Provinciaal nieuws DE GROENE HEL GEBRUIKSGOEDEREN 13-18 MAART INDUSTRIE EN SCHEEPSBOUW 13-22 MAART TERNEUZEN AXEL HULST RETRANCHEMENT SLUIS WATERLANDKERKJE ZUIDZANDE Officiële opening R. K. kleuterschool „St. Josef i BI! §j V! A G E N D A MARKTBERICHTEN De op hef Jaarbeurs-terrein Croeselaan ondergebrachte groepen Elektrische huishoudelijke apparaten - Verlichting - Verwarmings- en kookapparaten - Sanitair - Gereedschappen, exposeren t/m 22 maart. 1 WOENSDAG Z 0INSDAG MAAKT MAAKT TERNJiUZENSE MOTORS FITS IX MOEILIJKHEDEN. Maandagmidag geraakte het de motorspits „Eva", 330 ton, van de Transport Mij „Terneuzen", in ernstige moeilijkheden op de Westerschelde ter hoogte van Borssele. Tijdens stormachtig weer sloegen de raampjes van de kajuit in, het water drong door in de motor waardoor deze uitviel. Ook drong er water door in do ruimen. De 21-jarige schip- «pjev Hoogeboom uit Middelburg en de 64-jarige knecht Stoffels uit Terneuzen konden met een sloep het schip verlaten. Zij ar riveerden behouden op de dijk bij Borssele. De heer Stoffels is door hulpvaardige toeschouwers met een lijn op de dijk gebracht. De „Eva" was geladen met rand op weg van Vlissingen naar België. De heer Hoogenboom deelde mede dat het schip om streeks drie uur in moeilijk heden geraakte. „Het was in een ftalf uur gebeurd, wij waren .stuurloos en dreven snel af naar ie dijk van Borssele". De gevaarlijke situatie werd Aftgemerkt door een passerend schip. Ko'. t daarna voer de red dingsboot van Breskens uit. Deze behoefde geen assistentie te ver lenen. t Bergingsvaartuig „Zeeleeuw" uit Vlissingen maakte in de na middag verbinding met de „Eva" en pompte een halve kilometer uit de kust het vaartuig leeg. In verband met de stormwind ts de ..Eva" door de sleepboot .Schelde" van de rederij W. Mui ter, begeleid door het bergings vaartuig „Zeeuleeuw" om bij rieuwe moeilijkheden direct te •Jrormen ingrijpen, naar de haven van Hoedekenskerke gesleept. Uitbreiding meubelzaak. 3e firma Doorns Vergouwe i Noordstraat 89) heeft alle reden im trots te zijn op de nieuwe uit breiding die zij aan haar zaak in meubelen en woningtextiel heeft gegeven. De heropening vond iezer dagen met bloemenhulde m enig feestgedruis plaats en de talrijke klanten, zakenrelaties en vrienden hebben kennis kunnen temen van de verandering, maar •voorat de flinke uitbreiding. Steneden rs er nu een opper- vlakite van ruim 20 m bij 11 m. Daat vindt de adspirant-koper een grote keuze in fraaie, moder ne meubelen. Wat. vanaf de straat niet te zien is, is de uit breiding op de beide volgende verdiepingen waar eveneens een zeer grote oppervlakte voor toonkamers is vrijgekomen, waardooi het grote pand letter lijk vol met meubilen zit. Als de heer Vergouwe, die ons te woord stond, zich herinnert welk een ruimte hij in het begin van 1948 tpr beschikking had, dan begrijpte hij niet goed meer hoe hij daarmee kon rondkomen. In middels zijn klantenkring en zaak gestadig gegroeid en daarmede kan deze verbouwing en uitbrei- üng als een eis dés tijds worden beschouwd, welke tevens een hulde in houdt voor de onderne mingsgeest van de firma Doorns i Vergouwe. Reportage Radio Nederland Wereldomroep. Reeds eerder hebben wij be richt, dat een vertegenwoordiger .