ORoèit De topconferentie van de Zes geëindigd Perscommentaar op vliegtuigincident LINNEN Juliana, twaalf en een half jaar Koningin Rusland lanceert ruimtevoertuig richtingVenus andermans loosheid in voor T MIJNONGELUK IN BELGIE. 12y2 JARIG REGERINGSJUBILEUM VOOR RADIO EN T.V. Engels vrachtschip Avisbaynabij Middenhaven te Terneuzen omhoog gevaren Soebandrio beschuldigt Nederland GEEN GEHEIME ZITTING VEILIGHEIDSRAAD OVER KONGO. HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN i Saterdag 11 februari 1961 Toch enkele uurtjes Dat de slapeloosheid voor velen n werkelijk probleem is, zal emand betwijfelen. Men dient erigens de verhalen van men. n die de hele nacht geen ooE :ht doen, met een korreltje zout nemen. Mensen die aan slapeloosheid den, slapen meestal heel wat eer uurtjes dan zjj zelf wel ïten. Slechts een heel enkele lal komt het werkelijk voor t iemand helemaal niet slaapt.' In dit verband noemen we de iam van Eustace Burnett uit t Engelse dorpje Hose, een de heer die bijna vijftig jaar st geslapen heeft. Deze mijn er Burnett, die door z.ijn huis- kter het wakende wonder )rdt genoemd, stemde erin toe, t hij een weekje ter observatie een ziekenhuis zou worden op- nomen. ZÜn beweringen over volledige ipeloosheid konden daar aan de Tkeiykheid worden getoetst, j is in het ziekenhuis werke- t de hele week klaar wakker weest, ook na toediening van lapmiddelen. Waarschijnlijk moet de oor- ik van deze merkwaardige af- iking gezocht worden in een kteproces dat deze man in zijn ïgd heeft doorgemaakt. De centrale regulatie van het apmechanisme, dat zetelt in paalde hersengedeelten, is bij ziekte blijkbaar aangetast. Beslist ontoereikend /oor de heer Burnett heeft dat 't-slapen klaarblijkelijk geen lelige gevolgen gehad; het is i man met een krachtig gestel, t is niet iedereen gegeven er :ond bij te blijven indien de :htrust uitsluitend bestaat uit <ele uurtjes kalm liggen, /oor de meesten van ons zou beslist ontoereikend zijn en ukkig neemt de slapeloosheid estal niet zulke excessieve 'men aan. Ze heeft gewoonlijk f heel andere oorzaken. De este slapelozen lijden in enstelling tot de oude Engelse ■r, nogal erg onder hun kwaal, -•e verzinnen dan de meest emde dingen om ervan af te nen en het is daarom niet ver- nderlijk dat de slaapwinkel (in Verenigde Staten) in een be- ■fte voorziet. O, ja, er is daar nog een kinband te koop, ar grappemakers zeggen dat er is om de mopperende we- helft de mond te snoeren. dr. H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden). linnen heeft alléén voordelen ««•ranke, ing oil abonnement: I'ernëuzen rortpur-Hoofdreriacieui l. van de bande Redactie-adres: Noordstraat do—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2075 jlronummei 38150 iwnnnementsprijs: ƒ6.- per kwartaal; per naarvi Trt per "'eek 48 et. Losse nrs 9 ct. 't zit op alle linnen artikelen. tr wel belangrijk bijdraagt de vitamine A-voorziening neer de aanbevolen hoe heid van ongeveer 6 dl per wordt gebruikt. iderstaande produkten zijn aan: mine A vertraan, lever, nier, boter, garine, room, kaas, ei, (vet- is: paling, haring, makreel). mine Bi stextract, peulvruchten, le- nier, havermout, noten, akaas, vlees, brood, enkele ntea, mine BE stextract, lever, nier, vlees, eieren, kaas, melk, karne- groene groenten, boon doperwten. mine C meeste groenten en vruch- vooral paprika, bloemkool ndere koolsoorten, tomaten. knolraap; rozebottels, "te bessen, sinaasappelen, efruit, citroenen, aardbeien, bessenaardappelen, teen rtelen, groene groenten, jroenten, groene koolsoor- l.it .1. MAANDAG 13 FEBRUARI 1961 17e Jaargang Nr 5215 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V v/h Firma P J van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs pei mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 Rubriek Kleine Advertenties i gèeti nandels- Rdvertenties)5 regels f 1.Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven ondet nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. jj,, conferentie van de rege- gsleiders van de zes landen van i Europese gemeenschappen is aterdag le Parijs geëindigd met (het uitgeven tan een rornmuni- ,jU,waarin tvordt gezegd dat „de tweede bijeenkomst" van de rege- ringsleiders op 19 mei te Bonn g.,1 worden gehouden. Verder is sloten dat „een commissie, sa- ngesteld uit vertegenwoordi- Igers van de zes regeringen" ■wordt belast met het opstellen van „concrete voorstellen voor de l bijeenkomsten van staatshoofden of regeringsleiders, evenals voor andere bijeenkomsten die wense lijk lijken." Aanvankelijk was voorgesteld spreken over „concrete voor dellen voor de organisatie" van dergelijke bijeenkomsten. Verno men werd dat deze commissie aan het werk zal gaan, zonder jvoormt te lopen op een eventuele roennanente Koers, f Deze commissie zal, aldus het communiqué, ook andere proble men van ue Europese samenwer king bestuderen, in het bijzonder die welke te maken hebben met de ontwikkeling van de gemeen schappen. I De zes regeringen wensen in („een geest «an goede wil en vriendschap" te streven naar overeenkomsten die de uitwisse ling met de anuere Europese tan- den, in het bijzonder met Enge land en met alle landen ter we reld, zouden kunnen handhaven en tievorderen. Het is Nederland geweest dat tegen bezwaren van andere landen in opneming van deze passage heeft aangedron gen. De landen zuilen, zo wordt in dezelfde aünea van het com- lauLqué gezegd, tevens streven naar oplossing van de problemen die uii het bestaan van twee eco nomische blokken in Europa voortvloeien. „De conferentie had ten doel middelen te zoeken voor het or ganiseren van een nauwere poli tieke samenwerking". Het gaat er om de basis te leggen voor 'n unie die zich geleidelijk ontwik kelt. In het ontwerpcommuniqué stond dat deze unie, die op het ogenblik beperkt is tot de lid staten van de Europese Econo mische Gemeenschap, alleen kan worden uitgebreid met landen, die de verplichtingen van de lid staten op zich wilden nemen. Deze laatste zinsnede is ge schrapt. „Er is vastgesteld dat de ves tiging van een nieuw soort be dekkingen in Europa die even zeer gegrondvest is op de ontwik keling van een gemeenschappeij- ke markt door afschaffing van beschermende tarieven en door harmonisering van de economie als op een politieke samenwer king in een geest van vriend schap, vertrouwen en gelijkheid, één van de grote feiten van het huidige tijdsgewricht vormt. Te midden van de crisis en de schok ken die de wereld doen schudden, moet West-Europa, dat kortgele den nog geteisterd werd door na tionale tegenstellingen en con flicten, een zone van verstand houding, vrijheid en vooruitgang zijn. Dan zal het opt reden van Europa zich beter in de wereld doen gevoelen ten bate van alle vrije landen en in het bijzonder voor de ontwikkeling van de samenwerking met de Verenigde Staten". Gezien de vrijdag op de confe rentie duidelijk aar, de dag getre- de meningsverschillen tussen Ne derland en de andere