REE OORDEEL PRIJS 98 c KAAS 26 d Brt's ibedrijj (gomlwiBI Maak gratis proefrit c feest WAT WEET EICHMANN HET PROCES-EICHMANN UW \RAAT IN NSE A-KOFFIE CAKE Kennedy contra Castro WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ries es PAK De mens in de Kosmos Radio de Koek WEEROVERZICHT Vrijdag 14 april 1961 i infastiseFi sierde mt u eens langs -m >r 25 cent). Te koop: prachtig antiek rookstel. L. VAN DER MOLEN, Van Bovenstraat 47, Terneuzen. Gevraagd: Hulp in de huis. houding, 2 x per week, van 9—12 u. WESTERWEEL'S Ijzerhandel, Axelsestraat 151, Terneuzen. Te koop: Goed onderhou den Wandelwagen 20, en een mooie Herdershond (klein ras). Rustig voor kinderen. Te bevragen: Kanaalweg 7, Sluiskil. B4 - Terneuzen BeFa-zaken be- prima kwaliteit, ing en lage prijzen iereen bij aankoop één zegel. Bij in- n een vol opplak- els) ontvangt U in ƒ2,-. TT ct OODBOL oor lierhebbers T1 kering bij abonnement: Terneuzen nirecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactieadres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementspms: ƒ6,— per kwartaal; per maand/2,—!Per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 15 APRIL 1961 17e Jaargang Nr 5267 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum pei advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vennelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Dinsdag is in het Joodse deel van Jeruzalem het proces begonnen tegen de nationaal-socialist Eichmann, die in de tijd van Hitier was belast met „het likwideren van het joodse vraagstuk", hetgeen neerkwam op het uitroeien van de Joden. Stellig zal men op dramatische wijze worden herinnerd aan het doden van zes miljoen mensen van wie een miljoen zeer jonge kinderen door misdadige elementen, van een soort als men niet dacht dat in onze eeuw zou kunnen voorkomen. Natuurlijk gaat het om daden, die bedreven zijn in het gehele oebied, dat door de Duitsers in Hitlers tijd was bezet. In Neu renberg zijn na de oorlog de grootste oorlogsmisdadigers be recht, nu gaat het voornamelijk om hen. die in het bijzonder wa ren belast met het voeren van ,,dc oor'og tegen de Joden'', die weerloos waren en dus een ge makkelijke prooi. In Duitsland maakt men zich ongerust over de weerklank van dit proces in de wereld. Er waren acht miljoen leden van de nationaal-socialisti- schc partij. Twee miljoen van hen sneuvelden. De andere zes miljoen leven in de twee Duitse republieken, in meerderheid in de grootste republiek, die van West-Duitsland. In hoeverre zijn zij bekeerd, in hoeverre zijn zij ook schuldig geweest? Men vreest dat Eichmann ont hullingen zal doen over ex-nazi's, die nu weer een rol spelen. Meer nog. dat hij het hele Duitse volk zal compromitteren, in zijn ver langen de schuld van zich af te werpen en die collectief te ma ken. Politieke druk De rechters hebben het zwaar, want zij staan bloot aan druk, om te voorkomen, dat gerehabi liteerde lieden en volken weer in opspraak komen. Maar wat kun nen zij anders doen, dan het pro ces zijn loop laten? Misschien is het na zovele jaren niet oppor tuun, zoveel weer op te rakelen, doch voor de historie is het be langrijk en als vermaan aan het huidige geslacht nuttig. Overigens hebben de Israëliërs de theorie van de „collectieve schuld" verworpen: zij onder houden uitnemende betrekkingen met de Westduitsers. Doch dan blijft er nog een zekere druk van mensen in Israël zelf. Eichmann is indertijd ook belast geweest met het uitroeien van de Joden, die in Hongarije woonden of daar werden aangetroffen. Hij heeft toen met een van hun leiders. Kastner, onderhandeld over ver trek naar het buitenland van een bepaald aantal Joden, in ruil voor buitenlands