Provinciaal nieuws Nederland speelde een ongelukkige wedstrijd tegen Mexico (1-2) AGENDA HANDBOOGSPORT SCHAKEN ierdag 20 april JSfii Donderdag 20 april 1961 in rood pak 'uitse ambtenaar gehouden TERNEUZEN AXEL HULST VOGELWAARDE. SOEVANNA PHOEMA NIET NAAR DE VERENIGDE STATEN SIMCA MAAKT EEN GEBAAR Goed nieuws voor allen die sinds 6 maart '61 een Simca hebben aangeschaft. Wendt u tot uw Simca- deaier om 'n verheugende tijding te vernemen. Merk hoe u achteraf volledig profiteert van de OPNIEUW VERLAAGDE SIMCA PRIJZEN KENT FILTERS BEST Hoe hard een bal gaat aeter hebt U nog ekwerking - bodig rlijke waskracht Jaats van 6 uit eert er groot pak een neer d de witte was - witter helder en fris de fijn» ■n alles zo gemakkelijks rtderlang koken e zonder vulpenset te missen werd gevonden. De ft reeds enige feiten n wordt omtrent di- iere nog aan de tand iEIS VOOR JONGENS ISJES VAN TEGEN DE VIJFTIG rlingen van de vijfde de Hervormde school Rotterdamseweg te ht hebben dinsdag een schoolreis gemaakt 'eluwe. Het waren niet en meisjes die nu klas zitten, maar de die 't 40 jaar geleden L. van Gilst lastig Op initiatief van één ngen van toen waren olvrienden en -vrien- elkaar gekomen om eel even in de nu wei schoolbanken 'te zit- a.rna onder leiding van lalige onderwijzer, de arige heer Van Gilst, ofdonderwijzer uit die nu 76-jarige heer A. nek uit Den Haag, ge- een reisje te gaan „jongens" en „meis even uitgelaten als geleden als er een werd gemaakt. Mees, it die, vóór het uit- nog even de kans n te weten te komen rlingen de breuken had er heel wat om ze in toom te Ianzelfsprekend werd een „schoolfoto" ge- STERDAMMER ERDACHT VAN ENTREKKERIJ JRTVLUCHTIG jolitiebureau Singel te i hebben een aantal aangifte gedaan dat half maart de 36- iterdammer S. H. goe- heeft gekocht en r later bleek, on- ïeques van de post- girodienst heeft af gaat hier om een zo deelde de po- het totaal bedrag gulden. S. H„ die urnalist noemt, is en landelijk is verzocht. van de afdeling bui- andel van het West- sterie van Voedsel- Otto Stalmann, is ■houden, omdat hij verdacht op grote nningen te hebben Volgens welinge- in Bonn zouden ïn agrarische pro- Ierland, Denemar- edelijk ook Polen, naam hebben ge- serse banken. In zou dr Stalmann den met de wensen ken landen bij het handelsverdragen, matig de leider van delegaties, die met inden over leverings onderhandelden. Bij onderhandelingen een nieuwe over- ij ook de afvaar- leiden. 'lichte zijde te en, dat een „offi- in Nederland ?gen dr Stalmann en hem ervan be- steekpenningen hebben, irist dr Redecker, prof. Dahs de ver- i Stalmann op zich 'ft, verklaarde giste- schuldigingen door Bonn nog niet op nagegaan, van aanteke- en tegen ztin lsnog afgezien van het O. M. n zaken niet te eindt zich thans van de gevan- Hij lijdt reeds een hartkwaal. DE VRIJE ZEEUW Fagmay Teraardbestelling wijlen de heer J. J. Doorenbos. Gistermiddag vond op de nieu we algemene begraafplaats de teraardebestelling plaats van wij len de heer J. J. Doorenbos, in leven oud-gemeentebouwmeester van Terneuzen. Onder hen, die met familiele den van wijlen de heer Dooren bos, de overledene naar zijn laat ste rustplaats begeleidden, be vonden zich burgemeester mr. H. Rijpstra. de heer Joh. Will, eer tijds naaste medewerker van de heer Doorenbos, thans hoofdop zichter bij de dienst van Bouw en Woningtoezicht en Gemeente werken, en de heer P. J. Smol ders oud-uitvoerder bij de dienst van Gemeentewgrken. Burgemeester Rijpstra hield bij de geopende groeve een korte toespraak, waarin hij de overle dene schetste als een correct, toegewijd en integer functiona ris van de oude stempel. Het gemeentebestuur zal hem in werk en persoon dankbaar ge denken. Ds. J. Scholten las vervolgens uit Hebreeën 11 de verzen 1 tot en met 10, waarna hij de begra fenisliturgie uitsprak. Hiermede was deze plechtig heid besloten. Groot bedrag vermist. Bij de Rotterdamse politie is door de heer S„ kunstmest- en graanhandelaar alhier, aangifte gedaan van de vermissing van een bedrag van 20.000. dat hij in 20 biljetten van 1000 in een groene enveloppe bij zich droeg en vermoedelijk in de omgeving van de Coolsingel te Rotterdam maandagmorgen moet zijn kwijt geraakt. De Rotterdamse recherche heeft deze zaak in onderzoek genomen. Verplaatst. Dc heer J. van Weelden. adj.