Christenen hebben invloed in India. Spionageproces in Engeland De Toenkoe en Nieuw-Guinea Zuid-Afrika en het gemenebest Woensdag 15 maart 1961 Pagina 7 KENNEDY VRAAGT 600 MILJOEN DOLLAR VOOR LATIJNS- AMERIKA KENNEDY OVER VERBOD VAN KERNPROEVEN VEILIGHEIDS- MAATREGELEN IN ALGERIE Geen vermindering van liet kolenverbruik Arrestatie in Oostenrijkse moordzaak Nog steeds geen beslissing Minister Luns besprekingen te Londen NEDERLANDSE PRIESTERS UIT KIVOE Het proces Chmielewski BURGERLIJKE STAND Westduitse ambassade- secretaris in Havanna persona non grata LOOP DER BEVOLKING DE VRIJE ZEEUW ~x President Kennedy heeft hot Amerikaanse Congres verzocht ren bedrag van 600 miljoen dol lar toe te staan voor hulpver lening aan Latijns-Amcrika. De president verklaart dat het wenselijk is dat de Latijns-Ame rikaanse staten zelf een belang rijke rol spelen bij het beheer van het aangevraagde bedrag Hij stelt daarom voor dat 394 miljoen dollar zal worden be heerd door de bank voor inter- Amerikaanse ontwikkeling, ter wijl de I.C.A. het beheer zou moeten krijgen over honderd mil joen dollar. Dit laatste bedrag zou in hoofdzaak besteed moeten worden voor uitgaven op onder wijsgebied en voor openbaar wel zijn. Een bedrag van ten hoogste 6 miljoen dollar zou moeten wor den gebruikt voor versterking van de organisatie van Ameri kaanse staten. Van deze 600 miljoen dollar zullen 500 miljoen gebruikt wor den voor de uitvoering van Ken nedy's tienjarenplan. De overige 100 miljoen zijn bestemd voor de uitvoering van een al goedgekeurd program voor hulpverlening der slacht offers van de aardbevingen in Chili. President Kennedy heeft dins dag verklaard dat de V. S. vast besloten zijn al het mogelijke te I doen om te geraken tot een ge waarborgde overeenkomst over een verbod van kernwapenproe- I ven. Hij zei dit in een verklaring, uitgegeven nadat hij op het Witte Huis een onderhoud had gehad met Arthur Dean, die woensdag naar Genève vertrekt om de V. S. te vertegenwoordigen bij de besprekingen met Groot- Brittannië en de Sovjet-Unie over zulk een verbod. De onderhan- i delingen, die reeds twee-en-een- half jaar aan de gang zijn, wor den 21 maart hervat. De president zei dat de onder- I handelingen niet alleen zouden kunnen bijdragen tot het -tegen houden van een verspreiding dei- kernwapens maar ook belang- I rijke gevolgen zouden kunnen hebben voor de toekomst der be- I sprekingen over ontwapening en beperking der bewapening, dus voor de vrede en veiligheid van do wereld. Er is reeds veel voorbereidend werk voor een verdrag verricht, maar enjjlijven nog belangrijke kwesties? over. In de afgebogen weken hebben de V. S. de onaop- loste technische en politieke pro blemen grondig bestudeerd en de Amerikaanse delegatie zal als gevolg daarvan opnieuw aan de conferentietafel plaats nemen met voorstellen die de basis zou den kunnen vormen voor een verdrag dat voor alle partijen rechtvaardig is, aldus de presi dent. Hij sprak de hoop uit dat zo spoedig mogelijk „de eerste internationale overeenkomst over bewapeningscontróle in de eeuw van de kernenergie" kan wordeh gesloten. Na hernieuwde activiteit van Europese contra-terroristen zijn in Algiers en Oran de veilig heidsmaatregelen verscherpt. Tien personen zijn in verband met bomaanslagen maandag avond nog op de prefectuur van Algiers in hechtenis genomen. Dinsdag doorzocht de politie auto's van Europeanen op springstof. In Oran zijn de militaire pa trouilles geïntensiveerd. Franse extremisten hebben pamfletten uitgedeeld van de „tweede ma- quis", die volgens de onderteke ning door een zekere Marcel Petitjean wordt geleid. Deze -.tweede maquis" zou vorige week bij Sidi bel Abbes twee Al gerijnse opstandelingen hebben gedood en een hoeveelheid wa pens hebben buitgemaakt. Waarschijnlijk zullen de vei ligheidsmaatregelen vrijdag, wanneer de Ramadan de Mohammedaanse vastenperiode ten einde loopt, worden ver scherpt. Tussen tempels en pagodes rrijst hel kruis Een land