besloten Minister Luns zondagmiddag naar Londen vertrokken Recessie in Groot-Brittannië Kritiek op Amerikaanse viootpolitiek Luchtreis kwam te iaat voor IJslandse meisje Weeroverzicht r.ongolese conferentie te Tananarive I Frankering bij abonnement: Terneuzen I Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per I maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 et. MAANDAG 13 MAART 1961 17e Jaargang Nr 5239 I Rice Arnerik. ambassadeur in Nederland. Samenzwering tegen het leven van president Nasser Franse diplomaat moet Polen verlaten VENEZOLAANS VLIEGTUIG VERONGELUKT Felle brand in Brits-Guijana MOGELIJKE VERSTERKING VAN V. N.-LEGER IN KONGO VONNISSEN IN GHANA ONRUST IN PERZIK. Mijnongeluk in Zuid-Slavië Belangrijke besprekingen op het programma VEROORDELING IN CUBA Amsterdammer bij auto-ongeluk in België omgekomen. DE WERKLOOSHEID IN DE VERENIGDE STATEN HOOGWATER WEERBERICHT Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactieadres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 I Gironummer 38150 •it. t. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties géén handels advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De ronde-tafelconferentie van Kongolese leiders in de hoofdstad van Madagaskar, Tananarive, is zondagavond besloten. De laatste vergadering heeft acht uur ge- I duurd. I De Kongolese conferentie heeft de Verenigde Naties verzocht om schrapping van de resolutie, die [de Veiligheidsraad 21 febr. t.a.v. [Kongo heeft aanvaard. President Kennedy heeft zon- <ag John S. Rice benoemd tot \merikaans ambassadeur in Ne- Cerland. Autoriteiten in de provincie Syrië van de Verenigde Arabi sche Republiek hebben een sa- I menzwering tegen het leven van de president van de V. A. R., L Nasser, ontdekt. Deze autoriteiten hebben zon dag de pers meegedeeld dat drie Bedoeiënen opdracht hadden ge- I kregen Nasser te doden tijdens een bezoek dat de president aan Soeëida in het Druzengebied zal Mengen. Volgens de drie arrestanten hebben zij granaten en geld voor de aanslag gekregen van een ka pitein \-an de Jordaanse geheime dienst, Abdel Kerim. De mannen is beloofd dat zij duizend dinaren zouden krijgen en de rang van sergeant in het Jordaanse leger. Bén van de arrestanten is vrij gelaten omdat hij zodra hij op Syrisch gebied was, de autoritei ten op de hoogte heeft gesteld. De twee anderen zullen worden belecht. De Franse militaire attaché in Warschau, kol. Amedée Mauer, is door de Poolse overheid verzocht het land vóór Woensdag te ver laten. Naar van diplomatieke zijde in Warschau wordt vernomen, heeft Polen de stap genomen omdat F rankrijk onlangs een Poolse militaire attaché ongewenst heeft verklaard. 0 Een vliegtuig van de Vénezo- laanse luchtvaartmaatschappij is donderdag op een lijnvlucht van San Antonio naar Maique- tia tegen een berg van driedui zend meter gevlogen. De twaalf inzittenden kwamen allen om het leven. Toen het ongeluk zich voordeed was het zicht slecht. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een brand, waarvan de oorzaak tof- nu toe onbekend is. de pakhuizen van de regering van Brits-Guyana volkomen ver woest. Ook de erin opgeslagen goederen, met een geschatte waarde van bijna vijf miljoen gulden, gingen verloren. Deze goederen bestonden voorname- uit auto's, tabak en alcoholische dranken, in Brits-Guyana inge voerd uit de Verenigde Staten, Canada. Duitsland en Italië. De minister van Justitie van de regeringLeopoldstad en woord voerder van de conferentie, Mar cel Lihau, heeft een communiqué voorgelezen. Daarin wordt o.m. gezegd, dat „de Kongolese autoriteiten" drie resoluties hebben aangenomen, één met betrekking tot de bui tenlandse politiek en de betrek kingen tussen de Kongolese sta ten een tweede betreffende het handhaven van de orde en de der de over de betrekkingen met de Verenigde Naties. Deze laatste resolutie zal van daag vóór het vertrek van de af gevaardigden getekend worden. In het telegram aan de voor zitter van de algemene vergade ring en aan de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties