Rechtszaken Radio en Televisie Eric de Noorman - Het zevende paardje BEURSOVERZICHT ECIAALZAAK Pagina 9 AUDAMUS VOETBAL ercTag 2 maart 1061 DoiwTerclag 2 maart 1961 DE VRIJE ZEEUW ZIENDE NA TWINTIG JAAR BLINDHEID gramofoonplaten il kwartet mon C. Jans.-n - orgel EY Zingende Zusjes >or rtimeus Koor OOK Feike Asrna - Stationsstraat 34 AXEL s), een van de '61 over aan ankeren (Gld.). •den verdiend :ns koelkasten '5 Braun elec- isistor keuken- nspelers, 150 300 Arzberg ïndelig), 300 t nog Ronson k Baby luxe s en lederen 0.-! In Stockholm heeft de 61-jarige Erik Strand, die in zijn leven zwaar getroffen is, het geluk leren kennen. In zijn jeugd ver loor hij een oog doordat het ge troffen werd door een pijl en korte tijd later werd hij lang zamerhand blind aan het andere oog. Hoewei hij blind was sloeg hij zich toch werkende door het leven, ile laatste jaren gesteund door zijn derde vrouw. Door overlijden waren hem al twee vrouwen ontvallen. Deze derde vrouw, met wie hij in 1956 is ge trouwd, haalde hem kortgeleden over nog eenmaal een operatie aan zijn oog te ondergaan, welke hem wonder boven wonder na twintig jaar blindheid het licht terug gaf. Hij ontdekte dit toen hij door het verband heen het licht zag van een lucifer, waar mee hij zijn pijp aanstak. Voor het eerst na vijf jaar kon hij zijn derde vrouw zien. Foto links: de heer Strand zoent zijn vrouw bij het verlaten van de oogheelkundige kliniek in Stockholm Foto rechts: Met zijn vrouw maakte hij een tocht door Stock holm, dat hij na twintig jaar niet terugkende. Uitspraak tegen Zeeuwse vertegenwoordigers van „lotto" de Belgische De kantonrechter in Zevenber gen heeft woensdag de Neder landse vertegenwoordiger van de Belgische „Lotto", A. de Z. uit Breskens en F. V. uit Sluis con form de eis van de officier van justitie veroordeeld tot elf gul den boete subsidiair twee dagen wegens uitlokking van een over treding van de loterijwet en we gens overtreding van de loterij- wet. Bij de Belgische Lotto moet geraden worden naar de popu lairste voetballer, wielrenner of filmster. Ieder kan er gratis aan mee cloen en mag dan een kolom in vullen, voor de volgende kolom moet 50 cent worden betaald, waarvoor men 'n koopbon krijgt, welk in de Lottomagazijnen moet worden besteed. On de motivering van het von nis stelt de kantonrechter, dat deze Lotto een geheel andere lo terij is dan toegelaten wordt bij de Nederlandse wet. De deelne mers moeten door invullen en inzenden van formulieren vol doen aan verschillende voor waarden. Zij kunnen geen in vloed uitoefenen op de uitslag. De organisatoren nemen boven dien aan dat zij buiten de ene gratis kolom meer kolommen tegen betaling zullen invullen. Ook neemt de kantonrechter aan, dat de mogelijkheid aanwezig is, dat er deelnemers zijn, die on voldoende kennis van het spel hebben. De beide veroordeelden zullen tegen dit vonnis in hoger beroep gaan. sen, die waren ontstaan doordat dit gezin met zes kinderen de rol speelde van een ambtenaars gezin, waardoor er misschien toch wel meer gedaan werd dan de bezoldiging toeliet, aldus de verdediger, mr. J. Roelse. De officier zei in zijn requisi toir onder meer, dat deze zaak tegen het advies van de reclas sering in, door hem toch ver volgd was gezien de ernst van het gepleegde feit. „Deze ver dachte had dit, zeker als ambte naar, nooit mogen doen". De verdediger memoreerde, dat zijn cliënt na het ontdekken van de verduistering toch eervol ont slag had gekregen. „Zo gunstig stond hij bekend". Mr. Roelse deelde mede, dat de verdachte van plan is het tekort zo snel mogelijk aan te zuiveren en vroeg de rechtbank hem een vol ledige kans te geven door een geheel voorwaardelijke straf op te leggen. De rechtbank zal in deze zaak op 15 maart uitspraak doen. Frauderende ambtenaar voor de rechter De officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam, mr. H. Bouma, heeft woensdagmiddag, wegens