geld en auto's. Er is niets van gekomen, maar aan Kastner is later verweten, dat hij om zichzelf en een bevriende groep te redden, andere Joden zou hebben overgeleverd. Na de oorlog kwam Kastner in Israël, en het is een rechtszaak gewor den. In eerste instantie is hij praktiscli vrijgesproken door rechter Halévy, die nu met twee andere rechters Eichmann moet berechten. Maar een hogere rechtbank achtte Kastner, die in tussen is vermoord, schuldig. Wat er is gebeurd, kan Eich mann het beste vertellen. Kast- ners vrienden en verdedigers wil len die zaak ter sprake brengen, in de hoop dat Eichmann een ge tuigenis zal afleggen, die gun stig is voor Kastner. Dit zou ook rechter Halévy in het gelijk stel len. Maar de vijanden van Kast ner willen hier niet van weten, en zij beweren dat rechter Halévy „partij" is in dit geschil en niet onbevooroordeeld. Nog andere problemen De meest invloedrijke leider-, Ben Goerion, die op het ogenblik geen premier is, doch die de eigenlijke organisator is van dit proces, en die na de verkiezingen van augustus weer premier hoopt te worden, heeft al verklaard, dat hij de huidige Duitse leiders niet verantwoordelijk stelt voor wat de nazi's hebben misdreven. Hij heeft echter ook de verwach ting uitgesproken, dat de vijan den van Israël, de Arabieren, ge compromitteerd zullen worden, omdat wellicht gegevens zullen worden verstrekt over dc banden tussen nazi's en zekere Arabische leiders. Die hebben in de oorlog, voorzover zij anti-Engels waren tenminste, vaak met de Duitsers samengezworen. Het is de vraag, wat Eichmann daarvan weet. Toenmaals ver weten de anti-Britse Arabieren aan de Engelsen, dat die zoveel Joden hadden toegelaten in Ls- raël, en zij voerden strijd tegen Britten en Joden samen. De En gelsen hebben destijds, om de sympathie niet te verspelen van alle Arabieren, de Joodse immi gratie i Palestina beperkt. Daar na zijn zij in conflict gekomen met bei 'e groepen in Palestina, Arabieren en Joden, en hebben de oplossing van de kwestie over gelaten aan de Verenigde Naties. Komt dit allemaal te berde, dan wordt de zaak-Eiehmann een politiek proces tegen de vijanden van Israël. Men ziet, dat er veel complicaties in het geding zijn, wat de taak van de rechters zeer bemoeilijkt. Voor het vonnis be staat niet eens zoveel belangstel ling. De schuld staat als een paal boven water. Doch de politieke achtergronden kunnen wel actu ele betekenis krijgen. Cubaanse kwestie verdient grote aandacht Het proces-Eichmann over schaduwt iets, dat anders ook een grote kwestie zou zijn: het con flict tussen de Verenigde Staten en Cuba. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft een brochure doen ver schijnen. waarin Fide! Castro er van wordt beschuldigd, dat hij van zijn eiland een bruggenhoofd maakt van de communistische landen. Volgens goed ingelichte jour nalisten wil Kennedy het niet zo ver laten komen, dat Russische straalvliegtuigen in Midden- Amerika verschijnen, al zouden de vliegers dan Cubanen zijn. Hij wil echter ook niet met Ameri kaanse strijdkrachten het eiland bezetten: dat zou te veel beroe ring wekken in Latijns-Amerika. Dus ondersteunt hij de Cubanen die tegenstanders zijn van Castro en die een inval organiseren van Florida (V. S.) en van Guatemala uit. Als die een deel van Cuba bezetten, zouden zij een regering vormen, die door de Verenigde Staten kan worden erkend. De kans is echter groot, dat dan Cuba een tweede Korea wordt, met een burgeroorlog waarin de ene groep door de Ver. Staten en de andere door het Sowjetblok wordt geholpen. Ten zij Castro het snel verliest. Om dit te bevorderen beloven de contra-revolutionairen, dat zij de grondhervorming (opheffing