Onbeperkte „overloopregeling" voor suiker van oogst 1960 j J Beursoverzicht 26stc Boekenweek Radio en Televisie BILJARTEN WIELRENNEN lichtschip voor engelse kust aangevaren V. N.-perschef had geen commentaar over de dood van Loemoemba ITfeBrul r- •V\ OMGEKOMEN OOOft RKEERSONGELUK morgen om half negen Domine van Dijkweg jn riem het twaalfjarig Joharma Hendriksen orn. m gekomen. Het. meisje r fiets naar school en aan het slingeren. Zij oor de achterwielen van 1st, passerende vracht- recht. Het meisje werd ;n en was op slag dood. LAUTO TEGEN TREIN. en niet beveiligde over- icn Wijchen en Nijmegen :rdagmiddag om vier uur itelauto tegen de trein genboschNijmegen ge- Sr hing een dichte mist. i werd /waar beschadigd. chauffeur kwam er zon- ei af. De trein had bijna iten vertraging. Verrassingen de Terneuzense mpioenswedstrijd edstrijd om het persoon-' npioensehap van Terneu- jpt op zijn eind. Nog weinige dagen en de strijd cht, sdagavond hebben Ver- en Meerschaert voor een ing gezorgd door een der imste kanshebbers, De goed als uit te schakelen titel. De overwinning Van laert in 14 beurten met /an 46 en 37 en een ge le van 10,71 was vol- regelmatig, maar de zege né Verstraeten was wei- ider dan sensationeel. Het ussen verdienstelijk werk kleine René, een prak- ■rloren partij (De Mul had ries van 36 en 34 op tafel na een grote achterstand 25-tal beurten in een zege setten. agavond a.s. moet de be vallen in de partijen De -De Clerck en De Mul leve. Na de twee neder- an De Mul zit de Sluiskil- De Graeve nu op fluweel, t. de Clerck blijft een ge- ce tweede met slechts één n partij en een algemeen elde van 6,65. ritslagen van de laatste haert 150 143 24 24 36 20 6,25 6,— haert ij 150 36 17 17 45 6 8,82 2,12 rek ij 150 128 20 25 20 29 7,50 5,12 icten 1 150 128 25 25 36 20 6,— 5,12 amme 150 150 24 24 -723 28 6,25 6,25 haert 1 150 132 14 14 46 10,71 23 9,43 vedstri.jd, die hedenavond terdag- en zondagavond voortgezet, is over hèt ge- ried georganiseerd. De tel len nauwgezet hun werk. a nu en dan wel eens een -bal over het hoofd, maar tg in het kader der onder vriendschapsbetrekkingen geen naam hebben! Looy—Post—Vannitsen innaar Antwerpse zesdaagse elgisrh-Nederlandse com- Van Looy—Willy Vannlt- 'eter Post heeft de zes van Antwerpen gewon- WERELD- \lPIOENSCIIAPPEN KUNSTRIJDEN AAN DEFINITIEF NIET DOOR bestuursleden van de In- ionale Schaats Unie heb- onderdag telegrafisch hun t kenbaar gemaakt, dat wereldkampioenschappen rijden 1961 in Praag defi- nièt door zullen gaan. in verband met het vlieg; geluk bij Brussel, waarbij nerikaanse ploeg, alsmede antal officials, ouders en rters (in totaal 44 perso om het leven kwamen, ordat de Internationa- haats Unie zijn besluit lar maakte, had de Ko- jke Nederlandse Schaat- ders Bond K. N. S. B 1 weten, dat een eventuele usting van de wereldkam- schappen zijn sympathie ebben. De.K. N. S. B. ver- Ie echter tevens, dat zijn wel aan de kampioen pen zouden deelnemen. deze mochten doorgaan, beslissing van de bestuurs- van de Internationale lt3 Unie werd bekendge- t door de Zwitser Georg r, de secretaris van de J. De bestuursleden had- lun stem telegrafisch uit- chtde Amerikaan Walter >well, die bij de ramp fn het leven verloor, werd stemming vervangen door )stenrijker Labin. r de kampioenschapPen aag waren 110 deelnemers eeineemsters uit 15 ver inde landen ingeschreven, la zou met 18 deelnemers sterkst vertegenwoordigd ewcest. Vrffclag 17 februari 1961 DE WtTJhE ZEEUW Pagma 7 5JTIT^XT111 bestuur van het Land bouwschap heeft woensdag ge sproken over regelingen, die de voor de suikerbietentelers na delige gevolgen van de grote sui- keroogst I960 zouden kunnen ivcrzschten. De