-ar. Radio Nederland Wereldom roep een reportage heeft ge maakt over Zeeuws-Vlaanderen ■ïb met name Axel. Daarbij wer- ier. vraaggesprekken gevoerd met burgemeester, M. K. van Dgke. met de heer G. Herrebout, als vertegenwoordiger van de Stichting Streekcentrum Axel, en met de heer D. J. Oggel. Radio Nederland Wereldom roep zal deze reportage uitzen- 3fcr, donderdag 23 maart aan staande, des namiddags van 13.45 aar tot 14.00 uur op de golfleng ten Ï3.91 m (21.565 kHZ), 19.43 v. 15.445 kHZ) en 49.83 m. "Laatstgenoemde golflengte is voor Nederland te prefereren. Vergadering afdeling Huist van het Ned. Roode Kruis. Tijdens een algemene verga dering van de afdeling Hulst van ii« Nederlandsche Rode Kruis is dtókter J. F. J M. Casparie bij afcklamatie tot bestuurslid geko- tatis, zodat hiermede in de vaka- tare is voorzien, die was ont staan door het bedanken van de afdelingsvoorzitter, de lieer drs. Th. A. Adriaansens. Door het be stuur werd de heer Casparie daarna tot voorzitter benoemd, een funktie die door hem bij de oprichting ook werd vervuld, maar enkele jaren geleden moest de heer Casparie hiervoor wegens drukke werkzaamheden bedan ken. Thans is hij dus weer op de voorzittersstoel teruggekeerd. Ook de beide aftredende be stuursleden, dr. J. M. van Kalmt hout en H. Bruijnooge, werden bij akklamatie herkozen. Uit het zeer verzorgde jaarver slag van de secretaris, de heer M. S. de Boer, bleek o.m., dat het ledental in het afgelopen jaar was teruggelopen tot 824 tegen 909 in het voorgaande jaar. Er zullen pogingen in het werk gesteld worden om door middel van een nieuwe ledenwerfactie het oude peil weer te bereiken. Een hoogtepunt van deze avond mocht wel genoemd wor den de uitreiking van de Land- steinerpenning aan niet minder dan 82 donors, welke elk vijf maal bloed hebben afgestaan. Uitvoering. Zaterdagavond gaf het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" zijn voorjaarsuitvoering, waar voor een goede belangstelling be stond. Voorzitter Almekinders ver welkomde in het bijzonder bur gemeester Leenhouts en diens echtgenote, en het ere-lid J, v. d. Bussche Sr. Enkele muzieknummers wer den onder leiding van de diri gent, de heer Alfr. v. d. Bussche, uitstekend vertolkt. Ook het toneelgedeelte kwam bijzonder goed tot zijn recht. Opgevoerd werd het toneelwerk „Baas Bart". Rest nog te vermelden een ge slaagde verloting en een gezellig bal. Geslaagd. Mej. S. M. Risseeuw alhier slaag de te Deventer vor het examen landbouwhuishoud-lerares. Baldadigheid. Enkele jeugdige personen heb ben in het natuurreservaat „Het Zwin" een broedende eend ge dood en de eieren vernietigd. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. (Adv.) ft sal me tegen de regen dekken. SSpt BUITENBIJTS at mijn hekken. Vaardiglieidsdlplon La's Gymnastiek. Een groot aantal leden van de Sluisse gymnastiekvereniging .Willen is Kunnen" kwam ln het bezit van een vaardigheidsdiplo ma. zoals dit is samengesteld door het Kon. Nederlands Gym- nastiekverbond. De gedetailleerde uitslag luidt: Meisjes A: Mia van Ha! 43,5 punten; Anita Doolaeghe 42,4 pt.; Ria Debaere 41.5 pt.Marietje de Ruijter 41,3 pt.; Kitty de Bruin 41 pt.; Ingrid de Dalie 41 pt.; Willy van den Neste 40,8 pt. Ans Herrel 40,7 pit.; Betsy Ge- vaert 40,6 pt.; Clasientje van Oor schot 40,4 pt.; Thérèse de Kaes- tecker 39,2 pt. Jongens A: Freddy Grahame 47,9 ptPeter Herdink 46,7 pt,; Theo van Damme 46,4 pt.; Rudy de Witte 46,3 pt; Jaap Bodderij 45,7 pt. Jongens B: Jesse de Puijt 50,7 pt.; A. Caniere 46 pt. Dames derde graad A: I. Ris seeuw 42,7 p.; E, Holleman 40,5 p. Dames tweede graad: A. Lob man 46 pt.; C. Lobman 46,1 pt.; R. Speijer 42,8 pt. Heren derde graad: A. Huis man 51,2 pt. Vergadering plattelands, vrouwen. In koffiehuis „Oud Sluis" werd een vergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen. Deze vergadering stond onder leiding van