- commics-tit. van 's Rijks belas tingen, werkzaam op het Rijks- ontvangkantoor alhier, is met ingang van 1 mei a.s. verplaatst naar Sas van Gent (kantoor in voerrechten). Oudercommissie Openbare Kleuterschool. De ouders van kinderen, die in vergadering bijeen waren in dc nieuwe openbare kleuterschool hebben een oudercommissie be noemd, waarin zitting hebben ge nomen de heren L. K. Ortelee, voorzitter; J. Wiskerke, secre taris; mevr. F. Pot-Esselbrugge, penningmeesteresse; mevr. W. Wolfert-Moerland en de heer K. van Drongelen, leden. De vergadering stond onder leiding van de heer A. H. v. d. Lee. die voorzitter was van de „Vereniging tot instandhouding van een neutrale kleuterschool". Dit bestuur heeft hiermede haar bevoegdheden als zodanig overgedragen aan de nieuwe oudercommissie, daar het nu een gemeentelijke kleuterschool is ge worden. Bejaardensociëteit. Ter gelegenheid van de a.s. verjaardag van H. M. de Konin gin, houdt de bejaardensociëteit „Onder de Toren" een oranjemid- dag op woensdag 26 april om 2 uur in het Torenlokaal van de Hervormde Kerk alhier. Er zullen o.a. films vertoond worden over de inhuldiging van Koningin Juliana en over ko ninklijke bezoeken aan de Ver. Staten, Ned. Antillen en Surina me. Agenda gemeenteraad. Op de agenda van de a.s. vrij dag 21 april des avonds om half acht te houden vergadering van .de gemeenteraad komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel inzake openstelling van de winkels op zondag. Voorstel tot verhuur van het sportterrein aan de R. K. voet balvereniging „Hulst". Voorstel tot aankoop van 8 woonhuizen aan de Koekebak- kershoek. Voorstel tot verlenging van de termijn waarbinnen onbewoon baar verklaarde woningen ont ruimd moeten zijn. Voorstel tot benoeming van een commissie ingevolge artikel 8, le lid. der woonruimtewet 1947, Voorstel in verband met invoe ring van een 5-daagse werk week voor het gemeenteperso- neel. Voorstel tot wijziging der alge mene salarisverordening 1960 (rijwielvergoeding) Voorstel betreffende een door de Opvoedings- en onderwijs- stichting „St. Marie'' te Huij- bergen, gestorte waarborgsom. Voorstel tot verdeling van de post „Subsidie aan Jeugdvereni gingen" voor 1960. Voorstel tot vaststelling der 24e wijziging der gemeentebe groting 1960. Voorstel tot vaststelling der 2e wijziging der begroting 1961 van het gemeentelijk gasbedrijf, als mede van de 10e, 11e en 12e wij ziging der gemeentebegroting 1961. Jaarvergadering E. H. B. O. De plaatselijke afdeling van de E. H. B. O. hield in het Vereni gingsgebouw te Stoppeldijk haar jaarvergadering. Uit de jaarver slagen van de secretaris en de penningmeester bleek, dat de nog jonge afdeling een gezonde groei doormaakt. In het eerste jaar van haar bestaan werden 21 leden gediplomeerd, terwijl het totaal aantal leden 45 bedraagt. In het afgelopen jaar werd acht keer medewerking verleend bij het inzamelen van gelden ten bate van sociaal-maatschappelij ke instellingen, zoals het Roode Kruis en de SUS-acties. De goe de samenwerking tussen de E. H. B. O.