UIT DE PROVINCIE t m prqtèverf&giwg/ 67 39 Ananas Tafelrijst Kaneel Orange juice L e vertr aan"'öèil 3 5 90 m 0 DE GROENE HEL De afsluiting van Veersegat het Smeerkaas TERNEUZEN HOEK. GEEN „BELGISCHE" AUTO DE CONFERENTIE OVER KERNPROEVEN TITO IN MAROKKO U- if" nü Wsekvoordelen, extra lage prijs èn 10°/0! SLASAUS 50%ft\an 95 voor 82-10% SLASAUS 25%ft%on 88 voor 79-10% 2 rollen SPARBESCHUIT rAfAn pakie 100 9ram EDELCACAO paklean10i,59:^r KNABBELKOEKEN BOTERHAMWORST 5 dikke REPEN 79-io% EVSoccalmes^Q VOGELWAARDE SOWJET-UNIE TREKT KLACHT TEGEN VER. STATEN IN AGENDA ZIEKENFOP DE VASTC VERDUISTERING BIJ Z5EUWS OORLOGSMUSEUM De politie te Middelburg Is een onderzoek begonnen tegen de Middelburgse gemeente-ambte naar J. J. L., die er van wordt verdacht in zijn kwaliteit van penningmeester van de vereni ging „Het Zeeuwse Oorlogsmu seum" een bedrag van ruim 22.000 gulden te hebben ver duisterd. De vereniging had des tijds bij de gemeente Middel burg een geldlening afgesloten, teneinde jaarlijks een expositie te kunnen houden in de zoge naamde vleeshal van het Mid- delhurgse stadhuis. Deze exposi tie. die tijdens de zomermaanden wordt gehouden trekt vele dui zenden bezoekers, en zou een batig saldo moeten opleveren, maar de laatste tijd bleven een regelmatige betaling van rente en aflossing uit, zodat de veri- ficatiedienst van de gemeente Middelburg de boeken contro leerde en daarbij op een kaste kort stuitte. Vanaf 1949 zou L. regelmatig gelden te eigen bate hebben gebruikt. Hangende dit onderzoek hebben B. en W. van Middelburg de ambtenaar ge- lijden van de secretaris der ver eniging, het „Zeeuws Oorlogs museum" een eenmanszaak ge worden, die door L. werd gedre ven. .Minister Van Rooy bracht een werkbezoek aan de Waterlei ding Mij „Zeeuws-Vlaanderen" in verband met de zoetwater- voorziening. Gisteren heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, Z. Exc. mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, een werkbezoek ge bracht aan de N.V. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-Vlaan- deren" te Terneuzen. De minister was vergezeld van ir. C. van Rooyen, directeur van het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening, mr. Van Heu- ven, chef van de afdeling Ge zondheidsbescherming van het departement van Sociale Zaken, mr. Haarman, van Economische Zaken, en dr. L. H. Louwe Kooi- mans, directeur van hèt Water leidinglaboratorium Zuid te Bre da. Het gezelschap werd gistermor gen om ongeveer 11 uur op het schorst. Het onderzoek heeft kantoor van de Waterleiding- reeds aan het licht gebracht, dat in deze vereniging merkwaardi ge toestanden bestonden. Be stuursvergaderingen werden vrij wel nimmer gehouden en de laatste tijd was, door het over- (Adv.) Drink Hero! Hero 3s zo fruitroyaal. Hero is zuiver en verrukkelijk én... Hero heeft de .smaak voor elke (Siuaak. Zitl in maatschappij ontvangen door de president-commissaris de heer B. Truffino en de directeur ir. G. P. M. Dikötter. Na een korte bespreking werd een bezoek gebracht aan het proef spaarbekken in de Braak man. Minister Van Rooy had grote waardering voor de snelle wijze waarop dit project werd uitge voerd en zegde, in verband met de verdere plannen tot verrui ming der zoetwatervoorziening in Zeeuws-Vlaanderen, op korte ter mijn een beslissing toe. In hotel „Rotterdam" gebruik te het gezelschap de lunch, waar na verdere besprekingen op het kantoor der maatschappij volg den. Met de boot-van vijf uur ver liet de minister en zijn gezelschap Zeeuws-Vlaanderen weer. 