kou gevat? Radio en Televisie theïd BEURSO VERZICHT rijdag 10 februari 1961 Vrijdag 10 februari 1961 DE VRUE ZEEUW Pagina 3 EPVRIfS ag! GEEN KERNPROEVEN IN SAHARA MEER LAGER DIVIDEND K.L.M. VOORGESTELD OPHEFFING VAN DE COMMISSIE VOOR ON-AMERIKAANSE ACTIVITEIT GEVRAAGD NORMALE STIJGING VAN DE WERKLOOSHEID IN JANUARI „ACTIE ZEPPELIN" CUBA EN DE VERENIGDE STATEN BRIEVENBUSSEN POLITIEKE AANSLAGEN IN JAPAN DUREN VOORT 2800 firma's uit 29 landen RILEY TERECHTGESTELD SINTELBERG EIST OPNIEUW EEN SLACHTOFFER HOTELBRAND IN ZWITSERLAND TELEFONISCHE NIEUWSDIENST IS GEEN TREINRESERVERING mmm r M r AUTO DOOR TREIN IN SLOOT GESLINGERD Op een ter plaatse bediende overweg tussen Deventer en Zut- phen is donderdagmiddag om half drie een trein op een per sonenauto gereden. De chauffeur van de auto, de aannemer G. J. A. W. uit Almen, reed onder de reeds dalende overwegbomen door. Midden op de spoorbaan sloeg zijn motor af. Een botsing met de trein was toen onvermijdelijk. De auto werd in een sloot geslingerd, maar de heer W. kwam er won der boven wonder zonder letsel af. Het voorste treinstel werd zo danig beschadigd, dat de trein door een ander treinstel opge haald moest worden, hetgeen een half uur vertraging op leverde. NESTJE VLIEGTUIGEN... Dit Lockheed Hercu les-transportvliegtuig draagt onder de vleu gels vier kleine onbe mande doelvliegtuig- jes van de Ameri kaanse luchtmacht, welke op 9000 meter hoogte zullen worden gelanceerd. Zij stijgen daarna op eigen kracht nog verder, soms tot 18 km hoog. Jachtvliegers sporen deze kleine vliegtuig jes dan met hun radar op en nemen ze on der vuur. Meestal echter worden de toe stelletjes niet ver nield, zij dalen later dan aan een para chute en kunnen op nieuw worden ge bruikt. Van gezaghebbende zijde wordt in Parijs vernomen, dat Frank rijk geen kernproeven meer in dc Sahara zal nemen. De Senegalese minister van Buitenlandse Zaken, Doedoe Thiam, verklaarde woensdag in Lagos, de hoofdstad van Nigeria, dc Franse regering te hebben meegedeeld dat het nemen van kernproeven in de Sahara geen goed doet. Volgens bepaalde be richten zou Thiam verder heb ben gezegd, dat Frankrijk geen kernproeven meer in de Sahara zou nemen en een andere plaats daarvoor zou uitkiezen. Zoals bekend hebben de drie Franse kernontploffingen in de Sahara veel protesten uitgelokt in Afrikaanse landen. Ghana had wegens de proeven dc Franse tegoeden tijdelijk be vroren en Nigeria verbrak de diplomatieke betrekkingen in december j.l. Berichten dat Frankrijk zijn eerste waterstofbom op de eilan- Op 9 februari heeft dc raad van commissarissen van de K.L. M. goedkeuring gehecht aan het voornemen van de directie om de algemene vergadering van aandeelhouders op 10 mei a.s. een dividend over het boekjaar 1960 voor te stellen van 5 pro cent (vorig jaar 7 procent). Een interim dividend van 2% procent werd reeds op 2 novem ber 1960 gedeclareerd, zodat het slotdividend bij aanvaarding van dit voorstel 2% procent zal zijn. dengroep der Kergülen in het zuidelijk deel van de Indische Oceaan wilde beproeven werden door de Franse ambassade in Canberra tegengesproken nadat men in Australië uiting had ge geven aan zijn bezorgdheid. De aanleg van het proefgebied van Reggan in de Sahara en de installaties aldaar zouden 21 mil joen nieuwe franken (ongeveer 17 miljoen gulden) hebben ge- Een woordvoerder van het Franse ministerie van Voorlich ting heeft meegedeeld dat de Franse regering geen enkel land heeft meegedeeld dat de proeven met atoomwapens in de Sahara zullen worden gestaakt. Naar verluidt overweegt de regering het staken der proeven wel, maar is nog geen definitief besluit ge nomen. De minister van Buitenlandse Zaken van Senegal, Doudou Thiam, verklaarde woensdag in Laos dat Frankrijk in de Sahara geen kernwapenproeven meer zal nemen. Het Franse persbu reau Agence