it in erd. 18 TANDAERT - afzaak lage prijst Polderconcentratie in Oost Zeeuws-Vlaanderen KERKDIENSTEN SPORTNIEUWS VOETBAL raak is elke streek Zo is de siarid erdag 30 maart I96j ERT Nieuws in 't kort tanden Grootste Ned. tanker in de vaart SCHAKEN BRIDGE 'psndefdag 30 maart 1961. VE VMJE ZE [LUW "Fagffia S 158,— 155,— 145,— 120,- 57,50 AAT 32 TEL. 2215 (DSLEVERANCIEK rkrijwielen: )COMOTIEF - BURCO RUNO en VESTING ien complete merkfiets 1 een compleet FAVO- 2220 - TERNEUZEN zonde beweging Door ons Provinciaal Bestuur was woensdagmiddag een ver gadering belegd in de grote zaal van „Het Centrum" in verband met de vraag of in Oost Zeeuws- Vlaanderen polderconcentratie gewenst is. In de vergadering werden o.a. de volgende vragen opgeworpen: 0 Kan een reorganisatie van het holder- en waterschapswezen bij dragen tot een grotere welvaart van onze streek?; zal de organisatie van klei nere gemeenschappen, zoals pol ders die een mooie en rijke ge schiedenis hebben, en water staatkundig goed werk hebben sfdaan in een verre toekomst nog kunnen voldoen aan de eisen van een modrne tijd?; 0 heeft de streek ten opzichte van waterbeheersing en de strijd van de landbouw tegen verzil- ting behoefte aan grotere een heden?! 0 en is het streven naar polder- concentratie geen camouflage om de streek de meerdere uitgaven, welke nodig zijn voor de dijkver- dediging op deze manier te laten betalen? Deze en andere bijkomende vragen werden in deze vergade ring zowel van vóór als achter de tafels openhartig besproken. Op het podium van „Het Cen trum" was het de Commissaris der Koningin jhr. De Casembroot die de bijeenkomst opende en na een hartelijk welkom de bedoe ling van het provinciaal bestuur toelichtte. De Commissarih zeide, dat het college van Gedeputeerde Staten zich vragen heeft gesteld en nog stelt of de huidige organisatie van polders en waterschappen nog wel van deze tijd is. Daar om heeft dit college besloten, om, in samenwerking met de streek, dit probleem, dat bestuurlijk vele kanten heeft, te bespreken en tevens een commissie te benoe men, die het college over de al of niet wenselijkheid van advies zal dienen. De commissie, die eveneens op het podium aanwezig was, werd bekend gemaakt en voorgesteld. Het waren de heren: Ir. G. P. M. Dikötter, lid van Gedeputeerde Staten, voorzitter; C. Philipse (verhinderd aanwezig te zijn) lid van Gedeputeerde Sta ten, plaatsvervangend voorzitter; P. V. M. Vercauteren, burgemees ter van Clinge, dijkgraaf van de Nieuw Kieldrecht- en Prosper- polder; G. H. E. M. van Waes, burgemeester van Westdorpe en dijkgraaf van Nieuw Papeschor en Papeschorpolder; J. W. Schee- Ie te Vogelwaarde, dijkgraaf van Hellegat- en Catharinapolder; H. P. Wolfert te Biervliet, voorzit ter van de Waterkering Nieuw Neuzenpolder; A. P. E. Staal te Graauw en Langendam, voorzit ter van het Wegschap Hulstde Paal; mr. W. E. M. Seydlitz te Hulst, dijkgraaf polder Van Al- stein; L. M. de Zwart te Philip pine, dijkgraaf Dijckmeesterpol- der; ir. H. D. J. Swaters, hoofd ingenieur Provinciale Waterstaat te Middelburg; mr. J. Kosters, administrateur Provinciale Grif fie te Middelburg en de secretaris J. C. de Pagter, referendaris Pro vinciale Griffie. Deze heren zullen zich met alle aspecten van concentratie bezig houden en bestuderen in een on beperkte