UIT DE PROVINCIE DE GROENE HEL Gemeenteraad van Terneuzen B Pagina 2 Vrijdag 24 februari 1961 TERNEUZEN AXEL. GOES HOEK. AGENDA Sleepboot wacht op sleepboot DE „SCALDIS" GEBORGEN BILJARTEN INBRAAK BI[ PERSBUREAU „ANTARA" FRANSE MARINE HOUDT OPNIEUW SCHEPEN AAN Vrijdag 24 februE „FLUWELE HANDSCHOE IN OOST-DUITS DE VRIJE ZEEUW Rectificatie opbrengst collec te „Zonnestraal". In ons nummer van woensdag werd gemeld, dat de opbrengst der t.b.c.-collecte .Zonnestraal" alhier bedroeg 155,70, hetgeen van de t.b.c.-collecte „Zonnestra niet juist is, daar het ingezamel de bedrag 555,70 was. Mutaties in de plaatselijke commissie van de Neder landse Padvinders. Wegens vertrek van drs. B. A. Gietelink naar Luxemburg, werd in diens plaats als lid in de plaat selijke commissie geïnstalleerd dr. A. C. Nieuwenhuyzen Kruse- man alhier. .In de vacature, die per 1 mei zal ontstaan door het vertrek naar Amsterdam van de heer H. Staal, werd voor een benoeming door het nationaal hoofdkwartier Ie 's-Gravenhage als lid en se cretaris in de plaatselijke com missie voorgedragen de heer A. Will. Verkeersongevallen. Gistermiddag te ongeveer 12 uur stond voor het café van de heer Kiaassen aan de Oudeland- seweg te Driewegen aan de lin kerzijde van de weg een bestel auto van de heer S. C. V. uit Kruiningen geparkeerd, toen een achteruitrijdende zware vracht auto van de firma Van Opdorp uit Sas van Gent, de bestelwagen gedeeltelijk op het trottoir druk te, waardoor deze materiële scha de i kreeg aan rechterachterspat- bord en rechterportier. Te ongeveer 2 uur had in de Nieuwstraat een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Uit de richting Korte Kerkstraat reed een auto, be stuurd door de heer W. J. uit Terneuzen. Op het momenl, dat hij het hotel „Des Pays-Bas" was genaderd kwam van het particu liere parkeerterrein van genoemd hotel een auto, bestuurd door de heer W. W. B. uit Amsterdam, gereden. Bij de daarop volgende botsing liepen beide auto's materiële schade op. Protestants-Christelijk Be jaardencentrum. In hotel „Het Gulden Vlies" werden de plannen ter tafel ge legd van het stichten van een „Protestants Christelijk Bejaar den Centrum". Onder presidium van dokter K. Boor was een commissie, verder bestaande uit de heren J. Quist, C. Smies, P. J. van Driel en J. P. Wieles, reeds ruim een jaar be zig met de voorbereidingen van een plan, dat beoogde de meest doeltreffende oplossing te bieden voor het vraagstuk van de ver zorging van valide bejaarden. Deze commissie had talrijke be sprekingen achter de rug, waar bij de bejaardenzorg ook in het buitenland onder de loupe werd genomen, eer definitieve plannen ter tafel konden worden gelegd. Uit deze onderzoekingen bleek dat de voorkeur diende te wor den gegeven aan het systeem der „bejaardenwoningen" boven dat van de z.g. „pension-tehuizen". Toen de plannen in een der mate ver-gevorderd stadium wa ren, werd het gemeentebestuur ingeschakeld, dat in zijn verga dering van 9 aug. 1960 besloot het blok van 48 woningen, be grensd door Byloequestraal/Bea- trixstraat Bernhardstraat en Sin- gelweg, beschikbaar te stellen voor de behuizing van valide be jaarden. Deze „duplex-woningen" zullen worden voorzien van een cen traal belsysteem (c.q. huistele foon), een centrale recreatie ruimte, een centrale verwar- mings-installatie en eventueel (in de toekomst) een ziekenzaal en een centrale keuken. Voor deze woningen zullen, ten einde de bejaarden een passende verzorging te kunnen verzeke ren, gezinsverzorgsters moeten worden aangetrokken, waarvoor reeds contacten werden gelegd met de classicale