Provin DELTAGEBIED VOORPORTAAL VAN RANDSTAD HOLLAND muzikale Speeltuin Binnenlands nieuws Betogingen voor Castro DE VRIJE ZEEUW ADENAUER OVER ZIJN AMERIKAANSE BEZOEK DE WERKLOOSHEID IN CANADA PHILIPS DECCfl RADIO TAZELAAR Ontstemming bij de vakcentralen over de aanwijzingen met betrek king tot de werktijdverkorting Vraagt U naar het geheel nieuwe wasirfiddel in rood pak Tweede caisson op zijn plaats Nederlander in Denemarken gearresteerd 'X&MTë&c. ■i*%% -V;V V:«n terneuze huls' Pagina 2 Donderdag 20 april 1961 Donderdag20jiFi hM .CJfcl In tegenwoordigheid van o.a. de ambassadeur van België in Den Haag, F. X. baron van der StratenWaillet, de heer A. J. Houtteghem, vice-consul van België verbonden aan. het con sulaat-generaal te Amsterdam, de eerste vice-voorzitter van de Belgisch-Luxemburgse Kamer van Koophandel voor Nederland, dr. L. Kympers, en de directeur van het bureau van het comité Benelux, de heer E. C. de Mooij, heeft drs. M. C. Verburg, direc teur van het Economisch-Tech- nologisch Instituut voor Zeeland, woensdagmiddag aan een lunch vergadering in het Kurhaus in Den Haag gesproken over „het Deltaplan; de ontwikkeling van een rivierbekken". De vergade ring was georganiseerd door het departement Den Haag van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel, in samen werking met de afdeling Den Haag van het comité Benelux en met de Belgisch-Luxemburgse Kamer van Koophandel in Ne derland. Baron Van der StratenWail let heeft in antwoord op een aan drs. Verburg uit de vergadering gestelde vraag o.a. medegedeeld dat er geen verband bestaat tus sen de Belgisch-Nederlandse on derhandelingen over een Schelde- Rijn-verbinding en het Delta plan. Verder heeft de ambassa deur opgemerkt dat België wel meent dat het door het tot stand komen van het Deltaplan enige voordelen zal hebben. Maar het is toch ook niet blind voor nade len. Hij zeide te hopen, dat een nieuwe Belgische regering spoe dig in staat zal zijn de onderhan delingen voort te zetten. Wat de wegverbindingen tus sen Nederland en België betreft, stelde baron Van der Straten— Waillet o.m. in het licht dat de verbetering van die verbindingen in hoofdzaak een kwestie is van financiële aard. Men is ook in België diep overtuigd van de noodzaak de knelpunten in de huidige verbindingen spoedig op te heffen. In onderzoek is nog de vraag welke van de twee daar voor in aanberking komende wegen, E 10 via Wiistwezel of E 3 via Eindhoven, voorrang zal moeten hebben bij de verbetering. De ambassadeur zeide hoop te hebben dat ook in België nood zakelijk geachte verbetering bin nen niet al te lange tijd tot stand zal kunnen komen. De heer Verburg merkte op dat het Deltagebied het voorpor taal van de randstad kan worden. Hij herinnerde er aan dat de aaneengesloten vlakte die liep van het Brugse tot Rotterdam, tweeduizend jaar geleden door overstroming een eilandengebied werd. Hij noemde het Deltaplan een regionaal projekt, zoals men dat b.v. ook in de Verenigde Staten kent. Het is, vergeleken met de werken aan Euphraat, Ganges e.d. een projekt van klei ne omvang, een microprojekt dat evenwel voor geheel Nederland op allerlei gebied grote gevolgen zal hebben. Een van de onder delen van het plan is de vorming van een zoetwaterbekken dat als „watertoren" voor geheel Neder land kan worden gezien, omdat de zoetwatervoorziening in ons land op de lange duur spaak dreigt te lopen. Het komplex sluizen in het Haringvliet kan behalve uit overwegingen van veiligheid voor het gehele gebied ook worden gezien als de grote kraan