HONIG KIPFESOEP soepen GEMEENTERADEN royale KIPPESOEP. 58 ct Rechtszaken Radio en Televisie Pagina 7 rsoverzicht Nabeurskoerse >l AXEL NIEUWVLIET anders - lekkerder! Ontdek het zelf! HONIG kippesoep is nieuw van smaak en verfijnd van geur. Precies zoals echte kippesoep moet zijn. Gemaakt van heerlijk malse kip, goudgele vermicelli, uitge zochte specerijen en geurige tuinkruiden. En u weet het: HONIG geeft u niet vier maar zes borden soep uit elk pak. rdag 30 maart lggj *isch koningspaar naar de Paus g Boudewijn en konin. iola van België zullen ianstaande Paus Johar,. officieel bezoek bren- us is officieel meege. t atste bezoek van leden Belgische koningshuis 'aus was dat van koning ie Eerste en koningin aan Pius de Elfde in us Pius de Elfde on? 1930 opnieuw de Belgi.. vereinen en hun kinde deze naar Rome waren voor het huwelijk nses Marie-José met mberto, de erfgenaam Italiaanse troon, maar geen officieel bezoek. Boudewijn, als Ka- soeverein, wordt nog s de enige, officieel op e gesteld van de nieu- inaalsverheffingen. Donderdag 30 maart 1961. DE VRIJE ZEEUW ,/PS ZEER VAST waren gistermiddag ze de Philipsaandelen. kken werden van alle it de markt genomen. toonde opnieuw be voor dit aandeel, vond de jaarvergade- i het Philipsconcern bemeten naar de aan- pndeelhouders, ca 3000, drukst bezochte jaar- ng in Europa. Dinsdag verd de stemming voor o-aandelen reeds vast )lg van Amerikaanse Deze gunstige ten- gedurende de niet ochtendhandel van aan, toen als hoogste 3 uit de bus kwam. De jeurs zette in op 1254. ilde de koers tot 1252 na op te lopen tot slotkoers van dinsdag De handel in deze iep zeer vlot. Vandaag et Philipsaandeel ex ex slotdividend ver- Op een koers van 1255 dan neer op circa 1U6 aandelen. De overige waarden profi- yan de zeer gunstige voor de Philipspapie- 's, die 10 punten ho- [517% openden, liepen tot 523 als gevolg van aag. Unilevers deden kalmer aan doch no- >p 850 circa 7 punten voorgaande slotkoers. welk fonds de beide ie beursdagen vast in had gelegen, opende 1 punten hoger. Kon. d van zich spreken, raag zorgde hier bij van 149,20, voor een t van bijna.twee gul stukken nóteérdfen iriteit Amerika. Voor 11e internationals be- r goede belangstelling, 'ondsen sloten op vrij- hoogste punt van de de gehele marktver- in lagen de scheep- elen bij de opening i de markt, waardoor ezen van 1 tot 2 pun- iten worden geïncas- op de middag trad 'deling een herstel in. 1 was zeer kalm. De tor deed een flinke ?t zakje. HVA's liepen [47V-- tot lBl'/i, tegen s slotkoers 146%. Cer- )eli stegen van 172,50 0, bij een vorige slot- i 171,80. Staatsfond- elkaar aan de vaste weinig zaken, okale afdelingen was ing overwegend vast. Sikkens vroegen de door een advieskoers 056) op het dividend- >lus 20 pet agio-aan- ondor werd op 400 dviseerd op de divi- ging van 15 tot 18 andelen Sindanglaoet last van 'het beurs- een notering worder. t in verband met een ;ze aandelen, jitie 3'/j pet. Beurs indk^ 27/3 28/3 29 3 624.01 626.35 636-13 401.76 404.50 410.49 |rt 207.17 206.95 205.18 230.49 232.67 234.01 hz. 173.95 174.25 175.5] 447.33 449.29 455.46 slot 520 (521%) slot 149.50 (149) slot 1264 (1259) slot 851 (849%) slot 980 979%):| Ivieskoersen anils bankpapier skoersen voor buiten* {papier, vandaag 8el" nsterdam, luiden: pond 10.0210.12, Ca- iar 3.60—3.65, Amen- Har 3.57—3.61, Frans? i) 72.95—73.45, BelgJ- (100 6.94—6.99, Duit* 100 90.25-90.75. Ita- (10.000 56.75—58^3. |kroon (1°°) 68f?m) itserse frank (109) Deense kroon (100 Noorse kroon (10?) Oostenrijkse schi - 13.80-13.90, Portu" (100) 12.45—12.6a peseta (100). .92',a—6.07'. i. Aanwezig de heren A. J. M. Kesbeke, C. de Putter (weth.), C. van Bendegem, P. J. van Ben- degem, J. den Doelder, W. de Feijter, K. Hamelink, L. Hame link. A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J. Og- gel en M. L. M. IJsebaert. Voorzitter M. K. van Dijke, burgemeester. Secretaris: P. G. v. d. Bosse, [gemeentesecretaris. 