met vele religies (van onze verslaggever) Nieuw-Delhi (P P) - India is een merkwaardig land, zeker voor ons, westerlingen. Het leeft op religie en dat is ook duidelijk waar neembaar, want overal in het land zien we vele tempels en pagodes De godsdienst, in welke vorm ook, leeft onder de Indiërs en dat drukt zijn stempel op het gehele land. We vinden er de meest uit eenlopende religies vertegenwoordigd. Vermoedelijk hebt u wel gehoord- van de methodisten, de babtisten, de adventisten, de an- glikanen-rMaar hebt u wel eens gehoord van de jains Men vindt die in India. Zij dragen doekjes voor de mond, uit vees dat zij een mugje zullen inslikken. Niet omdat dit vies zoo zijn, maar omdat zij volkomen geweldloos door het leven willen gaan. Zij zullen geen dier, hoe klein, hoe hinderlijk of hoe onbelangrijk ook, doden. Zij kunnen daarom ook geen boer worden, want zelfs bij het ploe gen bestaat de mogelijkheid dat zij een worm raken. Daarom hou den de jains zich hoofdzakelijk bezig met huisnijverheid en klein handel.' Bekende* bij ons-, zijn de sikhs, want hun na'am komt nogal eens voor in de kranten. Er zijn er ongeveer zes miljoen en zij zijn uitnemende sol daten, frfcerk in het leger vertegen woordigd en verder in alle beroepen over-geheel India verspreid, ook al woonl .hef grootste deel,in het noord westen van het land. Zij dragen een tulban,d .én. laten hun baard staan. Zij verwerpen het veelgodendom der hindoes,-geloven in één God en heb ben eigen heilige geschriften. Het be staan van kasten, die overigens reeds té - -=*? *3 F* ri.amakris.jna en parsi's. Warmee- U in India een prester ziet in een saffraangeel gewaad, dan is dat iemand die de ramakrisjna-be weging is toegedaan. Deze beweging predikt, de „harmoni0 der religies", cn probeer* alle godsdiensten met el kaar te verzoenen. Zij vereren Hama- harisjna. een heilige man uit de vorige eeuw een soort goddelijke profeet en zijn echtgenote, die in 1920 strief, wordt door hen beschouwd als „hei lige moeder". Trt hun ser moet wor den jezegd. dat zij bizonder hulp- wettelijk zijn opgeheven, hebben zij j vaardig zijn en ve-*1 goed doen steeds ontkend. I Voorts treffen we in India depaisi's. Kaarsen, bloemen, wierook en ernstig mediterende mensen be palen de sfeer in de hindoetem pel. Dit is 'n beeld, dat wij over heel India vinden. Zij zijn heel lang geleden uit Perzië gekomen en aanbidden nog steeds Zoroaster, de oude God der Perzen, Tot hun gemeenschap behoren vele succesrijke handelaren en zeer rijke ondernemers, zoals de familie Tata. Deze heeft zich niet slechts de roep verworven van rijkdom omdat zij een groot aantal bedrijven beheerst, maar zij is ook vermaard door haar sociale werkzaamheden en haar modelfa- brieken. India is de bakermat van het boed dhisme en dit heeft vele aanhangers gekend, doch nu niet meer in zo aan zienlijke mate. Deze godsdienst heeft zich meer naar het oosten verplaatst. De drie grootste. De drie grote godsdiensten in India zijn die van het hindoeïsme, het mo hammedanisme en het christerdom, hoe onwaarschijnlijk dit laatste ook mag klinken. Van de omstreeks 380 miljoen inwoners zijn er naar schat ting 320 miljoen hindoes. In hun tem pels vindt men de beelden van tien tallen goden en godinnen. In het zuiden des lands rijst boven zo'n tempel een soort platte piramide uit (de grootste tempels hebben er meer) die aan vier kanten bezet zijn met beelden. Er is altijd een vijver, waar de gelovigen zich baden of de handen wassen, alvorens de tempel te betre den. Meestal wordt één god'eid of godin als opperste macht erkend; en" de tempels zijn gewijd aan Sjiva, aan Visjnoe, aan Brama, of bijvoorbeeld aan de godin Minatsji. Sjiva wordt dikwijls voorgesteld als een godheid met vele armen. De geluksbrengende Ganesj heeft een olifantensnuit. Toch één enkele God. Er zijn vreemdegestalten bij al deze goden en godinnen. Maar wij spraken met een „pandit", een tempel be waarder en deze wijze man zei ons: „Al deze vele