trillen tevisie >ang Huldiging van Koningin Juliana Revaluatie Nederlandse Gulden grote verrassing ente Terneuzen ontvangen kortingen rp EERSTE BLAJQ fubileumgedicht voor Koningin Juliana WEEKBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN uwd en ongehuwd I»z aretprogr23.25 Gr,m iws. EL (VI.). 12.00 Nieuw.? tm.; 12.15 Pianorecital ■erbericht; 12.35 Tuin.' iek, 12.40 Pianorecital- "sen; 13.00 Nieuws; U 45 ■z.; 14.00 Schoolradio- lermuz.16.00 Koersen' itse les; 16.21 Gram ■iws; 17.15 Gram.; 174Ü -eking; 17.50 Voor de 8.20 Voor de soldaten- rtkron.19.OO Nieuws;' m-; 19.50 Lezing; 29.00 1 Marlowe, hoorspel, uws; 22.15 Kamermuz - Jws. 'visieprogra mma 's V: 19.30 Int. agrarisch 20.00 Journaal; 20 20 n; 20.30 Speelfilm. !LG. TV: 19.00 Intern lick; 19.30 TV-feulleton. ;uws en weeroverzicht ar. progr.; 22.00 Eéo.ak- Nieuws. r<» Raadsvergadering. ('meester van TERiYSl.'- gt ter algemene kennis. >enbare xergadering van lier gemeente is belegd 10 maart 1961 te l'J.OO ■n, 4 maart 1961. De Burgemeester van Terneuzen, H. RUPSTVA. (I OPTIEK mg 011 aounriement: Terneuzen nireeteur-Hoofdredacteui 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Admmistratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2073 I Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 16.- per kwartaal; per ,..,nnd f2.—: Per week 48 et. Rosse nrs 9 ct DINSDAG 7 MAART 1961 17e Jaargang Nr 5234 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels ƒ1.—. Iedere regel meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adrèe Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 our. Een poëtische en bloem rijke huldiging viel Konin gin Juliana en haar gezin gistermiddag op Huis ten Bosch in Den Haag ten deel ter gelegenheid van haar 12/4-jarige regeringsjubi- I leum. Omstuwd door de voorzitters I ar. de Eerste en Tweede Kamer, -den van het kabinet-De Quay, I ..pvolmaehtigde ministers van I Suriname en de Nederlandse An- I Wen, de vice-president van de I Raad' van State, haar Commissa- I rissen in de provincies en de I Haagse burgemeester betrad de I vorstin ket bordes van liet stati- I .-(■ buitenpaleis. Voor haar op I het voorplein was een ovaal I grastapijt gelegd, waarin de I vwm van een kroon was uitge- I spaant. Een tien meter hoge 1 raast stond aan de voorzijde van tie kroon, daarvoor drie iets kor- ♦ere vla.gg6rncisten en aan weers- zijden van ae kroon elf provin- liale vlaggemasten. Aan het begin van de plechtig heid ontbraken de Prinsessen Margriet en Marijke. Prinses Wilhelmina sloeg de huldiging gade van achter een venster van bot paleis. De Koningin was gekleed in een gebloemde robe met daar over een grijsblauwe mantel, waarbij zij een lichtgekleurd aoedje van veren droeg. Prinses Beatrix droeg een bruine japon met een ocelot manteltje en een bruine zijden toque, terwijl Prin ses Irene een staalblauw mantel- ostuum droeg met een donker blauw hoedje. De stralende en gebruinde Prins Bernhard droeg bij de huldiging geen officieel rostuum. Tussen het nog winterse hout an de oprijlaan verscheen om drie uur een koninkrijksgroep, bestaande uit elf vertegenwoor digers van de provinciën, leden ofwel van de federatie van oran jeverenigingen, ofwel van de Bond van Chr. Oranjeverenigin gen. Zij werden gevolgd door een groep vertegenwoordigsters van groeperingen van werkende vrouwen, namelijk van de mid denstand, het maatschappelijk werk, de plattelandsvrouwen, verpleegster.'