-afdeling en het Roode Kruis demonstreerde zich verder in een subsidie van de afdeling Hontenisse van het Roode Kruis en het feit, dat zich staande de jaarvergadering negen leden aanmeldden als donor van de bloedtransfusiedienst. De periodiek aftredende leden van het bestuur, de heren A. Warrens en A. Schelfaut, werden bij acclamatie herkozen. De do cent van de cursus, dokter E. du Puy, sprak nog een opwekkend woordje tot de examenploeg. De reeds gediplomeerden riep hij op om trouw de oefeningen bij te wonen. Kapelaan Wouters legde nog eens de nadruk op het grote belang van het verlenen van geestelijke bijstand bij ongeluk ken. Lentebloesem in Zeeland Een rustiem plaatje uit Zuid- Beveland, met op de achtergrond de toren van Kloetinge. Prins Soevanna Phoema, de voormalige neutralistisclie pre mier van Laos, heeft het Stale Department laten weten, dat hij afziet van zijn voorgenomen be zoek aan de Ver. Staten. Hij zou gisteren in Washington aanko men en 'n onderhoud hebben niet president Kennedy. De prins keerde dinsdag in Moskou terug, nadat hij met pre mier Chroesjtsjef in diens vakan tieverblijf te Sotsji aan de Zwar te Zee van gedachten had gewis seld. De Amerikaanse minister van uitenlandse Zaken, Dean Rusk, verklaarde maandag dat de aan komst van de vroegere Laoliaan- se premier in Washington 24 uur zou worden uitgesteld als gevolg van het bezoek van Soevanna Phoema aan Sotsji aan de Zwar te Zee. Amerikaanse functionarissen zeiden dat het State Department daarop aan prins Soevanna Phoe ma een telegram had gezonden waarin werd voorgesteld dat hij zijn bezoek aan Washington zou uitstellen tot na zijn bezoek aan de Sowjet-Unie dat de prins aan vankelijk wilde onderbreken. De functionarissen zeiden dat het telegram voorts melding maakte van het feit dat Dean Rusk reeds een langlopende af spraak had om een rede in At lanta, Georgia, te houden op don derdag (heden) en dat uitstel van het bezoek daarom verkies lijk zou zijn. Zij betreurden dat het ant woord van Soevanna Phoema hierop het annuleren van de reis was. Een woordvoerder van het State Department zei dat prins Soevanna Phoema had verklaard dat hij Washington niet kon be- bezoeken na zijn verblijf in Rus land door reeds vroeger gemaak te plannen om naar Laos terug te keren. Gevraagd, of de uitno diging om Washington te bezoe ken van kracht bleef, antwoordde de woordvoerder dat hij ervan overtuigd was, dat wanneer prins Soevanna Phoema op een later tijdstip wilde komen hij van har te welkom zou zijn. VERDUISTERING EN FLESSENTREKKERIJ. Nauwelijks met proefverlof ontslagen uit een psychiatrische inrichting is de 28-jarige Haagse bakker J. V. weer het pad der misdaad opgegaan. Dezer dagen is hij door de Haagse recherche aangehouden wegens verduiste ring van twee auto's en flessen trekkerijen. Eind maart had V. onder een valse naam een auto gehuurd. Na Pasen zou hij de wagen terugbrengen, maar hij kwam niet meer opdagen. De garage houder ging op het opgegeven adres kijken, maar daar bleek V. maar korte tijd in februari te hebben gewoond, direct na zijn ontslag uit de inrichting. Enige dagen nadat aangifte van de vermissing van de auto was gedaan, vond de politie deze terug op de Utrechtse auto markt, waar hij juist verhan deld werd aan een zesde han delaar, die met de wagen te maken had. Inmiddels bleek dat V. ook in Bleiswijk een auto had verduisterd, maar verder kwam de politie niet, tot 15 april. Toen bracht een Voor- burgse agent een Haagse chauf feur mee naar het bureau, die vertelde V. begin april te heb ben ontmoet. De man had zich voorgedaan als medefirmant van een Voorburgs expeditie bedrijf en de chauffeur een baan aangeboden. De man was hierop ingegaan en op 17 april zou hij bij zijn nieuwe baas be ginnen. Maar op 15 april was hij vast eens een kijkje gaan nemen in diens garage. Hij kon het pand niet vinden en daarop had hij een agent aangeklampt. V. had tegenover hem wel zijn eigen naam gebruikt en