gestalten zijn verschij ningsvormen van één enkele God, waarvan niemand de vorm kan weer geven. In diepste wezen is het hin doeïsme geen veelgodsdienst, ook al lijkt het er misschien uiterlijk op, omdat wij weten dat het allen ver schijningsvormen van die ene God zijn." De golovigen bidden bij de beelden van hun voorkeur, laten er wierook branden en brengen er bloemen heen. De moslims - meer dan veertig mil joen - bezoeken trouw hun moskeeën, buigen zich voorover in de richting van Mekka, wanneer zij bidden op hun kleedjes. Er zijn prachtige mos keeën in het noorden van India, uit de tijd (vooral van de vijftiende tot de achttiende eeuw) dat hun koningen India binnendrongen met machtige legers en het land overheersten. Zij spreken vaak Oerdoe, de taal waarin ook hun kranten verschijnen, en die de officiële taal is van west- 1 akistan. De voornaamste spraak der Hindoes is het hindi, dat de nationale taal moet worden. Tot zolang blijft het Engels als eenheidstaal gehand haafd. Tien miljoen christenen. De tweede minderheid in India is die der christenen: tien miljoen men sen. Onder de protestanten (om streeks vijf miljoen) vinden we alle mogelijke richtingen. De vijf miljoen katholieken vormen een hechte orga nisatie, met 70 bisschoppen, van wie het grootste deel Indiërs. Plet aantal buitenlandse missionaris sen vermindert geleidelijk. De chris tenen zijn trouwe burgers van hun land. Hun geloof is hier reeds gepre dikt, zo zeggen zij, door de apostel Thomas, en nadien hebben zendelin gen uit het naburige oosten tal van gerr. v-nschappen gesticht. Toen een groep fanatieke hindoes (gelukkig zijn dit er weinigen) be weerden dat de christenen „een vreemd element" vormden in de Indische samenleving, heeft premier Nehroe persoonlijk ingegrepen en dat fel ontkend. Hij heeft er op gewe zen, dat het christendom behoort tot de oudste religies van India. Natuurlijk zijn 'de voorouders van velen hunner pas later bekeerd door Portugezen en Engelsen. De Portu gese missionarissen gaven bij de doop aan de Indiërs ook Portugese namen die hun nakomelingen nu nog dragen. Maar deze christenen zijn authen tiek „Aziaten", en gevoelen zich ook als zodanig. Grote invloed. Wij constateerden persoonlijk welk een grote invloed deze tien miljoen christenen in India hebben. Zij heb ben steeds grote aandacht geschonken aan het onderwijs, met als gevolg dat men onder hen bijna geen analfa beten aantreft. Uiteraard werkt dit in een land waar nog zovelen niet kunnen lezen of schrijven, bizonder gunstig uit, want voor belangrijke posten kiest men lieden die minstens kunnen lezen en schrijven en liefst nog ergens in gestudeerd hebben. Hieruit is te verklaren dat juist zo veel christenen posities op niveau bekleden. India is daar zeker niet slecht mee af. De Indiase christenen vormen een progressief element, zij bevorderen sociale verbeteringen, hygiëne en medische zorg. Wat dat aangaat hebben missie en zending voortreffelijk werk gedaan. Zij heb ben ook de positie van de vrouw in India aanmerkelijk verbeterd. De In diase kerken worden steeds meer zelfstandig en zetten goede tradities voort. India is geen hindoe-staat. Zijn grondwet heeft geen réligiëüze basis, i De wet beschermt alle godsdiensten. In de partijen vindt men ook alle richtingen vertegenwoordigd, even als in parlement en regering. Op de hoogste posten treft men ook chris tenen aan. Zij vormen weliswaar slechts een klein deel van de totale bevolking, maar hun invloed vooral op het gebied van de opvoeding is bizonder groot, groter dan men uit hun aantal zou afleiden. Niettemin overweegt in dit wonder lijk mozaiek van het Indiase geeste lijke leven natuurlijk het hindoe patroon. (Nadruk verboden) In West-Europa nemen nog steeds de kolen en niet de olie de voornaamste plaats in bij de conventionele brandstoffen. Het aandeel van de kolen in de totale voorziening met energie- grondstoffen vertoont een daling, maar van een vermindering van het kolenverbruik is