commissie voor de Gezinszorg van de Ned. Herv. Kerk in Oost Zeeuws-Vlaande- ren. Op 25 jan. j.l. werd de Stich tingsactie van de „Stichting Pro testants-Christelijke Bejaarden zorg" officieel gepasseerd ten overstaan van notaris D. H. de Graaf te Axel. Gestreefd zal wor den de huisvesting en verzorging van de bejaarden in Axel en om geving voor een zo voordelig mo gelijke prijs te verwezenlijken, teneinde alle bevolkingsgroepen, dus ook de minder met aardse goederen bedeelden, van deze unieke stichting te kunnen doen profiteren. Om de eerste kosten te kunnen dekken zal men een bedrag van naar schatting 75.000 bijeen moeten brengen, terwijl voor ren te, aflossing e.d. een jaarlijkse som van ongeveer 10.000 beno digd zal zijn. Contacten werden en worden opgenomen met diverse plaatse lijke organisaties (Vrouwenver enigingen) en reeds werden uit deze richting mededelingen ont vangen dat de plannen van de Stichting met enthousiasme wer den begroet. De benodigde gelden wil men bijeen zien te brengen door gif ten, jaarlijkse bijdragen, rentelo ze voorschotten, event, subsidies, enz. De woningen van het blok, dat voor de bejaarden is bestemd, zullen in huur en onderhoud blij ven bij het gemeentelijk woning bedrijf. De toewijzinz van de wo ningen zal geschieden van ge meentewege. echter na ingewon nen adviezen van één door de Stichting tc benoemen commis sie. Het bestuur van de Stichting is als volgt samengesteld: K. Boor (voorzitter). C. Smies (secreta ris), J. P. Wieles (penningmees ter, I. C. Provoost i vice-voorzit- ter), L. Dieleman (alg. adjunct), zuster K. P. Geleynse, G. van Doeselaar, J. J. Wieles en P. J. van Driel (allen leden). Aan dit bij uitstek sociale werk wordt medewerking ver leend door alle Protestants-Chris telijke groeperingen in Axel. Reeds werden uit diverse krin gen van de Axelse bevolking in lichtingen ontvangen over het werk van de Stichting en de manier waarop deze Stichting haar (reeds begonnen) werk zaamheden zal voortzetten en uitbreiden. Het behoeft geen be toog, dat deze Stichting een voor onze provincie uniek project heeft geschapen, dat aller aan dacht en medewerking ten volle verdient, Door landbouwtrekker gedood. Donderdagmorgen is in Lowe- dorp onder de gemeente 's-Heer Arendskerke de 72-jarige land bouwer M. V. tijdens werkzaam heden op het land onder een door hem bestuurde zware land bouwtrekker bekneld geraakt en op slag gedood. Jaarvergadering Chr. Kleu terschool. Woensdagavond hield de ver eniging voor Chr. Kleuteronder wijs haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. P. Vergou we, opende de vergadering en liet als inleiding zingen Ps 25 vers 2. Als Schriftgedeelte werd gelezen uit Galaten 3 waarna hij voorging in gebed. In zijn openingsrede memo- r.erde hij de oprichting en het verloop van de school. Hoewel er geen ruchtbaarheid aan ge geven was, dat de kleuterschool thans 15 jaar bestaat, werd dit nu tevens herdacht. De notulen werden voorgele zen door de heer Moerman, daar de secretaris, de heer De Putter, dooi' ziekte verhinderd was deze avond bij te wonen. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek dat het jaar 1960 voor de school gunstig was geweest. Hierna volgde het verslag van de penningmeester, de heer N. Moerman, dat hiermede ook zijn laatste jaarverslag was, omdat hij door drukke werkzaamheden deze functie beëindigde. Na de financiële zijde te heb ben belicht, dankte hij de voor zitter en de leidster der kleuter school die beiden 15 jaar hun beste krachten hebben gegeven in het belang van de kleuter school. Ook dankte hij de overige bestuursleden voor de prettige samenwerking. De voorzitter bedankte op zijn beurt de penningmeester de heer Moerman voor zijn prachtig jaarverslag en voor het werk dat hij als penningmeester ge daan nad, omdat dit de as was, waarop de school draaide. Verder betuigde hij zijn dank aan de leidster, mej. D. Jansen, voor de goede leiding gedurende al die jarer. voor het welzijn van deze school en voor de kinderen die deze school bezoeken, waar door de ouders hun kinderen met een gerust hart aan haar kun- VRIJDAG 24 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur „De vijand kwam 's nachts". HULST: Gemeentehuis, 14 u.: Aanbesteding reconstructie van de Glacisweg en de aan leg van een parallelweg. ZATERDAG 25 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur „De vijand kwam 's nachts". Concertgebouw, 8 uur: „Een groet en kus uit Tegernsee". Café Maandag, 7.30 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „On the Beach". Verenigingsgebouw Geref. Kerk, 7.30 uur: G.P. V. en G. M. V. Lezing door Ds. A. j Veldman. SPUI: Sportterrein, 4 uur; Spui I—Kapelle I. iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiftfiiiiiiM VERDUISTERING AANDELEN De 56-jarige Bredanaar A. H. is in samenwerking met de Leidse politie door de Bredase recherche gearresteerd. Op een assurantiekantoor te Leiden, waar hij tijdelijk werkzaam is ge weest, zou hij tussen de 25 en 30 duizend gulden aan aandelen hebben ontvreemd. nen toevertrouwen. Bij de bestuursverkiezing om de opengevallen plaatsen wegens het bedanken van de heren Moer man en D. Tollenaar weder aan te vullen, werden gekozen de heren P. de Kraker Pzn en J. DielemanJansen. In de nu volgende pauze werd koffie met een gebakje aangebo den. Alsnu werden acht obligaties uitgeloot. Vervolgens werd een drietal filmpjes vertoond door twee leden van de C. J. M. V. van Drie wegen, de heren Kaijser en De Jonge. Nadat deze filmpjes waren vertoond werden de heren Kaijser en De Jonge voor de bereidwil ligheid om deze avond tc komen opluisteren, door de voorzitter dank gebracht. De inleiding van de leidster, mej. Jansen, moest wegens het vergevorderde uur achterwege blijven. De rondvraag leverde niet veel op. De voorzitter bedankte alle aanwezigen voor de betoonde be langstelling en in het bijzonder de heer D. Tollenaar voor het werk door hem verricht in het belang van de school. Tot slot werd gezongen Ps 68 vers 10, waarna de vergadering door de voorzitter met dankge bed werd gesloten. J5ij de ingang van de Viissingse buitenhaven is de sleepboot „Sal- vonia" (de vroegere „Thames") aan de grond gelopen. De oor zaak hiervan moet waarschijn lijk gezocht worden in een ver keerde manoeuvre by het uit wijken voor een baggermolen. De sleepboot wacht nu op hulp van een sleepboot. De Belgische sleepboot „Scal- dis", die zondagavond bij het vlottrekken van een in de Schel de gestrand schip omsloeg en zonk, is woensdagavond gelicht en naar een dok in Antwerpen gesleept. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werden de notulen van de vergaderingen van 19 en 26 jan. j.l. ongewijzigd vastgesteld en werden de ingekomen stukken overeenkomstig het voorstel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen. Op het verzoek van de Stich ting „St. Liduina Ziekenhuis" te Hulst om een bijdrage in het ex ploitatietekort van 1 per ver- pleegdag per patiënt uit de ge meente werd overeenkomstig het voolptel van B. en W. afwijzend beschikt, daai het niet nodig werd geacht om naast de twee bestaande ziekenhuizen in de ge meente nog andere ziekenhuizen in Nederland een bijdrage te ver