De oudjes doen het nog best BINNENLANDS NIEUWS Proces om koopavond Radio en Televisie Cor de Kraker" opereerde ook in Rotterdam DINSDAG 21 MAART 1961 17e Jaargang Nr 5246 SINDS BEGIN VAN JAAR VAN BUITENWERELD AFGESLOTEN AMERIKAANSE KERK TEGEN DOODSTRAF VERSTERKINGEN NAAR ANGOLA NEDERLANDSE REACTIE OP RAHMANS PERSCONFERENTIE NATAL EN HET GEMENEBEST PREMIER ABDOEL RAHMAN WIL MOHAMMEDAANS GEMENEBEST Documenten van Bar Kochba gevonden. v Gemeente Terneuzen :alk 5LWIT. or ca Er zullen ongetwijfeld niet zo heel veel mensen zijn, die weten dat er volgens de laatste ge gevens in ons land nog ruim 115.00 werkers zijn van b5 jaar en ouder. Natuurlijk zijn luerin begre pen een 70.000 zelfstandigen; de rest, dus 45.000, zijn werknemers in loondienst. 8000 vrouwen van 65 jaar en ouder werken meestal in huis houdelijke beroepen, in de land bouw en in Horeca-bedrijven. liet aantal ouden van dagen neemt nog steeds toe en een voorzichtige raming wijst uit, tU er .n 1080 anderhalf miljoen Nederlanders zijn ouder dan 65 v.z. dat dit neerkomt op v m het totaal. Voor 1070 ligt de schatting op i w rtegenover men kan n dat dit percentage in |lb5U lag op 4,3 Wat leren ons nu deze cijfers? M'en kan hieruit opmaken dat de neiging bestaat, dat ondanks g -steiijke en lichamelijke ver- I minderingen, deze mensen Wil li n blijven doorwerken! Natuurlijk moet dit in hoofd zaak worden toegeschreven aan de moeilijkheden welke ontstaan op financieel gebied, als men van werken terugvalt op niets doen. Dat is begrijpelijk, want een groot deel van deze oude wer kers kan er zich heus niet on be roepen financieel sterk te staan na het opgeven van de 'betrek king. BELASTING BLIJFT. 'aarbij komt nog dit, dat be doelde werkers vrijwel allen in de inkomstenbelasting vallen, een belasting welke doorgaans na afloop van het „werkjaar" betaald moet worden, al heeft n reeds vooraf een voorlopige aanslag ontvangen en betaald. vlet zekerheid kan men, op deze leeftijd, nooit precies op geven hoeveel er in 't komende jaar verdiend zal worden, der halve zijn de meeste belasting plichtigen wat aan de voorzich tige kant. Het gevolg hiervan .s, dat de voorlopige belasting aanslag doorgaans niet meer be draagt dan de helft van de in komsten welke men in werkelijk- teid zal gaan genieten. Dat heeft tot gevolg, dat on- danks de ouderdomsaftrek, de belastingplichtige zal komen te staan met een vrij hoge defini tieve aanslag, welke toch ook weer betaald zal moeten worden op de verplichte tijdstippen. Wie nu niet meer werkt, zit toch met een hoge belastingaan slag en een veel lager inkomen in het jaar waarin de belasting betaald moet worden. Daardoor ontstaat de vrees dan niet meer vooruit te kunnen, m.a.w. dat men dan niet genoeg meer zal overhouden voor het noodzake lijke levensonderhoud. ANDERE KNELPUNTEN. Men heeft dan niet genoeg aan de wettelijke uitkering vol gens de A.O.W. en mogelijk een pensioentje, waarop voor velen een niet geringe korting wordt toegepast. Al wordt die pensioenkorting dan hopelijk wat verzacht, dat neemt niet weg, dat de korting toch altijd nog 1,4 per dienst jaar zal blijven bedragen of maximaal 56 van het pen sioenbedrag. Daar komt nog bij, dat de uit gaven voor de vrijwillige zieken- tondsverzekering voor bejaar den voor een niet al te hoge grens is verbonden, zodat deze grens al heel spoedig bereikt denwordt, waardoor men in een kostbare ziekenfondsverzekering komt te vallen. Het mag immers als bekend worden verondersteld, dat deze grens maximaal ligt op 3800 en de vrijwillige ziekenfondspre mie zeker op 3,25 per week per persoon. Die premie vraagt dus al een grote hap van het inkomen. De levensbehoefte, brandver zekering en andere verzekerings premies enz. blijven vrijwel steeds op 't zelfde peil en dat alles naast een steeds maar stij gende