vrijwel geen sprake. Aldus de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer naar aanleiding van de begrotingen van de staatsmijnen cn 't staats- gasbedrijf. I>e minister van Economische Zaken is bereid om jaarlijks ge gevens te verstrekken over wijzi gingen in de energiebalans. Over het energieverbruik in Nederland verschaft de minister een aantal vergelijkende cijfers. In I960 was het aandeel in het totale verbruik van vaste brand stoffen 56 (in 1958 64,4 AI, van vloeibare brandstoffen 42,2 procent rin 1958: 34,4 en van aardgas 1,1 t0.8 De minister verwacht bij een bevredigende marktsituatie,' in de loop van dit jaar een lichte daling van de kolenvoorraden. In Londen is maandag het grootste spionageproces sinds vele jaren begonnen, en wei te gen een vijftal beklaagden die ervan beschuldigd worden ge heimen van de Britse marine te hebben uitgeleverd aan de Sow- jet-Un:e. De beklaagden zijn de 55-ja- rige Harry Houghton en zijn 46- jarige verloofde Elizabeth Gee, die werkzaam waren bij de eta blissementen voor gehqime on derwaterwapens van de Britse marine in Portland: de' 37-jarige Londense zakenman Gordon Lonsdale, die over een Cana dees paspoort beschikte doch volgens de opênbare aanklager Russisch onderdaan zou zijn en die de geheimen van Houghton en Elizabeth Gee zou hebben gekocht; en tenslotte de 50-ja- rige boekhandelaar Peter Kro ger en zijn 47-jarige vrouw He len, die voor de radiografische overbrenging van het gekochte materiaal naar Rusland zouden hebben gezorgd. Het vijftal werd op 7' januari jongstleden gearresteerd. De eerste zittingsdag was ge wijd aan de openingsrede van de openbare aanklager, sir Re ginald ManninghamBulier die ter staving van de aanklacht een uitvoerige omschrijving gaf van in beslag genomen materiaal en Charles Houghton, een van de vijf verdachten in het spionage proces dat momenteel in Londen wordt gevoerd, heeft aangeboden in ruil voor zijn invrijheidstelling de namen van Russische en Pool se diplomaten te noemen met wie hij contact heeft gehad. Scotland Yard is niet op dit aanbod ingegaan, aldus heeft in specteur George Smith, die door de Old Bailey als getuige werd gehoord, meegedeeld. Houghton, vóór zijn arrestatie ambtenaar bij de admiraliteit, was eveneens bereid bezwarende verklaringen voor zijn medever dachten af te leggen. Toen hij echter eenmaal in de gevangenis zat besloot hij absoluut .niets meer te zeggen De V/censc politie heeft een 19-jarige man aangehouden, die heeft bekend de moord te heb ben gepleegd op de 46-jarige Paul Hahnen, wiens lijk drie da gen geleden in de kofferruimte van de auto van het slachtoffer werd gevonden. De moordenaar heeft bekend van Hahnen een lift te hebben gekregen en deze tijdens de rit net een revolver te hebben ge dreigd en vervolgens doodge schoten. Hij verstopte het lijk in de bagageruimte en reed nog drie dagen lang met de wagen in de Oostenrijkse hoofdstad rond. Twee weken geleden reed hij de auto naar Kitzbühel, waar hij hem achterliet; De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. heeft dinsdag te Lon den tijdens het noenmaal be sprekingen gevoerd met zijn Britse ambtgenoot, lord Home. In diplomatieke kringen zei men aan te nemen dat de twee ministers hebben gesproken over het vraagstuk Nieuw-Guinea en de verhouding tussen Nederland en Indonesië. Lord Home bood de Nederlandse minister een lunch aan. Behalve de ministers waren de Nederlandse ambassadeur, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten en twee hoge amb tenaren van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken aan wezig. Zes priesters, onder wie drie Nederlanders, en drie Belgische nonnen, zijn met een vliegtuig van de Verenigde Naties uit de Kongolese provincie Kivoe in Leopoldstad aangekomen. Zij hadden op medische gronden toe stemming gekregen te vertrek ken. Een van de priesters had een hoofdwond. De groep omvatte be halve Nederlanders een Frans man en een Belg. De nonnen vertelden korte tijd opgesloten te .zijn geweest. De Europeanen iii Kivoe leven in voortdurende vrees voor Kongo lese soldaten te worden aangeval len, zo zeiden de priesters. Een woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft meegedeeld, 1 dat een Amerikaans meisje vier maal is aangerand. Maleise V.N.