verduistering in dienst betrekking van een bedrag van 2795, tegen de voormalige ad junct-commies van de admini stratie der Bussumse politie, H. J. A. V. uit Bussum, 12 maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toe zicht van de reclassering, geëist. De 40-jarige verdachte had het gold uit de zogenaamde voor- schotkas genomen, die door hem werd beheerd. Bij een onver wachte tussentijdse controle was het tekort aan het licht geko men. De ambtenaar had het geld gebruikt om huiselijke fi nanciële moeilijkheden op te los- DOODVONNISSEN IN LITOUWEN Litouwers beschuldigd van misdaden tijdens de Duitse bezetting Het hooggerechtshof van de Sow.jet-republiek Litouwen heeft drie Litouwers tot de (lood door de kogel veroordeeld wegens mis daden tijdens de Duitse bezetting. Alfonsas Niksaitis. die voor de oorlog inspecteur bij de Litouwse politie was, zou agent van de Duitse geheime dienst zijn ge weest. Toen de Duitsers Litou wen hadden bezet, werd hij hoofd van de politie in twee dis tricten. In augustus 1941 had hij do moord op 2.000 Joden georga niseerd. Tevens werd hij verant woordelijk gesteld voor de dood van ongeveer 60.000 Joden, Polen, Witrussen, Russen en Li touwers. Toen de Russen in 1944 Litouwen binnentrokken, had Miksaitis in een klooster een schuilplaats gevonden. De beklaagde Bernardas Skloe- tas en Statis Petrauskas werden aan soortgelijke misdaden schul dig bevonden, aldus Tass. Geen verandering in de gunstige conjunctuur in West-Duitsland verwacht Het Westduitse ministerie van Economische Zaken verwacht geen verandering in de huidige gunstige conjunctuur in West- Duitsland. In een gisteren gepu bliceerd overzicht zegt het mi nisterie, dat de sterke stimu lerende krachten ook bij het be gin van dit jaar werkzaam ble ven. De sterkste stimulans gaat nog steeds uit van de investerin gen, het particuliere verbruik en van de uitgaven van de over heid. Daartegenover waren de kalmerende tendenties, die o.a. uitgingen van toenemende invoe ren en van een minder levendige vraag van het buitenland, van minder gewicht. Het ministerie constateert nieuwe prijsstijgin gen in de industrie. Tegenover de duurdere industrieproduktcn staan echter volgens het minis terie lagere prijzen voor voe dingsmiddelen en buitenlandse grondstoffen. Bovendien draagt de invoer tegen gunstige prijzen van afgewerkte produkten er toe bij het stijgen van het totale prijsniveau tegen te gaan. De verhoudingen tussen de Ver. Staten en China De Amerikaanse regering is bereid een speciale vergunning te verlenen aan bona fide com- munistisch-Chinese journalisten die naar de V. S. willen komen. Zij zou daartegenover aan de autoriteiten in Peking de namen van een dertigtal Amerikaanse journalisten willen voorleggen die reportages in China willen maken. Dit zal volgens de woordvoer der van het ministerie van Bui tenlandse Zaken worden voorge steld hij de hervatting van de contacten tussen de Amerikaan se en Chinese ambassadeurs in Warschau, op 7 maart. Voorts zal China opnieuw wor den gevraagd vijf gevangen Amerikanen vrij te laten en af te zien van het gebruik van ge weld voor het bereiken van poli tieke doelen. De besprekingen in Warschau werden in het begin van dit jaar opgeschort om de nieuwe Ameri kaanse regering de gelegenheid te geven de Amerikaanse poli tiek tegenover communistisch China te bezien. Rechtbankpresident waarschuwt jongeren tegen marihuanagebruik Over de hoofden van vier jeug dige Amsterdamse marihuanage- bruikers heen. heeft de hoofd stedelijke rechtbankpresident mr C. van der Waerden woensdag ochtend waarschuwende woor den gericht tot „tieners, twen- ners, Leidsepleiners of hoe ze ook mogen heten", die zich uit nieuwsgierigheid met de mari- huanahnadel inlaten. „Zelfs als het waar is dat marihuana niet zo gevaarlijk is, zoals helaas in enkele publikaties is beweerd, dan is het toch wel zeker dat het gebruik ervan het voorpor taal is voor