opdracht geheel zelf standig Gedeputeerde Staten van advies dienen over het al of niet nodig zijn van een polderconcen tratie. De Commissaris zeide, dat het polderwezen de polders zélf zijn en daarom is het nodig, dat alle plannen met de streek zelf wor den besproken. Het is bekend, dat reorganisa tie een teer punt is en daarom willen wij het ook in die geest behandelen. Als deze commissie met een oordeel komt, hopen wij dat het een gefundeerd oordeel zal zijn en dat, evenals in andere delen van de provincie, n.l. Schouwen Tholen en Noord-Beveland dei- mate voorbereid is dat het pro vinciaal bestuur het ongewijzigd kan aanvaarden. De voorzitter der commissie, de heer Dikötter, dankte de Com missaris voor zijn inleidende woorden en richtte zich vervol gens tot de vergadering met een schema van vragen en de nood zaak ervan, welke de commissie zal hebben te bestuderen. Dit zijn de reeds genoemde punten van dijkverdediging, we genplan, ontzilting bodem, water beheersing en financiering. Ons werk is nog een onbe schreven bladzijde en onze op dracht is ook geenszins beperkt tot de genoemde punten. Spreker hoopte dat het werk vruchtdragend en tot zegen van deze streek zal zijn De heer ir. Swaters, hoofd ingenieur van de provinciale waterstaat, gaf aan de hand van een grote kaart enige toelichting omtrent de gebieden die in stu die genomen worden. Ook wees deze spreker op de belangrijke geschiedenis van de polders en waterschappen. De kennis hier van is voor de waterstaatkundi gen van zeer groot belang. Vroeger waren er verschillen de polders die een rechtstreekse verbinding met de zee hadden. In de loop der jarga is door het ver anderen van de kustlijn hierin verandering gekomen, hetgeen problemen omtrent lozing e.d. meebracht. De oplossing van deze problemen roepen vanzelf al om grotere eenheden. Deze zaak heeft ook internatio nale aspecten en in het tractaat met België van 1842 zijn ver plichtingen vastgelegd. Zo moet b.v. de Braakman ook bestemd zijn voor lozing van water van 12.000 ha uit Belgisch grondgebied en in het Hulster- en Axeler Ambacht lozen 5000 ha uit België. Met deze problemen moeten wij rekening houden, evenzeer dat er enkele internatio. nale polders zijn, o.a. de Grote St. Albert en de Moerspuipolder die als zodanig niet zijn onder worpen aan Provinciale Staten. Een speciaal punt vormen de calamiteuze polders, gelegen aan de Westerschelde. De kwestie van lozing en een wegenplan dat past in het kader van het Rijks- en Provinciaal wegenplan, vraagt ontegenzeg gelijk om een grotere samen werking. De verkeerstoename roept om voorzieningen, die kleine polders moeilijk alleen kunnen realiseren. Hierbij komt dat de ramp van 1953 ons geleerd heeft dat er een betere zeewering moet ko men en hiervoor moeten ook zeer kostbare werken worden uitgevoerd en financiële regelin gen worden getroffen. Het gezegde: „Die water weert, die water keert" is sterk verouderd en bovendien zeer on billijk. Want naast een goede bedijking langs de Schelde is een schakel van goede binnendijken noodzakelijk. De Commisaris jhr. De Casem broot en de heer Dikötter ant woordden op verschillende vra gen uit de vergadering, dat het Prov. bestuur het niet billijk acht, dat b.v. Zeeuws-Vlaanderen dat als gevolg van de Deltawer ken, o.a. door het dichtgaan van