Koperen ambtsjubileum van Koningin Juliana Revaluatie van de Gulden Het verhaal van de twee „RB-4 7 "-vliegers JNieuwe gevechten in Matadi Ontruiming Franse basis in Marokko an de nieuwste Moderne monarchie Ds. Zandt overleden HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER 'ON- en MAANSTAHBEN hun bagage. Winkelier t golfstick, hengels, vrien- Jrdiger :m/u) en zuinig (1:17) is. snel start, weinig slijt en eft. Om- notor en r 4 men- in bijna 'iméerde notor. werk van Nederlandse, rikaanse schrijvers, acob. Johan Strauss. Prusso en Marion. |n vrouw eet met stokjes. tegen hart. Poëzie is overal. Bijbel tot Eskimo, groenland '43. facano. antieke wereld, ologie van middelbare Tl. isky. heid. Sociale psychologie. chmann. (na Vogelgids. blauwe koffer, duizend gulden, edankt, Jeeves ha Paardenboek. Ilow finnk<- 'ut: "li atKinneiientferneuzen Directeur-Hoofdredacteur t. van de Sanae Redactie-adres Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaJ l'eletoon 2073 Gironummer 88150 Abonnementsprijs: f6,- per Kwartaal; pet ■naand t 2.—per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 6 MAART 1961 17e Jaargang Nr 5233 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N v v/h Firma P J van de .sande rerneuzen advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handete- advertenties)5 regels ƒ1.Iedere regel meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tol 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. ,,Ik zweer aan het Nederlandse volk, dat ik de Grondwet steeds zal onderhouden en aanvaarden. Ik zweer dat ik de onafhankelijkheid en het grondgebied van de Staat met al mijn vermogen zal verdedigen en bewaren". Met d' *e .eed heeft Hare Majesteit Koningin Juliana der Nederlanden 6 september 1948, dus nu 12' 2 jaar ge leden, het gezag aanvaard over ons land en ons volk. Fier rechtop staande op het troonplatform in de Nieuwe Kerk te Amsterdam legde onze vorstin met vaste stem de ge lofte af, die voor haar en ons volk een heilige inhoud heeft. Het Nederlandse volk mag zich verheugen in dit koperen ambtsjubileum van onze vorstin, die in de afgelopen jaren ons volk op waardige wijze wist te representeren, die op de hoogte is van deze heftig bewogen tijd en volkomen beantwoord aan de gevoelens van nationale en internatio nale solidariteit, waartoe dit volk in staat is. De historie keert nimmer op haar schreden terug, maar toch passeert zij bij haar ommegang door tijd en ruimte soms de zelfde plaatsen. De ene keer wat dichterbij dan de andere keer en vaak met een tussen poos van eeuwen. Doch altijd in een ander gewaad. Die wisselen de gewaden geven het bonte en het boeiende aan de historie. De historie zou echter niet boeiend zijn, indien in de bonte wisseling niet de contrastwer- kiag met enkele vaste punten kon worden waargenomen. Eén dier vaste punten is het koningschap. Nu praten som migen over de monarchie als over een verouderde instelling. Maar zij, die dit menen, gaan aan de werkelijkheid voorbij. Die werkelijkheid bestaat hier uit, dat ieder mens behoefte heeft aan de zichtbaarheid van de emotionele band met het verleden. Die symbolische waar de van ons Koningshuis is van beslissende betekenis. Nog steeds is het optreden van het Koningshuis een oriënterings- punt, ja, een blikvanger voorde zich bovenal aan personen en menselijke lotgevallen hechten de nationale gevoelens. DE OPDRACHT Er zou over deze bijzondere functie van 't Koningshuis nog veel te zeggen zijn, Zij is al oud. Koningen waren oudtijds min of meer gewijd, sacraal. Ben volk pleegt altijd een menigte verlangens in zijn vorst te projecteren. Het koestert be- oaalde verwachtingen, die het vervuld wil zien. Hier ligt stellig een opdracht voor de moderne vorst waarbij hij van zijn verantwoordelijk heid niet door zijn ministers kan worden ontlast/ Koningin Juliana heeft in de afgelopen jaren deze opdracht