Heerlijk pittig verfrissend VAN NELLE'S THEE Atlas der gehele aarde BEURSO VERZICHT morgen een paar flesjes in de boodschappenmand! BOEKHANDEL VAN DE SANDE Grote Biljartwedstrijd HOTEL CENTRAAL Nabeurskoers. BIJSLAG VOOR 39 KINDEREN kwaliteit! p: «cG... i®M R B. V. te Zele (B.), vertegen- voordigd door de heer VanOort. vas ten laste gelegd, dat hij bui en, verkeersnoodzaak naar rechts s uitgeweken te Hulst en de ruto van de heer Fortuin, die ;eparkeerd stond, had bescha iigd. De gemachtigd^ Van O. zei. lat de heer V, voor een dame net een kind aan de hand, het eind lopende op het trottoir en ie dame naast het trottoir op de rijweg heeft moeten uitwijken laar rechts. Ter plaatse is de we§ 112 meter breed, met het gevolg dat de auto van de heer F. werd geraakt. De gemachtigde be streed de tenlastelegging en be pleitte met klem, dat er wel degelijk verkeersnoodzaak waS geweest, op grond waarvan hU vrijspraak vroeg. Over 14 dagen zal de kanton rechter vonnis wijzen. A. T. F. te Groede had op december te Philippine een al':o aan de rechterzijde beschadigd Mr. Tichelman, die optrad 113 mens de beledigde partij (de heer Dumoleijn, gewestelijk gemeen teontvanger te Bouchaute). v®r derde 1000 B. fr., zijnde 850 voor reparatiekosten en 150 1' als bedrijfsschade. h De officier eiste tegen verdacn te F., die overigens niet versch nen was, een boete van 30 sub-- 6 dagen en toewijzing van de vordering van 850 frs. in N landse courant 60 mogelijk 1 maken invorderingskosten. De kantonrechter vonniste co form. Fr. W. V. te Axel werd laste gelegd, dat hij zijn zoon va school had gehouden en derh3' tegen de leerplichtwet had .- zondigd. BOS—ZEEMAN 4,50 Geïllustreerde uitgave 5,75 NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN VRIJDAGAVOND aanvang 8 uur De heer KEES DE RUIJTER, ex-Europees kam pioen, speelt tegen de heer R. DIELEMAN, Axel Beleefd aanbevelend, MARKT 6 TERNEUZEN heer V. betoogde dat zijn zoon toelatingsexamen voor het lyceum had gedaan en het ge bruik wide, dat na het slagen de ]ee-Jin°en niet meer voor die en kelf weken terug naar de lagere school gingen. tweede reden gaf de heer V ou. dat de gezondheid van zijn zoo i achteruit was gegaan, om- ja, Mij toen de voorbereidende klasse reeds 3 maanden aan de s. er eerst bij kwam. De moest extra zeilen bijzetten ne, de klasse gelijk te kun nen komen. Door deze bijzondere j.,„ ,;ni..:ig was de gezondheid v (ie zoon achteruit gegaan en ,1,,- nde op het gebruik vond V. jn zoon aan een rustperiode toe ivas. De geconsulteerde huis- -, - meende dat het een kwestie V- - de schoolarts was om een en ader te beoordelen en gaf derhalve geen attest af. officier zei, dat de leer- r)p twet zeer duidelijk was. Ook vend hij liet vreemd, dat van de vi..r geslaagden voor het examen f er (jrje leerlingen waren, die wel t terug naar de lagere school gingen om hun paar weken uit te «henen, waaruit hij conclu- deerde daT hier van een gebruik geen sprake kon zijn, althans niet in Zeeuws-Vlaanderen. Er blijken inderdaad, aldus de offi cier in den lande zo hier en daar we] gebruiken te zijn, maar het sc-ht >1 hoofd van de school van de zoon houdt zich nu eenmaal aan de wet. De officier eiste 15 subs. 3 dagen. De kantonrechter wilde het, gezien bepaalde verzachtende omstandigheden, de zaak met een waarschuwingsboete laten aflopen en vonniste tot 5 subs. 1 dag- De heer V. informeerde of hij in ln-roep kon gaan. Dat was niet het geval maar wel in cassatie, aldus de kantonrechter. De kantonrechter waarschuw de verdachte van de zaak geen principe-kwestie te maken. A. J. van D. te Terneuzen was met zijn auto op 15 november jl. in de Grenulaan gekeerd en had daarbij het verkeer zodanig ge hinderd, dat