Sport VERKOUDHEID Beursoverzicht Eric de Noorman - De ring van Honoria jRKDIENSTEN Vergadering Waterschap Het Vrije van Sluis 'ASPRO* -enUi&iCitfeeü fit! Spectaculaire ontwikkeling in kamperen verwacht Het verbod van kernwapenproeven VOETBAL ag 31 lflasit rgryr. frijdag 31 maart 1961. Pagina'7j n )ESTAND IN IRAK bNSLANG GEEIST SN CHMIELEWSKI [OEFVLUCHT VAN X-15 De waterafvoer en beheersing in West Zeeuws-Vlaanderen Opheffing van Amerikaanse bases overzee en in de Verenigde Staten ■Amerika zal 220 miljoen dollar kunnen bezuinigen MONARCHISTISCHE ACTIVITEIT IN SPANJE DE KERNPROEVEN- CONFERENTIE KOOP EEN JONK Voorkom neem Als U zich maar even rillerig of onprettig voelt: STAKINGEN IN BRITSE SCHEEPVAART WERELD Nederlandse jeugdploeg verliest van Roemenië Om de Europese beker DE VRIJE ZEEUW ÏIJDAG 31 MAART. (Goede Vrjjdag.) (EREF. GEMEENTE. ken (Vlooswijkstraat) lenst. 6.30 uur leesdienst. fns reizigers die uit Bag- de Libanese hoofdstad zijn aangekomen, heb- pmonstranten dinsdag in bkse hoofdstad een tank pd gestoken en met be- In brandende benzine mi- tegengehouden, die een aan hun bijeenkomsten I maken. bekend zijn de ongere- [en in Bagdad een gevolg verhoging van de ben- In de gelijknamige po zijn samenscholingen per dan zeven persbnen dragen van wapens ver- I Overtreders kunnen tot pr gevangenisstraf wor- foordeeld. It te Ansbach tegen Karl Iwski gevoerde proces is ag levenslange tucht- f met verlies van bur en geëist. Chmielewski. ens de oorlog comman- geweest van het concen- mp Gusen en ook van ip te Vught, is formeel Drd op 293 geïnterneer- jchuldigd. De aanklager pi.in requisitoir dat men laf zou kunnen bedenken l werkelijke vergelding door Chmielewski bega- laden zou betekenen, öe mede-verdachte Wal- Ige werd wegens mede- leid in een geval van prie jaar tuchthuis met ran voorarrest geëist. Inklager zei dat Chmie- haar uit de getuigenver- r> bleek, verantwoorde- leld moest worden voor pdbaden" en doen ver van geïnterneerden, va' pnder wrede wijze ge- Hij had uitlouter ft gehandeld en met een Ie grijns de moordpar* gewoond. Ik mag 20 uilen van het lachen en Iele halzen gaan daarbij I om", aldus had Chmie- plf eens gezegd. lerikaanse testpiloot Joe is donderdag met een i een hoogte van 48 km len, de grootste hoogte Sens ooit heeft bereikt- neeft gedurende ander- linuut in een toestand 'ichtsloosheid verkeerd. hiervan geen nadelige 1 ondervonden. 5 is een experimenten' 'dat door raketten wordt ven. Het oude hoogte- tond eveneens op naam f-15, die echter van min- ftige motoren was voor k het snelheicjsrecord 4.648 km op naam van estel is zodanig gecon- 'at het een snelheid van u en een hoogte van |an bereiken, waarnemingen hebben -n dat het toestel een ran 49.890 meter heeft dat punt wps de hemel kerblauw", zo meldde >or zijn radio, durende twee minuten gewichtloos geweest, een mens ooit in een toestand heeft ver» 'alker heeft niet allo verhruikt. Uitvoerig heeft de algemene readering van het Waterschap vrije van Sluis donderdag- iddaa gesproken over het rap- ,rt \vaieroeheersing, ingediend or een commissie gevormd uit ■rtecenwoordigers van Rijks- en Jovimiale Waterstaat, de Cui- llurtpehnisriie Dienst en een des- Kndige van net Waterschap, ■tooi-deze vergadering bestond Konder grote belangstelling van SE zijde oer hoofdingelanden en hun plaatsvervangers. ■De dijkgraaf, de neer J. B. Be en begroette alle aanwezigen en K'rdacnt met enkele wooraen het TrJijden van de hooidcommies [lieer F. Kolijn. In zijn openingswoord zei de er becu o.m. dat de brug te -etranchement nog voor hei toe- |gtenseizoen gereed zal komen. Dc wegen en bermen zijn zo bed mogelijk hersteld van de Ifchade veroorzaakt door