., huisvrouwen, ad ministratieve beroepen, netten- beetsiers, alsmede negen vrou welijke en mannelijke studenten van Curasao, Aruba, Bonaire, St. Eustatius en St. Maarten en veertien studenten uit Suriname onder wie drie meisjes. Deze laatste twee groepen werden be geleid door prof. dr. L. van dei- Pijl, lid van het bestuur van de Koninklijke vereniging Oost en West, en mr. Matti. Nederlands Nieuw-Guinea werd vertegenwoordigd door elf verpleegsters, studenten en scho lieren. Alle groepen van buiten het moederland droegen de vlag gen van hun landen. De Neder landse vlag werd aangedragen door een fiere Henk van der Grift, wereldkampioen schaat senrijden 1961, temidden der an dere v laggen van het koninkrijk. Nadat de groepen zich rond het grastapijt hadden opgesteld voerden zes hoornblazers een cavalcade aan van eenendertig ruiters met de Bernhardstan- daard en de standaarden van lan delijke l ijverenigingen. Deze rui ters stelden zich aan weerszijden van het voorplein op. Toen kon de eigenlijke huldi ging onder leiding van Jacques Kleiboer, Johan Bodegraven (re gie) en majoor R. van Yperen 1 muziek) beginnen. Het mannenkoor de „Haghe Sangers" trad voor het bordes. Uit honderdfwintig kelen klonk het onroerende ..Domine Salvam fac reginam nostram". „God zegene onze Koningin". Daarna ontplooide zich een vlaggespel, begeleid door de stem van de acteur Paul van Steenbergen, die speciaal voor deze gelegenheid geschreven verzen van Ed. Doornik declameerde. Dit vlaggespel, genaamd „Wij vertrouwen", opende met een op mars van de Kon. Militaire Ka pel en de Marinierskapel van de Koninklijke Marine en de Lucht machtkapel temidden waarvan vijftien groepen van vier leerlin gen van de scholen voor zeevaart en visserij met do vlaggen van de elf provinciën, Suriname, de Nederlandse Antillen alsmede de oranjevlag naar het voorplein marcheerden. Hierachter volgden vertegenwooidigers van de Ne derlandse gemeenten en van het „nieuwe land" in de Zuiderzee polders. Iedere provincie werd vertegenwoordigd door een sehilddraagsler in klederdracht met het provinciewapen. Uit het nieuwe land kwam Tiny van dei- Meet uit Emmeloord, geboren op de dag van de inhuldiging van de Koningin. Nadien werden twee coupletten van het Wilhelmus gemeenschap pelijk gezongen en 'een driewerf hoera op de jubilerende vorstin uitgebracht. De deelnemers aan de huldiging hebben daarna jui chend en zingend voor Koningin Juliana en haar gezin gedefi leerd. In deze stoet liepen Juliana Gossehalk uit Amsterdam, Juli ana Bernhardina van Rooy uit Koudekerk aan de Rijn, Wilhel mina Juliana van Siebrig de Vries uit Bedum en Juliana en Bernhard Smulders uit Heeze mee. Zij zijn allen op 6 september 1948 geboren. Aan het slot van de huldiging „Wij vertrouwen" sprak Konin gin Juliana de volgende woorden: „Ik dank U voor deze hulde deze is werkelijk veel te mooi als gold die at mijn zilveren jubi leum. Eigenlijk vind ik 12 L jaar nog maar zo'n korte tijd om er zoveel aandacht aan te besteden. Ik weet wel dat al de 12y2-jarige kinderen, die hier vanmiddag aanwezig zijn, het wèl lang vin den, maar als ze later werk heb ben, zullen ze het waarschijnlijk met me eens zijn, dat dit van een hele levenstaak tóch maar een klein stukje is. Evenwel, ik dank U voor uw komst hier en voor de warme gevoelens, door U hier tot uiting gebracht en overgebracht. Ook zou ik van deze plaats een hartelijk woord van dank willen toeroepen, aan al wie op enigerlei wijze mij hun goede wensen deden toekomen. ■De afgelopen 12', jaar zijn voer ons allen menigmaal bewo gen geweest maar de grote har telijkheid, die ik daarin mocht ondervinden, en waarmee ik me vandaag weer omringd voel, is een extra stimulans om met U allen de komende periode tege moet re gaan. Ik dank U allen van ganser harte". Hieronder volgt de tekst van het gedicht van Ed. Hoornik, gis teren uitgesproken door Paul Steenoergen tijdens het nationaal huldebetoon „Wij vertrouwen" ter gelegenheid van het 12Ms-jarig regeringsjubileum van H. Ivi. de Koningin vóór het paleis Huis ten bosch. Begroeiing. Hier vóór de trappen van