daar de agent zich het opsporingsver zoek herinnerde had hij hem meegenomen naar het bureau. De chauffeur bleek ook te weten, dat V. in een huis in Schevoningen zou wonen en daar vond de recherche hem ook, breeduit zonnend in het voortuintje. Bij het naderen van de recherchewagen stond V. op en de auto tegemoet lopend riep hij over zijn schouder: „Daar komt een goede relatie van mij". Hij heeft bekend ook nog tal van goederen zonder betaling te hebben meegenomen in diverse Haagse winkels. Hij verkocht alles onmiddellijk en zo zag hij kans comfortabel te leven. KLEUTER VERDRONKEN De bijna driejarige Jeffrey Rooze uit de Ploegstraat in Am sterdam is woensdagochtend in de vijver bij de Onderlangs in Amsterdam-Oost gevallen en verdronken. De kleuter was met zijn vierjarige broertje Michael omstreeks half negen buiten gaan spelen. Een half uur later wilde hun moeder Michael roe pen om hem naar de kleuter school te brengen. Ze kwam het ventje alleen tegen. Michael ver telde dat zijn broertje in de vij ver was gevallen. Na drie kwar tier dreggen bracht de politie het lijkje boven water. 1 u ziet er Dit bewijst hoe Simca "ook na de verkoop aan uw belangen denkt. Dat merkt u ook aan de Simca-service door bijna 100 servicepunten in Nederland en meer dan 1000 in Europa. SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito - 01155-651 SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet 01152-400 SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse -01116-370 SIMCA VL1SSINGEN - Garage Paul Kruger -01184-2008 LORiLLARD Internationaal meest g»vraagde filtersigaret /net ds beroemde lichtblauwe mierouite filter. In Nederland fl.- per 20 SPORTNIEUWS DONDERDAG 20 APRIL. SAS VAN GENT: Gemeente huis, 11 uur: Aanbesteding aanleggen van riolerings- en bestratingswerken in de Oost- dam, Oostkade en Westkade en het leggen van twee grond- duikers in de westelijke ka- naalarm. VRIJDAG 21 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: De kinderlokker. Hotel ..Rotterdam',' 2 uur: Vergadering van aandeelhou ders N.V. Handel- en Scheep vaart Mij „De Schelde", ge vestigd te Terneuzen. Zuidersportpark: 18.30 uur: ScheepswerfDe Hoop. SLUISKIL: Jeugdgebouw „De Ark", 6—10 uur: Bromfiets en rijwielshow. COÖP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van woensdag 19 maart. GROENTEN Per 100 stuks: Sla I ƒ11,10— ƒ14; II ƒ5—12. Per stukBloemkool A 23 57 ct, A II 21—52 ct, B 9—36 ct, B II 10—28 ct, C 4—17 ct, C II 413 ct. afw. 439 ct. Per bos: Selderij 1315 ct; Radijs 5Vi12 ct. Per kg: Prei 17—23 ct; Rabar ber I 11—17 ct, II 3—11 ct; Spi nazie 842 ct; Tomaten A II ƒ2,20—ƒ2,31, C II ƒ1,87—ƒ2,00, CC ƒ1,39; Uien II 15—25 ct; Witlof B II 59 ct, afw. 2567 ct; Asperges B 3,12, B II 1,70 ƒ2,26, afw. ƒ1,00. FRUIT Appelen. Per kg: Golden Deli cious III grof 63—74 ct, III fijn 35 ct; Jonathan III grof 3947 ct, III fijn 2328 ct; Lombart Calville III grof 5365 ct. Faas Wilkes was er weer. En het duurde niet lang na de af trap, of hij wierp zich op als de grote organisator van de Neder landse aanval van de wedstrijd tegen Mexico. Zijn faam was hem vooruitgesneld na zijn voor treffelijke spel in de laatste weken en al dadelijk ontketende hij een enthousiasme onder de tienduizenden toeschouwers, die het Olympisch Stadion tot nage noeg de laatste plaats vulden. Met prachtige, scherpe rushes, waarbij hij meer dan een tegen stander in zijn schaduw liet, maakte hij openingen in de Mexicaanse defensie en schiep daarmee kansen voor zichzelf of zijn medespelers. De in het groen wit gestoken Mexicanen wisten daarmee, waar het grote gevaar school en waren gewaarschuwd. Weinig konden zij echter tegen de Nederlandse acties, welke eveiwel geen resul taat afwierpen door hun te on nauwkeurige afwerking, doen. De