UIT DE PROVINCIE SPC FR 1VÈNTA koelkasten Het Veerse Gat gesloten RADIO «ie BUCK Rede van Soekarno Binnenlands nieuws Russische eisen op kernstop-conferentie BEURSO VERZICHT Brits-Russische oproep tot staakt het vuren in Laos V 0 E T B A OOSTBURG. SLUIS SLUISKIL. Voor de GEZONDHEID van Uw gezin en...van Uw portemonnaie FR1VENTA koelkasten: 425, 48Q en 210 1 - vanaf f 498,- Voor demonstratie en kleurenfolder: ER MOET EEN EINDE KOMEN AAN HET KOLONIALISME IN WEST-IRIAN KENNEDY OVER CUBA STEMMING VIEL HEEL ERG MEE IN WASHINGTON Nederland—Hon op T.V. TENNIS (Adv.) wmma m II M. «Ie Koningin neemt in gezelschap van <le Commissaris der Konin gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de werkzaamheden op en om «1e 7 caissons, die thans «le verbinding vormen tussen Wal cheren en Noord-Beveland, van nabij in ogenschouw. (Vervolg van vorige pagina. Bij de feitelijke sluiting van het Veerse Gat worden in alle caisson-openingen de schuiven gelijktijdig neergelaten. Voor ïedeie opening is een apart be wegingswerktuig aanwezig. Lr zullen 56 geselecteerde ar beiders en technici donderdag op de caissons staan om dit laatste sluitingswerk te verrichten. Voor het neerlaten van 56 onderschui ven en nog eens 56 bovenschui- ven is de tijd niet ruim gemeten. Er is vrijwel geen tijd over om eventuele storingen op te sporen en te verhelpen wanneer één of meer schuiven mochten weige ren. Hoewel al het mogelijke is gedaan om vooraf een goede af dichting te krijgen moet er vol gens Rijkswaterstaat toch reke ning worden gehouden met de ongelijkheid van zekere onder- loopsheid onder de caissons door. Hoe groter het verval, hoe gro ter de stroomsnelheden in de opengebleven sehuifopening, of onder de caissons, zullen oplopen. Het is bij zeer grote snelheden niet denkbeeldig, dat dan drem pelmateriaal wordt meegenomen, waardoor tenslotte zelfs de standzekerheid van de caissons in gevaar zou kunnen komen. De gesloten schuiven in de door- laatcaissons vormen nog maar een dunne afscherming in het Veerse Gat, die niet in staat er< Raadsleden Partij van de Arbeid bijeen In ..De Eenhoorn" vond een ver gadering plaats van raadsleden en candidaatraadsleden die in de verschillende gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen zitting heb ben voor de Partij van de Arbeid. De belangstelling was zeer groot. De heer A. Schipper, burge meester uit Kruiningen, hield een inleiding over de gemeente begroting, de samenstelling daar van en de gevolgen hiervan in de gemeentepolitiek. Na de pauze vonden vele aan wezigen aanleiding hierover vra gen aan de inleider te stellen. Met een woord van dank voor het gebodene sloot de vooratter, de heer G. J. van Oorschot uit Sluis, deze goed geslaagde vergade ring. Filmavond In het Jeugdgebouw van de Ned. Herv. kerk werd de laatste bijeenkomst gehouden van de ontspanningsvereniging ,,De In stuif". Voorzitter de heer M. Leenhouts kon voor deze bijeenkomst een groot aantal belangstellenden welkom heten. Hoofdschotel voor «leze avond was ongetwijfeld de prachtige film: „Sabu en de To verring". Nieuw Ioonconflict Nadat vorige week donderdag bij de Compagnie Néerlandaise de l'Azóte in Sluiskil, na inwil liging van de eisen van de werk nemers de arbeidsrust terugkeer de is op het daarnaast gelegen cokes-bedrijf de Association Coöp Zélandaise t ruim 600 werknemers) op alle afdelingen eyeneens ongenoegen tot uiting gebracht over de lonen. In eer ste instantie is van werknemers zijde een beroep op de onderne mingsraad gedaan. Deze heeft aan de directie voorwaarden overhandigd, die nagenoeg ge lijk zijn aan de