het Huis ten Bosch Strekt zich vandaag het hele Koninkrijk in al zijn delen voor Uw voeten uit. Ik maak even van de and'ren los. Maar tegelijk ai s;a ik dan apart - Komt, wat ik zeggen ga, ook uit hun hart. Hun stemmen klinken in mijn woorden mee: De stem van Nederland, stemmen van overzee. Zij allen, hetzij kind ol man of vrouw, bewijzen U, door hier te zijn, hun trouw. Opening, aandragen bloemen. Ooit op drie dag, toen U de troon bescèeg, Toen dé" scepter en de kroon verkreeg En plechtig op de Grondwet hebt gezworen. Weiden, in smd en land, kindTen geboren: Jongens en meisjes die U hier ziet staan. Het voorjaar kijkt U uit hun bloemen aan. Daar zuilen ze op 't gras een kroon van leggen, Een kroon, die meer zegt/ clan mijn woorden zeggen. Groningen. Mijn lichaam is van klei en zand en veen. Diepe kanalen trekken dooi- mij heen. Een Wadclemijk ligt voor mijn kust te blinken. Zeevogels zien het rijzen en verzinken. Friesland. Niet in mijn dorpen en mijn elf steden, Niet in mijn meren en mijn heerlijkheden Ben ik hel meest mijzelf, maar in mijn taal: Het instrument waardoor ik ademhaal. Drente. Geen kudde trekt meer op de schaapskooi aan. Waai- heide stond, zie ik nu halmen staan En olie, dik ais stroop, welt uit mijn grond, Waar gisteren nog turf op hopen stond. Overijssel. Schoorstenen schieten uit mij op en dampen. Tot in m|jn bossen hoorbaar is net stampen Dat door mijn steden trekt. Mannen en vrouw Lossen elkander af aan de getouwen. Gelderland. Uit al mijn landschappen kijk ik U aan; Heide e»n Dossen voeden mijn beslaan; Maar waar rivieren door mijn heemden stromen, ivrijg ik een ziel en dan word ik volkomen. Utrecht. Al ben ik klein, ik ben het middelpunt. Ik geef het weerbericht, ik .sla de munt. En nergens komen zoveel wegen samen, Gelijk de sterren en de zon beamen. Xc o r d- Hol ia n d. Vuurtorens mogen lichten aan mijn stranden, Hoogovens ijzererts tot ijzer branden, Geen sterker vuur, geen hoger vlam Dan in mijn ziel, dan in mijn Amsterdam. Zuid-Holland. Hoe ook geschonden, hoe ook platgebrand, Mijn hart herstelde zich stormenderhand. Grotere bekkens graaf ik, dieper gangen Om alle wereldschepen te ontvangen. Zeeland. Eén ding klinkt door al mijn monologen: WÜ moeten leven met de dood voor ogen. Maar dieper dan mijn nood is mijn vertrouwen dat wij, de zee bevechtend, 't land behouwen. Xooid-Bniba nt. Ik ben zo moederlijk, zo gul, zo rond, Zo jubelend, alsof er op mijn grond Geen bitterheid beslaat of ongerief. Ik al wat leeft heb ik het leven lief. Limburg. Wit als communiekinderen zijn mijn hoeven; Wit de terrassen van mijn mergelgroeven. Maar zwart de streek van duisternis en roei. Waar ondergronds een veldslag in mij woedt. Het nieuwe land. De meenw, die vroeger over water vloog Verwondert zich; hier viel de aarde droog. Vergane schepen rusten in mijn koren. Ik ben nieuw land; ik ben maar pas geboren. Oranje-kalender voor deelnemers huldiging Aan de deelnemers van de huldiging van Koningin Juliana ter gelegenheid van haar 12' '2- jarige jubileum is door de ver eniging „Pro Juventute" de jaar lijkse Oranje-kalender met fo to's van het koninklijke gezin uitgereikt. KONINGIN KREEG EERSTE KIEVITSEI Koningin Juliana heeft gis termorgen op paleis Soestdijk het eerste kievitsei ontvangen. Het werd haar aangeboden door de 23-jarige heer J. Witte- veen uit Vaassen. die het ei zaterdag vond. Bij de aanbie ding van het ei was tevens aan wezig de burgemeester van Epe. GEORGE FORM BY OVERLEDEN De Engelse filmkomiek George Formby is maandagmiddag, 56 jaar oud, in Preston, Noord-En- geland, overleden. Formby kreeg 22 februari een hartaanval. Het afgelopen week einde mocht hij voor de eerste maal zijn bed verlaten. Hij kreeg een tweede, dodelijke aanval tij dens een bezoek