Provinciaal nieuws Binnenlands nieuws DE GROENE HEL SÜNÊL WITTER DAN DE WITSTE DUIF SUNIL WAST STRALEND WIT Geen plezier meer in de strijd UITREIKING BANDRECORDERS. Op donderdag 16 febr. a.s. zal de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de eerste tien bandrecorders aan blinden uitreiken, welke zijn aan gekocht van de opbrengst der Zeeuwse kollekte 1960. TERNEUZEN Van de jeugd voor de jeugd. Nadat de kinderen van de openbare kleuterschool onder toezicht van de leidsters zelf hun spaarp>otje hadden verwaardigd, hebben deze bij familie en ken nissen een collecte gehouden voor de kinderen in de Kongo. Het resultaat hiervan was, dat 12S aan het Nederlandsche Ron de Kruis kan worden verzonden. Ook de leerlingen van de open bare school A. hebben een kol- iekte gehouden voor de kinde ren in de Kongo. Hun kollekte heeft opgebracht het bedrag van ƒ119,70. Ook dit bedrag zaj worden overgemaakt aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis. BIERVLIET. Bedrijfsongeval. Gistermiddag omstreeks 4 uur had bij de werkzaamheden aan de bouw van een bungalow bij het benzinestation van de heer Bos een bedrijfsongeval plaats. Bij het lossen van een vracht auto, geladen met stenen, keerde de chauffeur P. D. uit Terneuzen de vrachtwagen, om het lossen te vergemakkelijken, daar de klampen stenen aan één zijde van de vrachtauto waren gelost. De 50 jarige metselaar J. J. de Krijger uit Biervliet, die zulks 'niet had opgemerkt, kreeg een stoot van de laadbak tegen zijn hoofd waardoor hij zodanig kwam te vallen, dat één der achterwielen over zijn schouder reed. rakelings langs het hoofd. Zwaar gewond werd de man naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. BOSC1IKAPELLE Jubileum Bouwvakarbeiders bond. De plaatselijke afdeling van de R. K. Bouwvakarbeidersbond vierde haar 40-jarig bestaan met een feestvergadering, die werd gehouden in café J. Vonk. Op deze vergadering werd het woord gevoerd door de voorzit ter van de afdeling, de heer G. Janssen, wethouder A. de Bak ker van Vogelwaarde, en de heer Van Kaam, hoofdbestuurder van ie R. K. Bouwvakarbeidersbond'. Ook de voorzitter van de K. A. B„ de heer R. Burggrave, en de geestelijk adviseur, pastoor Ver meulen, boden hun gelukwensen aan. .Afgevaardigden van de zuster- afdelingen Stoppeldijk en Hengstdijk gaven van hun be langstelling blijk. Met muziek en >en verloting brachten de leden ei? hun dames de avond verder in een gezellige stemming door. SAS VAN GENT. C 'arnavalsf eesten. Sas van Gent geraakt onder hoogspanning hun kans. In maart komt er een fotowedstrijd over het Sasse carnaval. Een deskundige jury zal de prijswinnaars vaststellen. Wie nog zin heeft om aan de optocht mee te doen moet zich haasten de inschrijving sluit dinsdagavond 19 uur. Ook voor de „oude wijventocht" bestaat een -zeer grote belangstelling op dit ogenblik zullen reds ruim 60 „oudjes" aan de aangeboden mus. selmaaltijd deelnemen. Nu het Sasse eamavalscomité aan zijn eerste lustrum viert, is te verwachten dat deze feestelijk heden weer van heinde en verre door bezoekers zullen worden bijgewoond. Niet alleen het carnavalcomité offert uren aan de op handen zijnde feesten, ook de buurtbewoners spannen alle krachten in om tijdig klaar te konten voor de grote optocht van zondag a.s. Individueel hoort men her en der belangstellend vragen of men zijn „pakje" al klaar heeft. •Het begint reeds zaterdagna middag als Prins „Karei de Groote" met officieel vertoon zijn intrede doet in de gemeente er? op plechtige wijze op het bal kon van het stadhuis de tradi tionele sleutel van 1 meter lengte van de burgemeester overneemt. Verdienstelijke Sassenaren zul len weder op het balkon geroe pen worden om een prinselijke onderscheiding in ontvangst te nemen. 's Avonds is er voor het orga niserend comité de traditionele boe ren maaltijd. Iets nieuws is op zaterdag avond de „oude wijven'' optocht. Ieder jaar kan men in Sas van Gent gedurende de carnavals leesten diverse z.g. „oudjes" aan treffen,.