eisen van het personeel van de C. N. A., te we- i tenvervoersvergoeding, kle- dingtoelage. voorschotten op proauktiepremiën en herziening van de werk-classificatie. Verder diende men het verzoek in de spaarpremiën op te trekken. De leden van de onderne mingsraad hebben gistermiddag aan de directie lijsten overhan digd, die door bijna alle werk nemers waren ondertekend. Van directiezijde deelde men mede. dat met de drie vakcen trales contact was opgenomen en dat donderdag besprekin gen tussen directie en bonds- bestuurders worden gehouden. Vrijdag zullen vakbondbe stuurders en de gezamenlijke directies uit Sluiskil en Sas van Gent spreken over de pensioen regeling. Ook over dit deel van de arbeidsvoorwaarden bestaat sinds geruime tijd onenigheid. Deze bijeenkomst was reeds vastgesteld vóórdat de nieuwe eisen w;aren ingediend. Fabrieksschoorsteen wordt gesloopt Het slopen van een 65 meter hoge schoorsteen schijnt onder normale omstandigheden voor op dit gebied gespecialiseerde siopers een eenvoudig karweitje te zijn. Gewapend met springla ding dwingt men de hoge schoor steen op verschillende plaatsen door de knieën te gaan en de rest van het sloopproces laat zich ge makkelijk raden. Bij de trouwe industriedienaar van de „Association Coop. Zé landaise de Carbonisation G. A.. die een voetdiameter van vier meter heeft, een onderdikte van 1 meter en een bovenaikte muur van 35 cm, zullen drie stel .slo- pershanden er ongeveer 3 weken over doen. Deze langdurige sloop, vanzelfsprekend zo genomen uit veiligheidsoogpunt, geschiedt door de heren J. en T. Koppenha gen uit Rotterdam vader en zoon) en de uit Den Haag af komstige sloper de heer P. Hof stede. Na een 65 meter lange klim partij aan de binnenzijde zullen onbevreesde en rappe slopershan den de pijp doen. verdwijnen. Dit als onderdeel van het gedeeltelijk, slopen ener gasbatterii. Succes op culturele dag Zondag werd te Roosendaal een streek- en provinciedag ge houden voor alle leden van de K.A.J. uit Zeeland en Brabant. Ook de jeugdleden uit de Ka naalzone reden met enkele bus sen richting Rosendaal om aan de culturele ontmoeting deel te nemen. Zang, voordracht en mu ziek vormden onderdelen van het programma waarin men indivi dueel en gezamenlijk het „cultu reel" kunnen toonde. De heer M. v. d. Branden, alhier, trad in deze wedstrijd met succes voor het voetlicht en wist een zeer eervolle „eerste, met aanteke ning" te behalen. Dit tot uitbun dige vreugde van zijn dorpsge noten, die onze met lof bekroon de „kleinkunst-artisl" in triomf naar huis vergezelden. bedoeld is om stromen te weer staan. Zo snel mogelijk zal dan ook het zandlichaam voor en achter de caissons worden opge bouwd. Vooral ook om de onder- loopsheid in de grove steenlagen onuer de caissons te smoren zal in de eerste weken zonder ophou den zand aan weerszijden van de caissons gespoten worden. Dit jaar zal dan 3,5 miljoen ku bieke meter zand worden ver werkt. Men had alle voorzorgs maatregelen getroffen om bij de plaatsing van de laatste caisson eventuele moeilijkheden 't hoofd te bieden. Rekening houdend met bijv. stranding van de caisson lag een Phoenix B.X.