25-jarig ambtsjubileum. Zaterdag 1 april j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer A. L. van Antwerpen, commies-titulair van 's Rijks belastingen, werk zaam ter inspectie der belastin gen alhier, bij de Administratie van 's Rijks belastingen in dienst was getreden. Vanwege de Paasdagen werd 'De laatste fase van het sluiten van het Veersegat zal niet op vrijdag 28, maar op donderdag 27 april tussen tien en half elf gebeuren. Dan zullen de boven- sduiiven in de zeven caissons, die de opening van 324 meter breedte zullen afsluiten, dicht gaan. De eerste der caissons, die een afmeting van 45,50 bij 20 bij ffc! meter heuben, zal dinsdagmid dag 11 april omstreeks tien minu ien vóór zes aan de Walcherse kant (Vrouwenpolder) worden sagevaren. De tweede volgt een wek later-en de volgende vijf tós-gen komt er elke dag één bij. Da maandag 24 april 's middags om vier uur zal de zevende cais son als een deur in het laatste gat worden gedraaid. H. M. de Koningin heeft nog niet beslist of zij deze spectacu laire gebeurtenis zal bijwonen. Eerst zullen de onder ste schui ven in de dan nog open caissons worden neergelaten. Deze schui ven zullen als een soort stuw werken. Daardoor zal liet water peil in het ontstane Veerse meer op de hoogte van het gemiddelde Sij komen. Als op 27 april de aovenschuiven dicht gaan, zal set water in dit meer nooit meer dan anderhalve meter hoger of lager staan dan het zeewater builen de dam. De eerste caisson wordt een week eerder geplaatst Aan (je overige, omdat dit als een soort generale repetitie wordt be schouwd. Men heeft de voorkeur gegeven aan de methode, waarbij de cais sons op hun plaats worden ge bracht met sleepboten, terwijl één hoek scharnierend is vastge maakt aan de reeds geplaatste caisson. Ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofd ingenieur-directeur van de direc tie „Deltawerken Zuid", heeft woensdag, in Vrouwenpolder tij dens een persconferentie de af sluiting van het Veersegat een generale repetitie voor de afslui ting van de Oosterschelde ge noemd. Voor deze afsluiting zul len namelijk 72 caissons nodig zijn. Hij noemde vijf punten, die Jail het werk van de afsluiting xan belang zijn geweest. We moesten de zee aanpakken, zei hij. als ze op haar zwakst is, dus 5 zomers, en dan nog op haar -rwakste momenten, namelijk bij dood tij. Voorts komt bij alles iwat er gebeurt het evenwicht jaaar voren: evenwicht op de Ibodem. die bereikt kan worden sloor liet gebruik van zinkstuk- sen. Bij de gehele opzet is aan zand gedacht.. Het is goed en een .mengsel van zand, asfalt en een beetje grint is bestand tegen ■erosie. Teamwork is uiterst belang rijk- Niet alleen bij Rijkswater staat. maar ook tussen deze afcenst en de aannemers en de laboratoria. Het teamwork hier .ï»emde ir. Dibbits uitstekend. Jfet laatste punt was mechani- .tssüe, aldus ir. Dibbits. „Met dit werk zijn wij aan de rand van ons kunnen. We moesten mecha niseren. Het leggen van een steenlaag op de zeebodem ge schiedde vroeger met hand kracht. Nu hebben we een geme chaniseerde steenstorter, die ove rigens negen ton heeft gekost. Deze steenstorter legt 350 ton in zeven minuten tijds. er werken drie man aan. Vroeger stortten twaalf man honderd ton in een uur. De steenstorter legt een egaal steentapijt op. de bodem". tijdens het werk waren er veel nieuwe ontwikkelingen. Er is een aslaltstortmachine ontworpen, die op twintig meter diepte as talt op de steenlaag kan leggen. Ze is in augustus klaar en zal dan voor het eerst in Grevelin- gen