1 Opening. P De Voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van het ambtsgebed. li Notulen. I De notulen van 28 febr. 1961 worden vastgesteld zoals deze aan de leden in ontwerp zijn goedgekeurd. Ingekomen stukken en mede delingen. a. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennis geving aangenomen. b. Mededelingen. De heer Maas neemt genoegen Voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit van 10 nov. 1960 inzake aankoop woning Spui N 103 en tot het nemen van een nieuw besluit terzake. Omvraag. De heer P. J. van Bendegem herinnert aan een destijds ge dane toezegging in verband met het besluit de heer Wïeles tijde lijk te belasten met de waarne ming van de leiding van het gas bedrijf en hierover overleg zou plaats vinden met de directie van de Centrale Diens) van Bouw en Woningtoezicht. Kan de Raad hieromtrent worden ingelicht? Verder verzocht spreker het college van B. en W. de wegkrui- sing Bylocquestraat-Wilhelmina- straat eens te bestuderen. Hier gebeurt nogal eens een aanrij ding. Mogelijk kan hier een ver betering worden aangebracht. De heer W. de Feijter wijst op de noodzakelijkheid om meer par keerruimte te scheppen aan de Kanaalkade, zulks in verband met de vele Belgen, die des za terdags de gemeente Axel bezoe ken. De heer C. van Bendegem vraagt om aan de Evertsenstraat bij het nieuwe kleuterschooltje Verder wijst hij op de voor spelende kinderen zeer gevaar lijke toestand op de Oudeweg. De woning nr 76 aldaar is in zulk een staat van verval, dat deze zo spoedig mogelijk opgeruimd moet worden. De heer Den Doelder vindt dat de straat of verbinding tussen de Walstraat en Evertsenstraat dermate gevaarlijk voor de aan stormende fietsers, dat hij in overweging geeft hier een paal tje te plaatsen, opdat men al daar niet zonder meer hard kan rijden. De Raad gaat hierna in beslo ten zitting. Bij het weer openbaar worden sluit de Voorzitter deze vergade ring met dankgebed. Uitbreidingsplan voor de kust vastgesteld. met de mededeling van het col- een lichtpunt aan te brengen. lege betreffende de circulaire - J van de minister van Volkshuis vesting waarin een mogelijkheid gelaten of geboden wordt om als huurder van een woningwet- 1 woning deze in eigendom tc krij gen. Spreker hoopt, dat deze I zaak' niet op de lange baan zal worden geschoven. Verder vraagt hij, zulks in ver- i band met de overige mededelin gen waarbij een benoeming is [gedaan voor het gasbedrijf, om i aan het eind van deze openbare vergadering een besloten verga- deting te houden. De Voorzitter antwoordt, dat het zeker niet in de bedoeling van B. en W. ligt om deze zaak op de lange baan te schuiven. B. en W. zijn wachtende tot wanneer er hier iets concreets bekend wordt. De heer C. van Bendegem kan moeilijk genoegen nemen met het antwoord op zijn vraag betref fende de grondprijsverhoging na dat iemand optie op deze grond heeft verkregen. B. en W. zeggen wel dat hier van optieverlening niets bekend is, maar de bouwer van de hui zen op deze grond heeft per 1 dec. '59 een aanvrage ingediend voor financiering. Toen was de grondprijs pl.m. ƒ5,50 per ca. De gehele opzet was op deze prijs gebaseerd. Op het moment dat de grond officieel wordt verkocht is de grondprijs met enkele guldens verhoogd. Dit is voor de betrokkene een schadepost van ƒ1000 per wo ning. De Voorzitter antwoordt, dat 'hier "van optieverlening formeel geen