een zekere P. met de door hem bestuurde auto tegen de auto van Van D. was opgebotst. De auto van de heer Van D. had een klein deukje, maar de auto van de heer P. liep nogal wat schade op. De vraag of de schade reeds met P. was geregeld kon verdachte niet be antwoorden. De zaak was n.l. in handen van de verzekering. Conform de eis werd verdachte tot 30 subs. 5 dagen veroor deeld. J. de R. te Hontenisse was met de aan zijn werkgever toebe horende vrachtauto aangetrof fen, terwijl er naast de bestuur der nog drie personen in de ca bine aanwezig waren; dit was op 3 november JU. Tevens bleek het werkboekje niet goed te zijn ingevuld, althans het einde van de werkzaamheden op de tweede november stond er niet in ver meld, terwijl ook het begin van het werk op de derde november niet was aangetekend, dus drie feiten waarvoor R. zich had te verantwoorden. Voor wat betreft de drie mensen in zijn cabine zei verdachte dat het bijzonder slecht weer was, zodat hij deze mensen niet op de bak had kun nen laten. Hij was geladen met een houten keet. Wegens het ge vaar dat hij veronderstelde aan wezig-te zijn bij een dergelijke lading had hij ook niet toe kun nen staan dat één der mensen in deze keet had plaats genomen. Zijn werkboekje had hij vergeten in te vullen. De officier eiste voor de te volle cabine 10 subs. 2 dagen en voor de twee verzuimen in het werkboekje tweemaal 5 subs. 2x1 dag. De kantonrechter vonniste voor wat betreft het eerste feit con form en voor het werkboekje 2 x 3 subs. 2x1 dag. J. van L. te Axel was op 15 november in de Axelsestraat te Terneuzen, des avonds te half negen, verbaliseerd, omdat hij met zijn brommer de maximum snelheid van 30 km had over schreden. De politie had zelfs een snelheid van 40 km vastge steld. De officier vond de snelheids beperking in de bebouwde kom voor brommers een zeer belang rijk voorschrift. Een snelheid van 40 km vond hij in de bebouwde kom al zeer gevaarlijk. Veelal is het moeilijk dit te controleren, maar in dit geval staat het vast omdat de politie op enige afstand met de politieauto, voorzien van precisie-apparaten, verdachte was gevolgd gedurende 100 m. Hij eiste 20 subs. 4 dagen. De kantonrechter, in aanmer king nemende dat het 's avonds niet druk meer is, vonniste tot 15 subs. 3 dagen. A. K. M. de R. te Kieldreeht (Begië) had het op de Parallel weg te Nieuw-Namen wel heel bont gemaakt. Op 23 november constateerde men vanaf de dam van zijn land op de Parallelweg over een afstand van 150 meter een dikke laag slik, welke voor het verkeer zo niet gevaarlijk, dat zeker toch zeer hinderlijk moest worden geacht. De kantonrechter wees er op veel begrip te hebben voor de moeilijkheden waarmee de land bouwers de afgelopen herfst in het bijzonder bij de bietencam. pagne te kampen hebben gehad, maar zoals de heer R. had huis gehouden vond de kantonrechter niet meer te tolereren. Ook de officier wees op de cle mente houding, die het politie apparaat, gezien de moeilijk heden, voor de landbouwers heb ben aangenomen, maar de R. is wel iets te ver gegaan. Het ver weer van de R. dat hij 's avonds liet meeste slik wegschepte kon de officier niet aanvaarden. Hij eiste ƒ25 subs. 5 dagen. De kantonrechter vonniste tot 15 subs. 3 dagen. J. C. de P. te Axel had met een auto op 9 november meer dan 8 personen vervoerd, zonder dat voor de betrokken auto een ver gunning hiervoor aanwezig was en zonder dat een keuringsbewijs kon worden getoond. Verdachte betoogde, dat deze bewijzen wel aangevraagd waren maar dat, gezien de werkzaam heden in Sluiskil en het inscha kelen van een groter aantal ar beiders men met het vervoer om hoog was gelopen en de betrok ken bestelwagen had ingescha keld. Enige