van zijn ver loofde Patricia Howson. HARRIMAN IN BONN Kennedy's reizende ambassa deur Averell Harriman heeft maandag in Bonn verklaard, dat de Verenigde Staten hun defen sieve taak in Europa evenals voorheen zullen volbrengen en niet van plan zijn troepen uit Wëst-Duitsland terug te trekken. Hij zei voorts met nadruk dat de Verenigde Staten hun kernbe wapening niet zullen verwaar lozen. Daarmee wilde hij blijkbaar de onrust in Bonn wegnemen, die ontstaan is na het uitlekken van het memorandum van Amerika's minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, over de kernstrate- gie van Washington. Harriman ht 'nnerde er aan. dat men door de Amerikaanse hulp de communistische bedrei ging van West-Europa heeft kunnen afwenden. De vrije vol keren kunnen gezamenlijk alle situaties het hoofd bieden, zo zei hij. Harriman had voor Adenauer een boodschap van Kennedy bij zich. Hierin nodigt de Ameri kaanse president Adenauer uit voor een bezoek aan Washington op 12 en 13 april. WASHINGTON HELPT DE VER. NATIES Washington zal de Verenigde Naties, zo zij erom vragen, vier marine-eenheden ter beschikking stellen om aan de toestand in Kongo het iioofd te kunnen bie den, zo heelt het State Depart ment maandag meegedeeld. Het gaat hier om de torpedo- bootjager „Gearing", twee lan dingsvaartuigen de „Graham County" en de „Hermitage" en het bevoorradingsschip „Nespe- lin". Volgens de State Department zijn deze schepen sinds januari op een gooawill-missie aan de Atlantische kust van Afrika. nrrr wppo HUI IlliUt ZWAKKE WIND Een hogedrukgebied, waarvan het middelpunt boven het Al pengebied gelegen was, blijft het weer in grote delen van Europa beheersen. Het zal ons ook vandaag aanhoudend droog, zonnig en zacht weer brengen, alleen in het noorden van het land zal er tijdelijk meer bewol king uit zee komen aandrijven. In het grootste deel van ons land wordt dus weinig verande ring in het heersende weer ver wacht. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. Rustig weer. Aanhoudend droog, zonnig en zacht weei met zwakke wind, maar in het noorden van het land tijdelijk uit zee binnendrij- vende bewolking. DINSDAG 7 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.43 5.18 5.58 6.08 n.m. 5.03 5.38 6.18 6.28 Het besluit van de Ne derlandse regering 0111 de Nederlandse gulden met vijf procent te revalueren kwam in geldwisselmake- laars en beurskringen als een donderslag bij heldere hemel. 1 Blumenfeld. voorzitter van de christelijk-democratische partij in Hamburg, dat de ontvangsten van de scheepvaart bijna uit sluitend in deviezen plaatsvin den, terwijl slechts een gering gedeelte van de uitgaven in bui tenlands geld geschiedt. De daling van dt ontvangsten met 5 0 zal volgens Blumenfeld bij vele Duitse rederijen acute moeilijkheden kunnen doen ont staan. ZON MAAN op onder op onder maart 7 7.14 18.30 9.28 8 7.12 18.31 0.04 9.59 9 7.09 18.33 1.13 10.36 Het besluit van de Nederlandse regering is een gevolg van de door de Westduitse regering ge nomen maatregel, de Duitse mark met vijf procent te reva lueren. De revaluatie van de Ne derlandse gulden is, volgens bo vengenoemde kringen, een na deel voor de Nederlandse export. Zij wordt beschouwd als een rem voor de Nederlandse conjunctuur die „mogelijk oververhit" zou zijn. Wanneer deze export bezien wordt naar de spreiding ervan, dan komt meri tot de ontdekking dat het grootste gedeelte van de Nederlandse export naar West- Duitsland geschiedt als groot natuurlijk achterland. De maat regel is ongetwijfeld gunstig voor Engeland en Amerika, t.o.v. de export van die landen. Voor de omvang van de handel op de wisselmarkt zal genoemde reva luatie niet van invloed zijn. In wiselmarktkringen ziet men er voor de toekomst geen vóór, nóch nadeel