-die met een antiek hand tasje en dito mutsje de straten en café's onveilig maken. Nu zullen rij op zaterdagavond allen bij elkaar getrommeld worden en op 'n mosselmaaltijd getracteerd worden. Bovendien zal het café saria die dag het eerste tehuis rooi de Sasse ouden van dagen zijn. 's Zondags, is de grote optocht d» -dit jaar groter zal zijn als in .360. De onkosten voor dit jaar lijks festijn drukken dermate, ondanks de grote medewerking van gemeentezijde, dat men tot het besluit moest komen om op andere manieren aan de hoog nodige financiën te komen. Ook dit jaar staat dinsdagmid dag een kinderoptocht met spe ciale attracties op het program ma. Niet alleen zaterdagavond komt er vuurwerk maar ook dinsdagavond zal bij het sluiten van de carnaval om 24 uur een vuurwerk worden ontstoken. Foto-enthousiasten krijgen ook SLUISKIL. Plotseling sterfgeval. Gistermorgen te 10 uur begaf de 50-jarige heer J. M. Mobach, wonende op de Kanaalweg al hier, die door zijn transport onderneming en verzorging van verhuizingen speciaal in Zeeuws- Vlaanderen een algemene be kendheid heeft, zich naar zijn in de Louisestraat staande garage. Toen hij, hoewel hij eerder was thuis verwacht, te 2 uur nog niet in zijn woning was teruggekeerd, begaf zijn echtgenote zich naar de garage om te zien of de vrachtauto reeds in de garage stond. Tot haar ontsteltenis vond zij haar man levenloos in de garage naast de vrachtauto liggen. De ongelukkige laat een vrouw en twee kinderen achter. ZAAMSLAG. Jeugdactie melk voor Kongo. De door de Zaamslagse jeugd ingestelde actie tot hulpver lening aan de hongerende jeugd in de Kongo heeft het mooie resultaat opgeleverd dat 339 busjes gecondenseerde, jtfblk. be nevens een aantal busjes met diepvries vlees, vis enz., en een bedrag van 83,35 aan contanten voor de in nood verkerende Kon golese jeugd aan het hoofdeomi- té kunnen worden verzonden. Zaamslag heeft zich weer van zijn goede zijde laten zien, want haar jeugd heeft vrijwel bij geen enkele woning tever geefs aangeklopt. ZUIDZANDE Jaarvergadering- Volksonder wijs. Zaterdag hield de plaatselijke afdeling Volksonderwijs haar jaarlijkse feestavond' in de zaal van hotel „De Roode Leeuw" alhier, welke avond in alle op zichten zeer geslaagd kan wor den genoemd. De medewerkers aan deze avond, als gewoonlijk de leerlin gen van de openbare lagere school, brachten de ingestudeer de stukjes op voortreffelijke wijze voor het voetlicht en het applaus dat de jeugdige spelers en speelsters telkens in ontvangst mochten nemen, was zeker wel verdiend. Burgemeester H. P. Everwijn bracht als tolk van alle aanwezi gen de dank over voor het ge- bodene en sprak ook namens het gemeentebestuur zijn bijzondere waardering uit voor deze avond. Namens Volksonderwijs bracht het bestuurslid H. Goedëgebuur de leerkrachten en leerlingen van de school dank voor de ge leverde prestaties. Aan het begin van de avond had de voorzitter van de afde ling, de heer B. v. d. Reepe, in zijn openingswoord de aanwezi gen onder de aandacht gebracht dat ieder jaar opnieuw bij het aanbieden van de contributie- kwitanties, wordt geconstateerd dat een aantal personen, zodra deze geen kinderen meer op, de openbare lagere school hebben, ook geen interesse meer blijken te hebben voor Volksonderwijs. Spreker belichtte nog eens in het kort het grote belang van een sterke vereniging voor Volksonderwijs en psrak de hoop uit dat de tegenwoordige leden de goede zaak zullen blijven steunen en zo mogelijk nog zul len helpen uitbouwen. I nstrumentenf omls „Veronica". Het blijft goed gaan met de inzamelingsactie van oud papier die de Koninkl. muziekvereniging „Veronica'' enkele maanden ge leden is begonnen en waarvan de opbrengst bestemd is voor het instrumentenfonds, der vereni ging. Bij de in januari gehouden in zameling kwam men weer tot een totaal van 1570 kilo's oud papier. Het besluit van de gemeente raad om „Veronica" voor het aanschaffen van de nieuwe in strumenten een renteloze