de Óosterschelde, meer aandacht en kosten zal moeten besteden aan -de dijkverbetering en deze lasten alleen zal moeten dragen. Het provinciaal bestuur heeft gemeend, dat het beter was zelf de commissie samen te stellen in plaats van dit over te laten aan deze vergadering en dat het Rijk hier zeker vele financiële lasten zal moeten overnemen, maar is tevens van oordeel dat de streek toch ook moet oppassen, dat zij geen verplichtingen gaat afschui ven, waardoor ook haar zeggen schap verloren zal gaan. 0 Op een bijeenkomst van de Tokiose vrouwenclub „voor een beter leven" heeft men dinsdag avond een wijntje van eigen ma kelij geproefd. Vijf leden zijn er aan gestorven en van twee is de toestand nog zorgwekkend. 0 Stephen Leslie Bradley (34 jaar) is woensdag in Sydney tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld wegens moord op de achtjarige Graeme Thorne uit Sydney, die hij had ontvoerd. 0 Wegens medeplichtigheid aan massamoord in het concentratie kamp Danzig-Stutthof is de 64- jarige Otto Haupt, een voorma lige SS-er aangehouden. Hij zou als ziekenverpleger tussen 1940 en 1944 ongeveer honderd zieken door inspuitingen met benzine hebben gedood. 0 De Westduitse vice-kanselier en minister van Economische Za ken, prof. Ludwig Erhard, is dinsdag bij een verkeersongeval aan de dood ontsnapt. Van de auto waarin hij was gezeten, sprong tussen Ulm en München bij een snelheid van 160 km een band. De chauffeur wist echter de macht over het stuur te be houden. Indonesië en de Amerikaanse weigering inzake Nieuw-Guinea Een woordvoerder van hei In donesische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft het be sluit van de Verenigde Staten om de uitnodiging van Neder land tot het zenden van een officiële vertegenwoordiger naar de opening van de Nieuw-Gui- nea-raad af te slaan, toegejuicht. Hij zeide; „Wij zijn voldaan over de vastberaden houding van de Verenigde Staten". Iemand uit de omgeving van president Soekarno achtte het besluit van Washington een „goed gebaar" van de Ameri kaanse regering in verband met het officiële bezoek, dat presi dent Soekarno in april aan de Verenigde Staten zal brengen. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. VRIJDAG 31 MAART. (Goede Vrijdag.) NED. HERV. KERK. Axel: 7 uur Ds. P. J. Pennings en Vic. S. den Blaauwen. (Mede werking Kinderkoor.) Hoek: 6.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Viering H. Avondm.) Hontenisse: 9.30 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. (Bed. H. Avondm.) Hulst: 19.30 uur Ds. R. G. J. Tim mers. (Bed. H. Avondmaal.) Philippine: 16.30 uur Ds. E. Ed. Stern. (Bed, H. Avondmaal.) Sas van Gent: 19.30 uur Ds. E. Ed. Stern. (Bed. H. Avondmaal.) Sluiskil: 7.30 uur Viering H. A. Terneuzen: (Noordstraat): 10 u. Ds. J. Scholten. (Bed. H. A.); 7.30 uuj- Ds. J. Scholten. (Bed. H. A. en Dankzegging.) Zaamslag: 5 u. Ds. Ph. M. Becht. (H. Avondmaal.) GEREFORMEERDE KERK. Terneuzen: 7.30 uur Ds. W. C. van Hattem. GEREF. KERK (Vrijgemaakt), Terneuzen: 7 uur Ds. H. Smit. CHR, GEREF. KERK. Zaamslag: 6 uur leesdienst. ZATERDAG 1 APRIL. (Stille Zaterdag.) Sas van Gent: 19.30 uur Gemeen- schappel. Paaszangdienst m.m.v. koren en soliste, o.l.v. Ds, W. C. van Hattem, Geref. pred. te Ter neuzen en Ds. E. Ed. Stern. Thema: Jezus leeft en wij met Hem. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN VRIJDAG 31 MAART. (Goede Vrijdag.) NED. HERV. KERK. Breskens: 7.30 uur Ds. L. Spaans. (H. Avondm.) Biervliet: 7 uur Ds. W. S. Even huis. (Bed. H. Avondm.) Cadzand: 19.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate. (Bed. H. A.) Groede: 4 uur Zondagsschool: 7 uur Ds. M. de Jong. (Bed. H. A.) Hoofdplaat: 6.30 uur Ds. C. van Evert, van IJzendijke. (H. A.) Nieuwvliet: 7 uur Ds. Joh. Bre- zet. (Bed. H. A.) Oostburg: 2.30 uur Gedachtenis Sterfuur van Jezus (Kerk); 7 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. (Bed. H. Avondmaal.) Retranchement: 19.30 uur Ds. S. Tijmstra. (Bed. H. Avondm.) Schoondijke: 7.30 uur Viering H Avondmaal. Sluis: 7.30 uur Ds. C. Balk. (Bed. H. Avondm.) St. Anna ter Muiden: 6 uur Ds. C. Balk. (Bed. II. Avondm.) Waterlandkerkje: 7 uur Ds. W. B. Bergsma. (Bed. H. Avondm.) IJzendijke: 8 u. Ds. C. van Evert. (Bed. H. Avondm.) Zuidzande: 7.30 uur Ds. J. Efjgen- daal. (Bed. H. Avondm.) ZATERDAG 1 APRIL. (Stille Zaterdag.) Oostburg: (Kerkcentrum): 9 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Paas nachtgebed. Schoondijke: Geen Avondgebed. CAROLIENTJE AAN DE LI]N De telefoonrekening van presi dent Kennedy dreigt hoog op te lopen als gevolg van een nieuw initiatief van des presidents drie jarig dochtertje Caroline. Zij heeft namelijk ontdekt, dat zij met de telefoon van het Witte Huis verweg wonende familie leden en kennissen kan opbellen en over de kosten breekt zij zich het hoofdje niet. Toen zij na een zelf gearran geerd keuveltje met haar groot vader in Florida haar argeloze vader de hoorn had aangeboden met de vraag of hij ook nog iets tegen „opa" wilde zeggen, merk te de president tot zijn schrik dat zij inmiddels al weer bezig was via een ander toestel wederom een gesprek met Florida aan te vragen om een praatje met een daar wonende huisvriend te hou den. Een secretaris van de president zei later, dat dit jeugdig initia tief op de partieuliere telefoon rekening van de president zijn weerslag zal vinden. Export vau sla en peen naar België Met ingang van 1 april zal de invoer van sla en peen in België voor andere landen dan Neder land worden verboden. Deze maatregel houdt in dat de mo gelijkheid dan weer bestaat dat er voor deze produkten een hef fing betaald zal moeten worden wanneer ze vanuit ons land naar België worden geëxporteerd. Of dat werkelijk het geval zal zijn en hoe hoog de heffing zal zijn, is afhankelijk van de Neder landse veilingprijs. Op het ogenblik is België een goede afnemer van Nederlandse peen. Sla gaat er in mindere mate naar dit land. In de tweede week van maart bedroes» de totale Nederlandse uitvoer van breekpeen 331 ton en hiervan nam België 203 ton af. West-Duitsland en Engeland waren de andere afnemers. Voor de afzet van sla is de Belgische markt van veel min dere betekenis want bij een to tale Nederlandse sla-export van 1895 ton in de tweede week van maart, nam België slechts 113 ton cif. West-Duitsland koopt de meeste Nederlandse sla, name- melijk 944 ton in bedoelde week. Op de tweede plaats komt En geland met 755 ton dat is onge veer 40 procent van het totaal. Kleinere zendingen sla werden er uitgevoerd naar Zweden, Fin land, Noorwegen en Zwitserland. De aanvoe van sla op de Neder- landse veilingen is op het ogen