LOEMOEMBA? WIE WAS DAT? Prof. De Quay terug uit de West Radio en Televisie Eric de Noorman - De ring van Honoria Pagina 7 [Millioenen Amerikanen weten van Kongo niets af enige duizenden itlders strijden ou toekomst VAN continent er is geen volksbeweging WEER AANSLAGEN IN FRANKRIJK GEVECHTEN IN TIBET EN SIKKIM TIBET Melbourne Herald" over Nieuw-Guinea vier vrije dagen Na een nachtelijke reis van circa 7 uren is minister president prof. dr. J. E. de Quay dinsdagochtend tegen half acht met het DC-8 lijn- toestel van de K. L. M. uit New York van zijn reis door Suriname en de Nederland se Antillen op Schiphol te ruggekeerd. DE CLUB WON.... MAAR DE AUTO WAS VERDWENEN! GEEN ALGERIJNSE DELEGATIE NAAR ZWITSERLAND feÉï Woensdag 5 april 1961 DE VRIJE ZEEUW d jd De Afrikaanse straathan- [delaar op de Place Protèt, ie vertwijfelt tracht mij Carte beeldjes die niet van Ebbenhout, armbanden die hiet van goud, en halskettin gen die niet van ivoor zijn., [als echt te verkopen, kijkt me ongeïnteresseerd aan -•wanneer ik hem vraag, wat hij van de moord op Loe- moembjft en de toekomst van Kongo denkt. „Loe- moemba, Loemoemba? Qui est ca, patron?" Loe- - moemba, Loemoemba? Wie |is dat meester? En als ik hem dan iets over Kongo en de chaos, waarin dit land Lerkeert, vertel, antwoordt hij, dat hij uit Soedan komt, twee vrouwen, vier kinde- Jren en geen geld heeft, wes- ■halve ik hem, „Pour me fair plaisir" - om hem een ge noegen te doen, toch maar [een beeldje, een armband of een halsketting moet ko pen. Van Loemoemba, Ka- savoeboe en Moboetoe heeft hij nooit gehoord en hij heeft ook niet de minste I belangstelling voor hen. I Niet anders verging het mij el- i der? op een reis door W.-Afrika. In Abidjan en Conakry, in Lagos en Accra^i,Cotonou en Lomé, om van de provinciesteden maar geheelmie,zwijgen, weet de „man van de straat" niets van Kongo en hij bekommert zich niet om hetgeen daar gebeurt. Hij leest geen krant en hoort geen radio en de dagelijkse zor gen leggen te zeer beslag op hem, dan dat hij zich met een vreemd en ver land zou kunnen bezig houden. En Kongo ligt, hoewel op hetzelfde continent gelegen, van Senegal of de Ivoorkust, van Guinea of Thana oneindig ver af, veel verder in ieder geval, dan de horizon van de gemiddelde Afrikaan reikt. Zelfs de inwoners van de landen, die troepen aan het in- I ternationale contingent in Kon go hebben geleverd, maken daarop geen uitzondering en van de soldaten uit Ghana en Guinea, die in Leopoldstad dienst deden, wist de overgrote meerderheid niet in wiens op dracht en waarom zij naar Kongo waren gevlogen. moemba's opvolger Gizenga. Een zelfde houding vindt men bij de meest links-georiënteerde poli tici, die in oppositie zijn tegen de officiële politiek der gematigde en pro-Westerse Afrikaanse re geringen, zoals die van Senegal en van de Ivoorkust. Eveneens achter Gizenga staan de leiders der „vrijheidsbewegingen" in Ke nya, Oeganda, Kameroen, Zuid- Afrika en Noord- en Zuid-Rho- desië. N'KROEMAH WAS BOOS OP LOEMOEMBA! De leiding van het pro-Gizenga- kamp in Afrika heeft Kwame N'kroemah, de eerzuchtige en door een streven naar uitbreiding van zijn macht over de grenzen van zijn land heen beheerste staatschef van Ghana. Hij heeft van het begin af eenzijdig partij gekozen voor Loemoemba en ge tracht deze door zijn naar Kongo gestuurde troepen tegen iedere aanval van zijn tegenstanders te verdedigen. Zijn diplomatieke vertegenwoor diger in Leopoldstad, Welbeck, greep zo openlijk in de binnen landse politiek van Kongo in, dat hij uit het land moest worden gewezen. En hij heeft tenslotte, het voorbeeld van Nasser vol gend, de diplomatieke betrekkin gen met België verbroken, om dat volgens hem Brussel er voor verantwoordelijk was, dat Loe moemba „zijn functie