heet het, dat genoemde resolutie van de Veiligheidsraad geen zin meer heeft omdat de eenheid tussen de autoriteiten van Kongo hersteld is. De Kongolese autoriteiten, al dus het communiqué, hebben voorts besloten dat binnenkort een conferentie van staatshoof den zal worden gehouden, vóór de ronde-tafelconferentie te Eli- sabethstad. Deze twee conferen ties hebben ten doel, maatregelen uit te werken voor de uitvoering van de besluiten die op de confe rentie van Tananarive zijn geno men. Wat de betrekkingen tussen de Kongolese staten en de buiten landse politiek aangaat, heeft de conferentie van Tannanarive be sloten dat het vroegere Belgisch Kongo een bond van staten zal zijn, die op het internationale vlak door een president van de statenbond vertegenwoordigd zal zijn. Joseph Kasavoeboe is tot president van de statenbond uit geroepen. Een raad van staten, bestaande uit de president van de staten bond en de presidenten van de leden-staten. zal de algemene binnenlandse en internationale Zes Afrikaanse en Aziatische landen, waarvan vier tot dusver nog geen troepen voor het leger van de V. N. in Kongo ter be schikking hebben gesteld, zijn van plan contingenten beschik baar te stellen, aldus is vrijdag avond in kringen van de V. N. te New York te kennen gege ven. Wanneer de plannen ver wezenlijkt worden zal het V. N.- ltger met in totaal 4.000 man versterkt worden. Met het door India reeds toe gezegde contingent van 5.000 man zou de sterkte van de V.N.- strijdmacht ongeveer 24.000 wor den. In Accra, de hoofdstad van Ghana, is één soldaat ter dood veroordeeld, twee tot levenslang en één tot tien jaar wegens hun aandeel in de muiterij in een sectie van het Ghanese bataljon dat toen in de Kongolese pro vincie Kasai dienst deed onder het opperbevel van de V. N. De bataljonscommandant, luite nant-kolonel Hansen, werd daarbij ernstig gewond. Het gehele bataljon is inmid dels naar Ghana teruggehaald er ontbonden. Bij politieke relletjes in Boroe- jen op ruim 300 km ten zuiden van Teheran zouden in de afge lopen dagen acht mensen om het leven zijn gekomen. Opstandige elementen zouden de plaatselijke regeringsverte genwoordiger gedwongen hebben de wijk te nemen. politiek van de statenbond uit maken, terwijl een uitvoerend lichaam, belast zal zijn met de uitvoering van de besluiten van de raad van staten. De taak van de huidige centra le Kongolese regering zal ten einde zijn zodra het uitvoerend orgaan voor coördinatie tussen de staten genaamd, in het leven geroepen zal zijn. De militaire overeenkomst die de regring van Leopoldstad, Ka- tanga en Zuid-Kassai vorige maand in Elisabethstad hebben gesloten blijft van kracht. De on dertekenaars zullen aangrenzen de staten „eerbiedigen" en zich onthouden van „gewapende in terventie" tenzij om dringende militaire redenen. Technische en financiële bij stand via de Verenigde Naties blijft welkom, vooropgesteld dat deze geen inbreuk maakt op de soevereiniteit van Kongo. Naar verluidt zal de conferen tie van Kongolese staatshoofden worden gehouden in Bakwanga, de hoofdstad van de „Mijnstaat" Zuid-Kassai. (Adv.) een modern kapsel wil zeggen., in de eerste plaats, gezond haar en goed verzorgd, hier zorgen wij met een pijnlijke nauwgezetheid voor. Dertien mijnwerkers zijn za terdagmorgen vroeg om het le ven gekomen tengevolge van een gasontploffing in een kolenmijn te Zagorje bij de Zuidslavische stad Ljubljana. Toen het ongeluk gebeurde, werkten er 200 man in de mijn. Op de dertien na konden zij allen gered worden. Met het lijntoestel van de B. E. A. is de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. Luns, zondagmiddag van Schip hol naar Londen vertrokken. Vóór zijn vertrek heerste op Schiphol enige consternatie, aan gezien hij zijn tas met al zijn pa pieren, inclusief zijn pas, thuis had laten staan. Pas op weg naar de vlieghaven bemerkte hij zijn vergissing. Terstond belde dé chauffeur Den Haag op en ijlings werd de tas door een andere auto ge haald. Het duurde echter tot het allerlaatste moment