blik zeer ruim. Goede kwaliteit noteert rond 15 cent per krop. EEN KERKTOREN BOVEN HET IJS Enige jaren geleden viel het dorpje Rcchen aan de Italiaans- Oostenrijkse grens ten prooi aan een groot stuwmeer. Het kerk torentje steekt evenwel nog boven de waterspiegel uit, het geen vooral in de wintermaanden wel een bijzonder beeld geeft. Wedstrijden tegen Engelse clubs op Paaszaterdag de lak vloeit glanzend strak de kleuren ■weerspiegelen jarenlang uw Flexa-schilderfeest VI»AAG DE 85 KLEURSTALEN VOOR 10 et Paaszaterdag a.s. wordt tra ditiegetrouw op vele Zeeuws- vlaamse velden de strijd aange bonden tegen Engelse clubs. Het programma vermeldt o m.: Breskens—Spencer Thornton; PhilippineMalco; Groede jun. Central Boys; GroedeBilton; Zuidzande- -De Haviland: Retran chementBulpitt; IJzendijke jun. Nunhead; Spui—Avon FC; Hulst jun.—With Youth (14-16 j.); Hulst jun.North Watford Youth 16-18 j.); Hoek—Entech FC; Aardenburg-Leytool Sports; Clingetegenst. nog niet bekend; OostburgValliant; Schoondijke Valliant. Afdeling Zeeland organiseert pupillentoernooi Het ligt in de bedoeling om in alle districten van Zeeland pupillentoernooien te organi seren op zaterdag 29 april a.s., waarvan de opbrengst ten goede zal komen van het Prinses Bea trix Poliofonds. Aan deze toer nooien kan worden deelgeno men met elftallen, samenge steld uit spelers die op 1 sept. 1960 de tienjarige leeftijd heb ben bereikt en nog geen twaalf jaar zijn. De spelers mogen eveneens niet zijn uitgekomen in elftallen welke deelnemen aan de juniorencompetities van het lopende seizoen. Het in schrijfgeld bedraagt 10 gulden per elftal alsmede 25 cent per deelnemer. Het is de bedoeling dat de verenigingen de deel nemers zelf dit kwartje zullen laten betalen onder het motto: „De gezonde knaapjes voor de zieke kameraadjes". Cursus voor amateur-spelleiders Het ligt in de bedoeling van de K. N. V. B. ook dit jaar weer docenten beschikbaar te stellen aan ds afdelingen, voor het hou den van amateur-spelleiderscur sussen. Hieraan kan worden deelgenomen door personen die ten minste de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt. De cursus sen, die voor het aanbreken van de vacantie-periode geëindigd zijn, bestaan uit 10 lessen van 1', uur, t.w. 2 theoretische en 8 practische, te llouden in 10 achtereenvolgende weken. Woensdagmorgen is een Neder landse tanker die er op kan bo gen driemaal de grootste te zijn. op de werf van Cockerill Ouvree in Antwerpen overgedragen aan de Nederlandse „Pacific Tank- vaartmaatschappij" (de Neder landse rederij van de Caltex- groep). Daarna heeft zij koers gezet naar Vlissingen. Deze „Caltex Madrid" is n.l. het groot ste schip dat ooit in België ge bouwd, het grootste schip, dat ooit over de Schelde voer en thans de grootste tanker onder Nederlandse vlag. De tanker meet 47.735. ton en dat is dan nog bijna 2500 ton meer dan'oor spronkelijk was gedacht. Tijdens de constructie zijn n.l. enkele veranderingen aangebracht die uiteindelijk het tonnage groter hebben gemaakt. De supertanker heeff woens dagmiddag voor nog een super latief gezorgd, maar dan voor de 59-jarige loods Adrianus Nie- r.vnck, die zijn vrije dag had ge- offeerd om de tanker over de Schelde te Podsen. B:i d^ K" te- dijk. waar de Sche'de een b-cht van ongeveer negentig graden maakt, voer het