garantieprijs voor suiker voor de oogst 1960 bedroeg deze f 62.10 per 100 kg geldt slechts voor de hoeveelheid suiker die in Twee kostbare schilderijen uit villa gestolen Gisterennacht is ingebroken in epn villa in Bussum bewoond door mej. M. J. G. M. Clinge I Dnorenhos. Toen de bewoonstei donderdagmorgen half acht op stond zag zij in de studeerkamer de lege lijst van een schilderij, een Breitner. Het bleek, dat een inbreker door middel van een koevoet de keukendeur had open gebroken. Met dezelfde koevoet heeft hij in de studeerkamer het schilderij van Breitner. voorstel- I lende een meisjeskopje, uit de lijst gewrikt. Uit de huiskamer nam hij een schilderij van Nico- laas Witsen mee, eveneens voor stellende een meisjeskopje. De Brpitner, die zonder lijst 41 bij 31 I cm groot is, is gesigneerd, de J Nicolaas Witsen, die met lijst 34 bij 45 cm groot is, is niet gesig- De Breitner is verzekerd, de Nicolaas Witsen niet. Vermoe- I deli.jk heeft men met een kenner te doen. De dief heeft de andere schilderijen van mindere waarde latpn hangen. De schilderijen waren in 1920 in een kunsthan del gekocht. het binnenland kan worden af gezet. Voor de rest ontvangen de telers niet meer dan de we reldmarktprijs. In 1960 was de Nederlandse suikerproduktie zó veel groter dan de binnenlandse behoefte dat, volgens berekenin gen van de hoofdafdeling Akker bouw van het Landbouwschap, een korting van ƒ10 a ƒ12 per 1000 kg suikerbieten of in totaal ongeveer 50 miljoen zal moeten worden toegepast. De hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap heeft in een bespreking met de overheid in principe overeenstemming verkregen over een onbeperkte „overloopregeling'', suiker van oogst 1960 zou kunnen worden gebruikt ter aanvulling van vol gende oogsten, wanneer die be neden de voor binnenlandse con sumptie benodigde hoeveelheid zouden blijven, en zou op die ma nier alsnog de garantieprijs kun nen opbrengen. De hoofdafde ling Akkerbouw die hierover overleg pleegt met de suiker industrie heeft voor de nadere uitwerking van zo'n regeling twee mogelijkheden genoemd: of het bewaren van (een deel van), het overschot ter aanvulling van een eventueel tekort in een vol gend jaar, waarbij rekening moet worden gehouden met bewaar- kosten en renteverlies; óf het plaatsen van het overschot op de wereldmarkt, met het recht in geval van een tekort suiker tegen wereldmarktprijs te impor-_ teren en voor de garantieprijs in het binnenland te plaatsen. Woensdagmorgen is bij het Landbouwschap een brief bin nengekomen van de Federatie van Suikerbietenverbouwers in Nedpi land. waarin een derde mo gelijkheid werd geopperd: het op nemen van het 180.000 ton grote suikeroverschot van 1960 in de nationale consumptie van 1961, INTERNATIONALS VAST ONDER LEIDING VAN PHILIPS L De internationale waarden vertoonden gistermiddag bij de I opening een vaste stemming on der leiding van de Philipsaan- delen. Deze stukken werden op 1184 door de arbitrage voor Amerikaanse rekening uit de markt genomen. De vorige slot- koers was 1172. Omstreeks de tweede week in maart zullen de vierde kwartaalcijfers alsmede die over tiet gehele boekjaar 1960 van het. Philipsconcern be kend worden gemaakt. Op de te verwachten cijfers is de beurs de laatste, tien beursdagen reeds vast. Vanzelfsprekend duurt het nog heel wat beursdagen voor de cijfers gepubliceerd zullen worden. In die tussentijd kan er, zo meent de beurs, nog heel veel gebeuren, vooral op inter nationaal politiek terrein. Niet temin bestaat er voor de Phi lipspapieren buitenlandse zowel als lokale speculatieve vraag. Wall Street zette woensdag de koersstijging van dinsdag ver der voort. De