I Vele VenJkcutk Kennedy ziet gevaarlijke situaties in de toekomst wijzigingen in de Mammoetwet KOEK W eero verzicht Advies van de S.E.R. over het huurbeleid HOOGWATER ZON- eo MAANSTANDEN DONDERDAG 9 FEBRUARI 1961 17e Jaargang Nr 5212 EERSTE BLAD SPOEDIG EEN AMERIKAAN IN DE RUIMTE? EENVIERDE VAN ALLE AUTO'S IN WEST-DUITSLAND IN BEZIT VAN ARBEIDERS STRAUSS OVER WESTDUITSE LUCHTMACHT DE NIEUWE RUSSISCHE KUNSTMAAN WERVINGSBUREAU VOOR KATANGA IN PARIJS Verkoop van woningwetwoningen aan bewoners opnieuw geregeld LAWINE IN ZUID-SLAVIE MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Eén dode RUSSISCHE WOORDEN UIT SPOETNIK? De geweigerde nota aan Indonesië j WEERBERICHT Franke.ing OU abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,-- per kwartaal; per maand ?2.— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. .A .1., Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties); 5 regels ƒ1.—- Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Amerikaanse geleerde Warren J. Hook heeft in Sydney verklaard, dat Amerika over on geveer zes weken een mens in de ruimte zal hebben. Hij wist ook mede te delen, dat de astro naut driemaal om de aarde zal draaien op een afstand van '250 k'liook is vertegenwoordiger van de afdeling radio van de Bendix Corporation. Hij werkt op de raketbaan te Woomera. Hook zei dat de ruimtevaarder, die een liggende houding zal heb ben. met behulp van raketten die aan zijn cabine zijn beves tigd naar de aarde kan terug keren. Indien in het eerste deel van de vlucht in de ruimte iets mis gaat kan hij zich naar de aarde terugzenden door regeling van de voortstuwingskracht van de raket. Hook is slechts voor een korte Wsomera. Hij keert vóór de lan- W«omera. Hij keert voor de lan cering van de mens naar Cape Canaveral in Florida terug. «en woordvoerder van het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart heeft medege deeld, dat het bericht uit Austra lië als zou Amerika over onge veer zes weken een mens in de ruimte hebben, op een misver stand' moet berusten. De woord voerder zei, dat de Amerikaanse geleerde Warren Hook blijkbaar heeft gedoeld op een raketvlucht, waarbij een mens verticaal in de lucht zou kunnen worden gezon den, om langs dezelfdé weg weer terug te keren. Het kan nog wel een jaar duren voor er sprake is van een ixamande vlucht om de aarde, aldus de woordvoerder. Volgens het Westduitse bureau voor de statistiek in Wiesbaden bevindt eenvierde deel van alle auto's in West-Duitsland zich in het bezit van arbeiders. Hun aandeel in het totaal autobezit is hiermede twintig maal zo I groot als in 1954. Over het algemeen geven de Westduitse arbeiders de voor keur aan kleine auto's tot 500 cc, maar ook hun aandeel in het be zit van grotere auto's neemt ge stadig toe. Op het ogenblik bevinden zich in West-Duitsland meer dan vier miljoen auto's in particulier be zit, hetgeen vier maal zo veel is als in 1954, aldus het bureau. De Westduitse minister van Defensie, Strauss, heeft in een persgesprek met de „U.S. News a»d World Report" gezegd dat gedacht wordt aan een vermin dering van het aantal bemande vliegtuigen ten gunste van ge leide projectielen. Eventueel zouden onderscheppingsjagers door „Nike"- of „Hawk"-raket- ten vervangen worden. Er was echter nog geen beslissing ge- President Kennedy heeft woensdag op zijn persconferen tie in Washington verklaard dat het Westduitse aanbod, met een miljard dollar bij te dragen aan het oplossen van de moeilijk heden met de Amerikaanse beta lingsbalans niet bevredigend is. Hij sprak de hoop uit dat een betere oplossing kan worden ge vonden en dat hij een onderhoud zal hebben met de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano, die deze maand een bezoek aan New York brengt. Kennedy herinnerde aan de verplichtingen van de bondsrepu bliek jegens Frankrijk en Enge land, en zei dat het daarom wen selijk is