van. In effectenkringen is men vrij algemeen van oordeel dat er ter beurze aanbod van het buitenland kan worden verwacht. Men ver moedt dat de door de Nederland se regering genomen maatregel, waardoor direct een winst van vijf procent wordt verkregen, deze winst ter beurze zal worden gerealiseerd. Ook vanuit het bin nenland wordt licht aanbod ver wacht. Men acht het echter niet uitgesloten, dat Wcst-Duitsland eerder op de Nederlandse beurs tot aankopen zal overgaan. De Nedëriandse Bank deelt mede dat de indicatiekoers van de gulden ten opzichte van de dollar 3,59% tot 3,64% is. De wisselmarkt bleef maandag ge sloten. Er zou alleen notering worden opgemaakt voor buiten lands bankpapier. Nederlandse financiële kringen zijn van mening dat Zwitserland het voorbeeld van Nederland zal volgen. Men acht het niet uitge sloten dat ook Frankrijk tot reva luatie zal overgaan. Vrees voor nadelige gevolgen van de revaluatie van de Duitse mark heerst o.a. vooral in de Duitse scheepsbouwnijverheid en de scheepvaartwereld. De president-directeur van de scheepswerf ..Howaldtswerke", Th. Schecker, schreef gisteren in „Die Welt", dat het in de toekomst nog moeilijker en wel licht zelfs onmogelijk zal zijn buitenlandse opdrachten te ver krijgen. Schecker vreest zelfs, dat opdrachten zullen worden geannuleerd. In hetzelfde blad schreef E. Foto: De minister van Binnen landse Zaken, mr. E. H. To\o- peiis, moest op de parkeerplaats bij de Trèveszaal in Den Haag ruimte maken 0111 zijn auto kw ijt te kunnen, of te wel „Nederland verzet de bakens". Na een zitting van de raad van economische aangelegenheden uit de Ministerraad heeft de minister van Financiën aan de pers medegedeeld, dat de rege ring besloten heeft de gulden te revalueren met een overeen komstig percentage als de Iblitse mark. De minister van Financiën, prof. dr J. Zijlstra, heeft gisteren aan de voorzitter van de Tweede Kamer een brief gezonden, waar in hij meedeelt, dat, „onder voor behoud van goedkeuring door het Internationale Monetaire Fonds, de regering na overleg met de Nederlandsche Bank heeft beslo ten de officiële pariteit van de gulden met ingang van 7 maart 1961 (heden) vast te stellen op 0,245489 gram fijn goud, over eenkomende met een koers voor de U.S.-doilar van 3,62. De nieu we koei svaststelling betekent en revaluatie van de gulden van 4,74 procent ten opzichte van de ,ude pariteit. Deze pariteitswijzi ging geldt ook voor de Nieuw Guinea gulden". „De beslissing van de regering werd ingegeven door de volgende overwegingen De fundamentele betalingsba lanspositie van Nederland is de laatste tien jaar sterk geweest; afgezien van de periode 1956/57 weiden veelal belangrijke over schotten op de lopende rekening gerealiseerd. Deze situatie duurt nog steeds voort. Zij gaat gepaard met aan zienlijke binnenlandse spannin gen, met name op de arbeids markt. Een en andei wijst op een structurele onevenwichtigheid wat betreft de wisselkoers van de gulden. Deze zou nog worden versterkt door de plaats gevon den he. bende revaluatie van de Deutsche Mark in verband met de relatief grote betekenis van ons handelsverkeer met West- Duitsland. Indien de pariteit van de gulden thans ongewijzigd zou blijven, zouden de externe en in terne onevenwichtigheden voor ons land naar het zich laat aan zien op niet meer aanvaardbare wijze worden vergroot. KATHOLIEKE WERKGEVERS OVER DE REVALUATIE Als eerste organisatie van werkgevers kon ons van de zijde van de Algemene Katholieke Werkgevers Vereniging en het Katholiek Verbond van Werk- geversvakverenigingen desge vraagd het volgende worden mee gedeeld over de revaluatie van de gulden Men achtte het nog te vroeg om over de door de regering ge nomen maatregel reeds een defi nitie! standpunt te bepalen. Ais