II Provinciaal nieuws De groei vanTerneuzen zet zich voort Binnenlands nieuws BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING De gemeenteraad staat weder voor belangrijke beslissingen l Grote belangstelling voor het le lustrum Int. Zeehengeiconcours te IJzendijke Twee zeer belangrijke punten staan op de agenda van de a.s. donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad, die weder om wijzen op de belangrijkheid van Terneuzen als centrumplaats Voorbereidende opleiding ver zorgende beroepen aan de Landbouwhuislioudscltool „De Leeuwtjes." Blijkens een aan het college van Burgemeester en Wethou ders gerichte brief van 10 maart j.l. door de Zeeuwse Landbouw Maatschappij te Goes bestaat het voornemen aan de land- bouwhuishoudschool ,,De Leeuw tjes" te Terneuzen een cur sus in te stellen tot het geven van een voorbereidende oplei ding ten behoeve van de z.g. verzorgende beroepen, als gezins- en. ziekenverzorgsters, alsmede bejaardenhulpen. Dit is een geheel nieuwe op leiding, welke voorlopig nog slechts aan een beperkt aantal scholen van rijkswege zal wor den gesubsidieerd c.f. de bepa lingen van de Nijverheidsonder wijswet. Als enigste school in Zeeland, welke voor de opleiding is aan gewezen, zal de landbouwhuis- houdschool te Terneuzen van dit rijkssubsidie kunnen profite ren. Het opnemen in het leerplan van het nieuwe onderwijsvak behoeft de Koninklijke goed keuring, doch deze kan eerst dan worden verleend als uw college overeenkomstig art. 25 der Nijverheidsonderwijswet verklaart de opleiding noodza kelijk te achten. Gelet op het allerwegen be staande tekort aan verplegend personeel is het zonder meer duidelijk, dat de instelling van de cursus van groot belang is. Vele geïnteresseerde meisjes zien welbewust af van het kie zen van een verzorgend beroep, juist met het oog op de theore tische en praktische vorming, waaraan bij dergelijke betrek kingen moet worden voldaan. Het brengen van een primaire opleiding, binnen onmiddellijk bereik of gezien in het breder verband van onze gehele streek, ru de naaste omgeving, kan voor deze meisjes een stimulans be tekenen de door hen gewenste beroepskeuze gemakkelijker te doen. Aldus beschouwd zal deze mogelijkheid een bijdrage kun nen zijn in de opheffing of ver mindering van het tekort aan het desbetreffende personeel. Het College prijs zich ge lukkig U een primeur voor onze provincie te kunnen voorleggen en beveelt de Raad de vaststel ling aan van bijgaand ontwerp besluit. waarin de noodzakelijk heid der opleiding wordt, ge constateerd. Zeer waarschijnlijk zal dit besluit geen enkele financiële consequentie hebben. In het wetsontwerp tot regeling der financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten, stelt de regering n.l, voor de uitgaven wegens nijverheidsonderwijs in tegraal te vergoeden. Krachtens de vigerende be- paüngen, welke praktisch geen effect meer hebben, komt van de netto-kosten 100 o voor rekening der gemeente van ves tiging en komt 20 0 o dier kosten voor rekening der gemeente, uit welke leerlingen de opleiding volgen. Zelfs onder dit statuut zouden de uitgaven derhalve be perkt zijn. B. en W„ overwegende, dat deze opleiding voor Terneuzen en in het bijzonder voor de gehele streek, in oen behoefte zal voor zien, stelten voor te beslissen, dat de uiLbreiding van het leerplan der Landbouw huishoudschool te Terneuzen met een vooropleiding voor verzorgende beroepen nodig wordt geoordeeld- Protestants Bejaardencentrum. Het tweede zeer belangrijke agendapunt waarover de raadsle den een besluit zullen moeten ne men omvat de stichting van een Protestants Bejaardencentrum Voor de daaruit voortvloeiende verplichtingen, wordt 't gemeen tebestuur gevraagd zich garant te willen, stellen. Ruim. 25 jaar geleden werd