-caisson geheel voor gebruik gereed. Op de wal langs het kanaal van Walcheren stonden bovendien nog enkele eenheidscaissons met opzetstuk- ken opgesteld, waarvan er acht te water waren gelaten. Toen het koninklijk jacht gis termiddag op enige afstand van de caissons voor anker ging, streken de talrijke rijk gepavoi- seerde vaartuigen, die ook rond het Veerse Gat ligplaats hadden gekozen, de vlag. Om zes minu ten over vier lag de laatste cais son op zijn plaats. De burge meesters van Veere, Vrouwen polder en Wissenkerke, waren de eerste die officieel de caisson beklommen en met de hoed in de hand de Koningin op de „Piet Hein" toejuichten en daarmee was de plechtigheid rondom de laatste caisson en het Veerse Gat voorbij. De Koningin debarkeer- de in Noord-Beveland. waar zij het boekwerk „Tussen afsluit- dammen en Deltadijken" kreeg aangeboden door de archivaris H. P. de Bruin en de technisch- ambtenaar van rijkswaterstaat M. H. Wilderom. Ook ontving de Vorstin hier een mandje lams oren, een plantje dat op de schor ren groeit en min of meer als spinazie wordt toebereid. 'n R.S Slokvis product VOOR SERVICE EN KWALITEIT No. 8186 N«>or«!straa! ï'crneuzeii (01150) 2573 H Premier Verwoerd van Zuicï- Afrika heeft in een brief aan de te Johannesburg verschijnen de „Sunday Express" verklaard, dat de Zuid-Afrikaanse vlag in het midden het embleem van de Britse vlag zal blijven vertonen. Ook al verlaat de Unie op 31 mei het Gemenebest. Ook zal het Engeis dezelfde plaats behouden als officiële taal, naast het Afri kaans. President Soekarno van Indo nesië heeft vrijdagavond in een rede in Los Angeles verklaard dat een einde moet worden ge maakt aan het .kolonialisme in West-Irian", dat hij een kanker gezwel in Azië noemde. Het. is in het belang van de wereld dat dit kolonialisme niet lang voort duurt, aldus de president die sprak aan een diner dat hem werd aangeboden door de Raad voor Internationale Kwesties President Kennedy wilde op zijn persconferentie in Washing ton niet nader ingaan op de toestand op Cuba. Zijn verkla ring van donderdag achtte hij voorlopig voldoende. De presi dent zei donderdag dat de V. S. niet van plan zijn om Cuba aan de communisten prijs te geven en dat zij, als de veiligheid van Amerika bedreigd wordt, des noods alleen tussenbeide zuilen komen om de communistische sociale leer van van Los Angeles. Wij stellen geweld tegenover geweld;, bedreiging tegenover be dreiging, actie tegenover actie en zullen dat blijven doen tot dat onze broeders in West-Irian met ons in vrijheid zijn her enigd, zo verklaarde hij. Hij merkte op dat Indonesië buitenlandse politiek neutralis- tisch en niet-gebonden wordt genoemd. „Wie kan neutraal zijn. in deze wereld van vandaag wanneer de toekomst zelf van de mensheid wordt bedreigd? Wie kan niet-gebonden zijn wanneer het kolonialisme en imperialis me nog bloeien en nog agressief zijn in de wereld, wij, zijn niet neutraal en zullen nooit neutraal zijn zolang het kolonialisme en imperialisme, waar en in welke vorm ook. bijven bestaan." Indonesië had de liberale de mocratie en economie moeten afwijzen en moeten overgaan tct geleide democratie en econo mie. „Ons doel is het socialisme maar niet een spiegelbeeld van het Europese socialisme. Het onze zal Indonesisch socialisme zijn, gebaseerd op de werkelijk heid van ons land. „Er zal geput worden uit de sociale en econo mische leer van de Islam, de het christen- BOERDERIJ BRAND. Omstreeks twaalf uur maan dagmiddag is brand uitgebroken op het landbouwbedrijf „De Leeuwerik", bewoond door de heer Cortenoever aan de Hallse- dijk (gemeente Brummen). De brandweren van Voorst en Kla- renbeek wisten het woonhuis te behouden. Zeven kalveren kwa men in de vlammen om. Een tweejarige fokstier, die door de rook was bedwelmd, moest wor den afgemaakt. De landbouw- schuur biandde tot de grond toe af. DRIE INBRAKEN IN EEN NACHT In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn er in Den Haag drie inbraken gepleegd, die in totaal een buit hebben opge leverd van ƒ11.000. Drie man