levensstandaard. waarop alle genoten inkomsten moeten worden opgegeven. Wie doorwerkt komt dan te staan voor 't volle belastingbe drag en om dit te kunnen beta len, is hij wel verplicht er weder om een jaartje aan vast te kop pelen. Aldus komt het van kwaad tot erger en ten lange leste breekt onherroepelijk het tijdstip aan, waarop het werk toch moet wor den neergelegd en is hij toch het kind van de rekening. Deze oude werkers dienen het daarheen te leiden, dat zij het werken geleidelijk er aan gaan geven, waardoor niet alleen hun belasting lager wordt, maar ook de overgang naar het algehele niets doen wordt vergemakke lijkt. Hiertoe kan de werkgever het zijne bijdragen, b.v. door zijn trouwe werkkracht althans ge ruime tijd, halve dagen in dienst te blijven houden, natuurlijk tegen een evenredige vergoe ding naar gelang van 't gepres teerde. (Nadruk verboden.) De bewoners van Foula, het kleinste eiland van de Shetland- eilanden, ten noorden van Schot land gelegen, zijn sinds 4 jan. van de buitenwereld afgesloten als gevolg van een onafgebroken storm., Als gevolg van deze langduri ge isolatie wordt de voedseltoe stand nijpend. De op het eiland aanwezige meelvoorraad wordt rantsoensgewijze onder de onge veer vijftig leden tellende eiland gemeenschap verdeeld om brood te bakken, terwijl men zich voor het overige voedt met aardappe len en thee, althans voorzover men zo gelukkig is dit nog in huis te hebben. De weersom standigheden maken het onmo gelijk met een boot voedsel van één der nabijgelegen eilanden te gaan halen. De telefoon is op het ogenblik het enige communica tiemiddel met de buitenwereld. Het bestuur van het graafschap Shetland heeft verklaard al het mogelijke te zullen doen om levensmiddelen naar Foula te zenden, zodra de bevolking offi cieel om hulp vraagt. GELEIDELIJKE OVERGANG. Hoeveel werknemers van 65 jaar en ouder zijn er niet, die werken beneden het vastgestelde loon, omdat rekening gehouden wordt met het pensioen en an dere sociale uitkeringen? Mede hierdoor vallen deze mensen niet in de loonbelasting, doch dat moeten zij betreuren, want de belastingdiénst komt na afloop met een aangiftebiljet De 34-jarige Rotterdamse koop man C. N., in de onderwereld van de Maasstad beter bekend als „Cor de kraker" of „de hon- dekop" heeft in de laatste twee jaar ook vele inbraken gepleegd aan boord van schepen in ha- wens langs de Nieuwe Waterweg. De recherche van de rivierpoli tie in Rotterdam, die hem vorige week heeft verhoord, verdenkt hem van ca. 40 gevallen, daar van heeft „Cor" er al verschil lende toegegeven. Het onderzoek is nog niet afgesloten. „Cor de kraker" opereerde bij Vorig jaar zomer heeft de ge meente Weesp bij verordening een aantal branches aangewezen, waarvan de winkels vrijdag avond, tijdens de zogenaam e „koopavond" open mogen zijn. De procureur-generaal van de economische kamer van het ge rechtshof te Amsterdam, mr Kist, heeft thans de onverbln- dendverklaring geëist van deze verordening, omdat deze niet zou beantwoorden aan de win kelsluitingswet. Zo had bijvoorbeeld een direc teur van een warenhuis :n Weesp op vrijdagavond koffie en kaarsen verkocht, hoewel krui deniers niet in de verorden'ng genoemd worden en dus geslo ten moeten zijn. De economische politierechter veroordeelde de directeur tot 260 gulden boete, waarvan 240 gulden voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar. De verdachte was in hoger beroep gegaan. De procureur heeft vernietiging gevorderd van het vonnis van de economische politierechter en ontslag van rechtsvervolging, maar daar naast onverbindendverklaring van de Weesperverordening. Artikel drie van de winkelslui tingswet geeft de gemeenten het De bisschoppen van de Epis copaalse kerk in de V. S. heb ben zich zondag tegen de dood straf gekeerd. Zij menen dat de