ÜNÏL Grote collectie cassettes 5^e(tum cadeaux WITSTE DUIF rRALEND WIT Gemeenteraad van Hulst BEURSO VERZICHT Positie Duitse kustvaarder „Angelina" bij Texel wordt precair MARKTBERICHTEN Th. Wechgelaar ADRl VAN WIJCK Wol, Jaeger of Sajet VERLINDE VULPENNEN Van de Sande wasgoed met Sunil. u overslaan. U wast u wringt minder. Uw erU - en honderd ouwen - merken di ve Sunil tegelijk het lijkste wasmiddel is. rerliest het van uw KABELBRAN» BIJ /AN GELDER IN RENKUM Gistermiddag is Rabelbr&nd tgebroken in een elektrisch .derstation van de centrale n fabriek I van de N. V. Ko- nklijkt Papierfabrieken Van ilder Zn. te Renkum. De brand is geblust door de drijfsbrandweren der beide brieken met assistentie van vrijwillige brandweren uit rnkum en Oosterbeek. De brand, die met zware okontwikkeling gepaard ging. gesmoord door in de ruimte 00 Liter stikstof te brengen. de nablussing gebruikte en koolzuursneeuw. Enige honderden kabels zijn rbrand. Hierdoor zijn een .piermachine, twee kalanders, n bobineuse en een omwikke- ar uitgeschakeld. Het zal nog .ige weken duren, voordat de hade definitief bepaald kan >rden. Men is direct begonnen et tijdelijke reparaties. Dver de oorzaak van de brand st men in het duister. Ex- ■rts uit Düsseldorf en Aken jn onderweg om een onder- ek in te stellen en het bedrijf gang te brengen. FABRIEKSBRAN D IN HILVERSUM Een plasticfabriek, de materia n in een opslagplaats waar ider een bedrijfsauto en vier irsonenauto's), een .steenhou- erij en een metaalwarenfabriek- zijn dinsdagmorgen in Hilver Jm uitgebrand. De schade' be roeg in de plasticfabriek circa 20C.0C0, bij het opslagplaats 50.000, en in het metaal arenfabriekje en de steenhou- erij ging voor circa 5000. rloren. Een postbode, die het vuur pnt kte, alarmeerde ogenblikkelijk brandweer en de politie. He' eek dat de vuurhaard zich plasticfabriek „Kriterion .V. in oprichting, gelegen aan Geuzenweg, bevond. Met rij aterstralen en een nevelspu1' erd het vuur bestreden. De orj;, ogende percelen in deze die»' ebouwde buurt van Hilversunj >nd het stationsemplacemeb' erden nat gehouden. De politie heeft onmiddelhP en onderzoek ingesteld naar orzaak. Een deel van de plek'r' •he leidingen van de plasticl- riek is onlangs vernieuwd, |en ander stuk van de loKlij'j- erkeerde nog in een minder gu tige staat. Het wordt niet onrn elijk geacht, dat in deze onv omen leiding de oorzaak van rand moet worden gezocht. Een groot deel van de sa}* an ongeveer een kwart null ulden wordt door verzeker J 'edekt. De plasticfabriek we otaal vernield, evenals de lagplaats en het metaalwa abriekje. pje raad van Hulst vergaderde voor de eerste maal in 1961. De he*..- Willemstein was wegens ziekte verhinderd te komen. In z)i„ Nieuwjaarsrede, die de Hul- steree burgervader voorlas, was ér «H-herpe kritiek op de regering ter aanzien van Zeeuws-Vlaan- dejen. Aan deze rede ontlenen wij: er op gewezen, te hebben da- net bij de jaarwisseling goed %ch even te wijden aan een - V meditatie, betuigde de vo< -vitter zijn dank aan het ge rm* ntepersoneel voor de hem ge- -nte goede wensen voor 1961, j,er wederkerig toewensend dat plichtsbesef de drijfveer zal blij vet van hun werken en daden, waat naast zij beginselen mogen ikiigen van eeh verheven hu maniteit, hetwelk het werken ,1'xast en met elkaar zal veraan- j, namen en stimuleren. Algemeen overzicht. eker wees op de verschil- J iKle werken die in 1960 tot ■iiaric zijn gekomen, waarbij hij noemde de totstandkoming van ,-r. kleuterschool in nieuw Hulst n een B.L.O.