nen drongen een sigaretten- fabriek in de Binkhorstpolder binnen, waar ze 70.000 sigaret ten stalen. Ze zijn kennelijk ge stoord door de nachtwaker, want vijf dozen werden nog op de stoep teruggevonden. Aange zien een getuige in de omgeving een auto had zien staan, kon de politie het spoor van deze man nen al spoedig vinden. Dezelfde nacht nog werd de 19-jarige loodgieter E. aangehouden en zaterdag volgden de 38-jarige los werkman P. V. en de 34- jarige los werkman J. M. De helft van de buit kon de politie in beslag nemen. In een kantoor aan de Benoor- denhoutseweg werd een brand kast opengescheurd, waaruit «wee geldkistjes met totaal 2.500, werden gestolen. Tenslotte drongen inbrekers een kledingmagazijn aan de Grote Marktstraat binnen. In de directiekamer braken ze alle bureau's open en een muur kluisje. Daaruit namen ze een kistje met 115 gouden munten en penningen uit de periode 1750 tot 1900 ter waarde van 5.000. RAAD CONTRA BURGEMEESTER IN SLENAKEN. Met vier tegen drie stemmen heeft de gemeenteraad van Sle- naken besloten de burgemeester, de heer A. H. L. Speetgens, ont slag te verlenen als gemeente secretaris. De burgemeester heeft meegedeeld van dit raads besluit in beroep te zullen gaan bij de Kroon. Sedert vorig jaar zijn er moeilijkheden tussen de burgemeester en de uit 7 leden bestaande raad. Een oppositie groep van vier leden is tegen wat zij noemt, het eigenmachtig optreden van de burgemeester. De verwijten zijn onder meer gericht tegen het feit, dat de burgemeester in de eerste acht maanden van 1960 geen enkele raadsvergadering heeft willen be leggen. Ook zou de burgemees ter niet of veel te laat raadsbe sluiten uitvoeren. De Commissaris van de Ko ningin in Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houben, heeft reeds enige tijd geleden bemiddeling ver leend ter oplossing van de pro blemen. oenetratie tegen te gaan. dom. de economische analyse Men vroeg Kennedy om com- van Marx, de ervaring van de mentaar op een bericht in de V. S., Frankrijk, China, aldus „New York Times", waarin ge- Soekarno. zegd wordt dat de president tegen het advies van minister PRESIDENT SOEKARNO Rusk en onderminister Bowles De onverwachte gebeurtenis sen in Algiers en Frankrijk ge durende het afgelopen week einde waren vanzelfsprekend van invloed op de koersontwik keling voor de aandelenmarkt op de Europese beurzen. De eer ste reactie op een dreigende burgeroorlog in Algiers en Frankrijk moest de niet-officiële ochtendhandel van gistermor gen opvangen. Dit gebeurde met een koersdaling voor enkele hoefdfondsen van circa 20 tot 25 punten. Philips bijvoorbeeld fluctueerde gistermorgen van 1140 tot 1166, terwijl Hoogovens verhandeld werden van 1041 tot 1065. Kon. Olie deed 147 tot ƒ148,50. Op de laagste koersen volgde, gedurende de ochtend- handel, een scherp herstel als gevolg van een gunstig bericht uit Parijs over de toestand al daar. De omzetten in de mor genuren waren niet in verhou ding tot de koersfluctuaties. De officiële beurs gaf bij de ope ning koersverliezen voor- de internationale waarden te zien tot ruim 20 punten. Van enige nervositeit was op het Damrak absoluut geen sprake. De stem ming op de overige Europese beurze i gaf eveneens koersda lingen te zien. Dat Wall Street j.l. ongeanimeerd sloot was gisteren van ondergeschikt belang. Gedurende de gehele beursduur bleef het in Amster dam zeer rustig. Opmerkelijk was echter dat vooral certifica ten Hoogovens opliepen van 1050 tot 1067. De voorgaande slotkoers was 1070' 'a. Ook Uni levers gaven een zeer goed her stel te zien en stegen van 856 tot 