos Na de opstand in Algiers ER BEVOLÖNC T.V, TELEVISIE RADIO de BUCK HGOGWATER HET WEER ZON- en WEERBERICHT MAANSTANDEN, te De Bilt, geldig van dinsdag- ER HAAK- EN DAMSPELEN ngen en DINSDAG 2 MEI .1961 17e Jaargang Nr 5281 EERSTE BLAD Bijna vijftig meisjes van de drumband „Margaretha Sinclair" uit Den Burg op Texel stonden maandag morgen om vier uur al naast hun bed om zich te steken in het kleurige uniform van hun band. Zij waren onge twijfeld de eersten die zich opmaakten om te defileren voor Koningin Juliana, die weliswaar zondag verjaar de, maar die gisteren door het Nederlandse volk werd gehuldigd. Koning Hoessein gaat weer trouwen. Vandaag eerste Amerikaanse bemande raketvlucht? DE STAKING IN DE LONDENSE HAVEN DE EEN-MEIVIERING IN MOSKOU TREINONGELUK IN TURKIJE loge 3373 LANDEN lis U mode zoekt' j BOEKHANDEL /AN DE SANDE om In neven- pgeleid. de Metssl- Malchertn an Noord- Zeeuws ^lacisslraal 1 65, mondeling ©De ZHELDE iSS'NGEN leodora, d. van Eduard Laere en Jobine Th. osjesweg 85). i-aangiften21 april. 23 j., jm. (won. te en Pieternella Janna jd. 22 april. Walter acke, 24 j., jm. (won. je) en Jozephina Em- dorp, 25 j.. jd. Herman IS j., jm. (won. te Sas en Wilhelmina Maria j., jd. 24 april. Frede- van der Kant. 19 j.» te Utrecht) en Lucia erkman, 19 j„ jd. 27 Frans Willem van 55 j., jm. en Johanna de Ridder, 21 j.. jd. oltrekkingen: 22 april Clara van den Hemel, na Sügje de Graaf. 32 Dordiecht). 26 april- rnout Ba rent sen. 59 j- Adriana Lansen, 57 j- el). 27 april. Maarten n de Velde, 20 j. er\ Carolina Jongman, Dordrecht 19 april. Daniël Jaco- ongelen, 84 j. (won. te april. Willem Cornells 1 j., echtg. van Neel- Emma Regina Apo~ 88 j., geh. gew. me^ Koevoets. JtNELZEN. van 21 t/m 27 april in deze gemeente ge ls, Korenbloemstr. 12, irg; L. den Hamer, J. 9, van Hoek: A. van Vermeerstr. 11. van van Zweden, Zuid- an Zaamslag; M. van Scheldekade 6, va» P. A. C. M Burg. Geillstr. 3S, en: L. A. Ornek, Leis naar Vlissingen; M. J- nme, Tuinstr. 16. naar A. A, Lauret, Marij- laar Hilversum: wed. ijn Harte, Schoolweg 1; C. A. Tissink, Beu- ïaar Rotterdam: J. J- nkamplaan 51, naar Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 4S ct. Losse nrs 9 ct. Ver-schijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Het was een kleurige groep met sierlijke blauwe capes, Mau ve baretten met een witte pom- ■)oen en witte koordjes en glan zende instrumenten, die zich gis- .erochtend inscheepte om vanaf dit Waddeneiland de tocht naar het verre Soestdijk te beginnen. Maar ook eiders in het land waren er matineuze feestgan gers. Daaronder bevonden zich de 45 deputaties van de plaatsen die „elegen hebben of nog liggen aan de voormalige Zuiderzee. Op hen richtte zich gisteren vooral -ie koninklijke belangstelling. Overigens kwam gisterochtend het feestvertoon wat aarzelend op gang. Reeds zondag, op de verjaardag van de Koningin, wapperde van vele particuliere woningen de Nederlandse drie kleur, omdat 30 april nu eenmaal bij het Nederlandse volk inge- urgerd is als Koninginnedag. In Soestdijk was het gister- c-htend reeds voor acht uur een drukte van belang. Zij die offi- ieel voor het défilé waren uitge. nodigd, werden met reusachtige bussen aangevoerd uit vrijwel 11e hoeken van het land. Velen droegen bloemen bij zich, maar er waren ook typische geschen ken van de plaats waaruit de feestgangers gisterochtend waren vertrokken. Maar de bloemen voerden wel de boventoon en de talrijke bloemen kooplieden die zich langs de Baarnseweg hadden opgesteld, deden goede zaken, evenals de verkopers van feest- speldjes en vlaggetjes. Los van de officiële groep wa ren er toch ook nog honderden die aangelokt door het zonnige weer. vroeg uit hun woonplaats naar Soestdijk waren gereisd om hun vorstin geluk te wensen met haar verjaardag. Toch komt de leden van de studenten