gehele oliegroep aldaar ligt er gevraagd in de Nabeur skoerscn AKU: 531 Kon. Olie 144.00—144.80 slot 1195 Philips: 1191—1195 Unilever: 890-891 890'A Hoogovens niet genoteerd (531%) 144150 (144.00) (1184%) (889%) (898%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.5510.65, Amerikaanse dollar 3.76—3.80, Canadese dollar 3.76'—-3.80 Franse frank (100) 76.0576.55, Belgische frank (100) 7.377.42, Duitse Mark (100 90.50 - 91.00, Zweedse kroon (100) 72.60- 73.60, Zwitserse frank (100) 87.5588.05, Italiaanse lire markt. Philips was op de New-1 10.000) 59.50—61.50. Deense yorkse beurs vast. De stimulans kroon (100) 54.25—55.25, Noorse voor de hogere koeren gisteren kroon (100) 52.40—53.40, Oos- op het Damrak kwam dan ook in hoofdzaak van Wall Street. Daarnaast droegen de West- duitso beurzen, die hogere koer sen te zien gaven, tot de gun stige tendentie in Amsterdam bij. De handel bleef echter, evenals de vorige beursdagen. binnen nauwe grenzen. AKU verbeterde op 532 ruim twee punten. Unilevers op 892, circa acht punten boven de vorige slotkoers. Hoogovens deed het wat kalmer aan en avanceerde circa twee punten op 899. Kon. Olies zeventig cent beter bij een notering op 144,50 In de scheepvaartafdeling was de opening merendeels prijshoudend tot iets hoger. Koninklijke Boot opende op 246 (246%) doch daaldo daarna tot 244' b. Van Nievelt werd ver handeld op 167. min twee pun ten. Daarentegen verbeterde Scheepvaart Unie ruim een punt 173%. Holland-Amerika Lijn anderhalve punt hoger op 159. In de cultuursector viel bit ter weinig te beleven en de koersafwijkingen waren van zeer geringe betekenis. In de staatsfondsenhoek bleef de vaste stemming aanhouden. Mede door de overvloedige ruimte op de geldmarkt is het daggeld goedkoop. De beurs meent dat dit de vraag op de staatsfondsenmarkt en wel spe ciaal voor de korte sector in de hand werkt. In do lokale afdelingen wer den aandelen Koninklijke Zout een paar punten hoger geadvi seerd op de deelneming in een zoutbedrijf in Noord-Duitsland. Het, gunstige bericht van Nij- verdal—Tencate bracht in de koers van de aandelen van dit concern weinig verandering. Verder was het in de lokale sldelingen zeer gunstig met me rendeels geringe koersverbete- ringen. Prolongatie 3' i procent. tenrijkse Schilling (100) 14.50— 14.60. Portugese escudo (100) 13.12%13.27' Spaanse peseta (100) grote coupures 6.206.35. en een beperking van de produk- tie uit oogst 1961 tot ca 325.000 ton. Deze te produceren hoeveel heid suiker zou moeten worden toegewezen aan de individuele landbouwbedrijven, naar verhou ding van de in 1960 per bedrijf geleverde hoeveelheid suiker, Verplichte areaalbeperking wordt door de Federatie afgewe zen: de telers z-ouden vrij blijven wat het uitzaaien van de bieten betreft, maar voor de hoeveelheid suiker die zij meer produceren dan het hun toegewezene zouden zij niet de garantieprijs ontvan gen. Voor het geval dat de boeren in de Veenkoloniën en op het zand en in de industrie de door haar voorgestelde regeling te in-, grijpend zouden vinden, gaf de Federatie in overweging de toe wijzing hoger te stellen, bijvoor beeld op 400.000 ton, maar de regeling dan, behalve voor 1961 ook nog voor 1962 te laten gel den. Overigens betwijfelt de Fe deratie de wenselijkheid van een suikerbeperking in de verdere toekomst. Op voorstel van de voorzitter, de heer Biewenga, heeft het be stuur van het Landbouwschap de hoofdafdeling Akkerbouw verzocht, de zaak opnieuw te be spreken en in haar overwegin gen ook het voorstel van de Fe deratie te betrekken. In een ver vroegd te houden bestuursverga dering van het Landbouwschap normaal zou de volgende ver gadering op 15 