Chinees-Indonesisch communiqué Gromiko keert naar Moskou terug Binnenlands nieuws LOOP OP LI:IIP Radio en Televisie BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING *.r- fer! cwaliteitJ M DINSDAG 4 APRIL 1961 17e Jaargang Nr 5257 Storm over zuidoosten van de Verenigde Staten BOMAANSLAGEN IN PARIJS MAATREGELEN TER BEVEILIGING VAN CAROLINE KENNEDY VERSCHERPT Van Uithuizen naar Amerika en terug Het ongeluk met het T s j echoslo waakse vliegtuig. SCHEEPSTARIEVEN EN REVALUATIE het behoud van mooie schoenen! ÏNEUZEN j j Vraag inlichtingan aan de depothouder VRIJE Communistisch China en Indo nesië hebben zaterdag in een ge zamenlijk communiqué de eis ge steld dat er een einde moet wor den gemaakt aan „interventie van buitenlandse mogendheden" in Laos en Kongo, aldus het In donesische persbureau Antara. In het communiqué, dat ondertekend is door de Chinese vice-premier, maarschalk Tsjen Vi, en de In donesische minister van Buiten landse Zaken, Subandrio, wordt gezegd, dat een oplossing voor de problemen in Kongo en Laos „moet worden overgelaten aan de bevolking van deze twee lan den." Het is dringend noodzake lijk dat binnen de kortst moge lijke tijd een tweede Afrikaans- Aziatische conferentie wordt be legd om internationale problemen te bespreken, aldus het commu niqué. In het communiqué wordt ver der verklaard, dat Tsjen Vi op nieuw heeft benadrukt, dat China de Indonesische aanspraken op Nederlands Nieuw-Guinea steunt. Dr. Subandrio verklaarde zich solidair met de strijd van China om Formosa. Er wordt op aan gedrongen dat de V. N. de afge vaardigden van communistisch China als vertegenwoordigers van China erkennen. Maarschalk Tsjen Vi en dr. Subandrio heb- cen een vriendschapsverdrag en een culturele overeenkomst on dertekend. In het vriendschaps verdrag wordt gezegd dat Indo nesië en China „de onderlinge geschillen zullen bijleggen in de geest van ware vriendschap en goodwill via diplomatieke kana len en op andere vreedzame wij ze." (Het voornaamste geschil punt tussen China en Indonesië betreft de Chinezen in Indonesië, die in landelijke districten geen handel meer mogen drijven en moeten kiezen tussen de Chinese en Indonesische nationaliteit.) In het communiqué wordt nog verklaard dat geschillen tussen Afrikaanse en Aziatische landen moeten worden geregeld in over eenstemming met de tien begin selen, welke op de te Bandoeng gehouden conferentie van Azia tische en Afrikaanse landen wer den aanvaard en op basis van de Het zuidoostelijke deel van de V. S. is in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door wer velstormen, waardoor tenminste drie mensen om het leven zijn gekomen. De schade is aanzien lijk. De rivieren in het betrokken gebied, waarvan het water hoog is opgestuwd, dreigen buiten hun oevers te treden. vijf beginselen voor een vreed zame internationale samenleving. Indonesië en communistisch China spreken zich uit voor steunverlening aan de „vrijheids worsteling van het Algerijnse volk". Zij willen in het alge meen alle Afrikaanse volken steunen in hun strijd voor onaf hankelijkheid. Indonesië acht het noodzakelijk, dat de Chinese volksrepubliek toetreedt tot de V. N. President Soekarno heeft een uitnodiging van maarschalk Tsjen Yi voor een bezoek aan China aanvaard. Daartegenover heeft het communistisch-Chinese staatshoofd Mao Tse Toeng een uitnodiging aanvaard voor een bezoek aan Indonesië. Hij zal dan worden vergezeld door Lioe Tsjao Tsji, de grote theoreticus der Chinese communistische par tij- Voor de woning, in Parijs van oud-minister Francois Mitterand is in de nacht van zaterdag op zondag een plastieken bom ont ploft. De deur werd uit de heng sels gerukt en er is veel glas schade. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Mitterand was niet thuis. Naar aanleiding van berichten over pogingen tot ontvoering van Caroline Kennedy heeft de pers chef van het Witte Huis, Pierre Salinger, verklaard, dat de ge heime dienst „van tijd tot tijd" inlichtingen aangaande de presi dent en zijn tamilie ontvangt welke „een routine-onderzoek vereisen". „Er is thans een der gelijk onderzoek gaande". Salin ger weigerde echter aan te geven of dit dé veiligheid van de drie jarige dochter van de president betreft. De maatregelen ter beveiliging van Caroline zijn de afgelopen week merkbaar verscherpt. Volgens de berichten zouden aanhangers van de Cubaanse premier, Fidel Castro, het meisje hebben willen ontvoeren. De president bracht met zijn gezin zijn Paasvakantie in Palm Beach in Florida door. Een Amerikaans nieuwsbureau zegt uit zeer goed bron te heb ben vernomen, dat agenten van de geheime dienst vier Cubanen schaduwen, die van plan zouden zijn Caroline te ontvoeren. (Adv.) SNELFIX lijmt fineer en leer, kunststofplaat en nog veel meer... Andrei Gromiko, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, is vrijdagavond per vliegtuig uit New York naar Moskou vertrok ken. Vóór zijn vertrek zei Gromiko, dat de huidige situatie bij de Verenigde Naties met secretaris generaal Hammarskjoeld voor de Sowjet-Unie „volkomen ondraag lijk" was. (De Russische regering heeft geëist, dat Hammarskjoeld zijn functie neerlegt met het oog op zijn beleid in de Kongolese crisis en dat in zijn plaats een drieman schap komt bestaande uit een vertegenwoordiger van het Wes ten, een van de communistische landen en een van de neutralis- tische staten.) Gromiko die de Sowjet-delega- tie in de bijeenkomsten van de algemene vergadering heeft ge leid, zei ook dat hij nogmaals met nadruk wilde herhalen dat de Sowjetregering het „in het be lang van de beschaving" noodza kelijk acht, dat een eind gemaakt Met de „Rijndam" is het echt paar C. Dobma uit het bejaarden tehuis in Uithuizen zaterdagmor gen in Rotterdam teruggekeerd, Man en vrouw, respectievelijk 76 en 73 jaar, hebben een reis van vier maanden naar Amerika ge maakt, waarvan zij nooit hadden kunnen dromen. Zij waren nog nooit in het bui tenland geweest en van het eigen land hadden ze niet veel meer gezien dan de naaste omgeving hunner woonplaats. Eenmaal per jaar maakte het echtpaar een uitstapje met de ouden van dagen. Nu waren de heer en mevrouw Dobma door bemiddeling van het fonds „Wij komen" in staat gesteld hun naar Amerika geëmigreerde dochter te bezoeken. Ze hadden wel ge aarzeld of zij op hun leeftijd deze grote reis nog zouden maken. Maar er moest snel beslist wor den en toen werd de knoop maar doorgehakt. „Wij komen" lieten ze hun dochter weten. Op 9 december vertrokken ze uit Rotterdam naar 't plaatsje Fries land (Winconsin) in Amerika. De heenreis was wel wat tegen gevallen. Het was ook allemaal zo nieuw. Mevrouw Dobma had met zeeziekte te kampen. De te rugreis was echter veel beter ge gaan. En al met al waren ze heel voldaan over hun bezoek. Spijt hadden ze zeker niet. Wel was het heerlijk weer bijna thuis te zijn. Amerika was hun te groot, alles te druk. De uitgestrektheid en de heuvels hadden hen wel erg getroffen. Het leven vonden ze er niet duur, maar voor hun Ne derlandse guldens kregen ze maar weinig dollars In de auto van hun schoonzoon hadden beiden aardig wat van het land gezien. Hun dochter, die 7 jaar gele den geëmigreerd is en een kind heeft, had erg graag gewild dat zij nog langer bleven, maar daar voelden ze niets voor. „We zijn maar liever thuis." Bovendien heeft het echtpaar in Nederland nog vier kinderen. Twee zoons waren zaterdagmor gen al om kwart voor zeven met de trein uit Groningen vertrok ken om vader en moeder af te halen. De „Rijndam" kwam ech ter eerder aan dan verwacht was en twee nerveuze wereldreizigers vroegen zich nu af hoe terug in Uithuizen te komen. Een telefoon tje naar Bedum bracht echter uitkomst: „Zij komenen ja, een uurtje na de ontscheping ar riveerden de