van het grootgrondbezit) en de na tionalisatie der openbare bedrij ven zullen handhaven. Bedriegen de tekenen niet, dan gaan wij een nieuwe ernstige crisis tegemoet door verscherping van de Cu baanse kwestie. Kalmte in Laos Dit zou vrij zeker ook weer'de burgeroorlog in Laos doen op leven. Op het ogenblik wordt daar weinig gevochten, omdat de landen die de twee strijdende groepen steunen, de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten, het eens zijn over de „neutralisering" van Laos. Er zou een neutrale legering moeten worden ingesteld, die de tegengestelde groepen verzoent. Doch dat is al moeilijk genoeg en liet kan tot veel conflicten leiden. Zelfs een verdeling van Laos in een pro-communistisch' noorden en een pro-Amerikaans zuiden is niet uitgesloten. Leeft elders de koude oorlog op, dan zal dit zijn invloed doen gelden in Laos. Men herinnert zich, dat de communisten ook zeer actief zijn in Zuid-Vietnam (een ander deel van Indo-China) en aldus wordt geheel zuidoost-Azië een bron van spanningen, ais de klove tussen Moskou en Washington zich verwijdt. Kongo-perikelen In Kongo zijn wel de troepen der Verenigde Naties versterkt, en heeft president Tsjombe van Katanga zich met die internatio nale bezetting verzoend, doch dat belet hem niet, op verovering uit te gaan. Het noorden van Katanga was onder bestuur van een deel van de Baioeba-stam, en op aandrin gen van de Verenigde Naties was er een bestand gesloten. Dit heeft Tsjombe verbroken om dit gebied van Katanga onder zijn gezag te stellen. Hij maakt daarbij goede vorderingen. De berichten over een verzoe ning tussen Tsjombe, Kasavoe- boe (in Leopoldstad) en Gizenga (in dc Oostprovincie) zijn na tuurlijk weer tegengesproken. De „balkanisering" gaat voort. Van een „rustige wereld" is in deze eeuw wel geen sprake meer. Hoevele sensationele ge beurtenissen houden niet tege lijkertijd de mens bezig? Een dag nadat het proces begon tegen Eichmann werd dit nieuws al van de voorpagina's verdron gen door het bericht, dat de Russen als eersten een ruimte schip hadden gelanceerd met een man er in, die levend op aarde terugkwam. Veel zal hij niet hebben ge zien. en er is reden genoeg twij felachtig te staan ten aanzien van het nut van zulke experi menten op zichzelf. Op de maan kan de mens niet normaal leven bij gebrek aan een damp kring. En wat zou hij er overi gens moeten beginnen? De ex perimenten kosten zo fantas tisch veel geld, dat in een wereld met nog zovele honder den miljoenen arme mensen de vraag rijst, of dat geld niet beter zou zijn besteed, als het werd aangewend ter verbetering van het leven op aarde Heeft de mens heimwee naar een andere wereld, voelt hij zich verontrust op deze aarde? Altijd zoekt zijn verbeelding mogelijk heden, om de aarde in de geest te verlaten. Dat was het succes van het werk van Jules Verne. Nu wordt daarvan veel verwer kelijkt, zij het op andere wijze dan de romanschrijver dacht. Terwille van dc romantiek worden zulke proeven natuur lijk niet genomen. Zij hebben grote waarde voor de ontwikke ling van raketten, het leiden van hun route, voor de toepas sing en beproeving van allerlei uitvindingen op het gebied der electronica. Het is ook wel waar, dat wetenschappelijke gegevens wor den verworven inzake 't heelal, de kosmische stralen en derge lijke. Misschien leiden zulke ontdekkingen eens tot techni sche ontwikkelingen, die nog niet zijn te voorzien. Zo heeft de theorie omtrent de atomen tenslotte gevoerd tot het zoeken naar methoden, om atomen te splitsen, omdat men theoretisch wist. dat dan een enorme ont ploffingskracht vrij kwam. En door te zoeken vond mende atoombom. Ook voor industriële doelein den wordt de