mej. J. Huissen. Mevr. T. Sandersde Paauw werd aangewezen als afgevaar digde naar de provinciale voor jaarsvergadering van de bond, die op 20 april a.s. te Kortgene zal worden gehouden. Enige dames gaven zich opi voor het kweken van bloemen, die zullen worden aangeboden als de afdeling Zeeland van de bond haar dertigjarig bestaan gaat vieren. Gedacht wordt om deze zomer een uitstapje te maken naar de Cote d'Or-fabrieken. Ter afwisseling van het huis houdelijk gedeelte hield mevr. J. Artz, lerares, een causerie over etikettering van textiel. Besloten werd nog dat de voor genomen tocht naar de opera te Gent zal plaats vinden op vrijdag 24 maart a.s. Ontspanning op „Rozenoord". De Herv. jeugdverenigingen uit Nieuwvliet verzorgden een ontspanningsavond op „Rozen- oord". Ds. J. Brezet, Herv. pre dikant te Nieuwvliet, sprak de bewoners toe en de leden van bovenvermelde organisaties zorg den ervoor dat muziek, voor dracht en zang elkaar afwissel den. Direkteur J. P. K. Wage dank te namens alle aanwezigen voor de belangeloze medewerking, die de Jeugdverenigingen elk jaar verlenen. Ouderavond Chr. School. In het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk hield de Chr. school een ouderavond die goed werd bezocht, zowel van de zijde der ouders als van die der leden van de schoolvereniging. De ouders werden in de gelegenheid gesteld het schoolwerk van de leerlingen te bezichtigen. De heren Van Liere en Scheele konden zich niet meer beschik baar stellen als leden van het bestuur der schoolvereniging en werden vervangen door de heren E. Dekker en H. Lokerse. De heer S. A. van Hal, die secretaris is, werd met algemene stemmen herkozen. D%s heer H. van der Velden, hoofd van de school voor b.l.o. te Oostburg, hield een lezing over het onderwijs aan het geestelijk minder begaafde kind. Hij lichtte het gesprokene toe met een aan tal lichtbeelden over deze vorm van nderwijs, die onontbeerlijk is in de tegenwoordige samen leving. Benoeming' Wijkzuster. Tot wijkzuster van het Wit- Gele Kruis werd benoemd mej. J. Adriaansens uit Terneuzen. Zij is opvolgster van zuster Chrysostoma, die onlangs het Wit-Gele Kruis als wijkzuster met pensioen heeft verlaten. Jaarlijkse feestavond Ver eniging voor Volksonder wijs De plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Volksonder wijs hield in 't Dorpshuis haar jaarlijkse feestavond. De heer J. de Bruijne, hoofd van de openbare lagere school, sprak een woord van welkom en de heer P. J. Vermeulen sprak een woord van propaganda voor de vereniging. Na deze toespraken bracht de toneelgroep van de Nederlandse Onderwijzers-Ver eniging in West Zeeuws-Vlaan deren de komische thriller „Pimmetje" door R. Feenstra. Hiermee besloot deze toneel groep zijn tournee in West Zeeuws-Vlaanderen en namens het kringbestuur van Volks onderwijs bracht de heer Ver meulen de speelsters en spelers dank voor hun optreden in de verschillende dorpen in de streek en sprak de hoop uit dat ze ook het volgend jaar weer in staat zouden zijn op te treden voor Volksonderwijs Voorjaarsconcert „Veronica". Ter gelegenheid van het voor jaarsconcert dat de Kon. Mu ziekvereniging „Veronica" zater dag gaf in hotel „De Roode Leeuw", werd bij een aantal „oud-gedienden" dier vereniging door de voorzitter, de héér J. C. Risseeuw, een onderscheiding op het uniform gespeld. In zijn openingswoord zei de heer Risseeuw, dat de vereni ging zich gelukkig mag noemen, zowel met het aantal leerlingen als met een kern van oudere leden, die spreker de ruggegraat van de vereniging noemde. Het bestuur van „Veronica" heeft dan ook besloten om in bepaalde gevallen aan muzikan ten een onderscheiding uit te reiken en wel zodra deze 25. 