Binnenlands nieuws Ik heb nooit iemand gedood VOETBAL RECHTSZAKEN G, A. M. VERMEULEN SCHOOLBEHOEFTEN Pagina 9 Eichmann Mijn taak was alleen het wegvoeren van Joden Molen van Biervliet wordt gerestaureerd BEURSO VERZICHT J. H. KEMPER VANOENBRUELE r ljsebaert's grote weekend- reklame faE.A.lJsebaert Vrijdag 21 april 19öl DE VRIJE ZEEUW Ik was geen Jodenhater en ik ben nooit een anti-semiet ge weestaldus zegt de 55-jarige voormalige luitenant-kolonel van de SS Adolf Eichmann in zijn verklaring van een miljoen woorden, die gedurende acht maanden van gevangenschap werd opgenomen en waaruit in de zitting van woensdag j.l. reeds het een en ander werd meege deeld. De volledige tekst van de verklaring werd gisteren de dag waarop Israël zijn onafhankelijk heid vierde en die tevens de ver jaardag van Hitler was, voor publikatie vrij gegeven. Eichmann, die door de open bare aanklager „een bureau moordenaar, die verder ging dan Hitler" is genoemd, zegt hierin ook: „Ik nam onvrijwillig deel aan dc door Hitler bevolen uit roeiing der Europese Joden. Maar ik heb mijn werk gedaan, omdat ik mijn gehele leven aan kadaver-discipline was gewend". Eichmann, die zegt slechts een kleine plaats in de nazi-hiërar chie te hebben ingenomen, zegt ook dat hij sympathiseerde met de Zionistische beweging, die erop uit was een nationaal tehuis voor de Joden in Palestina te scheppen. Hij verklaarde dat hij in 1935, toen hij een lage functie kreeg in de afdeling voor Joodse zaken van de nationaal-socialis- tische veiligheidsdienst, het boek „De Joodse staat" van de hand van Theodor Herzl, de stichter van het Zionisme, ter lezing had gekregen. ,,Het interesseerde me, waar schijnlijk als gevolg van de ro mantische kant van mijn karak ter en mijn liefde voor de natuur, voor bergen en wouden. Ik zoog de inhoud ervan als het ware in, want ik wist toen nog niet, wat er komen zou", aldus Eichmann. Vragen aan de minister PROTESTANT OF ROOMS-KATHOLIEK? Wat heeft de minister er toe bewogen in de overwegend pro testantse inspectie Goes een Rooms-Katholiek in plaats van een Protestant te benoemen? Zo hebben de Tweede-Kamerleden de heren Van Dis (SGP) en Kod de (SGP) schriftelijk gevraagd aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De inspectie Goes omvat Schouwen en Duiveland, Tholen, St. Phi- lipsland, Oost Zuid-Beveland en Oost Zeeuws-Vlaanderen. Wan neer men in aanmerking neemt, dat zich in deze inspectie 56 scho len met 212 leerkrachten (32 pet) en 6624 leerlingen (32 pet) voor openbaar, 60 scholen met 252 leerkrachten (38 pet) en 7716 leerlingen 37 pet) voor Protes tants-Christelijk en slechts 41 met 198 leerkrachten (30 pet) en 6493 leerlingen (31 pet) voor Rooms-Katholiek onderwijs be vinden, is deze benoeming dan wel billijk, zo vragen deze Twee- Kamerleden zich af. Eerste-Kamerlid In 't Veld niet naar Nieuw-Guinea Het Eerste-Kamerlid mr. J. in 't Veld. die zoals gemeld was aangewezen voor deelneming aan het bezoek van de parle mentaire missie aan Neder lands Nieuw-Guinea in de twee de helft van mei, heeft meege deeld, dat hij geen deel zal uit maken van deze delegatie. Hij zei dat hij dit tevoren kenbaar had gemaakt. Als motief deelde hij mede „dat het nut van een dergelijke reis onder de huidige omstandigheden nogal twijfel achtig is". „Naar mijn mening hebben wij voor alles onze aandacht te concentreren op de vraag hoe wij zo snel mogelijk tot een vanuit internationaal