ken Heden begint proces Eichmann Het kernwapenoverleg in Genève Britse rampschip „Dara LOOP OP Li: 1:11 Weeroverzicht K DER BEVOLKING EERSTE BLAD Minister Luns bij president Kennedy RADIO de BUCK Adenauer over het proces-Eichmann Installatie nieuwe wetgevende raad in Australisch Nieuw-Guinea in Perzische Golf gezonken RH «1 lü! Zuid-Afrika en de Ver. Naties Tsjombe beschuldigt Ethiopische V. N.-troepen van aanvalsdaden tegen Katangaanse strijdkrachten ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER net deze de Philips in weet u iak nodig mtastisch betalings- de serie ag bij ons ,'raag ook u thuis. rrote keuze NOORDSTRAAT 53 TERNEUZEN «CRNEUZEN afgelopen week hebben ze gemeente gevestigds Dingen, Spoorstr. 113, >ven; W. Cleeien, Bern- van Vlissingen; N'. van van Kerkvoort, Lelie van Zaamslag: J. E. Dekker, Schoolweg 31'. ten: J. Moerland, Ro^e- a/b, naar Krimpen a H. M. GalleArentï, ;laan 20, naar Hooge- lemeer; C, J. EversdijL •g 38, naar Retranche- J. Harte, Dahliavrr. 21 ■n 1 Zwitserland). LS VAN GENT ten personen: J. S. M- Bommelijn, Poeldijk irneuzen; J. M„ R» A. van Roemburg: Wal- an Oudenbosch; B. A- ilwerk 18, van Rotter- Winne en gezin. Hen van Westdorpe; E. C. van Doeselaar. Hen van Terneuzen. ten personen; E. A- Markt 7, naar Eind- E. Corijn en gezin, l, naar Westdorpe; M- Iteenberge, Westkade r Den Haag; L. van echtg., Westkade 63. tdreeht; B. Oskam met tkade 73, naar Terneu- Meester, Eikenstr. 20, ansteen. •GEL WA ARDE d: A. Mannaert, van M. P. E. Verschue- reda; I. M. Dophemont, nisse; A. Wullaert en i Hontenisse; J. Boon- Ovezande. een: F. Lauwers en ge~ Rotterdam; M. Ottjes. erdam; A. J. van Bel- lontenisse. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redaetie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks DINSDAG 11 APRIL 1961 17e Jaargang Nr 5263 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vandaag begint in Jeruzalem net proces tegen de 55-jarige Adolf Eichmann, de man die de dood van miljoenen joden op din geweten heeft. Eén van zijn verdedigers zei maandag dat Eichmann op het ogenblik „het leven na de dood bestudeert. De ex-luitenant-kolo nel van de S.S. zou bijzonder veel belangstelling tonen voor de •ranscendentale filosofie. Tege lijkertijd zou hij echter actief deelnemen aan de voorbereiding tot zijn verdediging. De verdedi- .er 'vond het normaal dat een man, die de kans loopt de dood- sraf' te krijgen, zich met het teven hiernamaals bezig houdt. Eichmann is niet zozeer bang voor de dood als wel voor de mogelijkheid dat men hem ver- De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is gisteren om 11 uur plaatselijke tijd 17 uur Ned. tijd) door pre sident Kennedy in Washington ontvangen en had met hem een onderhoud dat vijf kwartier duurde. Minister Luns zei dat hij een hartelijk" gesprek van drie kwartier met president Kenne dy had gevoerd over de NAVO. de Europese integratie en vraag stukken betreffende het Verre Oosten. Na zijn bezoek aan het Witte Huis zei hij tegen journalisten dat beiden waren overeengeko men niet in bijzonderheden te 'reden omdat later op de dag en heden verdere besprekingen tussen de Verenigde Staten en Nederland zouden worden ge voerd. Minister Luns zei dat „gespro ken was over alle verschillende aspecten van vraagstukken waarvoor Nederland en de V. S. belangstelling hebben." De minlsler zei dat in het al gemeen over wereldproblemen was gesproken. Hij noemde in het bijzonder vraagstukken in zake het Verre Oosten. Hij gaf te kennen dat een deel van het onderhoud het geschil van Ne derland met Indonesië betrof. Hij weigerde een rechtstreeks antwoord op de vraag of hij te leurstelling had geuit over het Amerikaanse besluit om weg te blijven bij de installatie van de Nituw-Guinearaad. Minister Luns zei verder nog dat kort ovei K. L. M.