-school voor meis- jriet imbecilenafdeling. Het "u.L O. -complex, dat door de. non werkende gemeenten in Hulst tot stand is gekomen, is eer rijk bezit. ■lei zwembad is in 1960 ge stat-: en het is nu al gebleken dat bet in een zeer grote behoefte voorziet E kwam een ziekenhuis tot -.tand. dat voor de gehele streek ttet teken van de barmhartige ma rit aan een heilzame invloed zal tiitoefenen. Vp verkeersgebied wees de zitter op de voltooiing van dr Stationsweg, op de gunning van een verkeerstunnel naast de Bapiinepoort, welke in 1961 vol- toowi zal Zijn, op de vele beslui ten welke genomen werden o.a. <k verbetering van de Glacisweg, <k bijdrage tot aanleg van de Limeweg en de verbetering van de riolering, de inrichting van 'n pariceerterrein en rolschaatsen baart. Met de verbetering van de straatverlichting werd een aan vang gemaakt. Tenslotte wees spreker op het prachtig resultaat der stadsuit .reklirtgen. De wallen zijn. een immlprezen wandelplaats en de tingen veraangenamen het lenen in Hulst. Het is geenszins te verwonde ren dat Hulst gestadig groeit. In I960 riel een toename van 150 personen te constateren. Het in wonertal in 1940 bedroeg 4039 en eind 1960 5227, waaruit blijkt dat iri dit tijdsverloop de bevolking mei 30 is gestegen. De gemeentefirmnciën. Ei komt een nieuwe wet op de ijBanciële verhouding der ge meenten, welke echter Hulst niet de gewenste armslag zal bieden. De bijdragen uit het gemeen tefonds vormen steeds een be lemmering om meer te doen, ook voo- zaken welke noodzakelijk ztjri Indien de nieuwe wet Hulst niet voldoende hulp zal bieden, zuikn wij op grond van onze bij zoBdere omstandigheden op er kenning hiervan in de vorm van oen rijksbijdrage moeten aandrin gen. De voorzitter wees op het gro te bedrag dat de gemeente in totaal aan de talrijke subsidies voteert en vroeg zich af of deze gelden niet voor belangrijker ge meentezaken zouden kunnen worden besteed. Iedere subsidie aanvrage en -toezegging dient men nauwlettend te toetsen en le beoordelen in het licht van noodzakelijke uitgaven ten be hoeve van de welvaart der ge fneente. Het nijpend gebrek aan grondgebied. De voorzitter verwacht dat binnen enkele maanden de in be- tiandeling zijnde grenswijziging oen feit zal worden en er dan een wfjder perspectief kan geopend worden voor woningbouw en in- k*;trialisatie, want de woning nood is groot en toewijzing van meerdere woonruimte is noodza kelijk. Op dit ogenblik wordt voor 400 personen woonruimte gevraagd, terwijl het aantal woningzoeken- ilen toeneemt. Kon hieraan wor den voldaan, zo zou Hulst binnen A 3 jaar 6000 inwoners tellen. Hierbij komt nog dat er een tekort is aan gebouwen voor ver gaderingen, feestelijkheden of uitvoeringen. Streekcentrum. Onmiskenbaar handhaaft Huls alch als streekcentrum en wijst de toekomst op een groei als zo danig. Ook op gemeentelijk ge bied voltrekt zich een concentra tie tot grotere eenheden. Verschillende faktoren bepalen! toet karakter van centrum. Het atjn gebieden met een eigen aard en karakter en religie, welke een streekcentrum vormen. In een rapport van de P.P.D. 1952 inzake de sociale economi- ■nhe ontwikkeling in Hulst wordt hiernaar verwezen. Om de groei op te vangen en uit te stippelen heeft men een program op lange termijn van node. Sanering binnenstad en uitbreidingsplannen. Onze binnenstad vraagt enige sanering, echter niet zó, dat het oen ingreep