die het zoete water uit het De Westduitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer heeft woensdag in een verslag aan leden der christen-democratische bondsdagfractie over zijn bezoek aan de Verenigde Staten gezegd dat president Kennedy van me ning is dat de Navo-raad moet worden gereorganiseerd, om tot beter onderling overleg te ge raken. Een woordvoerder der chris ten-democratische regeringspar tij zei dat de bondskanselier on der meer had verklaard: 1. President Kennedy meent dat de Navo-loden elkander meer moeten raadplegen en dat er een groter gevoel van saamhorig heid moet komen. Hij acht hier voor een reorganisatie van de Navo-raad noodzakelijk. 2. De Navo blijft het funda ment van de Amerikaanse poli tiek en zij kan niet slechts wor den beschouwd als een organisa tie ter beveiliging van Europa. 3. Adenauer en Kennedy heb ben volledige overeenstemming bereikt over het Duitse vraag stuk en de noodzaak om de vrij heid van Berlijn te verzekeren. Dr. Adenauer had ook ver klaard dat hij een uitstekende persoonlijke verstandhouding met president Kennedy tot stand had kunnen brengen. Het aantal werklozen in Cana da is in de op 18 maart geëin digde week verminderd tot 703.000 van het na oorlogse hoog tepunt van 719.000 in februari, zo maakte het Canadese bureau voor de statistiek bekend. Dit werkloosheidscijfer was toch nog een na oorlogs record voor maart. Het totaal aantal werklozen ver tegenwoordigde half maart 11,1 procent van het arbeidspoten tieel. spaarbekken ten goede kan laten komen aan het gehele land. De heer Verburg heeft na de formele probleemstelling aan dacht gevraagd voor de vele be langen die voor Nederland met de voltooiing van het plan en de ontsluiting van het gehele gebied zijn gemoeid. Handel, industrie, verkeer en toerisme, recreatie, land- en tuinbouw vragen elk behartiging van hun belangen. Hij merkt op dat het van belang is het zeehavenfronl van Neder land te verbreden; Zeeland kan daardoor straks worden toege voegd aan de randstad. De ont wikkeling van het grensgebied moet z.i. ruimer worden aange pakt. De grens met België wordt tot nu toe als een harde realiteit gezien; de ruilverkaveling in Zeeland houdt er bij de grens op. De heer Verburg heeft o.m. de indruk dat de regionale expansie van Zeeland door de verbindin gen meer gericht zal worder op de randstad Holland; Zeeuws- Vlaanderen zal meer gericht wor den op Vlaanderen. Wanneer de economie meer op toeren zal zijn gekomen zal de Westersehelde een barrière kunnen vormen. Op de duur moet het er z.i. naar toe dat over en door het gebied van het Deltaplan een centrale vér- binding tot stand komt tussen het gebied rond Rotterdam en het industriegebied in Noord- Frankrijk. Alle leuke kinderversjes -gezonger o.a. door Teddy en Henk Scholten, de Damrakkertjes, de Karekieten, de Krekels en de Merels - op een nieuwe serie rode grammofoon plaatjes, in kleurenhoes. f. 3.95 NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN Telefoon 2361 (01150) beleid een grote mate van on zekerheid voor het bedrijfsleven, en leidt dit noodzakelijkerwijze tot discriminerende beslissingen. Het overlegorgaan acht het daarom noodzakelijk, dat de Stichting van de Arbeid, gezien deze gewijzigde verhouding, zich op korte termijn nader beraadt op haar positie als adviesorgaan in loon-politieke aangelegen heden. Naar het overlegorgaan van de drie vakcentralen ons mede deelt, heeft het met ontstemming kennis genomen van de beslis sing van de regering een alge mene aanwijzing aan het college van