oogpunt bevredigende oplossing kunnen komen. Dat het zenden van een parlementaire delegatie naar Nieuw-Guinea daartoe kan bij dragen lijkt mij niet waar schijnlijk", aldus mr. In 't Veld. De methyl alcohol van de „Trigon" Nog iemand die methyl alco hol, afkomstig van het Neder landse kustvaartuig „Trigon" in Malmö, had gedronken, is over leden, waardoor het aantal doden tengevolge van vergiftiging tot twee is gestegen. Drie mensen zijn nog in het ziekenhuis. Van twee van hen is de toestand levensgevaarlijk. De toestand van de derde, een vrouw, is ver beterd, maar het staat niet vast of zij haar gezichtsvermogen kan behouden. Voor zover bekend, hebben 34 mensen van de methyl alcohol gedronken. De leider van het politie-on- derzoek ni deze zaak heeft don derdag verzocht de kapitein van de „Trigon" onmiddellijk voor de rechtbank te Malmö een ver hoor te doen afnemen. Twee zeelieden zijn uit Neder land naar Malmö onderweg om de eerste en tweede machinist van de „Trigon", die in hechte nis zijn genomen, te vervangen. \f - n'MÏ -w Hij verklaarde eens dr. Richard Loewenherz, een leider van de Joodse gemeenschap in Wenen, „in een uitbarsting van onbe heerste woede, die mij gewoon lijk vreemd is", om de oren te hebben geslagen. „Maar ik heb mij later, staande voor mijn eigen officieren, verontschuldigd, want ik stond niet toe dat iemand lichamelijk geweld werd aange daan", aldus Eichmann. Eichmann noemde verscheide ne gevallen waarin hij Joodse kennissen van zijn familie of Joden, die aan zijn stiefmoeder vermaagschapt waren, in staat zou hebben gesteld Duitsland te verlaten. „Ik heb mij indertijd in ver binding gesteld met een agent van de Hagana de Joodse on dergrondse beweging, die later in Palestina tegen de Engelsen, die het bestuur over dit toenma lige mandaatgebied van de Vol kenbond voerden, heeft gevoch ten en het bleek mij dat wij beiden overeenkomstige doelen nastreefden", aldus Eichmann. De agent van de Hagana, wiens naam Eichmann niet wilde noe men, had hem daarop voor een bezoek aan Palestina uitgeno digd. „Met toestemming van het hoofd van de toenmalige Duitse veiligheidsdienst, Reinhard Hey- drich, ben ik toen in september 1937, in gezelschap van de SS- officier Hagen, per schip naar Cairo vertrokken, waarbij wij onderweg enkele uren in Haifa hebben doorgebracht. Doch de Britse autoriteiten in Cairo wil den ons geen toestemming geven om Palestina te bezoeken", ver klaarde Eichmann. De twee S.S.-officieren hadden toen een rapport over de gang van zaken in Palestina opgesteld, dat was gebaseerd op inlichtingen van dorden. Vervolgens waren zij naar Duitsland teruggekeerd. De Israëlische kapitein van politie Less had Eichmann later een gedeete van dit rapport voor gelezen, waarin werd opgemerkt dat er een „economische chaos" in Palestina heerste, waarvoor de volgende verklaring werd gege ven; „De Joden bedriegen daar elkander, omdat er geen arische zakenlieden zijn, waarmede zij zaken kunnen doen". Kapitein Less had toen de vraag gesteld: „Is dit nu een voorbeeld van de Joodse sympa thieën, die u zegt in die periode te hebben gehad?" In antwoord hierop had Eich mann verklaard dat Hagen het rapport had opgesteld. Toen hij hierover nader aan de tand werd gevoeld, erkende hij er verbete ringen in te hebben aangebracht en hij gaf ook toe verantwoor delijkheid voor de inhoud ervan te moeten aanvaarden. Eichmann beschreef de bezoe ken, die hij