worden gebruikt. Ir. Dibbits zei nog, dat er vooral aandacht, is besteed aan reserve. De mate rialen die nodig zijn voor aan- stortingen en vullingen worden alle bij het werk opgeslagen, met .en reserve van dertig procent. Mocht een caisson door bijvoor beeld stranding tijdens transport, verloren gaan, dan ligt er een andere bij do dam voor gebruik klaar. Mocht deze oók verloren gaan, dan ligt er nog een aantal eenheidscaissons met opzetstuk- ken, die samen tot een grote caisson kunnen worden opge bouwd. Op de zandlaag in de drempel van de dam ligt een nuion doek ter vervanging van rijshout daarop liggen grint, grove steen en tenslotte zeer grove steen. Twee zandzuigers liggen klaar. Direct na de sluiting zullen deze vijf of zes weken lang via drijvende leidingen dag en nacht door per uur 1500 kubieke meter zand ieder ïechtstreeks naar het sluitgat persen. Ir. Dibbits en zijn medewerkers noemden nog enige cijfers. Het gehele werk zal veertig tot vijftig miljoen gulden kosten. In totaal zal zeven miljoen kubieke meter zand wor den gebruikt. De helft daarvan zal in het komende seizoen nog moeten worden aangebracht. Er zijn 200.000 vierkante meter zink- stukken, 30.000 vierkante meter nylondoek, 75.000 ton lichte stort- steen en 150.000 ton zware stort- steen aangevoerd. Voorts zullen 400.000 ton mijnsteen, 110.000 ton grint, 60.000 ton asfalt en 12.500 ton gietasfalt zijn gebruikt. De dijk, die over de caissons zal wor den aangelegd, zal 13.50 meter hoog worden, de hoogste in ons land, aan de voet 170 meter breed en 2900 meter lang. Tegen medio november van dit jaar zal de dijk zover klaar zijn, dat men er over heen zal kunnen gaan. Eén dei- medewerkers van ir. Dibbits gaf nog een voorbeeld van de mecha- nisatie-ontwikkeling tijdens het werk. De grintstorter kan in zeven minuten 250 ton storten, maar men deed er twee dagen over om het stortschip opnieuw te vullen. Daarom moest dit werk ook gemechaniseerd worden. Dat is nu gebeurd; het vullen vergt nu vijf uur. aan dit zilveren ambtsjubileum eerst gistermorgen meer luister bijgezet door een officiële huldi ging van de jubilaris in de grote smaakvol versierde zaal van de inspectie der belastingen. Hier voor bestond van de zijde van superieuren en collega's grote belangstelling. Ook de broer van de jubilaris, de heer J. J- van Antwerpen, hoofdcontroleur ter insp. bel. Goes was hierbij aan wezig. Nadat de jubilaris met zijn echtgenote de zaal was binnen getreden en mevrouw Van Ant werpen bloemen waren aange boden door de typiste, mej. Ria de Blaey, voerde als eerste spre ker het woord, het hoofd van de inspectie, de heer G. J. Kruis- hoop, die de jubilaris in een har telijk speechje lof en hulde toe zwaaide, diens loopbaan beknopt de revue liet passeren en hem tenslotte namens 't hoofdbestuur van de belastingdienst, de bij deze gelegenheid passende enve loppe met inhoud overhandigde. In zijn hulde betrok spreker tevens mevr. Van Antwerpen, daarbij opmerkende haar aanwe zigheid op hoge prijs te stellen. In zijn toespraak merkte de heer Kruishoop nog op bij zijn eerste kenismaking aan de in spectie alhier te zijn getroffen door het feit, dat hij, toen de heer Van Antwerpen met diens collega had aangetroffen, aansla gen regelende en bezwaarschrif ten behandelende, temidden van een kakofonie veroorzaakt door ratelende tik- en telmachines en een vrijwel doorlopend rinkelende telefoon. Door het vrijmaken van een kamer kon aan deze onhoud bare toestand spoedig een einde worden gemaakt. Wat de totale behuizing