maart zijn zou dan een besluit kunnen worden genomen. Het 7311 ton grote Britse vrachtschip „Marhal" is donder dagochtend in aanvaring geko men met het lichtschip „Hais- borough'. dat in de buurt van de Wash Bay voor de Engelse oostkust ligt. nc „Mashal" heeft niet veel schade en is voor anker gegaan, maar t lichtschip heeft geseind dat het nogal water maakt. liet lichtschip zal ter reparatie worden weggesleept. Ter plaat se zal een boei worden gelegd. Delfzijlsc coaster aan de grond bij Long Stone De 450 ton metende Delfzijlse coaster „Calvijn" is kort voor de middag aan de rotsachtige grond gelopen bij Long Stone in Enge land. De machinekamer is vol water gelopen. De motoren zijn uitgevallen, waardoor niet ge pompt kan worden. De beman ning heeft een deel van de lading overboord gezet om het schip lichter te maken. De „Calvijn" was met kunst mest onder weg van IJmuiden naar Berwick. De reder-kapitein R. van Urk was zelf aan boord. De sleepboot „Simson" van Bu reau Wijsmuller is nu onderweg naar dé ..Calvijn". Voor zover bekend hebben zich geen per soonlijke ongelukken voorge daan. Goedkope suiker voor bijenhouders Het Landbouwschap zal be vorderen dat de voor imkers benodigde -hoeveelheid gedena- tueerdc suiker beschikbaar wordt gesteld tegen een prijs, die het midden houdt tussen de garantieprijs en de opbrengst van suiker, waarvoor de garan tie niet geldt. De afdeling bijen- houderij heeft hierom verzocht. Zij achtte, hoewel suiker voor bijenhouders vrij is van accijns, de prijs toch te hoog, waardoor de bijenhouderij een steeds verdere achteruitgang vertoont. Grensmoeilijkheden tussen India en China India kan zich niet verenigen met de grens tussen India, Bir ma en China zoals die is aan gegeven op de kaarten behorend bij de grensovereenkomst die beide iaatstgenoemde landen onlangs hebben gesloten. Dit heeft premier Nehroe woensdag in het Lagerhuis in New Delhi meegedeeld. Bij de Taloe-pas zou de grens op deze kaarten zijn aangege ven op een punt, 8 km zuidelij ker dan zij volgens India loopt, ten nadele van India. Zuidslavië biedt verontschuldigingen aan De Zuidslavische regering heeft woensdag op de Belgische ambassade in Belgrado haar verontschuldigingen laten aan bieden voor de incidenten van dinsdag bij het ambassadege bouw naar aanleiding van de dood van Loemoemba. De rui ten zijn ingegooid en er is ook binnen in het gebouw schade aangericht. Japanse vissers door Chinezen gevangen genomen 25 Japanse vissers, de beman ning van twee vaartuigen, is dinsdag door Chinese militairen gevangen genomen. Een van de vissersschepen had des avonds een Chinese jonk aangevaren, die geen verlichting voerde. De jonk liep snel vol, maar de opvarenden konden door de Japanse vissers worden ge red. Dc Japanners waarschuwden per radio dc Chinese kustwacht, waarna er twee Chinese oor logschepen verschenen. Deze na men de drenkelingen aan boord en dwongen de beide visserssche pen naar Tai Tsiein de provincie Kiang te vareni. Dc aanvaring gebeurde op 50 km ten zuidoos ten van deze plaats» Dc vissers hebben de Japanse kustwacht nog van hun weder varen op de 'hoogte kunnen stel len. Demonstratie te Paramaribo tegen moord op Loemoemba Dinsdagavond heeft de „natio nalistische beweging Suriname" te Paramaribo een demonstratie gehouden in verband met de rfioord op Loemoemba. De be togers, die niet wisten waar het Belgische consulaat te Parama ribo is gevestigd, maakten een omgang door de straten. Het waren, met inbegrip van mee lopende nieuwsgierigen, onge veer 300 mensen. Daar voor deze demonstratie geen vergunning was aange vraagd, greep de politie in. Er werden vier deelnemers naar het bureau overgebracht. De