voor deze op het vliegveld arriveerde. Het vliegtuig stond reeds met alle passagiers en ook minister Luns aan boord gereed om te vertrek ken, toen een passage-employé Gaat Groot-Brittannië een nieuwe recessie tegemoet? Dat is de vraag die vele economen in binnen- en buitenland op het ogenblik bezighoudt. De aanvang van het jaar I960 stond nog in het teken van een haussestemming. In de loop van dat jaar werden echter door de overheid reeds maatregelen tegen overspanning van de economie genomen, n.l. door een geiwijzigd* open-marktpolitiek en later door gedwongen stortingen van de banken bij de Centrale Bank, Ook de beperking op de koop op afbetaling werd weer inge voerd. In juni werd het disconto opgevoerd, maar in het najaar vonden weer enkele verlagingen plaats. Do publikatie van een artikel van een jonge Amerikaanse ma rine-officier, waarin kritiek werd geoefend op de Amerikaanse viootpolitiek, heeft geleid tot de vervanging van het hoofd van de veiligheidsdienst der marine- voorlichtingsdienst, zo is vrijdag van welingelichte zijde te Wa shington vernomen. De luitenant ter zee eerste klasse Marc Avnheiter had be toogd, dat de marine-autoritei ten te veel aandacht hadden be steed aan de marineluchtvaart dienst en het duikbootwapen, hetgeen ten koste was gegaan van de verdediging tegen duik boten. Volgens hem is de Ameri kaanse vloot torpedobootjagers niet geschikt voor de jacht op kei nduikboten. Hij vroeg zich af, of de torpedobootjagers wel in staat zouden zijn om aan Sow- jet-duikboten het hoofd te bie den. Het artikel zou niet het ge volg zijn van het uitlekken van militaire geheimen. Het bevat kritiek op de begiotingspolitiek van de marine, die niet had mo gen worden gepubliceerd. De man die als hoofd van de veiligheidsdienst bij de afdeling voorlichting de publikatie had moeten verhinderen, kapitein luitenant ter zee John James, is vervangen door kapitein-luite nant ter zee Merle Mac Bain. De handelsbalans bleef echter toenemende invoeroverschotten vertonen. Het afgelopen jaar eindigde met sombere klanken, o.a. door het ongunstige export- peloop en de toeneming van de werkloosheid in verschillende be drijfstakken. De huidige stagna tie in de Britse volkshuishouding steekt wel erg ongunstig af bij de expanderende economie van de Westeuropese landen. Alle toe naderingspogingen ten spijt zal bij een opnieuw achterblijven van Groot-Erittannië de toch al pro blematische onderlinge verhou ding nog gecompliceerder wor den. De Britse regering ziet zich thans voor de moeilijke taak ge steld de dreigende inflatie af te wenclen. Daarnaast zal het schrik barend gestegen tekort op de handelsbalans tot verantwoorde proporties moeten worden terug gebracht. PRODUCTIE EN EXPORT DAALDEN. De beperking van de binnen landse vraag heeft tot dusverre niet geleid tot een verruiming van de buitenlandse afzet. De export naar de Ver. Staten daal de in het vierde kwartaal van i960 met 10 7<terwijl de import uit dit land met liefst 52 toe nam. Ten aanzien van Wést- Europa onderging de uitvoer een uitbreiding met 11 7< en de im port met 20 7c. Overzien we liet gehele jaar 1960, dan blijkt dat de Britse uitvoer na juli steeds meer is ge daald, terwijl de invoer bijna ge lijk bleek. Ook in de eerste twee maanden van 1961 is de invoer verhoudingsgewijs sneller toege nomen dan de uitvoer. In augus tus gaf de betalingsbalans nog een overschot van pl.m. 35 mil joen pond te zien, het derde kwartaal wees echter een tekort aan van 101 miljoen! Teleurstellend is de daling van de industriële voortbrenging, ook in de seizoenbedrijven. Met deze ontwikkeling correspondeert de recente stijging van het aantal werklozen, welke groter is ge weest dan in de laatste jaren het geval was. Wel loopt de situatie in de verschillende bedrijfstakken sterk uiteen. NAAR HERSTEL In de kapitaalgoederenindustrie duurt de bedrijvigheid onvermin- uerd voort, maar in de consump tiegoederenindustrie neemt de recessie reeds ernstige vormen aan. Nu reeds werken bijna 45 procent van de bedrijven bene den