de problemen te bespre ken op een hoger niveau dan tot nu toe het geval is geweest. Kennedy noemde de Noordat- lantisehe verdragsorganisatie het belangrijkste militaire bondge nootschap van de Verenigde Sta ten. De vraag of de Navo met eigen atoomwapens moet worden uitgerust heeft hij vorige week met de opperbevelhebber van de Navo-troepen, generaal Norstad, besproken. Overigens stelt de minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk, met de vertegenwoordiger bij .le Navo-raad Thomas Finletter en de oud-minister van Buitenland- De Russen hebben hun ge heimzinnig stilzwijgen over de r.aan van hun reuzen Spoetnik van 6'/2 ton bewaard. Vele luis terposten buiten Rusland zijn er niet in geslaagd signalen van de kunstmaan op te vangen. Waar nemers in Laos hetoen bericht dat zij vermoedelijk de Spoetnik gezien hebben. Zij zagen een „ster" die zich langzaam voort bewoog. Het observatorium van Bochum in West-Duitsland heeft echter meegedeeld, dat het signa len van de kunstmaan heeft ont vangen op een frequentie van 19,993 tot 19,994 megacycles. Op het observatorium van Jodrell Bank in Engeland heeft men echter tweemaal vergeefs getracht de Spoetnik op deze fre quentie op te sporen. Radio-Moskou maakte in zijn nieuwsuitzending van maandag avond, bestemd voor het binnen land, zelfs in het geheel geen melding van de kunstmaan. De Russen hebben tot nu toe geen bijzonderheden over de golfleng ten van de Spoetnik bekendge maakt. Ook de gebruikelijke tijdstabel hebben zij niet gegeven. Het Parijse blad „France Soir" schrijft dat de nieuwe prestatie van de Russen aantoont dat de Amerikanen drie jaar bij de Kus sen ten achter zijn in de wedloop om de ruimte. De kracht van de raket, waarmee deze Spoetnik is gelanceerd, is vrijwel gelijk aan die van de Satumusraket, die door Werner von Braun is ont worpen. Maar deze raket zal niet vóór 1963/1964 klaar zijn, aldu.s „France Soir". se Zaken Dean Aeheson een on derzoek in naar alle Navo-pro- blemen. Kennedy verklaarde dat de suggestie om de bijeenkomst van de Navo-ministerraad, in mei in Oslo, door de regeringsleiders van de vijftien landen te laten bijwonen, nog niet is overwogen. Ten aanzien van de verhouding met de Sowjet-Unie verklaarde Kennedy goede hoop te hebben dat de Verenigde Staten hun standpunt met betrekking tot de kwesties Laos en Kongo duide lijk kunnen uiteen zetten. De Sowjet-Unie en de Ver. Staten hebben in beide kwesties gemeenschappelijke belangen, en welicht kunnen „resultaten" worden bereikt. Gevraagd of zich sinds de vrij lating van de twee inzittenden van de RB-47 positieve ontwik kelingen hebben voorgedaan ant woordde Kennedy dat hij deze week besprekingen zal voeren met de ambassadeur in Moskou, Thompson, en de oud-ambassa deurs Charles Bohlen en George Kennan. De president zei niet op de hoogte te zijn van een verklaring van een Amerikaanse geleerde, dat binnen zes weken een be mand ruimteschip zal worden ge lanceerd. Amerika zal niet uit sluitend om prestige redenen een mens in de ruimte zenden. Het probleem van terugkeer naar de aarde moet eerst zijn opgelost. De Verenigde Staten beschikken niet over inlichtingen dat de laatste Rusische Spoetnik een mens aan boord heeft. De proef kan echter deel uitmaken van een programma om een bemand ruimtevaartuig te lanceren. De Amerikaanse regering be steedde zeer veel aandacht aan de kwestie Cuba „en de pogingen van Fidel Castro om de revolu tie naar de overige landen van Latijns-Amerika te exporteren". Kennedy herhaalde dat de Verenigde Staten de komende vier jaar in gevaarlijke situaties zullen komen. Ieder die het wereldbeeld bekijkt ziet een toe nemende macht en oorlogszueh- tigheid van het communistische blok, in het bijzonder China. „Wij zullen ernstig op de proef wor den gesteld". Deze week zal op het Witte Huis een bespreking van de situatie in Laos worden gehou den. Kennedy zei