lenen. Achtereenvolgens ging de raad accoord met de voorstellen van B. en W. tot de verkoop van per celen grond aan de Leeuwenlaan, de Koninginnelaan en in het plan Ser Lippenspolder, het verlenen van een bijdrage, groot 6.944, voor de aansluiting van een 10- tal percelen op het clectriciteits- net in de Vogelsehorpolder. Blijkens een schrijven van de P. Z. E. M. d.d. 16 jan. j.l. betreft het aantal nog niet aangesloten percelen voor deze gemeente 40, terwijl voor de aansluiting van deze percelen een bijdrage van de gemeente wordt vereist van 22.866. Besloten werd tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van gronden in het industrieplan „le gedeelte". Overeenkomstig het voorstel van B. en W. verleende de raad zijn toestemming aan de Stich ting Protestants Ziekenzorg „Zeeuwseh-Vlaanderen" tot ver koop van het perceel Axelse- straat 19. Gewijzigd werd de verordening op het gebruik en beheer van de begraafplaatsen en ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. om aan do heer P. Hame link, aannemer te Hoek, zijnde de laagste inschrijver, op te dra gen de bouw van een aula c.a. gelegen op de begraafplaats nabij het Zwaantje. Tenslotte werd gewijzigd de gemeentebegroting 1961. Naar aanleiding van een door mevr. Dooms-Ortelee in een vo rige vergadering gestelde vraag, stelden B. en W. voor over te gaan tot het aanschaffen van en kele meubelen in de wachtkamer en het aanbrengen van een een voudige spreekcel in het bureau voor Maatschappelijke Zorg waaraan d° raad zijn goedkeu ring verleende. omvraag. De heer Fijn van Draat sprak zijn voldoening uit over de ver betering var. de verlichting in de raadszaal. De heer Weterings en meerde ren vroegen inlichtingen over 't verzoek van de hockeyclub om een veld. Wethouder De Vos deelde mede dat besloten is een veld toe te wijzen. De huurprijs der velden moet nog nader bekeken wor den, Dit zal geschieden als alle velden worden bespeeld en er een volledig overzicht aan de raad kan worden aangeboden. Hier over zal de sportcommissie wor den gehoord. Na een breedvoerige bespre king werd het voorstel van B. en W. tot onderhandse aanbesteding van diverse werken ten behoeve van de bouw van een fabrieksge bouw aan de Industrieweg ten behoeve van de Meterfabriek te Dordrecht, werd het voorstel tot gunning van het schilderwerk aan de Gebr. Calle te Terneu zen voor 12.634, de electrische installatie aan de heer J. H. Pee- ters te Axel voor 10.820, en de centrale verwarming aan de fir ma Asselbergs Nachenius te door if HENRI VAN WERN7 38ERx^L 67) Nadruk verboden. DE BRUIDSDAG Ik hebhaar gezien. Hair...Ik weet geen naam. Ik weet niets, maar zij was het. En het is, of heel de wereld ver anderd is, of ik niet meer ge vangene ben van een stam en een woestijn, of ik duizend maal weer hierheen zou gaan, om in haar nabijheid te zijn en alleen maar stil naar haar te mogen zien. Als hier morgen en nu een open en veilige weg zou zijn, dwars door de woes tijn, door die groene hel. als het stamhoofd mij vrij zou geven.... zodat ik kon heen gaan, dan zou ik niet heengaan, maar blijven op de piek, waar zij was. Op de grond, die haar voeten betreden hebben, sinds haar kindsheid. Daar onder de hemel, die zij altijd heeft ge zien. Ik kan haar niet beschrij ven. ik kan haar alleen be zingen. Is het 't feit, dat ik geen andere Europese vrouw zag, sinds meer dan een half jaar? Is het bloed, dat roept? Roept met diezelfde geheimzinnige stem, die mij naar de wildernis lokte. Ik weet nu wat die roep ge weest is, reeds zonder dat ik haar zag. En wat de macht ervan was... Zij. Ze ging