van de belastingdienst betreft, merkte spreker nog op dat verwacht mag worden over een jaartje het nieuwe gebouw betrokken zal kunnen worden, zodat hopelijk dan aan een wel zeer lange periode van behelpen een einde zal zijn gekomen. De heer C. Hol. hoofdcontro leur ter inspectie (afd. reco), feliciteerde in een tweeledige functie, n.l. als bestuurslid van de bond en als vertegenwoordi ger namens het gehele personeel. Namens de bond bood hij een presentje aan en namens supe rieuren en het gehele personeel een fraai cadeau. Na een korte pauze, waarin verversingen, gebak en een rokertje werden geserveerd, sprak tenslotte de jubilaris, naast dank aan God, zijn grote erken telijkheid uit jegens allen, die deze dag voor hem en zijn vrouw tot een onvergetelijke hadden gemaakt. Oriëntatierit „M.A.C.A." Axel. Op Paasmaandag werd te Ter- neuzen gestart voor de jaarlijkse oriërrtatierit van de M. A. C. A. Voor déze rit was ondanks de regen een zeer goede belangstel ling. De uitslag was als volgt; Auto's: 1. G. Mol, Zaamslag 98 str. p.; 2. A. van Esbroek, Sluiskil, 162 str.p.3. D. Meeusen, Terneuzen 263 str:p.; 4. J. Faas, Zaamslag 500 str.p.; 5. C. Smallegange, Terneuzen 553 str.p.; 6. IT. ,T. Houg, Zaamslag 589 str.p. Motoren: 1. P. Buijze, Terneuzen 468 str.p.; 2. F. Overdulve, Zaamslag 540 str.p.; 3. R. Kaijser, Zaamslag 590 str.p.; 4. A. Liebers, Terneu zen 593 str.p.; 5. A. Jansen, Ter neuzen 598 str.p. Scooter slipte. Maandagnacht omstreeks 1 uur, reden twee personen op hun scooter uit de richting Terneu- Het bestuur van de Belgische federatie van de auto- en rijwielenindustrie heeft in een rapport de gedachte van een in België te ont werpen en te bouwen auto als een „hersen schim" van de hand gewezen. „Zonder enige zin voor de realiteit" noemt de federatie in dit op een ledenvergadering uitgebracht document de suggesties, dat in België zoals D.A.F. in ons land een nationale auto zou kunnen worden vervaar digd. „Het is ondenkbaar, dat alleen uit nationale trots een Belgische auto zou wor den gecreëerd op het moment, dat meer dan ooit te voren zich onmetelijke concentraties in de internationale autoindustrie vormen". In net rapport wijst het federatiebestuur op de grote moeilijkheden, die autofabrieken van wereldnaam zelfs ondervinden en het vraagt zich af, waar de kapitalen vandaan zouden moeten komen. Bovendien zou men zich moeten beperken tot het bouwen van een type auto, die op de Belgische markt en op de afzetgebieden in de landen van de E. E. G. al het meest voorkomtde midden klasse auto met een dragelijke prijs. Om een autoindustrie rendabel te maken zou een jaarproduktie van 20.000 tot 25.000 eenheden per jaar verzekerd moeten zijn. De afzet daarvan zou een open vraag zijn, aldus het rapport. Het federatiebestuur raadt zijn leden aan zich te blijven concentreren op de assemblage van auto's. België heeft reeds een groot aantal assem blage-fabrieken van Amerikaanse, Duitse en Franse zelfs van Russische auto's bin nen zijn grenzen. Op de vergadering van woensdag van de drie-mogendhedenconferentie over een even tueel verbod op het houden van kernproeven, stelde de Russische gedelegeerde Tsarapkin, die de vergadering presideerde, voor om vast te leggen dat „in beginsel overeenstemming" was bereikt over vier belangrijke punten, t.w. controle op grote hoogte, garanties voor kernontploffingen ten behoeve van seismo- grafisch onderzoek, garanties voor ontplof fingen ten behoeve van vreedzame doeleinden en eenheid van stemmen over de begroting van het