het tegenwoordige rusthuis „Schelde oord" in gebruik genomen, ter vervanging van het oude rust talis aan dfe Arsenaalstraat. In 1918 is cfn uitbreiding tot stand gekomen waardoor de capaciteit met een 20 bedden werd vergroot. Reeds direct bij het gereed komen van deze uitbreiding moest aan nieuwe uitbreidings- nwgelijkheid worden gedacht. Aanvankelijk werd deze ter plaatse geprojecteerd. Uit stede bouwkundig oogpunt moest dit worden losgelaten. De diaconie van de Hervormde Gemeente iheeft toen de plannen opgevat om een tweede rusthuis te bouwen. Ook door de diaconieën van de (Gereformeerde Kerken in O. Z. Vlaanderen werden reeds gerui me tijd pogingen aangewend om tot de bouiv van een rusthuis te komen. Ons college heeft toen de belanghebbenden gevraagd de mogelijkheid te onderzoeken om imu plannen te coördineren, ten einde versnippering van de ex ploitatie van bejaardentehuizen zoveel mogelijk te vermijden. Het gevolg van de bespreking is geweest de oprichting van de Slichting Protestantse Bejaarden- aorg in O. Z.-Vlaanderen te Ter neuzen. De aanvankelijke bedoeling van deze stichting was om r.aast een overheid de mogelijkheid tegen verzorgingstehuis mede bejaar- aanmerkelijk lagere rente te denwoningen te bouwen. lenen can anders het geval zou Na overleg met ons college en de woningbouwvereniging „Werkmansbelang" wordt de bouw van deze woningen thans door deze woningbouwvereniging verzorgd. De woningbouwvereniging zal naar behoefte in verschillende delen van de gemeente bejaar denwoningen gaan bouwen. Het is nu de bedoeling, dat bi] het bejaardencentrum van dc stichting een 20-tal bejaarden woningen worden gebouwd door de woningbouwvereniging. Het is zeker voor de leefbaar heid van onze streek in het alge meen en onze gemeente in het bijzonder nodig, dat verzorgings tehuizen naast de bouw van be jaardenwoningen gerealiseerd worden. Bij de Nederlandse ontwikke ling terzake mag onze stad niet achterblijven. De vergrijzing van onze bevol king heeft ook in Terneuzen voortgang. In deze gemeente waren per 1 jan. 1960 1525 per sonen woonachtig boven de 65 jaar. In het uitbreidingsplan Serlip- penspolder is een plaats voor het Prot. Bejaardencentrum e.a. ge reserveerd. Door de-wijziging van de plan nen wordt de situering ter plaat se nog door de stedebouwkundige bestudeerd. Hierin zal nog wel enige wijzi ging moeten plaats hebben. Door de Stichting Prot. Bejaardenzorg werd in februari 1960 het ver zoek gedaan voor de bouw van het Bejaardencentrum een geld lening te willen garanderen. Particuliere verenigingen kun nen in het algemeen geen geld leningen afsluiten als zij geen borgen kunnen aanwijzen, die het risico voor de geldgever ge heel uitsluiten. Anderzijds opent juist ook de garantie van de zijn. i^e vraag hoe groot het ver- orgingshuis moet zijn heeft ge ruime tijd de meningen verdeeid. Na bespreking met deskundi ge zijn Wij met de stichting'van oordeel, dat een huis met 104 bedden voor deze streek beslist verantwoord is. De Stichting acht de::e bouw naast de exploitatie van „Scheldeoord", gezien de grote wachtlijst, beslist nood zakelijk. Door de Stichting werd in janauri 1961 opnieuw een verzoek aan ons college gericht. In de hierop volgende bespre kingen hebben wij in overeen stemming met de financiële com missie uit uw raad, de voor waarden bestudeerd, waaronder door de gemeente een garantie voor een geldlening kan worden verstrekt De exploitatie van „Schelde oord" is hierbij mede een onder werp van discussie geweest. Thans is terzake volledige overeenstemming bereikt. Hierbij zij wel opgemerkt, dat als gevolg van de geprojecteerde nensionprijs voor alleenwonen- den circa 3000 en voor echt paren circa 4800 er mede gerekend dient te worden, dat de uitgaven van de dienst voor