daar tussen de andere maagdenik zag haar het ogenblik, dat de rij naar buiten trad in vreemde bruidsdans. Korte driftige stapjes, als aar zelden zij het leven in te gaan, en als verlangden zij er wild naar. Primitieve symboliek Lange gewaden en bloemen sierden haar. De gezichten waren beschaduwd door de haren. Gele bloemen, van een soort, dat ik nog niet zag, waren in het haar gevlochten. Maar dat alles zag ik eerst later.ik zag haar. Ze viel dadelijk op. De meis jes waren door het verblijf in het donkere, stenen maagden huis blanker dan de andere vrouwen. Maar zijzij was blank, heel blank, en in het ovale gezichtje waren grote ronde ogen. Ik zag ze maar een enkel ogenblik. Alle meisjes, het waren er veertien, gingen met neergeslagen ogen. Alleen zij hief de hare even op, en keek snel rond. Dan bleven die een lange seconde in de mijne rusten, en werden weer neergeslagen. Maar die éne secondeDie was beslissend. Zij was groter dan alle ande ren en naar ik schatte, ook ouder. Als half Europese was zij dus later in het maagden huis gekomen. Wildere volken zijn veel vroeger rijp. Terwijl ik duizelig leunde tegen de boom, na die blik, recht 'in mijn ogen, traden reeds de jonge mannen voor. Zo wild en afmattend hun krijgsoefe ningen op het veld waren ge weest, zo rustig en ernstig en waardig stonden zij daar thans. Het waren er negen. Vijf vrou wen zouden dus tot de volgen de bruidsdag naar het maag denhuis terug gaan. Niemand heeft hier meer dan één vrouw. Ook een soort beschaving, die in Europa niet eens heerst. Dadelijk, toen zij op het veld verschenen, staakten de meisjes haar vreemde, stille dans. Ook de jongelingen, die ik op acht tien schatte, waren in brui- gomstooi en met bloemen in het haar, gekleed in de statige oorlogsmantels, die geheel nieuw, nu prachtige kleuren en tekeningen toonden. Op een fluit, en een snaren instrument, begeleid door een soort van trommel, waarover echter ook snaren waren ge spannen, zodat de tromgeluiden telkens wisselden, werd een ge heimzinnige melodie ingezet Langzaam traden ze naar elkaar toe. Nu merkte ik, dat de beide raadsheren ook hoge priesters waren. Het werd op de maat van die vreemde kadans nu een statig schrijden naar elkaar toe. Negen jongelingen naar veertien meis jes. Veertien? Neen, ik zag er slechts één Haar. Zij heeft een madonnagezich tje van Italiaanse visie, blank en tegelijk heel teer gebronsd, met ogen bijna te groot voor dat gezichtje. Zelfs onder het kleed was te zien, hoe rank ze was. Aan de linkerzijde op zijn podium, zat het stamhoofd, roerloos als een spin in een door late zonnestralen besche nen net. De beide hogepriesters stonden thans aan elke zijde van de rij en wezen telkens welke groep naar voren zou dansen. In lange, donkere man tels gehuld, achter de meisjes, stonden de oude vrouwen van het maagdenhuis, die de meis jes gezelschap houden, omdat ze weduwe werden, of nooit ge kozen waren. Steeds luider werd de trom, steeds sneller de muziek. En altijd gelijkmatiger werden de schreden, die zij naar elkaar toe deden, in zeer langzame stijging van tempo. Het duurde lang. Voor mij martelend lang. Altijd maar bleven mijn ogen op haar rus ten, telkens zag ik dat ze door de neergeslagen ogen even naar mij zag. (Wordt vervolgd.) Breda voor 29.780. goedgekeurd. Dit laatste in verband met de uitvoering in vloerverwarming, waaraan door de Meterfabriek de voorkeur was gegeven'. De heer Bleijenberg zeide. dat er te Sluiskil vanwege de Rijks waterstaat door een speciale com missie twee hearings zijn gehou den met de eigenaren en bewo ners van oen gedeelte