op de juiste wfjze verstaan. Zij heeft nim mer de goedkope populariteit aeaocht. doch zich weten te ver heffen tot exponent van het beste dat er in een volk aan ge voelens en verlangens leeft. Voor haar generatiegenoten valt het wel eens moeilijk haar in haar koninklijke rol te aan vaarden. Dat geldt zeker voor degenen, die met haar op de col legebanken hebben gezeten. En t«ch ligt in die democratische levenshouding de charme van onze vorstin. Zij heeft de bar rières, die nog om haar moeder waren heengebouwd, wel defini tie! omvergeworpen en heeft al dus getuigt van haar opvatting dat haar plaats temidden van het volk zou zijn. SOCIALE BEWUSTHEID Welk een taak is onze vorstin ten deel govaiien, toen twaalf en half jaar geleden het hermelijn zich om haar schouders plooide en de diadeem onder het licht van de Nieuwe Kerk schitterde Niet voor niets riep zij uti: ..Wie ben ik, dat ik dit doen mag Het Nederlandse volk had zich toen nauwelijks de vrijheid ver worven. De erfenis van de oor log drukte nog zijn stempel op het geestelijk en maatschappe lijk leven in onsi land. Ontbin dende krachten bedreigden ons volksbestaan, de partijschappen dreigden de eenheid van ons volk te verscheuren. Alles wees er op, dat wij een stormtij van onze geschiedenis zouden ingaan. Een jaar na de troonsbestij ging van onze Koningin kwam de tragische afscheiding van In donesië, die onze gehele econo mie dreigde te ontwrichten. In zulke tijden betekent een vor stin, naar wie de liefde en de achting van een ieder uitgaat, ontzettend veel. Vooral in die eerste moeilijke jaren van haar regeringsperiode was enze vor stin de bindende factor, die het Nederlandse volk bijeenhield. Wonderbaarlijk was en is nog altijd haar belangstelling voor alles, wat er in ons land om gaat. Vandaag is zij te midden van de bevolking van een kleine Nederlandse stad, morgen woont zij een feest van letterkundigen bij waar zij een liedje van Wim Kan meezingt, overmoTgen is zij op de jaarbeurs in gesprek met de vertegenwoordigers van onze industrie. Haar deelneming voor de door de watersnood getroffen gebieden was méér dan konink lijke plicht, zij was ook mense lijke kenegenheid. De politieke tegenstellingen in ons land en de diverse regerings- crises hadden tot gevolg, dat H. M. steeds betrokken werd bij de landspolitiek. Maar haar be langstelling reikte bepaald verder dan de politiek. In Juliana's hele optreden treed een sterke sociale bewustheid en bewogenheid aan de dag, die het merkteken van onze tijd genoemd mag worden. Een sociale gezindheid, die zich niet tot eigen volk beperkte ge lijk haar bemoeienissen voor de onderontwikkelde volken bewij zen. BLIJDSCHAP EN ZORG Diep bewust van haar verant woordelijkheden, van het belang der vele functies die zij vervult, werkt de Koningin hard. Des avonds wordt aan de schrijfta fel nog oneindig veel afgedaan, worden plannen voor de komen de dagen besproken, worden redevoeringen of vergaderingen voorbereid. Het is bekend dat de Koningin bij voorkeur haar redevoeringen zélf opstelt. Geen tevoren klaar gemaakte, door autoriteiten zorg vuldig gewikte en gewogen speeches hoort men uit de mond van onze vorstin. Het zijn haar eigen gedachten en formulerin gen, die men te horen krijgt. Vandaar ook steeds het opvallend vrouwelijke er. intuïtieve, dat uit haar woorden telkens spreekt. Zowel in haar redevoeringen alsook in haar optreden naar buiten imponeert zij de mensen door haar eenvoud. Zij beseft, dat het Nederlandse volk wars is van opsmuk en gelukkig is met de ongekunstelde hartelijk heid die van haar uitgaat. Heden viert H. M. dus haar koperen ambtsjubileum. Het ware verkeerd, te verbloemen dat alleen de vreugde de hoofd toon van deze dag zal vor men. Daar is ook de zorg. Wij hebben de laatste 1212 jaar té veel meegemaakt dan dat de blijdschap onbeperkt kan schal len. Nog steeds is de interna