kernenergie toege past, maar haar vernietigende kracht is voorlopig veel groter dan haar opbouwende en schep pende vermogen. De kennis omtrent raketten, radio-com municatie, ruimteverkeer en dergelijke schijnt voorlopig allereerst militaire oogmerken te dienen. Bovendien geeft een vinding die het mogelijk maakt een mens het heelal in te sturen, aan het land dat dit bereikt een groot prestige. Er is zulk een ontzaglijke hoeveelheid kunde en techniek voor nodig om dit resultaat te bereiken, dat zulk een staat wel hoog op de lad der der wetenschap moet staan. Welnu, om dit prestige is het mede begonnen. Men kan er van op aan, dat de communisten van de presta tie gebruik maken om te be weren, dat de Sowjet-Unie veel sterker is dan de Ver. Staten van Amerika. Overal, waar deze twee grote mogendheden op treden als concurrenten, schaadt het de Amerikanen als de Rus sen een technisch succes be halen. Maar men kan niet zeg gen. dat aldus de spanningen verminderenwat de één be reikt, wil ook de ander ver wezenlijken. dr. A. C. (Nadruk verboden.) (Adv.) jfoordstraat 102 - Telefoon 3121 Terneuzen BABY GESTIKT Naar eerst thans bekend is geworden is donderdagmorgen de ruim drie maanden oude baby Henderika Venema in haar bedje gestikt. De moeder had de baby om zes uur 's morgens gevoed en het kind daarna bo ven in bed gelegd. Toen ze, na enige tijd te hebben gewerkt, om tien uur boven kwam vond zij het kindje, liggend op haar buik. Het bleek toen te zijn ge stikt. Het was het vijfde kind uit het gezin Venema aan de Rijskampenstraat in Groningen. (Adv.) BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector ffiviet fabrieken Zevenbergen PRINSES IRENE OPENDE FLORA NOVA H. K. H. Prinses Irene heeft don derdagmiddag in de FJoridahal in Boskoop de tentoonstelling Flora Nova geopend. Foto: Prinses Irene tussen de weelderige planten. Het bezoek van generaal Nasution aan Australië Generaal Nasution zal volgen de week tijdens zijn bezoek aan Australië o m. de kwestie-Nieuw- Guinea bespreken met de Australische regeringsleiders. Hij zei dat hij duidelijk het In donesische standpunt en de In donesische strijd zal toelichten. Hij deelde voorts mede, dat hij de Australische leiders ook op de hoogte zou brengen van de Nederlandse versterkingen in Westelijk Nieuw-Guinea en dat hij een uiteenzetting zou geven van de Indonesische wapenaan kopen in Rusland. Hij voegde hieraan toe dat Australië een duidelijk beeld zou krijgen van de geschiedenis, politieke ach tergrond en huidige situatie. „Ik hoop dat Australië dan onze aanspraken op Westelijk Nieuw- Guinea zal steunen in dezelfde geest als het de Indonesische onafhankelijkheidsstrijd vijftien jaar geleden steunde." De kwes- tie-Nieuw-Guinea noemde hij een belemmering voor het ont wikkelen van nauwere vriend schap tussen Indonesië en Australië. De Indonesische ambassadeur in Australië, brigade-generaal Suadi Suromihardjo, heeft gis teren gezegd dat zijn land ge looft dat Australië de Indonesi sche aanspraken op soevereini teit over Westelijk Nieuw-Gui nea zou steunen. Hausner: EICHMANN GING MAAR AL TE GRAAG BUITEN ZIJN BOEKJE De openbare aanklager in het proces-Eichmann, Gideon Haus ner, heeft gisterochtend zijn argumentering dat de rechtbank wel degelijk bevoegd is, vol tooid. Vandaag en morgen is er geen zitting. Maandagochtend zal de rechtbank zich over haar competentie uitspreken. Het argument van de verdedi ging dat Eichmann slechts be velen uitvoerde, is krachteloos, aldus Hausner, want dan zou alleen Hitier schuldig zijn. En die zou zich nog. als staats hoofd, op onschendbaarheid kunnen beroepen. Ook het hooggerechtshof in West-Duitsland, zei hij, wijst in geval van