Mexicanen hadden het voor lopig te druk met hun verdedi gende taak om zich aan de op bouw van hun eigen aanval te kunnen wijden en toch waren zij in de tiende minuut niet ver van een doelpunt, toen linksbinnen Gutierrez in een sprintduel met \lan der Hart de snelste was. Zijn schot stuitte evenwel af op dc knie van de vallende Pieters Graafland. De aanval mocht dus zonder direct resultaat zijn gebleven, toch was dit moment niet geheel zonder waarde. De Mexicanen begrepen dat zij niet voor een geheel hopeloze taak stonden en zij slaagden erin het spel enigs zins te verplaatsen. De Nederlandse verdediging moest zich meer en meer doen gelden en minder dan in het be gin kreeg de oranje-voorhoede de gelegenheid zich te ontplooien. Een schitterend schot in de 20e minuut van Faas Wilkes, afge vuurd van zo'n 35 meter, had een keerpunt kunnen betekenen, maar de bal ging rakelings over. En toch viel er een doelpunt, maar aan de andere kant. In de 25e minuut plaatste linksbuiten Mercado de bal hoog voor het doel. Van der Hart en Kuys mis ten, rechtsbinnen Palmer liet de bal lopen en daarmee kreeg rechtsbuiten Del Aquila de droomkans die hij zich niet liet ontglippen. Keihard schoot hij in (0—1). De Nederlandse ploeg was door deze tegenvaller niet uit haar evenwicht geslagen. In tegendeel, eerder geprikkeld. On ze landgenoten ontketenden een fel offensief, waarbij de Mexi caanse verdediging zwaar onder druk kwam te staan. Schoten flitsen door de vijandelijke defen sie, maar hun doel bereikten ze niet, óf door een of ander lichaamsdeel van de tegenstan der, óf door hun geheel verkeer de richting. De rushes van Wil kes waren wel bijzonder specta culair maar op het beslissende moment dood. En zo was het met elke aanvalsactie. De beste kans schiep Sjakie Swart met een scherpe' voorzet voor de voor de doelmond staan de Piet van der Kuil, die echter de bal in de handen van doelman Mota wipte. De Mexicaanse ploeg, waarin inmiddels linksbin nen Gutierrez was vervangen door Ortiz en rechtsbuiten Del Aquila door Delmonte, hield haar tegenstander in bedwang. Soms met moeite, maar met een koel hoofd. Het hoog gerichte schot van Swart. dat over het doel in het publiek belandde, leidde het ar tillerie-vuur in, waaronder Neder land dadelijk in de tweede helft het Mexicaanse doel legde. Er volgde een tweede, te hoog schot van Swart. een kanonskogel van Wilkes in de handen van uit zijn doel gekomen Mota en daartussen door nog wat „klein goed". Het streven van de Neder landse voorhoede bleef onbe loond, niet in het minst door het voortreffelijke werk van doelman Mota, die in de 12e minuut in de baan van een goed gerichte kop bal van Van der Kuil in de rech terhoek viel. De rappe en zich telkens razendsnel herstellende Mexica nen gaven onze landgenotefi maar weinig gelegenheid voor opbouwend aanvalsspel. Dadelijk vulden zij de gaten op zo die in hun verdediging door de Neder landers waren gemaakt. En daardoor stonden de oranje broeken veelal tegenover een nu merieke meerderheid. De Mexicanen legden 't zwaar tepunt geheel op de verdediging en bekommerden zich steeds minder om hun voorhoede. Tot de middenlijn stond de Neder landse achterhoede opgedron gen en het kostte haar geen moeite de sporadische Mexicaan se aanvalsacties beter gezegd: pogingen daartoe in de kiem te smoren. In een kluwen van spelers maakte één der Mexicaanse ver dedigers in de 23e minuut bin nen het strafschopgebied hands, maar de Zweedse scheidsrechter Johansson wuifde de protesten van de Nederlanders weg. Het fluitconcert galmde nog na toen drie minuten later de bal toch op de witte stip kwam, nu we gens een overtreding tegen onze linksbinnen Schuurman. Wilkes plaatste zich achter de bal en voltrok het vonnis feilloos: 11. Eindelijk was de weg