40, 50 of meer jaren als werkend lid werkzaam zijn geweest. Onder applaus van de talrijke aanwezigen werden deze ere tekenen vervolgens uitgereikt aan de heren A. M. Ie Grand en A. Risseeuw voor 25 of meer jaren lid, A. Wage en J. A. de Ligny voor 40 of meer jaar en aan de heer J. W. Robijn, die al meer dan 50 jaar zijn partij in „Veronica" meeblaast. Het afgelopen jaar 1960 is voor de vereniging een bijzon der goed jaar geweest, aldus de heer Risseeuw. In een bijzonder korte tijd werden de muzikan ten, dank zij de spontane mede werking van de gehele bevol king, in uniform gestoken; op het muziekconcouis in Groede werd beslag gelegd op de eerste prijs; samen met het dames koor „Juliana" werd een pro gramma voor de AVRO-micro- foon uitgezonden en op het eind van het jaar kon, dank zij een besluit van de gemeenteraad, worden overgegaan tot bestel ling' van nieuwe instrumenten. Na deze woorden van de voor zitter konden de vele aanwezi gen luisteren, naar de samen klank van deze nieu.we instru menten. Na de muziekvereniging was het woord aan de dames van „Juliana", die hun aandeel in het programma gaven: door het ten gehore brengen van een zestaf liedjes, terwijl na de pauze, waarin de traditionele verloting werd gehouden, nog volgde het optreden van de ad- spirant-leden van „Veronica" en verder zang, muziek en toneel, verzorgd door leden van beide verenigingen. Met een druk bezocht en ge zellig bal werd tenslotte deze avond besloten «S2W» mmsmm De nieuwe R. K. Kleuterschool „SI. Josef." it Een rechtbank te Halle in Oost-Duitsland heeft de direc teur van het institutit voor technische ontwikkeling en warmtetechniek te Leipzig, prof. dr. Reinhold Baake, veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf wegens economische spionage. Gisternamiddag heeft pastoor J. van Mechelen van de Terneu- zense „St. Willibrordusparochie" de nieuwe R. K. Kleuterschool aan de Zuidlandstraat in tegen woordigheid van een aantal ge nodigden, officieel geopend. Nadat pastoor Van Mechelen zijn gasten, waaronder burge meester en wethouders van Ter neuzen en de gemeentesecretaris, de heer Dees, had welkom ge heten, zei hij dat het, dank zij de wet op het kleuteronderwijs van 1956, het mogelijk is geweest deze twee-klassige school, die nu reeds door 71 kleuters wordt be zocht, op te richten. Hij memo reerde hierbij dat deze school werd opgericht onder leiding van wijlen pastoor Jos. van Campen. De school wordt alweer te klein, zo merkte pastoor Van Mechelen op, maar als de groei van Ter neuzen dit mogelijk en wenselijk maakt zullen wij overgaan tot het stichten van een nieuwe school. Hij herinnerde er aan dat hij in één krant een verslag had gelezen van hetgeen door pastoor Van Campen bij de opening van de Chr. Kleuterschool was ge zegd en het bericht van zijn over lijden op 27 november 1.1. Bij de benaming van deze school werd natuurlijk aan hem gedacht, zo merkte hij op. Wij hadden deze school ook de „Pastoor Van Campen-school" kunnen noemen, maar pastoor Van Mechelen was er van overtuigd in de gedach- tengang van de overledene te hebben gehandeld door dit ge bouw toe te wijden aan „St. Jo sef", die ook de patroonsheilige van zijn overleden voorganger was. Spreker bracht tenslotte dank aan het gemeentebestuur, de architect en de aannemer en niet in de laatste plaats aan de zus ters van de Congregatie van Roosendaal die de leiding der nieuwe kleuterschool op zich hebben genomen. Pastoor