-aangele- genheden geproken was. De Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, vergezelde minister Luns. Aan Amerikaanse zijde waren o.m. de onder-minister van Bui tenlandse Zaken voor Economi sche Aangelegenheden, George Ball, aanwezig, de onder-minis ter van genoemd departement voor Economische Zaken, Poy Kohier, en de nieuwe Ameri kaanse ambassadeur in Neder land, John Rice. Volgens AFP liet minister Luns duidelijk blijken zonder dit echter te bevestigen - dat langdurig gesproken was over de Amerikaanse weigering om zich bij de opening van de in stallatie van de Nieuw-Guinea- raad te laten vertegenwoordi gen. antwoordelijk zal stellen voor dingen die hij niet gedaan heeft, aldus de verdediger. Vandaag zal het voormalige hoofd van de afdeling Joodse za ken van de Gestapo moeten luis teren naar een akte van beschul diging, die 15 punten en 2500 woorden telt. President van de rechtbank waarvoor Eichmann terecht zal staan, is de 49-jarige in Danzig geboren Mosje Landau. De an dere leden zijn de 51-jarige Ben jamin Halevi en de 55-jarige Jitzjak Raveh. Beiden zijn even eens in Duitsland geboren. Het O.M. wordt gevormd door de 46-jarige Gideon Hausner, de 45-jarige Jacob Baror en de 34- jarige Gabriël Bach. Adviseur van het O. M. is de 72-jarige Jacob Robinson. Eichmann wordt verdedigd door de 66-jarige Keulse advo caat Robert Servatius en de 29- jarige Dieter Wechtenburch. Ser vatius is benoemd door Eich- manns familie in Oostenrijk, die besloot maatregelen te nemen voor de verdediging van de ex- S.S.-kolonel, „omdat Eichmanns vrienden die niet konden en zijn vijanden dit niet wilden doen". Eichmann is „rustig en be heerst", zo zei zijn verdediger Wechtenburch maandag. Men verwacht dat het proces minstens drie maanden zal du ren. Het O. M. heeft eerst be kendgemaakt dat het 39 getui gen zou horen. Later deelde het de verdediging mee, dat het min stens nóg twee getuigen zal op roepen en wel Moritz Fleisch- mann, die aan het hoofd heeft gestaan van de joodsegemeen schap in Wenen en professor Sa- lo Wittmayer Baron, lector in de geschiedenis van het jodendom aan de Columbia-universiteit in New York professor Baron zal de „historische getuige" van het O. M. zijn. Hij zal de invloed van de massamoord op de joden op de geschiedenis van het jood se volk uiteenzetten. De verdediging had 20 getui gen uit West-Duitsland willen horen, maar geen van hen wilde getuigen. Ze hadden n.l. krach tens het Israëlische strafrecht en speciaal de wet, gericht tegen nazi's en hun medewerkers, in Israël aan vervolging kunnen blootstaan. Honderden correspondenten van bladen, die maandag bij het gebouwencomplex arriveerden, waarbinnen het proces tegen Eichmann gevoerd zal worden, zijn door politiemannen gefouil leerd. Zij moesten een prikkel draadversperring passeren waar voor politie op wacht stond. Aanstekers werden afgenomen. Vulpennen werden onderzocht en schrijfmachines tijdelijk afgeno men. Deze zullen door bomdes- kundigen onderzocht worden. Op het dak van het gebouw, waar het proces gehouden wordt, staan wachten met machine pistolen. 's Avonds en 's nachts zullen zoeklichten op het gebouw gericht zijn. Maandag deed zich voorts nog een incident voor. Drie advoca ten uit Haifa dienden eisen tot schadevergoeding namens hun cliënten in. Eichmanns verdedi ger Servatius riep toen uit: „Waarom houdt u zich niet bezig met constructief werk in plaats van met het eisen van ellendige schadevergoedingen". De presi dent riep Servatius onmiddellijk tot de orde. (Adv.) Voor service en kwaliteit Nooriistraat 84-86 Terneuzert - Telef. 