als legaal minister-president niet kon uit oefenen. Het zonderlinge aan dit eenzij dige partijkiezen van Kwame N'kroemah was, dat deze, tijdens het bezoek van Loemoemba aan Accra, een verre van gunstige in druk van de Kongolees had ge kregen. Zo had hij zich bizonder boos gemaakt over het feit, dat Loemoemba en zijn grote gevolg in de Ghanese hoofdstad links en rechts schulden hadden ge maakt, waarvoor de regering van Ghana later de rekening ge presenteerd kreeg BONDGENOTEN GEVRAAGD. Waarom Kwame N'kroemah, ondanks deze ongunstige indruk, tóch Loemoemba door dik en dun steunde en deze steun thans heeft overgedragen op Gizenga? Het stereotype antwoord daarop in Accra is, dat dit een kwestie van principe en niet van perso nen is. Loemoemba was door het parlement nu eenmaal tot minis ter-president gekozen en Gizen ga is zijn rechtmatige opvolger, zegt men. De ware reden is echter zonder twijfel, dat de politieke leiders van Ghana, Guinea en Mali, in volledige overeenstemming met die van de Verenigde Arabische Republiek, voor Loemoemba en zijn opvolger partij hebben geko zen, omdat zij in deze lieden steeds potentiële bondgenoten in hun strijd voor 'n neutralistisch, het Oosten tegen het Westen uit spelend en van het conflict tus sen de beide blokken profiterend Afrika hebben gezien. Zij moe ten niets van een Kasavoeboe of een Moboetoe hebben, omdat zij vrezen, dat een. door deze gere geerd Kongo het Westen in ieder geval tot zekere grenzen trouw zou blijven en zich beslist tegen een grote invloed van de Sow- jet-Unie en rood-China te weer zou stellen. Daar komt nog dit bij: Loe moemba en Gizenga hebben er nooit een geheim van gemaakt, dat zij van plan waren, een dic tatoriaal regiem in Kongo te vestigen. Zo'n rgiem achten Kwame N'kroemah en Sekou Tou> van Guinea voor jonge Afrikaans" landen het beste en... zij oefenen beiden dictatoriale macht uit. Aan eventuele demo cratischer voorbeelden hebben zij» geen behoefte. van president Kennedy en de vrees der kleine, zogenaamde niet-gebonden landen voor een verdere ondermijning van het prestige der Verenigde Naties, is het kapitaal dat zij konden ver garen, niet al te groot geweest. Dit neemt echter niet weg, dat het Kongolese probleem door de dood van Loemoemba en alles, dat daarop tot nog toe is gevolgd, geen stap nader bij een oplossing is gebracht. Want het grootste euvel, het ontbreken van een werkelijk het gehele land beheer sende macht, bestaat verder. Zelfs wanneer het zou gelukken de leiders der deelstaten tot een federatieve regering voor de ge hele Kongo samen te brengen, zou haar machtsbereik zich toch niet buiten Leopoldstad, Katanga en enkele andere plaatsen met betrouwbare garnizoenen uit strekken. Het gevaar, dat Kasavoeboe en Moboetoe en in wat minder sterke mate ook Tsjombe dreigt van uit de afgescheidene provin cie Oriëntale onder leiding van Gizenga, mag zeker niet worden onderschat. Want de vrienden van wijlen Loemoemba zullen zeker niet aarzelen, Gizenga met alle middelen te steunen, welke maatregelen de Ver. Naties ook nemen (het voornemen tot een algehele ontwapening der strijd krachten in Kongo incluis). (Nadruk verboden.) Bij een bomaanslag in een café te Parijs zijn maandag avond drie Mohammedanen licht gewond. Voor het Tunesische consu laat in Marseille ontplofte maandagavond een plastieken bom. Niemand werd gewond. Ongeveer 14 dagen geleden hebben 3.000 Kampa's op een weg in Sikkim naar Gartok een belangrijk militair konvooi van de Chinezen in een hinderlaag gelokt, zo is van betrouwbare zijde in Nieuw Delhi vernomen. Over de gevechten en het aan tal doden en gewonden is ver der niets bekend. De Kampa's zijn Tibetanen die zich in Tibet zelf blijven verzetten tegen het Chinese bewind. Bij een gevecht