beweging heeft een com muniqué uitgegeven, waarin zij leedwezen betuigt „bij het ver lies van haar broeder, een mede strijder voor de vrijheid van vol keren die onder koloniale druk staan". De directeur van de afdeling pers en publiciteit van de Ver enigde Naties, de heer George Yvon Smith, die woensdagoch tend uit Afrika,op doorreis naar New York een uur op Schiphol was, had geen commentaar over de dood van Loemoemba. Hij kwam juist uit Kongo. De heer Smith, die in verschil lende Afrikaanse landen ver tegenwoordigers der Verenigde Naties heeft opgezocht, was zon dagavond uit Johannesburg naar VAN 25 FEBRUARI TOT 4 MAART Prijsvraag: Wie is de schrijver of schrijfster ,Dc onbekende uren" van Van 25 februari tot 4 maart wordt do 26ste „Boekenweek" gehouden. Voor de tiende maal sinds '47 Is als boekenweekge schenk uitgegeven 'n novelle, gekozen uit PRIJSVRAAG De De novelle, die ge ïllustreerd werd door Lucie Kurpershoek en typografisch ver zorgd door Karei Beunis. verschijnt anoniem,. Het is weer dTinzéndlng^e dé ««t ^t^ieTe krijgbaar zijn. gids bevat vele arti kelen, boekaankon digingen in de vorm van gecommentari eerde titellijsten en advertenties van uit gevers. Ook reisgid sen en vakantielec- voor dit geschenk uitgeschreven prijs vraag opleverde. De jury die „De onbekende uren" be kroonde, bestond uit mevrouw Emmy van Lonckhorst, prof. mr. W. H. Nagel, Willem G. v. Maanen, Lam- borl Tegenbosch, G. Lubberhuizen, P,.. Brand jr, en Jur ten Have. „De onbekende uren" beschrijft, het verblijf van de kleine jongen Rim. van rijke familie, in het voor hem wel zeer vreemde milieu van drie mannen, die zo als al spoedig blijkt, hom ontvoerd heb ben. Een van de grote verdiensten van het verhaal noemt de jury, dat dit kind voortreffe lijk is getekend„een beetje verwend, of beter gezegd, gewend aan meer dan nor maal luxe, maar niet bedorven, integen deel op een vreemde manier gehard, en duidelijk opgroeiend in een milieu waar van de kinderen el vroeg houding wordt geëist". schrijver of schrijf ster is. De opbrengst van deze prijsvraag komt ten goede aan het ondersteunings fonds van de vereni ging van letterkun digen. Het geschenk wordt gedurende de boekenweek uitge reikt bij contante verkoop van Neder landse boeken voor -tenminste 5,Het is gedrukt in een op lage van 200.000 exemplaren 1960: 175.000, 1959: 157.000, en 1958 en 1957: 150.000). VOOR DE JEUGD De gedichtenbundel voor de jeugd draagt dit jaar de titel „De muze op school". De bundel werd samen gesteld door W. van Beusekom, en geïllu streerd door Peter v. Straaten. Do typo grafische verzorging was in handen van Karei Beunis. Het boekje werd gedrukt in oen oplage van 45.000 exemplaren. BOEKENGIDS De boekengids zal na 21 februari alom in de boekhandel ver- Elisabethstad in Katanga gevlo gen en vandaar doorgereisd naar Leopolds tad, waar hij twee dagen heeft doorgebracht. Gisteroch tend kwam hij met een vlieg tuig uit Brazzaville. „Daar waar in Kongo de V. N.- troepen opereren, is het kalm, rustig en goed georganiseerd", zei hij. „Onze vertegenwoordiger in Kongo, Dayal, heeft een slui tende organisatie tot zijn be schikking. Elke morgen wordt een vergadering belegd, waarin vertegenwoordigers van burger en militaire autoriteiten met el kaar overleg plegen. Er is een apparaat opgebouwd, dat snelle informaties over de gehele Kongo mogelijk maakt. Ook heeft men het probleem van de hongersnood zo goed als opgelost, zowel in financieel opzicht als wat de distributie van het voedsel aan gaat". Toch moet er rekening mee worden gehouden, dat er weer hongersnood zal komen, maar voorlopig zijn de dagen, dat er gemiddeld 200 mensen per week van honger