zoons in de passage hal, en toen pas begon het echt paar zich een beetje - thuis in Holland te voelen. „Nu nog mijn bed" verzuchtte mevrouw Dobma wordt aan de bewapeningswed loop. Sprekend over het tweede deel van de vijftiende zitting van de algemene vergadering der Ver. Naties zei Gromiko, dat de Sow jet-Unie wat Kongo aangaat slechts een ding wenst, namelijk, dat de politieke onafhankelijk heid en territoriale integriteit van de republiek Kongo gewaar borgd wordt. Daartoe zou in de eerste plaats elke agressie tegen de republiek Kongo gestaakt moeten worden en alle Belgische troepen en personeel onmiddel lijk uit Kongo teruggetrokken moeten worden. In het bijzonder zouden omstandigheden gescha pen moeten worden om het par lement van Kongo in staat te stellen zijn werk onmiddellijk voort te zetten en om de wettige regering onder leiding van An- toine Gizenga niet in de uitoefe ning van haar taak te hinderen. Gromiko zei dat het nu vooral belangrijk was de uitvoering van plannen om Kongo in stukken te scheuren te beletten. De vijftiende zitting van de al gemene vergadering der Verenig de Naties had evenwel naar zijn mening goed werk gedaan bij de behandeling van de kwestie van het verlenen van onafhankelijk heid aan koloniale landen en vol ken. Kapitein Reichel, de Westduit- se inspecteur die belast is met het onderzoek naar vliegtuigon gelukken, heeft zaterdag ver klaard dat er géén aanwijzingen bestaan dat het vorige week dins dag nabij Neurenberg omlaag ge storte en in brand gevlogen Tsje- choslowaakse „Iljoesjin" straal- passagiersvliegtuig tengevolge van sabotage is verongelukt. Alle 52 inzittenden van het toe stel zijn, als gemeld, om het leven gekomen. Ook in de passagiersvaart naar Australië en Nieuw-Zeeland zul len de Nederlandse passagiers gaan profiteren van de revalua tie, zo deelt de Stoomvaart Mij „Nederland", mede namens de Rotterdamsche Lloyd", mede. Reeds enige maanden waren tariefsherzieningen deels ver hogingen en deels ook verlagin gen een punt van bespreking in de Australian and New Zea land Passenger Conference, waarvan de maatschappij „Ne derland" en de Koninklijke Rot terdamsche Lloyd lid zijn met verschillende rederijen van ande re nationaliteit, zoals Engelse en Italiaanse. Enkele buitenlandse lijnen heb ben hun gewijzigde tarieven reeds gepubliceerd, doch voor de Nederlandse lijnen, die in Neder land in guldens noteren, werden de plannen onverwacht door kruist door de revaluatie van de gulden. ïf i Een gevolg van de revaluatie was, dat er een aanpassing moest komen aan het buitenlandse ta- rievenpeil, waardoor de verho gingen voor Nederlandse passa giers minder belangrijk zijn dan voor buitenlanders, terwijl de verlagingen in de guldenstarie ven verder gaan dan die in het buitenland. GESLAAGDE APRILGRAP: NACHTWACHT VERKOCHT Dat er zelfs in Nederland, waar men op dat gebied toch wel de de nodige ervaring heeft, altijd weer mensen zijn, die een april grap mits goed gebracht voor zoete koek slikken, is za terdagavond in Amsterdam weer eens gebleken. Voor het Rijksmuseum hadden zich om streeks 8 uur vele tientallen verontwaardigde kunstmin naars verzameld teneinde van hun ergernis blijk te geven over de bij wijze van april grap in een radioprogramma (artistieke staalkaart) aange kondigde, verkoop van Rem- brandts „Nachtwacht". Hoewel niet mét zekerheid kon worden vastgësteld welk gedeel te van het publiek het nu wél en welk gedeelte het niet ge loofde, was het toch wel duide lijk dat velen met angstige twij fel in het hart naar de Stad houderskade waren gekomen. Hier bleek uiteraard spoedig dat men in 'tootje was geno men, want van het aangekon digde transport van de „Nacht wacht" naar Schiphol was hoe genaamd niets tp bemerken. In tussen was het voor de ingang van het museum zó druk ge worden, dat de politie zich ge noodzaakt zag er een 5x8-wa- gen heen te sturen