estafetteploeg uit Lei den de eer toe, de eerste stappen te hebben gezet naar Soestdijk. In de nacht startte deze uit dertig leden bestaande ploeg. De studenten legden ieder ongeveer 2 kilometer af en om half zeven maandagochtend strekte de Leid- se student A. Blussé uit Oud- Alblas zijn vermoeide benen uit in het hotel tegenover het paleis. Het is een traditie geworden, dat het collegium van het Leidse studentencorps de jarige vorstin een oorkonde aanbiedt welke oor konde door de estafettelopers wordt meegedragen. De sprint naar Soestdijk verliep ook zon dagnacht zonder moeilijkheden ef jPen trotse praeses van het studentencorps, de heer A. H. D. Ingen Housz, bood samen met de andere bestuursleden de Konin gin om even voor half elf gister ochtend deze oorkonde aan. Daarmee was tevens het sein ge geven voor het massale défilé dat hierop volgde. Koningin Juliana had lachend en wuivend net bordes van het paleis betre den, gevolgd door Zijne Konink- ijke Hoogheid Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke. De vorstin was gekleed in een lindegroen aeux pièces, terwijl de Prins een donkerbruin costuum droeg. De 11 insessen waren gestoken in voorjaarspakjes. De grootste georganiseerde groep die dit jaar aan het bloe- mendefilé deelnam was een af vaardiging van de algemene Ne derlandse vereniging „Het Groe ne Kruis". Deze vereniging, die dit jaar haar 50-jarig jubileum VMTLheeft in 1960 herdacht, dat in 1900 al in verschillende plaat selijke afdelingen individueel met het kruiswerk werd gestart. Nadat de groepen het bordes waren gepasseerd, stelden zij ach op het gazon voor het paleis op. De gezinsverzorgsters doden daar hun schorten af en vorm den in hun groene jurken oen enorm kruis, dat in de hoekon werd opgevuld door de „witte" wijkverpleegsters. Iedere Groene-Kruis groep bracht een pop mee voor de jari ge Koningin. Deze poppen zijn on de afdeling arbeidstherapie van het sanatorium Zonnegloren m Soest aangekleed in de unifor men van de groep die zij ver tegenwoordigen. De verpleeg sters- en kraamverzorgsterspop pen hadden zelfs een verkleind zilveren model van het officiële insigne op. Dit insigne, waarvoor aan de hoofdinspectie toestem ming moest worden gevraagd, zijn speciaal voor deze gelegen heid gemaakt. H.K.H. Prinses Wilhelmina sloeg van achter één der paleis- ramen het défilé gade. Spectaculair was het défilé van bijna duizend inwoners van Zuiderzeegemeenten. Alle 45 plaatsen waren vertegenwoor digd. De Volendammers in hun pofbroeken, de Kamper paling boeren. de fleurig geklede meis jes uit Spakenburg, de Friezen uit Lemmer en Workum, maar ook de vertegenwoordigers uit Opperdoes, Medemblik en Har derwijk. De Koningin en haar familie genoten kennelijk van deze spon tane hulde en de landsvrouwe kwam handen te kort om de ge schenken in ontvangst te nemen. Geschenken, die varieerden van boerenkaas tot Makkumer aar dewerk, van gedroogde groenten tot Muidense moppen en van zaad tot Opperdoese ronden. Dit laatste geschenk moet wel een wereldprimeur zijn geweest, want men verzekerde ons, dat deze nieuwe aardappel normaliter eerst in juni klaar is voor de con sumptie. Maar de Koningin was er blij mee, en liet de opmerking, dat dit geen O ppercioese ronden maar eerstelingen waren, voor wat ze was. Veel tijd was er niet om met al deze Zuiderzeevertegenwoordi- gers te praten, maar de hartelijk heid, waarmee de geschenken in ontvangst werden genomen, was er niet minder om. Een Westfriese volksdansgroep zorgde voor sen aardig nter- mezzo op het gazon voor het paleis. Weliswaar werd de viool muziek af en toe overstemd door voorbijtrekkende muziekkorpsen, maar de in de folkloristische cos. tuums gestoken West Friozen lieten zich daardoor niet van de wijs brengen. Een dankbaar ap plaus van de koninklijke familie deed de dansers glunderen van plezier. Tussen de