Maatschappelijke Zorg bij de ge- reedkoming van het tehuis merk baar zullen stijgen, daar immers voor een bepaald aantal opnamen gerekend moet worden op finan ciële bijstand van deze dienst. B. en W. stellen de Raad voor aan het college op te dragen het aangaan van deze overeenkomst of de overeenkomsten ter uitvoe ring van dit besluit, alsmede het vervullen van alle verdere han delingen ter uitvoering van deze overeenkomst of overeenkom sten, alles met inachtneming van de bepalingen der gemeentewet. KV* Strijk en zie: glanzend strak vloeit de lak. Eén Flexa schilderfeest geeft jarenlang voldoening! VRIJETIJDSVERF - KWALITEITSVERF Burgemeester Ficq onder de deelnemers Het eerste lustrum van het internationaal zeehengeiconcours te IJzendijke is een groot succes geworden. Niet minder dan 793 sportvissers uit geheel Neder land, België, Frankrijk en zelfs enkele Duitsers waren naar dit jaarlijks evenement gekomen om iangs de boorden van de Schelde tussen Hoofdplaat en No. Eén hun geluk te beproeven. Het was of ook de vissen wisten dat het een lustrum gold, want ze lieten zich in grote hoeveelheden van gen. Niet minder dan 65Q vissers hadden buit. Dit maakte het voor de wegers dubbel zwaar. Na afloop werd om 5 uur in de raadszaal van het gemeentehuis de erewijn aangeboden aan de voorzitters en afgevaardigden van de vele verenigingen. Burge meester Ficq, die voor het eerst de hengel heeft uitgeworpen en ook een vis wist te verschalken, feliciteerde het comité met haai eerste lustrum en dankte haar voor het zeer vele werk dat zij aan deze voor IJzendijke prach tige dag had besteed. Als blijk van waardering werd aan de voorzitter, de heer J. Wijffels, door het gemeentebestuur een foto-album van West Zeeuws- Vlaandeien aangeboden. Speciaal bracht hij dank aan de Belgische sportvrienden die nu al o jaren achtereen naar IJzendijke ko men, waardoor zulke hechte banden van vriendschap zijn ont staan. Voorzitter Wijffels betuigde zijn dank voor de gesproken woorden en deelde mede dat aan alle verenigingen een mooie tegel met het wapen van IJzen dijke. zal worden aangeboden. Daarna werd het woord ge voerd door de heer De Vliegher namens de Belgische Federatie van Sporthengelaars. Spreker wees er op dat „Isendieke" be kwaam is iets groots te organi seren. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer J. van Geest uit Purmerend als hoofdbestuur der van de Algemene Nederland se Hengelaarsbond. Hij zeide stomverbaasd te zijn geweest dat zoiets hier mogelijk was. Hij hoopte dat in IJzendijke eens het kampioenschap van Nederland zeevissen zal worden gehouden De heer P. F. de Waal uit Kloosterzande zei o.a. dat zee- hengelen en IJzendijke voor de sportvissers een begrip is ge worden! De heer J. de Swart sprak na mens de Oosterscheldevissers. Allen spraken zeer waarderen de woorden tot het comité voor de voorbeeldige organisatie. Er werd ruim 200 kg vis ge vangen, dat aan het Sint Anto- niusziekenhuis te Oosburg is ge schonken. Hier volgen de eerste 10 prijs winnaars: 1. R. Maquet te Heijst, die tevens de ereprijs, een bronzen medaille geschonken door Z.K.H. Prins Bernhard ontving, 1335 pnt; 2e pr. P. Loekemijer te Vlis- singen, plus medaille geschonken door de Commissaris der Konin gin. 1150 pnt; 3. Jac. de Knock te Heijst B.1080 pnt; 4. Jac. de Ridder te Vlissingen 1080 pnt; 5. J. Smolenaars jr te Terneuzen 985 pnt; 6. D. Hameling, Hoek 865 pnt; 7. E. Buijsse te Zeebrug- ge 800 pnt; 8. Fr., van de Bussche te Nieuwpoort 795 pnt; 9. G. Wouters te Sluiskil 760 pnt; 10. L. Koole te Hoek. 755 pnt. De eerste Uzendijkenaar was de heer H. van Seijeru die de 27e prijs vierwierf. TERNEUZEN. Geboorten. 6 apr. Anja, d. van Maurice M. la Heijne, en Ria M. Notschaele (won., te Zuiddorpe); Chanlal Josephus Isabella Petrus, d. van Eugène Verstraeten en R-o- salia L. de Bruijn (won. te Clin- ge). 