der te ont eigenen panden. Daarbij v/as ook een vertegen woordiger der Gemeente aanwe zig voor het verzamelen van ge gevens aangaande de wensen der opgeroepenen, o.a. met betrek king tot hun toekomstige vesti gingsplaats. Zou het mogelijk z.ijn, meneer de voorzitter, de raad nu een summier inzicht tc geven van de verzamelde gegevens en t.z.t. na het afsluiten van deze hearings gedetailleerd in te lichten. Wij kunnen ons voorstellen dat de ontvangen antwoorden t.a.v. vestigingsplaats nog als enigszins dubieus zijn te be schouwen; voor het gevraagde inzicht vinden wij dat echter geen bezwaar. Wij interesseren ons voornamelijk voor de verwach te tendenz. Het zal vele betrokkenen n.l. nog niet mogelijk zijn min of meer definitief te beslissen, daar voor hen veel zal afhangen van de nog op te klaren onzekerhe den omtrent uitbreidingsplan en ontruimingsvergoedingen. Op het uitbreidingsplan willen wij bij deze niet aandringen, daar er goede hoop bestaat dat dit spoedig openbaar kan worden gemaakt. Verder, meneer de voorzitter, nog een tweede punt. Het wordt algemeen als éen behoefte ge voeld de ingezetenen van een ge meente meer te interesseren voor het werk van de gemeenteraad. Ook van bestuurszijde kunnen er naar onze mening enkele een voudige, doch waardevolle, maat regelen worden genomen die bij dragen tot een beter begrip tus sen overheid en ingezetenen. Wij zouden daarom bij deze enkele van die maatregelen in overweging willen geven: 1. Voor de ingezetenen de mo gelijkheid te openen zich door abonnementen in het bezit te stellen van de stukken, betrek king hebbende op de openbare raadsvergaderingen. Wij lazen één dezer dagen dat dit ook in een ander industriali satiekern geschiedt en dat men daar van mening is, dat die maatregel gezien het resul taat een goede oplossing is geweest. 2. Die stukken zonder meer ter beschikking te Stellen van 'de bezoekers van onze publieke tri bune. Hun bezoek kan niet genoeg worden gewaardeerd en het lijkt ons gewenst dat de raad van haar kant deze mensen door een dergelijke maatregel nog inten siever het werk van de raad laat beleven. 3. Een maatregel speciaal ten behoeve van de inwoners van Sluiskil. Van daaruit kan qien niet zo gemakkelijk van dichtbij door een bezoek aan de open bare raadsvergaderingen ken nis nemen van ons werk. Om deze redenen en ook om reden van de grote belangen die daar momenteel liggen, geven wij in overweging periodiek b.*,\ eens per jaar te Sluiskil met de gehele raad een informatieve vergadering te houden, waarop dus ook de verdere aanwezigen de gelegenheid krijgen hun wen sen en .visies kenbaar te ma ken. Iets dergelijks geschiedt o.a. ook door dt gemeente Aarden burg en men is daar dit soort vergaderingen, in haar delen bui ten de kom, als onmisbaar gaan beschouwen. Dit bewijst toch wel het gro te nut daarvan uitgaande. Een proef is het toch alleszins waard. 4. Trachten te geraken tot formeren van een z.g. jeugd-ge- meenteraad en wel pro-rata der politieke samenstelling van ons college en op aanwijzing van candidaten door de hier verte genwoordigende politieke partij en. Uit het oogpunt van menings vorming confrontatie met het werk van de officiële raad verantwoordelijkheidsgevoel gemeenschapszin samenwer king met anders politiek-gerich- ten etc. een aanbevelenswaardig instituut. In onze hard groeiende ge meente hebben wij de interesse van de jeugd zo hard nodig, van daar dat een opleiding op quasi- officieel niveau zeer zeker op zijn plaats zou zijn. De Voorzitter deelde mede dat de stukken, die op de publieke tribune v/orden gedeponeerd, uit