sprake is. De heer C. van Bendegem: Formeel niet, maar men is z.i. wel moreel gebonden aan de toen geldende grondprijs omdat het gehele exploitatieplan hierop is gebaseerd. De Voorziiter: De ondernemer weet het spel wel te spelen en moet nu niet zeggen, dat hij een en ander niet geweten heeft. De heer P. .1. van Bendegem wijst er op, zulks in verband met het rechttrekken van de overweg bij de spoorweg aan de Armen- dijk, dat hierover een raadsbe sluit is genomen. Dit besluit blijft toch van kracht? De Vooratter: Dit raadsbesluit blijft van kracht. Dit zal uitge voerd worden zodra dit financieel mogelijk is. Hierna worden ook de mede- delingen voor kennisgeving aan genomen. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming verleent de raad zijn goedkeuring aan de volgende punten der agenda: Voorstel tot vaststelling van de gebouwenvergoeding, bedoeld in art. 126 der Kleuter-onder wijswet, over het jaar 1960. Voorstel tot het verkopen van een strook grond aan de heer A. H. van der Lee. Voorstel tot benoeming van een hoofdleidster en een leidster aan de openbare kleuterschool to Axel. Voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing en invordering van schoolgelden kleuterschool in de gemeente Axel. Voorstel tot toepassing van art. 15, tweede en vierde lid, van de Kleuteronderwijswct. Voorstel tot onirewoonhaarver- klaring van de woning Kaai wal 30. Voorstel om akkoord te gaan met het ontwerp besluit van Gede puteerde Staten van Zeeland tot wijziging van regeling der jaarwedden van de wethouders der gemeenten in Zeeland. Voorstel tot het vaststellen van de le wijziging van de Markt- verordening. Voorstel tot het garanderen van een hypothecaire geldlening voor de aankoop van een wo ning. Voorste] tot vaststelling van de 2e wijziging van de begroting van het Gasbedrijf 1961. Voorstel tot het huren en kopen van gronden, gelegen ten noor den van de weg AxelKijkuit van de Staat der Nederlanden. Voorstel tot aankoop van de wo ning Oudewijk 18 van de heer •I. P. van Bendegem. Voorstel tot het vaststellen van de 2e wijziging van de Beheers, verordening bedrijven. Voorstel tot het verkopen van bouwgrond aan de heer D. de Putter te. Axel. Voorstel tot het bouwen van 12 woningwetwoningen in Plan West. De raad kwam dinsdagavond bijeen. Gewoonlijk is er voor de raads vergaderingen alhier weinig pu blieke belangstelling. Ditmaal was de belangstelling zó groot: dat Nieuwvliets raadszaal over vol was. Hoofdzakelijk was de belang stelling te danken aan het feit, dat de vaststelling van het uit breidingsplan op de agenda ver meld stond. Tegen dit uitbrei dingsplan, dat al ter visie heeft gelegen, waren een aantal bezwa ren ingekomen. Voornamelijk van landbouwers, die hun cul tuurgrond in de toekomst door het kustplan verloren zien gaan. Opmerkelijk is, dat tegen het uitbreidingsplan aan de kust, wei nig of geen bezwaren zijn inge komen. Ook publiekelijk is men kennelijk van mening dat de ont wikkeling langs de West Zeeuws- Vlaamse kuststrook niet meer is tegen te gaan. De bezwaren van een groep landbouwers waren n.l. gericht tegen de groenstroken, die men te veel en te overdadig noemde. Ook waren deze vier landbou wers, die gezamenlijk hun bezwa. ren kenbaar maakten, van me ning dat de geprojecteerde kam peerterreinen zo vlak bij de toe komstige bungalows niet thuis horen. Voorts wilde men in het gehele plan veel meer bebouwing dan is geprojecteerd, zulks om een sluitende exploitatie-rekening te krijgen. Ook waren er bezwaarschrif ten ingekomen van het Zeeuws Landbouwschap, dat meende dat met dit kustplan de kip met de gouden eieren geslacht zal wor den. Dit ontlokte de burgemees ter de