7 apr. Koenraad Margaretha Emile, z. van Herman C. Laurijs en Helena M. Baes (won. te Oss); Karin Julma Camilla, d. van Geor ge H. v. Steenberge en Lea Cla ra Rammeloo (worn te Philippine) Dagmar Theresia Julia Marguerite Marie, d. van Guy L. J. M. Drie beek en baronesse Ingrid L. A. T. M. van Lamsweerde (won. te Axel). 8 april Jacobus Abraham, z. van Hendrik Beeldens en .Tan- na Anna Wilhelm, lepenlaan 52); Johannes Petrus, z. van Ferdi nands Meeuwis de Jonge en Cornelia J. Neeteson won. te Hoek). II apr. Isaac Marinus, z. v. Adriaarr J. de Ljjser en Levina de Ritfor )Schoollaan 13); Frits, z. van Hendrik Verhei] en Pieternel- la C. Keulemans (WiUem Kloosstr. 23): Paul Cornelis Wilhelmina Jo sephine, z. van Josephur A. M. Braern en Andrea M. Adam won. te Koewacht). 12 apr. Lukas Maria, z. van Antoir.e G. Stofferis en Ma ria Muur-link (won. te Sas van Gent). Overlijden. 6 apr. Theodulus Goethals, 82 j., echtg. v. Maria L. Nimmegeer (won. te Westdorpe). 7 apr. Gerardus'van de Wege, 59 ,i., echt. van Magrietha J. van der Schaaf. 8 apr. Emelie Maria van Dam, 61 j., echtg. van Maurice E. Audenaert. (won. te Westdorpe). 10 apr. Augustinus Scftelleman, 86 ,i.. echtg. v. Margrietha J. van der Boel (won. te Axel). 12 apr. Adriaan van de Velde, 64 j., echtg. van Adriana N. Wissel. VOGELWAARDE Geboren; 6 apr. Paul Alphons, z. van Theo J. Compiet en Annie A. J. M. Meijs. 9 april. Josephs Maria, d. van George de Nijs en Mathilda J. Dankaart. Overleden: 2 april. Johannes A de Maat, 91 j., weduwn van Anna M. Scheers. Huwelijks-voltr.: 11 apr. Lau- rentius S. Kopmels, 26 j., won. te Nisse en Angelina P. J. Dob belaar, 26 j.; Augustus van de Poele, 26 j.. won. te St. Jansteen on Irene M. Dophemont, 20 j. TERNEUZEN In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Cijsouw, J. Vermeerstraat 13, van Aardenburg; J. Lucasse, Ka zernestraat 8a, van Wormerveer; C. P. Koster, Emmalaan 1, van Axel; C. Staal. Jan Steenstr. 8., van Goes; H. A. UUtdewilligen, S. Streuvelstr. 18, van Roosendaal; P. H. van Voorthuijsen, Magnolia plein 14, van Voorburg. Vertrokken: W. M. Peters, Nw. Kerkstr. 17, naar Oploo; J. L. Ver blauw-van Driel, Kastanjelaan 86, naar Amsterdam" J. M. de Pooler, Wijk P 52, naar Rotterdam: C. P. de Pooter-Verberkmoes, Wjjk P 52, naar Axel: J. Germing. Nieuwstr. 13, naar Sulz (Oostenrijk); E. L. Kroes, Wijk E 18, naar Sas van Gent; G. A. de Nijs, Vlooswijkstr. 41, naar Rotterdam; G. M. van Meenen, Nw. Kerkstr. 17, naar Gent (België). WRAKSTUKKEN VAN STRAALJAGER ONTDEKT. Op een stuk bouwland aan de Oostweg te Zonnemaire zijn za terdag wrakstukken gevonden, die vermoedelijk afkomstig zijn van de Nederlandse straaljager, die de vorige week tijdens een nachtelijke oefening boven de Zeeuwse eilanden met een Ame- kaans straaljager in botsing kwam en daarna spoorloos ver dween. Gevonden werden een stuk koepel van de stuurhuit, een stuk plastic glas en de helm van een straaljagerpiloot. Een helicopter van de lucht macht heeft de wrakstukken meegenomen. De vondst werd zaterdag door een landbouwer gedaan en de rijkspolitie is tot zaterdagavond laat bezig geweest om naar meer resten te zoeken, zonder dat dit resultaat oplever de. Ook zondag heeft de rijks politie haar nasporingen voort- i gezet, maar wederom zonder re- sultaat. TERNEUZEN J. J. Doorenbos t De oud-gemeentebouwmeester, de heer J, J.. Doorenbos, is zon dagmorgen in de ouderdom van 93 jaar in het Rusthuis „Schelde- oord'' overleden. Bijna dertig, jaar was de over ledene gemeentebouwmeester, zoals deze betrekking destijds luidde, van Terneuzen. Verscheidene gemeentelijke werken kwamen onder zijn lei ding tot stand, waaronder de bouw van- der gemeentelijke H. B. S., de