tionale situatie zeer gespannen, nog steeds is het Nederlandse volk eer tot verdeeldheid dan tot eenheid geneigd. Daarom is het Koningschap zo ontzettend belangrijk, omdat alleen hierin ons land zijn eenheid kan be waren. Machtig is de invloed van de dynastie op het sociale leven en op de waardering van Ne derland in den vreemde. De toewijding, waarmee onze Ko ningin in de afgelopen 1214 jaar haar sociale en representatieve taak heeft vervuld, stemt tot dankbaarheid en bewondering. H. T. MANRHO. (Nadruk verboden.) TELEGRAM VOOR KONINGIN De president van de republiek Oostenrijk, Adolf Scharf, heeft Koningin Juliana een telegram gezonden ter gelegenheid van het aanstaande 12% jarig jubi leum van haar troonsbestijging. In het telegram doet de Oosten- dijkse president de Koningin zijn beste wensen en felicitatie toeko men. PRINS BERNHARD EN PRINSES IRENE TERUGGEKEERD. Prins Bernhard en Prinses Ire ne zijn zondagavond om kwart vóór negen met de regerings- Friendship op de vliegbasis Soes- terberg aangekomen, waarna zij naar paleis-Soestdijk zijn doorge- reid. Prins Bernhard is op 5 febr. op uitnodiging voor een bezoek aan de Soedan vertrokken. Daarna heeft hij een bezoek gebracht aan zijn boerderij in Tanganjika. Met de regerings-Friendship is hij vervolgens via Athene naar Ro me gereisd, waar de Prins het buitenverblijf van de koninklijke familie in Porto Ercole, heeft be zocht. Hierna vloog de Prins naar Innsbrück, waar Prinses Irene ongeveer veertien (jagen op wintersportvakantie is geweest. HET EERSTE KIEVITSEI? De heer J. Witteveen te Vaas- sen in Gelderland heeft zaterdag morgen een kievitsei gevonden. Hij vond het ei in een weiland tussen Vaassen en Weinum. (Adv.) salons j»ahèrt" krt oporht coóxt mqrkt 16 brou^Hj-stroot 9 Unnaeo Na een zitting van de raad voor economische aan gelegenheden uit de Minis terraad, die vier uur en 45 minuten duurde, heeft de minister van Financiën, dr. J. Zijlstra, aan de pers mee gedeeld, dat de regering besloten heeft de gulden te revalueren met een over eenkomstig percentage als de Duitse Mark. Van de zijde van de Nederland se Bank werd meegedeeld dat deze heden haar officiële aan- en verkoopkoersen voor valuta's in trekt. Aangenomen kan worden, dat morgen een nieuwe notering kan worden vastgesteld. De rege ring is voornemens morgen bij de aanvang van de zitting van de Tweede Kamer der Staten- Generaal over deze revaluatie een verklaring af te leggen. Gevraagd naar de gevolgen van deze maatregel, deelde minis ter Zijlstra de pers mede, dat, ge lijk bekend, het wetenschappelijk effect van een revaluatie op het economische leven afkoelend is. een modern kapsel wil zeggen in de eerste plaats, gezond haar en goed verzorgd, hier zorgen wij met een pijnlijke nauwgezetheid voor. De twee overlevenden van de uit zes koppen bestaande beman ning van net in juli 1960 door Russische jagers boven de Ba- rentsz-Zee omlaag geschoten Amerikaanse „RB-47" vliegtuig, kapitein John McKone en kapi tein 1- reeman Olmstead, hebben op een persconierentie, die werd gehouden in de Amerikaanse luchtmacht Forbes, in Kansas, het een en ander over hun we dervaren medegedeeld. Het was de eerste maal dat de vliegers, die 25 jan. j.l. door de Kussen werden vrijgelaten, na dat zij bijna zeven maanden in eenzame opsluiting waren gehou den, de pers te woord mochten staan. McKone was navigator en Olm stead tweede bestuurder van de „RB-47". De eerste bestuurder van het toestel is om het leven gekomen. De Russen hebben zijn stoffelijk overschot uitgeleverd. De drie andere vliegers zijn als vermist opgegeven. iVlcKone en Olmstead ver klaarden dat hun toestel zich iiiét boven Sowjetrussisch zeege bied. bevond, toen het door de tie «USsfsWl# jagers omlaag werd geschoten. De „RB-47" was in juli 1960 vanaf een Britse basis vertrok ken voor een opdracht, waarbij een tevoren bepaalde route zou worden