verenigingsdelega ties, wandel- en gymnastiek clubs liepen de individuele bur gers. Sommige met dure boeket ten in de hand, andere met een voudige voorjaarstuiltjes. Rappe handen van padvindsters en gid sen schikten de kleurige bloe menweelde langs de bordestrs- den. Een bordes, dat bedolven ging onder de bloemenpracht. Bijna tienduizend personen hebben voor Koningin Juliana en haar gezin gedefileerd en op deze dag hun aanhankelijkheid be tuigd en gedeeld in de vreugde rond de verjaardag van de vor stin, soms met een eerbiedige buiging, maar soms ook met een handzwaai en een welgemeend „Gefeliciteerd hoor" Toen het défilé beëindigd was, loste zich ook het levende Groe ne Kruis op dat de zusters en gezinsverzorgsters op het gazon hadden gevormd. In de tuin van het paleis ontving dé Koningin tenslotte de besturen van de Baarnse en Soester samenwer kende Oranjeverenigingen die dit défilé hadden voorbereid. Maar toen nog werden tiental len geschenken aangedragen die voor de jarige waren bestemd; maar door de drukte niet per soonlijk konden worden aange boden. President Tsjombe van Katan ga bevond zich maandag om streeks het middaguur nog steeds in gevangenschap te Coquilhatstad. De Kongolese leiders hebben maandag hun besprekingen in de commissies van de conferentie te Coquilhatstad voortgezet. Aan genomen wordt dat de conferen tie donderdag zal eindigen. In Leopoldstad is maandag vernomen dat veertig Ghanese soldaten van de strijdmacht van de Verenigde Naties, die vrijdag na een gevecht met Kongolese soldaten te Francquihaven ont- Koning Hoessein van Jordanië heeft zijn volk meegedeeld dat hij weer gaat trouwen. Zijn nieuwe echtgenote zal Moena el Hoessein zijn, die volgens de koning uit een gewoon gezin komt. Zijn eerste huwelijk, met prin ses Dina Abdel Hamid, is vier jaar geleden door echtscheiding ontbonden. Uit dit huwelijk is een dochter geboren, prinses Alia. Prinses Dina heeft Engelse li teratuur gedoceerd aan de uni versiteit van Cairo. wapend werden, naar Loeloea- burg in de provincie Kasai zullen worden overgevlogen. Men zoekt naar een andere groep Ghanezen die het oerwoud zijn ingevlucht. Een woordvoerder van de Ver. Naties zei te Leopoldstad dat twee Britse en twee Zweedse leden van een controlegroep van de Ver. Naties te Francquihaven voorlopig als „vermist en ver moedelijk dood" worden be schouwd. Drie andere Zweden van de groep zijn naar- Loeloea- burg overgebracht. Elfhonderd Indonesische mili tairen zijn maandag te Kifoefoe begonnen zich in te schapen aan boord van een Amerikaans troe pentransportschip om naar In donesië terug te keren na hun diensttijd in Kongo. Zij lagen te Kitona waar nu Tunesische troe pen van de ^.N.-macht gelegerd worden. Een woordvoerder van de V.N. heeft gezegd dat er on danks het vertrek van de Indo nesiërs nog 20.000 man van de Ver. Naties in Kongo zijn. Een Kongolees persbureau heeft gemeld te Leopoldstad ver nomen te hebben dat Tsjombe maandag per vliegtuig naar Leo poldstad zou worden overge bracht. Een foto van premier Ts.jombe van Katanga, toen hij in de tuin van zijn villa in Coquithal- stad, tijdens een persconferen tie scherpe kritiek uitte. o.a. aan het adres van president Kasavoeboe. (Adv.) 1 BONAFIDE SERVICE «GELEIDELIJKE BETALING N00RDSTR. 