verdrag als geheel. Zowel de Amerikaanse als de Engelse ge delegeerde betoogde echter, dat het mislei dend zou zijn vast te leggen dat er in begin sel overeenstemming op deze punten zou bestaan, terwijl slechts gedeeltelijk overeen stemming is bereikt. De Amerikaanse afge vaardigde Arthur Dean wees er op, dat ver leden jaar in principe overeenstemming was bereikt over een enkele administrateur voor de controle-organisatie, doch dat sindsdien de Sowjet-Unie hierop is teruggekomen door een administratieve raad van drie leden voor te stellen in plaats van de administrateur. Vandaag worden de besprekingen voort gezet. In een gezamenlijk communiqué dat na afloop van het bezoek van president Tito- aan Marokko is gepubliceerd bepleiten het Zuid- Slavische staatshoofd en koning Hassan onmiddellijke toepassing van het recht op zelfbeschikking voor het Algerijnse volk. Beide staatshoofden juichen de pogingen die thans worden gedaan om dit recht toe te kennen toe. aldus het Zuid-Slavische pers bureau Tanjug. Zij bepleiten erkenning van het bewind van Gizenga als de wettige rege ring van Kongo en veroordelen de pogingen „van de kolonialistische en imperialistische machten om een onafhankelijke ontwikkeling van de republiek Kongo te voorkomen". President Tito vertrekt vandaag uit Marok ko. U fr 5 „alstublieft" Excellentie! Fijn dat de guldei* nu méér waard is, fijn dat De Spar er nog een schepje bovenop legt door de laagste prijzen te noteren voor een hele serie dagelijkse artikelen! Fijn, dat elke minister van „gezinsfinanciën" nu kan profiteren! geldig van 6-13 op,; blikje fill prima, pak 500 gram I1Ü busje 25 gram tlÜ blik 10% 10* I0L -10% 10*1 van 60 voor 49-10% 45-10% -10% WHVHU van 55 voor zak van 75 voor ^^*^-10% CAPUCIJNERS ï;;7s„„S5 ,0% PINDAKROKANT snoepje, 200 gram van 70 voor bij 3 pakjes Spar-margarine voor 120-10% van 100 voor 59-io% 200 gram van 56 voor 4©-10% pakjes van 64 voor «57-10% KOEKJE MET 10% 250 gram D w-10% DEC geeft u élke prijsverlaging door! zen, naar Watervliet B.,i. De achterste scooter-berijder, de heer J. v. d. M. uit Watervliet, wilde- hij de z.g. Driedijk op Hoek, eerst links afslaan in de richting van de Binnendijk, doch veran derde nogmaals van richting, dit- keer in de richting van 't Mau- ritsfort. Hij maakte hierbij 'n te- korte bocht en kwam te vallen. Dokter H. Hofstee van Hoek verleende de eerste hulp, en con stateerde bij de heer J. v. d. M„ een zware hersenschudding, waarop deze per ambulance auto naar het Julianazieken- huis te Terneuzen werd vervoerd. Bevolkingsverloop. Kort nadat hij de eer van oud ste mannelijke ingezetene van de gemeente had overgenomen van J. Scheerders, is de heer J. de Maat te Stoppeldijk: in de leeftijd van bijna 92 jaar overleden. De 20-jarige Louis Jacobs mag zich nu als do patriarch beschouwen. De bevolking van Vogelwaarde nam overigens in het afgelopen kwartaal toe met vier inwoners. Gezien in het licht van de gesta dige bevolkingsafname mag deze zeer bescheiden groei toch nog opmerkelijk genoemd' worden. De Sowjet-Unie heeft woens dag haar verzoek om behande ling door de algemene vergade- enigde Naties op aan om t kwesties Tibet en Hongarije:; in bespreking te brengen. zei, dat door deze punten de agenda te schrappen, verslechtering van de situa'-j zowel in de algemene vergso ring als in de beirekkingen t ring der Verenigde Naties van sen landen in het algen: haar klacht over agressief op- zou Worden voorkomen treden der Verenigde Staten, ingediend naar aanleiding van net bekende