heer J. C. Everaars de op merking, dat men in Nieuwvliet .luist door dit plan, een kip met gouden eieren aan het broeden noopt te krijgen. Hij wees de °im' op de Sfote bouwacti- rierh 2211 k°men- en het on- deihoud van de huizen. Voorts op de mogelijkheden welke er in het kustplan liggen voor de plaatselijke middenstand. Staatsbosbeheer vroeg de raad in een bezwaarschrift verkleining van het kampeerterrein in het noordelijk gedeelte van het plan Alsmede twee hotels met eeri landelijk karakter, en de geplan de permanente bebouwing niet toe te staan. Het zouden voor namelijk zomerwoningen moeten worden. De heer Luteijn liet de raad weten, dat hij zijn landbouwgrond niet vrijwillig voor dit plan zal afstaan. De heer A. J. de Koning ging volledig accoord met het plan doch vroeg de raad de op zijn grond geprojecteerde bungalows zelf te mogen bouwen en te ex ploiteren. Hiertegen had de raad geen en kel bezwaar. Het ligt niet in de bedoeling, aldus de burgemeester do grond te gaan onteigenen De huidige eigenaars kunnen bin nen het raam van dit plan, zelf met de bouwlustigen onderhan delen. en hun grond verkopen, iets anders zal het worden als men de grond in verkeerde han den geeft, en men er mee gaat speculeren, zodat de gehele ont wikkeling in de kuststrook ge remd zal worden, aldus de voor zitter. Ook het Landbouwschap Zee land meende, dat het plan te groots van opzet is, er zijn te wei- ng huizen, en veel te veel groen en plantsoenen. Het parkeerter rein kon volgens het Landbouw schap wel vervallen. In een toelichting zeide de voorzitter, dat men dit plan moet zien als een compromis tussen vele instanties. Ook B. en W. zijn niet zo heel erg gelukkig met het kampeer terrein zo vlak bij de bungalows geprojecteerd. Wil men echter de rust in het kustgebied hand haven, dan zal de afstand tussen de woningen onderling niet te klein mogen zijn. De groenstroken zijn vooral bedoeld als speelterreinen voor de kinderen. Naar het strand zullen er voetpaden worden aan gelegd. - Het parkeerterrein zal nodig zijn, om de auto's van mensen, die maar één dag komen, te kun nen bergen. Voorts was de voorzitter van mening, dat ook de grondeige naars die nu afwijzend staan tegenover dit kustplan, in de toe komst hun medewerking zullen geven aan dit plan. Zij kunnen zelf bouwen of de grond verkopen. Hoe groot het bedrag in de toe. komst zal zijn is nog niet bekend, daar verwacht wordt dat het Rijk voor deze werken subsidie zal verlenen. Indien de vier torenflats, waar in dit plan nog niet voorziet, er komen, zullen deze 240 wonin gen de publieke werken, aanleg van wegen, riolering, zuiverings installatie etc. belangrijk minder per perceel kosten dan de hui dige berekeningen. Wij moeten, willen we van Nieuwvliet een badplaats maken, ergens begin nen. Er is een overgrote belang-1 stelling voor het bouwen bij de kust. Wij moeten van de grond af met de ontwikkeling, en daar is dit plan de eerste fase van. De heer A. F. Rosendaal infor meerde, of later wanneer dit plan is goedgekeurd, de groen stroken ook bebouwd kunnen worden. De voorzitter moest hierop het antwoord schuldig blijven. De onderhandelingen zijn zeer lang durig geweest, met klem ont raadde de voorzitter het plan eerst te laten wijzigen, omdat naar zijn mening dan de goed keuring onthouden zal worden. B. en W. hadden er geen bezwaar tegen, als de raad bij het plan als zijn mening te kennen gaf, dat men het kampeerterrein Noord graag wilde laten vervallen. Voorts informeerde de heer Rosendaal of er bij het kampeer terrein verzorgingsgebouwen ko men. Dit bleek het geval te zijn, doch niet binnen de kust-1 lijn, waarbinnen ingevolge de Deltawet geen