84-86 IEL 01(50.2573 TERNEUZEN Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart heeft of ficieel meegedeeld, „dat waar schijnlijk vandaag" de eerste Amerikaanse bemande raket- vlucht zal worden ondernomen. De Britse minister van Arbeid, Hare, heeft er maandag bij de stakende havenarbeiders in Lon- een op aangedrongen het werk te hervatten in het belang van het land en de haven van Londen. Hij zei in het Lagerhuis dat de deel nemers aan de onofficiële staking hun geschil in behandeling moe ten geven bij de bevoegde auto riteiten. In de helft van de Lon- dense havens wordt niet gewerkt. Het geschil gaat over tewerk stelling van niet ingeschreven arbeidskrachten in één van de delen van de havens. Volgens minister Hare ligt er ongeveer dertigduizend ton aan bederf onderhevige koopwaar in het havengebied. Vleesimporteurs overwegen vlees per vliegtuig uit Rotterdam en andere plaatsen op het vaste land van Europa te laten komen. Aan böord van door de staking getroffen schepen bevindt zich veertienduizend ton vlees. De rechtbank in Jeruzalem heeft maandag de behandeling van de zaak tegen Eichmann voortgezet met het horen van een aantal getuigen, die de Nazi's kort na het uitbreken van de oorlog tegen de Oost- europese Joden hebben begaan. Eén van deze getuigen, de in Polen geboren Zvi Pachter, ver haalde van een „dodenmars" van 2.000 Joden van Rubesjof naar Lublin, in Polen, een af stand van 120 km. Alle mannelijke Joden tussen 15 en 60 jaar hadden op decem ber 1939 opdracht gekregen zich op het marktplein van Rubesjof te verzamelen, waarna deze dodenmars begon. Er waren orders dat niemand mocht' spreken of omkijken, op straffe van doodgeschoten te worden. Van tijd tot tijd liep iemand uit de rij, waarna men een schot hoorde. Op de plaats waar de nacht werd doorgebracht, werden on geveer 200 mannen weggevoerd. De volgende dag, toen de tocht werd voortgezet, lag er bloed langs de kant van de weg, doch er waren geen lijken te zien. De getuige vertelde verder hoe er in de loop van de mars telkens mannen uit de groep werden weggehaald en in de rug- geschoten. na eerst met geweer kolven geslagen te zijn. De SS-ers die het transport vergezelden, vroegen elkaar hoeveel Joden zij hadden neer geschoten. De een zei 89, een andere 102. Vooral op de derde dag van de dodenmars was vol gens getuige de slachting vrese lijk. In de loop van de dag kwa men de nog resterenden in een dorpje aan. waar de groep in tweeën werd gesplitst. Eén groep werd weggevoerd. De andere groep arriveerde tenslotte bij de grens van het door de Rus sen bezette deel van Polen, waar zij echter door de Russen werden teruggedreven; hierop keerde zij terug naar het plaat sje Sakol, waar zij door Polen en Oekrainers, die medelijden met hen hadden, werden gehol pen. Op een vraag van de procu- Kapitein Kong Lae, de leider van het linkse „nationale mili taire comité" in Laos, heeft vol gens een bericht van het Sow- jet-persbureau Tass verklaard, dat de rechtse Laotiaanse re gering niettegenstaande haar oproep om de strijd te staken, zondag nabij Vang Vieng mili taire operaties op touw heeft gezet. In een vraaggesprek met een correspondent van Tass verklaarde de kapitein„Wij willen vrede in Laos. De strijd is echter nog niet voorbij. De vijand heeft zijn plannen niet opgegeven". Intussen is prins Norodom Sihanoek. het staatshoofd van Cambodja, maandag in Pnom Penh teruggekeerd, nadat hij in Loeang Prabang de crematie van de vorige vorst van Laos had bijgewoond. Prins Sihanoek stelt pogingen in het werk om in Laos een bestand te organi seren. In verband hiermee worden prins Soevanna Phoema, de neutralistische oud-premier van Laos en zijn minister van Voor lichting vandaag in Pnom Penh verwacht. In Nieuw Delhi, waar de in ternationale commissie voor toezicht op een bestand in Laos bijeen is, zag men maandag de toestand wat hoopvoller in. De commissie, waarin vertegen woordigers van India, Polen en Canada zitting hebben, bereikte namelijk een eenstemmig ak koord over een rapport aan Engeland en de Sowjet-Unie, waarin zij meldde gereed te zijn in Laos aan het werk te gaan. zodra genoemde twee landen daartoe het sein geven. Engeland en Rusland waren samen voorzitter van de in 1954 gehouden Geneefse conferentie over Indo-China. Volgens diplomatieke kringen in de Indiase hoofdstad ziet de situatie in Laos er ook „merk baar beter" uit, nu prins Soe vanna Phoema heeft