gevlogen, die ons toestel eerst ten noorden en ten oosten van Engeland zou brengen, waar na over zee zou worden gevlo gen, waarbij wij het Russische vasteland nimmer dichter dan 80 km zouden naderen. „Ongeveer vijf uur na ons ver trek zagen wij op zeker duizend meter boven en achter ons een Russische jager. Wij vlogen op dat ogenblik op ongeveer 9.150 meter hoogte over de Barentsz- Zee, alclus verklaarden de beide vliegers. Hel Russische toestel naderde de „RB-47" en verdween vervol gens uit het gezicht. Het Ameri kaanse toestel volgde toen nog steeds de uitgezette route en wil de juist volgens plan naar het noorden draaien, toen een straal jager van het type „Miig" op de RB-47" afkwam. Op het ogen blik dat deze laatste naar het noorden draaide vloog het Sow- jet-toeslel achter het Amerikaan se vliegtuig langs en opende het vuur. Wij beantwoordden dit, al- ous de vliegers. De Sowjet-jager schoot opnieuw en twee van onze motoren werden geraakt. Onmid dellijk verloren wij de macht over het toestel en de getroffen mo toren raakten in brand." De vliegers konden om veilig heidsredenen niet de precieze plaats van de aanval noemen, maar McKone zei dat het Ameri kaanse toestel naar zijn beste we ten ten minste 50 zeemijl van de kust verwijderd was. De instru menten hadden tot het ogenblik van de aanval uitstekend ge werkt. De bemanningsleden kregen bevel het toestel te verlaten. Olmstead zag slechts drie andere parachutes en McKone slechts twee. De twee mannen kwamen ongeveer een kwart mijl van el kaar in zee terecht. De rubber boten vulden zich automatisch met lucht en zes uur later wer den de mannen door een Sowjet- treiler opgepikt en later naar de gevangenis in Moskou overge- Dracht. Beiden weigerden zich uit te laten over hun opdracht. In Moskou waren zij onder werpen aan intensieve onder vragingen maar lichamelijk niet mishandeld. Zij verloren alle begrip voor tijd gedurende ten minste drie weken omdat altijd een helder licht bleef branden. In hun cellen stonden slechts een tafel, stoel en stalen bed. Verscheidene malen, zo ver volgden de vliegers, overhandig den zij ons verklaringen met de strekking dat wij de opdracht hadden gekregen over de Sow- grens te vliegen. Zij wilden ons oeze laten tekenen maar wij weigerden. De ondervragers, van wie wij alleen de Sowjet- procureur-generaal, Roedenko, nerkenden, wilden ons klaar blijkelijk ertoe brengen te zeg gen dat er een verband bestond tussen onze vlucht en die van de U-2 waarmee de Amerikaan se piloot Gary Powers eerder boven de Sowjet-Unie was neer geschoten. De ondervragers deden ons geloven dat wij zouden worden berecht en mogelijk de dood straf zouden krijgen. Wij zijn echter niet voor een rechtbank geleid. De Russen deelden bij de vrijlating mee dat dit geschied de in de hoop dat de spanning tussen de V. S. en de Sowjet- Unie hierdoor zou worden ver minderd. In zijn woning in Delft is za terdagmiddag omstreeks vijf uur Ds. P. Zandt overleden. Ds. P. Zandt was voorzitter van de drie leden tellende Twee de-Kamerfractie van de Staat kundig Gereformeerde Partij en partijvoorzitter. Hij was één van de oudste Tweede-Kamerleden en zou vandaag 81 jaar oud zijn geworden. Hij was in de Staten- Generaal een opvallende persoon lijkheid, altijd in het zwart ge kleed, en ondanks zijn kleine fractie een lid, dat steeds de aan dacht kreeg van de Kamerleden. Éénmaal heeft Ds. Zandt, als oudste lid In jaren, de voorzit tershamer in de Tweede Kamer gehanteerd. Ds. Zandt werd op 6 maart 1880 te Stedum geboren en bezocht het gymnasium te Kampen, waarna hij aan de Rijksuniversiteit ie Utrecht theologie studeerde, tn 1905 werd hij kandidaat in Zee land. Hij aanvaardde op 20 april 1906 het predikambt bij de Ned. Herv. Gemeente van Kamper veen. In 1909 vertrok hij naar Loon op Zand, welke standplaats hij in 1910 met IJselmuiden ver wisselde. In 1915 werd Ds. Zandt