France Presse meldde donderdag van gezagheb bende zijde in Parijs te hebben vernomen dat de proeven met atoomwapens in de Sahara tot het verleden behoren. De ,,New York Times" van donderdagmorgen bevatte een advertentie van twee pagina's met een petitie, waarin wordt aangedrongen op opheffing van de commissie van het Huis van Afgevaardigden ter bestrijding van on-Amerikaanse activiteit. In deze petitie, die is onder tekend door 400 vooraanstaan de Amerikanen, onder wie me vrouw Eleanor Roosevelt en de dichter Carl Sandburg, wordt gezegd dat de commissie haar mandaat heeft misbruikt voor politieke doeleinden, een instru ment van onderdrukking is ge- worder^ en zich de functies v»n de uitvoerende en rechterlijke organen der regering heeft toe geëigend. De commissie, die destijds befaamdheid verkreeg door het „uitroken" van communisten, wordt er verder o m. van be schuldigd Amerikanen, die strij den voor rassengelijkheid en recht, te hebben gedwarsboomd, en Amerika door haar optreden te hebben verzwakt. In dc Sleeswijk-Holsteinse Oostzeeplaats Heiligenhafen is men dc ..Actie Zeppelin" begon nen, een experiment ter verze kering van ononderbroken mo gelijkheid tot huizenbouw ook in de wintermaanden. Men Wil een huizenblok gaan bouwen on der de beschutting van een ny- lonnet van zestig meter lang, ruim 26 meter breed en dertien meter hoog, die als een zeppelin kan worden opgepompt. Binnen in de zeppelin heerst dan een overdruk van 0,005 atmosfeer, hetgeen voor een mens niet schadelijk is. De nylonhuid be schermt arbeiders en materiaal tegen de invloed van de weers omstandigheden. Wanneer deze proef lukt, wil men de methode ook elders in Duitsland gaan toepassen. De Cubaanse luchtvaartmaat schappij heeft de vluchten op Miami, Verenigde Staten, ge staakt, „omdat de plaatselijke autoriteiten niet de noodzakelijke garanties voor een normale af wikkeling van de operaties wil len geven", aldus is in Havanna meegedeeld. Dc luchtverbinding tussen Ha vanna en MiamiNew York wordt thans onderhouden door de Pan American Airways en de K.L.M. In de maand januari is de ge registreerde arbeidsreserve van mannen gestegen van 49.042 tot 58.299. Dit is een normale stij ging van de werkloosheid in dit seizoen, zo vermeldt het maan delijks overzicht van het, mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De stijging van de werkloos heid was het grootst onder de bouwvakarbeiders en de losse arbeiders. In het bouwvak kwa men verscheidene objecten klaar, maar men wacht op betere weersomstandigheden Daar het bestellen van post stukken in steeds sterkere mate wordt vertraagd door de onvol doende afmetingen van de brie vengleuven en de brievenbussen in woningen en andere gebou wen, heeft de gemeenteraad van Den Haag besloten, om in de bouw- en woonverordening een aantal bepalingen op te nemen met betrekking tot de plaats en de afmetingen van brievenbus sen. De bepalingen houden o.m. in dat ten dienste van iedere wo ning en kantoor een brievengleuf aanwezig dient te zijn, in of na bij de toegang van de openbare weg af. De gleuf moet van de openbare weg bereikbaar zijn zonder dat deuren en/of hekken die gewoonlijk op slot zijn, be hoeven te worden gepasseerd, Komt de gleuf niet uit in een woning of een kantoor, dan moet achter de gleuf een afsluitbare brievenbus worden aangebracht. De brievengleuven mogen niet meer dan 2.50 meter boven de kruin van de weg zijn gelegen, Dit geldt niet voor galerijbouw en voor gebouwen met liften. De brievengleuf en -bus dienen te beantwooden aan de aanwijzin gen van het Nederlands Norma lisatie-Instituut. De golf van aanslagen op poli tieke personen door jonge men sen is nog steeds niet ten einde. Nadat een zeventienjarige jonge man woensdag een aanslag had gepleegd op de voorzitter van een onderwijzersvereniging, heeft de politie donderdag in Osaka