landen, werd het in regeringskringen van die landen betreurd dat men zich de Nederlandse bezwaren niet duidelijker heeft gerealiseerd- De algemene Indruk in Franse klingen Is, dat ondanks de Neder landse „vertragingsactie", de kwestie van de vorming van een politieke samenwerking, zoals Frankrijk en andere landen die wensen, slechts is uitgesteld. Adv.) salons „rabbrt" ftorb 16 brovwtnjshroaf 9 i»ro»uzto een modern kapsel wil zeggen in de eerste plaats, gezond haar en goed verzorgd, hier zorgen wij met een pijnlijke nauwgezetheid In een kolenmijn bij Luik is zaterdagmiddag een ongeluk ge beurd. Vijf mensen kwamen om het leven, verscheidene mijnwer kers werden gewond. De vijf slachtoffers zijn drie Italianen en twee Belgen. Een groep mijnwerkers was bezig met boren om naar water zakken te zoeken. Zij waren op 20 meter diepte gekomen zonder iets te vinden en men gaf hun opdracht voort te gaan. Plotse ling sprong het water omhoog en de galerij was in een oogwenk overstroomd. Twee Italiaanse mijnwerkers, die bij een ladder stonden, slaagden erin zich te redden, maar een groep van vijf mannen werd door de maal stroom gevat. Het gezaghebbende Zuidslavi- sche blad ..Politika" noemt het incident met het vliegtuig van president Brezjnef „weloverwo gen van vooraf beraamd". Het was deze maal geen on geluk of een vergissing. De Al gerijnse opstandelingen beschik ken niet over vliegtuigen en in deze richting kunnen geen ar gumenten worden gezocht om het incident te rechtvaardigen." „Wij zouden Parijs willen vra gen wat zou zijn gebeurd wan neer het vliegtuig met het staatshoofd was neergescho ten." aldus „Politika". Het orgaan van de Sowjetre- gering „Izwestia" publiceert het nieuws van de aanval op het vliegtuig van president Brezjnef onder een kop die de halve r>a- gina beslaat„Ongekend lucht- banditisme". ..De publieke opinie is ver ontwaardigd over deze provo cerende agressie." Het blad spreekt verder van „ongekend internationaal banditisme" en „een provocatie van luchtpira- ten zonder precedent". Radio Moskou en het Sowjet- persagentschap Tass maken melding van protestbijeenkom sten in fabrieken in verschil lende delen van het land. Par ticulieren en organisaties' heb ben protesttelegrammen naar de Franse ambassade in Mos kou gezonden. De Parijse correspondent van de „Izwestia" schrijft onder de kop „Hiervoor bestaan geen ex cuses" dat het hoofd van de Franse voorlichtingsdienst in Algiers zich met zijn bewering dat het vliegtuig met president Brezjnef in de „zone van Fran se verantwoordelijkheid" vloog „aan grove verdraaiing van de feiten heeft schuldig gemaakt." Het gematigd-rechtse blad „Le Figaro" merkt naar aanleiding van het Russische protest op dat volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken sinds 1950 zeventien Ame rikaanse toestellen door Russi sche jagers zijn neergeschoten, waarbij 91 vliegers de dood von den. „In de meeste gevallen hadden deze toestellen geen en kele inbruek gemaakt op de in ternationale regels betreffende het luchtverkeer." Voorts herin nert het blad eraan dat op 24 april 1952 een vliegtuig van de Air France bij Deiwuchtkorridoj tussen Frankfort en West-Ber- lrn door een Russische jager werd beschoten, en dat twee in zittenden verwondingen oplie pen. De rechts-radicale „1' Auro- re" noemt het incident „betreu renswaardig" maar acht het evenals „Le Figaro onjuist dat de Sowjet-Unie zich beklaagt omdat „ook Russische jagers op ongewapende toestellen hebben