het gebruik van nog gevaarlijker lichaamslopende op wekkingsmiddelen" zo zei mr Van der Waerden, die daaraan toevoegde dat „marihuana voor de jeugd taboe is". Ook de officier van justitie mr W. K. baron Van Dedem had de indruk, dat het marihuanage bruik in Amsterdam zich ver spreidt naar „het milieu van kunstzinnig aangelegde jonge ren", die zich rondom het Leid- seplein verenigen. Evenals mr Van der Waerden laakte hij een artikel in een tijdschrift, waarin 't gebruik van marihuana wordt vergoeilijkt. „Wanneer jonge mensen zoals deze vier verdach ten zich ermee inlaten, bestaat het gevaar dat ze er aan ver slaafd raken" zo meende de of ficier van justitie, die herinner de aan twee recente gevallen, waarbij i.v.m. het overmatig ge bruik van marihuana psychia trische behandeling nodig bleek. De vier jongeren die zich gis terochtend voor de rechtbank in Amsterdam wegens „het in bezit althans aanwezig hebben van een hoeveelheid hennep (mari huana)" moesten verantwoorden, hoorden gecombineerde straffen tegen zich eisen, t.w. 9 maanden met aftrek waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar (2 maal) en in twee gevallen 20 weken hechtenis waarvan 12 weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In twee gevallen oordeelde mr Van Dedum onder toezichtstelling van een reclas- serings vereniging noodzakelijk, terwijl hij tegen de 22-jarige treinkelner R. M. die nog een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken wegens het ver valsen van recepten voor opwek kende middelen te goed heeft, achtte hij psychiatrisch toezicht noodzakelijk. De vier verdachten de 21-ja- rige balletdanser R. H. R., de 23- jarige cineast W. R., de 28-jarige kunstschilder E. L. en de trein kelner beweerden dat zij uit nieuwsgierigheid marihuana ge kocht hadden. „We hadden er.zoveel over ge hoord" vertelden zij, terwijl de treinkelner in een handeltje wel wat zag om een boete van 30 die de politierechter hem had opgelegd wegens het vervalsen van recepten, te kunnen betalen. Op 7 september j.l. kwamen R. en M. in het bezit van een hoe veelheid hennep, waarvan zij 50 sigaretten rolden. Ze rookten er een paar, maar van de handel kwam niets terecht, want de po litie greep de knapen in een auto op de Bos en Lommerweg, waar zij de sigaretten wilden verhan delen. Ze hadden er allen spijt van en beloofden de rechter zich nooit meer met de handel of het gebruik van marihuanasigaret- ten in te laten. Over 14 dagen doet de recht bank uitspraak. Op dezelfde dag moeten zich een Amerikaan en een Algerijn, die marihuana naar Nederland smokkelden, voor de rechtbank verantwoorden. VRIJDAG 3 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram. en act.; 8.00 Nws; 8.18 Gram. en act.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Dit en het andere, gesprek; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Orgelconc.; 11.40 Gr.; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Regeringsuit zending; 12.30 Land- en tuin- bcuwmed.; 12.33 Sport en prog nose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws, meded en beursber.; 13.30 Amus. muz.; 14.00 Kamermuziek; 14.30 Boekbespr.; 14.50 Carillonbespe ling; 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Orgelspel en zang; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de teenagers: 17.50 Act.; 18.00 Nieuws; 188.15 Vlaamse notities; 18.20 Lichte muz.; 1850 De puntjes op de i, praatje; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Jazzmuz.; 19.30 Het platte land nu, gesprek; 19.45 VPRO- Nws; 20.00 Nws; 20.05 Drie plaat werken over Kunst en Kunste naars, lezing; 20.10 In memoriam de dichter J. Jac. Thomson, cau serie; 20.20 Declamatie; 20.35 Israël - II, reisindrukken; 20.50 Regeringsuitzending; 21.00 Gr.; 21.50 Quizprogr.; 22.15 Buitenl. weekoverz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zorg om de mens, gesprek; 23.00 Soc. nieuws in Esperanto; 23.10 Muziekrevue; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr;. 