2573 Bondskanselier Adenauer heeft maandag voor de televisie ver klaard dat V st-Duits'land wil, 'dat op het proces tegen Eich mann de hele waarheid aan het licht komt en gerechtigheid wordt gedaan. Het proces tegen Eichmann staat nu op het punt om te be ginnen. Ik geloof dat het daar om nodig is om het grote publiek nogmaals de opvatting van de federale regering en van mijzelf tegenover het proces duidelijk te maken, aldus Adenauer. Na de ineenstorting van Duits land waren allen, die aan de wederopbouw begonnen, vervuld van schaamte en bezorgdheid. Schaamte, omdat het Duitse volk zich nu voor de eerste keer be wust werd van de verschrikke lijke afgrond van het nationaal- socialisme. Bezorgdheid, omdat wij onszelf afvroegen hoe dit ver gif verwijderd zou kunnen wor den van het gevoelsleven en de zielen van brede lagen van het Duitse volk. Wij begonnen toen direct on derhandelingen om het aange dane onrecht te herstellen, voor zover dit natuurlijk bij een der gelijk iets materieel mogelijk is. In 1952 boden wij het jonge Is raël onze hulp aan voor de op bouw van de staat. Israël aan vaardde deze hulp en wij waren en zijn hier dankbaar voor. Onze bezorgdheid, zo zei Ade nauer, bleek niet zo gerechtvaar digd te zijn als wij gevreesd had- Een delegatie van twintig per sonen uit Nederland en Neder lands Nieuw-Guinea heeft maan dag de kleurrijke openingsplech tigheid bijgewoond van de wet gevende raad van Australisch Nieuw-Guinea in zijn nieuwe vorm. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van het Australiscne deel van het grootste eiland ter wereld zaten gekozen Papoea's in de luchtgekoelde zaal, die uit ziet over de baai van Port Mo resby. Het aantal Papoea's in deze raad is kleiner dan in de Nieuw-Guinea-raad die 6 dagen geleden te Hollandia is geïnstal leerd. Twaalf van de zevenen dertig leden van deze wetgevende raad zijn inheemsen. In de Nieuw-Guinea-raad zijn van de achtentwintig leden er drieën twintig Papoea's. Daar tegenover staat, dat de wetgevende raad in Port Moresby al sinds tien jaar bestaat. De waarnemende gouverneur- generaal van Australië, sir Regi nald Dallas Brooks, opende de zitting. Vervolgens sprak de gou verneur van Nederlands Nieuw- Guinea, dr. Platteel, de raad toe, waarbij hij er de nadruk op legde, dat de fundamentele wijzigingen in de samenstelling van de raad zodanig zijn dat ook in dit gebied gesproken kan worden van het „intreden van een nieuw tijd perk". De Nederlandse delegatie be stond uit de minister van Binnen landse Zaken, mr, Toxopeus, de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mr. Bot, vijf leden van de Nederlandse parlementaire dele gatie en een groep van zes per sonen, die de zusterraad in Hol landia vertegenwoordigde. Teza men met de afgevaardigden van Engeland, Frankrijk, Nieuw-Zee. land en hoge Australische autori teiten zaten zij in een halve cirkel om het sprekersgestoelte. De Verenigde Staten waren, evenals te Hollandia bij de ope ning van de Nieuw-Guinea-raad, het enige lid van de Zuid-Paeific commissie, dat ook hier bij de plechtigheid niet was vertegen woordigd. den. Het nationaal-socialisme be staat niet meer in Duitsland. Wij zijn een staat geworden, die ge baseerd is op recht. Premier Ben Goerion van Israël heeft enige dagen geleden verklaard dat men de jonge Duitsers niet verantwoordelijk kan stellen voor de gruwelen, begaan door veie leden van de ouaere gene ratie in Duitsland. Ben Goerion zei dat Israël vriendschappelijke betrekkingen met het nieuwe Duitsland wil onderhouden. Wij zijn buitengewoon dank baar voor deze woorden, gespro ken vóór het begin van