oorlogsmisdaden be roep op hoger bevel af. (Adv.)' Wat gaaf geschilderd Is U in 't vak? Neen, 't is bever CETALAC Hausner verklaarde overigens te zullen bewijzen dat Eich mann verder is gegaan dan zijn instructies en dat hij dit maar al te graag deed. Gesprek met Servatius De verdediger van Eichmann, dr. Servatius, heeft een inter view toegestaan aan het Israëli sche blad „Yeidiot Haharonot". Eichmann heeft hem volgens dit blad toevertrouwd, dat hij nooit zelfmoord zou plegen. Dat zou het toegeven van schuld zijn en hij wil zijn uiterste best doen om te bewijzen, dat hij slechts een werktuig is geweest. „Ik hoop", zou Eichmann heb ben gezegd, .,dat ik in de ge legenheid zal worden gesteld bepaalde dingen op te helderen. De hele wereld zal verbaasd zijn over de onthullingen die ik kan doen, bijvoorbeeld over de gebeurtenissen in Duitsland voorafgaand aan de befaamde conferentie van Wannsee over „de definitieve oplossing van het Joodse vraagstuk". Eichmann zou overigens niet van plan zijn Duitse leiders of Israëliërs in het proces te betrekken. Hausner zei dat Eichmann geen betere verdediging kan krijgen in het land waar hij zelf wenste te worden berecht. „Laat Adolf Eichmann zelf zeggen of het uitroeien van miljoenen mensen in overeenstemming met WEINIG VERANDERING Het K. N. M. I. deelt mede Een vlak lagedrukgebied boven de Britse eilanden en west Frankrijk beweegt naar het oosten en vult daarbij geleide lijk op. In de onstabiele lucht komen hier en daar buien voor, terwijl afzonderlijke storingen uit zuidwest Frankrijk met de bovenstroming snel naar het noordoosten trekken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Nog vrij veel bewolking Half tot zwaarbewolkt met hiel en daar een bui. Dezelfde of iets lagere temperaturen dan giste ren. Overwegend matige wind uit westelijke richtingen. SCHADELOOS STELLING „PLANTA" AAN PARTICULIEREN Van den Bergh en Jurgens N.V. deelt mede, dat op het ogenblik aan particulieren voor bij de in augustus 1960 opgetreden huid epidemie geleden schade, welke epidemie werd toegeschreven aan het gebruik van ,,Planta"-marga- rine, totaal 770.858,bedraagt. Het totaal der aangevraagde schadevergoedingen beloopt een bedrag van 1.980.022, 6296 formulieren met een aan vrage om schadeloosstelling zijn binnengekomen. Aangezien, in dien meer leden van een zelfde gezin ziek waren, hun aanvraag op één formulier moest worden ingezonden, is het aantal perso nen, voor wie een schadeloosstel, ling is aangevraagd, groter, na melijk 8047 (dat is dus gemid deld 1.28 Dersonen Der gezin). Vandaag zal dan ook nog hier en daar een bui voorkomen. Tengevolge van het naderbij- komen van een rug van hoge- druk ten westen van Ierland ruimt de wind naar westelijke richtingen en zullen de tempe raturen dezelfde of iets lager zijn. Voor'zondag is de kans op regen gering en zal er iets meer zonneschijn zijn dan de afgelo pen dagen het geval was. ZATERDAG 15 APRIL Breskens v.m. 1.44 n.m. 2.09 Terneuzen 2.19 2.44 Hanswee rt 2.59 3.24 Walsoorden 3.09 3.34 ZONDAG 16 APRIL v.m. n.m. Breskens 2.25 2.52 Terneuzen 3.00 3.2Y Hansweert 3.40 4.07 Walsoorden 3.50 4.17 zijn geweten is of dat het on wettig is", aldus de openbare aanklager, die hierbij naar de beklaagde gebaarde. Deze. sprak echter niet. Rechter Landau vroeg de openbare aanklager of er een uitleveringsverdrag met Argen tinië bestond ten tijde van Eich- manns ontvoering. Hausner ant woordde, dat er in 1958 zo'n ver drag is geparafeerd, maar dat het nog steeds niet is bekrach tigd. De vraag van Landau of er een uitleveringsverdrag met West-Duitsland bestaat, beant woordde Hausner ontkennend. Dr. Serpatius, antwoordend op Hausners argument dat diverse landen wetten tegen de nazi's hebben gemaakt om een juri disch vacuum te vullen, zei dat dit vacuum in feite nog altijd bestaat. De V. N.