vlsggeschip van de Holland-Amerika Lijn de ..Dalerdijk" op naar Antwerpen. Er bleef in deze bocht daardoor maar weinig ruimte over voor de tanker en er stond een felle zijwind. „Voile kracht vooruit", luidde de rustige order van de loods. De „Caltex Madrid" kwam veilig door de gevaarlijke bocht, maar de afstand tussen 't schip en aan de wal gemeerde lichters was soms minder dan 1 meter. De schippers aan boord van de lichters maakten enkele angsti ge ogenblikken mee en sommi gen sprongen voor de zekerheid maar alvast op de ladders langs de kade. De kapitein, de 48-.iarige A. Bijl, die nu het commando gaat voeren over zijn zesde schip, schudde de loods spontaan de hand. ..Wat moest ik doen?" zei de loods. „Als ik had laten stop pen had de wind ons tegen de wal geslagen. Ik had geen keus. Maar in al die 25 jaar dat ik loods ben geweest, heb ik nog nooit zo'n situatie meegemaakt. Het meest kenmerkende van de nieuwe supertanker is wel hef hoge druk pompsysteem van de drie Ldingpompen. Hiermee kan het schip in minder dan 10 uur gelost worden. De „Caltex" moet zijn walaccomodatie hier bij aanpassen en daarvoor wordt in de „Europoort" een speciale installatie gebouwd. De ketels van de tankers zijn uitgerust met branders, waarin de olie door middel door stcom verstoven wordf tiidens het ma noeuvreren. Tijdens normaal zeebadrijf wordt drukverstuiving toegepast. Vanuit het stuurhuis heeft men een overzicht van 360 gr. De kaartenkamer maakt deel uit van het stuurhuis. De voornaamste g-gevens van het. schip zijn: grootste lengie ruim 224 m, lengte tussen de laadruimen ruim 213 m, breedte volgens grootste spant 32 meter, holte volgens grootste spant 15 meter, waterverplaatsing op zo- merdiepgangsmerk 61.000 ton. De „Caltex Madrid" zal onge veer 56 000.000 liter petroleum- produkten kunnen vervoeren. Men heeft uitgerekend, dat een gewone benzinepomp, die vijftig liter benzine per minuut in de tank van een auto kan spuiten, 800 dagen nodig zou hebben om het schip te ledigen. De tanker heaft ongeveer 37 miljoen gul den gekost en de bedrijfskosten zullen per jaar ongeveer 6,5 m i joen gulden bedragen. 19. Voorzichtig sluipen ze in de richting waar ze het laatst de vluchteling zagen, als eensklaps een krijger voor hen opduikt. „De man is afgestegen en in een bosje verdwenen," fluistert hij. Zo snel mogelijk volgen ze de boodschapper tot deze stil houdt en zwijgend op een boomgroep wijst. Noch van de vluchteling noch van zijn paard is een spoor te bekennen. In ademloze spanning wachten ze af, dan horen ze zwak geritsel en een donkere vorm maakt zich behoedzaam uit de schaduwen los. Even staat de ruiter roerloos tus sen de stammen; dan treedt hij in het lichten ditmaal draagt hij pijl en boog. De man zet zijn paard in draf en al zijn spieren gespannen wacht de Noorman tot hij vlakbij is. Dan rijst hij geluidloos overeind en een pijl op de pees leggend schreeuwt hij de dodelijk ontstelde vluchte ling toe. „Je bent omsingeld! Iedere tegenstand is nutteloos! Geef jg over!" Het bestuur van de K. N. V. B. afdeling Zeeland wekt de ver enigingen met de meeste na druk op enkele personen aan deze cursussen te laten deel nemen. Behalve eventueel te maken reiskosten zijn hieraan geen kosten verbonden. Omdat ook voor het amateurvoetbal het opvoeren van het spelpeil één van de elementaire doel stellingen vormt wordt deel name wenselijk geacht. 