het pro ces tegen Eichmann, aldus Ade nauer. H In de week waarin Pasen viel zijn 4.225 vluchtelingen uit Oost-Duitsland in West-Berlijn aangekomen. De week daarvoor bedroeg het aantal vluchtelin gen 2.507. Gouverneur-Generaal van Australië benoemd Het paleis Buckingham heelt maandagochtend bekendgemaakt dat lord De l'Isle is benoemd tot Gouverneur-Generaal van Australië. Lord De l'Isle is 51 jaar. Hij is van 1951 tot 1955 onderminister vSn Luchtvaart geweest. NGO D1NH DIEM HERKOZEN President Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam, de anti-commu nistische stichter van de Zuid- Vietnamese republiek, is zondag herkozen. Hij zal nu zijn tweede ambtstermijn van vijf jaar in gaan, nadat hij in 1956 door een referendum president werd. In Saigon heeft de lijst Ngo Dinh DiemNgoven Ngoc 354.732 stemmen gekregen. Op de andere twee kandidaten zijn resp. 146.518 en 51.098 stemmen uitgebracht. Bij het overleg te Genève over een staken der proefnemingen met kernwapens heeft de Sow- jet-Unie een Westers voorstel voor het instellen van een elf- landencommissie voor het hou den van toezicht op de naleving ener overeenkomst terzake aan vaard, zonder evenwel in te stem men met de voorwaarden, waar van het Westen dit voorstel ge paard heeft doen gaan. De Russische vertegenwoordi ger Tsarapkin noemde de aan vaarding door zijn land van het Westerse voorstel „een nieuwe belangrijke stap om tot oplos sing van de nog tussen ons be staande meningsverschillen te komen". De Amerikaanse afgevaardigde ■V- Jjt ÉÉtfë* 'm Deze luchtfoto van het zwaar ge blakerde schip werd gemaakt op het moment, dat de kapitein (zie pijl achterschip) voor de tweede maal van boord werd gehaald. De speciale politieke commis sie van de Verenigde Naties heeft maandag een resolutie aangenomen waarin sancties tegen Zuid-Afrika worden be pleit om de regering Verwoerd te dwingen haar apartheidspoli tiek te verlaten. De resolutie verkreeg echter niet de twee derde meerderheid die voor aan vaarding in de algemene verga dering is vereist. Een grote groep Afrikaanse landen had o.m. voorgesteld ver breking van de diplomatieke be trekkingen, volledige stopzetting van het handelsverkeer, geen havenfaciliteiten voor Zuid- Afrikaanse schepen en geen lan- (Adv.) Uw houtwerk kaal? 6 Schilder '4 egaai en met gemak? Neem bever CETALAC 3-JARIGE KLEUTER OVERREDEN Gistermiddag is op de Zui dersingel te Berkel de driejarige jongen C. H. Troost door een passerende auto gegrepen toen hij plotseling de weg overstak. Het kina was op slag dood. dingsrechten voor Zuid-Afri kaanse vliegtuigen. De paragraaf waarin deze maatregelen waren vervat werd met 41 tegen 32 stemmen en bij 21 onthoudingen goedgekeurd. De gehele resolutie kreeg 47 vóór- en 29 tegenstemmen. Acht tien landen onthielden zich van stemming. Tot de tegenstemmers behoorden de Verenigde Staten en Engeland. Met 93 tegen 1 stem Portu gal) en zonder onthoudingen werd een resolutie van vijf Azia tische landen aangenomen waar in alle leden-staten wordt ver zocht individueel afzonderlijk of collectief optreden tegen Zuid- Afrika te overwegen. De uitslag van de stemming over de belang rijkste paragraaf was 80 tegen 3 bij elf onthoudingen. De tegen stemmers waren België, de Domi nicaanse republiek en Portugal. Nederland, Denemarken, Fin land, Frankrijk, Engeland, Aus tralië, Griekenland, IJsland, Noorwegen, Zweden en Togo onthielden zich van stemming. De paragraaf waarin de ras senpolitiek van de Zuid-Afri kaanse regering in strijd met het handvest van de Verenigde Naties, de verklaring van ,de rechten van de mens en de ver plichtingen van een lid van de volkerenorganisatie werd ge noemd, werd