- troepen hebben haar van de post in het binnenland waar zij werkte geëvacueerd. Een woordvoerder van het Bel gische ministerie van Buitenland se Zaken heeft verklaard, dat zijn regering de Verenigde Naties meermalen heeft verzocht de Bel gische burgers in Kivoe te be schermen. Hij noemde echter be richten dat de regering de Belgi sche onderdanen in bepaalde pro vincies heeft aangeraden te eva cueren, onjuist. In het proces tegen de vroege re „Lagerführer van het concen tratiekamp Gusen, Karl Chmie lewski, is maandag het optreden van de kamparts. S.S. Ober- sturmführer Kiesewetter ter sprake gekomen. Een vroegere gevangene, Vik tor Opressnig, getuigde da Kie sewetter 20 april 1942 zijn dienst met de volgende woorden begon: Vandaag zal ik ter gelegenheid van <je verjaardag vart de Führer een bloedoffer brengen". Dit „bloedoffer" bestond uit meer dan honderd gevangen, die met injecties werden gedood. Opressnig vertelde dat bij bet desinfecteren van een barak die een waar broeinest van vlooien vormde 136 Russische gevange nen werden „mee vergast", on der wie een jongen van 10 jaar. „De man die het gas heeft ge leverd en voor het vergassen verantwoordelijk was, Anton Slupetzky uit Linz, loopt nu nog vrij rond". De Oostenrijkse auto riteiten hebben een maal een vervolging ingesteld tegen Slu petzky, maar deze ingetrokken omdat een getuige a charge on vindbaar was. Thans zijn deze bezwarende getuigenissen wel voorhanden. Premier MacMillan heeft gis termiddag een tweede poging gedaan om een republikeins Zuid-Afrika binnen het Britse gemenebest ts houden. Hij dien de een gewijzigd ontwerp in voor een daartoe strekkende ver klaring. Volgens dit ontwerp zou enerzijds de Unie als lid van het gemenebest worden gehand haafd, terwijl anderzijds mel ding wordt gemaakt van de af schuw, die vele gemenebestlei ders over de Zuidafrikaanse ras senpolitiek. van. geheime ontmoetingen tus sen de vijf beklaagden. MACMILLAN NAAR INDONESIË? Van gezaghebbende Indonesi sche zijde to Londen is dinsdag avond vernomen dat (ié Indone sische regering de Britse minis ter-president, Macmillan, waar schijnlijk zal uitnodigen een be zoek aan Indonesië te brengen tijdens Macmillans reis door het Verre Oosten in de herfst van dit jaar. De minister-president van de Maleise federatie, toenkoe Abdoei Rahman, heeft zich bereid ver klaard andermaal een poging te doen om een oplossing te zoeken voor het Nederlands-Indonesische geschil over Westelijk Nieuw- Guinea, aldus is dinsdagavond laat van bevoegde Nederlandse zijde in Londen vernomen. De toenkoe, die de gemenebest- conferentie dinsdagavond heeft verlaten om met de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr J. M. A. H. Luns, te spreken, heeft laatstgenoemde beloofd de mogelijkheden van een nieuw ini tiatief in deze kwestie te bestu deren. Minister Luns heeft dinsdag be halve met toenkoe Abdoei Rah man. ook gesproken met do Brit se minister van Buitenlandse Za ken, lord Home, en de Australi sche minister-president, Robert Menzies.. Nader wordt vernomen, heeft minister Luns de toenkoe ge vraagd of hij denkbeelden had over de beste manier om tot ver mindering van de spanning tus sen Nederland en Indonesië te komen. Van welingelichte zijde werd vernomen, dat er in de toe komst waarschijnlijk nieuwe con tacten zullen zijn tussen de toen koe en de Nederlandse regering. Zowel minister Luns als de toen koe heeft gezegd het zeer te wen sen dat er een vreedzame oplos sing voor de kwestie wordt ge vonden. Minister Luns heeft, zo werd gezegd, bij zijn onderhoud met de Maleise premier, de indruk ge kregen, dat het vraagstuk Nieuw- Guinea informeel een onderwerp van gesprek zou