in 1940 aan de Poolse ghetto's had gebracht Hij sprak over het wegvoeren, in 1941, van Joden uit Nederland, België, Frankrijk, Griekenland, Slowa kije, Roemenië, Denemarken en Hongarije. De vraag, of hij met het „weg voeren" van de Joden de over brenging naar vernietingskam- pen in 't oosten bedoelde, beant woordde Eichmann bevestigend. In antwoord op de vraag, of de door hem geleide afdeling op dracht gaf tot het vergassen der Joden in kampen, verklaarde Eichmann: „Ik heb nooit iets te maken gehad met orders om Jo den te doen vergassen en even min met opdrachten om al dan niet vergassingen te doen plaats vinden of ermee op te houden". „Ik heb nooit met dergelijke zaken van doen gehad. Indien ik dat volgens persberichten wèl zou hebben gedaan, verklaar ik hierbij dat deze berichten volsla gen onjuist waren". Kapitein van politie Less: „Wat was de taak van uw afdeling in het kader van de verdelging der Joden?" Eichmann antwoordde: „Het wegvoeren. Ik draag grote schuld, kapitein, ik weet dat. Maar ik had niets te maken met het do den der Joden Ik heb nooit een Jood of een niet-Jood gedood. Ik heb nog nooit iemand gedood en ik heb ook nimmer opdracht ge geven om iemand ter dood te brengen", aldus Eichmann. In een beschrijving van een bezoek aan gebombardeerde de len van Berlijn, in 1943, ver klaarde Eichmann o.m.: „Daar zag ik voor de eerste maal de verwrongen en verbrande lijken van Duitse mannen, vrouwen en kinderen. Er ging van alles en nog wat door mij heen...Ik moest denken aan het gericht Gods en dergelijke zaken...". In maart 1944 werd Eichmann, als leider der speciale, onder zijn bevel staande eenheid, naar Hon garije gezonden, om het wegvoe ren der Hongaarse Joden te re gelen. Eichmann verklaarde te me nen, dat in totaal 450.000 Joden uit Hongarije naar Auschwitz waar de meeste Joden werden vergast zijn overgebracht „Het overbrengen was de 'taak van de Hongaarse marechauiee, die de Duitse lastgevingen om kinderen en Joden van boven de zestig in Hongarije te laten, niet heeft opgevolgd. De Hongaarse marechaussees hebben ook de Duitse orders geschonden door de Joden te slaan en ze met ge weld in overvolle wagons te du wen", aldus Eichmann. Eén van de weinige, in Zeeuws- Vlaanderen nog werkende wind molens, de stenen bergmoien „De Harmonie" te Biervliet, zal worden gerestaureerd. Met medewerking van de stich ting „De Hollandse Molen" zijn subsidies verkregen, n.l. van het Rijk 40 procent, van de provin cie 20 procent en van de gemeen te eveneens 20 procent van de restauratiekosten. De eigenaar, de heer P. Lijbaart, zal dus zelf 20 procent op tafel dienen te log gen. In mei hoopt men met de restauratie te kunnen beginnen. ..De Harmonie", die met de Ned. Herv. Kerk uit 1661 het dorps beeld van Biervliet beheerst en daardoor het dorpssilhouet bij zonder attraktief maakt, is in 1842 als olie- en pelmolen ge bouwd. Het was toen een galerij molen. Na tien jaar buiten wer king te zijn geweest, werd de mo len in 1880 omgebouwd tot ko renmolen. Het geslacht Lijbaart, dat mo lenaars heeft geleverd voor ver scheidene plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen (Sluiskil, Axel en Schoondijke)heeft de molen nu nog in exploitatie. De huidige molenaar, de heer P. Lijbaart, vertegenwoordigt het vijfde ge slacht van de Lijhaarts, die sinds 1842 op dé molen hebben ge werkt. Toen „De Harmonie" nog olie- en pelmolen was. stond er niet ver vandaan 'n houten standaard molen, een korenmolen van de Lijbaarts, die rond 1881 werd af gebroken, na de verbouwing van „De Harmonie" tot korenmolen. Uit oude geschriften zou ge bleken zijn. dat op de plaats van de standaardmolen reeds in 1375 een standaardmolen stond. 4. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE TANDHEELKUNST De Rotterdamse politie is deze week weer opgetreden tegen clandestiene tandheelkundige inrichtingen. Tegen twee Chi nese artsen, de gebroeders B. (39 en 35 jaar), en twee tand- technici, de 42-jarige Bredanaar J. S. en de 23-jarige Rotterdam mer P. M. A. T.. werd proces verbaal opgemaakt. De artsen trokken in een pand in het centrum van de stad onder narcose tanden en kiezen van mensen, die bij een inrichting op het Ungerplein een nieuw gebit hadden besteld. Toen rechercheurs dinsdagavond een onderzoek instelden, troffen zij bij het adres van de artsen een man aan, die volkomen „groggy" zonder tanden en kiezen op weg was naar de inrichting. Binnen zat nog een patiënt, onder narcose. Die was, toen hij weer bij bewustzijn kwam, heel verbaasd dat het gebit nog in zijn mond zat Het instrumentarium werd in beslag genomen. Later werden nog de twee tandtechnici aan gehouden, die in de inrichting (van Van W. een oude be kende van de politie) afdrukken van de kaken van de clientele hadden genomen. DODE BIJ ONGELUK OP OVERWEG Op de met knipperlichten be veiligde overweg te Frankhuis (gem. Zwollerkarspel) bij de gemeentegrens van Zwolle is gistermorgen om twintig vóór elf een vrachtauto door de trein KampenZwolle gegrepen. De 26-jarige chauffeur H. Visscher uit Hasselt werd daarbij zó ern stig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het R. K. zieken huis te Zwolle overleed. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. V„ die in dienst was van een expeditiebedrijf te Hasselt, had een vracht naar Zwolle gebracht en was met de lege auto op de terugweg naar Hasselt. Door de zon, die hij bij het naderen van de overweg in de rug had, heeft hij het knipperlicht waarschijn lijk niet of te laat gezien. De chauffeur stak de overweg over en op hetzelfde ogenblik boorde de trein, die op weg was naar Zwolle, zich in de auto. Met de brokstukken van de auto werd de chauffeur weggeslingerd. Zwaar gewond kwam hij in een sloot terecht, die langs de spoor baan loopt,. De trein, die onge veer 200 meter voorbij de over weg tot stilstand kwam. werd beschadigd en moest worden weggesleept. Het treinverkeer was ongeveer anderhalf uur ge stagneerd. De passagiers, die allen ongedeerd bleven, zijn met een passerende autobus en met auto's naar Zwolle gereisd. BEJAARDE MAN DOOR KOOLMONOXYDE GEDOOD De 74-jarige heer W. F. Odijk is het afgelopen weekend in Utrecht door koolmonoxyde- vergiftiging om het leven ge komen. Hij was koster van de Rooms-Katholieke kerk aan de Draaiweg in Utrecht. Buren, die een kijkje gingen nemen in het verdacht stille huis van de heer Odijk. troffen hem in de gang aan, terwijl zijn zuster, de 69- jarige A. M. Odijk, bewusteloos in de kamer lag. Mej. Odijk, die naar het Academisch ziekenhuis is overgebracht, maakt het rede lijk goed. Het stoffelijk over schot van de heer Odijk is voor een sectie naar het politiebu reau vervoerd. De adjunct-directeur van de gemeentelijke bouw- en woning- dienst heeft een onderzoek in gesteld. Daarbij bleek, dat de kachelpijp vol roest zat. ARCHITECT HERMAN VAN DER KLOOT