om te voor komen om het verkeer aldaar in de war zou worden gebracht. De chef-portier, de heer Kui per', die met enkele collega's zaterdagavond in het museum dienst had, beschouwde de april grap als geslaagd. Hij vertelde uit alle delen van het land te zijn opgebeld door mensen, die de radiouitzending serieus had den genomen. Ook vertelde de heer Kuiper, had men wedden schappen had afgesloten op 't al of niet waar zijn van 't be richt en had men hem opgebeld, teneinde zekerheid te verkrij gen. Tot laat op de avond kwamen velen bij het Rijksmuseum een kijkje nemen om zich te over tuigen. HET NATIONALE MONUMENT OP DE DAM De Nederlandse kring van beeldhouwers heeft een verkla ring opgesteld naar aanleiding van de voorstellen die zo nu en dan gedaan worden om zodani ge wijzigingen aan het nationale monument op de Dam in Am sterdam aan te brengen, dat het publiek er niet meer op kan gaan zitten. De kring distan- ciëert zich van alle voorstellen die aan een verandering van het monument beogen en acht de huidige toestand een verrijking van het stadsbeeld. „De over heid beschermt het monument het best tegenover het publiek door het zelf te eerbiedigen en zijn vorm in geen enkel opzicht aan te tasten", aldus dit com muniqué. VEILIGHEIDSGORDELS IN P.T.T.-AUTO'S De P.T.T.-auto's, die dienst doen op interlokale routes, zul len voorzien worden van veilig heidsgordels. Dit heeft de Rijks- automobielcentrale in antwoord op een door deze bond gestelde vraag aan de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond A. N. W. B. meegedeeld. De Rijks- automobielcentrale zal voorts auto's van uiteenlopend type met verschillende modellen vei ligheidsgordels uitrusten. Doel daarvan is, te onderzoeken welk soort gordel het best geschikt is voor een bepaald type auto. AUTO TE WATER WERD TOERISTISCH SCHOUWSPEL Drie jeugdige Duitsers uit Keulen, één van 19 jaar en twee 23-jarigen, hebben een nat pak gehaald, toen hun auto terecht kwam in het drabbige water van de O. Z. Achterburgwal in Am sterdam. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder, komende uit de Barnesteeg, de bocht naar rechts te ruim nam. Twee der inzittenden konden, nadat zij de auto hadden verlaten, zelf op het droge komen. De derde werd door omstanders op de wal ge bracht. Alle drie jongelui konden op het bureau Warmoesstraat van de schrik bekomen. De te hulp gekomen brand weer had voor het ophalen van de wagen een kabel over de gracht gespannen, waaronder een bootje lag. Een hierin staan de brandweerman trachtte de auto aan een takel te slaan. Op een gegeven ogenblik schoof het schuitje onder hem weg, zodat hij met zijn rug in het water hing. Het gehele schouwspel lokte uiteraard veel publiek, waaronder opvallend veel toeristen van di versen nationaliteiten. Van de toeschouwers die elkaar de beste plaats betwistten, geraakten nog twee te water, die door handrei king op de wal werden getrok ken. AUTO TEGEN BOOM Eén dode, vijf gewonden. Een personenauto met zes Duitsers uit Gelsenkirchen is vrijdagavond even buiten Win terswijk op de rijksweg naar de grens uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De zes inzittenden moesten met min ol meer ernstige verwondingen wor den opgenomen in het Algemeen ziekenhuis te Winterswijk. In de loop van de nacht is de 18-jarige J. Mrotzek overleden. De bestuurder van de auto, de (Adv.) 29-jarige E. N. uit Gelsenkirchen, verkeerde naar de politie mede deelde, onder invloed van alkohol. Hij heeft vrijdagnacht getracht, ondanks zijn vrij ernstige ver wondingen een hersenschud ding en een kaakfractuur op eigen houtje het ziekenhuis te verlaten. Hij is daarna door de politie in een cel opgesloten. DODELIJKE ONGEVALLEN Zaterdagmorgen omstreeks half zes vond op de Veersedijk in Hendrik-Ido-Ambacht een on geval plaats met dodelijke af loop. De 37-jarige bromfietser A. van Rijswijk uit