-conventie over volkenmoord, zei hij, is niet ge baseerd op internationaal, maar op territoriaal recht. „Bij de V. N. is de ontwerp-conventie voor de bestraffing van oorlogs misdadigers een vrome wens ge bleven," aldus de verdediger, die blijft betogen dat de slachtof fers van de Nazi's niet de Israëlische nationaliteit hadden. Op de vraag van rechter Halevi of dit niet een zuiver formalis tisch argument is, zei Servatius: „Het proces* berust op formele punten en dit is een van de pro blemen waarover de rechtbank zich zal hebben uit te spreken." Dr. Servatius zei dat voor beelden die de openbare aankla ger heeft aangehaald om de ar restatie van Eichmann te recht vaardigen, hier niet opgaan. „De mensheid heeft geen gevaar van beklaagde te duchten. Met de ineenstorting van het Nazi regime is Eichmann tot een vreedzaam burger geworden." Er zou geen twijfel aan de be voegdheid van de rechtbank zijn. als Eichmann uit vrije wil zich bereid had verklaard in Israël terecht te staan, aldus de verdediger, die stelt dat de schriftelijke bereidverklaring van Eichmann is afgedwongen en dat het aan de openbare aanklager is om het tegendeel te bewijzen. Het al of niet bevoegd zijn van de rechtbank hangt verder af van de vraag, aldus dr. Serva tius, of de Israëlische regering al of niet opdracht gaf tot de ontvoering van beklaagde. ,,De premier van dit land heeft in het parlement gezegd dat de ontvoering is uitgevoerd door personeel van de veiligheids diensten" Hausner stond bij deze woor den van de verdediger snel op en zei met enig ongeduld in zijn stem„De premier heeft mee gedeeld dat de veiligheidsdien sten de beklaagde ontdekt heb ben en niet meer." OVERLEG OVER LOONBELE1D AMBTENAREN BEGONNEN Op verzoek van de samenwer kende centrales van overheids personeel is deze week in de cen trale commissie voor georgani seerd overleg een begin gemaakt met het overleg over de vraag, op welke wijze een zo rechtvaar dig mogelijk loonbeleid voor de ambtenaren kan wonden ge voerd. Dit is medegedeeld in „De Ambtenaar", het orgaan van de bij het N.V.V. aangesloten alge mene bond van ambtenaren. Vo rig jaar werd afgesproken dat het „wensenpakket" voor de' ja ren 1962 en 1963 voor 1 januari 1962 zou worden geformuleerd. In het ABVA-orgaan is mede gedeeld dat de eerste besprekin gen in de kring van de samen werkende organisaties achter de rug zijn. Daarbij kon reeds een grote mate van eenstemmigheid worden vastgesteld. Er is vol gens de voorzitter van de ABVA, de heer A. van Rossem, reden om te verwachten, dat het beter dan in 1960 zal lukken om bij het optreden van de ambtena- renorganisaties in het overleg tot het laatst toe de eenheid te bewaren. In een artikel onder de titel „Ongerustheid over salarisbeleid regering" is o.m. een circulaire gepubliceerd, die het hoofdbe stuur van de ABVA eind maart aan de afdelingsbesturen heeft verzonden. Hierin wordt met ver. wijzing naar de ongerustheid onder de belastingambtenaren gepleit voor eenheid, omdat de salarispositie van het overheids personeel een zaak is van alle ambtenaren. „Men kan er van verzekerd zijn dat wij tegen de huidige uitgangspunten van het salarisbeleid van de regering blijven ageren en met positieve voorstellen zullen komen", zo wordt o.m. in de circulaire op gemerkt. (Adv.) ZON MAAN op onder op onder Apr. 15 5.45 19.37 6.16 19.56 16 5.42 19.38 6.44 21.09 17 5.40 19.40 7.14 22.18 18 5.38 19.42 7.49 23.22 ★Vraag de dealer™ of schrijf aan Daf Eindhoven DIT NUMMER BEVAT a«0 PAGINA'S

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1