predikant te Ede en vier jaar la ter deed hij zijn intrede in zijn laatste gemeente: Delft. In 1925 verkreeg hij eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus we gens zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer van de Staten- GeneTaal, waarin hij zitting nam voor de S.G.P. Na het overlijden van Ds. G. H. Kersten werd Ds. Zandt voorzitter van deze partij en tevens werd hij belast met de leiding van de fractie in de Twee de Kamer. Hij is ook lid van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land en hoofdredacteur van het weekblad „De Banier". Ds. Zandt is Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Behalve de ministers Cals en Luns waren alle ministers en de meeste staatssecretarissen aan deze buitengewone vergadering van de raad voor economiehe aan gelegenheden deel. Als adviseur waren aanwezig o.a. prof. P. de Wolff, directeur van het Centraal Planbureau, en S. Posthuma, directeur van de Nederlandse Bank. Belgisch Koningspaar in Spanje. Koning Boudewijn en koningin Fabiola zijn zaterdag aangeko men in het landgoed San Calixto nabij Cordova, waar zij in decem ber vorig jaar hun wittebroods weken doorbrachten totdat deze door de grote stakingen in Bel gië werden onderbroken. Hoelang het koningspaar' daar blijft is niet bekend. Herwaardering van de Duitse Mark. De Westduitse regering heeft zondagmiddag officieel de her waardering van de Deutsche Mark bekend gemaakt. De ver klaring der regering, die de mi nister van Economische Zaken, Erhard, aan de pers voorlas, luidde als volgt: „De Bondsregering heeft met toestemming van dé Deutsche Bundesbank besloten met ingang van 6 maart 1961 de koers van de Deutsche Mark tegenover hei buitenland te verhogen. Deze verhoging zal rond 4,75 procent bedragen. Dit betekent, dat volgens de nieuwe pariteit de dollar, inplaats van tot dus verre tegen D.M. 4,20, voortaan tegen 4 D.M. kan worden verkregen. In dezelfde verhouding wordt de waarde van dé D. M. tegenover de andere valuta's hoger. Het doel van deze maatregel is, de koopkracht van de D. M. te ver sterken en de stabiliteit van het Duitse prijsniveau te handhaven". In de Kongolese havenstad Mv tadi zijn zondagmorgen vroeg, na een korte onderbreking, op nieuw gevechten uitgebroken volgens in Leopoldstad ontvan gen berichten. De onder zware d,ruk staande Soedanese militai ren van de Verenigde Naties heb ben nu reeds bijna vierentwintig uur lang met korte tussenpozen strijd moeten leveren tegen Kon golese militairen. Er zijn sinds zaterdag geen rechtstreekse radioberichten meer uit Matadi in Leopoldstad ontvangen. De ontvangen schaar se berichten kwamen door via het Soedanese detachement op de luchtbasis Kitona, die 100 km vanaf de monding van de Kongo- rivier is gelegen. Men gelooft in Leopoldstad dat de Canadese be zetting van het radiostation in Matadi wellicht gevangen geno men is. Even vóórdat het radiostation uit de lucht ging, meldden de Ca nadezen een officier en acht manschappen dat de instal laties waren getroffen door gra naten van 20 millimeter en ko gels van kleine vuurwapens. De belangrijke havenplaats Is thans praktisch van de buiten wereld afgesloten, daar alle tele foonverbindingen met Leopold stad zondagmorgen werden ver broken en de Kongolezen de veerdienst over de Kongorivier naar de luchtbasis hebben ge staakt. Een Canadese majoor en de chef-staf van het Kongolese leger, kolonel Albert Kiember, trachten nu met een hefschroef- vliegtuig in Matadi te landen om tot een wapenstilstand te komen. De gevechten in Matadi zijn Je laatste in een serie incidenten, welke naar het schijnt zijn voort gesproten uil de veronderstelling bij de Kongolezen, dat de Ver enigde Naties hun strijdkrachten willen ontbinden. De nog resterende Franse mi litaire basis in Marokko zullen in oktober a.s., twee jaar eerder dan oorspronkelijk het geval was, worden