8.50 Voor de vrouw; 9.40 School radio; 10.05 Gram.; 10.30 Klassie ke en moderne meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Lichte muziek; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Vraagt baak voor de dames; 14.00 Or kest; 14.35 Gram.; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Klarinet en piano; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Lichte mu ziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Amateursmuziek; 18.20 Het werd der Benedictijnen in Toumliline lezing; 18.35 Gram.; 18.50 Emi gratiepraatje; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Memojandum; 19.30 Pol. lezing; 19.40 Verzoekprogr.; voor de soldaten; 20.30 Avond college; 21.00 De dans der boe ken; 22.30 Nieuws; 22.40 Jong- oud-eeuwig, lezing; 22.50 Lichte mubiek; 23.55 Nieuws. De Indonesische troepen in Kongo De regering van Indonesië be treurt het zeer, dat zij onder de huidige omstandigheden niet kan terugkomen van haar besluit, de Indonesische troepen uit Kongo terug te trekken, aldus heeft de Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Soebandrio, gistermorgen tegenover de pers verklaard. Hij voegde eraan toe, dat een brief in deze geest aan secretaris-generaal Hammars- kjoeld van de Ver. Naties, die de Indonesische regering gevraagd heeft van haar besluit terug te komen, is gezonden. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Operettemuz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Or gelspel; 13.30 Gram. 14.00 School radio; 15.45 Gram.; 16.00 Koer sen; 16.06 Lichte muz.; 16.20 Gram.; 16.30 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Boekbespr.; 18.20 Voor de solda ten; 18.50 Sportkron.; 10.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.45 Lezing; 20.00 Orkest; 21.00 Kunstkalcidoscoop: 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Sopraan en orkest; 22.55 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Weekjournaal en weeroverzicht: 20.30 Docu mentaire film: 20.55 Cabaret; 21.30 Actueel progr.; 22.05 Dag sluiting. VL. BELG. TV: 19.00 Van uit vinders en patenten; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nieuws; 20.30 Gevar. progr.; 21.15 Filmkroniek; 22.00 Quiz; 22.30 Nieuws. Bieden de Amerikaanse ambassadeurs te veel dineetjes aan Angier Biddle Duke. chef van het Amerikaanse protocol, acht het niet „echt noodzakelijk", dat de Amerikaanse ambassadeurs in Parijs, Rome en Londen zulke „schrikbarend hoge bedragen" uitgeven voor vermaak, partij tjes etc., als zij thans zouden doen. In een toespraak, bestemd voor een vereniging van vrou welijke journalisten, stelt Duke voor om een objectief onderzoek in te stellen naar de betekenis en functie van het vermaak als diplomatiek wapen. Duke was, er niet van overtuigd dat de grootte van de represen tatietoelage een beslissende fac tor voor het succes van een di plomatieke missie is. Vijftienhonderd arbeiders van een fabriek in Erith, ten zui den van Londen, zijn dinsdag in staking gegaan uit protest tegen de onvoldoende verwarming van de werkplaatsen. FRANSEN GEVEN DE VOORKEUR AAN NEDERLANDSE VARKENS In Frankrjjk bestaat zeer veel vraag naar Nederlandse varkens, de Fransen zijn zelfs bereid, er tien cent per kilo meer voor te betalen dan voor de Deense en Poolse varkens. Dit zei de heer Joh. de Veer, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, woensdagmorgen op de open bare vergadering van het Pro duktschap in Utrecht. Hij noem de deze situatie zeer verheugend en bemoedigend voor de toe komst. Er blijkt uit, zo zei hij, dat we met onze varkensstapel op de goede weg zijn, onder an dere voor wat betreft de vlees vet-verhouding. De handel op de binnenlandse markt is iets vlotter geworden, de prijzen bleven jongstleden za terdag echter gelijk aan de la gere prijzen van de week daar voor. Ze bewegen zich nu tussen de ƒ2.33 en ƒ2,35. In