Alblasserdam reed langs de dijk in de rich ting Zwijndrecht tegen een ge parkeerde personenauto, die voor het grootste gedeelte in de berm vajn de weg stond. Hij heeft de auto door de hevige regen waarschijnlijk niet opge merkt, botste tegen de auto en kwam met zijn hoofd op de straatklinkers terecht. Een arts constateerde een schedelbasis- fractuur; enkele minuten daar na is de heer Van Rijswijk over leden. Bij een botsing tussen een fiets en een auto is vrijdag avond in Haarlem de 47-jarige mevrouw M. BomKrom uit Haarlem om het leven gekomen. De 47-jarige heer Bom wilde per fiets de Verspronckweg in Haarlem oversteken, toen een auto naderde. Er ontstond een botsing waardoor de echtgenote van de fietser, de 47-jarige M. Bom—Krom, die achter op de fiets zat, met haar hoofd tegen de voorruit van de auto terecht kwam. Zij was op slag dood. Het slachtoffer was moeder van vier kinderen. (Adv.) BLOEDARMOEDE» Gebruik'dan het bloedvormend krachttonicum SARCO GLOBINE Bevat naast haemoglobine, alle nood zakelijke,,stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragees •n en vloeibare vorm. TERNEUZEN Geboorten. 24 mrt. Wilhelmina Beatrix, d. van Johannes Hendricus Kes en Wilhelmina Spruijt, won. P. C. Hooftstr. 9. 25 mrt. Suzanna, d. van Adriaan Pieter Haak en Margaretha Maatje Boogaard, won. Ie De Kortestr. 1. 26 mrt. Edwin René Magdalena, z. van Antonius Theodule Adam en Erna Floren- tina Eliza van Kouteren, won. te Westdorpe, Singel 9. 27 mrt. Ellen Suzanna, d. van Jacobus Dieleman en Geertruida Clara Dekker, won. te Hoek, A 8a. 28 mrt. Ronald Ni- colaas, z. van Jacobus Bolleman en Wilhelmina Vleugel, won. Ro- zenstr. 150; Elisabeth Josepha Re- née, d. van August Marie van Laere en Marie-Louise Neve, won. Kersstr. 13. 29 mrt. Johan Herman, z. van Cornelis Scheele en Maria Wilhelmina van Loenen, won. te Axel, Nieuwstr. 42. Huwelijksaangiften. 29 mrt. Peter Meier, 19 j., jm., won. te Lenzburg Zwitserland en Pieternella Joanna den Beer, 22 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 28 mrt. Celestinus C. J. Bleyenberg, 29 j., geh. gew. en Antonia T. te Moller, 30 j,, jd. 29 mrt Marinus S. P. van Hoeve, 23 j., jm. (won. te Sas van Gent) en Esther Ch. van Doese laar, 20 j., jd. Overleden: 22 mrt Maria S. Cla- risse, 84 j., geh. gew. met Adriaan G. van Driel; Maatje Schippers, 57 j., (won. te Zaamslag), echtg. v. Hermanus A. Klaassen. 25 mrt Jo- zias Hamelink, 74 j., echt. v. Maria de Jonge; Willem Kervink, 65 j, echtg. v. Jozina F. Buter; Victor Wvjne, 88 j. (won. te Sas van Gent), echtg. v. Maria S. H. Aer- naudts. 27 mrt Jan de Pooter, 65 j., (won. te Axel) echtg. v. Catha- rina Hamelink; Cornelis L. Kaan, 76 j., geh. gew. met Krina B. de Doelder; Gustavus A. Neyt, 75 j., (won. te Sas van Gent), ongeh. 28 mrt Cornelis v. d. Boomgaard, 73 j., echtg. v. Jacoba Steketee. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. A. Kay, Goudenregenstr. 21, van Axel; J. de Bok, Grenulaan 27, van Hoek; J. Huibregtse, Jan Steenstr. 10, van Rijswijk (Z.-H.) L. M. de Doelder, Irenestr. 13, van Breda; A. J. Vermue, Nw Kerkstr. 17, van HeinkenszandE. de Bak ker, Populierenstr. 1, van Graauw enLangendam; C. Buriks, Kanaal- weg 99, van Rotterdam. Vertrokken: L. Goeman, Gouden- rengenstr. 21, naar Axel; F. A. R.anschaert, Iepenlaan 84, naar Oosterhout; Kr. Hamelink, Bea- trixstr. 35, naar Axel; G. Spijkstra, Rozenstr. 80, naar Geldrop; S. J. A. de Kock-Galle, Koninginne- laan 9, naar Veldhoven; E. C. van Hoeve-van Doeselaar, Dahliastr. 13, naar Sas van Gent. WOENSDAG 5 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.00 De stadskerk, lezing; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 De Nederlandse boer in Zuid-Brazilië, causerie; 11.30 Gevar. progr.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Hawaiian muz.; 13.00 Nieuws en tentoonstellings agenda; 13.20 Lichte muz.;. 