kunnen worden op de gemenebestconferentie. Minister Luns heeft bovendien dinsdagochtend het ontbijt ge bruikt met de premier van Ca nada, Diefenbaker. Aangenomen wordt dat dit onderhoud over NAVO-aangelegenheden ging. Minister Luns sprak met lord Home over de gevolgen van het Indische besluit een einde te ma ken aan de behartiging van de Nederlandse belangen in Indone sië' door Groot-Brittannië, aldus werd vernomen. Naar verluidde, is het Britse standpunt in deze kwestie, dat Groot-Brittannië wei nig anders kan doen dan zich bij het besluit neerleggen. Van Indiase zijde in Londen is vernomen, dat minister Luns ook de aandacht van premier Nehroe op de kwestie Nieuw-Guinea ge vestigd heeft. In Nederlandse diplomatieke kringen in Londen werd gezegd, dat minister Luns „zeer tevre den" is over de resultaten van zijn stappen bij de deelnemers aan de gemenebestconferentie. Hij heeft de indruk gekregen, dat zij „het positieve optreden" van de Nederlandse regering waarderen en dat zij de houding van Indonesië geenszins goed keuren. De gesprekken met toenkoe Ab doei Rahman en de Engelse mi nister van Buitenlandse Zaken, lord Home, zullen worden ge volgd door contacten via de nor male diplomatieke kanalen. Minister Luns keert heden per vliegtuig naar Schiphol terug. Op de ochtendbijeenkomst van de conferentie in Londen was men van gedachten gewisseld over een eerste voorstel van MacMillan. Premier Verwoerd maakte bezwaren tegen deze versie. Met klem betoogde hij, dat het blijven van de Unie bin nen het gemenebest niet afhan kelijk mag worden gesteld van bepaalde voorwaarden. De conferentie ging dinsdag avond echter tot heden uiteen zonder dat men tot een besluit over het Zuidafrikaanse lidmaat schap was gekomen. Aartsbisschop Makarios, presi dent van Cyprus, wiens land pas als dertiende lid tot het gemene best is toegelaten, verklaarde dinsdag bij aankomst in Londen dat een politiek van rassendiscri minatie „afstotend en te veroor delen" is, maar hij wilde zich nog niet uitlaten over de vraag, of Zuid-Afrika in het gemenebest moet blijven. VOGELWAARDE. Gehuwd. 7 febr. Emilius Pe trus van Daele (van Koewacht), 30 j. en Maria Louisa de Bakker, 26 j. 20 febr. Julius Aloijsius Theophilus Leenknegt, 25 j. en Eiza Maria Eeman, 24 j. Geboren. 7 febr. Edward Fran- ciscus Geebre Michael, z. van Gerarlus Janssen en Emma Th. van Acker. 14 febr. Patrick Ho- noré, z. van Frans Lauwercijs en Leonia R. de Meester. 22 febr. Maria Mathilda, d. van Johannes A. M. Dobbelaar en Rosa J. Man- naert. Overleden. 16 febr. Petrus Dignus Andreas Vereecken, 87 j., weduwn. van Leonie C. Steijaert. 17 febr. Gerulphus Strobbe, 86 weduwn. van Jozina Bogaart. Cuba heeft dinsdag de tweede secretaris van de Westduitse ambassade in Havanna, Eber- hard Baumann, tot,persona non grata verklaard en hem acht-en- veertig uur de tijd gegeven om te vertrekken. Hij wordt ervan beschuldigd het zegel van een huis, dat door het ministerie voor onroerende zaken was ver zegeld op grond van de wet in zake de confiscatie van eigen dommen van contra-revolutionai ren, te hebben verbroken. Volgens het Cubaanse minis terie van Buitenlandse Zaken had Baumann gezegd het huis te hebben gehuurd. VOGELWAARDE. Gevestigd: Robert P. J. Faes, van IJzendijke; Gerda G. Faes Gielieit, van Biervliet; Lidwina A. M. Hamelinck, van Ouden- bosch; Bea M. A. M. van Over- meerenWijnacker, van Koe wacht; Angeline C. van der Vee ken, van Dordrecht; Leo Stroo- band, van Australië; Alexander A. van der Veeken, van Ouden bosch; Josephus F. van Sikke lerus, van Westdorpe. Vertrokken: Maria R. J. Gel derlandMannaert naar Sas van Gent; Maria L. van Daele—de Bakker, naar Aardenburg; Rosa J. van EsbroeekWentzler, naar ITontenisse; Maria L. Bouchaut du Bois, naar HeinkenszandLeo- nardus Martens en gezin, naar Heinkenszand. Verwacht wordt, dat Macmillan in de herfst de Maleise Federatie, Hongkong eh Japan zal bezoe ken. L

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 15