U-2-incident, for meel ingetrokken. De Russische permanente vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Zorin, drong er tegelijkertijd bij de politieke commissie der Ver- 101) (Nadruk verboden.) door HENRI VAN WERMESKERKEN Tn een enkele seconde reali seer ikIk heb zulk een ge laat nóg eens gezien.... Vóór ik hierheen trok. Eenmaal in een droom, een wrange nacht merrie, waaruit ik wakker schrok. Dat zelfde gelaat. Ik weet ineens. Ik he'o Maria toen reeds gezien. Zó. En vóór ik haar kende. Op hetzelfde ogenblik schiet Maria langs mij heen, met bei de armen gestrekt naar iets achter mij. dat ik nog niet zag. In ds rivier. De rivier zelf? Ik verlies bijna mijn even wicht als ik haar bij het voor bij snellen vastgrijp. Dan zie ik waar zij heenjoeg. Uit de rivier juist bij de plek waar ik mijn hoofd waste, gaapt wreedaar dig een grote muil met daarach ter het knoestig lichaam van i een krokodil, dat langzaam uit het water oprijst. Als ik haar niet gegrepen had was zij midden in die muil ge sneld. De muil, die mij van achteren gegrepen zou hebben. Nu tuimelen wij samen opzij. Maria is meteen weer op, ik kruip op handen en voeten ter zijde. meen Maria mee te slepen maar voel dat zij het mij doet. Misschien dat het zien van twee slachtoffers inplaats van een het dier even afschrikt want het had ons reeds lang kunnen grijpen. Als ik mij om draai, kruipt het, aarzelend met de kop zwaaiend, reeds de kant op. Het volgende ogenblik landt een stuk rotssteen dat er lag, midden in zijn muil. Maria ligt in een angstaanval voorover op do grond. Ik neem haar snel op, draag haar naar de tenten pak mijn Winchester. Het dier is verdwenen. Maar Maria ligt in een vreem de stuiptrekking. Heel het ranke arme lichaampje schokt. De ogen zijn gesloten, het gezicht je is blauw, er is een weinig schuim op de lippen. Maria, Mariawat is er? O, ik weet wat er is. Ze heeft het monster gezien zoals het uit het water rees, toen ik mijn hoofd nat maaktehet is de ontzaglijke schrik. De kreet zei me, dat ze een bovenmenselijke angst onderging. Dit is de reac tie. Om mij te redden, had ze zich in de muil van het dier willen storten. Maria. Ik werp koel water over haar. Het doet de schokken bedaren. Ik schud haar schoudertjes, wrijf haar polsen.Ze blijft in die vreemde toestand. De ogen staren wijd. de mond trekt Dan als ik meen dat ze eruit zal ontwaken, komt opeens weer die kreet, welke ik straks hoor de. En ook te voren hoorde, toen ze van de rots werd gewor pen. Maar d&órvoor toch ook! Maar die kreet schijnt haar Het doet mij pijn en tegelijk goed, want ik weet dat dit de genezing' is. Ik weet dat hier na die schok ineens het geheugen terug is gekomen, dat de leem te in haar denken zich weer heeft aangevuld. Nu eerst schreit ze al de doorstane angsten uit. Nu eerst schreit ze al de tranen uit, die men haar op de rots niet wilde doen schreien, opdat geen krij gers zouden vallen in de strijd, opdat geen kinderen in het nu een verlossing te zijn. Het i kraambed zouden sterven. lichaam schokt niet meer, de ogen gaan open, staren mij aan. Neen, ze staren verder.... ze zien dingen gebeuren achter mij? Snel zie ik om Daar is niets dan het hoge dak van ondoordringbaar gebla derte over de kreek. Op het strand is niets meer. De ogen staren nog altijd naar iets, wat ze gebeuren ziet. Het is een rij van gebeurtenissen. Want ze veranderen van uit drukking. Ik lees vrede, angst, huivering'vreugde en schrik, ik zie even een glimlach Nog eens een veel grotere angst. Ze heft beide handen op. alsof