het on- linstig bietenseizoen. Van de fcul tuur technische Dienst werd en bijdrage ontvangen in de ver- etering van de wegen tol een edrag van ƒ375.000. wegenwer- en werden gegund tot een to- jalbedrag van 638.740. Voorts merkte de dijkgraaf op, it de storm van 20 maart j.l. te adzand de hoogste vloed sedert stormramp van 1953 veroor- kakte. De duinafslag bij hotel goordzee te Cadzand baart veel prgen. De ontwikkeling aldaar poet met de grootste zorg nauw- Etend worden gadegeslagen. Er uilen ter plaatse zo spoedig mo- Wijk enkele nieuwe hoofden ge- 'ouwd moeten worden om zand a duinen tegen de stroominvloe- gn van de zee, die ter plaatse ^.zonder scherp langs de duinen jchuurt, te besehermen. Spreker verwacht een nieuw fetsontwerp voor een billijke iijksbijdrage-regeling voor het Ederhoud van wegen en de wet K) de financiële verdeling voor Deltawerken. Jver de opheffing van de cala- hitpnze polders wordt overleg gepleegd tussen Ged. Staten, het departement en de betrokken waterschappen. In de volgende vergadering, al dus de dijkgraaf, zal een nieuw wegenplan aan de orde komen, alsook een voorstel tot de benoe ming van een dijkgraaf. Grondaankopen en ruilingen vonden plaats voor de verbete ring van de St. Jansdijk en het bestuur werd machtiging ver leend voor de verbetering van de nieuwe dijkovergang Beukelsz.- polderElisabethpoider te Bier vliet. Voorts besloot de vergade ring tot verbetering van de weg door de calamiteuze Adomispoi- der, zodat een aaneengesloten asfaltweg langs de gehele kust van Breskens tot Cadzand wordt verkregen. Na een korte pauze kwam het rapport Waterbeheersing in West Zeeuws-Vlaanderen aan de orde. De dijkgraaf leidde dit rapport in, dat reeds in de districtsverga deringen en de Landbouworgani saties is besproken. Na de samenvoeging van de verschillende waterschappen in West Zw.-Vlaanderen, aldus spre ker, kwam men al spoedig tot de ontdekking dat de waterafvoer en de waterbeheersing van de polders veel te wensen overliet. Hierover werd een rapport op gemaakt, dat echter geen genade kon vinden bij Rijkswaterstaat. Daarna kwam het rapport-Kroe- se, dat eveneens in de ijskast ver dween omdat het de instemming van de betrokken instanties niet kon verkrijgen. Na de ramp, toen het Deltaplan kwam en ook West Zw.-Vlaanderen op Deltahoogte moest worden gebracht, moest een nieuw rapport verschijnen. Er werd een werkgroep samen gesteld, die een basisplan heeft ingediend inhoudende dat o.m. een groot aantal van de bestaan de afwateringsleidingen moeten vervallen, waarvoor dan bij No. Eén een groot gemaal zou komen. Tegen het feit, dat het gemaal in de Zwartepolder bij Cadzand moet verdwijnen, aldus de dijk graaf, zijn heel wat bezwaren ge- 21 Amerikaanse bases in acht janden zullen geheel of gedeelte- n worden opgeheven. Dit is donderdag op een pers- Bnfnrentïe meegedeeld door^de Jbcrtkaanee minister van De- fensie, Robert McNamara. Hier bij zijn 19.000 mensen betrokken I en wel circa 15.000 militairen en ongeveer 4.000 burgers. De mili tairen behoren voor het grootste deel tot de luchtmacht. De mees- Verschillende monarchistische groeperingen hebben in Madrid een manifest laten circuleren, waarin aangedrongen wordt op een spoedig herstel van de mo narchie in de persoon van Don Juan van Bourbon. Het mani fest was niet ondertekend, ver moedelijk omdat de monar chisten de hartelijke betrekkin gen tussen Franco en Don Juan niet willen vertroebelen. Volgens kringen rond Franco zou prins Juan Carlos, Don Juans zoon, misschien voor Franco aanvaardbaar zijn als toekomstige koning. In het ma nifest wordt gezegd, dat het elke dag duidelijker wordt dat de Spanjaarden hun fundamen tele