voorlopige indr uk kan worden vermeld dat de plotselinge maat regel voor exporterende onderne mingen en voor de op internatio naal gebied werkzame bedrijven uit de dienstenverlenende sector gevoelig nadeel zal berokkenen o.a. door verslechtering van de concurentiepositie. Het wordt be treurd dat een dergelijke maatre gel genomen moesi worden. Bijzonder zwaar getroffen wordt de jonge Nedoiiandse auto industrie en o.m. de textielindu strie. Anderszijds lag het wel voor de hand dat Nederland de Duitse Bondsrepubliek zou volgen, hoe wel niet zo volledig ais is ge schied, zowel uitgaand van de Handelsrelaties tussen beide lan den, ais met het oog op de ar beidsmarkt en wel in het bijzon der m de grensstreek. Men heelt begrip voor de maat regel; de druk op liet prijspeil zal nu minder kunnen worden. Men is voorts voorlopig van mening dat een voorzichtig loon- beleid gevoerd zal moeten wor den. Tenslotte rijst de vraag, of het invoer-voordeel behouden zal blij ven; door de revaluatie van Duitsland en het uitblijven van een devaluatie in de Verenigde Staten is het niet onmogelijk dat de grondstoffen op de wereldmarkt wat zullen aantrek ken. BLLGIE EN I)E HERW AAR BERING VAN* MARK EN GULDEN Volgens de eerste indrukken zal de hei-waardering van de Duitse mark en van de gulden blijkbaar- maar een beperkte in vloed hebben op het handelsver keer en op de handelsbalans van België met de Duitse bondsrepu bliek en Nederland, zo wórdt in officiële kringen in de Wetstraat gezegd, waar men de indruk op doet dat deze maatregelen zon der voorafgaand oveiieg werden genomen. Op het eerste gezicht, 7.0 wordt eraan toegevoegd, zou deze herwaardering de uitvoer raar beide genoemde landen in de hand moeten werken. V ooris wordt er op gewezen dat een dei gevolgen van üeza maat regel zal zijn, dat de o; inbare s.-nuld op middelmatig lange en lange teimijn enigszins zou kun nen stijgen. Op een door Reuter aan de Eelgischt Nationale Bank ge stelde vraag of België het voor beeld van est-Duitsland en Nederland zou volgen, heeft een hoge functionaris dezer bank verklaard, dat algezien van zui- ver financiële overwegingen Be 1- gië op dit ogenblik om constitu tionele redenen niet hiertoe kan overgaan, daar krachtens een wet van 1957 alleen het parle ment de pariteit van de Belgi sche frank kan wijzigen. België heeft op het ogenblik geen par lement, daar het huidige parle ment is ontbonden. GEEN HERWAARDERING VAN DE DEENSE KROON De Deense minister van Finan ciën heeft maandag verklaard, dat Denemarken geen herwaar dering van de kroon overweegt, "legenover Reuter verklaarde de minister, dat er voor Denemar ken geen reden bestaat herwaar dering in overweging te nemen, tenzij Engeland tot een dergelijk besluit zou komen. FRANKRIJK ZAL NIET TOT HERWAARDERING VAN DE FRANK OVER GAAN. Naar aanleding van geruch ten dat Frankrijk het voorbeeld van West-Duitsland en Neder land zou volgen wat betreft her waardering van zijn valuta, heb ben gezaghebbende kringen van het Franse ministerie van Finan ciën maandag verklaard, dat Frankrijk niet tot hei waardering zal overgaan. Hieraan werd toe gevoegd, 'dat cjeze kringen in de naaste tóekomst geen andere monetaire herzieningen verwach ten. Het Franse ministerie van Financiën heeft voorts nog te kennen gegeven, dat het besluit tot herwaardering van de DeuP sche mark een nieuwe verlaging der invoerrechten, welke thans door de Franse regering wordt bestudeeid. zou vergemakkelij ken. DE HONGERSNOOD IN ZUID-KASAI De Verenigde Naties hebben maandag bekendgemaakt dat de hongersnood in het zuiden van de Kongolese provincie Kasai over zijn hoogtepunt heen is. In enkele weken is het aantal doden met 75 percent vermin derd. I I I I

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1