een negentienjarige student ver hoord, die eveneens getracht heeft een professor neer te ste ken. De knaap die tot een ultra- nationalistische beweging be hoort, had om een onderhoud met de professor verzocht. Ter wijl hij een mes te voorschijn haalde, zei hij dat hij als lid van een uiterst rechtse beweging niet langer kon toestaan, dat de kei zerlijke familie bij het onderwijs beledigd werd. De student verklaarde tegen over de politie, dat hij, evenals de jonge Yamagoety die vorig jaar de leider van de socialisti sche partij Asanoema heeft ver moord, „de onderwijzers wilde dwingen over hun gedrag na te denken". voor men gaat beginnen met nieuwe bouwwerken. Een aan tal bouwvakarbeiders kwam uit Duitsland terug. Het is komen vast te staan dat arbeiders met verscheidene andere beroepen in het afgelopen jaar in het bouwvak hebben gewerkt. In de houtverwerkende indu strie is een steeds toenemend tekort aan fabriekstimmerlie- den. Veel van deze werknemers gaan in de nieuwbouw werken. In de metaalsector is de werkloosheid iets toegenomen. De stijging is geheel toe te schrijven aan seizoenoorzaken. De vraag naar arbeidskrachten is overigens nog iets groter ge worden. Dit hangt onder meer samen met de komst van Ita liaanse en Spaanse arbeiders. HONGERIGE DIEF. Een blijkbaar weinig op buit beluste inbreker heeft zich gis ternacht in de restauratie van het Amstelstation in Amsterdam te goed gedaan aan een bief stukje, dat hij zelf heeft moeien bakken. Na zijn maaltijd vond hij het tijd voor een „atfer din ner". Hij nam in het voorbij gaan twee dozen sigaren mee. De burgemeester van Stutt gart, dr. Arnulf Klett, zal zich voor een rechtbank moeten ver antwoorden, omdat hij drie jaar geleden van een plaatselijke autofabriek een Oosters tapijt van 3000 Mark als geschenk voor zijn 50-ste verjaardag zou heb ben aanvaard. ZATERDAG II FEBRUARI. HILVERSUM I; 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.02 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.); 10.00 Samen thuis, causerie; 10.05 Morgenwijding: 10.20 Herhaling gedeelten uit progr. v. deze of vorige week; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Sportnws; 13.45 Jazzmuz.; 14.05 Voor de jeugd; 14.40 Amateur orkest; 15.00 De zinloosheid der ruimtevaart, lezing; 15.15 Gram.; 15.45 Gemengd koor; 16.00 Boek- bespr.; 16.20 Hammondorgelspel; 16.40 Streekuitz.; 17.00 Jazzmuz.: 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.30 Lichte muziek; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Passepartout bij gaslicht, lezing; 19.40 Evangelis ten vertellen, lezing: 19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Lichte muz.; 22.00 De bank noot van een miljoen pond ster ling, hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Gevar. progr.; 23.10 Gram. met comm.; 23.40 Gram.; 23.55 Nws. Utrechtse voorjaarsbeurs: De technische voorjaarsbeurs en de beurs voor gebruiksgoede ren in Utrecht zullen dit jaar voor het eerst sinds 1958 weer gecombineerd als een algemene beurs gehouden worden. Dit is mogelijk geworden door uitbreiding van de expositie oppervlakte, onder andere met de nieuwe Marijkehal van twee verdiepingen. De afdeling ge bruiksgoederen van de komende voorjaarsbeurs exposeert van 1.3 tot en met. 18 maart in de Vre- denburggebouwen, met uitzonde ring van de groepen huishoude lijke verwarmings- en kookappa- raten (voor gas, kolen en olie) en elektrische huishoudelijke apparaten die van 13 tot en met 22 maart in een aantal hallen op het Croeselaanterrein exposeren. De technische groepen, die alle aan de Croeselaan zijn onderge bracht, verlaten de beurs even eens pas op 22 maart. Ruim 2800 firma's uit 29 landen zullen op de Utrechtse voorjaarsbeurs zijn vertegenwoordigd. In de gebruiksgoederensector vindt men inzendingen uit meer dan 25 branches; bij de collectie ve