Ulo en lagere school aan de Walstraat, en had de ge deeltelijke demping van de ge meentehaven plaats, vanaf de Kade aansluitend aan de Markt en Havenstraat. Ook de aanleg, van de Burg. Geillstraat en de Seheldekade en de daarmede verband houdende belangrijke werken werden ont worpen en onder toezicht van de heer Doorqnbos uitgevoerd. Vele' straten in Terneuzen, de Markt, Noordstraat en Nieuw- straat, Wëstkolkstraat, Grenu- laan en Schoolweg werden in de jaren 1925 tot 1932 onder zijn lei ding vernieuwd en verbeterd. Ondanks zijn hoge leeftijd toonde de heer Doorenbos nog Het ligt in de bedoeling van het bestuur een tentoonstelling te organiseren waarop ouders en verdere belangstellenden kennis kunnen nemen van de kunstzin van de jeugd. Deze tentoonstelling zal niet alleen in Terneuzen, maar ook in Sluiskil worde gehouden. Jaarvergadering Handels-, Kan toor en Winkelbedienden. In de bovenzaal van het pa rochiehuis hield de afdeling Ter neuzen van de Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden onder voor zitterschap van de heer F. Hage naar en in aanwezigheid van de districtsbestuurder, de heer Van der Lee, en de geestelijke advi seur; kapelaan A. Krijnen, haar j aarvergadering. Voorzitter en distritsbestuurder behandelden verscheidene pro blemen, want al hebben er zich geen; schokkende gebeurtenissen voorgedaan in 't afgelopen jaar, toch dienen én bestuur èn leden aktief te blijven, vooral in het werven van nieuwe leden. De heer Hagenaar had hierom trent veel lof voor de heer Clem- minck „ploeglid" van de K. A. B., die, hoewel geen H. K. W.-er, al heel wat nieuwe leden heeft aangebracht. Gewezen werd op de noodzaak van e<frr samenwerken met de an dere afdelingen in de Kanaal- zóne. Reeds werd dit onderwerp met de betreffende afdelingen besproken, maar naar het schijnt vreest men een suprematie van Terneuzen.. De heer Hagenaar stond er op uitdrukkelijk te verklaren dat dit nooit de bedoeling kan zijn. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer Th. Acke, was zeer gunstig en als nieuwe secretaris werd de heer E. G. Nontteman gekozen. De voorzitter hoopte dat bin nenkort ook een vice-voorzitter zijn intrede in het bestuur zal doen. Als- voorzitter van het I. S. C. C. was hij de H. K. W. zeer dank baar voor haar gift van 50 en hij sprak daarbij de hoop uit dat ook de andere afdelingen dit voorbeeld zullen volgen. Wilking's show in Parochie huis. Een grote show van hoofdza kelijk Mutsaert's kinderwagens LES VLIEGT UIG VAN DE MARINELUCHTVAART- DIENST VERONGELUKT. Inzittenden ongedeerd. Een Fokker S-11 éénmotorig iesvnegtujg van de marine lucht- vaartdtensi, gestationeerd op het vliegkamp „uc Kooy", ten zui den van Den Heideikwam za terdagochtend om 10 uur tij een laagvliegoefening met de wielen van 't toestel op net land terecht van de heer Moors aan de Scher ven weg onder de gemeente Wie- ringerwert ii- toestel vloog toen over de] kop maar de beide inzittenden j dc luiienant-icr-z :e 2e klasse T. Ai'uidci en de weerkundige re kiai.se van de viiegdienst Le nes b.aven ongedeerd. -\aa. ue oorzaas .'.orai een on derzoek ingesteld. Het toestel is zwaai bestnauigd. OPSTANDJE OP SCHIPHOL. Een groep van 38 Chinese zee lieden, die vanaf dondei dagoch tend w achtte op de reparatie van hun vliegtuig, heelt vrijdagavond de wachtkamer van de turopa- certrekhal op Schiphol op stel ten gezet. Le zeelieden konden Goor net verlopen van hun visum de luchthaven niet veriaten om persoonlijk in Amsterdam een hotel te zoeken. Hierbij kwam. dat ze sinds donderdagochtend geen oog dicht hadden ge men tot de ontdekking dat een magneet van de motor niet meer werkte. Dit onderdeel werd in de loop van de dag per snelle auto uit Luxemburg gehaald, omdat tiet op Schiphol met aanwezig was. V rijdagochtend