rechten op politiek gebied willen uitoefenen. Er moet eerst een korte overgangsperiode ko men. waarin de persvrijheid en ,de vrijheid om politieke activi teit te bedrijven hersteld moe- -ten worden. In deze periode, al dus het manifest, moet voorts de militaire rechtbanken het recht worden ontnomen om po litieke zaken te behandelen. Na deze overgangsperiode moet Franco dan de macht overdra gen aan Don Juan. Op de Geneefse conferentie in zake een verbod op het nemen van proeven met kernwapens hoeft de Britse minister van Staat Ormsby-Gore donderdag verklaard, dat de Russen het lot van de conferentie in handen hebben. De belangrijke concessies welke het Westen, naar de me ning van de Britse afgevaardig de. bij de hervatting van het overleg op 21 maart heeft ge daan, betekenden zijns inziens, dat een verdrag „voor het grij pen ligt". De Russische vertegenwoordi ger. Tsarapkin, verklaarde dat hij zo spoedig mogelijk na het Paas- recès op de westelijke voorsteller, zou antwoorden. Het gesprek zal dinsdag worden voortgezet. De Amerikaan Dean gaf als zijn mening te kennen, dat de vervanging van de administra teur van het voorgestelde con trole-orgaan door een uit drie leden bestaande raad automatisch het recht van veto met zich mee zou brengen. Dit achtte hij on nodig, terwijl z.i. ook niet met een dergelijk orgaan zal kunnen worden weggewerkt. Tsarapkin zegde toe dat hij Deans redp nauwkeurig zou be studeren. Hij zou er na het recès op antwoorden. ten zullen naar de Verenigde Sta ten terugkeren, hoewel niet direct. De opheffing of verminde ring van activiteit betekent een deviezenbesparing van rond 100 miljoen dollar per jaar. McNa mara noemde de betrokken lan den niet. Het ministerie van Defensie thaakte voorts bekend, dat in de Verenigde Staten zelf 52 militaire bases geheel of gedeeltelijk zul len worden opgeheven. Dit be tekent een bezuiniging van circa 120 miljoen dollar per jaar. Door de gehele of gedeeltelijke ophef fing van de 21 bases in het bui tenland en de 52 in de Verenigde Staten zelf zal men dus een be drag van rond 220 miljoen dol lar kunnen bezuinigen. Op de 52 bases in Amerika werken circa 15.000 mensen, 6.000 militairen en 9.000 burgers. De Verenigde Staten beschik ken op het ogenblik in de Ver enigde Staten en andere landen over in totaal 6.700 bases. rezen. Men vreest n.l. dat door het graven van diepere leidingen onderdroging van de hoger ge legen percelen zal ontstaan. Daar eerst de dijken en lozing te No Eén aan de orde komen in het kader van het Deltaplan, heeft men voor de situatie bij Cadzand nog tijd met de bestudering van het vraagstuk en een nadere uit werking van de problemen. Het zal in verschillende onder delen worden uitgevoerd en voor ieder onderdeel zal dan weer de machtiging aan de algemene ver gadering worden gevraagd. Later zal men de urgentie van de ver schillende uitvoeringen bepalen om het plan bij gedeelten uit te gaan voeren. Men gaat er van uit, dat de gronden niet in kwaliteit mogen achteruit gaan. Blijkt dat bij de uitvoering toch het geval te zijn, dan zullen ten spoedigste andere maatregelen worden getroffen, aldus de dijkgraaf. Vooral van de zijde van Cad zand, waar men in de toekomst het watergemaal in de Zwartepol der zal moeten missen, werden nogal bezwaren geopperd tegen dit plan. De heer Koolsde Winter merk te o.m. op, dat het een terugzet ten van de klok is. Men schept daar opnieuw de situatie van 30 jaar geleden, toen men noodge dwongen besloot het g^naal te Cadzand te bouwen. De dijkgraaf ontkende dit in een zeer technisch en deskundig 'betoog en vroeg de vergadering vertrouwen in het bestuur te hebben. Handhaving van het ge maal te Cadzand