zou zijn op het stra tenplan, stadsindeling of stads- karakter, maar zó, dat bouwval lige delen worden gesloopt en v< -keersobstakels opgeruimd. i>e uitbreidingsplannen zijn g* ieht op een gemeente van 10.000 inwoners, het aantal wo ningen dat gepland is in de toe komstige exploitatieplannen Oost II en Dullaertpolder bedraagt 1570. In deze uitbreiding passen scholen, winkels, openbare ge bouwen, recreatie- en sportter reinen, ruimte en aecomodatie voor de jeugd en zonder twijfel ook een kerk of kerken. Leefbaarheid. Aandacht zal ook moeten wor den besteed aan het vervullen van de voorwaarden voor ver hoogde leefbaarheid, niet alleen voldoende aan goede woningen, goede verlichting, bestrating, onderwijsinstituten, sport- en recreatiemogelijkheden, maar ook voorzieningen op cultureel ge bied zijn daarvoor gewenst. Spreker ging geenszins ak koord met wat onlangs werd be weerd door iemand die niet van deze streek is, over het „niet leef baar zijn" van deze streek en over de „onmiskenbare achter stand op velerlei terrein en het ontbreken van elk uitzicht op verbetering daarin". Deze gezwollen taal en ver keerde voorstelling wijst spreker resoluut af. Het begrip leefbaarheid van een streek diene gezien te wor den in groot verband: het toene mend verkeer en gelegenheid tot verplaatsing en reizen bieden mo gelijkheden om aan de hogere eisen, welke aan het levensniveau gesteld worden, tegemoet te komen. Economische ontwikkeling. Wij kunnen ons de toekom stige welvaart niet voorstellen zonder uitbreiding van de daar voor noodzakelijke bronnen: met name is nodig dat zich hier meer industrialisatie ontwikkelt, alleen al om de bevolking niet verder te zien wegtrekken. Het pendel- vraagstuk, vooral de lange af standpendel, op zichzelf niet ge zond te noemen, zal eenmaal ein digen in migratie van vele jonge gezinnen. Het blijft jammer dat Hulst niet tot industriekern ver klaard is. Desondanks moeten wij echter streven naar het ves tigen van industrie. Moge de be volking daartoe actief medewer ken en Hulst hiervoor aantrek kelijk maken. Tot slot wenste spreker nog iets te zeggen als hoofd van deze gemeente, welke met een venster uitziet op Nederland en een grote open deur naar België heeft. Na de recente debatten in de Tweede Kamer en in de ver gadering van Provinciale Staten is de conclusie gewettigd dat Zeeuws-Vlaanderen zich econo miseh sterker met Vlaanderen moet aansluiten, omdat de aan sluiting met Nederland wel met woorden beleden wordt, maar in daden uitgedrukt, naar een verre toekomst wordt verschoven. Spreker heeft reeds meerma len gezegd, dat de Deltawerken het isolement van Zeeuws Vlaan deren ten opzichte van Neder land versterken. Dit feit aan vaardend zullen wij met Vlaan deren tot sterke beleving moeten komen van de Beneluxgedachte. Wanneer ëen vaste oeverver binding in pianissimo voorgedra gen toekomstmuziek is, terwijl een dam tussen Walcheren en Schouwen niet voldoende geacht wordt, waar bovendien nog gel den uitgetrokken worden voor 'n brug N.