13.45 Gesproken portret; 14.00 Gram.; 15.00 Op reis door de wereld; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Lichte muziek; 17.20 Dansmuz.; 17.50 Emigratiepraatje; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Tech niek en beeldende kunst, lezing; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Kanttekeningen; 19.20 Varia en gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Otel- lo, opera (in de pauze: Tussen mens en nevelvlek, lezing); 22.00 Zestig jaar levenservaring, lez.; 22.30 Nieuws; 22.40 Verv. opera; 23.15 Klankstudies; 23.55 Nws. 22. „Asjemenou", grijnst Svein hebzuchtig. „Wie weet, wat er in zit." Hij kijkt een beetje op zijn neus, als Eric een stijf opgerold stuk perkament te voorschijn haalt. „Ik geloof, Sveintje", mompelt Eric tevreden, „dat onze vriend vluchteling het spel uiteindelijk tóch nog verloren heeft." Voorzichtig rolt hij het perka ment uit en staart aandachtig naar de fijne letters voor hem. „Kun je dat lezen, Noorman?" vraagt de Sakser, onbescheiden meekijkende, met een blik van eer bied. „Niet erg best", antwoordt Eric fronsend, „het is lang geleden dat ik onderwezen werd in de taal der Romeinen...Maar..." roept hij dan uit, „wat ik er van begrijp is...is zonder meer verschrikkelijk...om niet te zeggen waanzinnig." Hij vouwt het perkament voor zichtig op en bergt het weg. „Onze vluchteling heet Hyacin- thus", zegt hij dan, „hij is een knecht van een prinses, Honoria genaamd. Ze beweert omringd te zijn door vijanden en opgesloten in een hoge toren...en in haar wan hoop stuurt deze vrouw Hyacin- thus met haar zegelring naar nie mand anders dan Attilla met het verzoek haar te helpen." „Nou, waarom kijk je zo beteu terd?" gnuift Svein. „Dat briefje hebben wij nu...eh, ik...wil haar zogezegd wel even komen helpen. Ze zal me zeker rijk belonen, hèhèhèhè..." „Jaja", zegt Eric grimmig, maar de zegelring heeft Hyacinthus nog. Die is belangrijker dan dit briefje... en geen macht ter wereld kan nu nog verhinderen, dat die bij Attil la terecht komt." HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 935 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Hertog te huur, hoorspel; 11.45 Gram.; 12.05 Kamermuz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.40 Installatie Nieuw-Guinea Raad in Hollan- dia; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.50 Gram.; 15.00 Muziek voor de jeugd; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Het Spek- trum, lezing; 18.00 Koorzang; 18.20 Gram.; 18.30 Kongo tussen hoop en vrees, rep.; 18.40 Gram. 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Leger des Heils- muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Koperorkest; 20.10 Bij de gratie Gods, klankbeeld; 21.40 Omroep- dubbelkwartet; 22.00 De Kerk op wieltjes, klankbeeld; 22.20 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Platennieuws; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.45 Koor zang; 15.00 Gram.; 15.10 Koor zang; 15.30 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Engelse les; 16.21 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Lekenmo- raal en filosofie; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport; 19.00 Nws; 19.40 Koorzang; 19.45 Literair pregr.20.00 Akademie der dis- cofielen; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Kroniek van de literaire tijdschriften; 22.30 Muzik. lezing; 22.55 Nieuws; 23.0<l Voor de zee lieden. Televisieprogramma's; NED. TV: 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Intern, jeugdjourn. 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Installatie Nieuw-Guinea P-aad; 20.40 Sportpanorama; 21.10 Zang recital; 21.30 TV-film; 22.10 Lit teraire gedachtenwisseling. VL. BELG. TV: 17.00 Voor de jeugd; 19.00 Tekenfilm; 19.15 Reportage; 20.00 Nieuws; 20.30 TV-spel; 21.40 Rep.; 22.10 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5