voorge steld bestandsbesprekingen te houden in „niemandsland". Tot dusver stond de linkse groep in Laos er steeds op. dat dergelijk overleg in door haar bezet ge bied zou worden gehouden. Koning Savang Vatthana van Laos is, naar gemeld wordt, tegen een internationale confe rentie over Laos. Prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, heeft op een persconferentie gezegd van koning Savang te hebben vernomen, dat hij alleen een con ferentie van staatsburgers van Laos als wettig beschouwt. Deze mededeling schept nieuwe onzekerheid over de vredesvoor- uitzichten. De prins, die vorig jaar de in ternationale conferentie over Laos voorstelde die volgens de huidige plannen op 12 mei in Genève moet worden gehouden, zei dat hij zijn inspanning voor deze bijeenkomst staakt als ge volg van de houding van koning Savang. Afgezanten van de strijdende partijen zouden maandag trach ten het eens te worden over een slaken van het vuren. Het is niet bekend of zij elkaar werke lijk getroffen hebben. reur-generaal hoeveel van de 2.000 Joden, die uiteindelijk waren vertrokken, in Sakol waren terechtgekomen. ant woordde de getuige „misschien honderd". Een klein aantal van de over levenden, waaronder de getuige, wist uiteindelijk Russisch ge bied te bereiken, waar zij door de Joodse bevolking werden opgenomen. Een volgende getuige vertelde over de onmenselijke behande ling van de Joden in het ghetto van Sonak. Hij vertelde hoe een Jood, die de wetsrollen uit een brandende synagoge trachtte te redden, door de Duitsers in het vuur werd teruggedreven en levend verbrandde. Later wer den 10.000 van de 13.000 Joden van Sanok en omgeving ge deporteerd. Van de overblijven- den werden er later 500 bijeen gedreven en doodgeschoten. In de deportatietreinen wer den de Joden in wagons, waar normaal plaats was voor acht paarden of 40 mensen, opeen- geplakt. In de wagon waarin deze getuige zat, waren er 103. Een derde getuige legde ver klaringen af over de gruwelen tegen de Joodse bevolking van het Poolse district Ciechanow. Ook daar waren de Joden in een ghetto ondergebracht, waar zij aan de wreedste en meest onmenselijke behandeling wer den blootgesteld. Sommigen werden opgehangen, zogenaamd omdat zij niet wilden werken. Hun lijken bleven 24 uur aan de galg hangen, als waarschu wend voorbeeld. Anderen wer den geslagen en gemarteld. Zie ken werden zonder meer dood geschoten. Mensen werden uit hun huizen gesleurd en ge dwongen mee te doen aan hard loopwedstrijden. Bij elke wed strijd werden de vijf laatst aan komenden opgehangen. Tijdens deze getuigenverhoren verloor één der toehoorders op de publieke tribune zijn zelfbe heersing en schreeuwde naar Eichmann„Bloedhond, moor denaar". Snikkend werd de man uit de zaal geleid. Later bleek, dat van zijn 62 familieleden er slechts vier de oorlog hadden overleefd. De Franse minister van Voor lichting, Terrenoire, heeft giste ren op een persconferentie te Parijs meegedeeld dat er in het Franse moederland 350 arresta ties en honderden huiszoekin gen zijn verricht. Hij zei dit nadat 's middags een aantal vooraanstaande minister bij president De Gaulle verslag had uitgebracht over de groot scheepse zuiveringsoperatie na de ineenstorting van de opstand van de generaals. De waarnemende minister van Binnenlandse Zaken, Frey, heeft president De Gaulle mee- In Moskou is maandag het feest van de arbeid op de tradi tionele wijze gevierd met een grote parade op het Rode Plein, die door de gehele Russische top leiding werd aanschouwd^De eer ste ruimtevaarder, majoor Joeri Gagarin, had een ereplaats aan de linkerzijde van premier en partijleider Chroesjtsjef gekre gen. Miljoenen televisiekijkers in de Sowjet-L'nie en in Europese lan den konden de reusachtige troe- penscijouw volgen. De Russische minister van Landsverdediging, maarschalk Rodion Maiinofski, die