MEIJBURG OVERLEDEN In Den Haag is gisternacht op 85-jarige leeftijd overleden de architect Herman van der Kloot Meijburg. De heer Van der Kloot Meijburg heeft zich vooral be kendheid verworven als restau rateur van oude gebouwen, waarbij waren de Oude en de Nieuwe kerk te Delft, de ker ken te Franeker, Middelburg, Tholen en Alkmaar. Hij was leraar aan de academie van beeldende kunsten te Rotter dam, bestuurslid van de Haagse academie voor beeldende kun sten en gedurende een aantal jaren voorzitter van de Bond van Nederlandse Architecten. Zijn verdiensten vonden be loning in een benoeming tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Het stoffelijk overschot zal a.s. zaterdag ter aarde worden besteld in de Oude kerk te Wassenaar, waar de rouwdienst zal worden geleid door ds. G. Bremicker van de Protestants- Amerikaanse gemeente in Den Haag. De begrafenis van de heer Van der Kloot Meijburg valt juist samen met de inwijding van de gerestaureerde Oude kerk te Delft, het laatste restau ratiewerk van deze architect. MEISJE VERDWEEN MET 26.000 GULDEN Nog steeds ontbreekt ieder spoor van de 17-jarige Maria van Hees uit Den Haag, wier opsporing vorige week is ver zocht. Het meisje blijkt te zijn verdwenen met 26.000 gulden, eigendom van een modemaga zijn, waar zij werkzaam was. Zij wendde op 10 april j.l. voor hoofdpijn te hebben en graag even op straat te willen lopen. Men gaf haar toen dit bedrag mee om het even bij de bank aan te reiken. Het was de op brengst van de verkoop van die dag. Het meisje is sinds dat ogenblik niet meer gezien. Ver moed wordt, dat zij in gezel schap is van de 30-jarige B. C. H., een machine-bankwerker uit Den Haag. die een oude beken de van de politie is. Ook zijn opsporing is verzocht. TOTTENHAM HOTSPUR OF REAL MADRID? Wat is de beste voetbalclub van Europa: Real Madrid of Tot tenham Hotspur. Hoewel de sup porters van b.v. Barcelona, de aanspraken van deze beide ver enigingen zullen ontkennen, staat het buiten twijfel, dat Real Ma drid en Tottenham Hotspur dit seizoen de beste competitie-resul taten hebben behaald. Een ont moeting tussen beide clubs zou een van de hoogtepunten van het komende seizoen kunnen worden. Real Madrid heeft zich reeds ver zekerd van het Spaanse kam pioenschap en de Spurs kan de Britse titel vrijwel niet meer ont gaan. De twee verenigingen zul len volgend seizoen dus uitkomen in het toernooi om de Europese beker voor clubs. En als alles dan loopt zoals wordt verwacht, wordt het treffen tussen de Spaanse en de Britse kampioen het duel van het jaar. Real Madrid heeft vijfmaal de Europese beker gewonnen dit jaar werden de Madrilenen uit geschakeld door Barcelona en Tottenham Hotspur wordt door velen in Engeland beschouwd als het Engelse team van de eeuw. De cosmopolistische Spurs, waar in internationals van Engeland, Schotland, Ierland en Wales uit komen, hebben slechts twee pun ten nodig uit de resterende vier wedstrijden om zeker te zijn van he kampioenschap. Bovendien hebben de Londenaren zich ge plaatst voor de cupfinale. Daar mee heeft Tottenham goede kan sen om als eerste club sinds 1897 zowel het league- als het cup kampioenschap te behalen. Ver der heeft de Londense club dit jaar al de volgende records op zijn naam gebracht: 1. Aan het begin van het sei zoen 11 achtereenvolgende over winningen 2. Het team dat het eerst de 50 punten bereikte (in slechts 29" wedstrijden) 3. De meeste uit-overwinnin- gen (16 tot dusverre I. ooit in een leaguekampioenschap behaald. 