inzending van de Nederland se textieljaarbeurs zal dit jaar het accent liggen op „woning textiel". De groep huishoudelijke artikelen, inclusief glas, aarde werk. por&elein en kristal, omvat inzendingen van de grote Neder landse producenten op dit gebied. In dé groep speelgoederen zal het houten speelgoed, dat door Nederland veel wordt geëxpor teerd in ruime mate te vinden zijn. Het totaal aantal vertegen woordigde firma's in deze afde ling bedraagt rond 130. Bijzonder omvangrijk is ook de groep ver warmings- en kookapparaten (niet elektrisch). Voorts komen in de gebruiksgoederenafdeling nog interessante inzendingen in de groepen goud en zilver en lederwaren. In de groep electro-techniseh- installaties en materialen voor industriële doeleinden zal men. volgens de jaarbeursleiding, worden geconfronteerd met een (Adv.) imposante deelneming van de Nederlandse industrie. Deze tweejaarlijkse groep is in verge lijking tot 1959 qua oppervlakte bijna verdubbeld en neemt thans een ruimte in van 8000 vierkante meter. Eveneens tweemaal zo groot is de groep toeleverings materialen en airprodukten. Hierin bevindt zich een gezamen lijke deelneming van een aantal Nederlandse ijzergieterijen. De tweejaarlijkse groep scheepsbouw, die vrijwel de ge hele benedenverdieping van de Marijkehal beslaat, komt onder meer met inzendingen op het ge bied van casco-bouw, voortstu wing, electro-technische installa ties, machines en motoren, navi gatie alsmede kombuisinrichtin gen. Voor zover thans bekend is, zullen Rusland, Hongarije, Lu xemburg en Zweden met een collectieve inzending op de voor jaarsbeurs vertegenwoordigd zijn. De 21-jarige slagersjongen George Riley is donderdagoch tend opgehangen wegens roof moord op een 62-jarige weduwe. Aan de terechtstelling in de gevangenis van Shrewsbury is een campagne om hem te red den, voorafgegaan. Een petitie waarin de mogelijkheid van een gerechtelijke dwaling was ge steld, werd afgewezen. Een groep labourleden van het parlement poogde eveneens afstel van exe cutie te verkrijgen. Zij zeiden dat de bewijsvoering tegen Riley voornamelijk was gebaseerd op zijn eigen bekentenis die hij later echter introk. Twee labour par lementsleden willen wijziging van de bepaling aangaande be kentenissen van moord die tegenover de politie zijn afge legd. In tegenstelling tot een aantal andere vormen van moord :s roofmoord strafbaar met de dood. Een zwijgende menigte van ongeveer 150 mensen verzamelde zich buiten de gevangenis voor dat Riley werd terechtgesteld. Er was geen demonstratie. In Seraing bij Luik zijn gis teren drie arbeiders bedolven onder een sintelberg, die begon te werken. Eén hunner, een 35- iarige Italiaan, liep zulke zware kwetsuren op, dat hij op weg naar het ziekenhuis overleed. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok: 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Fanfare-ork.; 14.25 Instr. kwart.; 14.45 Jazz-Express; 15.10 Franse les; 15.30 Metropole ork.; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instr. oct.; 16.50 Sportperiscoop; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Volksmuz.; 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw.; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Zang; 19.30 Lichte mu ziek: 19.50 Lichtbaken, godsd. lezing; 21.10 Gevar. progr.; 22.25 Boekbespr.: 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Reli gieuze muziek; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.30 Weerbericht: 12.35 Gesproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Muzik. kaleidoscoop; 14.30 Gram.; 15.00 Accordeonspel (om 15.1515.45 gram.); 16.00 Popul. liedjes; 16.