Van Mechelen zegende daarna de school in en tegelijker- het beeld van de patroonheilige St. Josef wiens feestdag op 19 maart werd gevierd. Burgemeester int'. H. Rijpst ra wees er in zijn toespraak op dat hij gedurende de korte tijd die hij in Terneuzen is, reeds meer dere malen contact heeft gehad met de St, Willibrordusparochie en soms onder droeve omstan digheden, daarbij doelend op het overlijden van wijlen pastoor Van Campen. In een zojuist met de wethouders gevoerd gesprek, is ons gebleken, dat van het college van B. en W. alleen wethouder De Meijer de kleuterschool heeft bezocht, wat voor mr. Rijpstra aanleiding was te veronderstel len dat Terneuzen op het gebied van kleuteronderwijs een voor aanstaande plaats inneemt. De burgemeester zei bijzonder te zijn getroffen door de wijze waarop wijlen pastoor Van Cam pen de parochiezaken heeft ge regeld, zodat bij zijn plotselinge dood zijn opvolger slechts de draad maar had op te nemen. De burgemeester sprak de hoop uit dat deze nieuwe kleu terschool een goede toekomst zal tegemoet gaan, waarbij de kin deren die deze school zullen be zoeken de nodige weerstand voor het latere leven zullen opdoen. De burgemeester zou graag wil len dat er een meer aansluitende overbrugging zou tot stand w.or- den gebracht tussen de kleuter scholen (waar het leren slechts een spelen is) en de lagere school waar het onderwijs meer op de werkelijkheid is afgestemd. Spreker zeide blij te zijn dat deze school tot stand is kunnen komen mede door de unanieme medewerking van de gemeente raad. Een korte gelukwens sprak ook de inspectrice van het kleu-' teronderwijs, mej. M. de Jonge, die zei bij haar tweede bezoek aan Terneuzen getuige te mogen zijn van deze feestelijke gebeur tenis. Zij wenste het gemeente bestuur en het personeel geluk met deze nieuwe school die, naar zij hoopte, een werkelijk thuis voor de kleuters zal betekenen. Mr. G. Tichelman, de voorzit ter van de Chr. Kleuterschool, zeide, dat de vreugde van deze opening getemperd werd door een onmiskenbaar gevoel van droefenis. Hij herinnerde aan de opening van de Chr. Kleuter school, waar pastoor Van Ca*i- pen, als exponent van Katholiek Terneuzen heeft gesproken en wiens woorden een enorm ap. plaus verwierven. „Het past mij niet in te gaan op de reden waar om u niet deze school de „Pas toor Van Campen-school" hebt genoemd, zo zei mr. Tichelman. „Wanneer deze school doordrenkt wordt van zijn geest, dan kunt U zeker zijn van de zegen van deze schooi voor de kleuters die haar bezoeken". Ook mr. Tichelman bood daar bij zijn allerbeste wensen aan. Het hoofd van de R. K. Ulo- school, de heer J. Verwilghen, feliciteerde mede namens ajn collega's en zeide dat het voor hen altijd een verrassing is bij de opening van een nieuwe schooi aanwezig te mogen zijn Hij hoopte van harte dat hij het ook nog eens zou mogen beleven tegenwoordig te mogen zijn bij de opening van een nieuwe R. K. Uloschool te Terneuzen. De voorzitter van de Stichting Openbaar Kleuteronderwijs, de heer M. L. van Vugt, was hei met burgemeester mr. Rijpstra' wel eens, dat het nu gemakkelij ker gaat een nieuwe school op te richten, doch dat het nog altijd moeilijk blijft de eindjes aan elkaar te knopen. Hij noemde het voor de ouders een groot voorrecht de keuze van hun school vrij te kunnen bepalen maar wees daarbij ook op de grote plicht, die keuze te doen die zij verantwoord achten Nadat pastoor Van Mechelen lot alle sprekers en. tot allen die aan de totstandkoming op eniger lei wij/e medewerking hebber, verleend, een dankwoord had ge richt, bestond er gelegenheid deze zeer fraaie kleuterschool te be ziehtigen. 