gebreid kunnen worden. Wat het overige betreft is hier voor de legesverordening van toepassing.. Met de voorzitter deelden meerderen leden mede het onge wenst te vindn, dat in één of meer delen van de gemeente in formatieve vergaderingen zouden worden gehouden. Dit zou voor een gemeente als de onze ontaar den in het bespreken van klei ne zaken, die door het college van B. en W. behoren afgewikkeld te worden. De belangstelling voor een jeugdgemeenteraad werd meer dere malen gepeild. Deze blijkt niet groot te zijn. De heer Huijbrecht informeer de naar de verkeersmaatregelen, welke door B. en W. zijn toege zegd. Wethouder De Vos antwoordde, dat meerdere objecten waar deze verkeersmaatregelen op betrek king hebben, rijkseigendom zijn, en is bij do bevoegde instanties medewerking gevraagd. Zodra hierop antwoord is ontvangen, doch vóór tot invoering zal wor den overgegaan, zullen deze ver keersmaatregelen aan de Raad worden voorgelegd. De heer Huijbreelit wees op het verkeer in de Emmalaan en de Van Steenbergenlaan. Bij oen normaal verkeer behoeven daar ter plaatse geen brokken voor te komen. Spreker vroeg of de directeur van de lagere technische school door de politie zou kunnen wor den gewezen op het fietsen van de leerlingen van deze school en hiervoor zijn medewerking zou kunnen wórden gevraagd, ter voorkoming van ongevallen. Wethouder De Vos zou het beter vinden als de politie eens enkele keren een proces-verbaai uitdeelde. De heer Fijn van Draal en an dere leden van de raad wezen op de folder van de R. K. Uitleenbl- bibliotheek, waarin van een open bare uitleenbibliotheek wordt ge sproken. De advertenties zijn nu wel duidelijk. De Voorzitter a'ntwoordde dat de belanghebbenden hieropat tent zal worden gemaakt. De vergadering werd hierna door de voorzitter gesloten. C'LUBKAMPlOENSrilAPPEN VAN AXEL ABC POP K. de Koeijer P. Jansen 10 9.286 J. Plat jouw A. Dieleman 10 7.273 F. Dieleman M. Kiaassen 9.68110 P. Lenos C. Wieland 3.750—10 M. Verlinde D. Dieleman 10 8.667 V. v. d. Berge J. Jansen 6.47010 E. Tieleman J. de Koeijer 10 8.809 A. van Meeurs— A. Roose 7.09610 M. v. d. Have— A. Pleunis 10 8.785 J. Rombout P. Groothaert 10 7.007 FORTUNA C. Hoogstraate— H. de Feijter I. Groothaert— J. Verhulst C. v. Tatenhove jr- P. Hoogstraate F. Grooothaert D. A. Pel Jae. Dieleman— A. Hoogstraate J. Kotvis— W. de Jonge P. Schijers A. Sol M. de Visser— Ant. Hoogstraate A. Rinn A. de Jonge C. v. Tatenhove sr- A. Butler 86.997—89.827 KOT jvyp jx 1 r '.'ill rrp-r 8.750—10 10 9.081 4.302—10 10 7.543 10 —10 10 8.919 5.714—10 8.620—10 5.278—10 78.775—94.918 1. ABC kampioen) 541.032 pnt 2. KOT 515.430 pnt 3. FORTUNA 491.059 pnt 4. POP 488.038 pnt Maandag 27 februari 8 uur zal de door B. en W. van Axel geschonken beker worden uitge reikt door burgemeester Van Dijke. Hierna speelt de Neder landse kampioen 3e klas librc tegen Kees de Ruiter uit Waal wijk, Europees kampioen. Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag een bezoek gebracht aan het kantoor van het Indonesische persbureau ..Antara" aan de Herengracht 407 in Amsterdam. Alle kasten en laden werden overhoop ge haald, doch er werd niets ver mist. Uit twee andere kantoren in hetzelfde gebouw wordt onge veer 600 vermist. De Amster damse politie meent dat de in braak geen politieke achtergrond heeft, omdat het de inbrekers kennelijk om geld te doen was. Tot nu toe ontbreekt elk spoor. De Franse marine heeft don derdagochtend opnieuw twee in de Middellandse Zee varend0 schepen aangehouden, de Engel: se „West Breeze" (6.275 ton) en de Panamese „Anastasia". De „Anastasia" mocht, na te zijn doorzocht, de reis vervol gen, het Engelse schip, op weg van Sjanghai naar Liverpool, werd geruime tijd vastgehou den en grondig doorzocht, maar kreeg daarna eveneens toe stemming de reis voort te zet ten, Aanvankelijk was gemeld dat de „West Breeze" was op gebracht naar de Franse oor logshaven in Algerië. Mers El Kebir. Naar verluidt is het schip door communistisch Chi na gecharterd. dodelijk ongi Donderdagmorgen o over acht is in Julian? meente Den Heldpr, d< jarige Francisea Moor nadorp bekneld geraakt schoolbus en de bruglei de Schoolweg. waard slag werd gedood. Of: kinderen vaak gews zijn bij de halte te wach dén ook gistermorgen deren op de brug. lini weg. Bij het nemen vai naar de Langevliet door de gladheid va gaan glijden, zodat h offer bekneld raakte. brandkast open'c Bijzonder vakkundig vuldig hebben woen inbrekers een brand gebrand, die zioh in hc van een opslagplaats nade en andere drank( Zwetstraat in. Den Haa N^dat een van hen doe Véhlicht aan de voo binnengeklommen, hee; zij de achterdeur die i; oen sleuf, hetzij de vooi zijn makkers geopend, moedelijk de acetyleen zich hadden, waarme brander is gevoed. Om least hebben de inbi hut van stalen kasten, i kleed en een dekzijl waarna zij rustig en i aan het werk zijn gega kast hebben ze ongevee bemachtigd. ONREGELMATIGH IN NIJMEGE1 Bij de officier van - Arnhem is aangifte gf onregelmatigheden, di zijn begaan door drie h tenaren van de gemeen gen. Aldus is woens door de burgemeester, Hustinx, meegedeeld meenteraad. Enige tij is een functionaris wegens diefstal en het de avonduren tijdens lof. B. en W. geloven h hebben gedaan wat no is, zo zei de burgemee aanleiding van vragen i gesteld door de raadsle nen (KVP) en Kleiweg Deze haakten in op be de Nijmeegse pers, da meentearbeiders in zich tot de officier va hadden gewend met over onregelmatighei hoofdambtenaren. twee ARRESTA' in zevenhuiz De llfcitie heeft dezé Zevenlggjzen de plaatse houder F. V. en een 22-j geman J. C. gearresl jongeman zou zondag grootvader, terwijl deze dienst bijwoonde, 15 Na een lang tijdp zware druk is de cor sche partij (S.E.D.) in jet-Russische zóne va land plotseling overge het toepassen van eer van de „fluwelen ham Volgens waarnemers is dere houding tegenove volking van de Sowjet moedelijk te danken volgende feiten: Men is er niet in ges gestadig voortgang uitwijken naar het V stuiten. Sedert 1949 2 dan twee miljoen me Oost- naar West-Duits trokken. Ten tweede zou de sche toestand in Oost- :smds verleden jaar slechter zijn geworden. Ten derde zou de onder de 17 miljoen van Oost-Duitsland doi litieke toestand en de .kige .verzorging tot ee "punt gedaard zijn. Met concessies on motto „Geen mens v socialist geboren, dus duld" probeert de S.I depressie en de daaru komende onwil om te tegen te gaan. Na het loslaten van cale methoden van na tie van particuliere en bedrijven hebben .munisten ook met d arbeiders een compr sloten. Deze behoo' niet meer bij het s aan te sluiten, voor zo de Oostzöne blijven e vraagde prestaties leve Het S.E.D.-politiebui aan de jeugd een to« houding beloofd en ze de jeugd zo geliefde kleding toegestaan. Zelfs is aan de Justi dragen, in de toekoms die dwangmaatregelen „die ook bij de bevo grip vinden". In één g( een gearresteerde bc vrijgelaten, hoewel hij taraar van de staat" vi in de Sow jet-zóne geld ten bad moeten worde deeld. S.E.D.-functionarisse ondanks de nieuwe pol de- „fluwelen handschc houding niet wijzigd i dè partij als „afsc 1 voorbeeld" om ui. „uii ambt gezet.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2