bebouwing mag plaats vinden. De heer Quaars informeerde naar de belangstelling om te bou-1 wen in de kuststrook. Deze blijkt bijzonder groot te zijn. In dit verband wees de burgemeester nog op het voorbeeld van de ge meente Breskens, waar in enkele maanden tijd de grond voor het bungalowpark uitverkocht is. Deze stormachtige ontwikkeling had men ook daar niet verwacht. Voorts bevestigde de burge meester, dat indien in de prak tijk blijkt, dat het plan niet ge heel voldoet, men altijd een wij-1 ziging kan aanvragen. Nu het echter zo ter tafel ligt, adviseer den B. en W. de raad het zonder wijzigingen te aanvaarden. Nadat nog verschillende facet ten van het plan besproken wa- ren werd het plan in stemming gebracht. De heer J. A. Schippers stemde tegen, zodat het plan na lang durige beraadslagingen tenslotte met zes stemmen vóór en één tegen werd aanvaard. Raadsleden willen geen ver hoging van presentiegeld. SM ZES BORDEN UIT ELK PAK dus voordeliger ittprijs! Rijstsoep met fijne groenten 48 Ct Juliennesoep 48 ct Kalfssoep48 ct Vermicellisoep 43 ct Alle vijf de raadsleden stemden tegen, toen na de aanvaarding van de verhoging van de jaar wedde voor de wethouders, een voorstel van B. en W. in sterm ming kwam om het presentiegeld van de raadsleden van 5 op 10 per bijgewoonde vergadering te brengen. Van Ged. Staten was 'n schrij ven ontvangen tot goedkeuring van de aankoop van grond voor de aanleg van het sportterrein. Aan de Ned. Heide Maatschap pij zal verzocht worden een kos- tenbegroting voor de aanleg van het sportveld op te maken. Verwacht wordt dat voor de aanleg van het sportveld een be langrijke subsidie zal worden verkregen, als het werk in D. A. C. W.-verband kan worden uitge voerd, gelijktijdig met de aanleg van een blusvijvertje. De heer J. J. de Reu uit Groe- de verzocht de raad een perceel grond te verkopen aan de Dorps straat, voor de bouw van twee woningen De raad ging met de verkoop accoord, doch vond de vraag prijs n.l. 2,75 per m- te laag en stelde als minimum eis 3 per vierkante meter. B. en W. gingen hiermede ac coord. Aan de bekende motie van de gemeente Axel inzake de vaste oeververbinding werd adhesie be tuigd. Uit een schrijven van G. S. bleek, dat zij tegemoet wilden komen aan het verlangen van de gemeente Nieuwvliet om de oude grintwegcommissie Nieuwvliet SluisRetranchement, die geza menlijk enkele verouderde ver bindingen onderhielden, op te heffen. De heer Van Rosendaal be treurde nogmaals de houding van het gemeentebestuur van Nieuw vliet, vooral ten opzichte van het Waterschap het Vrije van Sluis. De voorzitter merkte op, dat de onderlinge verhoudingen door dit zakelijk standpunt van Nieuwvliet niet het minst te lij den heeft gehad. Men kan niet met een altoos durende schuld blijven zitten voor het onderhoud van twee dijken, aldus de voor zitter. Van de rondvraag maakte geen der leden gebruik, waarna deze Bezitters van verdovende middelen veroordeeld De Amsterdamse rechtbank heeft gisterochtend de 31-jarige werkstudent-verkoper Carl Wil liam W. uit New York, die door de Amerikaanse F.B.I. wordt gezocht in verband met de han del in verdovende middelen, wegens het in bezit hebben van een aanzienlijke hoeveelheid narcotica, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek. Zijn auto en een bedrag van 3800 gulden aan vreemde valuta, die op 7 novem ber j.l. bij zijn arrestatie tijdens een routineonderzoek in een Amsterdams hotelletje in beslag werden genomen, krijgt hij te rug. hoewel de officier van Ju stitie deze verbeurd wenste te verklaren. Tegen de Amerikaan, die volgens de Justitie een in ternationaal bekende narcotica- smokkelaar is en o.m. veel in