te hopen dat nieuwe voorstellen kunnen wor den geformuleerd. In antwoord op een vraag over de goudpositie van de Verenigde Staten verklaarde Kennedy dat de regering niet van plan is het toezicht op de rentetarieven voor leningen op lange termijn te ver groten. Op de vijfde étage van een handelsgebouw in het centrum van Parijs zetelt een wervings bureau voor het Katangese leger. Op geen enkele wijze is aan gegeven dat in het gebouw een dergelijk bureau is gevestigd. Het adres wordt doorgegeven onder soldaten en in uiterst rechtse kringen. Een honderdtal Franse reser ve-officieren zouden zich reeds hebben opgegeven voor dienst neming in het 'Katangese leger. Voor dienstneming voor offi cieren geldt praktisch geen leef tijdsgrens. Alle officieren worden aangenomen. Soldaten en onder officieren echter moet parachu tist zijn geweest of aannemelijk kunnen maken dat zij spoedig over de bekwaamheden van parachutist beschikken. De kern van een Katangees parachutis tenregiment zou reeds gevormd worden. Dit regiment zou zes honderd Afrikaanse en zeshon derd Europese soldaten moeten gaan tellen. (Adv.) Zeven maanden nadat hij van de Tweede Kamer het voorlopig verslag over het wetsontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs, bij velen beter bekend als de mammoetwet, heeft ont vangen, heeft minister Cals zjjn memorie van antwoord aan die Kamer toegezonden. Zij is mede ondertekend door dé minister van Landbouw en Visserij. Toen indertijd het voorlopig verslag verscheen waren er sinds de in diening van het wetsontwerp twintig maanden verstreken. Van de 117 artikelen van het wetsontwerp zijn er niet minder dan 67 gewijzigd, sommige alleen redactioneel, andere meer in grijpend. Over verschillende on derwerpen wordt nu meer in de wet zelf geregeld dan in het oor spronkelijke ontwerp, zodat er minder wordt overgelaten aan «Ie algemene maatregelen van bestuur. In een persconferentie heeft de minister verklaard, in alle ernst te hebben geprobeerd aan vele in het voorlopig verslag geuite wensen tegemoet te komen. In een aantal gevallen betekende vervulling van die wensen een verbetering zonder meer, er wa ren ook gevallen waarbij men zou kunnen zeggen: „Het kan zó, het kan ook anders". In vele van die gevallen heeft de minis ter gehoor gegeven aan wensen en adviezen, al zou hij persoon lijk meer voor een andere oplos sing hebben gevoeld'. Het gaat er hem niet alleen maar om, de wet „er door te drukken", zo verklaarde hij. Voor hem per soonlijk zou het geen overwin ning betekenen, als de wet slechts met een kleine meerder heid zou worden aangenomen. Hij hoopt daarom dat in voort gezet gemeen overleg een zo groot mogelijke overeenstem ming zal worden bereikt, zoals dat ook eerder met onderwijs wetten is gebeurd. De minister koestert <le hoop, dat het wetsontwerp tussen het Paasreces en het zomerreces door de Tweede Kamer in het openbaar zal worden behandeld. Hij verwacht dat met die behan deling ongeveer zes weken ge moeid zullen zijn. De minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid heeft een nieuwe regeling ingevoerd voor de verkoop van woning wetwoningen aan particulieren. Overdracht zal slechts kunnen geschieden aan bewoners, die financieel in staat worden ge acht de lasten van de woning te dragen en die tenminste tien procent van de overdrachtsprijs als eigen kapitaal inbrengen. Indien de nieuwe eigenaar een geldlening moet aangaan, zal de gemeente waarschijnlijk wel een aanvullende garantie willen verlenen. De overdrachtsprijs zal wor den bepaald aan de hand van een taxatie door een commissie van drie deskundigen, te weten de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouw nijverheid in de betrokken pro vincie namens het Rijk, een des kundige aan te wijzen door de gemeente, dan wel de woning bouwvereniging, indien deze eigenares is, en een door deze twee deskundigen aan te