88) Nadruk verboden. De wonde bloedt niet meer. Ik was die met water na en zie hoe Maria nu ineens een snelle behan deling begint. Taipeke ligt ach terover... als ik goed naar hem zie, zijn zijn ogen al dicht. „Taipeke!", roep ik zacht. Hij antwoordt niet... Wenkt al leen met de hand naar de paar den en wenkt door te rijden. Maar Maria is bezig hem met de hand kanten hard te slaan onder de borst, daar waar het hart zit. Dan slaat zij hem op de hals, keert hem met kracht om en begint in de rug. Taipeke opent de ogen. Hij schrikt. „Weg Dom Franco. Aikas zoe ken! Dom Franco weg, weg met paarden, snel!" Angstig ziet hij de vlakte door, zover er iets te zien is. Neen men zal wel eerst de doden onderzoe ken en pas later merken, dat ik er niet bij ben. We hebben even tijd. „Geen tijd, snel. Laat Taipeke maar; toch dood". Wat hij zegt is waar, maar ik kan hem zo niet achterlaten. Haastig beduid ik Maria hem op te tillen. Met moeite krijgen wij hem op een muildier, binden hem aan de pakken vast. Ik pak het halster in de ene, in de andere arm moet ik Maria houden. door HENRI VAN WERMESSJiHKÖf Maria neemt snel het halster. Het gaat weer voort, nu niet in galop, maar langzamer. In draf. Het is moeilijk mij in evenwicht te houden nu, want de pampa is oneffen. Mijn paard werpt zijn benen links en rechts. Er zijn meer paarden om ons heen. Die volgen elkaai Maria beduidt mij, dat ze wel c p een paard kan klimmen. Ze doet het. Met beide handen houdt ze zich als een kat aan zadel en manen vast Maar ik heb de han den vrijer. We komen iets snel ler voort. Bezorgd zie ik naar Taipeke. Hij slingert lelijk op het muildier, maar is goed vast gebonden. Is hij misschien al gestorven? Neen, ik zie dat hij een hand uitstrekt om zich vast te houden. Ja, die woestijn en pampa zijn wreed. Wreed is de natuur. Men dringt niet straffeloos door in de groene hel. hel land waaruit men niet terugkeert. Men betaalt tol. Doch tegelijk voel ik een ont zaglijke vreugde, cïat Maria niet is geraakt, dat zi] nog bij mij is, en dat ik haar verder kan voeren naar de civilisatie. Nu zelfs ge wapend met paarden, een nooit gedroomde rijkdom. Het komt er alleen nog maar op aan, om afstand te maken tussen de Aikas en ons. Zo groot mogelijk. Ze moeten moe zijn, na zo snel trekken door de woestijn en na een verwoede strijd. IX* vuren achter ons zijn er niet meer. Arme Dom Pedro, hij was straks nog zo zelfverzekerd en pralend. De Aikas kunnen snel gaan. maar niet zo snel als paarden. Daar is de dag al, het eerste gloren. Hebben we zo lang gereden? Alle drie zijn we een hoop ellen de, De paarden strompelen nog maar. Maria hangt voorover op haar paard. Ik geloof, dat wij in ■en dróóm gereden hebben. Al leen Parteho is fris. Maai- Taipeke ligt. met open ogen naar de klei ne' maansikkel te 'zien, die lang zaam verbleekt. Dat is zijn godin, die (ter Parin tintins. Hij leeft nog. Ik zoek een klein dal, achter een heuveltop. Als ze ons inhalen dan zal de omsinge ling er moeilijk door worden Ik moet zo ver het dal kunnen zien doortrekken. Daar staat een oom; die zal - haduw geven overdag. De tent hebben we helaas moeten achter laten. Voorzichtig leg ik Taipeke neetZiin ogen staren mij mat en dof aan, ah leefde hij het gebeu ren niet meer mee. Maar ze ver laten mij toch geen ogenblik. Het is of hij nog eens poogt mijn trekken mee te nemen naar zijn verre, mroie eeuwige jachtvel den, waarheen hij gaan zal. Van het liggen op het paard is zijn zijde doorgereden en bloedt. Hij