de week van 20 tot 25 februari wenden vergunningen aangevraagd voor de export van 175 levende en 610 geslachte varkens naar Frank rijk. Na de verlaging van de hef fing zijn deze week tot nu toe reeds vergunningen gevraagd voor 150 levende en 4460 ge slachte varkens. De heer De Vee^ noemde de situatie op de var- varkensmarkt bevredigend. De prijzen voor het rundvee handhaven zich en liggen onge veer op hetzelfde niveau als ver leden jaar. De betere en schaar-, se kwaliteiten zijn aan de dure( kant. De schapen zijn eveneens duur. Het bestuur besloot nog, de researchgroep voor vlees en vleeswaren T. N. C. in Utrecht' voor 1961 'n subsidie te verlenen van ƒ70.000,—. HOOGOVENS „WILLIG", SCHEEPVAARTEN PRIJSHOUDEND ZIJ KONDEN ZONDER DE KONING NIET LANGER LEVEN Men schat dat er dinsdag bij de begrafenis van koning Mo hammed van Marokko een veer tigtal mensen om het leven zijn gekomen. Sommigen stierven tengevolge van een zonnesteek, anderen wer- den in het gedrang onder de voet gelopen en letterlijk vertrapt en tenslotte waren er mensen die zelfmoord pleegden, omdat zij de gedachte niet konden verdragen dat zij nu .rzonder de koning ver der moesten leven". Nederlands militair elftal in eindtoernooi Nederland—België 1—0 Het Nederlandse militaire elf tal heeft woensdagavond door een verdiende zwaarbevochten 10 zege op België, zich ge plaatst in de finalegroep van het internationale militaire voetbal kampioenschap. Zoals bekend was het de tweede wedstrijd tegen de Belgen. De eerste ont moeting, 15 februari te Brussel gespeeld, leverde een 21 zege op voor de Nederlanders. België—Nederland (jeugd) 2-3 Nederland heeft de woensdag middag op het terrein van Beer schot te Antwerpen gespeelde jeugdwedstrijd (spelers van 16 tot 18 jaar) tegen België met 3 2 gewonnen. Bij de rust hadden de Nederlanders reeds een voor sprong van 21. Hoogovens stonden woensdag in de belangstelling. Deze certi ficaten noteerden bij de opening 948, ofwel ruim veertig punten boven de vorige slotkoers. Dins dag nabeurs werd als hoogste koers reeds 928 genoteerd. Ame rika, West-Duitsland en Zwitser land hadden belangstelling voor deze stukken. Daarnaast was er ook vraag in deze hoek van pu blieke zijde. Ook gistermiddag werden de certificaten voor bui tenlandse rekening uit de markt genomen. Aan de overvloedige vraag kon moeilijk worden vol daan. Speciale redenen voor de willige stemming voor Hoog ovens konden niet verkregen worden. In de openingskoers kwam gedurende de verdere beursduur weinig verandering. De stemming voor de overige hoofdfondsen was licht verdeeld met AKU op 544 min één punt. Philips en Unilever bij de ope ning een paar puntjes hoger, daarentegen Kon. Olie een paar dubbeltjes lager. De arbitrage kon in genoemde fondsen inter nationaal niet veel uitrichten. De publieke belangstelling voor deze hoofdfondsen was gering. De omzetten in Wall Street blijven aan de hoge kant bij een gun stige tendentie. Kon. Olie no teerde er echter dinsdag een kwart dollar lager. Mede hier door lag de prijs op ƒ145,30, ca. zeventig cent beneden het vori ge slotniveau. Philips schommelde rond de 1244, plus vier punten, Unilever monteerde op 864% twee pun ten. De scheepvaartwaarden kon den zich zeer goed handhaven waardoor de forse koerswinsten van dinsdag geheel behouden bleven. De noteringen kwamen hier zelfs nog een weinig boven uit. Het is heel lang geleden dat scheepvaartaandelen beslag leg den op eerste plaatsen ten aan zien van de omzetten. Dit ge beurde dinsdag met Scheepvaart Unie als nummer een met een geregistreerde omzet van nomi naal ƒ257.000. Holland-Amerika Lijn was een goede tweede mei ƒ208.400. Ook gisteren werd in deze afdeling druk gehandeld.' Van Nievelt Goudriaan en de N.V. Vernis- en Verffabrieken voorheen Vettewinkel mochten' op last van het beursbestuur niet in een open hoek worden ver handeld op grond van een adver tentie in één van de ochtendbla