Rijksbemiddelaars te geven, inzake de arbeidstijdverkorting voor nog lopende collectieve arbeidsovereenkomsten of loon regelingen. waaromtrent ge sanctioneerde afspraken bestaan, inhoudende een beperking van de arbeidstijdverkorting in deze be drijfstakken tot 46uur per week. Deze ontstemming spruit in de eerste plaats voort zegt het orgaan uit het feit, dat de regering deze nieuwe algemene aanwijzing heeft uitgevaardigd, nadat met betrekking tot de in het bouwbedrijf overeengekomen arbeidstijdverkorting een una niem gunstig advies van de Stichting van de Arbeid op basis van de bestaande aanwijzingen, reeds was uitgebracht. In dit verband wijzen de vak centralen op de in overleg met het college van Rijksbemidde- laars, d.d. 9 januari 1961 vastge stelde gedragsregels, ten aanzien van arbeidstijdverkorting, waar in o.a. bepaald is, dat daar waar gesanctioneerde afspraken be staan. het mogelijk is de arbeids tijd tot 43 uur per week te ver korten. Daarenboven heeft de rege ring, in afwijking van de tot nu toe gevolgde weg het in de Stich ting van de Arbeid georganiseer de bedrijfsleven slechts op for mele wijze ingeschakeld, alvorens deze algemene aanwijzing uit te vaardigen. Zowel bij de invoering van de arbeidstijdverkorting als bij de toetsing van de loonvoorstellen werden de aanwijzingen en ge dragsregels tot dusverre vastge legd in overleg tussen de rege ring en de Stichting van de Ar beid. Beide onderwerpen zijn im mers zaken, waarvoor regering en bedrijfsleven verantwoordelijk zijn. Overeenstemming tussen beide is dus geboden. In afwijking van de tot dusver gevolgde procedure, waarbij zo wel over de strekking als over de feitelijke inhoud van de aan wijzingen uitvoerig overleg werd gepleegd, wordt het bedrijfsleven thans geconfronteerd zegt men met een door de regering eenzijdig vastgestelde algemene aanwijzing. Naar de mening van het over legorgaan schept dit overheids- Interpellatie inzake werkti j d verkorting aangevraagd Gistermiddag heeft de heer Blom in de vergadering van de Tweede Kamer mede namens zijn fractiegenoot de heer Baart, verlof gevraagd vragen te mo gen stellen aan de ministers van Sociale Zaken en Volksgezond heid en van Binnenlandse Za ken over het besluit der re gering inzake de werktijdver korting. Naar aanleiding van deze in terpellatie-aanvraag merkte de voorzitter, de heer Kortenhorst, op, dat deze week is te verdach ten de door de minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid toegezegde nota inzake de woningbouw. Z.i. zou het verstandig zijn beide zaken te zamen te behandelen. Over de interpellatie-aanvraag zal vandaag een beslissing wor den genomen. Overleg tussen werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf over arbeidsverkorting. De in de Raad van Bestuui Bouwbedrijf samenwerkende werkgeversorganisaties en de i de Centrale Commissie Bouwn verheid samenwerkende werknc mersorganisaties hebben gis,t- ren in Den Haag gezamenlij,. overleg gepleegd naar aanleiding van de aanwijzing der regering aan het college van rijksbemid delaars inzake de arbeidstijdver korting. Na afloop der bijeen komst werd het volgende geza menlijke communiqué uitge geven „De werkgevers- en de werk nemersorganisaties in het bouw bedrijf hebben met teleurstelling kennis genomen van de nieuwe aanwijzing van de regering voor het college van rijksbemiddelaars ten aanzien van de arbeidstijd verkorting, welke aanwijzing zonder instemming van het be drijfsleven tot stand is gekomen. Daar genoemde organisaties er kennis van dragen, dat de „Stich ting van de Arbeid" dit onder werp op korte termijn nader zal bespreken met de regering, wen sen partijen zich op dit moment over de aanwijzing zelf niet uit te spreken. Partijen wensen nochtans tot uitdrukking te brengen, dat zij onveranderd het voornemen handhaven de vijf daagse werkweek met ingang van 5 juni a.s. te verwezenlij ken". 