doodstraf de mensen niet van de misdaad afhoudt en deze soms zelfs bevordert. In een verklaring volgens hen de eerste van dit type die ooit door een Amerikaanse kerk is uitgegeven zeggen zij dat de doodstraf „in strijd is met Gods wil". De verklaring is een onder deel van een rapport dat be studeerd moet worden door de predikanten van deze kerk. In het rapport wordt een aanval gedaan op J. Edgar Hoover, de directeur van het federale bu reau van onderzoek (F.B.I.), omdat hij tegenstanders van de doodstraf zou hebben ontsla gen. Volgens de opstellers van het rapport zou zijn gebleken dat het grootste deel van de terechtgestelden behoort tot de minder bevoorrechte klasse, minderheidsgroeperingen en de groep van geestelijk gestoorden. Rijken en hooggeplaatsten zou den zelden geëxecuteerd wor den. recht een koopavond vast te stellen, maar voor iedereen, hoe wel daar uitzonderingen op mo gelijk zijn. In de Weesperveror dening echter, zo zei de procu reur-generaal wordt een koop avond vastgesteld voor bepaal de branches, wat niet de bedoe ling van de winkelsluitingswet is. Deze verordening is volgens hem niet steekhoudend. De raadsman van de verdach te, jhr. mr. J. W. van Iddekinge, haalde een passage aan uit het boek van prof. Van Wijk inzake de winkelsluitingswet, waarin gezegd wordt, dat de winkel sluitingswet een koopavond voor iedereen aangeeft. Volgens prof. Van Wijk mogen hierop wel uit zonderingen zijn, wijk- of bran- chesgewijs. Bussum heeft vol gens prof. Van Wijk een juiste verordening, maar Edam zou een foutieve verordening hebben, omdat daar een koopavond vast gesteld is voor de kom der ge meente. Het hof zal op 28 maart uit spraak doen. DODELIJK ONGELUK BIJ ROOSENDAAL Op de rijksweg BredaRoo sendaal is zondagavond om streeks half elf een personen auto in botsing gekomen met een Volkswagenbusje. De chauf feur van het busje, de 25-jarige J. C. van Batenburg uit Sprun- del, kwam hierbij om het leven. Het busje zwenkte voorbij de Gastelse weg plotseling naar links en werd in de flank ge grepen door de personenauto dia op betrekkelijk korte af stand volgde. De heer Van Ba tenburg werd uit de wagen ge slingerd en direct daarna over reden door een auto, bestuurd door een Roosendaalse arts. De inzittenden van de auto, die het busje aanreed, een jongeman en een meisje, werden licht ge wond. MEISJE OMGEKOMEN Zaterdagmiddag is de 12-jarige A. M. Bos op de Boschdijk te Eindhoven met haar fiets tegen een trekker met oplegger te rechtgekomen en op slag ge dood. Het meisje gleed met haar voorkeur op buitenlandse sche pen, waarop hij zich aandiende als opkoper van oude metalen. Zodra hij enig vertrouwen had gewekt, scharrelde hij alleen wat rond en sloeg tenslotte zijn slag. Een diefstal op een Grieks schip op 19 december 1.1. werd uit de kapiteinshut voor een bedrag van 17.000 gulden aan buiten landse valuta ontvreemd -werd hem noodlottig. In begin janu ari werd „Cor" in Amsterdam gearresteerd. Van zijn grote buit in de laatste jaren, volgens de Amsterdamse waterpolitie onge veer 100.000 gulden, was vrijwel niest meer over. Want „Cor" hield van een prettig leven! je en kon bovendien geen weerstand bieden aan de verlokkingen van illegale speelgelegenheden. De gouverneur-generaal van Angola heeft in Loeanda bekend gemaakt, dat „de centrale rege ring" besloten heeft onmiddellijk per vliegtuig versterkingen naar Angola te zenden. Deze verster kingen stromen thans binnen, aldus een communiqué. De gouverneur-generaal zegt ook, dat maatregelen zijn geno men om hulptroepen op de been te brengen. Hij legt de nadruk op de loyaliteit van de strijd krachten, zowel Portugese als inheemse. In het communiqué van de gouverneur-generaal heet het verder, dat „de aanvallers" de grens van Angola tussen Maqqe- la do Zombo en Sao Salvador hebben overschreden