den, waarin ten onrechte gesug gereerd wordt, dat deze adver tentie afkomstig zou zijn van een bekend commissiehuis. Aandelen Van Nievelt werden op 200 (193) en die van Vettewinkel op 335 (336) geadviseerd. Cultures zeer stil met fractio- nele veranderingen. De storting gisteren op de 4% pet. '61 staats lening groot 350 min was van invloed op de stemming in de Staatsfondsenhoek. Deze was iets luier. In de lokale afdelingen wer den aandelen Heineken opnieuw hoger geadviseerd. Dekkers kreeg een lagere ad- vieskoers op het tegenvallende vierde kwartaal 1960. Aandelen Proost en Brandt werden op 260 laten geadviseerd (274 op het onveranderde dividend van 9 °/o. Prolongatie 3 Va pet. Beursindices 1/3 Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen AKU: 537—539 Kon. Olie: 144.50—145 Philips: 1236—1245 Unilever: 858—862 gl Hoogovens: 930—938 gl 27/2 28/2 626.06 626.06 630.58 375.90 379.74 380.99 210.49 222.45 222.67 231.40 230.91 232.06 168.32 168.12 171.52 441.70 443.51 446.49 Nabeurskoersen slot 538 542%) slot 145 slot 1245 slot 861 slot 935 (145.70) "(1241% S61 *944*»)' Amerikaans vakbondsleider verduisterde va kbonds- gelden van vrachtrijders James Hoffa, voorzitter van het Amerikaanse vakverbond van vrachtrijders, die ervan beschul digd wordt vakbondsgeldon voor eigen doeleinden te gebruiken en een gangsterbewind in zijn orga nisatie gevestigd te hebben, heeft gedaan gekregen, dat de commis sie wordt opgeheven, die door een rechtbank was ingesteld om te waken over zijn doen en laten na zijn verkiezing, drie jaar ge leden. Hoffa mag nu nieuwe ver kiezingen op touw zetten. Zijn bond werd in 1957 uit het Verbond van Vakverenigingen A. F. L.C. I. O. gestoten. De beschuldiging tegen Hoffa dat hij vakbondsgelden heeft ver duisterd, blijft bestaan en Hoffa zal in verband hiermee nog terecht staan. 27. Het is zelfs in het maan licht niet moeilijk het sleep- spoor dat de koe gemaakt heeft te volgen en vrijwel zonder on derbreking kunnen de Noorman en zijn makker voortrijden. „Dat jij je zo druk maakt over een paardje meer of minder, Noorman", gromt Svein, „dat heet dan een legende of zoiets, maar voor mijn gevoel is het al lemaal bijgeloof, zogezegd." „Natuurlijk", glimlacht Eric, „je hebt van die mensen en daar moet ik rekening mee houden. Zo ken ik ook een lange kerel, die jammert als een kind, als hij zijn oude versleten helm kwijt is. Wat zou dat voor een eigenaar dig idee zijn?" Met een zuinig gezicht betast Svein zijn helm. „Dat is toch een heel ander geval", gromt hij. Het spoor voert hen in noorde lijke richting en enige uren later zien ze een glooiende weide voor zich. Hier ontdekken ze ook voet stappen naast de hoefindrukken van de koe en de Noorman be grijpt dat ze nu niet ver meer van hun doel zijn. Ze stijgen af en het duurt niet lang, of ze vinden de grond om woeld door talloze paardehoeven. ,,Hier is het gebeurd", knikt de Noorman, terwijl hij zorgvul dig de grond onderzoekt. „Hééé", gromt Svein, die op enige afstand rondkijkt. „Kom eens hier. Noorman, ik trapte daar op iets, op iets scherps Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werk dag luiden: Engelse pond 10.5610.66, Ca nadese dollar 3.81%-3.86%. Ame rikaanse dollar 3.773.81, Fran se frank (100) 76.25—76.75, Bel gische frank (100) 7.367.41, Duitse Mark (100) 90.75—91.25, Zweedse kroon (100) 73.0074.00, Zwitserse fr. (100) 87.4087.90, Italiaanse lire (10.000) 59.75 61.75, Deense kroon (100) 54.30 55.30 Noorse kroon (100) 52.40 53.40, Oostenrijkse Schilling (100) 14.1514.65, Portugese excudo (100) 6.22%—6.37%. Emissie „De Schelde" Bij de uitgifte van nominaal 2.384.000 vijf procent preferen te in gewone aandelen conver teerbare aandelen in de N.V. na tionaal bezit van aandelen ko ninklijke maatschappij „De Schelde hebben nagenoeg alle houders van claims van hun recht tot inschrijving gebruik gemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 7