met 92 tegen 1 stem goedgekeurd, bij één ont houding. BRAND KOSTTE 212 MENSEN HET LEVEN Het Britse schip „Dara" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Perzische Golf in brand is geraakt, is maandagochtend ge zonken, aldus is te Londen ver nomen. Er was niemand meer aan boord toen het schip zonk. Volgens de laatste berichten zal het aantal slachtoffers waar schijnlijk in de buurt van de 200 liggen. Het zijn meest Indiërs, Pakistanen en Arabieren. Men verwacht dat er nog overlevenden zullen worden gevonden. Volgens een Britse regerings woordvoerder in Bahrein is van 565 overlevenden van het Britse schip bekend, dat zij aan land zijn gebracht. Als de berichten uit Dubai, de voornaamste haven plaats van Oman waar vele over levenden zijn aangebracht, juist zijn, zouden nog 165 opvarenden worden vermist. Volgens de berichten uit Dubai had de „Dara" 730 mensen aan boord t.w. 550 passagiers, een bemanning van 130 koppen en 50 havenklerken, en -arbeiders alsmede kooplieden uit Dubai. De officieren van het schip wa ren Engelsen. Gezagvoerder was kapitein C. Elson, uit Windles- ham, in het graafschap Surrey. Tot de overlevenden behoorde de werktuigkundige Ramsey Bir- rell, die enige uren in het water heeft gelegen alvorens te worden opgepikt. Hij zeide dat terwijl hij op wacht stond, zich tussendeks een hevige ontploffing voordeed. De lichten gingen uit, waarna President Tsjombe van Katan ga heeft maandag de ongeveer 400 man Ethiopische troepte in de V.N.-strijdmacht in Kabalo' beschuldigd van „aanvalsdaden" tegen de Katangaanse strijd krachten. Hij sprak zich er voor uit de Ethiopiërs door Nigerianen te vervangen. Het Katangaanse staatshoofd waarschuwde dat hij tot andere maatregelen zou overgaan, als de Ethiopiërs niet ophielden met het uitlokken van incidenten. Volgens Tsjombes verklaring hadden Ethiopische troepen her haaldelijk geschoten op een Ka- tangaans vliegtuig toen dit wil de landen. Ook hadden zij een sleepboot, die een reeks boten met troepen aan boord achter zich had. tot zinken gebrcaht, waardoor ernstige verliezen waren veroorzaakt. In een be richt werd gesproken van zes tien gewonden, onder wie vier blanke officieren. Tsjombe sprak van zeven gewonden. Volgens hem was voorts een gehele com pagnie verdwenen Hij had ook bezwaar tegen het feit. dat de Ethiopiërs niet de gebruikelijke blauwe helmen droegen en ook niet witte jeeps gebruikten. Daardoor waren zij moeilijk te onderscheiden van de Kongolese tegenstanders van de Katangaanse regering. Het Drotest zal worden door gezonden naar secretaris-gene raal Hammarskjoeld. even later de noodverlichting werd ontstoken. Volgens hem zouden in de tweede klasse-afdeling vele slachtoffers zijn gevallen. Binnen twintig minuten stond het gehele schip in lichter laaie. Enkele dekpasagiers sprongen over boord. Vele reddingsboten waren overbezet. Een ervan zonk on middellijk en een andere sloeg om, aldus deze werktuigkundige. Naar de oorzaak van de ramp is thans een onderzoek aan de gang. Slachtoffers De brand aan boord van het Britse schip „Dara" lieeft aan 212 mensen het leven gekost, zo is maandag officieel in Bahrein bekend gemaakt. 