geschoten." .Paris-Jour" (gematigd links) meent op grond van de felheid van de protestnota en de com mentaren in pers en radio dat met het uitspreken van leedwe zen van Franse zijde het inci dent niet is gesloten, en dat de Sowjet-Unie het zal „uithuiten", mogelijk om toenadering tus sen De Gaulle en de Algerijnse regering in ballingschap te ver hinderen. Op 6 september 1948 werd Prinses Juliana in de Nieuwe Kerk te Amsterdam als Koningin der Nederlanden ingehul digd, nadat haar moeder, Koningin Wilhelmina, het land ge durende een halve eeuw had geregeerd. Het zal dus op 6 maart a.s. het koperen regeringsjubileum zijn van onze Koningin. De rede, die Juliana hield ter aanvaarding van haar hoge taak heeft destijds op ieder een diepe indruk gemaakt. Vaak wordt thans nog herinnerd aan 'n zinsnede uit die rede: „Sedert eergisteren ben ik geroepen tot een taak, die zó zwaar is, dat niemand, die zieh daarin ook maar een ogenblik heeft ingedacht, haar zou begeren, maar ook zó mooi, dat ik alleen maar zeggen kan: „Wie ben ik, dat ik dit doen mag"? Toen Juliana het koningschap aanvaardde, was Nederland nog lang niet hersteld van de slagen, die de oorlog het had toegebracht. De Koningin had van alle problemen, die zich in het begin van haar regeerperiode voordeden, reeds kennis genomen vóór haar aanvaarding van het koningscnap. Immers had zij reeds enige malen, terwille van de gezondheid van Koningin Wilhelmina, gedurende enige maanden haar plaats ingenomen. Sinds haar troonbestijging is de algemene en vooral de economische positie van het land sterk verbeterd. Nederland heeft een dynamische ontwikkeling doorgemaakt op politiek, maatschappelijk en industrieel gebied. In maart 1951 had Koningin Juliana voor het eerst een actieve rol te spelen bij een kabinetsformatie. Het kabinet Drees-Van Schaik had ontslag genomen, omdat de VVD-fractie in de Tweede Kamer haar vertrouwen in die regering opzegde. H. M. verleende aan prof. Romme een formatie-opdracht en hieruit resulteerde het kabinet-Drees, dat bij het einde der parlementaire periode in 1952 aftrad. Na de verkiezingen li ad weder een kabinet-Drees op. Na verwerping van het wetsontwerp tot wijziging van de Huurwet heeft dit kabinet in mei 1955 ontslag aangeboden. Deze ontslagaanvrage werd echter teruggenomen, nadat dit kabinet door de Koningin in overweging was gegeven op grond van het verslag van mr. J. A. W. Burger, uitgebracht over zijn formatiewerkzaamheden. In oktober 1956 trad opnieuw een kabinet-Drees op, dat in 1958 aftrad wegens aanneming van het door de minister van Financiën onaanvaardbaar verklaarde amendement betreffende de werkingsduur van het wetsontwerp tot verlenging van de tijdelijke verhoging van enige directe belastingen. Tot mei 1959 trad een ministerie-Beel op, dat het zelfde jaar aftrad na ontbinding van de Tweede Kamer en vervroegde verkiezingen waren gehouden. Sindsdien hebben wij het kabinet-De Quay. Waarschijnlijk is de meest historische taak, die Koningin Juliana sedert haar inhuldiging had te verrichten, geweest het leiden van de bijeenkomst op 27 december 1949, waarbij de 300 jaar oude souvereiniteit van Nederland over zijn Aziatische rijk werd overgedragen aan de republiek Indonesia. Zes jaar later op 15 december 1954 verrichtte de Koningin andermaal een historische daad. Zij ondertekende in de Ridderzaal het statuut van het Koninkrijk der Nederlanden. Kort vóói haar troonsbestijging nam zij afscheid als voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis, welke