tussen Kam pa's en Chinese troepen in het gebied van Toengoeri zouden honderden Chinezen gesneuveld zijn. De Kampa's zouden grote hoeveelheden wapens hebben buitgemaakt. Naar in Nieuw Delhi verluidt trekken Chinese troepen op in de richting van Adak, Noord Oost-Kasjmir, „kennelijk om een opstand in West-Tibet te onderdrukken. Waarnemers in Nieuw Delhi achten het niet uitgesloten dat de 1.700 vluchtelingen, die on langs uit India en Nepal naar Tibet zijn teruggekeerd, een guerilla voeren. JV De correspondent van de „Melbourne Herald" in Canber ra schrijft dat in Canberra be roering is ontstaan na een ver klaring die staatssecretaris Bot gisteren in Hollandia zou heb ben afgelegd. Volgens het blad zou deze verklaring inhouden dat Nederland militaire steun verwacht van Australië, de Ver enigde Staten en Engeland in dien Indonesië Westelijk Nieuw- Guinea aanvalt. „De federale (Australische) regering heeft voortdurend ge weigerd om met Nederland te spreken over militaire santen- werking in Nieuw-Guinea", al dus de correspondent. De Australische regering had „stilzwijgend" verzekeringen van Een overzicht van hot caravan kamp In het Amsterdamse bos, ivaar op Goede Vrijdag al vele kamplustigen een plaatsje had den gezocht om van een korte (en natte) vakantie te genieten. Indonesische leiders aanvaard dat Indonesië nooit zijn toe vlucht tot geweld zal nemen om het geschil over Nieuw-Guinea te regelen. „Australië volgt een politiek van volledige militaire neutrali teit waarbij Nederland en Indo nesië beide de normale hoffe lijkheden worden verleend zoals een vriendschappelijke mogend heid die aan een andere mo gendheid biedt", aldus de cor respondent. „De regering verwacht dat de neutraliteit zal voortduren". Gevraagd naar commentaar op het persbericht over een ver klaring die staatssecretaris Bot zou hebben afgelegd, zei een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken: „De Britse regering ver trouwt daf Indonesië zijn vorige verzekeringen om geen geweld te gebruiken bij zijn aanspraken op Westelijk Nieuw-Guinea, zal nakomen". Diplomatieke waarnemers zei den dat uit dit commentaar viel op te maken dat de kwestie van een Indonesische aanval zich op het ogenblik niet voordoet. Terstond na zijn aankomst stond de premier in de wacht kamer pers, radio en film te woord, en sprak daai-bij zijn gro te voldoening over zijn reis uit. Hij was er op uitnodiging van de premiers van Suriname en de Antillen naar toe gegaan met het doel eens persoonlijk kennis te maken en de beide rijksdelen te bezichtigen. Daarbij was echter toch ook de rondetafelconferentie ter sprake gekomen Naar be kend heeft Suriname 'enige we ken geleden om zo'n conferentie verzocht en zijnerzijds deelde prof. De Quay mede, dat de Ne derlandse regering niet afwijzend tegenover dit verzoek staat. „Het statuut is gebouwd op basis van vrijwilligheid," zei hij, „en als een van de partners over wijzi ging wenst te praten, dan staan wij daarvoor open. Wij zijn ech ter met zijn drieën. Een R.T.C. kan dus alleen worden belegd als ook de regering van de Neder landse Antillen daarmee in stemt." Daarnaast merkte de premier op dat een R.T.C. goed dient tci worden voorbereid en dat Suri name zijn wensen concretiseert. Dat is tot nu toe niet geschied. Men is vaag gebleven, al had de premier de indruk, dat de eigen buitenlandse vertegenwoordiging, die Suriname gaarne wil krijgen, een belangrijk punt vormt In dit verband wees hij er op, dat Suri- De Sowjetrussische militaire at taché te Londen, generaal- majoor Iwan Evimof, had op Tweede Paasdag een voetbal wedstrijd te Londen bezocht, waar hij de club, die hij een warm hart toedraagt, de zege had zien behalen. Voldaan verliet de generaal het stadion, doch buiten gekomen zakte zijn