naar het doel vrij gekomen, zij het dan ook met assistentie van de scheidsrechter. Hoog laaide hierna in beide kampen het strijdvuur. om tot de beslissende treffer te komen, op, waarbij ook de Mexicanen weer van zich lieten spreken. Zij wil den meer dan dit gelijke spel en vooral over links trekken zij veelvuldig ten aanval. De Nederlanders bleven volhar den in hun korte aanvalsspel, dat soms goed van constructie was maar waaruit gaandeweg het verrassende element ver dween. En de schoten die werden afgevuurd waren te onzuiver ge richt om tot succes te kunnen leiden. Het schot was en bleef zoek en daardoor viel er geen eer meer te behalen. De stand 11 scheen de eind- score te worden, doch de Mexi canen kregen onverwacht de kans de strijd in hun voordeel te beslissen toen in de 37ste minuut middenvoor Flores zich liet val len, daarbij voorwendend door Klaassens tc zijn getackeld. Scheidsrechter Johansson liet zich door dc Mexicaan misleiden en kende de groenwitten een vrije schop toe, waarhij de bal even buiten het strafschopgebied werd gelegd. Een muurtje werd opgeworpen. Het eerste schot van Flores beukte er op af waarbij Van dei- Hart neer ging- De Mexicaan ving de terugspringende bal ech ter op zijn schoen op en onhoud baar verdween zijn kogel in het net achter een totaal verslagen Pieters Graafland 12 Felle pogingen die Nederland nog ondernam om dit doelpunt te compenseren bleven vruchte loos, zoals zovele pogingen daar voor. SPANJE VERSLOEG WALES. De landenwedstrjjd tussen Wales en Spanje voor de voor ronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, die woensdag in Cardiff werd gespeeld, is geëindigd in een 21 zege voor de Spanjaarden Bij de rust was de stand 1i, De spelers van de Duitse clubj Hamburger S. V., die in de halve' finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker de tegen stander is van Barcelona, vroe gen zich, evenals ongetwijfeld vele anderen, af hoe hard een met kracht geschoten bal zich nu wel door de lucht beweegt. De politie van Hamburg vond het een leuk idee dit eens na te gaan en stelde een ultra-modern radarapparaat beschikbaar om de snelheid op te meten. Dit' apparaat wordt normaal in het verkeer gebruikt om overtreders' van de maximum-snelheid te bestraffen. De proef had een onverwacht resultaat: niet Uwe Seeler, de' populaire middenvoor van de Hamburgers, bleek over het hardste schot te beschikken,! maar rechtsbinnen Horst DehnJ De bal die van zijn voet ver-.' trok, bereikte een snelheid van. 85 km per uur. Seeler kwam niet verder dan 62 km per uur. De aanvalsleider had echter eenj redelijk excuus, wegens eert blessure kon hij zijn rechter voet niet gebruiken waardoor hij gedwongen was links te schieten. SCHIETING TE TERNEUZEN. Zondag j.I. opende de hand boogmij. „De Westerschelde" te Terneuzen voor de 73e keer haar schuttersseizoen met een goed bezochte schieting. Opmerkelijk was, wellicht mede vanwege de vele schietingen in de omgeving, dat onze zuiderburen ditmaal ver stek lieten gaan, daarentegen was Zuid-Beveland echter wel vertegenwoordigd. De uitslag luidde ais volgt: Hoogvogel: Eug. Verhelst te Westdorpe: zijvogels: Jos. de Clerck te Terneuzen en Jo Brug- geman uit de Braakmanpolder; kallen: P. van Esbroek te Sluis kil en Fr. Vermast te Den Hel der (N.H.). Vermeldenswaard is nog, dat Verhelst, voornoemd, kans zag tevens nog 3 kleine vogels af te schieten, zodat gezegd kan wor den, dat vrouwe Fortuna hem deze middag bijzonder gunstig gezind was. VEERTIENDE PARTIJ REMISE De veertiende partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen titelhouder Tal en zijn landge noot Botwinnik werd na 33 zet ten remise gegeven. De stand is nu 95 in het voordeel van Botwinnik.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3