wijzen derde. De commissie kan wor den ingesteld nadat de minis ter in beginsel zijn goedkeuring aan de overdracht heeft ge hecht. Bij de taxatie wordt on derscheid gemaakt tussen wo ningen die t/m 31 december 1945 tot stand kwamen en de later gebouwde. Bij de t/m 31 december 1945 gebouwde woningwetwoningen dient te werden uitgegaan van de verkeerswaarde van de be woonde woning. De verkeers waarde moet bij voorkeur wor den bepaald aan de hand van prijzen van niet lang geleden onderhands of openbaar ver kochte woningen, die vergelijk baar zijn met de over te dragen woningen. De taxatie van de na Nabij Pristina in het zuiden van Zuid-Slavië is dinsdag een lawine neergekomen op een groep van twaalf jeugdige ski lopers. Één jongen kwam om het leven en twee andere werden be dolven en zijn nog niet terugge vonden. genoemde datum gebouwde wo ningen dient te geschieden op basis van de vervangingswaarde op het moment van de schat ting. De overdrachtsprijs is in het algemeen gelijk aan het be drag van de taxatie. Voor na 31 december 1945 gebouwde wo ningen wordt op de geschatte vervangingswaarde een waaide in mindering gebrach der thans geldende premie en toeslag voor eigen woningen, alsmede een afschrijving voor de sedert het gereed komen der woning ver streken jaren. i Adv.) %/ikcule. tnetfunu^.- Bij Kornwerderzand aan het einde van de Afsluitdijk in Fries land is gistermiddag een militair vliegtuig neergestort. Naar het A. N. P. desgevraagd van de zijde van de luchtmacht voorlichtingsdienst vernam is gistermiddag een Piper „Cub"- vliegtuigje van de vliegbasis Leeuwarden der Koninklijke Luchtmacht, dat onderweg was van Vlieland naar Leeuwarden, vermoedelijk door slechte weers omstandigheden neergestort na bij de Afsluitdijk aan de Friese zijde. Bij dit ongeluk is de militaire bestuurder om het leven geko men; de enige passagier een bur ger is ernstig gewond. De iaatste is naar een zieken huis overgebracht. Nader vernemen wij dat de be stuurder van de Piper „Cub" van Vlieland komende over de Wad denzee heeft gevlogen totdat hij de Afsluitdijk bereikte. Er was mist en het motregende. Het zicht heelt waarschijnlijk niet meer dan vijftien meter bedra gen. Bij de Afsluitdijk gekomen heeft de vlieger op, volgens oog getuigen, lantaarnpaalhoogte bo ven de Afsluitdijk koers gezet naar Friesland. De dijk volgende in de richting Friesland komt er een „knik" bij Kornwerderzand en het sluizencomplex daar. Het toestel is daar tegen de dijk ge vlogen en aan de voet van de dijk iangs de weg tereehtge komen. De gewonde burger-passagier is naar een ziekenhuis in Harlin- gen overgebracht. De om het leven gekomen pi loot van het verongelukte toe stel was de 39 jarige adjudant onderofficier-vlieger G. J. Dijk man uit Huizum. De heer Dijk man was gehuwd en vader van twee kinderen. De gewond geraakte passagiei is de 'heer H. Veldkamp, opzich ter eerste klasse bij het bureau aanleg en onderhoud van vlieg velden „Babov". De heer Veld kamp is opgenomen in het R. K. ziekenhuis te Harlingen. Hij heeft enige ribben gebroken en verkeert niet in levensgevaar. Drie standpunten ten aanzien van het huurbeleid op langere termijn komen tot uiting in het gisteren voor publikatie vrijge geven advies van de Sociaal Economische Raad over dit be leid. De raad heeft dit advies, dat inmiddels is uitgebracht aan de ministers van Economische Zaken, van' Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, in zijn besloten vergadering van vrijdag 27 januari j.l. vastge steld. De vertegenwoordigers uit werknemerskring en enkele kroonleden, in totaal zestien stemmen, spraken hun voorkeur uit voor een huurbeleid tot 1965, met, gedurende die periode, o.a. jaarlijkse huurverhogingen van beperkte omvang voor wonin wetwoningen; uitbreiding van het contingent extra gesubsi dieerde nieuwbouw woningwet woningen; reservering van wo ningwetwoningen voor geschool