stemming aanmer kelijk. Het bleek namelijk dsjt de auto, waarmede hij nahf het stadion was gereden, ge stolen was, De politie zoekt thans naar de onsportieve dief en zijn buit, doch beide zijn nog spoorloos. Eén troost voor de militaire attachéer bevonden zich geen geheime stukken in de ontvreemde auto. GEEN OPLOSSING. Dat de vrienden van Loemoem ba. met de Sowjet-Unie aan de spits en de Afrikaanse neutralis ten in het gevolg, hemel en aarde -ouden bewegen, om uit het ge welddadige einde van de Kongo lese leider politieke munt te slaan, stond van tevoren vast. Dank zij de standvastige houding Wanneer op liet ogenblik voor al in Accra en Conakry luid wordt geredeneerd over pan- Afrikanisme en solidariteit der zwarte volken, wanneer er plan nen worden gemaakt voor een „eenheidsfront tegen het oude en nieuwe kolonialisme", dan ge schiedt dat, zoals zoveel in dit deel van de wereld, door een paar duizend politici en intellectuelen. Van een volksbeweging is geen sprake. HET ZI.JN DE LEIDERS De brede massa's der bevol king hebben veel te weinig aard rijkskundige en historische ken nis en veel te weinig politieke belangstelling, om zich iets aan te trekken van gebeurtenissen in een of ander deel van hun con tinent, waarbij zij niet direct be trokken zijn. De hartstochtelijk heid, waarmede een deel van de Afrikaanse leiders in de Verenig de Naties naar aanleiding van de moord op Loemoemba de Belgen en secretaris-generaal Hammars- kjoeld aanviel, vindt geen weer klank bij de Afrikaanse volken. En hoewel het in bepaalde lan den, die over een partij-organi satie beschikken, niet moeilijk was, de massa voor een demon stratie op de been te brengen, kan in deze gevallen toch beslist niet worden gesproken van spon tane reacties. Des te duidelijker scheiden zich in de Kongolese kwestie de gees ten der Afrikaanse politieke lei ders en men kan uit de wijze, waarop zij op Loemoemba's ver moording reageerden, gemakke lijk concluderen, hoe hun houding tegenover de grote vraagstukken vaïfneutr r °t ""{H ïpidingfsta,an Attillia°terecht tomen","gromt van neutralistische, meer of min- Svein, „wat dan nog?" rn' Russer! beïnvloede Eric staart zijn nuchtere vriend en anti-Westers gezinde politie- even aan. Ja, wat dan nog? Het ke leiders zoals Ghana, Guinea maakt voor een kerel als Attilla en sinds kort ook Mali, hebben immers geen verschil of hij een bun steun toegezegd aan Loe-, voorwendsel heeft om een aanval name daar reeds een begin mee heeft gemaakt, nu de heer Lou Lichtveld als Surinaams gezant is toegevoegd aan de Nederland se ambassade in Washington. Op zich zelf heeft de Neder landse regering, evenals die van de Antillen, geen behoefte aan een R.T.C., maar zoals gezegd, zij staat er voor open wanneer Su riname dat verlangen wel heeft. Echter meende de premier, dat de conferentie niet zoals Surina. me voorstelt reeds in mei a.s. kan worden gehouden. Hoogstens zou men in mei het voor-overleg kunnen openen. Prof. De Quay had zijn be schikbare tijd evenredig over de beide rijksdelen verdeeld: 10 da gen in de Antillen. Daarna heeft hij de Paasdagen doorgebracht bij zijn gehuwde dochter in Cana da. In een algemene indruk van de beide rijksdelen noemde hij Suriname een warm, vochtig land, dat zich begint te ontwik kelen en de Antillen een kurk droog gebied, dat op het eerste gezicht een grotere welvaart kent. Anderzijds was hij wat on gerust over de toenemende werk loosheid in de Antillen, waar de mechanisatie de mankracht ver dringt „Suriname is vijf maal zo groot ais Nederland en telt slechts 270.000 inwoners," zei hij. Maar hoe snel de bevolking daar groeit illustreerde hij met de mededeling, dat de helft van de bevolking jonger is dan 15 jaar. Ze hebben me overigens niet met vragen over kinderbijslag