20.000 nieuwe televisie toestellen in maart. Op 1 april 1961 bedroeg het aantal aangegeven televisietoe stellen 878.419 tegen 857.992 op 1 maart 1961. Een toename dus van 20.427 toestellen. Gemakkelijker en beter hebt U nog nooit gewassen! automatische inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop in plaats van 6 uit een dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Uw wensen zijn vervuld e de witte was - witter kan niet de bonte was - helder en fris de fijn» was - luchtig en zacht. En alles zo gemakkellik: zonder apart Inweken e zonder lang koken e zonder warm spoelen. ter kennismaking: DODELIJK ONGEVAL Omstreeks tien uur gistermor gen is de 21-jarige heer L. Win ter uit Tilburg op het kruispunt Ringbaan-Zuid-Ringbaan-Oost in Tilburg door een personen auto gegrepen en op slag ge dood. De heer Winter stond aanvankelijk met zijn bromfiets aan de rand van Ringbaan-Zuid stil, doch toen uit de richting Eindhoven een auto naderde stak hij vlak vóór deze de weg over. De jongeman werd dertig meter meegesleurd. Pas na vele uren heeft de politie de identi teit van het slachtoffer kunnen vaststellen. DEMONSTRERENDE JONGEREN AANGEHOUDEN De Amsterdamse politie heeft gistermiddag twee jongelui (een jongen en een meisje) aange houden die voor het Ameri kaanse consulaat aan het Mu seumplein heen en weer liepen met plakkaten waarop in forse letters de woorden „Handen af van Cuba" stonden te lezen. Lang duurde deze „demonstra tie" niet, want de politie nam beide jongelieden mee naar het bureau, omdat zij de plaatse lijke politieverordening hadden overtreden. Na verhoor werden zij vrijgelaten. OVERLEDEN NA VAL VAN TRAP Gisternacht heeft de 72-jarige bewoner van de Nieuwe Bote- ringestraat in Groningen, de heer T. van Egmond, bij een val van de trap zijn nek gebroken. Hij werd dood beneden in de gang aangetroffen door een 23- jarige medebewoner. Deze had gestommel gehoord en was op onderzoek uitgegaan. INSLUIPER GEPAKT De politie van Bureau Over toom te Amsterdam verheugt zich er over een goede slag te hebben geslagen toen zij dins dag de 31-jarige schilder C. J. S. M. op heterdaad betrapte en kon inrekenen. Men verdacht deze man reeds geruime tyd ernstig van diefstallen na in sluipingen speciaal in scholen. Zijn arrestatie geschiedde nu ook kort na het verlaten van een school in de Banstraat. Eén der leerkrachten van deze school Het tweede caisson voor liet sluitgat bij Vrouwenpolder is boten op zijn plaats gezet. Op de bijgaande foto zien we de twee machtige bloken beton tot zijn recht komt. dinsdagochtend, volkomen volgens schema, door vijf sleep- waarbij vooral de doorstroomopening in elk caisson goed Een 35-jarige Nederlander is door de Deense politie gearres teerd bij een routine-onderzoek in hotels in Kopenhagen. Hij was niet in het bezit van een paspoort en zal naar Nederland worden uitgewezen na een on derzoek naar zijn doen en laten in Denemarken. Hij is een bekende figuur in de archieven van Interpol, met een serie veroordelingen wegens diefstal in verscheidene Euro pese landen, zo verklaarden politie-autoriteiten. De naam van de Nederlander wilde men niet meedelen. DE HULPVERLENINC AAN ZUID-KASAI De Boliviaanse V.N.