zou ongeveer één miljoen meer kosten, daar dan de diverse waterleidingen aangepast moeten worden. Ieder kan er echter van verze kerd zijn, aldus de heer Becu, dat de belangen van iedere boer zo goed mogelijk zullen worden be hartigd. De heer Verbrugge, burgemees ter van Waterlandkerkje, vroeg het bestuur om een maquette te laten maken om de mensen ver trouwd te maken met dit plan. De dijkgraaf meende dat dit erg duur zou worden, en zeide, dat van de zijde van het bestuur veel voorlichting over het gehele plan in de toekomst te verwach ten is. Over het algemeen had de ver gadering begrip voor de uit de Cadzandse hoek aangevoerde be zwaren. Met stuwen en door het ophou den van het zomerwater zal men trachten de waterstand voor de hoog gelegen gronden zo gunstig mogelijk te houden. Men drong er algemeen op aan, de ontwik keling nauwlettend in het oog te houden en stemde tenslotte met 4 stemmen (uit Cadzand) tegen, in met het rapport en machtigde het bestuur tot het voeren van verdere onderhandelingen en uit werking van het rapport. Een onderneming in Hamburg is op het idee gekomen om voor watersportliefhebbers Chinese jonken te importeren. De eerste jonken hebben reeds de Alster bevaren voor een demonstratie tochtje. De scheepjes hebben een afmeting van 9 x 2.85 x 1.20 meter en zijn uitgerust met hulp motor. De prijs van zo'n exclu sief bootje bedraagt 38.000. ASPRO De 4800 geregistreerde kam peerterreinen met 225.000 slaap plaatsen thans zullen in 1990 moeten zijn aangegroeid tot 7500 bedrijven met 456.000 slaapplaat sen. Dit betekent, dat per jaar op 50 hectare grond 10 nieuwe kampeerbedrijven voor een prijs van 7,5 miljoen gulden moeten worden gebouwd om aan de te verwachten vraag te kunnen voldoen. Meer dan een miljard gulden zou dus tot 1990 nodig zijn voor vakantiebesteding in de vorm van kamperen en het reizen met kampeerwagens. Deze mededeling deed de secre taris van de Nederlandse kam- peerraad de heer H. Verdouw tijdens een persconferentie, die over de komende tentoonstelling „Goed kamp" van de A.N.W.B. te Den Haag werd gegeven. De heer Verdouw verliet zich bij deze cijfers op berekeningen van de rijksdienst voor het na tionaal plan. Natuurlijk kunnen zich door conjuncturele ontwik kelingen wijzigingen in de ver wachtingen voordoen. De bere kening is gebaseerd op de ont wikkeling van de tien laatste jaren. De heer Verdouw deelde voorts mede, dat het oude voorontwerp van wet, de kampeerwet, in snel tempo wordt omgewerkt omdat het niet meer voldoet aan de tegenwoordige stand van zaken. Omstreeks 10 april zal een con cept-nota aan de minister van Binnenlandse Zaken worden aan geboden. Over de toestand van de tegen woordige terreinen voor kam peerders en caravanreizigers zeide de heer Verdouw, dat de sanitaire voorzieningen hier en daar zorgen baren, met name de watervoorziening en de closets. Men streeft o.a. ernaar met be hulp van droogclosets met che mische werking dit vraagstuk op te lossen. De normen voor bezetting van kampeerterreinen zijn voors hands berekend op 100 kam peerders per hectare in het bin nenland en 200 per hectare in de kuststreek. In het binnenland wordt veel ontspanning op het terrein zelve gezocht, aan de kunst vindt men de kampeer ders op do stranden en in de dorpsstraat. Over „problemen met de kam perende jeugd" zeide de heer MYSTERIE IN DERBYSHIRE Men heeft woensdag op een afgelegen weg in het Engelse graafschap Derbyshire, op de zelfde plaats waar negen maan den geleden het lijk van de vermoorde zestigjarige William Elliott werd gevonden, het lijk aangetroffen van de 48-jarige George Stubbs, die eveneens bleek te zijn omgebracht. Men vond Stubbs' auto in dezelfde