zou men voor de tweede maal prooeren te toestel te starten. Vvederom deed zich c-chter nc-izeifcte voor en weer werd een magneet uit Duxem- buig genaaid. Eindelijk kon om -i uur zaterdagochtend het toe stel na een wel zeer onfortuin lijk begin de teis naar rior.g Kong ï-.ong aanvaarden. ONDER ZIJN EIGEN KAR VERONGELUKT. Vrijdagavond is op de ruiter- weg te Doetinchem de 29-jange H. Et bei s dodelijk verongelukt. Het slachtoffer stond op een plat te wagen, waarvoor een ponny was gespannen. Doordat een pon ny in een iangs de weg gelegen weide ging draven, senrok het trekdier van Ebbers en trok hard aan. Daardoor viel Ebbers van de kar, die kantelde en op hem terecht kwam. Hel slacntcufer was gehuwd en vader van twea kinderen. DODELIJK ONGELUK. Zaterdagmiddag is de 27-jarige G. J. Krukkert in de buurtschap Harbrinkhoek te Tubbergen door een auto aangereden en zó ern- daan. De groep wilde de steward stig gewond, dat hij een half uit. van uei toestel, die hen trachtte. iajer jn het R. K. ziekenhuis te te kalmeren, te lijf gaan. Dooi Almelo overleed. De heer Kruk tussenkomst van ae maiechaus-1 Eert was veerten dagen geleden see kon hun plan echter verhin gehuwd, derd worden en bleef het beperkt j tol een slag op het gezichi van KUNSTMATIGE ADEMHALING de Nederlandse steward F. Dunk,HAD NA NEGEN MINUTKN die in dienst is bij de Ame rikaanse luchtvaart Mij „Seven Seas". woensdagnacht vertrok het toe- stel, een LC4, van Luxemburg naar Rotterdam, waai- de zeebe den aan bd^rd zouden komen, om vanuit R.otterdam naar Hong Kong te vliegen. Even vóór de landing op de fl.otterdamse lucht haven „Zestienhoven" bemerkte NOG SUCCES Negen minuten nadat de jon gen gisteren uit het water ge-, haald was, paste de buurman van het driejarig zoontje uit het ge zin Dolfsma, gemeente Us6e: muiden, kunstmatige ademhaling op hem toe. Hoewei de man geen ervaring had, legde hij de jon gen op zijn buik en drukte het de gezagvoerder van het toestelwater uit de longen, waarna hij 0 riet hrm.oaiiirron tnonaern r\ in. \rr\<. altijd grote belangstelling voor I organiseert de firma Wilking te alle objecten die van gemeente wege in uitvoering kwamen. De teraardebestelling heeft a.s. woensdag om half drie plaats. Loterij voor de Padvinders. De loterij ten bate van het groepsgebouw voor de Terneu- zense padvinders is uitstekend geslaagd. Alle 5000 loten zijn vlot van de hand gegaan. Zaterdavond om 7 uur had de trekking plaats nadat het tam boer en pijperkorps „Irene", ge volgd door een aantal welpen en verkenners van de Doorman- groep, een wandeling door het ..Oranjekwartier" had gemaakt. Met het nummer 857 kwam de heer J. C. Groenenberg, Willem de Zwijgerlaan, in het bezit van één der beide rijwielen. De win naar van de 2de fiets is nog niet komen opdagen. Deze is voor de bezitter van lot no. 256. Succes voor dames van Ned. Roode Kruis. Op de provinciale E.H.B.O.- wedstrijden te Goes heeft de Tei- neuzense damesploeg onder lei ding van mevr. Verlinde-Maan dag het er bijzonder goed afge bracht. Met 215 punten werd de Terneuzense dameséquipe eerste vóór Axel, Goes en Zierikzee. Bij de heren eindigde Terneu zen op de vierde plaats. Tekeningen van de Jeugd- natuurwacht. Alle tekeningen van de leden der Terneuzense Jeugdnatuur- wacht, leerlingen der lagere scho len van Terneuzen en Sluiskil, zijn binnen. Het J.N.W.