-functiona- ris Xavier Caballero Tamajo heeft woensdag op een perscon ferentie te Leopoldstad meege deeld dat de hulpverlening op grote schaal door de Ver. Naties aan driehonderdduizend Kongo lese vluchtelingen in Zuid-Kasai heeft veroorzaakt dat de sterfte onder hen in vier maanden tijds van tweehonderd per dag tot vijf tien in een week is gedaald. On dervoeding was destijds de voor naamste doodsoorzaak. Xavier Tamajo waarschuwde echter dat zich in andere gebie den van Kongo overeenkomstige hongersnoden, „zij het wellicht op minder ernstige schaal", zou den kunnen voordoen tengevolge van de ineenstorting van het nor male economische leven. DE STRIJD IN LAOS Een bataljon parachutisten, dat bij Nhommarath achter de vijandelijke linies is neergela ten, is er in geslaagd de opmars van de linkse troepen naar Thakhek, op circa 50 km van de grens met Thailand, tot staan te brengen. Dit heeft een woordvoerder van het mini sterie van Defensie in Vien tiane meegedeeld. De parachutisten zouden de linkse troepen zware verliezen hebben toegebracht. Elders in Laos is het kalm, zij het dan dat ten noorden van de koninklijke residentie Loe- ang Prabang omvangrijke troe penbewegingen van de opstan- i delingen worden uitgevoerd. In Zuidamerikaanse' steden zijn dinsdagavond betogingen gehou den voor Fidel Castro en tegen „de agressie der V. S. tegen Cu ba". In Buenos Aires moest de po litie gebruik maken van traan- gasbommen om een menigte van ongeveer 500 man, merendeels jongeren, die Cubaanse vlaggen droegen en „weg met het Yan- kee-imperialisme" schreeuwden uiteen te jagen. Een politie-agent werd ge wond. Groepjes communisten besmeerden het gebouw van de Amerikaanse ambassade met teer en gooiden ruiten in. Berichten over soortgelijke in cidenten zijn gemeld uit Rosario, Mar Del Plata en Cordoba. In de stad Guatemala hielden dinsdagavond 2000 aanhangers van Castro een betoging. Zij noemden president Kennedy een portret. De betogers marcheer den naar de Amerikaanse am bassade, maar de politie greep in met traangasbommen en gum miknuppels. De betogers vielen daarna de kantoren aan van de „United Fruit Company" en de „Pan American Airways". In de stad Mexico riepen hon derden betogers „Cuba ja, Yan kees neen". On Morelia, in Mid- den-Mcxico, Werd het Mexi caans-Amerikaanse culturele in stituut vernield en in brartd ge stoken. In La Paz werden betogers, die met stenen wierpen en de Ame rikaanse ambasshde trachtten te bestormen, door de politic met traangasbommen en waterbom- men teruggedreven. Verscheide ne mensen liepen letsel op. Ook in Sydney (Australië) heb ben woensdag tientallen politie mannen gevochten met ongeveer 1000 havenarbeiders en linkse vakbondsleden tijdens een beto ging voor Castro in een park tegenover het Amerikaanse con sulaat-generaal. Tevoren hadden de betogers een mars door de stad gemaakt waarbij zij riepen „handen af van Cuba" en „Yank ga naar huis", terwijl zij langs het con sulaat-generaal trokken. Er klonk een driewerf hoera voor Castro. DOODVONISSEN OP CUBA. Een Amerikaan, Howard An derson en verscheidene Cubanen zijn ter dood veroordeeld door een militair tribunaal, aldus heeft de Cubaanse radio-omroep bekendgemaakt. Anderson is een voormalige Amerikaanse marinier, die jaren lang een reeks benzinestations op Cuba heeft geëxploiteerd. Hij werd gearresteerd op beschuldi ging van wapensmokkel. Een van de Cubanen is een voormalige officier in het leger van Batista. Volgens een woensdagmorgen vroeg in Miami opgevangen Cu baans radiobericht is