funktie zij gedurende 14 jaar had vervuld. Eén van haar eerste officiële daden als Koningin verrichtte zij op 7 oktober 1948: op het ridderfeest te Arnhem reikte zij aan haar moeder, die de naam van Prinses Wilhelmina had aangenomen, het Ridderkruis der eerste klasse van de Militaire Willemsorde uit en gaf haar de ridderslag. Tijdens de grote watersnoodramp, die ons land, vooral Zeeland, in 1953 trof, bezocht zij veelvuldig de door de stormramp getroffen gebieden. Via de radio richtte zij zich tot ons volk met woorden van deelneming en herdenking van de slachtoffers H. M. de Koningin woonde met haar dochter Prinses Beatrix op 6 november van dat jaar het sluiten van het laatste stroomgat bij Ouwerkerk bij. De jeugdproblemen en de problemen rond de jeugd hebben altijd de belangstelling van H. M. de Koningin gehad. Op 10 mei 1950 legde zij op het padvindstercentrum „Buitenzorg" te Baarn in de kring van hoofdleidsters en commissarissen van 'het gehele land de padvindsterbelofte af. Bekend is haar grote rede, op 18 juni 1955 in de Pieterskerk te Leiden voor de Nederlandse jeugdgemeenschap en de Nederlandse studentenraad gehouden. Op 7 februari 1956 presideerde zij de vergadering van de Raad van State, waarin H. K. H. Prinses Beatrix werd geïnstalleerd als zitting hebbend in dit college. De achtergeblevenen van de slachtoffers van de onderdrukking hebben zich altijd getroost geweten met de steun, welke zij ondervonden van de leden van het Huis van Oranje. Koningin Juliana volgde hierin het voorbeeld van haar moeder. En wanneer mogelijk gaf zij van haar belangstelling blijk. Op 4 mei 1956 onthulde zij het nationale monument op de Dam te Amsterdam. Een ander probleem waarin de Koningin zich verdiepte en waar zij daadwerkelijk hulp gaf, was het vraagstuk van de vluchtelingen. Na de mislukking der revolutie in Hongarije in 1956, zal niemand de woorden van welkom vergeten, die H. M. uitsprak tot de Hongaarse vluchtelingen. Ook de plechtigheid op 22 december van dat jaar in Amsterdam, waar de Hongaargse vluchtelingenvlag van de Nieuwe Kerk werd overgebracht naar het paleis op de Dam, ligt ons in het geheugen gegrift. Zij opende in Nederland het Wereldvluchtelingenjaar. Koningin Juliana heeft staatsbezoeken afgelegd aan België, Frankrijk, Engeland, Luxemburg, de Verenigde Staten, Noorwegen, Denemarken en Zweden. Officieuse bezoeken bracht zij aan Zwitserland, Canada, Oostenrijk en Griekenland en vooral het bezoek in 1955 aan Suriname en de Nederlandse Antillen was voor de bevolking van de Rijksdelen in de West een gelegenheid om de aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje te tonen. Tijdens de regeringsperiode van Koningin Juliana kwamen staatshoofden en staatslieden uit tal van landen een bezoek brengen aan onze Koninklijke Familie. EENVOUDIGE NATIONALE MANIFESTATIE VOOR HUIS TEN BOSCH In verband met haar kopenren regeringsjubileum op 6 maart a.s. heeft H. M. de Koningin dé uitdrukkelijke wens uitgesproken, dat de viering zo sober mogelijk zal plaats hebben. De regering heeft de burgemeester van 's-Gravenhage bereid gevonden ter gelgenheid van deze feestdag een eenvoudige nationale manifestatie te organiseren voor 'het Huis ten Bosch. Binnenkort zullen hierover nadere mededelingen volgen. Maandagavond 6 maart a.s. zullen de Nederlandse radio omroepverenigingen ter gelegenheid van het 12 jarig regeringsjubileum van Koningin Juziana gezamenlijk een nationaal programma