de arbeiders en daarmede wat inkomen betreft gelijk te stellen groeperingen; in rekening bren gen van kwaliteitsverschillen in het naoorlogs bestand van de particuliere woningbouw bij huurverhoging; uitsluiting van tot en met 1925 gebouwde wo ningen van huurverhoging; huurverhoging voor woningen gebouwd in de periode van 1926 tot .1945 afhankelijk te stellen van later vast te stellen kwaliteitseisen; huur- veriaging of huurverhoging, sub sidieverhoging of subsidiverla- ging, voor woningwetwoningen- voltooid in 1945 tot en met 1960, indien resp. een te hoge huur- quote of een te lage huurquote daartoe aanleiding geven; com pensatie van de huurverhogin gen, b.v. door bij elke jaarlijkse huurverhoging de uurlonen met één cent te verhogen. Dit deel van de raad adviseert tot drie huurverhogingen voor na 1945 ge bouwde woningwetwoningen van drie procent pier jaar in de eer ste, tweede en derde gemeente- klassen en van vier procent per jaar in de vierde en vijfde ge meenteklassen. In beide gevallen voor dé periode van 1962 tot en met 1964. Dit deel van de raad staat een ombuiging van het hui dige woonbeleid voor. TWEEDE STANDPUNT Het standpunt van een ander, deel van de commissie: spoedige afschaffing van de subsidies, aanpassing van de huren van nieuwe woningen aan het niveau der stiehtingskosten en een. hier bij aanpassen van de huren dei- bestaande woningen, kreeg in de S. E. R. minder steun dan in dé - commissie. Zes vertegenwoordi gers uit werkgeverskring in de raad spraken zich hiervoor uit. Heinz Kaminski, hoofd van het sterrekundig instituut in Bo chum, heeft woensdag verklaai d in de ochtend signalen van de nieuwe Russische Spoetnik te hebben opgevangen en, toen deze zwakker werden, fragmenten van wat hem Russische woorden toeschenen te hebben gehoord. Hij was er niet zeker van dat de woorden van de Spoetnik kwa men. De frequentie was 19,994 megacycles. Het luisterstation van Reuter ving woensdagmiddag op de fre quentie van 19,994 megacycles Russische woorden op maar deze waren een onderdeel van een niet nader geïdentificeerd radiotelefonisch gesprek. Dit soort Rusische conversatie kan op een aantal andere frequenties worden gehoord. HET DEKDE STANDPUNT ZACHT i Noordzee op weg naar ons land 'wordt afgekoeld, was het kwik Een tamelijk sterxe zuidwes- aan onzs ^ust gisteravond toch telijke stroming voert, tnans g gracjen opgelopen. Het ziet zachte lucht over West-Europa. er naar ujt ^at (je aanvoer van Boven Engeland werden gisteren 2acjjte pucht de eerstkomende temperaturen van omstreeks 11 (jagen voortduren. De lucht graden gemeten. Hoewel deze jn de zuidwestelijke stroming is momenteel oolc zeer vochtig, zodat veel bewolking met af en toe regen of motregen moet wor den verwacht. lucht boven het tamelijk koude water van de In de Nederlandse nota, die de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, dinsdag niet heeft willen aan nemen, protesteert de Neder landse regering tegen de lan ding van twintig gewapende In donesiërs bij de Etnabaai en het zenden van een vaartuig met voorraden voor deze sol daten in november van vorig jaar. De Nederlandse regering stelt de Indonesische regering ver antwoordelijk voor deze activi teit van de Indonesische strijd krachten. De tekst van deze nota is woensdag door het mi nisterie van Buitenlandse Za ken gepubliceerd. Verder zegt de Nederlandse regering dat zij het zeer op prijs zou stellen indien de Indonesi sche republiek haar zou ver zekeren dat soortgelijke infil- medegedeeld door het K.N.M.i. traties in de toekomst met zul- t(1 pe jjjpp geldig van donderdag- len voorkomen. 