4. De meeste overwinningen (29 in 38 wedstrijden tot dus verre) ooit behaald in de ge schiedenis van de eerste divisie De Spurs hebben verder de mogelijkheid om ook het record van Arsenal (66 punten te ver beteren. Tot dusverre behaalden zij 62 punten. Prijsindexcijfer van liet levensonderhoud Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand- en hoofd arbeiders, zoals dat maandelijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt samenge steld op basis 1951 100, ver toonde van medio februari tot medio maart een daling met 1 punt. Het indexcijfer inclusief A.O.W. daalde van 127 tot 126 en het indexcijfer exclusief A.O.W. van 123 tot 122. Het indexcijfer voor de see tor voeding gaf een daling van 124 tot 122 te zien. Dit werd voornamelijk veroorzaakt door een daling van de indexcijfers voor aardappelen, groenten koffie en eieren. Voor fruit vond een stijging van het index cijfer plaats. Buiten de sector voeding daalde het indexcijfer voor de groep kleding en wel van 87 tot 85. Deze daling houdt verband met de overschakeling van het winterpakket voor de kleding op het zomerpakket. De zomer kleding is n.l. ten opzichte van de basisperiode 1951 sterker ge daald dan de winterkleding. GEVAL VAN KINDER VERWAARLOZING BERECHT De rechtbank in Rotterdam heeft gistermorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de ouders die hun baby opzettelijk verwaarloosd hadden, waardoor het kindje, nog geen jaar oud, overleed. De man, de 47-jarige los werk man P. J. M., werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering. Zijn tien jaar jongere echtgenote kreeg negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht, waarbij de rechtbank ook psychiatrische behandeling nodig achtte. Het werd op de zitting, veer tien dagen geleden, niet wense lijk geacht, dat het echtpaar weer bij elkaar zou komen, om dat dan alles weer opnieuw zou beginnen. Twee andere kinderen waren al bij deze mensen weg gehaald. De vrouw werd psy chisch niet in staat geacht voor zichzelf en het huishouden te zorgen. De man niet om zich maatschappelijk te handhaven. Een arbeidsschuwe figuur die al eerder ter beschikking van de regering gesteld is. De eisen waren conform de uitspraken. HERSTELLENDE MARKT Na de grote schrik van woens dag over de onrustbarende ont wikkeling op Cuba, was de ef- fectenmarkt gisteren tot een kalmer stemming teruggekeerd. Er volgde een herstel op de woensdag hier en daar nogal scherpe koersverliezen. Waar aan dit herstel in eerste instan tie viel toe te schrijven, was moeilijk te zeggen. De toestand op Cuba immers is voor de in vasietroepen eerder slechter dan beter geworden. De Cubaanse regering spreekt reeds van een volkomen overwinning op deze troepen, zodat in dit opzicht moeilijk voor de effectenhandel van een stimulans kon worden gesproken. Dit blijkt ook wel uit de stemming op de overige beurzen. Wall Street was ner veus gestemd en uit Londen en West-Duitsland kwamen gister middag berichten over een on zekere en onregelmatige hou ding van de markt. Voor Amsterdam heeft zich echter een geheel afzonderlijke ontwikkeling voorgedaan en wel door de publikatie van de eer ste kwartaalcijfers van Hoog ovens. Deze cijfers wijzen, na het recente zeer gunstige ver slag over 1960, op een toenemen de groei en gunstige ontwikke ling ook reeds in de eerste maanden van 