en in de richting van Quitexe en Nam- buangongo zijn getrokken, op 170 km van de grens. Zij hadden Nederlandse minister van Bui- Naar aanleiding van persbe richten uit Londen als zou de premier van de Maleise federa tie, Abdoel Rahman, op een persconferentie hebben gezegd dat zowel Indonesië als Neder land hadden geweigerd zijn voorstellen voor een beheer over Nederlands Nieuw-Guinea te aanvaarden, heeft de woord voerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken maandag desgevraagd meegedeeld dat een beheerschap van drie mogend heden niet ter sprake is ge komen in het gesprek van de inheemse dorpen, waarvan de in woners blanken in bescherming tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, met de Toenkoe. Ver- hadden genomen, geplunderd cn der zei de woordvoerder dat het in brand gestoken. Het besluit tot deze „actie van misdadige benden", waarbij doden te be treuren waren, was buiten Ango la genomen en onverwacht uit gevoerd, zonder dat leiders van revolutionaire organisaties in Angola op de hoogte gesteld wa ren, aldus de gouverneur-gene raal, die de bevolking waar schuwt tegen alarmerende ge ruchten. beginsel van een beheerschap tegenover hetwelk de Neder landse regering zich, zoals be kend, positief heeft ingesteld is afgestuit op de eis van In donesië dat binnen één of twee jaar overdracht van het gebied aan Indonesië zou moeten plaats vinden. Dit laatste is, zo voegde de woordvoerder er aan toe, in strijd met het grondbeginsel van een beheerschap. Het dagelijks bestuur van de federale partij in Natal heeft op een spoedzitting in het afgelo pen weekeinde een resolutie goedgekeurd, waarin er bij de provinciale raad van de partij op aangedrongen wordt, onmid dellijk stappen te doen, opdat Natal lid blijft van het gemene best en een aparte staat wordt, die in harmonie met de rest van de unie samenwerkt, maar vrij is „van de kluisters der over heersing door de nationale partij". Premier Abdoel Rahman van Malakka heeft zondag in een moskee te Woking in het Britse graafschap Surrey verklaard, dat hij een „gemenebest" wil vormen van alle Mohamme daanse landen, dat wat struc tuur betreft ongeveer moet overeenkomen met het Britse gemenebest. Ik verlang naar de dag, waarop de Mohammedaan se landen hun geschillen zullen bijleggen en gaan samenwerken in de ware geest van Moham medaanse broederschap, aldus premier Abdoel Rahman. In een grot bij de Dode Zee heeft een Israëlische amateur- archeoloog ten minste zeventig ongeveer 1800 jaar oude papy rusrollen gevonden. De ontdek king werd gedaan niet ver van de plaats waar vorig jaar de „archieven" van Bar Kochba zijn gevonden. Bar Kochba leid de in de tweede eeuw de Joodse opstand tegen de Romeinen. Onder auspiciën van de Is raëlische regering is een grote archeologische expeditie naar het bergland bij de Dode Zee uitgerust. De leider van deze ex? peditie waaraan archeologen, amateur-archeologne en afdelin gen van het leger deelnemen, is prof. Yig Ael Yadin. voet van de pedaal. Toen zij trachtte haar evenwicht te be waren, viel ze naar links, juist toen haar een trekker met op legger passeerde. Het meisje overleed ter plaatse. BRAND IN BARNEVELD Vijftien mestkalveren zijn in de vlammen omgekomen of moesten wegens ernstige brand wonden worden afgemaakt, na dat er zaterdag brand was uit gebroken in de grote kalver- opfokschuur van de heer Van Ee aan de Dronkelaarseweg te Barneveld. In het hok waren 100 kalveren ondergebracht, die door de heer Van Ee op con tract voor een fabriek van kal- verenfokvoer werden gemest. De brand ontstond bij de pijp van één der felbrandende pot kacheltjes, welke pijp loopt over de zolder van de loods, waar stro opgeslagen lag. In een om mezien stond de schuur in lich ter laaie. Toen de Barneveldse brand weer arriveerde was men bezig