straat in Chesterfield waar men negen maanden te voren die van Elliott had ge vonden. De politie zei dat de moord op Stubbs een getrouwe navol ging schijnt te zijn van die van Elliott. De dader van de moord op Elliott is, ondanks een groot scheepse speuractie en het ver horen van honderdduizend men- -en. niet gevonden. Verdouw, dat twee of drie per cent van die jeugd de moeilijk heden veroorzaakt, doch helaas soms kans ziet om vijftig pro cent mee te slepen. De secretaris van de Neder landse kampeerraad drong sterk aan op uitbreiding van de acco- modatie in de kuststreek, spe ciale voorzieningen voor cara vans en het bestrijden van lang, seizoenenlang staan van cara vans op een terrein. Daardoor veranderen kampeerterreinen in forensendorpen terwijl de cara vaneigenaars hun wagens gaan exploiteren. Voorts brak hij een lans voor het verwijderen van niet-gebruikte caravans uit ste den en uit landschapsschoon. Tenslotte zal classificatie van kampeerbedrijven noodzakelijk worden. PHILIPS EN HOOGOVENS VAST, AKU FLAUW De laatste dag van deze korte beursweek bracht een vaste stemming voor aandelen Philips en Hoogovens. Daarentegen la gen AKU's flauw in de markt. De Philipshoek kenmerkte zich gistermiddag bij de opening door een zeer ruime handel. De eerste koers kwam tot stand op 1195, ex tien procent slotdivi- dend en ex vijf procent stock dividend. De slotkoers van woensdag voor de Philipspapie- ren was 1259, cum slotdividend en cum stockdividend. Pas in het tweede tijdvak werden de stockdividenden Philips verhan deld van 597 tot 598. Later op de middag ging van deze prijs een paar gulden af. De theoretische waarde van de stock op de slotkoers van woensdag van 1259 bedraagt 595. Na de drukte van het eer ste beurskwartier verliep de handel gedurende de verdere beurstijd rustig in de Philips hoek. Unilevers boekten aan vankelijk op 853 een koerswinst van circa vier punten. Later op de middag werd 848 gedaan. Ko ninklijke Olies werden opnieuw van lokale zijde uit de markt genomen waardoor dit fonds op 151, twee gulden boven de vo rige slotkoers, uitkwam. Hoog ovens lagen direct begin beurs vast in de markt bij een opening op 986, tegen woensdag als slot koers 979'/2. Als gevolg van emissiegeruchten kwam er in deze hoek vraag opdagen waar door de koers snel steeg tot 1000. Deze „brug" kon uiteinde lijk, door de aanhoudende vraag, niet behouden blijven want er werd 1001 gedaan. Dit is de hoogste koers ooit voor dit papier betaald. Vergeleken met De Amerikanen hebben op de bijeenkomst van woensdag drie typen van kunstmanen voorge steld voor het ontdekken van mogelijke inbreuken op een ver drag. Het eerste type is dat van elektronische satellieten die in het magnetische veld rondom de aarde blijven. Dan zijn er de zo genaamde x-straalsatellieten die op een afstand van 50.000 km of meer van de aarde in een baan worden gebracht. Tenslotte kun nen dan nog de x-stralenplane- LOONBELASTING VOLGENS DAGLOONTABEL In het algemeen wordt bij het berekenen van de loonbelasting over uitkeringen krachtens de ziektewet, de ongevallenwet en de werkloosheidswet de dag loontabel gebruikt. Bij uitkerin gen ingevolge de ziektewet en de ongevallenwetten is de dag tabel echter slechts van toepas sing voor zover de uitkeringen betrekking hebben op gedeelten van weken. Dit heeft de staats secretaris van financiën, de heer Van den Berge, onder meer geantwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid, de heer Bakker (CPN), dienaan gaande. Het toepassen van deze dag tabel leidt voor degenen, die in bedrijven met een vijfdaagse werkweek werken en voor wie bij de berekening van de, uit te keren bedragen een hogere dag