1961. Dit scheen de markt zozeer te stimuleren, dat niet alleen certificaten Hoogovens een belangrijk her stel lieten zien, maar ook de overige grote internationale fondsen een belangrijk stuk van het deze -week geleden ver lies wisten in te halen. Hierbij moet gezegd worden dat dit koersherstel zich af speelde temidden van een vrij rustige affaire. De markt was wel vast gestemd maar toch ge reserveerd. Er werd betrekkelijk weinig ondernomen en kenne lijk wilde men afwachten hoe Wall Street gisteren op het nieuws uit Cuba zou reageren. Hoogovens verbeterde tot circa 1115, Philips herstelde ruim 15 punten tot 1165, Unilever liep 10 punten omhoog tot 874, AKU keerde terug naar het peil van het begin van deze week en ook; Kon. Olie was goed prijshou dend zonder meer. In het ver dere verloop echter bleek dat de opening ietwat te hoog was gewsest. Er volgde dan ook enige reactie zonder dat deze overigens grote afmetingen aan nam. In de overige hoeken was het zeer kalm met een vaste onder toon. Oplopende koersen vielen waar te nemen voor Van Vlis- singen en Excelsior. Cultures waren nauwelijks veranderd, Scheepvaart goed prijshoudend. Claims Zwanenberg werden ge adviseerd op 600, claims Kemp- kes op 210. Nederlandse Staats fondsen waren bij stille affaire nauwelijks gewijzigd. Beursindices 18/4 19/4 20/4 656.33 641.23 652.93 420.79 413.06 415.63 203.85 200.31 201.20 240.75 273.03 237.15 180.39 173.80 173.69 468.48 458.08 464.86 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen Nabcurskoersen (505',4 AKU: 506 gb—509 slot 507 Kon. Olie: 149—150.60 slot 149 (150.50) Philips: 1168—1174 slot 1172 (1164'/s) Unilever: 870—875 slot 873 (872' Hoogovens: 1116—1120 slot 1116 (1114) Advieskoerscn buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.0310.13, Ca nadese dollar 3.61—3.66, Ameri kaanse dollar 3.573.61. Franse frank (100 72.40—72.90, Belgi sche frank (100 6.90—6.95, Ita liaanse lire (10.000) 56.75—58.75, Duitse mark (100 90.25— 90.75, Zweedse kroon (100) 69.00— 70.00, Zwitserse frank (100) 83.00—83.50, Deense kroon (100) 51.5052.50, Noorse kroon (100) 49.8050.80, Oostenrijkse schil ling (100) 13.77'/2—13.47'/j, Por- tugese escudo (100) 12.00—12.15, Spaanse peseta (100, grote cou pures) 5.921/26.07'/a. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zwager en Oom DANIËL JACOBUS VAN DRONGELEN, in de ouderdom van 84 jaar. Fam. KOEKKOEK- VAN DRONGELEN Kinderen Kleinkinderen Fam. v. DRONGELEN Axel, 19 april 1961. Nieuwendijk 11. De begrafenis zal plaats hebben zaterdag 22 april om 3 uur. Heden is tot onze droef heid, nog onverwacht, van ons heengegaan on ze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, Broeder. Behuwd- broeder en Oom ADRIAAN VAN ALTEN, in de ouderdom van 65 jaar en 11 maanden. Uit aller naam, M. VAN ALTEN— JANSEN. Hoek, 20 april 196L Molendreef 2. Tandarts zaterdag 22 april AFWEZIG. Voor TKRNEUZKN NoonUtreat M TtLH» ONZICHTBAAR STOPPEN KOUSENREPARATIE Terneuzen, Noordstraat 45 Tel. 2546, Brouwerjjstr. 4 1 royaal SOEPCOMPLET I 0,98 500 gram HALSCARBONADEN f 1,98 500 gram mooie doorregen RUNDERLAPPEN f 1,79 500 gram MAGER RUNDER- BRAADVLEES f 2,48 100 gram KIPPENPOULET I 0,38 500 gram jonge vetgemeste HAANTJES f 2,15 100 gram GEK. HAM I 0,39 100 gram BOERENMETWORST 39 cent 1 bekertje VLEESSALADE 65 cent Zelfbedieningsslagerij Vlooswijkstraat J Boekhandel VAN DE SANDE

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5