capaciteit. Aangenomen wordt, dat deze produktieda- ling zich de komende maanden nog zal voortduren, maar dat daarna een licht herstel niet uit gesloten moet worden geacht. In de Economie Review is zelfs de verwachting geopp erd, dat de in dustriële voortbrenging geduren de 't hele jaar 1961 ongeveer -1 'v groter zal zijn dan in 1960, toen 'en opzichte van 1959 een gemid delde uitbreiding van 6 werd gerealiseerd. Duidelijk is echter, dat een dergelijke produkliestij- ging nog ten enenmale onvol doende is om Groot-Brittannië economisch steviger in het zadel te krijgen. De maatregelen tot kredietbe perking hebben tót dusver weinig succes gehad, gezien de vermin derde uitvoer. Op alle mogelijke manieren wordt ,nu getracht de Britse export op te voeren. Han delsmissies bezoeken verschillen de Westeuropese landen om de exportkansen voor Britse pro- dukten vast te stellen. Ook de exportfinanciering heelt de grootst mogelijke aandacht. On der meer wordt een uitbreiding van de garantietermijn vooi ex portkredieten op investerings goederen tot maximaal tien jaar thans overwogen. LOONSVERHOGING VER GROOT INFLATIEKANSEN De Britse produkten onderviu- den op de wereldmarkt naturlijk een sterke concurrentie. Onder die omstandigheden in handha ving van de prijsstabiliteit voor Groot-Brittannië thans meer dan ooit geboden. Helaas staat hel prijspeil in Groot-Brittannië aan een groot gevaar bloot. Dit ge vaar komt van de zijde van de loonvorming. Bijna 6 miljoen werknemers hebben in de tweede helft van 1950 een loonsverhoging van ge middeld 5 "c gehad, ter wijl voor pl.m. 4 miljoen werknemers de onderhandelingen nog gaande zijn of binnenkort worden ge opend. Het is zonneklaar, dat deze stijgingen, die over het al gemeen groter zijn dan die der arceidsproduktiviteil, een toene mende druk op het prijspeil zul len uitoefenen en daardoor de inflatiedreiging.hebben versterkt De index van levensonderhoud die in de eerste helft van 198C vrijwel constant gebleven was heeft zich sinds augustus j.l. reeds weer in opwaartse richting bewogen. Een revolutionair militair tri bunaal heeft zaterdagochtend vroeg in het fort Cabana in Ha vanna majoor William Morgan, een Amerikaan van afkomst, en een Cubaanse officier, Jesus Ca- reras, ter dood veroordeeld vje- gens deelneming aan verzet te gen het regime van Castro in het bergachtige gebied Escam- bray. De majoor, die verklaarde on schuldig te zijn en bij veroorde ling „met opgeheven hoofd" zijn terechtstelling tegemoet te gaan opdat de contra-revolutie zijn geval niet zou kunnen uitbuiten, leidde in 1958 „het tweede front" van de revolutionairen in hun strijd tegen het bewind van Ba- jtista. Hij zou afstand hebben gedaan van zijn Amerikaanse staatsburgerschap toen hij zich bij de strijdkrachten van Fidel Castro aansloot. De Cubaanse regering beloonde hem later met een boerderij maar in oktober j.l. werd hij gearresteerd. Acht mede-beklaagden werden tot dertig jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het verbaast niemand, dat on der de huidige omstandigheden steeds meer Britten de noodzaak van een regeling met de Europe se Economische Gemeenschap gaan inzien, In industriële krin gen is men van mening, dat de Britse zware industrie als geheel de concurrentie met die van de E. E. G. niet zou behoeven te vre zen, indien Groot-Erittannië tot de E. E. G. zou toetreden. Maai in het Britse kabinet vindt men nog talrijke tegenstanders van een ruimere Europese regeling. Met name Butler, de invloedrijke minister van Binnenlandse Za kken, heeft zijn atkeer voor de Ge meensehappeiijke Markt nimmei onder stoelen of banken gesto ken. Niettemin nemen de voor standers nog een krachtige posi tie in en een regeling in 1961 in de vorm van een tolunie (door West-Duitsland bepleitmoet geenszins uitgesloten worden ge acht. in straffe sprint de goedgevulde actetas naar de machine bracht. Op de trap nam een hem tege moetkomende dankbare minister zijn eigendom van hem over. De bewindsman bevestigde vóór zijn vertrek, dat hij in Lon den belangrijke