dagen na het proces verbaal verkreeg hij de vereiste vergunning en de nodige keu ringsbescheiden. Conform de eis werd de P. ver oordeeld tot 2 x 7.50 subs. 2 dagen. J. S. te Axel was ook op de Axelsestraat aangetroffen per brommer terwijl hij met min stens 40 km snelheid reed. Om geen onderscheid te maken ver oordeelde de kantonrechter S. tot 15 subs. 3 dagen. De eis was 20 subs. 4 dagen. J. L. A. T. te St. Niklaas (B.) had op 7 januari in de kom van Clinge de maximum-snelheid overschreden. Hij reed, zoals was geconstateerd, 65 km. Conform de eis werd T. tot 15 subs. 3 dagen veroordeeld. VASTE STEMMING ONDER LEIDING VAN AKU AKU was gistermiddag favo riet. Onder leiding van deze aan delen waren alle internationale waarden aan de vaste kant. Er was over de gehele linie lichte buitenlandse vraag, waartegen over zeer weinig aanbod aan wezig was. De Koers voor de rayonaandelen liep op van 534 tot circa 538, tegen een voor gaande slotkoers van 525. Zoals reeds meerdere malen neerge schreven, verwacht de beurs een bonus van het AKU-concern voor aandeelhouders in verband met het 100-jarige bestaan. Hoofd zakelijk daarom blijft men vast voor dit fonds. Gedurende de ge hele beursduur was de handel in de AKU-hoek actief. In de overi ge afdelingen van de hoofdfond sen viel weinig handel waar te nemen. De stemming was ech ter vast. Philips haalde op 1143 niet alleen het gehele koersver lies van dinsdag in, doch deden er nog een paar punten bovenop. Unilevers openden op 876*2 en liepen op tot 878, tegen een voor gaande slotkoers van 869Kon. Olies lagen goed in de markt en waren bijna een gulden hoger vergeleken met het vorige slot- niveau. Hoogovens vielen een tikkeltje tegen op 897, na een opening op 895. Het fonds boek te op deze koers een winst van circa 3 punten. De laagste koers gedurende de niet-officiële och- tendhandel van gisteren was voor AKU 527, Kon. Olie 147,00, Philips 1139, Unilevers 874 en voor Hoogovens 895. Na gister morgen aarzelend te zijn begon nen kwam er plotseling wat bui tenlandse vraag los, waardoor de koersen snel opliepen. Op dit hoogste niveau opende de officië le beurs. De beurs sloot voor de internationale waarden op vrij wel het hoogste peil van de dag. Aandelen a. L. M. werden een gulden hoger op 103.00 geadvi seerd op de nauwe samenwer king van dit concern met de Venezolaanse luchtvaartmaat schappij. Evenals de beide vorige beursdagen bleven ook gisteren de koersfluctuaties gedurende de otficiële beurs binnen nauwe grenzen. Het Damrak werd tot aankopen mede gestimuleerd door de vrij vaste tendentie op de Westduitse beurzen. De vaste stemming van dins dag voor de scheepvaartaandelen werd gisteren, op bescheiden schaal, verder voortgezet. De om zetten leken van een geringere omvang, vergeleken met die van de vorige dagen. De koerswin sten beliepen doorelkaar 1 tot 5 punten. Van de leidende cultures werd Deli hoger geadviseerd. Staatsfondsen onveranderd tot iets hoger in een kalme markt. In de lokale afdeligen werden aandelen Nijverdalten Cate wederom hoger geadviseerd als nawerking op het gunstige divi- dendvoorstel. Prolongatie 3*2 pet. Int. conc. Industi ie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen BEURSINDICES 6/2 7/2 8/2 611.30 606.48 611.45 365.35 363.71 364.04 197.39 199.58 201.33 234.67 234.34 234.83 162.06 161.81 161.76 430.63 428.08 430.67 A.K.U; 540—544' slot 543 (538%) Kon. Olie; 147.10—147.70 g.l. slot 147.50 (146.50) Philips: 1144—1158 slot 1157% (1139%) Unilever: 880—887 g.l. slot 386% (877-14) Hoogovens: 900303 slot 902 897%) ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onve anderd gebleven. Het Tsjechoslowaakse blad „Prace" maakt melding van een boekhouder