lastig gevallen," zei hij onder hilariteit. „Het land is vrij rijk aan grondstoffen, hoewel die nog niet alle zijn ontdekt. De bevol king is voor 60 procent agrarisch en voor het 10-jarenplan heb ik alle bewondering." Hij noemde in dit verband het Brokopondo-plan, waar men een stuwdam bouwt teneinde een meer te krijgen zo groot als de provincie Utrecht om elektriciteit op te wekken. Voorts sprak hij over de „operatie grashopper", waarbij met luchtfoto's het hele land in kaart wordt gebracht. Deskundigen kunnen uit die foto's opmaken waar zich ver moedelijk mineralen bevinden. „Met een soort geiger-tellers lokaliseert men de mineralen dan precies." Dat geschiedt door klei. ne expedities. Die leggen eerst een klein vliegveldje in het oer woud aan. Daarop landt dan een vliegtuig met een bulldozer, die voor een groter vliegveld zorgt. Totdat er een Dakota kan landen. Met zo'n Dakota maakte de pre mier samen met premier Ema- nuels van Suriname een eerste vlucht naar een nieuw vliegveld. In de Nederlandse Antillen met hun hogere ontwikkelingsniveau zoekt men thans naar meer werkgelegenheid, vooral door in dustrialisatie. Op Aruba, waar 600 van de 6000 inwoners werk loos zijn, bestaan reële plannen. Daarnaast zoekt men op alle eilanden naar uitbreiding van het toerisme. Dankzij de luchtvaart bestaat die mogelijkheid, maar de Amerikanen wensen met hun straalmachines direct te kunnen vliegen en volgens de premier zouden dus alle eilanden graag over een landingsbaan willen be schikken, die lang genoeg is voor straalmachines. De premier werd bijna lyrisch toen hij over het prachtige weer op Aruba sprak. Er is daar altijd zon en er is nooit regen. In dat opzicht geloofde hij, dat het eiland inderdaad voor toerisme grote attracties moet hebben. Tot slot antwoordde hij op een vraag over het Wageningen-pro- ject in Suriname, waar rijst ver bouwd wordt. Dit project noemde hij nog net rendabel. De voorge nomen uitbreiding van 4000 ha is van de baan, evenals de aanvan kelijke gedachte er Nederlandse boeren naar toe te brengen. Men gaat er thans naar streven de autochtone bevolking stukjes grond van circa 20 ha ter be schikking te stellen waar zij eigen produkten kan gaan ver bouwen. Het Wageningen.project zou dan kernbedrijf blijven. Blijkens een verklaring van het Zwitserse departement voor; politieke zaken heeft een specia le afgezant van de „voorlopige; Algerijnse regering", Tajeb Boe-' lahroef, die maandagavond per, vliegtuig uit Rome in Zurich is aangekomen, aan de Zwitserse autoriteiten medegedeeld, dat de vertegenwoordigers van zijn re gering, die oorspronkelijk heden naar GenèVe zouden komen, niet zullen arriveren. In de verklaring wordt gezegd* dat Boelahroef maandagavond een onderhoud heeft gehad met dr Bucher, een hoofdambtenaar van het genoemde departement.' Hij deelde aan dr Bucher mede,' dat „onder de huidige omstandig-i heden" de Algerijnse delegatie,' die was aangewezen voor de con ferentie in Evian welke vrijdag a.s. zou beginnen, niet op de oor spronkelijk vastgestelde datum naar Genève kon vertrekken. Zwitserse regeringskringen verklaarden dat hoewel de Alge rijnen geen enkele aanwijzing ga ven wanneer zij voornemens zijn naar Genève te komen, uit de boodschap niet blijkt dat zij van de besprekingen in Evian afzien. OUDE DAME BEROOFD Een 70-jarige Haagse dame is zondagavond op de Slachthuis kade in Den Haag beroofd door een jonge man. De dader liep haar achterop en ontrukte haar haar tasje, dat zij in de hand hiqld. Hoewel voorbijgangers hem nog hebben nagezet, heeft men hem niet kunnen grijpen. De achtervolging had wel tot gevolg, dat de jongeman het tasje wegwierp, zodat de be roofde haar bezit terugkreeg. De tas bevatte overigens slechts een paar schoenen. DONDERDAG 