besprekingen hoopt te voeren. Vandaag ge bruikt hij de lunch met de groot zegelbewaarder Edward Heath wisselen met de Australische pre mier Menzies. De laatste heeft hij twee we ken geleden reeds in Genève ont moet, waar de beide staatslieden afspraken, dat de Australische premier de kwestie-Nw-Guinea tijdens de gemenebestconferentie te berde zou brengen. Dit heeft hij intussen inderdaad gedaan. „Gezien de staatslieden, die ik zal spreken, is het duidelijk", al dus de minister, „welke onder werpen ter sprake zullen komen. Dat is uiteraard met Nehroe, Ab- doel Rachman en met de Britse staatslieden o.a. de laatste stap van Indonesië, dat thans de laat ste diplomatieke betrekkingen met ons heeft verbroken. Deze stap van Soekarno is een volko- tweede man van het Britse de- men onbekende en onbegrijpelijke partement van Buitenlandse Za- maatregel. Zelfs in tijd van oor ken, die in feite minister voor de I log onderhouden de landen toch Europese aangelegenheden is. Met hem zal hij de Britse verhou ding tot de Euromarkt, de Euro pese integratie, de plannen van De Gaulle en de problemen van de Zes en de Zeven landen van Europa doornemen. Dezelfde punten hoopt hij dins dag tijdens een lunch te bespre ken met zijn Britse ambtgenoot, lord Home. Daarbij zal de Neder landse ambassadeur in Londen, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten, aanwezig zijn. Maandagavond krijgt de minis ter op een receptie van de lord mayor van Londen de gelegen heid vrijwel alle premiers van 't Britse gemenebest, die immers thans in Londen bijeen zijn, te ontmoeten, maar hij verwacht niet, dat hij op deze ontvangst veel gelegenheid zal hebben poli tieke problemen diepgaand te bespreken. Dinsdagochtend zal hij de mi- nister-president van Canada, Die- fenbaker, ontmoeten, met wie hij Nato-kwesties zal bespreken, o.a. of de Nato een vierde atoom macht moet worden. Dinsdagmiddag staat een be spreking met Abdoel Rachman, de premier van Malakka, op zijn programma. Naar bekend heeft aeze gepoogd te bemiddelen in de kwestie-Nieuw-Guinea. Dezelfde dag zal onze minister tevens premier Nehroe van India ontmoeten en mogelijk krijgt hij nog gelegenheid van gedachten te Zaterdag is een IJslandse dat de dokter de gezagvoerder moeder in haar woning te Reyk javik teruggekeerd na de treu rigste reis, die ze in haar leven ooit gemaakt heeft. Haar 11-ja- rig dochtertje, Jona Arnorsdot- tir, is ondanks alle moeite die ge daan is om haar te redden vrij dag in een ambulance, waarin zij van Schiphol ijlings naar het Wilhelmina Gasthuis in Amster dam werd vervoerd, overleden. De kleine Jona was zeer ernstig ziek. Zij kon alleen nog door 'n snelle hersenoperatie worden ge red, die op IJsland zelf niet kon worden uitgevoerd. Na telefo nisch overleg met een Deense chirurg werd besloten, dat ze ter stond naar Kopenhagen zou wor den vervoerd. Er was geen regelrechte ver binding en daarom werd Jona op een brancard in het lijntoestel van de IJslandse luchtvaartmaat schappij Loftleidir naar Londen gelegd. Van daar uit zou zij met een ander vliegtuig de reis voort zetten. Toen de machine, een DC-6b, echter vrijdagochtend boven Lon den arriveerde hing daar zó'n mist, dat het toestel onmogelijk kon landen. De gezagvoerder be sloot tenslotte, dat hij naar Schiphol zou uitwijken. Radio-telefonisch werd aan de firma Aerotrans, die op de Am sterdamse luchthaven alle toe stellen van de Loftleidir afhan delt opgedragen ervoor te zor gen, dat Jona snel naar Kopen hagen zou kunnen doorreizen. Intussen werd het meisje in het vliegtuig zo goed mogelijk verzorgd door haar moeder en de IJslandse arts Björn Julia vs- son, die haar samen vergezelden. Ze lag in een afgesloten ruimte voorin het toestel. Dertig andere passagiers leefden geheel met mevr. Arnorsdottir mee. Tot overmaat van ramp ver ergerde onderweg van Londen naar Schiphol de toestand van Jona, die buiten bewustzijn raak te en bijna niet meer kon adem halen. De stewardess haalde een zuurstoffles tevoorschijn en as sisteerde de dokter, die het meis je de zuurstof