-bestuur schreef ter gelegenheid van het eerste lustrum 'n tekenwedstrijd uit. In de loop der komende dagen; en bestond voor de rest zullen drie deskundigen hun oor-1 .i i. Huist gedurende drie dagen (za terdag, zondag en heden als laat ste dag) van 2 tot 9 uur in het parochiehuis alhier. Een 80-tal kinderwagens ver tegenwoordigen de voornaamste modellen, die de firma Wilking in voorraad heeft. Zij heeft ie al leenverkoop van dit merk in dit gewest. Een bijzonder fraaie wagen is die, welke met één enkele hand greep in elkaar gevouwen kan worden en gehuld in een hoes er uitziet ais een handkoffer. Ook op het gebied van wiegen, kinderledikantjes, commodes en boxen valt er heel wat te bewon deren. De tentoonstelling is gecom pleteerd met enkele zeer comfor- bele luinameublementen. Voor geïnteresseerden is deze tentoonstelling zeer zeker aan trekkelijk. BIERVLIET Uitvoeringen Hervormde Jeugdverenigingen Zaterdagavond vond in het Hervormd Jeugdgebouw alhier de jaarlijkse uitvoering plaats van de Hervormde jeugdclubs. Ditmaal was het de oudere jeugd die op de planken kwam. Ds. W. S. Evenhuis sprak een kort begroetingswoord, waarin hij de aandacht van de ouderen voor het jeugdwerk vroeg. Hij betreurde het, dat voor de eerste uitvoering, die donderdagavond j.l. werd gegeven, slechts een zeer geringe belangstelling was. In de schets „Mens wordt toch wijzer" kregen de jongeren van 12 tot 16 jaar het woord. Willy Pladdet toonde zich in een inter view met een moderne schilder eer Picasso in de dop. Het programma werd vlot af deel vellen en later zal worden bekend gemaakt wie de gelukki- zang, schetsjes van de avond uit en volksdansen, i 'lijdens de pauze de traditione- ge winnaars der fraaie prijzen je verloting, waarvóór veel prij- zullen zijn. zen beschikbaar waren gesteld. Een gemakkelijke beoordeling p\a de pauze kwam de hoofd- zal het stellig niet worden. Som- j m0ot van het programma: „De mige tekeningen getuigen van ster herrijst", eên toneelspel over een grote handvaardigheid bij de de Jodenvervolging, jeugdige kunstenaars en weer j De avond werd besloten door anderen van een soms wel al te het uitspreken van een dankge- rijke fantasie. 1 bed. dat er iets haperde aan het lan dingjsgestel. Hij besloot toen op Sempnoi te landen, omdat hier de mogelijkheden beter waren. De landing slaagde. Toen het toestel echter naar Rotterdam zou terugkeren, kwam SAS VAN GENT Jaarvergadering Vrouwenbond N.YA. Zaterdagavond werd in de zaal van de heer Jos Maas de jaarver gadering gehouden van de Vrou wenbond N.V.V., aid. Sas van Genk. Mevr. A. Renier-Wolfgang be groette in haar welkomstwoord o.m. afgevaardigden van de afde lingen Sluiskil en Terneuzen, wet- nouder Elevens en het lid van het Centraal Bestuur mevr. M. S. Dijk-Langstraat. uit het jaarverslag der secre taresse mevr. C. Kalfsvel bleek, aai de aideling een gezonde acti viteit ontplooit. Het overzicht van de penning- meesteresse wees een. batig kas saldo aan. De aftredende bestuursleden de dames A. Renier-W oil gang en M. Clauvvaert-de Wagenaar werden bij acclamatie herkozen. Tijdens de pauze werd koffie met gebak gepresenteerd. Na de pauze sprak mevr. Dijk- Langstraat, lid van het hoofdbe stuur, over het werk van de vak beweging in het algemeen. Zij stelde, dat voor wat men eens verworven heeft, men zal moeten blijven vechten. Voor het werk van de afdeling Sas van Gent is veel waardering, vooral omdat het door slechts enkele mensen geheel gedrangen wordt. Na de pauze was er een vro lijk programma, waarin de schets „De Suikertante" erg op de lach spieren werkte. Nadat de avond met een quiz, zang en toneelspel op genoege- lijke wijze was gepasseerd, werd de bijeenkomst door mevr. Renier met een dankwoord aan alle medewerkenden gesloten. SLUISKIL Willy en haar Melody Stars'' op radio-auditie. Dat alle begin moeilijk, maar niet onoverkomelijk behoeft te zijn, heeft het ensemble „Willy én haar Melody Stars" zaterdag mogen ervaren. Deze muzikale amateurgroep, bestaante uit een vijftal teen-agers, afkomstig uit Terneuzen en Sluiskil, t.w. Wil ly van der Veer (pianiste!, Nol van Hijfte (drummer), Robbie Dobbelaere (accordeonist), Rudy van Duijze (gitarist) en Roza Obrie (ritmische begeleiding), to gen zaterdagochtend onder de hoede van vader Van der Veer naar studio 8 van de K.R.O. te Hilversum. Aldaar werden zij door de op name-afdeling in auditie ontvan gen en was het „Willy's taak om met haar team, gezamenlijk nog geen drie-kwart eeuw tellend, in een drietal nummers het muzi kaal kunnen te serveren." Deze auditie verliep'1 bijzonder vlot hetgeen mocht blijken uit het feit dat aan het repertoire op studio-verzoek nóg een drietal onvoorbereide nummers werden toegevoegd. Wat het eindresultaat van deze met veel genoegen gemaakte mu zikale trip zal zijn, zal de histo rie pas later verhalen, als- de tweede invitatie deze teen-agers, groep zal bereiken. De „Willy en haar Melody Stars" vormde een onderdeel van de cabaret-band „Primeur Ter neuzen". onder leiding staande van Johan van Duijze. de bewegingen toepaste, die voi- gens hem naar zijn weten ge bruikelijk waren. Boven verwachting had dit suc ces. Het knaapje kwam weer bij kennis en kon naar het zieken huis in Kampen worden overge bracht. Zijn toestand is tedelijk goed. De heer Dolfsma was met zijn zoontje in een weiland aan hel iverk. Plotseling zag hij de jon gen in het wafer vallen. Hoewel hij er in slaagde het knaapje 2 minuten later uit het water te trekken, meende hij dat de jon gen reeds was overleden. Er was geen ademhaling meer waar te nemen en de luchtwegen zaten vol modder. Hij droeg het kind naar huis en vertelde intus sen zijn buurman het gebeurde. Onmiddellijk trad de buurnua kordaat op met bovenvermeld gevolg. BLOEIENDE BETUWE De kersen- peren- en prui menbomen in de Betuwe staan volop in bloei. De vroege kersen bloeien nu reeds en cok de mei kersen zijn goed bezet. De pere bomen bioeien in dikke trossen. Omstreeks 22 april mag ook de bloei van appelbomen verwacht worden. De toeristische Betuwe-route is vorige week uitgebreid met een traject door de West-Betuwe, het gebied tussen KesterenOch- ten en Beesd aan de rijksweg U trecht's-Hertogenboseh. WIELRIJDER DOOR TREIN' GEDOOD. Op de niet beveiligde overweg in de Heijdsehoekweg tussen de gemeenten Venray en Meerio is de 73-jarige wielrijder de heer N. Claassen uit Klein-Oirlo, gemeen te Venray, zaterdagmiddag om vijf minuten over twee onder de trein Nijmegen- Roermond ge raakt en op slag gedood. VALSEMUNTERSPROCES IN' OSNABRUECK. Morgen begint in Osnabrück een van de grootste valsemun- tersprocessen van na de oorlop waarbij ook Nederlanders berok ken zijn. De 38-jarige Algerijnse zake' man Ahmed Abbas uit Keu! de 48-jarige Nederlandse eb"- graaf en lithograaf Al bert us tb drich uit Haarlem en de 5Wn ge Duitser Helmut SchneeW' uit Osnabrück zullen terechtsta'1 op beschuldiging van poging® tot valsemunterij op grote schab Op 10 juni vorig jaar legde 'e Duitse politie, in samenwerk"1? met interpol, beslag op een nieta* ingerichte valsemunterswerk plaats in Osnabrück, waarbij de drie genoemden werden houden. In de werkplaats na° men valse Franse bankbiljet'61; tot een gezamenlijke „waarde van 96 miljoen nieuwe fran® willen maken ter ondersteun)'1» van de actie der Algerijnse ,;f standelingen en om de nieu^ Franse munt te ondermijnen. Tegelijkertijd werden in land de Griekse staatsburg Michael Raptis, alias Pablo, de Nederlander Salomon San als medeplichtigen gearresteei Raptis zou algemeen secret a van de in 193S in Parijs ooo Trotzkisten opgerichte zogena de „vierde internationale" zijn 6 weest, terwijl Santen opg^t*^ zou zijn als,zijn velteff"^Xnd ger en leider van de Neder se afdeling van deze °r£3"!t't„0. De zaak tegen beide 'f31®1",. noemden wordt in Nederland a gewikkeld. De Algerijn Abbas trad b« voorbereiding van de valse terij op als gemachtigde van Algerijnse Bevrijdingsfront.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2