het kalverenfokvoer naar bui ten te slepen. Onmiddellijk be gon men met het naar buiten brengen van de kalveren. Een aantal dieren was reeds gestikt door de rookontwikkeling. De ernstig gewonde dieren werden later afgemaakt. De schuur is grotendeels uitgebrand. De heer Van Ee was niet tegen brand verzekerd. De schade loopt in de duizenden guldens. DRIE KETTINGBOTSINGEN Tussen half drie en drie uur zijn zondagmiddag op de rijks weg te Echt drie kettingbotsin gen voorgekomen. In totaal waren er twaalf auto's bij be trokken en één motorrijder. Deze ongelukken waren het ge volg van plotselinge hagelbuien en slagregens, waardoor het wegdek glad was geworden. Er kwafnen geen persoonlijke onge vallen voor. Wél was er veel materiële schade. EINDELIJK AANSLUITING OP HET LICHTNET Reeds geruime tijd hebben be woners van het woonwagen kamp aan de Oude Barneveldse- weg in Scherpenzeel getracht het kamp voorzien te krijgen van elektrisch licht. Omdat al deze pogingen tevergeefs bleken, heeft nu de oudste bewoner, de heer Vijfschaft, zelf een initiatief ge nomen. De heer Vijfschaft kocht in Kootwijk twaalf palen welke hij met eigen materiaal naar het kamp vervoerde. Op ongeveer 500 meter afstand van het kamp staat de boerderij „Ebbenhorst", welke is aangesloten op het lichtnet. Van de grondeigenaar verkreeg d'e heer Vijfschaft ver gunning om tussen de boerderij en het kamp de palen dwars door een perceel eikenhakhout te plaatsen. Vervolgens nam hij contact op met de Provinciale Gelderse Electriciteitsmaatschap- pij. Personeel van deze maat schappij is op het ogenblik bezig over de palen een leiding naar het kamp aan te leggen. Om de kosten van een en an der te kunnen voldoen (ongeveer 500) heeft de heer Vijfschaft zijn woonwagen verkocht en een minder luxueuze aangeschaft. De kwestie van aansluiting op het lichtnet van het kamp was reeds verscheidene malen in de gemeenteraad van Scherpenzeel ter sprake gebracht, echter zon der dat dit ooit resultaat had op geleverd. WOENSDAG 22 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram. en act.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram. en act.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.); 10.00 School radio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Dit is Uw leven; 12.00 Orgel, viool en zang; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland, praatje; 12.38 Gram.; 13.00 Nws en tentoonstellings agenda; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Gram.; 14.35 Omroepkamerorkest; 15.00 Het spitsuur in de winkel, toe spraak; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Lichte muziek; 17.25 Amu- sements-muziek; 17.50 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Regerings- uitz.; 18.30 Lichte muziek; 18.55 Vara-varia; 19.00 Voor de kleu ters; 19.10 Ik hoor de roep, toe spraak, 19.20 Act.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.10 Rep. interlandwedstr. Ne- derland-België (in de pauze: gr.); 22.05 Hammondorgelspel; 22.20 Zestig jaar levenservaring, cau serie; 22.30 Nws; 22.40 Kamer- muz.; 23.00 Tussen mens en ne velvlek, lezing; 23.15 Jazzmuz. met comm.; 23.55 Nieuws. I HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 In een andere grot zijn skelet- Voor de vrouw; 10.10 Gr.; 10.15 ten en een oude munt gevonden. I Morgendienst; 10.45 Gr.; 11.00 11. „Ja, wie moet nou zorgen, dat Aëtius hoort, wat wij willen dat hij hoort, hè Sveintje?" grin nikt Eric. „Wie anders dan onze zwijgzame gevangene. Na alles wat ik nu weet is het nu wel duidelijk, dat het geheime be richt dat hij aan Attilla moet brengen, van Aëtius afkomstig is. Want geen ander staat met deze hunnenvorst op zo goede voet." Hij ziet Gondalfs verbaasde gezicht en vervolgt glimlachend: „Nee, ik ben niet eens meer benieuwd naar de inhoud van dat bericht. Wat