1 De Nederlandse regering dringt er in de nota op aan dat de In donesische regering zich ook onthoudt van beschuldigingen aan het adres van Nederland waarvan zij dient te weten dat ze ongegrond zijn. In de nota wordt er op gewezen dat de Nederlandse regering' in de laatste paar maanden van offi ciële Indonesische zijde her haaldelijk en openlijk is be schuldigd van agressieve daden en bedoelingen jegens de Indo nesische republiek. De Neder landse regering acht het wen selijk, aldus de nota, de Indo nesische regering de officiële en onvoorwaardelijke verzeke ring te geven dat zij in het ge heel geen agressieve bedoelin gen jegens Indonesië heeft. De strijdkrachten op Neder lands Nieuw-Guinea zijn daar alleen om defensieve redenen. De inhoud van de nota is gis teren ter kennis gesteld van de voorzitters van de Kamers. ochtend tot donderdagavond Zacht weer. Zacht weer met veel bewolking en plaatselijk wat regen of mot regen. Matige tot krachtige, aan dé kust af en toe harde, zuidwes telijke wind. DONDERDAG 9 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.18 7.53 8.33 8.43 ZON MAAN op Febr. 10 8.06 11 8.04 12 8.02 onder op onder 17.44 17.46 17.48 3.24 4.32 5.35 Het derde standpunt in de commissie, min of meer te be schouwen als een compromis tussen beide andere standpunten, werd door de raad hoger gewaar deerd dan door de commissie: dertien vertegenwoordigers uit werkgeverskring en een aantal kroonleden spraken zich vóór dit compromis uit. Gezien de huidige politieke constellatie in ons land wordt het niet onwaarschijnlijk geacht dat de regering zich bij het be palen van haar beleid op het ge bied der huren het meest zal voelen aangetrokken tot het compromisvoorstel. In het analytisch gedeelte ran het advies, dat door de raad in zijn geheel wordt onderschreven, is vastgesteld dat ter bereiking van het gestelde dead van een evenwichtige woningmarkt voor nieuwe woningwetwoningen nog' een huurverhoging van circa der tig procent nodig is, met een zekere spreiding over de ge- meentekiassen In het compromis-voorstel wordt dit percentage ook ten minste noodzakelijk geacht voor huren van woningen die gereed zijn gekomen in 1957 en later. Dit deel van de raad acht in overeenstemming met het stand punt dat zes stemmen verwierf, voor woningen van vóór 1957 een huurverhogingspercentage noodzakelijk van gemiddeld veer tig procent met wellicht een zekere spreiding over de gemeen teklassen. Dit deel van de raad meent, in afwijking van de inzichten der genen die zich uitspraken voor het deel van het advies dat zes tien stemmen verwierf, dat even eens de woningen die vóór 1925 zijn voltooid een huurverhoging moeten ondergaan indien zij aan bepaalde kwaliteitseisen voldoen. Dit deel van de raad is het met de zes voorstanders van het ad viesgedeelte eens dat het om economische redenen wenselijk is de huurverhogingen zo spoe dig mogelijk door te voeren, maar dit deel van de raad is van oordeel dat het huuraanspas- singsprogramma met het oog op de sociaal-economische inpassing daarvan enigszins dient te wor den getemporiseerd. Daarom stelt dit deel voor de huuraan- passing, te rekenen van 1960 af. te doen geschieden in de vorm van kleine jaarlijkse (of twee jaarlijkse), eventueel naar ge- meent eklasse te differentiëren, huurverhogingen in de omvang van gemiddeld vier procent per jaar voor de woningen die zijn gereedgekomen in 1957 en later, en van gemiddeld vijf procent per jaar voor de overige woning wetwoningen en vergelijkbare vooroorlogse arbeiderswoningen. Dit deel van de raad meent dat op de door hem voorgestane wijze bij een dergelijk tempo van huurverhoging in ongeveer zeven 7.5S jaar tijd voor de eerstgenoemde S.33 categorie woningen een huur- 9.13 J aanpassing van in totaal onge veer dertig procent en voor de overige woningen een huuraan- passing van in totaal ongeveer veertig procent zal zijn bereikt. Het proces van huuraanpassing zal bij aanvaarding van dit ver hogingstempo, niet later dan uiterlijk ongeveer twee jaar >ia het einde van het statistische woningtekort kunnen zijn vol tooid. 9.23 12.39 13.29 14.30

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1