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Dag klapper en lit. kal.; 17.20 Litur gische gezangen; 17.30 Gr.; 17.45 Engelse les (herh.); 18.00 Kamer- muz.; 18.30 Voor de soldaten; 1900 Nieuws; 19.40 Gram.; 21.15 Araus. muz.: 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00—17.30 Voor de kinderen; 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Act.; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 TV-film. VL. BELG. TV: 16.30 Rep. van de zesdaagse te Antwerpen; 17.00 18.00 Voor de jeugd; 19.00 Luchtverkenning; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws; 20.30 Quiz- progr.; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Feuill.; 22.25 Rep. van de zes daagse te Antwerpen; 23.00 Nieuws. Een hotel in Rigi-Kaltbad in Zwitserland is donderdagochtend vroeg door een brand verwoest. Er zijn 1 doden en verscheidene gewonden. Circa 150 van de 200 bedden waren bezet. Er zijn tien vermisten, die ver moedelijk zijn omgekomen. De vier gevonden lijken zijn die van drie Zwitsers, onder wie een meisje van tien jaar, en een Italiaanse barpianist. Drie Zwitsers zijn in een zie kenhuis opgenomen met niet- ernstige verwondingen, opgelo pen doordat zij uit een raam sprongen. Het hotel was voornamelijk van hout opgetrokken. Het gas tenboek is verloren gegaan. Er waren '120 gasten en 70 man personeel. Men sprong in nacht gewaad uit de ramen in de ge lukkig dikke laag sneeuw die rond het pand lag. De naam van het hotel >s ..Grand hotel". Het had vier ver diepingen. Sinds 1 februari wordt door het A. N. P. een telefonische nieuwsdienst verzorgd, voor lopig alleen nog voor het dis trict Amsterdam. Abonnees in dit district kunnen tussen 12 en 14 uur en tussen 18 en 8 uur het nieuws over de telefoon be luisteren. Men dient hiervoor te draaien het nummer 06222/ 333. Vele abonnees, zo blijkt nu, vergeten eerst de nul te draaien. Ze komen dan bij het reser veringsbureau van de spoor wegen in Amsterdam terecht, dat het nummer 62223 heeft. De dames van dit bureau worden veertig tot vijftig maal per dag opgebeld door op nieuws belus te Amsterdammers, die het vaak daarna nog eens proberen met hetzelfde resultaat. De spoorwegen ondervinden hier van veel overlast en men hoopt dan ook, dat men bij het bellen van de A. N. P.-nieuwsdienst voortaan ook om de nul zal denken. PHILIPS FAVORIET De markt kenmerkte zich gis termiddag bij de opening door een vaste tot zeer vaste stem ming voor de internationale waarden onder leiding van de Phllipsaandelen, die favoriet waren. Deze papieren boekten op 1159 een koerswinst van ca 20 punten, vergeleken met de slotkoers van woensdag. De elektro-aandelen werden hoofd zakelijk voor Amerikaanse reke ning door de arbitrage uit de markt genomen. Unilevers en Kon. Olies lagen zeer goed in de markt. Hoogovens en AKU deden het gisteren iets kalmer aan. Wall Street sloot woensdag vast. Hierbij kwam de gunstige tendentie die de Westduitse beurzen en Parijs gisteren te zien gaven. De internationals hadden dus van alle kanten de wind in de zeilen. Toch bleven de omzetten, gezien de aanvan kelijke behaalde koerswinsten, beneden de verwachtingen. AKU's ontmoetten opnieuw goede belangstelling. De hoop op gratis aandelen in verband met het a.s. jubileum (50-jarig bestaan en niet 100-jarig be staan zoals wij gisteren abusie velijk schreven) houdt de ge moederen ter beurze nog steeds bezig. Na een opening op 541 daalde de koers gedurende de verdere beursduur tot rond het vorige slot op 539. Hoogovens 2 punten hoger op 899. Unilevers deden het opnieuw zeer goed en bereikten een koerswinst van circa 11 punten op 889. Kon. Olies bijna 2 gulden hoger op 148,30. Het hoogste niveau kon gedurende de verdere beursduur voor alle internationale waar den niet behouden blijven als gevolg van gering aanbod in een vrij lege markt. Scheepvaarten wederom ho ger. Dat er de laatste tijd in deze afdeling flink wat omgaat bewijst de omzet van woensdag. Aandelen Scheepvaart Unie stonden voor woensdag als tweede geklasseerd op de lijst van de .grootste