uitzenden dat wordt uitgevoerd in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam. Ook de Nederlandse Televisie Stichting zal die dag in haar programma ruime aandacht wijden aan 't regeringsjubileum. Het Sowjetrussische persbureau „Tass" meldde zondagavond dat de Sowjet-Unie zondag, met behulp van een verbeterde meertrapsraket, een zware aardsatelliet in haar baan heeft gebracht. Vanuit deze satelliet werd een ruimtevoertuig met een gewicht van 643' kg in de richting van plameet Vejius gelanceerd. Het plan is, dat het ruimtevoertuig Venus in de tweede helft van mei a.s. zal bereiken. De lanceringen geschiedden in het kader van het Russische programma voor onderzoek van de ruimte. Zaterdagavond tegen half 12 is het 9000 ton metende Engelse vrachtschip „Avisbay" van de Purvis Shipping Co. tc Londen, en leeg op weg naar Antwerpen, nabij de Middenhaven alhier uit zijn roer gelopen en op de slik ken omhoog gevaren. Ondanks hoog water slaagde men er niet in het schip nog de zelfde nacht vlot te krijgen. Zondagmorgen waren zeven sleepboten ter assistentie aanwe zig. Van de Union de Remorqua- ge et de Sauvetage uit Antwer pen: de „Scaldïs", Leon Letzer", de „Martine Letzer", de „Lan- gerbrugge" en de „North Star", en van de rederij W. Muller uit Terneuzen de sleepboot „Wil lem". Bij opkomend water zondag morgen om vijf vóór elf, slaagde zij er in het schip weer vlot te trekken. „Tass" vervolgt; „Het voor naamste deel van deze proef is nu te gaan op welke wijze het best een ruimtevoertuig in een inter planetaire baan kan worden ge bracht. Andere doelen zijn: het nagaan van de werking der ra dioverbindingen over reusachti ge Elfstanden en het besturen van een ruimtevoertuig, het op meer nauwkeurige wijze bepalen van de omvang van het zonnestelsel en het uitvoeren van een pro gramma van natuurkundige waarnemingen in de ruimte. De vlucht van het ruimtevoer tuig wordt gevolgd door een spe ciaal wetenschappelijk centrum. Volgens de thans beschikbare gegevens beweegt het ruimte voertuig zich langs een baan, die vrijwel overeenkomt met de be rekende. Sir Bernard Lovell. directeur van het experimentele radiosta tion van Jodrell Bank, verklaarde zondagavond: „Het is fantastisch. De Russen hebben iets uitge voerd, dat reeds lang werd ver wacht. Ik wens hen allen geluk ermee". Sanap/r//jQ.QQ. blust snel opkomende griep EDUAKD VERKADE OVERLEDEN. In zijn woning te Breukelen is zaterdagavond op 82-jarige leef- j tijd overleden de toneelspeler en i regisseur Ed'uard Rutger Verka de. De Vrouwen- W creldgebedsdag Aan de Vrouwen-Wereldgebeds dag, op vrijdag 17 februari, die ook in Limburg op vele plaatsen door de vrouwen uit verschillen de Protestantse kerken gemeen schappelijk zal worden gehouden, zullen in Maastricht voor het eerst ook Rooms-Katholieke vrouwen deelnemen. De Duitse gemeente Geilenkirchen, welke nauwe 'betrekkingen met dé na burige Nederlandse gemeenten in Limburg onderhoudt, zal die zelfde middag een grote vrou wenbijeenkomst voor al de om liggende gemeenten houden. Aan deze bijeenkomst zullen ook Ne derlandse en Engelse vertegen woordigsters deelnemen. DE GRIEPEPIDEMIE IN GROOT-BRIT TANN IE De griepepidemie die op het ogenblik in Groot-Brittannië heerst, heeft in de vorige week in Engeland en Wales aan 1219 mensen het leven gekost. In de daaraan voorafgaande week stier ven in dit gebied 699 mensen aan deze ziekte. In Londen overleden vorige week 37 grieppatiënten, tegen zeven in de daaraan voorafge gane week. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken heeft zater- j dag Nederland ervan beschuldigd de 'Indonesische opstandelingen j te helpen. Hij zei dat men het de „vluchtelingen" uit Westelijk j Nieuw-Guinea niet kwalijk kan nemen, als zij gewapend naar dat gebied terugkeren. „Van beide kanten is de infil tratie toegenomen", zo ging Soe bandrio verder. „Dit kan ook niet anders. Ais men met de militai re versterkingen voortgaat, moet de infiltratie wel toenemen". Hij vervolgde, dat „sinds de onderdrukking in West-Irian gruwelijker is geworden, 900 mensen uit dat gebied zijn ge vlucht. Er zijn er ongeveer 500 in Indonesië, en ongeveer 400 in Singapore. Wij hebben deze men sen ondervraagd. Zonder ook maar enige reden werden zij in de gevangenis geworpen, licha melijk mishandeld of uit West- Irian gegooid." Volgens de minister vluchten 50 tot 100 mensen per week uit Westelijk Nieuw-Guinea. „Nu kan het wel zijn dat deze mensen, voor hun eigen veilig heid, wapens meenemen als zij naar West-Irian terugkeren", aldus minister Soebandrio. Soebandrio zei op een perscon ferentie, die speciaal bijeen was geroepen ter bespreking van het Nederlands-Indonesische geschil, dat het Nederlands bestuur in Westelijk Nieuw-Giunea munitie en pamfletten uitwerpt voor op standelingen op Ceram en Hal- maheira. Hij voegde hieraan toe dat ook Nederlandse onderzeeboten in Het grootste deel van de leden van de Veiligheidraad heeft za terdag het voorstel van de Rus sen afgewezen om de Veilig heidsraad zaterdag nog in ge heime zitting bijeen te laten ko men ter bespreking van de toe stand in Kongo. De raad zal nu overeenkomstig de plannen vandaag het open bare debat over het Kongolese vraagstuk hervatten. De Russen wilden een geheime bijeenkomst in verband met de verdwijning van Loemoemba. De Russische gedelegeerde Zo- rin heeft sir Patrick Dean, die deze maand voorzitter van de Veiligheidsraad is, een brief overhandigd, waarin hij kritiek uitoefent op dé „traagheid" van de Veiligheidsraad, waardoor „de Belgische en andere kolonialisten in de kaart worden gespeeld". het gebied werden waargeno men. Hij legde er de nadruk op dat Indonesië dergelijke subver sieve actie als agressie tegen de republiek beschouwt. Minister Soebandrio sloot de mogelijkheid van een V.N.- be heer over Westelijk Nieuw-Gui nea uit. Hij zei dat Indonesië dit gebied als „deel van zijn terri toir beschouwt." i Adv. VOOR EN NA DE BEVALLING OP KRACHTEN BLIJ VEN EN SNEL HERSTELLEN MET SARCO 9 GLOBINE het bloedvormend krachttonicum. Bevat naast haemoglobine alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het tooed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragees en ln vloeibare vorm. DUTIM N.V. - OEGSTGEEST OPKLARINGEN. Bij overwegend zuidwestelijke winden blijft zachte lucht naar ons land stromen. Daarin zal vandaag droog weer met af en toe overdrijvende wolkenvelden, maar ook opklaringen verwacht mogen worden. De temperaturen zullen tot hogere waarden dan zondag oplopen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zachter Droog weer met af en toe over drijvende wolkenvelden, maar ook opklaringen. Overwegend matige zuidwestelijke wind. Zach ter. MAANDAG 13 FEBRUARI v.m. n.m. Breskens 11.45 12.18 Terneuzen 0.20 12.53 Hans weert 1.00 1.33 Walsoorden 1.10 1.43 ZON MAAN op onder op onder Febr. 13 S.00 17.49 6.30 15.41 14 7.58 17.51 7.16 16.59 15 7.56 17.53 7.55 18.20

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1