doet het er ook toe? Bovendien is 't altijd beter dat Attilla het niet krijgt, want veel goeds is het nooit." Ondanks hun sombere stemming beginnen de edelen hier en daar te grijnzen. Deze overmoedige Noorman bevalt hen wel. „We sturen die bleke kerel dus gewoon terug", zegt Eric blij- moedgi, „netjes begeleid door een escorte hunnenruiters.Dat zijn dan wel niet Attila's krijgers, maar dat gaat vriend Aëtius niets aan. Zij brengen dan wel het bericht over, dat Attila ver der nergens van gediend is, want dat hij inmiddels verkozen heeft de oudste prins, Padmond, te steunen. En bovendienver langt Atilla dan natuurlijk ook, dat alle Hunnen die nog in Aëtius dienst zijn, terstond naar zijn eigen volk terugkeren...." „Ja maar", stoot Gondalf ver bijsterd uit, „dat is te veel ge waagd. Denk ge niet, dat die ge vangene Uw hunnenruiters ogen blikkelijk voor leugenaars zal zetten?" Eric schudt het hoofd en op zijn verzoek haalt men de ge vangene. Uiterlijk bedaard stapt deze even later de burgerzaal binnen en zelfs Sveins dreigend gegrom kan hem niet van zijn stuk bren gen. „Het is ons bekend, door wie je gestuurd bent", bijt Eric hem toe. „En we wijzen je het land uit. Gelukkig voor jou is hier een afdeling hunnenkrijgers aan gekomen onder bescherming van een witte vlag.... Ze moeten een boodschap overbrengen aan je meester Aëtius en jij reist met hen mee. Het bleke gezicht van de ge vangene is zo mogelijk nog ble ker geworden. Zijn hese stem stamelt: „Mee.... naar Aëtius?" „Naar Aëtius", knikt Erci „met de groeten van ons, hèhèhè...." „Tot verbazing van allen laat de gevangene zich op de knieën vallen. „Niet naar Aëtius, oh heer", stoot hij uit. „Om 's hemels wil niet naar Aëtius." Te voet van Jemen naar Jeru zalem, hoorspel; 11.50 Gr.; 12.05 Idem; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Metro- pole ork.; 13.55 en 14.35 Gram.; 15.00 Schoolork.; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gr.; 17.30 Idem; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.; 18.00 Gemengd koor; 18.20 Het spectrum, lezing; 18.35 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Pianore cital; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gr.; 20;15 Lijdensoverdenking; 20.45 Koor; 21.30 Gram.; 21.40 Promenade ork.; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Disco-causerie; 23.40 Platennws; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Kamer- muz.; 14.30 Balletmuziek; 14.45 Schoolkoor; 15,05 Gram.; 15.10 Schoolkoor; 15.30 Symfonie-ork.; 16.00 Koersen; 16.06 Engelse les; 16.21 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.20 Voordr.; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Lekenmoraal en filosofie; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport kroniek; 19.00 Nws; 19.40 Om roepkoor; 20.15 Voetbalreportage Nederland—België; 21.00 Gram.; 21.15 Voetbalreportage Nederl. België (2e helft); 22.00 Nieuws; 22.15 Pedagogisch praatje; 22.15 Gram.; 22.55 Nws; 23.0 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV Int. jeugdjournaal; 17.1017.40 Voor de jeug;d 20.00 Journ. en weeroverz.20.20 Act.; 20.30 Documentair progr.; 20.55 Dansmuz.; 21.25 Forum. VL. BELG. TV: '17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Int. jeugd- kroniek; 19.30 TV-feuill.; 20.00 Nieuws; 20.30 TV-blijspel; 21.35 Documentaire film; 22.05 Voor dracht; 22.25 Nieuws. DRANKWET Ingevolge artikel 38, jo. artikel 43 en 16 der Drankwet 1931, Stbl. 476, brengen wij ter open bare kennis, dat bij ons is inge komen een verzoek om een verlof B van: DE VRIEND, GERRIT, wonende te Terneuzen, voor het linker vóórlokaliteit van het per ceel Mauritsstraat 1. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren in dienen bij ons college. Terneuzen, 21 maart 1961. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5