met één kind, die kans heeft gezien bijslagen te innen voor niet minder dan 39 kinderen. Deze man, Anton Varga te Ko- sice in Slowakije, begon beschei den door een vals document machtig te worden volgens het welk hij negen kinderen zou heb ben. Daarop maakte hij, althans in de stukken, zijn schoonvader twintig jaar jonger en kende hem zes kinderen toe, waarvoor hij, de schoonzoon, de bijslag inde. Aan zijn twee zwagers ken de hij acht en negen kinderen toe en ook in deze gevallen vloeide de bijslag in zijn porte- monnaie. Zijn enige zoon kwam vervolgens met zeven kinderen in de administratie. De zaak werd ontdekt en de boekhouder kreeg 6% jaar ge vangenisstraf. het minder gevaar oplevert wanneer het rechterachtei - niet brandt, dan wan .eer plaats vindt door het linker- hterlicht. Uitspraak conform eis 12 subs. 3 dagen. V. I. M. J. V. te Sint Niklaas had zijn auto op 13 januari in de Burg. van Waesberghe- aat te Hulst geparkeerd op 'n iats waar een wachtverbod ld, terwijl hij de auto minder n 10 meter van een kruisip j n wegen had neergezet. Ver- chte betoogde dat hij er nog rar enkele minuten stond en t verbodsbord niet had gezien. België mag men parkeren tot meter uit een wegkruising. Dit tlokte de officier de opmer- ng, dat hij in België dan ook ut zou zijn' geweest omdat uit opmeting.ïs gebleken dat V. 7.70 meter uit de kruising snd. De officier eiste voor het ertreden van het wachtverbod 5 subs. 1 dag en voor te dicht de kruising parkeren 5 subs, dag. Voor wat betreft het eer ten laste gelegde vonniste de tntonrechter conform; voor wat -treft het tweede kon de kan- nrechter er inkomen dat verd. Belgische voorschriften had •rward en vonniste tot 1 subs, dag. A. A. R. Q; té Sas van Gent id een auto bereden, -waarvan geluiddempende en gasdich- inrichting was gebroken. De tlaat was net voor de knaipot gebroken, hetzelfde dus in an- :re woorden. O. zei hiervan op de hoogte te jn geweest, omdat het manke- ent tijdens zijn rit was opge- eden. Ie officier meende dat afgezien feit, dat het wettelijk niet eroorloofd is zonder geluids- ;mper te rijden, het zeker ge- larlijk kan zijn voor de be- uurder der auto in verband met uitlaatgassen, die zodoende in auto kunnen binnendringen iet alle gevolgen ran dien. Hij ste 20 subs. 4 dagen, de kan- mrechter vonniste tct 15 subs, dagen. J. S. P. uit Terneuzen had in xel, terwijl hij met zijn brom- ler in de Noordstraat reed, geen -ken gegeven dat hij linksaf zou aan. Dit teken kon hij niet even omdat hij met zijn linker and een zieh onder zijn jas be- indend pak niet los kon laten. De officier zei moeilijk aan te unnen nemen dat P. wel de ichting had aangegeven zoals hij ei te hebben gedaan. De kantonrechter zei, zo hij al ichting had willen aangeven, dit eker met het pak niet verder eeft kunnen brengen dan een rijzen naar de grond. Het voor- emen tot het veranderen van ichting moet geschieden aldus e kantonrechter met de uitge- token arm. welke tot schouder- oogte in horizontale stand is ge- racht. De officier zei dat het pak hier ;een blok aan het been, maai en blok aan de arm voor ver lachte is geweest en eiste 15 ubs. 3 dagen. De kantonrechter vonniste con- orm. Heineken Bier APPELMOES 3 jampotten samen 72 ct. ASSAM-THEE: Van Nelle's nieuwe Engelse melange. Extra geurig, omdat hiervoor de fijne topblaadjes zijn gebruikt. Kortom: „tóp-thee". AFTERNOON-THEEhet vanouds bekende „rode pakje", waar u zo'n heerlijk krachtig- aromatisch kopje thee van zet. Met die fijne „noot-achtige" smaak... EROPTOFFEES 250 gram 45 ct. CHOCOLADE HAGELSLAG 250 gr. van 80 voor 68 ct ANANAS 2 blikjes 99 ct HAM Zwanenberg, dus goed! 150 gram 73 ct.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3