10.000 mark boete voor toto-zwendel Een rechtbank in Frankenberg heeft een 52-jarige Westduitse houthandelaar, Herbert Toepel, tot 10.000 Mark boete (ruim 9000 gulden) veroordeeld wegens po ging tot omkoping van voetbal lers en trainers. Toepel, die met tussenpersonen werkte, probeer de door omkoping de uitslagen van eerste klasse wedstrijden in overeenstemming te brengen met zijn totovoorspellingen. Wel gaf Toepel toe dat hij bedragen van duizenden marken aan spe lers had betaald, doch hij ont kende dat er sprake was ge weest van omkoping. „Ik deed het alleen maar om die spelers te belonen voor hun voortreffe lijk spel..", was het commen taar van de „filantroop". Botwinnik won zevende partij De zevende partij van de twee kamp om hef wereldkampioen schap schaken tussen titelhouder Tal (Rusland) en zijn landgenoot Botwinnik, is door Botwinnik, die met wit speelde, na 33 zetten ge wonnen. De stand in de twee kamp is nu 4%2(4 in het voor deel van Botwinnik. Demi-finale achttallen- toernooi voor Zeeuws-V laanderen De Terneuzense bridgeclub Luctor heeft zich in het 8-tal- lentoernooi om de wisselbeker in de finale voor Zeeland kun nen plaatsen door met 11161. punten te winnen van Terneu zen. 1. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt le viertal Luctor le viertal Terneuzen 3010 2e viertal Luctor 2e viertal Terneuzen 824 le viertal Luctor 2e viertal Terneuzen 3720 2e viertal Luctor le viertal Terneuzen 36— 7 111—61 EERSTE KLASSE A Walcheren 17 14 0 3 28 79- -33 Patrijzen 16 14 1 1 29 62- -17 Aardenburg 18 11 1 6 23 70- -58 Hansw. B. 17 8 2 7 18 46- -37 Vogelw. 15 7 1 7 15 41- -35 Hoofdplaat 17 6 2 9 14 41- -47 Robur 18 6 2 10 14 39- -59 Schoondijke 15 5 3 7 13 25- -55 Groede 17 5 3 9 13 28- -49 Sluiskil 16 3 5 8 11 37- -49 Arenksk. 15 3 3 9 9 31- -45 Noormann. 15 3 3 9 9 22- -40 HES. EERSTE KLASSE Clinge 2 15 9 5 Zld. Sport 3 14 10 1 Zeelar.dia 2 14 9 2 Tern. 2 15 9 2 Bre?!„»ns 2 17 8 1 RCS 2 16 6 2 Luc'c" ift 4 4 Biervliet 2 14 4 1 Oost,burg 2 15 2 4 Hansw. B. 2 14 3 0 11 1 23 47—20 3 21 42—18 20 39—27 20 52—24 17 51-57 14 41—49 10 40 3 "750 8 30—49 6 17—51 TWEEDE KLASSE A IJzendijke 16 1?. 2 1 28 88—13 Retranch Jong Arab. Domburg Philippine Corn B. 3 Schoond. 2 Aardenb. 2 Vliss. 5 Zuidzande 16 10 2 15 9 3 16 10 1 8 0 7 0 6 0 3 0 10 3 0 12 4 22 59—39 3 21 76—20 5 21 64—39 8 16 61—45 6 14 47—44 9 12 38—67 6 28—84 6 26—78 1 0 13 2 17—73 TWEEDE Kruiningen Tern. 3 Kwadend. Steen 2 16 Volharding 15 Zld. Sport 4 14 Patrijzen 2 14 Cortgene 17 Yerseke 2 15 Robur 2 12 15 11 16 11 16 9 KLASSE B 2 24 80—30 3 24 87—36 4 21 42—31 6 18 49—46 6 15 44—38 6 13 35—44 7 11 35—40 10 11 35—70' 9 10 48—05 10 3 19—83 Walch. 2 Groede 2 Ijzend. 2 Hoofdpl. 2 Noorm. 2 Bres. 3*) Retr. 2 J. Amb. 2 Domb. 2 DERDE KLASSE A 0 22 100—20 12 10 12 8 13 13 12 13 14 13 12 2 2 2 2 1 0 2 9 1 10 0 10 2 18 3 18 4 16 7 9 6 8 9 8 5 4 70—34 49—43 40—35 43—41 53—45 41—69 21—81 9—58 DERDE KLASSE C Vogelw. 2 15 12 3 0 27 8G—23 15 Graauw Hulst 3 Sluiskil 2 Honten. 3 Sluiskil 3 Clinge 3 Philipp. 2 Ria W 2 15 12 16 14 15 13 13 5 18 46—45 6 17 54—24 4 14 38—33 9 13 36—62 7 12 38—47 5 12 32—36 6 8 27—37 11 3 13—58 Twee yerliespunten in minde ring.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5