865, tegen een vorige slot koers van 874. Amerika was hier en daar koper op lage koersen. AKU's verloren circa 8 punten op 499, waardoor de rayonaan delen beneden de vijfmaal* pari- koers noteerden. Philips liep weliswaar op van 1146 tot 1149, doch verloor op deze koers toch altijd nog ruim 20 punten. Kon. Olie, waarvan het jaarverslag zaterdag j.l. werd gepubliceerd, werd circa 2 gulden lager op 147,20 verhandeld. In deze hoek was het uiterst stil. De beurs sloot op vrijweli het hoog-, ste pünt van de dag.. Ook de scheep,vaartafdeling hield het hoofd er bij en gaf, bij i geringe omzetten, koersfluctua ties te zien van een paar pun-1 ten. De verschillen waren voor Duitse Mark (100 90.20—96.70 Zweedse kroon 100 69.00—70D0. Zwitserse frank (100 83.05- deze aandelen dan ook van ge-1 ^£0 ringe omvang vergeleken met }"oon het vorige slotniveau. De koers- r>^tS6 -x°°n verliezen beperkten zich tot 2 50.70, Oostenrijkse Schil- cf 3 punten. Van de leidende ling (100) 13.77''2—13.87'j. Po: cultures waren HVA en certifi- j 111-™T11* eaten Deli een weinig lager. De w rr 8 C°U" staatsfondsen eerder iets ge- pures 592 2—602- makkelijk met zeer weinig zaken. Claims Kon. Ned. Papierfa-1 briek verlieten de markt op cir ca 30, neerkomende op 350 procent voor een nieuw aandeel. In de lokale 'afdelingen was de handel gering en bleven de koersveranderingen naar beide zijden binnen redelijke grenzen. Aandelen V. M. F. werden iets hoger od 300 geadviseerd op de dividendverhoging. Hetzelfde moet gezegd worden voor aan delen Hoek's Machinefabriek. Aandelen Kon. Zout werden echter lager geadviseerd. Prolongatie 3' j procent. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 20 4 21/4 24/4 652.93 648.78 639.60 415.63 413.64 406.11 201.20 200.31 198.98 237.15 238.52 236.81 178.16 177.20 176.18 464.86 462.34 455.84 Nabeurskoersen AKU: 495497 slot 495 1499%) Kon. Olie: 146.50 -147.50 slot 146.50 (147.50) Pliilips: 1144- -115Cgl slot 1144 (1147%) Unilever: 854- -863 slot 854 (862) Hoogovens: 1055- 1063 slot 1055 1063 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden Engelse pond 10.0210.12, Amerikaanse dollar 3.573.61, Canadese dollar 3.613.66, Franse frank (100 71.5072.00, Belgische frank (100) 6.906.95, Sterke koersdaling op de Parijse effectenbeurs Als gevolg van de Algerijnse crisis zijn gisteren op de eirec- tenbeurs te Parijs de koersen van Franse aandelen met 10 a 15 procent gedaald. Voor een aantal speculatieve aandelen was het door verkoopdruk niet mo gelijk een koers vast te stellen. De aandelen, die het sterkst docr de koersdaling getroffen werden, waren die van maat schappijen met belangen in Noord-Afrika of in de Sahara. Daarvoor ontstonden in sommi- Rnucindirr?'&e gevallen koersdalingen van l-neer dan 20 procent. Op de goudmarkt stegen tie noteringen. Daar was de meeste vraag naar de Napoleon d'Or en naar baar goud. PORNOGRAFISCHE FILMS IN BESLAG GENOMEN. De Amsterdamse zedenpolitie heeft bij de hoofdstedelijke fotograaf W. de G. een grote hoeveelheid pornografische films in beslag genomen. De films werden door de fotograaf gemaakt en vervolgens door hem in opdracht van de Amster damse tijdschriftenhandelaar D. gecopieerd. Zij waren bestemd voor het buitenland. De politie heeft behalve de fotograaf er- de tijdschriftenhandelaar nog vier Amsterdammers gearres teerd, die betrokken zijn ge weest bij de vervaardiging en de verspreiding van de films. Het zestal is inmiddels voor de offi cier van Justitie geleid. Adv.) EEN PRODUKT VAN DE SIKKERS GROEP en op basis van een schatting van Dulles' geheime dienst he loten had om de