-BeveIand--Schouwen, rest ens maar één kans: via goede verkeerverbindingen in Vlaande ren en een hopelijk snel te reali seren tunnel ten noorden van Antwerpen ons vaderland via België te bereiken. Het spijt spreker zo in mineur te moeten spreken ten opzichte van het verkrijgen van een vaste verbinding op Nederlands gebied, maar wanneer de minister van Verkeer en Waterstaat zich, vol gens de piers, in de Tweede Ka mer nog de vraag gesteld heeft of het wel de kant uit moet van een vaste oververbinding met Zeeuws-Vlaanderen, gelooft hij, dat wij hieruit onze gevolgtrek king wel kunnen maken. Iedereen ziet dat de bootver- fcindingen, hoe goed ook uitge bouwd, uiteindelijk niet de oplos sing geven en dat ze een reëel beletsel blijven voor de economi sche ontwikkeling van Zeeuws- Vlaanderen. Een afdoende ontsluiting van Zeeuws-Vlaanderen is punt één en punt laatst van onze wensen. De wijze van behandeling van deze ontsluiting binnen onze va- derelandse grenzen schokt ons vertrouwen en onze verwachting dermate, dat wij moeten uitzien naar een andere weg. De voorzitter heeft gemeend dit als burgemeester van een be langrijke Zeeuws-Vlaamse ge meente te mogen stellen. Ais ge boren en getogen Zeeuws Vla ming gaat dit land hem in iedere vezel zó ter harte, dat hij zich verplicht voelt voor deze streek opi te komen en er voor te strij den. Spreker besloot rijn rede: „De liefde tot eigen stad, tot eigen land, is niet te blussen: ik weet dat ook gij (raadsleden) die bezit en dat ook gij voor stad en land op de bres zult blijven staan. Moge de goede God ons steeds sterken en leiden om onze woor den goed te richten en onze da den goed te stellen. Onder Zijn bescherming vangen wij in dit jaar 1961 onze werkzaamheden aan." Na de rede van de burgemees ter dankte de heer C. van Aren- thals als oudste raadslid de bur gemeester voor zijn wensen ten opzichte van 1961 en wenste hem namens de raad ook een succes vol 1961 toe. De heer Martens meende naar voren te moeten brengen dat men ten aanzien van het trek ken van toeristen zeker de wet op de vermakelijkheidsbelasting wel mag herzien en men meer faciliteiten zal moeten geven voor b.v. dansavonden enz. De wethouder Picavet betreur de het dat er in Gedep. Staten geen enkel gezichtspunt is ge komen ten aanzien van de vaste oeververbinding. Een voorstel tot vaststelling van een rooilijn voor de Nieuwe- weg bracht veel kritiek met zich mede. Vooral de heren Martens en De Meurichie waren hier tegen. Als het voorstel wordt aangenomen zal een klein bedrijf, dat vlak achter deze rooilijn ligt, hierdoor ernstig worden gedu peerd en verdere uitbreiding niet meer mogelijk rijn. Besloten werd dit voorstel terug te nemen en het nader te bezien. Het pand Keurpelstraat 9 werd onbewoonbaar verklaard. Ook het pand Vestdijkstraat 4 6 werd tot afbraak gedoemd. De heer De Meurichie opperde het denk beeld hiervan een fietsenstalling te maken voor de leerlingen van de ambachtsschool. Het Oranjebolwerk werd in erfpacht toegezegd, overeenkom stig het voorstel van B. en W. De heer Van der Walle had eerst een woord van dank ge bracht aan B. en W. voor het onderhandelen met de Z.V.T.M., om de bushalte Dubbele Poort wederom tot stand te brengen. Hij zeide dat de parkeergelegen heid in en om de Bierkaaistraat zeer lastig is. Hij vroeg of het niet mogelijk was nabij de molen een parkeerterrein te projec teren. De voorzitter bracht naar voren, dat men het pand wil aan kopen. Op deze wijze zou er wederom een parkeerprobleem zijn opgelost in de binnenstad. Uiteindelijk werd het voorstel tot aankoop van het perceel door B. en W. teruggenomen. Een voorstel tot wijziging vari de algemene salarisverordening, hetwelk in de vorige vergadering was teruggenomen, omdat de stemmen staakten, had niet de goedkeuring van de heer Mar tens. Tenslotte werd gestemd of dit voorstel al of niet zou worden aangehouden, en zoals te ver