Anderson inmiddels terechtgesteld, samen met een andere Amerikaan, Nagus McNair, en zeven Cuba nen. Ook McNair was beschuldigd van wapensmokkel. Sleepboot „Oceaankreeg „Sea Garden" vlot De sleepboot „Oceaan" van L. Smit en Co heeft de 7252 br. reg. ton metende Amerikaanse vrachtvaarder „Sea Garden", die bij het Brits-West-Indische eiland Tobago op de rotsen was gelopen, bijzonder snel vlot ge kregen. De „Oceaan" arriveerde gistermorgen vroeg bij Tobago - de zeesleper kwam van Pa ramaribo en om kwart over negen pl. tijd was het karwei al volbracht. Een half uur later lag de vrachtvaarder, eigendom van de rederij Peninsular Nav. Corp in New York, verankerd in de Kings Bay, ten noorden van Trinidad. De opdracht was geaccepteerd op basis van Lloyds Open Form. De berging van de „Sea Gar den" blijkt achteraf toch meer moeilijkheden te zullen opleve ren dan men aanvankelijk op de „Oceaan" vermoedde. Het schip is namelijk op de rotsen lek geslagen, het water dringt via ragfijne gaatjes in de kiel platen door in twee ruimen en stijgt daarin ongeveer 15 cm per uur. De „Oceaan" heeft pompen overgezet op de vracht vaarder. Men zal proberen het water naar het voorschip te pompen en het vandaar af te voeren. Lukt dat niet, dan wordt de ..Sea Garden" aan de grond gezet. De „Sea Garden" was op weg naar Zuid-Amerika naar de Golf van Mexico. Het schip voer in ballast. bleek de vulpenset te missen die op S. werd gevonden. De man heeft reeds enige feiten bekend en wordt omtrent di verse andere nog aan de tand gevoeld. SCHOOLREIS VOOR JONGENS EN MEIS JES VAN TEGEN DE VIJFTIG De leerlingen van de vijfde klas van de Hervormde school aan de Rotterdamseweg te Zwijndrecht hebben dinsdag een geslaagde schoolreis gemaakt naar de Veluwe. Het waren niet de jongens en meisjes die nu in de vijfde klas zitten, maar de „kinderen", die 't 40 jaar geleden meester L. van Gilst lastig maakten. Op initiatief van één der leerlingen van toen waren alle schoolvrienden en -vrien dinnen bij elkaar gekomen om nog eens heel even in de nu wel wat nauwe schoolbanken -te zit ten en daarna onder leiding van de toenmalige onderwijzer, de thans 67-jarige heer Van Gilst, en de hoofdonderwijzer uit die dagen, de nu 76-jarige heer A. Kranendonck uit Den Haag, ge heel in stijl een reisje te gaan maken. De „jongens" en „meis jes" waren even uitgelaten ais veertig jaar geleden als er een schoolreis werd gemaakt. Mees ter Van Gilst die, vóór het uit stapje begon, nog even de kans waarnam om te weten te komen of zijn leerlingen de breuken nog kenden, had er heel wat moeite mee om ze in toom te houden. Vanzelfsprekend werd er eerst een „schoolfoto" ge maakt. AMSTERDAMMER VERDACHT VAN FLESSENTREKKERIJ VOORTVLUCHTIG Bij het politiebureau Singel te Amsterdam hebben een aantal winkeliers aangifte gedaan dat omstreeks half maart de 36- jarige Amsterdammer S. H. goe deren bij hen heeft gekocht en daarvoor, naar later bleek, on gedekte chèques van de post- chèque- en girodienst heeft af gegeven. Het gaat hier om een tiental zaken, zo deelde de po litie mede, en het totaal bedrag is circa 2500 gulden. S. H., die die zich journalist noemt, is voortvluchtig en landelijk is zijn opsporing verzocht. Hoge Duitse ambtenaar aangehouden De leider van de afdeling bui tenlandse handel van het West duitse ministerie van Voedsel voorziening, dr Otto Stalmann, is dinsdag aangehouden, omdat hij er van wordt verdacht op grote schaal steekpenningen te hebben aangenomen. Volgens welinge lichte kringen in Bonn zouden leveranciers van agrarische