toediende. De situatie werd zó precair, liet doorgeven, dat Jona onmid dellijk na nakomst op Schiphol naar een ziekenhuis in Amster dam moest worden gebracht. Daar moest dan een Nederlandse chirurg proberen Jona nog te redden. Dat is niet meer gelukt. Wel stond een ambulance van de G. G. en G. D. op Schiphol klaar, waarin de kleine patiënte snel op haar brancard werd binnenge dragen, en wél kreeg zij terstond een zuurstofmasker voor, maar onderweg naar het Wilhelmina Gasthuis stierf zij. Vrijdagmiddag keerde de troos- js qe werkloosheid in de Ver- teloze moeder met de dokter in enigde Staten voor het eerst se- dezelfde rhachine terug naar I dert oktober 1960 afgenomen, zo Londen. De stewardess barstte bij heeft de Amerikaanse ministe- het horen van het slechte nieuws rie van Arbeid medegedeeld. De in huilen uit. Het stoffelijk over- vermindering bedroeg 13.500 schot van het kleine IJslandse 'maar het aantal van 3.422.300 meisje zal vandaag met een lijn- j werklozen, dat steun kreeg, toestel van Loftleidir naar IJs- vormde voor de tijd van het land worden teruggebracht. Ijaar een record. altijd nog enige vorm van verte genwoordiging. De Britten deden dat de laatste tijd voor Neder land in Indonesië en zij zijn dus ten nauwste met de beëindiging daarvan betrokken. De implica ties daarvan zal ik dan ook met hen bespreken." Het zelfde geldt voor de kwes tie-Nieuw-Guinea, die hij ook onder de loep zal nemen. Vermoedelijk zal de minister woensdagmiddag a.s. uit Londen naar Nederland terugkeren. PREMIER DE QUAY TE PARAMARIBO AANGEKOMEN Na een zeer voorspoedige reis is zondagmorgen de Nederlandse minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, aangekomen op het vliegveld van Paramaribo, Zande rij. Hij werd daar verwelkomd door de waarnemende gouver neur, dr. Nagtegaal en dé minis ter-president van Suriname, mr. Emanuels. Van de gelegenheid werd ge bruik gemaakt om het vliegveld en het nieuwe stationsgebouw op Zandery te bezichtigen Hierna begaven de drie auto riteiten zich in de auto van fle gouverneur naar Paramaribo, al-r waar de heer De Quay zijn intrek nam in het paleis van de gouver neur aan het Oranjeplein. In de middaguren gaf de kapél van de troepenmacht in Surina me een muziekuitvoering met een „show" op het plein vóór het pa leis, waarvoor het publiek een grote belangstelling betoonde. Bij een auto-ongeluk op de Leuvense straatweg in Muizen nabij Mechelen is vrijdag de Am sterdammer G. K. om het leven gekomen. De bestuurder van de auto J. C. werd zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. De auto reed met grote snelheid tegen een boom. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. De wagen werd volkomen vernield. In de week per 25 februari j.l. Terwijl zich boven de Golf van Biscaje en Zuid-Frankrijk een hogedrukgebied handhaafde, trok over liet noorden van de Noord zee een actieve depressie, waar door er zondag bij ons vrij veel wind stond. Met een zuidwestelij ke stroming werd daarbij zachte MAART v.m. n.m. MAANDAG 13 Breskens 11.00 11.25 Terneuzen 11.35 Hansweert 0.15 12.40 vValsoordon 0.25 12.50 7OM M A Artvruwnuti O >|V Cl» UfvJ rtdl/Ltli ZON op onder maart 13 7.00 MAAN op onder 14 15 16 6.58 6.56 6.53 18.40 18.42 18.44 18.45 5.07 5.48 6.23 6.54 14.33 15.50 17.10 18.31 maar ook vochtige lucht aange voerd waarin veel bewolking voorkwam, die zich ook vandaag zal handhaven. Een front van de depressie is tot dicht bij de Waddenkust doorgedrongen en veroorzaakt daar enkele spatjes regen of motregen. Ver op de Oceaan trekt bij IJs land een nieuwe depressie naar het oosten, zodat de wind bij ons later op de dag opnieuw iets kan toenemen. Vóór de depressie uit worden wederom grote hoeveel heden zachte lucht naar West- Europa gestuwd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Dezelfde temperaturen Veel bewolking met slechts aanvankelijk in het noorden hiel en daar wat regen. Overwegend matige wind tussen zuidwest en west weinig verandering in tem peratuur.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1