565 opvarenden hebben er het leven afgebracht. Volgens een woordvoerder van de rederij bestaat er weinig hoop dat er nog overlevenden zullen worden gevonden. Dean, die hierin werd gesteund door de Engelse afgevaardigde Ormsby-Gore, heeft 21 maart jJ. voorgesteld de elflanden-contróie- commissie te doen bestaan uit vertegenwoordigers van vier Westerse, vier communistische en drie neutralistische staten. Hij voegde hier echter aan toe dat het Westen dit voorstel alleen zou handhaven, indien de Sowjet- Unie zou instemmen met een aantal voorwaarden om een snel le en afdoende werking van het controle-orgaan te verzekeren. Toen Dean Tsarapkin hier tij dens de bijeenkomst van maan dag op wees, verklaarde deze dat het Westen nu weliswaar de Russische eis inzake gelijke ver tegenwoordiging in de commis sie van toezicht had aanvaard, doch dat geen vorderingen wa ren gemaakt bij het oplossen van vraagstukken als de opschor ting der kernwapenproeven, het aantal in de Sowjet-Unie te vestigen controleposten, het ge tal der jaarlijkse onderzoeken naar verdachte gebeurtenissen, de maatstaven die moeten gel den, om dergelijke inspecties te rechtvaardigen, de samenstelling der inspectieploegen en het ma ken van speciale contrölevluch- ten. „Het Westen wilde aanvanke lijk 21 controleposten op Sow- jet-Russisch gebied doen bistel len. Het verklaart nu met 19 ge noegen te zullen nemen. Doch de Sowjet-Unie acht 15 voldoende", aldus Tsarapkin tegenover pers- vertegenwordigers. PRINS BERN HARD IN MEXICO Prins Bernhard, die een be zoek van vijf dagen aan Mexico brengt, heeft bij aankomst ver klaard, dat het een zakenreis is. Hij wil de mogelijkheden van uitbreiding van de handel on derzoeken en van Nederlandse investeringen door oprichting van industrieën met gemengd kapitaal. De Prins maakte ook meiding van een toekomstig bezoek van Prinses Irene aan Mexico. (Vol gens hier te lande ingewonnen informaties is Prinses Irene voornemens in de maanden juli en augustus een vakantie van i zes weken in Mexico door te jbrengen, mede in verband met haar studie in de Spaanse taal. Nigeria verbiedt handel met Zuid-Afrika De Nigeriaanse legering heeft officieel alle handel met Zuid- Afrika verboden. De minister van Handel en Industrie die dit in het parlement meedeelde, zei dat enige bedrijven zich niet stoorden aan het onofficiële ver bod, dat vorig jaar werd afge kondigd als teken van afkeuring tegen de apartheidspolitiek. Rebellen vallen neger arbeiders aan op koffie plantage in Angola Een groep rebellen, gewapend met geweren en messen, heeft zondagmorgen vroeg negerarbei ders op een koffieplantage in Noord-Angola aangevallen, zo meldt het Portugese persbureau. De arbeiders zouden zich krachtig verdedigd hebben. Aan beide zijden zouden slachtoffers gevallen zijn. uw voeten moeten een leven lang meel (Adv.) PLAATSELIJ A NEERSLAG Een zwakke vore van lagedruk strekte zich maandagavond uit van Engelandnaar Oost-Frank rijk. Boven Frankrijk en België kwamen hierin onweders tot ontwikkeling, terwij] de vore in Engeland aanleiding gaf tot een regengebied. Het gehele systeem verplaatst zich langzaam naar liet oosten en zal vandaag het weer in Nederland beïnvloeden. De verplaatsing is echter van dien aard, dat het in het noord oosten van het land aanvankelijk nog vrij zonnig zal kunnen zijn, terwijl de kans op wat regen in het zuiden en zuidwesten het grootst is. Deze ontwikkeling zal tot gevolg hebben dat de ZON op onder Apr. 11 5.54 19.30 12 5.51 19.31 MAAN op onder 4.23 4.54 14.49 16.071 temperaturen in het zuiden van het land, die maandag hier en daar tot 19 graden opliepen, van daag iets lager zullen zijn. Er wordt een zwakke tot mati ge veranderlijke wind verwacht. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Veranderlijke bewolking. Veranderlijke bewolking met plaatselijk regen, maar vooral in het noorden van het land ook zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Iets lagere middag- temperaturen. vooral in het zui den van het land. DINSDAG 11 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.49 11.24 0.04 0.14 n.m. 11.19 11.54 12.34 12.44

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1