Cubaanse bal lingen verder te laten opleiden met Amerikaanse wapens en schepen beschikbaar te stellen voor de operaties tegen Cuba. Kennedy antwoordde slechts „Ik geloof dat de feiten met. be trekking tot Cuba te zijner tijd aan het licht zullen komen en ik ben er zeker van, dat men zich zal inspannen om de feiten nauwkeurig vast te stellen". President Soekarno is maan dag in Washington aangekomen waar hij 24 uur zal blijven. Hij werd begroet door p resident Ken- De Rus Tsarapkin heeft maan- van pariteit tussen Oost en dag in Genève. waar de confe- West aanvaard heeft voor de rentie over het staken van de commissie van toezicht op de kernproeven wordt gehouden, naleving van een verdrag over tegen een vertegenwoordiger van her, stopzetten van de keraproe- het AFP gezegd dat zijn rege-1 ven. Hij zag dan ock niet in ring niet van plan is om over - waarom het Westen dit prin- de volgende drie punten tecipe niet kon aanvaarden voor schipperen 1. Het aantal inspecties-ter plaatse op Russisch grondge bied. De Russen willen maar maximaal drie inspecties per nedy die hem „de vader van zijn! Jaar toestaan, land" noemde. I 2- Het aantal vaste controle- President Soekarno antwoord- posten op Russische gebied, de dat hij niet de vader van zijnRusland wil er maar maximaal natie is. „Ik ben slechts een 15 hebben, het Westen eist 19 kleine spreekbuis en ik vertolk de aspiraties, de verlangens, de wensen van het Indonesische volk". Burgemeesters en ingenieurs Deltawerken in afwachting van cle komst van H. M. Koningin Juliana. posten. 3. De samenstelling van het toporgaan, belast met de uitvoe ring van het systeem van toe zicht. De Russen willen een com missie van drie, waarin een Rus, een vertegenwoordiger van Engeland of de V. S. en een ver tegenwoordiger van een neutraal land zitting hebben. Het Westen wil één administrateur, aan te wijzen door een neutraal land. Tsarapkin wees erop, dat het Westen uiteindelijk het principe m Een Oostduitse tuinder heeft ontdekt dat hij zijn bloemen en groente geteeld heeft op een op slagplaats van munitie uit de tweede wereldoorlog, zo meldt het Oostduitse persbureau ADN. Er waren 5 vrachtauto's voor nodig om dt munitie weg te krijgen. 31 Bij een brand in een dieren winkel in Birmingham zijn zon dag ruim 7.000 vogels, zeventig apen en andere dieren ter waar de van ruim 100.000 gulden om gekomen. wat het orgaan betreft, dat de besluiten van de Commissie van Toezicht moet uitvoeren. De Rus gaf echter toe, dat de Russische delegatie in december 1958 akkoord was gegaan met het voorstel om één enkele ad ministrateur te benoemen. Maar sindsdien is duidelijk geworden dat onze, reeds in december 1958 geuite vrees voor een der gelijke machtsconcentratie vol komen gegrond is geweest. Het mag niet gebeuren dat eer. tweede Hammarskjoeld belast wordt met de uitvoering. En bij de huidige machtsconcentratie is het onmogelijk een man ie vinden, die zowel het vertrou wen van het Oosten en Westen als van de neutrale landen ge niet. Misschien is een dergelijk wezen op een andere planeet vinden, maar op de aarde zeb niet. Daarom is het noodzak dat de uitvoerende taak wot® toevertrouwd aan een commis sie van drie man, aldus Tsarap kin. De Rus verweet het Wester voorts, dat het een „pakket voorstellen had ingediend, dat in zijn geheel aanvaard of ver' worpen moet worden. Engeland en «Ie Sowjet-Unie hebben maandag een beroep oy de strijdende partijen in Laos ge- «ian om tot een wapenstilstand te komen. Tr voren hadden deze twee lan den premier Netiroe verzocht, spoedig een bijeenkomst van «ie ccntrftïe-commissie inzake Laos te beleggen. Van «leze commis sie inaken India, Polen en Cana da deel uit. Een Indiër is voor zitter. 