Scandinavië opereerde, was de maximumstraf van vier jaar ge- eist. De 29-jarige Tunesiër Salah T. uit Lyon, die medio novem ber op het Amsterdamse Cen traal station werd gearresteerd omdat hij 86 blokjes haschisch in bezit bleek te hebben, werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek. Er was twee jaar tegen hem ge- eist. Hoewel beide verdachten voor de rechtbank ontkenden dat zij in ons land handel wilden drij ven in verdovende middelen, beschikt de Justitie over aan wijzingen waaruit het tegendeel blijkt. Beiden introduceerden in Amsterdam, nieuwe verdovende middelen. De Tunesiër de has- chischtabletten en de Ameri kaan heroïne, het gevaarlijkste verdovende middel dat bekend s. De 13 gram, die hij in zijn monster-narcoticakoffer had, bleek voldoende om te voorzien in de helft van de voor weten schappelijk gebruik toegestane jaarlijkse hoeveelheid voor heel Engeland. De Amerikaan, die in 1959 wegens het smokkelen van 15 kg marihuana in San Diego werd gearresteerd en onder borgstelling werd vrijgelaten, vluchtte eind 1959 naar Europa waar hij leefde onder de naam John Smith wiek, de broer van een aan verdovende middelen verslaafde vriend, die zelfmoord had gepleegd. De Justitie meent dat de Amerikaan zijn narco- Vooral in de Deense en Zweed se hoofdsteden vertoefde W. vaak. Daar werd zijn schuil naam genoemd in de zaak van de zogenaamde ,,Rose Ballet ten". Als W. zijn straf in Neder land heeft uitgezeten wordt hij waarschijnlijk aan de Verenigde Staten uitgeleverd. De Justitie in San Diego wil W. ook graag terug hebbenvoorts wordt hij wegens handel in heroïne en marihuana gezocht door de po litie van San Francisco. belangrijke vergadering werd ge- tica in Tanger kocht en over sloten. heel Europa distribueerde. Slapende kraker Een oude bekende van de Rot terdamse politie, de 24-jarige classificeerder H. v. d. M. is gis teren voor de officier van justi tie te Rotterdam geleid, wegens een inbraak in een bakkerij. De man pleegde deze inbraak in het midden van de maand, nadat hij zich nogal wat moed had inge dronken. Hij bleek nog juist in staat zich door een bovenlicht van een deur naar binnen te werken en een kast in het ma gazijn tc forceren, waaruit hij f 175,(van de aanwezige 260 gulden) wegnam. Toen viel hij ter plaats- in een gezonde slaap. Zó gezond dat hij pas de volgen de morgen om zeven uur wak ker werd en niet eens gemerkt had dat een broodbezorger in de winkel niet in het magazijn was geweest. Onverstoorbaar werkte M. zich weer door het bovenlicht naar buiten om ver kwikt en wel het hazenpad te kiezen. Hij had echter enkele stille getuigen achtergelaten en het kostte de politie niet te veel moeite hem aan te houden. Het verhaal van zijn wedervaren volgde snel na zijn bekentenis. Een jaar en zes maanden voor groothandelaar in gestolen fietsen Do rechtbank te Amsterdam heeft dinsdagmorgen de 44-jari- ge monteur G. R. L. uit Amster dam wegens heling meermalen gepleegd veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Tegen de monteur was twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De verdachte had minstens 110 gestolen fietsen veranderd en aan de man gebracht. Hij hield er drie bestelauto's op na om de fietsen weer te verkopen, waar toe hij elke week de automark ten in Utrecht en Apeldoorn be zocht. ROERIGE BOEREN Voor de woning van de aan de Dalweg in Arnhem wonende gerechtsdeurwaarder J. v. Ben- nik, zijn dinsdagavond ongeveer vijftig landbouwers te hoop ge lopen. Het waren volgelingen van de leider van de actie „Vrije boer",* de heer Koekoek in Bennekom. De landbouwers wilden protesteren tegen het beslag, dat deze deurwaarder in opdracht van het