omkwamen, voorbij. De heer Smith wist bij Zijn aankomst op schiphol nog niet, dat de Sowjet-Unie alle relaties met Hammarskjoeld had ver broken. gids een plaats. De gids verschijnt in een algemene en 'n R. K. editie. De oplage is 420.000 exemplaren. Het is de bedoeling in de toekomst de boekengids op andere tijdstippen te doen verschijnen. De boe kenweek-gids blijft het licht zien tijdens de boekenweek, maai de zomergids zal zijn zomers karakter enigszins moeten prijsgeven, omdat behoefte bestaat aan een gids die aan hst eind van de zomer (min of meer aan het begin van het leesseizoen dus) ver krijgbaar zal zijn. Dit ter ontlasting van de novembergids, die de laatste jaren zo'n grote omvang heeft gekregen, dat hij nauwelijks meer overzichtelijk was te noemen. Het boekenweek affiche is dit jaar vervaardigd naar 'n ontwerp van Otto Treumann. Hel wordt, behalve in de boekhandel, ook op gehangen in scholen, openbare leeszalen en leesbibliotheken. O Een autobus die maandag; met een gezelschap Spaanse geestelijken op weg was van Na pels om een rit naar de Vesu vius te maken, is onderweg om geslagen. 26 der passagiers wer den gewond, van wie één ern stig. Allen werden In een zieken huis in Napels opgenomen. TERUGGEVONDEN, MAAR HOEft, -(P* In ile nacht van zaterdag op zondag ontdekte een Amsterdam mer, dat men zijn auto een witte I'orselie gestolen had- Enkele uren later kreeg hij be richt, dat zijn wagen totaal-ver-] nield langs dc rijkswegnaar Utrecht lag. Weer later bleek, dat men ook de dader van de ont vreemding bad kunnen achterha len. Het bleek een monteur te zijn, die met de auto naar Nijme gen wilde rijden. Zijn snelheid op de rijksweg bleek zó groot te zijn (naar schatting 160 km), dat hij, de macht over de wagen verloor, en enige malen over de kop sloeg. De monteur, die nu onder hoede! van de politie zijn zonilen kan overdenken, mankeerde na het avontuur niets! De eigenaar staat hier bij de res ten van zijn wagen. -v. Eind april start1 OPGERUIMD STAAT NETJES" De nationale campagne tegen de verontreiniging van ons land „Opgeruimd staat netjes" begint eind april. De centrale werk groep van de Stichting Recrea tie (contactcentrum voor.open lucht-recreatie, vakantiebeste ding en natuurbehoud) heeft-in tussen prioriteit gegeven aan de ropaganda onder de school gaan- Ie jeugd. Zo begint de nationale leurwedstrijd. waaraan 1,5 mil- oen 1. o. leerlingen kunnen deel- omen, 15 maart. Eind maart ver schijnt een korte (5 minuten) qpeelfilm. Voor een tweede schoolfilm (30 minuten) is het scenario gereed. ZATERDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 18 Gram.; 8.50 Voor dc huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.;. 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gev. progr.; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Vers van dc pers; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia: 13.20 Sportnieuws; 13.45 Gram.; 14.05 Voor dc jeugd, 14.40 Promenade orkest; 15.30 Bockbespr.; 15.50 Omroeporkest en klein koor; 16.40 Wereldkamp. hardrijden op de schaats in Göteborg; 16.50 Van de wieg tot het. graf, praatje; 17.05 Jazzmuz.; 17.35 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.35 Zigeuner orkest; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Passepartout bij gaslicht, praatje; 19.40 Leven en dood in dc Bijbel, lezing; 19.55 Deze week, praatje; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.15 Socia listisch comm.: 21.30 Lichte mu ziek; 22.00 Dc Venus van het Capitool, hoorspel; 22.21 Gram.; Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindices 14/2 15/2 16/2 609.26 613.79 617.00 363.59 362.31 362.67 202.42 200.24 200.67 