15-mogendhedenconferentie zake Laos te Genève zal worue- geopend. Men verwacht dat de interns tionale controlecommissie ove twee of drie dagen bijeen w- komen in Nieuw-Delhi. Volgens de Britse hoge-com* missaris zal de oproep tot 11 staken van het vuren heden vo publikatie beschikbar ziin. De regeringen van Engelan en de Sowjet-Unie geven in nu" gezamenlijke oproep uitdrukking aan hun bezorgdheid over het De Russische ambassadeur in gevaar, dat de Laotische India, Benediktof en de Britse voor de vrede in Zuidoost-A^' hoge commissaris, sir Paul kan zijn. Zij zijn evenwel Gore-Booth, deelden na afloop oordeel, dat het mogelijk is 4van een onderhoud met premiertoestand in Laos te „normaii- Nehroe mee, dat op 12 mei de ren". UITSLAGEN 23 A ONDERAFDELING Z EERSTE KLASS Aardenburg-—Walche Groede—Noormannen v H. Arendskerke—E 13 SluiskilVo 1—2; Hansw. BoysSc 4—2. HES. EERSTE KL Ciinge 2Zeelandia Terneuzen 2—Hansw. 5—2; Luctor 2—Zetis 2—7. TWEEDE KLAS? ZuidzandeAardenb 2; Corn Boys 3--Rctra 4 _1Schoondijke 2— 5 0—2. TWEEDE KLASï Kruiningen—Yersek Robi.r 2—Zeeland Sp. DERDE KLASS1 Breskens 3IJzendi 3; Hoofdplaat 2—Retra l' 100, Noormannen Ambon 2 2—4; Dom Groede 2 58. DERDE KLASSJ RIA 2Philippine 2 0- kil 2—Vogelwaarde 2 Zo is de stand: /.ON DAGC'OM PE1 RES. TWEEDE KL Internos 2 17 14 2 1 Dosko 2 14 9 2 3 Middelb. 3 18 7 5 6 Vhssingen 3 17 8 2 7 Honten. 2 17 6 5 6 Hulst 2 15 7 2 6 ZL Sport 2 16 6 3 7 Goes 2 16 6 1 9 Axel 2 16 3 4 9 Corn B. 2 14 3 3 8 Alliance 2 16 4 1 11 ZATERDAGCOMPI ZUID I - VIERDE 1 Arnemuid. 20 14 4 2 Good Luck 21 13 3 5 Dinteloord 21 13 2 6 S.S.C. 20 12 1 7 A.Z.V.V. 20 11 2 i Sprang 18 9 5 4 Krabbend. 20 8 4 8 V.V.N. 20 8 2 10 Smerdiek 20 8 1 11 Zw. Boys 20 4 5 11 Nieuwdorp 19 5 2 12 The Gunn. 21 4 2 15 Riilandia 18 3 1 14 Aangezien er voor •vffKtrijd Nederland- op aendag 30 april in oonj-xtadion te Rotter ine belangstelling besii toegangsbewijzen zij kocht, heeft liet bestu K.N.V.B. besloten ei televisie-uitzending vai moeting toe te staan. Ingevolge het ver Wenen <3 maart 1955) voor ook de vergunn de bonden van de nat den vereist. De toi v an de Duitse voetbal in de loop van gister: vva«-ht; van de zijde v Ische voetbalbond bezwaren gemaakt, oinpetii iewedstrijden om 15.00 uur beginner Naar aanleiding hi( ben de Nederlandse e gaarse voetbalbond be vvilie van het televi publiek het aanvangsi interland op 16.00 uur In verband met de van de Belgische v zullen de zenders Ro« Goes evenwel voor de eerste speelhelft uit; worden. De tweerde h« 17.00 uur begint, zal v ia deze beide zenders in gaan. Van de zijde van de I se politie is alle me toegezegd. De Nederlai wegen zullen extra-tr inachtneming van het de aanvangsuur, laten In de 3e klasse 1 goetle start van Zondag jongstleden ibscompetitie van de begonnen. De Ternen ..Animo" heeft dit toams ingeschreven, in de 3e klasse Zuid, 4e klasse Zuid en jeugdteam, in de 5e k Afdeling IIn de Zuid spelen: Animo I (Bergen op Zoom), I (Vlissingen) en D.C ringen); in de 4e k Animo II. Sjef I (Aa T.V. Axel I (Axel) e (Vlissingen), en in d« w.uid: Animo III, Emergo I (Oostburg Ambacht n (Hulst) e (Vlissingen). Op deze eerste comp Animo goed voor de men. Alle 3 de tean namelijk met ruime c Animo I ontving t pia I en kon deze m« deze met een 80 nederlaag naar huis A -no II is op bez« bij Sjef I en heeft d< de 2 punten mee nar mee naar huis gebracl 62 overwinning. Animo IH is te ga hij Luctor et Emergo

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2