uitkering wordt aangehouden dan voor werknemers die zes dagen per week werken, tot een hogere inhouding van loonbe lasting dan bij laatstbedoelde werknemers. Er zijn maatrege len genomen om dit te voorko men door het openen van de mogelijkheid een dagtabel te ge bruiken die is gebaseerd op de vijfdaagse werkweek. Deze ta bel is reeds samengesteld. Over leg met de sociale verzekerings raad heeft ertoe geleid, dat in houding van loonbelasting op de uitkering voor betrokken werknemers zo spoedig moge lijk volgens deze nieuwe tabel zal geschieden. ten worden gebruikt die in ba nen wentelen op miljoenen kilo meters afstand van de aarde, al dus Dean. Het Westen wil, aldus Dean, een absoluut verbod van kern wapenproeven in de kosmische ruimte. Dean zei niet verder te zullen aandringen op een bepaald ra darstelsel voor de contröle om dat de Russen hebben gezegd dat het voor spionage zou kun nen worden gebruikt. Hij drong er echter wel bij de Russen op aan hun mening erover te her zien. De Russische afgevaardigde, Tsarapkin, zei de voorstellen zorgvuldig te zullen bestuderen en er over niet al te lange tijd op te zullen antwoorden. De conferentie wordt heden- octend voortgezet. De 2000 havenwerkers in Avon- mouth, die in staking zijn gegaan in verband met een geschil over extra-betaling voor het lossen van zgn. „vuile lading", hebben thans de steun van de vakbonden gekregen. De staking heeft, met onderbreking van een dag, thans elf dagen geduurd. In de haven van Avonmouth liggen 36 sche pen op het einde der staking te wachten. Een ambtenaar van het minis terie van Arbeid heeft een ver geefse poging tot bemiddeling gedaan in een conflict van 1200 man personeel van scheepswer ven in Liverpool, die in staking zijn gegaan in verband met loon eisen. Dit conflict duurt reeds elf weken. Als gevolg hiervan heb ben twee schepen van de Cunard Line reeds drie reizen naar New York moeten missen. de drukte in deze hoek van de voorgaande beursdagen, was de handel gistermiddag zeer ruim. In tegenstelling tot de vaste stemming van de overige inter nationale waarden, lag AKU flauw in de markt op een gepu bliceerd bericht van de maat schappij over de nadelige gevol gen van de revaluatie van de gulden voor dit concern voor het lopende boekjaar. Het fonds daalde bij een notering op 509 circa dertien punten vergeleken met de voorgaande slotkoers. De laagste koers van de niet- officiële ochtendhandel van gis teren was 503. Van de leidende cultures kon HVA de winst van de vorige da gen geheel behouden op 151. Amsterdam Rubbers werden een puntje lager op 121)4 ver handeld. Certificaten Deli kre gen een lagere advieskoers. Bij een kalme handel gaven de scheepvaartaandelen geen spec taculaire veranderingen te zien ten opzichte van het slotniveau van woensdag. Staatsfondsen wederom aan de vaste kant. In de lokale afdelingen wer den aandelen Ketjen op 700 a 710 geadviseerd tegen een vorige koers van 680. Bijenkorf was twintig punten in reactie bij een advieskoers op 1130. Het onver anderde dividend plus vijf pro cent jubileum-agiobonus had' geen invloed op de aandelen Berghuizer Papier. De koers werd op 460 onveranderd gead viseerd. Stoomspinnerij „Twen- the" kreeg een lagere advies prijs op 260 (265) op de aan staande emissie converteerbare obligaties. De beurs spreekt hier van een gedwongen conversie, hetgeen van invloed kan zijn op de koers van de aandelen. De beurs blijft, wegens de komende feestdagen tot dinsdag a.s. ge sloten. Beursindices 28/3 29/3 30 3 626.35 636.13 637.82 404.50 410.49 418.96 206.95 205.18 204.30 232.67 234.01 235.86 174.25 175.57 176.79 449.29 455.46 458.52 Nabeurskoersen AKU: 504—506 slot 505 (50484) Kon. Olie 