omzetten met nominaal 227.000. K.N.S.M. bereikte een omzet van 133.000 en Van Nievelt registreerde een omzet van nominaal 107.6004 De koerswinst voor gisteren be liep voor deze afdeling door- elkaar 2 tot 4 punten. De bui tenlandse belangstelling voor, de scheepvaartaandelen blijft' aanhouden. De cultures lagen doorelkaar iets vriendelijker in de markt. Staatsfondsen aan de vaste kant met de nieuwste 4li pet staatslening even boven pari. De vaste stemming voor de staatsfondsen is hoofdzake lijk een gevolg van de overvloe dige ruimte op de geldmarkt. Claims Dikkers verlieten de beurs en werden op ƒ710 gead viseerd. Dit komt neer op 384 pet voor de nieuwe aandelen. De laatste verhandeldag van claims Desseaux bracht een ad viesprijs op 1050, neerkomen de op 205 pet voor de aandelen. Aandelen Wessanen, Kromhout en Stoomspinnerij Twenthe werden hoger geadviseerd. Een bekend commissiehuis heeft gisteren nog eens extra de aan dacht op deze aandelen geves tigd. Hollandia Kattenburg kreeg een 4 punten hogere ad- vieskoers op 138. Deze aandelen liggen de laatste tijd zeer gun stig in de markt op de te ver wachten goede resultaten over het afgelopen boekjaar. Prolongatie 3>/s pet. -ft u it'-h 0 ij» .Hl. 10. Doordat Eric zijn troep snel 'n omtrekkende beweging heeft laten maken, zien de nomaden zich in eens van twee zijden belaagd en in verwarring proberen zij uit te wij ken, maar hiervoor geven hun te genstanders hen niet de kans. Bo vendien gaan de in het nauw ge brachte boeren met de moed der wanhoop tot de tegenaanval over, nu ze merken, dat ze hulp gekre gen hebben. Fel woedt de strijd op de boswei- de en het merendeel der nomaden betaalt daar het loon voor zijn wandaden. Hier en daar breken enkele ruiters uit, woedend nage zet door de overwinnaars. Ook deze hebben offers gebracht, ziet de Noorman, als hij afstijgt nabij dc plek waar de laatste boeren een armzalig handjevol bijeen staan. „Jullie hebben je eigenzinnigheid duur betaald", roept Eric hen toe, „hopelijk zijn jullie meteen van je domme bijgeloof genezen, want waren jullie bij ons gebleven, dan was er niets gebeurd." De boeren zwijgen in alle talen, blijkbaar bevreesd voor wat er kotn«n gaat. „Sluit je weer bij ons aan, man nen", zegt Eric en opgelucht, zij het schoorvoetend, treden ze na derbij. Inmiddels is heer Gondalf van zijn achtervolging van de gevluch te nomaden terug. „Een klein aan tal is ontkomen", zegt hij, „waar schijnlijk zullen ze proberen de bergen te bereiken". De Noorman schrikt op, Door het gevecht is Teresh's boodschap op de achtergrond geraakt, maar daarom niet minder dringend ge worden. In korte trekken zet hij de toestand uiteen en Gondolf fronst de wenkbrauwen. „Dan moeten wij ons haasten", zegt hij, „want is Attilla eenmaal door de pas heen, dan kan geen macht ter werejd h?JJJ fli&er tfgen houden." Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen BEURSINDICES 7/2 8/2 9/2 606.48 611.45 616.711 363.71 364.04 366.09' 199.58 201.33 203.52! 234.34 234.83 235.97 161.81 161.76 162.41 428.08 430.67 433.99 NABEURSKOERSENt AKU: 536—541 g.l. slot 537 (537 >4) Kon. Olie: 147.50—148.80 slot 147.50 (148.20) Philips: 1159—1170 g.l. slot 1160 (1158) Unilever: 888—894'/j g.l, slot 888 888 Hoogovens: 895—900 slot 895 <897* ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.55—10.65, Ca nadese dollar 3.79—3.84, Ameri kaanse dollar 3.75'3.791'!, Franse frank (100 76.05—76.55, Belgische frank (100) 7.39—7.44, Duitse Mark (100 9.30—90.80, Italiaanse lire (10.000 59.50 61.50, Zweedse kroon (100) 72.60—73.60, Zwitserse frank 100 87.5088.00, Deense kroon (100 54.2555.25, Noorse kroon (100 52.4053.40, Oostenrijkse schilling (100) 14.50—14.60, Por tugese escudo (100) 13.12'A— 13.27'/j, Spaanse peseta (UK))! grote coupures 6.20—6.35.""

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5