wachte» was staakten hierover wederom de stemmen. Een voorstel tot vaststellen van een voorschot voor verschil lende' scholen weid zonder op merking aangenomen, Bij de rondvraag was een ver zoek binnengekomen van de R.K.A.V.V. „Hulst" om een sub sidie van 160,67, zijnde het tekort van haar kas. B. en W. stelden voor 100,te geven. De heer De Meurichie bracht naar voren, dat deze vereniging er financieel niet te best voor zit nu zij niet meer aan de voetbal vereniging is verbonden en zelf standig staat. Spreker zou het gehele tekort willen toekennen. De heer Stolte wees er op dat hier een precedent zal worden ge schapen waarvan het einde mis schien zoek is. Het voorstel kwam in stem ming en werd aanvaard met 7 tegen 3 stemmen, zodat de atle tiekvereniging een subsidie van 160,67 zal ontvangen. Nieuwstraat 14 Telefoon 2284 TORNADO VERWOEST POLIKLINIEK IN BUKUMBI Dezer dagen heeft dokter Ruud Mol, de Brabantse arts die in Bukumbi (Tanganyika) in vier jaar tijds met uit Nederland ontvangen giften een modern gezondheidscentrum bouwde, op zijn vakantie-adres in Laren de mededeling ontvangen, dat een hevige tornado zijn polokliniek vrijwel geheel heeft vernield. Dokter Pieter Mol, thans ge- neesheer-directeur te Bukumbi, raamt de directe schade op onge veer 30.000 tot 35.000 gulden. Wat daar nog bijkomt aan medi camenten en instrumenten., die in de tropische slagregens verloren zijn gegaan, valt op dit moment nog niet te becijferen. Voor dokter Ruud Mol, die in april terugkeert naar Bukumbi, is de verwoesting van de grote polikliniek (vloer-oppervlakte 200 vierkante meter) een zware slag, waarmee hij twee jaar van hard werken verloren ziet gaan, aldus deelt de Stichting Bukumbi Hos pitaal te Breda ons mede. Aan definitief herstel kan ech ter pas na de regentijd worden begonnen. GASVERSTIKKING Door een noodlottige samen loop van omstandigheden is in Tilburg de 24-jarige mevrouw A. de Kort door gasverstikking om het leven gekomen. Haar man, die in de vroege ochtend per fiets naar zijn werk gaat, stalt deze fiets in dé keuken. Waar schijnlijk is hij bij het wegnemen van de fiets in aanraking geko men met de gasslang, die hier door los schoot. Toen de man van zijn werk terugkeerde, trof hij zijn vrouw levenloos in de slaap kamer aan. (Adv.) OPE- Gebruik dan het bloedvormend krachttonicum SARCO GLOBINE Bevat naast haemoglobine, alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragees en in vloeibare vorm. DU TIM N.V. - OEGSTGEEST Daar bij de rondvraag geen der leden het woord verlangde, sloot de voorzitter de vergade ring. I ZWAK VOOR INTERNATIONALS De situatie van de 199 ton me tende Duitse kustvaarder „An gelina", welke zondagavond b(j Strandplaat 17 bij De Koog op Texel is gestrand, is thans zó precair geworden, dat bij een verder aanwakkeren van de storm de kans bestaat, dat het scheepje uit elkaar wordt gesla gen. Nadat maandagmiddag met veel moeite twee opvarenden van boord zijn gehaald, bevin den zich nog drie van de aan vankelijk zeven opvarenden aan boord van het benarde vaartuig, dat we op deze foto in de strie mende golven zien liggen. Men zal trachten ook deze laatste drie man zo spoedig mogelijk van boord te halen. De stemming voor de inter nationale waaiden was gister roiuüag aan cie zwakke Kant ten gevolge van wmsuiemingen nootüzaKelijk door de beroeps nanuei. ue koersverliezen oe droegen tij de opening door elkaar 8 punten. De winsinemin gen Kwamen in een vrijwel lege markt. Dat hie|:pooi de notenn gen beneoen d,e .