150.10—151.50 150-70 (151.30) Philips 1187—1190 1189 - (1192%) Unilever: 845—848 847 (848) Hoogovens 1008—1012 1012 (10f|5). Advteskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden Engelse poncl 10.0110.11,, Amerikaanse dollar 3.57361, Canadese dollar 3.603.65, Fran se frank (100) 72.95—73.45, Bel gische frank (100) 6.94—6.89, Duitse Mark (100) 90.20—90.70, Zweedse kroon (100) 68.90—69.90, Zwitserse frank (100) 83.15— 83.65, Italiaanse lire (10000) 56.7558.75, Deense kroon (100) 51.50—52.50, Noorse kroon <100 49.755075, Oostenrijkse Schil ling (100) 13.80—13.90, Portugese escudo (100) 12.4512.60, Spaan se peseta (100), grote coupures 5.92' 6.071 (Gesloten tot 4 april.) - Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen £3 Ex-koningin Narriman, die na haar scheiding van koning Faroek van Egypte in 1953 in het huwelijk trad met de arts Adham Nakib, heeft het leven geschonken aan een zoon. Ook uit haar huwelijk met Faroek werd een zoon geboren. 20. Eric houdt het geen mo ment voor mogelijk dat zijn vluch teling in de hopeloze toestand waarin hij verkeert nog tegen stand zal bieden, maar hij vergist zich. Razend snel legt de reus een pijl op de pees en terwijl hij z\jn paardje een snelle zijdelingse be weging laat maken, flitst de eerste pijl de Noorman al tegemoet, zelf uitwijkend schiet Eric op goed ge luk terug. En een kreet vertelt hem dat het raak geweest is, maar dan is de vluchteling hem al ra kelings voorbij gestormd. „Houdt hem," roept Eric de No maden toe. Ze pogen hem de weg te versperren Links en rechts met zijn knots zwaaiend, stormt de vluchteling op hen in, doorbreekt de omsin geling en is in minder dan geen 1 tijd in de duisternis verdwenen. „Tjonge, wat een kerel is dat," 'gnuift Svein, in eerlijke bewonde ring. „Ja, daarom zullen ze hem ook wel voor dit karweitje uitgezocht hebben," antwoordt de Noorman grimmig. HU wenkt zUn Nomaden en ln galop volgen zü het duidelijke spoor de vallei in. „Hij zit toch in de val," bedenkt Eric, want de kloof is gebarrica deerd. Maar dan houdt hij opeens met een ruk zUn paardje in en staart met opeengeklemde tanden over de vlakte. Weer is de vluchteling hem te slim af geweest. Daar voor hem zien ze slechts zijn paarde snuivend voortdr en te len, de ruiter is verdwenen. Het Nederlandse jeugdelftal heeft de eerste wedstrijd in het internationale jeugdtornooi van de Europese Voetbal Unie, die donderdagmiddag te Oporto werd gespeeld, verloren. Roe menië was de tegenstander en het won met 3—1, na bij de rust reeds een voorsprong van 21 te hebben gehad. Behalve deze wedstrijd voor groep B. werd donderdag te Leiria ook nog ge speeld voor groep D. de wed strijd PolenFrankrijk, die in egn Poolse overwinning eindig de met 4—1 (ruststand 2—0). De uitslagen van (je overige wedstrijden, gespeeld op de eer ste dag van het internationale jeugdtornooi van de Europese Voetbalunie in Portugal, luiden: Groep A.OportoPortugal Italië 00: groep B.Lissabon: Turkije—Oostenrijk 6—3 rust 32); groep D.Leiria: West- DuitslandBelgië 4—0 (rust 1— 0). Een vriendschappelijke wed strijd tussen de jeugdpjoegen van Engeland en Spanje om de sir Stanley Rous beker eindigde in een gelijk spel 00. BENFICA IN HALVE FINALES Benfica, de Portugese kam- pioensploeg, heeft de halve fina-l les bereikt van het tornooi om de Europese voetbalbeker voor nationale kampioenen. In de tweede wedstrijd tegen Aarhus, die donderdagmiddag werd ge speeld, zegevierden de Portuge zen met 41. Bij de rust leidde Benfica met 30. De eerste ontmoeting tussen, beide clubs, 8 maart in Lissabon gespeeld, leverde een 3—1 zege op voor Benfica.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3