ontruimd, aldus is in Ra bat medegedeeld. Hiervoor is tussen Marokko en Frankrijk een overeenkomst tot stand gekomen. Volgens Marok kaanse functionarissen heeft ko ning Hassan II na zijn troonbe stijging de vorige week presi dent De Gaulle hierover bena derd. De overeenkomst werd door koning Ilassan bekendgemaakt in een speciale radio-uitzending, na de eerste vergadering van het ka binet na de dood van Mohammed V. die zaterdag laai in de avond eindigde. De ontruiming geschiedt in stadia en begint op 1 april en zal op 1 oktober voltooid moeten zijn. In ambtelijke kringen te Parijs is vernomen dat deze Franse ba ses die dienen voor opleiding, om technische redenen eerder wor den ontruimd. De belangrijkste factor- was daarbij het feit dat er opleidingsbases voor luchtmacht- eh marine-luehtvaartpersöneel in Zuid-Frankrijk, beschikbaar zul len komen. Engeland zal vóór toelating van comm.-China tot V.N. stemmen. Engeland treeft de Amerikaan se regering meegedeeld dat het vóór toelating van communis- tLseh-China tot do Verenigde Na- j ties zal stemmen, wanneer de kwestie in de volgende zitting van de algemene vergadering ter sprake komt, aldus is van gezag - hebbende zijde in Washington vernomen. Tot op heden hebben Engeland en de Verenigde Staten tegen i toelating van communistisch- China gestemd. Onlangs ver klaarde de Engelse minister van Buitenlandse Zaken Lord Home echter dat „op grond van de fei ten van het internationale leven China in de Verenigde Naties be hoort te komen, ondanks de agressieve politiek van dit land". Het verlies van Matadi aan de Kongolezen zou een ernstige be dreiging voor de V. N. betekenen, omdat de bevoorrading groten deels via deze haven geschiedt. Indiase troepen voor de Verenigde Naties. India heeft besloten 3000 mail gevechtstroepen ter beschikking te stellen van de strijdmacht van de Verenigde Naties in Kongo, aldus is officieel in New York meegedeeld. Deze troepen zullen niet mo gen worden gebruikt tegen troe pen van landen die lid zijn van de Verenigde Naties, maar wel. „wanneer dit noodzakelijk is en de Verenigde Naties hiertoe op dracht hebben gegeven, tegen Kongolese gewapende- eenhedci, Belgisch en ander militair en para-militair personeel en huur lingen. De vertegenwoordiger van rt>- dia bij de Verenigde Naties. Jha, heeft Hammarskjoeld van het besluit van zijn regering op de hoogte gesteld. De Indiase bri gade dient niet te worden be schouwd als „vervanging" vim de troepen van andere landen die „om politieke redenen" zi.,n teruggetrokken. De troepen zul len niet worden gebruikt ..óm enige partij of fractie die de Verenigde Naties uitdaagt" te steunen. Jha stelde tevens voor een in ventaris op te maken van het materiaal van de Belgische tróe- pen die worden teruggetrokken, om te voorkomen dat dit dcor een van de tegenover elkaar staande groepen in Kongo wordt gebruikt. 0 Een personentrein is zondag middag nabij Milaan uit de rails gelopen, waardoor vier mensen om het leven zijn gekomen. Der tig inzittenden zijn gewond. Van een tiental van hen is de toestan»! ernstig. RUSTIG WEER. Een krachtig hogedrukgebied handhaaft zich boven Midden- Europa. Het bracht ons op de meeste plaatsen gedurende het weekeinde zonnig en rustig weer met hoge maximumtemperatu ren. In de nacht kwam het op enkele plaatsen tot nachtvorst en mistvorming. In dit weertype wordt voor vandaag weinig ver andering verwacht. De wind blijft zwak. wordt opnieuw droog en overwegend zonnig weer ver wacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Rustig weer. Droog, zacht, en overwegend zonnig weer met zwakke wind. MAANDAG 6 MAART v.m. n.m. Breskens 4.03 4.25 Terneuzen 4.38 5.00 Hansweert 5.18 5.40 Walsoorden 5.28 5.50 ZON MAAN op onder op onder maart 5 7.16 18.28 22.54 9.00 7 7.14 18.30 9.28 8 7.12 18.31 0.04 9.59 9 7.09 18.33 1.13 10.36

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1