Landbouw schap heeft gelegd op een stuk grond van de heer Koekoek. De deurwaarder sprak met de lei der van de actie en hij kreeg het gedaan, dat de boeren hun biezen pakten en vertrokken met de bus, waarmee zij ook naar Arnhem waren gekomen. De intussen ook gealarmeerde politie behoefde niet in te grij pen. Intussen heeft de heer koekoek bij het college van be roep voor het bedrijfsleven ver zocht het beslag op zijn grond te willen opheffen. AAN DOODSTRAF ONTKOMEN De 43-jarige Amerikaan Erwin Walker, die in 1949 wegens moord op een politie-agent in Los Angeles ter dood werd ver- oordéeld en twaalf jaar lang onder de dreiging van executie heeft geleefd, zal uiteindelijk toch aan de doodstraf ontkomen. Op de dag waarop hij in 1949 terecht zou worden gesteld, raak te Walker dermate geestelijk ge stoord, dat zijn executie voor onbepaalde tijd werd uitgesteld. Hij werd krankzinnig verklaard en in verschillende inrichtingen verpleegd, totdat in de loop van dit jaar een rechtbank hem weer voör geestelijk normaal ver klaarde. Do goeverneur van Californië, Edmund Brown, heeft thans na een verzoek om clementie de doodstraf omgezet in levenslan ge gevangenisstraf. VRIJDAG 31 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.13 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9 10 Gram.: 10.00 Dit en hot andere, praatje; 10.05 Mor genwijding: 10.20 Voor de huis vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Viool en piano; 11.40 Or gelspel; 12.00 Hawaiian ensem ble; 12.20 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Sport; 12.50 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.35 Orgelspel; 14.00 Barabbas, hoorspel; 15.15 Koor zang; 15.35 Kerkorgel: 16.00 Roe meens orkest; 16.30 Voor de zie ken; 17.00 Voor de jeugd; 17.53 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Vlaam se notities; 18.20 Lichte muziek; 17.50 De puntjes op do i, lezing; 19 00 Voor de kinderen; 19.10 Jazzmuziek; 19.30 Avondmaals dienst; 2-40 Kamerkoor; 25.55 Nieuws; 21.00 Gram.; 21.50 Wie is het?, quiz; 22.15 Buitenlands weekoverzicht; 22.30 Nws; 22.40 Avondwijding; 23.00 Soc. nieuws in Esperanto; 23.10 Muziek- revue; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Zangrecital; 11.55 Gram.; 12.05 Promenade-orkest; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram.; 13.45 ,Voor de vrouw; 14.00 Zangreci' tal; 14.25 Grim.: 15.00 Godsd. uitz.; 16.15 Gram.; 1700 Voor de jeugd; 17.45 Amateursprogr.; 18.10 Eiken en monniken sterven niet, klankbeeld; 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.20 Goede Vrijdag-meditatie; 19.30 Polit. lezing; 19.40 Kamermuz.; 20.00 Die Johannes Passion; 22.15 Gram.22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws; 22.40 Jong-oud- eeuwig, lezing; 22.50 Studenten orkest; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (V!.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Lezing: 12.45 Pianorecital: 12.50 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Orato rium; 15.00 Gram.; 15.10 Gram.; 15.45 Gewijde muz.; 16.00 Koer sen; 16.06 Koor; 16.40 Gram.; 1700 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Boekbespreking; 18.20 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Boekbespreking; 20.00 Die Johannes-Passion; 22.50 Gram.; 23.00 Einde. Televisieprogramma's. NED. TV: 15.00 Pontificale Na- middagdienst; 20.00 Weekjourn. en weeroverzicht; 20.30 Actueel progr.; 21.10 Voordracht; 21.35 Vocaal ens.; 22.00 Dagsluiting. VL. BELG. TV: 19.00 Protest uitz.; 19.30 Progr. voor uitvin ders en patenten; 20.00 Nieuw*) 20.30 Filmprogr.; 21.00 TV-spei| 22.30 Voor de vrouw; ttjOQ KM

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3