pro- dukten in Nederland, Denemar ken, en vermoedelijk ook Polen, gelden op zijn naam hebben ge stort bij Zwitserse banken. I" ruil daarvoor zou dr Stalmann rekening houden met de wensen uit de betrokken landen bij het aangaan van handelsverdragen. Hij was regelmatig de leider van de Westduitse delegaties, die met genoemde landen over leverings akkoorden onderhandelden. Bij de komende onderhandelingen met Polen over een nieuwe over eenkomst zou hij ook de afvaar diging uit Bonn leiden. Van welingelichte zijde t? Bonn is vernomen, dat een ..offi ciële instantie" in Nederland aanwijzingen tegen dr Stalmann heeft verstrekt en hem ervan be schuldigd heeft steekpenningen aangenomen te hebben. De Bonnse jurist dr Redeeker, die-samen met prof. Dahs de ver dediging van Stalmann op zich genomen heeft, verklaarde giste ren dat de beschuldigingen door het O. M. te Bonn nog niet op hun juistheid zijn nagegaan. Stalmann hééft van aanteke ning van bezwaren tegen zijn aanhouding vooralsnog afgezien om het onderzoek van het O. hl- naar de stand van zaken niet te vertragen. Hij bevindt zich thans in het ziekenhuis van de gevan genis in Bochum. Hij lijdt reeds een tijdlang aan een hartkwaal. Ak v?v*U«s T- - «A. X,.»* X -- ~-v :l-<-J v.* - r r ■- i '-.ik - «N v - - Teraardbestellini heer J. J- Door Gistermiddag vond o we algemene begraai teraardebestelling plaa len de heer J. J- Doo leven oud-gemeenteboi van Terneuzen. Onder hen, die met den van wijlen de hee bos, de overledene naa ste rustplaats begele vonden zich burgemee: Rijpstra, de heer Joh. tijds naaste medeweri heer Doorenbos, than; zichter bij de dienst 1 en Woningtoezicht en werken, en de heer I ders oud-uitvoerder bi van Gemeentewgrken. Burgemeester Rijp; bij de geopende groeve toespraak, waarin hij dene schetste als ee toegewijd en integer ris van de oude ste gemeentebestuur zal werk en persoon dar denken. Ds. J- Scholten las uit Hebreeën 11 de v en met 10, waarna hr fenisliturgie uitsprak. Hiermede was dez heid besloten. Groot bedri BÜ de Rotterdams! door de heer S„ kur graanhandelaar alhie gedaan van de vent een bedrag van 20.( in 20 biljetten van groene enveloppe bij en vermoedelijk in d, van de Coolsingel te maandagmorgen moe geraakt. De Rotterdamse rec-1 deze zaak in onderzoe De heer J. van Wi commies-tit. van s tingen, werkzaam op ontvangkantoor alhi ingang van 1 mei a.s naar Sas van Gent 1 voerreehten). AXEL Oudercommissic Kleuterschool. De ouders van ki in vergadering bijee de nieuwe openbare k hebben een oudercor noemd, waarin zitting nomen de heren L. voorzitter; J. Wisk taris; mevr. F. Pot-I penningmeesteresse Wolfert-Moerland en van Drongelen, ledci De vergadering s leiding van do heer Lee. die voorzitter „Vereniging tot ins van een neutrale kle Dit bestuur heel haar bevoegdheden overgedragen aan oudercommissie, daa gemeentelijke kleutei worden. Bejaai Ter gelegenheid verjaardag van H. J gin, houdt de bejaa „Onder de Toren" eei dag op woensdag 2< uur in het Torenlo Hei-vormde Kerk al Er zullen o.a. fil worden over de inli Koningin Juliana i ninklijke bezoeken Staten, Ned. Antille me. Agenda g Op de agenda vat dag 21 april des av acht te houden ver .de gemeenteraad k( volgende punten vc Voorstel inzake van de winkels op Voorstel lot verl sportterrein aan d< baivereniging „Hul; Voorstel tot aa woonhuizen aan c kershoek. Voorstel tot verle termijn waarbinnei baar verklaarde w ruimd moeten zijn. Voorstel tot benoc commissie ingevolg lid, der woonruimte

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2