^io'ttjoersen var maandag kwamen te 'üggen, laa zich gemaKkelijK verklaren. Wad Street gaf maandag ge zonde koersreacties te zien op de koersstijging van de voorgaande beursdagen. De Nederlandse noofdlondsen lagen er eerder aangeboden in de markt. Mede hierdoor wilde men gisteren op het Damrak de reeds bestaande posities niet verder uitbreiden temeer, daar de Westduitse beur den ook iets lager noteerden. De eerste tien minuten ging er nog wel het een en ander om, daarna werd het een lusteloze beweging. De koersfluctuaties voor de in ternationale waarden bleven op de dag binnen nauwe grenzen. Aandelen AKU moesten op 525 bijna 7 punten koersverlies in casseren niettegenstaande het gunstige bericht van de Ameri- Kaanse dochter, de American Enka, namelijk dat deze maat schappij de prijs voor haar indu strie-rayongaren heeft verhoogd Pnilips trok aan van 1129 tot 1132i2. De vorige slotkoers was 1138. Unilevers rond de 870, min 9 punten. Ook Hoogovens kon deti het gisteren niet houden en daalden 7 punten tot 893. Kon Olies openden een gulden lager op 146,20, doch trokken daarna aan tot 146,80 als gevolg van lichte buitenlandse vraag. Ook gisteren gingen de scheep vaartaandelen met met de ten dentie van de hoofdfondsen mee De stemming in de scheepvaart afdeling was, vooral voor aan delen K. N. S. M., aan de vaste kant. Deze aandelen liepen op van 235 tot 240, tegen maandag als slotprijs 231%. Er bestond voor deze aandelen flinke bui tenlandse vraag. Ook Van Nie- velt lag goed in de markt en avanceerde 3% ppunt op 166%. De overige aandelen konden koerswinsten van 1 tot 2 punten boeken. Er vond gedurende de gehele beursduur regelmatig handel in de scheepvaarthoek boekjaar een 40 rA hogere netto winst heeft behaald. De gang van zaken is nog steeds zeer gunstig. Kemo Corsetfabriek werd op 625 bieden geadviseerd tegen een laatstgedane notering van 585. Deze maatschappij stelt over 1960 een dividend van 25 voor waarvan 10 Vc in aandelen. Over 1959 werd 22 r/c in contanten uit gefeerdKoninklijke Zout werd op 1175 (1189) geadviseerd. Prolongatie 3% pet. NABEUBSKOEESEN. A.K.U: 525—526 slot 526 524%) Kon. Olie: 146.50—147.00 slot 147.00 146.50) Philips: 1132—1142 slot 1141 (1131%) Unilever: 872—874 g.l. slot 873% (869%) Hoogovens: 892893 slot 893 894) Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen BEIIRSINDICES 3/2 6/2 7/2 611.30 611.30 606.48 364.54 365.35 3 3.71 194.77 197.39 199.58 234.18 234.67 234.34 161.76 162.06 161.81 430.14 430.63 428.08 ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.5510.65, Ca nadese dollar 3.783.83, Ameri kaanse dollar 3.751/23.79V2, Franse frank (100) 76.0576.55, Belgische frank (100 7.387.43, Duitse Mark (100 90.30—90.80, Italiaanse lire (10.000 59.50 61.50, Zwêedse kroon (100 72.60- 73.60, Zwitserse frank (100) 87.50—88.00, Deense kroon (100) 54.2555.25, Noorse kroon (100) 52.4053.40, Oostenrijkse schil ling (100) 14.50—14.60, Portu gese escudo (100) 13.12V2 13.27'-2, Spaanse peseta (100), grote coupures 6.206.35. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3327 plaats. Cultures doorelkaar lagerl stuks vee, zijnde 275 vette koeien; met minimale omzetten. De 818 gebruiksvee; 440 vette kalve- staatsfondsen veranderden niet ren; 159 graskalveren; 1264 veel. De omzet was van geen be-J nuchtere kalveren; 8 varkens; 94 tekenis. j lopers; 40 biggen; 56 paarden; 7 In de lokale sector werden veulens; 146 schapen of lamme- aandelen Scholten Carton op 625 ren; 20 bokken of geiten. bieden geadviseerd, tegen eer laatstgedane notering van 545 De maatschappij stelt een onver anderd dividend van 16 voor Er gaat in deze aandelen spo radisch wat om. Aandelen Nij- verdalten Cate kregen een hogere adviesprijs op het gun stige dividendvoorstel. Frans Smulders circa 137 (130) ais ge volg van het overnemen van dit belrijf door de V. M. F. door aan delenruil. Ook Wyers lag goed in de markt op het verschenen jaarverslag waaruit blijkt dat dit concern over het afgelopen JACQUOT OPVOLGER VAN CHALLE Generaal Pierre Jacquot, in specteur-generaal van de Franse landstrijdkrachten, zal op 1 maart generaal Maurice Challe opvol gen als opperbevelhebber der NAVO-strijdkrachten in midden- Europa. Dit is dinsdag door de NAVO officieel meegedeeld. Generaal Jacquot bouwde tij dens de Duitse bezetting in de tweede wereldoorlog in 7'iid- West-Frankrijk een leger van verzetsstrijders op. Generaal Challe is vervroegd met pensioen gegaan. Volgens doorgaans welingelichte kringen was hij het oneens met De Gaul le's Algerijnse politiek. De prijzen waren als volgt: Vette koeien 2,503,25; Vette kalveren ƒ2,40ƒ3,05; Slachtpaardën 2,20 -ƒ 2,60, alles per kg. Graskalveren ƒ240ƒ440; Nuchtere kalveren ƒ55—<0; Lopers 80120; Biggen 50 70; Schapen 90150; Lam meren 90130; Kalf- en melkkoeien 9501290; Vare koeien ƒ600ƒ820; Vaarzen 620tf 920; Pinken ƒ400—560, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vorige week, handel,lui, prijzen als maandag; Vette kal veren aanvoer even meer, tame lijke handel en niet geheel prijs houdend; Graskalveren: iets minder aanvoer, stugge handel, prijzen iets gedrukt; Nuchtere kalverenruimer aanvoer, leven dige handel, 1ste kwaliteit prijs houdend, verder wat lager; Lopers en biggen: aanvoer iets groter, tamelijke handel en onveranderde prijzenSlacht paardën: korter aanvoer, goede handel en prijshoudend; Schapen en lammeren: aanvoer matig, goede handel en prijzen als vori ge week; Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, handel stroef en niet geheel prijshoudend; Vare koeien: matige aanvoer, slepen de handel en. onderanderde prij zen; Vaarzen en pinken: aanvoer kort, kalme handel en prijzen als vorige week. Heden behaagde het de Heer tot onze droefheid, na een zeer geduldig gedragen lijden, tot Zich te nemen onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante JOHANNA DIELEMAN, Weduwe van J. J. Polderman, in de ouderdom van 82 jaar. Mede namens de familie^ D. A. VAN HOOGEVEST —DIELEMAN. Terneuzen, 7 febr. 1961. 2e Verbindingstraat 6. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 10 februari a.s., des na middags te 2 uur. Hartelijk dank aan allen. van wie wij bij onze gou den bruiloft zo vele hoog gewaardeerde gelukwensen of mooie attenties mochten ontvangen. Fam. P. DE VOS—ACKE Terneuzen. februari 1961. Wilhelminaplantsoen 18. Sluiskil. AFWEZIG a.s. vrjjdag en zaterdag. Dokter Hofstee neemt MODE-COIFFDHBG Z UIDLANDSTKAAT 30 Telefoon 2533 DAMES: Koopt Uw (merk NE VEDA) bij Nieuwediepstraat 15. De grootste sorteering in kleuren en in verschillen de dikte en heeft U die nieuwe VALENTINE al gezien? Heele groote knot ten voor 2,25 en ook RHEUMA WOL die niet prikt op de huid. Met gratis Breipa tronen ook voor ondergoed. Beleefd aanbevelend. Oereedschap Grote sortering BALPOINT of POTLOOD in alle prijzen bij: BOEKHANDEL d

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3