6 APRIL HILVERSUM I; 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje"; 11.15 Gr.; 11.45 Eoekbespr 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz..; 13.00 Nieuws; 13.30 Dansmuz.; 14.00 Kamermu ziek; 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Metrcpole ork.; 15.30 Voordr.; 15.50 Three's company, minia-, tuur-opera; 17 00 Voor de'jeugd; 17.30 Jazz; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00. Nws; 18.15 Voor de jeugd; 18 30 Lichte muziek; 18.45 Eur. jeugdvoetbaltoernooi in Portu gal; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Voor de kleuters; 19,05 Liedjes cn koek en ei, hoorspel; 20.00 Nieuws; 20.05 Zar und Zimmer- mann, opera; 21.05 Om de eer, hoorspel; 22.30 Nws en beursber. van New York; 22.45 Act.; 23.00 Sportact.23.10 Discotaria; 23.55 Nieuws. te beginnen of niet. En toch... Hij roept de nomaden bij elkaar en beveelt hen alsnog té probe ren de vluchteling in handen te krijgen. Dan nemen zij afscheid, stijgen te paard en koren terug. Tijdens hun lange rit over de vlakte heeft de Noorman gelegen heid over alles na te denken. En daarbij is er één omstandigheid, die steeds meer betekenis krijgt. Waarom was Hyacinthus zo doodsbang om Aëtius te ontmoe ten? Er blijkt uit. dat die twee elkaar kennen, maar ook dat het geen Hyacinthus voor zijn prin ses ondernam, kennelijk voor Aëtius verborgen moest blijven en Aëtius is Attilla's vriend wo"'t algemeen beweerd... „Wat zit je nu weer uit te broe- -,"n, Noorman?" roept Svein hem :oc. „Ik heb het gevoel, dat de dom me streek van prinses Honoria kwade gevolgen kan hebben", antwoordt Eric. „Ik weet alleen niet, hoe alles in elkaar zit en er is maar één man. die mij dat ver tellen kan... en dat is Aëtius", HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd;. 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18] Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de kinderen;' 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 14.00 Voor de zie ken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte muz.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land en tuinbouwmeded.; 12.38 Gr.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zon newijzer; 13.20 Promenade ork.; 14.00 Theaterork.; 14.30 Kamer orkest; 15.30 Dubbelkwartet en orgel; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Pianorecital; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muz.; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Vocaal ensemble; 18.50 Sociaal perspectief; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Piano recital; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit. lezing; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 21.50 Periodieken- parade; 22.00 Kerkorgelconcert; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Mi litair ork.; 23.30 Visie op de toe komstige ontwikkeling van de beroepskeuzevoorlichting, toe spraak; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Amus. muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Gram.; 12.50 Koer sen; 13.00 Nws; 13.15 Gr.; 14.00 Kamermuz.; 14.50 en 15.00 Gr.; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 Klass. muz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkro niek; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 V. d. vrouw; 21.00 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Kamermuziek; 22.55 Nieuws; Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal; 20.20 Memo; 20.30 Filmbespr.; 20.50 Iphigeneia, TV-spel; 22.30 Dag sluiting. VL. BELG. TV: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Tekenfilm; 19.45 Kunstprogr.; 20.00 Nws en wecr- overz.; 20.30 Speelfilm; 21.50 Do cumentaire; 22.15 Het Medium, opera; 23.15 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 7