ze zich aan iets wilde vastgrij pen, nog eens een snijdende angstkreet. Dan een doodse stil te Waarin ze langzaam oprijst. Nu zien de ogen mij aan. ik voe! het duidelijk, haar ogen zien recht in mijn ogen. Er komt een trek in, zoals ik er maar eenmaal in zag, toen ze mij op het medaillon wees Dan valt ze achterover, en nu begint ze te snikken.te schreien, zoals Indianen-vrou wen zelden huilen, omdat men zijn smarten moet bedwingen. Maar zoals een blanke vrouw wèl schreit. Hartverscheurend. Ik laat haar rustig schreien... Dat grote, grote verdriet, die folterende angsten. Ik weet dat ze gered is. .Maria!" troost ik zacht en leg mijn arm om haar heen, „mijn lieve dochtertje, mijn kindje, alles is goed." Ik zeg de woorden, alsof ik meende, dat ze die alle verstaan zou. Ik wil haar laten rusten aar> mijn borst. Schuw en zacht duwt ze me weg. Als ik terugwijk, grijpt ze mijn hand, maar ziet mij aan. Lang blijven onze ogen in elkaar staren, en het is of er een hoge blijheid in mij juicht. Dan laat ze stil de hand weer los. Over het bleek gezichtje is een diepe bios gekomen. Ja, ik weet dat ze gered is Ik weet nog meer. Ik vlucht zelf weg het strand op staar naar de bomen, naar de rivier, naar de wereld die ineens veranderd lijkt, die ineens weer is, zoals ik die op de rots zag., van een geweldige machtige heerlijke schoonheid. Maria (Wordt vervolgd.) spreking van de Tibetaanse Hongaarse kwesties zou vermindering van de interm' nale spanning belemmeren niet bijdragen tot het „nonö< werk" van de assemblee, aióJ de Russische gedelegeerde. De Amerikaanse plaatst vangend gedelegeerde. Cha'-- Yost, juichte de Russische klaring niet vast te houden» bespreking van de beschuldi gen tegen de Amerikaans: gering toe, doch, zo gin; verder, de beide andere Zorin aangeroerde punt® horen niet tot dezelfde cat# als de Russische klacht. De Amerikaanse delegate be-1 houdt zich dus haar standPan; ten aanzien van de van bespreking der Tibetaató I en Hongaarse kwesties voor I Later deelde een Amerilffltf I woordvoerder mede, dat de I enigde Staten zullen bi st aan op een volledige K' 1 spreking der kwesties H<# I rije en Tibet in de huidige s ting der algemene vergadert1» I De Verenigde Staten zijn „baas" over deze beide kwesb®®' waarvoor tal van andere I belangstelling hebben. DE STRIJD IX ZUID-VIET>A" I Op 23 maart en 3 april I ten zuidwesten en ten noort® van Saigon hevige geveent geleverd tussen pro-corn®1"11-' tische opstandelingen en mat heden van het Zuid-ViëtnaF leger. Ongeveer duizend opsta delingen zouden aan de geveCi; ten hebben deelgenomen. verliezen van beide partijs- bedragen naar verluidt 400 ®a' aan doden en gewonden. VRIJDAG 7 APRIL HULST: Gemeentehuis, - ja- Aanbesteding aanleg ri°'£ ringswerken in het Kooik- straatje-Linieweg met bijt" mende werken. VERDEEL STEMMIG jjet weinig zakei ^temming voor de int waarden gistermidda Unilevers lagen, vo< opening, zeer vast hoofdzakelijk op vraag. Reeds d. waren deze stukken gevold van vraag uit Wall Street had de ïïng voor de Phil ditmaal geruild voor unil' -'TPaPieren. Ge niet oriiciële ochtend Heden werd, na langdurig grager don, van ons wegf men mijn geliefde ,>n zorgzame Vader huwd- en Grootvad in de ouderdom va jaar. P. J. VAN ALPH1 VAN GELDE Kinderen en Klei deren. Terneuzen, 5 april Stcenkamplaan 5 De teraardebestellin laats hebben op dag 8 april a.s., des te 2 uur. boekhandei van de sani Wegens sterfge onze wensbedie: M. VROEG J. VROEG plasticregl voor I

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2