voelt het niet. Ziin lichaam is in een scort verlamming. Alleen boven de heupen niet, want hij beweegt een arm en veegt wat schuim.van zijn mond weg. Daar in dat dal is water, ik zag liet. Ik draag hem erheen, en ja, ik weet niet beter, ik leg hem er halfweg ln. Er groeien enkele DINSDAG 2T MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: De grote zwendelaars Ned. Herv. kerk: 7.30 uur: Orgelconc. door Jaap Zwart Concertgebouw, 8 uur: Op voering van het blijspel van Shakespeare „Spel der ver gissingen" door toneelgroep „Arena". Lokaal Bethel1,. 7.30 uur: Evangelisatiesamcnkomst. WOENSDAG 21 MAART. TERNEUZEN Ltvxor-Theatei 8 uur: „De grote zwende laars". BREDA: Domeirikantoor, Ba ronielaan 69, openbare aanbe steding maken van harde vloeren in 7 bestaande land- bouwschuren in de Braak manpolder en Dijekmeester- poider. struiken en die zullen hem scha duw geven. Ik bevestig nog de paarden... Meer weet ik niet. Als ik wakker word, zie ik Ma ria over mij gebogen. Ze geeft mij te drinken. Het is nacht.. Dus heb ik zo lang geslapen? Ik spring overeind, en zie haar vreugde daarover. „Taipeke...?", vraag ik dade lijk. Zij wijst naar het dal. Jk snel er heen. Hij is iets beter, ziet mij aan en stamelt. „Dom Franco". „Taipeke! Amigo! Goede vriend". Het onderlijf ligt nog in het water, maar als ik eraan pak om hem op te tillen, glijden mijn han den weg. De benen zitten vol bloedzuigers. Ik sleep hem eruit. Zijn bovenlijf is werkelijk goed. Alleen de benen zijn verlamd. De prik moet door dc- broek, die toch rok was van de dikke stof van Maria's offermantel, maar heel li. ht geweest zijn en er meteen onder het rijden weer uitgerukt ziin door de stof zelf, anders was hij reeds lang dood geweest. Evenals het muildier, dat bijna onmiddellijk viel. Van de Aikas geen spoor meer. Ik draag, samen met Maria, Taipeke dc heuvel op. Ze zit ook rijn naam te stamelen: Taipeke! Met een lief accentje. Zij is vele molen bij hem geweest, zegt Tai peke zacht en heeft c'e bloedzui gers van zijn benen gewreven. Misschien hebben die /bloedzui gers echter toch goed werk ver richt, al zijn ze walgelijk. Ze na men hem veel slecht bloed ai. II heb een stille hoop, als Maria zijn benen weer gaat bewerken. Hij wijst haar terug. „Verder nu... Aikas, Aikas". (Wordt vervolgd) Maandag 20 maart GRAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg Consumptie-tarwe basis 17 pc', vocht volgens monster, naa: I kwaliteit en schotpercentagt vanaf 3333,30, franco fa briek. Maalgerst, volgens monster I ƒ22,50ƒ24,50; Kippegerst, vol-l gens monster, 2425,50; Ha I ver, volgens monster, 18,50- f ƒ21. Peulvruchten, franco Rotte dam. Groene erwten op monstt- 24f 26, prima kwaliteiten I(' ƒ30; Schokkers op monster I-" 26, prima kwaliteiten tot 30 Bruine bonen op monster, boe- renschoon, blank en goed drool tot 52,50. A ARDAP PK LBEUtS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm Eigenheimers 13,50f 15,5 Bintje 67,50. Voeraardappelen 12,50. Prijzen berekend per ICO kgcr op de handelsvoorwaarden vast- getseld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd T"" stuks vee, zijnde 1243 vette kocif en ossen en 745 varkens. De prijzen waren als volgt: Vette koeien f 2,603,30 varkens 1,92—1,98, alles I*r kg. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vorige week, handel F'- williger en aantrekkende pri)ze_ extra boven notering; Varken^ aanvoer iets korter, redely handel en prijzen als von° week, enkele prima's boven not ring, slachtzeugen ƒ1.65—/1 per kg.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2