234.99 235.16 234.67 160.95 lkl.30 161.71 16. Hot is doodstil om hen hoen als Eric. Svein en Axe ge ruisloos op hun hoede dc kloof binnendringen. Ze blijven in de schaduw aan dc zijde van de beek, die hier aan de voet van de steile rotswand voortstroomt. Op het smalste punt zijn door Teresh' mannen zware rotsblok ken en boomstammen in het 429.53 431.24 432.88 ravijn gestort en op enige af stand van deze geweldige woeste barricade houden de drie man nen stil. „Hoe is de oude man hier door gekomen?" fluistert Axe. Het is ook dc Noorman een raadsel, maar voorlopig is dat minder belangrijk als de vraag wat zich aan de andere zijde be vindt.... Attilla's woeste horde ofHet is stil daar aan de andere kant en na even gewacht te hebben, trekt Eric, de boog in dc aanslag, de stoute schoenen aan. Lenig werkt hij zich omhoog en intussen wijst hij zijn mak kers zwijgend op een smalle spleet tussen twee enorme rots blokken, juist groot genoeg om een klein paard, zij het met moeite, door te laten. Zonder twijfel heeft de oude ruiter van dit met zware sparren overdekte tunneltje gebruik gemaakt. De zich weer verbredende kloof ligt verlaten voor hen en ook onder de bomen, verder de vallei in, beweegt niets. „Zo op het oog zijn Attilla en zijn krijgers weg," fluistert Eric, „maar zeker is het niet." Aan Eric's gezicht ziet Svein dat deze wat van plan is, wan neer ze snel terugkeren naar 'de troep. De Noorman roept Teresh bij zich. „Breng twee paarden," zegt hij, klederen en wapens.... Als Attilla denkt, dat hij ons te slim af kan zijn, zullen we hem eens uit zijn tent lokken." 22.30 Nieuws; 22.40 Cabaret; 23.05' Opsporing verzocht; 23.55 Nieuws. 23.25 Gram.' HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen-^ gebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor dc vrouw; 10.00 Voor, de kleuters: 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gevar.muz.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00'Ama- teursmuz.; 14.25 Lichte muziek; 14.50 Gram.; 15.10 Franse les; 15.30 Amateursprogr.; 16.00 Gre goriaanse zang; 16.30 Instr. octet; 16.50 Sport; 17.00 Voor dc jeugd; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Gram.; 18.45 En nu mijn geval, vragen- bcantw.; 18.55 Wereldkampioen schap hardrijden op de schaats te Götenburg; 19.40 Gram.; 19.50 Lichtbaken; 20.00 Omroeporkest; 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing; 21.10 Gevar. pro gramma; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Wij luiden de zon dag in; 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek; 23.55 Nws. BRUSSEL" (VL.): 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gespro ken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-Almanak; 14.30 Gevar. progr.; 16.00 Zang en piano; 16.10 Pianospel; 16.20 Zang en piano; 16.30 Gram. 17.00 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.30 Mars muziek; 17.45 Engelse les; 18.00 Orgelspel; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaretprogr.; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. orkest; 22.00 Nws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; '23.05'Gram.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's NED. TV: 17.00 Voor dc kinde- ■en; 20.00 Journaal en weerover- icht; 2020 Muzik. progr.; 20.35 'elevizier; 20.45 Amus. progr.; 21.20 Muzikale show; 21.40 Tele visieshow. VL. BELG. TV: 14.55 Rugby wedstrijd; 16.35 Rep. inhuldiging nieuw vliegveld te Orly; 17.35 Voor de jeugd; 19.00 Religieus progr.; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nieuws; 20.30 Quizprogr^ 21.00 Gevar. progr.; 21.45 TV- spel; 22.30 Feuilleton; 23.00 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3