rechts van Chroesjtsjef stond, verklaar de in zijn traditionele één mei-toe spraak dat de „imperialistische mogendheden een verbetering van de internationale toestand belemmeren". „De imperialistische staten ma ken zich schuldig aan een bewa peningswedloop. Zij maken van West-Duitsland de gevaarlijkste oorlogshaard van Europa. Verder nemen zij steeds meer hun toe vlucht tot militaire maatregelen om de in kracht toenemende be vrijdingsbewegingen in Afrika, Azië en Latijn-Amerika met de weid te onderdrukken", aldus de Russische minister. Maiinofski verklaarde verder dat de Sowjet-Unie „het zich niet kan veroorloven geen acht te slaan op de jongste oorlogsvoor bereidingen van de Westerse lan den. „Hel Sowjetvolk dat er naar streeft de wereldvrede te verster ken. volgt do manoeuvres van de imperialistische aanvallers met aandacht. Het stelt alles in 'net werk om de Sowjet-weermacht nog verder te versterken en de militaire afweerkracht van zijn vaderland te vergroten. Leger en vloot van de Sowjet- Unie zijn thans uitgerust met de modernste wapens, die beter en krachtiger zijn dan iedere uitrus ting. die welk leger ook ooit beeft bezeten", aldus de Russi sche minister van Landsverdedi ging. Maarschalk Maiinofski stond bij het uitspreken van zijn rede boven on het mausoleum waarin de stoffelijke overschotten van Lenin en Stalin zijn bijgezet. gedeeld dat de politie onder meer vier zware machinege weren, een aantal lichte ma chinegeweren, dertig' geweer- granaten en een aantal andere granaten heeft gevonden. De minister van Justitie. Mi- chelet, heeft, aldus Terrenoire, gezegd dat degenen die betrok ken zijn bij de mislukte op stand. snel zullen worden be recht. De ministers van Algerijnse Zaken en van de strijdkrachten, Joxe en Messmer, brachten ver slag uit over hun bezoek aan Algerië en zeiden tot de conclu sie te zijn gekomen dat de over grote meerderheid in het leger trouw is gebleven aan generaal De Gaulle. Toen Terrenoire het over de zuivering had, zei hij dat bin nenkort beslissingen zullen wor den genomen over een aantal benoemingen en overplaatsin gen. Over de verblijfplaats van de ex-generaals Salan, Jouhaud en Zeiler is nog niets bekend. Terrenoire deelde mee dat de luchtmachtgeneraal Nicot ervan wordt verdacht het vertrek van de ex-generaals Challe en Zei ler uit Frankrijk te hebben ver gemakkelijkt. In een café te Constantir.e ,s maandag een granaat ontploft. 27 mensen werden gewond, van wie twee ernstig. In Oran is een Franse luite nant door een onbekende dood geschoten. Ock in deze ulaats is een granaat in een café gewor pen. Vijf mensen liepen verwon dingen op. Nabij Istanbul is zondag een boemeltrein achterop een snel trein gereden. Dertien personen zijn gedood en ongeveer vijftig gewond, van wie enkelen ern stig. ZON PLAATSELIJK REGEN. Ten westen van Schotland ligt een depressie, waarvan de fron ten maandag over de Britse eilanden naar het oosten be wogen. De bijbehorende regen zone bereikte in de avond het zuidwesten van Nederland en zal vandaag langzaam verder naar het noordoosten trekken. Er moet dus plaatselijk regen worden verwacht. Het is mogelijk, dat na de passage van de fronten enkele opklaringen voorkomen. het eerst in het zuidwesten van het land. De wind, die uit richtingen tussen zuid en zuidwest zal waaien, zal matig tot vrij krach tig zijn en lucht aanvoeren waarin de temperaturen niet veel zullen veranderen. medegedeeld door het K. N. M. I. MAAN DINSDAG 2 MEI op onder op onder v.m. n.m. Mei Rreskens 2.47 3.22 2 5.10 20.05 22.04 6.34 Terneuzen 3.22 3.57 3 5.08 20.07 23.11 7.15 Hansweert 4.02 4.37 4 5.06 20.09 8.04 Walsoorden 4.12 4.47 5 5.04 20.10 0.03 9.02 ochtend tot dinsdagavond. Dezelfde temperaturen. Aanvankelijk plaatselijk regen, later enkele verspreide opklarin-

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1