geld lening te verstrekken, is intussen door de hogere instanties goed gekeurd en het bestuur, dirigent en enkele muzikanten zijn dan ook al op bezoek geweest bij de leverancier om de bestelling na der te bespreken. Wanneer zich geen onvoor ziene moeilijkheden voordoen, zullen dé klanken van deze nieu we instrumenten voor het eerst aan het publiek ten gehore wor den gebracht op de eind maart te houden voorjaarsuitvoering van „Veronica". HET ONGELUK OP NIEUW-GUINEA De marinevoorlichtingsdienst heeft nadere mededelingen ge daan over het ongeluk, waarbij de marinier der 3e klasse Z. M. F. J. Vogt tijdens een patrouille- tocht in Nederlands Nieuw-Gui- nea doo.r ,een boobi-trap dermate ernstig' Werd' gewond, dat hij kort daarop aan zijn verwondin gen overleed. Bij dit ongeval blij ken ook twee inheemse kinderen te zijn gewoed, waarvan één der mate ernstig, dat het in direct levensgevaar verkeert. Beide kinderen zijn naar Biak overge bracht, waar zij in het hospitaal zijn opgenomen. Bij dit vervoer werd één der kinderen cfoor de ouders vergezeld. Naar de om standigheden waaronder het on geval gebeurde wordt een nader onderzoek ingesteld. FRONTALE BOTSING VEROORZAAKT DOOD VAN CHAUFFEUR Gistermorgen tegen negen uur is op de Vondelmgenweg te Rotterdam een Ford Taunus- bestelauto met vier inzittenden op een uit tegenovergestelde richting komende autobus van „De Snelle Vliet'' ingereden Het gevolg was dat de bestel auto totaal werd vernield en de chauffeur daarvan, de 23-jarige D. Londeman te Rotterdam, op slag werd gedood. Het ongeluk gebeurde in een nauwe doorgang, die was ont staan toen een vrachtauto pas seerde op een plaats, waar aan de andere kant een vrachtauto geparkeerd stond. De chauf feurs van de twee in botsing gekomen wagens moeten elkaar niet gezien hebben en gemeend hebben ongehinderd te kunnen passeren. De gevolgen van de frontale botsing, waren ver schrikkelijk. niettemin zijn de drie andere inzittenden van de bestelauto er met niet al te ern stige verwondingen afgekomen. Het waren de 37-jarige K. van Duin, de 17-jarige J. Spronk en de 23-jarige E. Dekens. Allen werden naar een ziekenhuis vervoerd. De inzittenden van de bus kwamen met de schrik vrij. INBOEDEL WONING SOCUATES-DIRECTEUR WORDT GEVEILD De inboedel van de woning van de failliet verklaarde president directeur van de N.V. Socrates Nic. den B. zal van 14 tot en met 16 februari a.s. in het openbaar worden geveild. De veiling wordt gehouden in het veilingsgebouw „Odeon" te Amsterdam, op ver zoek van mr. M. J. C. M. Kap- peyne van de Copello, de cura tor in het persoonlijke faillisse ment van de gedetineerde Socra- tes-directeur. De catalogus voor deze drie daagse veiling vermeldt 1200 nummers, hoofdzakelijk goederen uit de villa van den B. aan de Prins Hendriklaan. Op deze periodieke „Odeon"-vei!ing wor den ook goederen uit andere faillissementen (van niet bij So crates betrokkenen) geveild. Zaterdag, zondag en maandag a.s. zijn vastgesteld als kijkdagen. Veilingmeester is de heer Chr. J. Bolle. Het gaat vaak fel toe bij de rel letjes in Italië naar aanleiding van de kwestie Zuid-Tirol. Deze Romeinse knaap, die door politie wordt opgebracht na een fel handgemeen, is vrij ernstig aan het hoofd getroffen door een steen. Hem schijnt de iust tot strijden voorgoed te zijn ver loren. DODELIJK VERKEERSONGEVAL. Een scooter met twee personen is in de nacht van'zondag op maandag omstreeks kwart over twaalf tussen Nieuwersluis en Breukelen tegen een boom gere den, waardoor een van de twee personen, de 26-jarige Van K. uit Vinkeveen, is omgekomen. De andere, de 25-jarige De J„ even eens uit Vinkeveen, is gewond naar een ziekenhuis overge bracht. Over de toedracht van het on geluk is nog niets met zekerheid bekend. Het schijnt wel vast te staan dat er geen ander verkeer bij is betrokken. EMIGRANTE KWAM TE I.AAT Door het zoekraken van een naar Australië gestuurd telexbe richt van de reserveringsafdeling I der K.L.M. is de 30-jarige mevr. E. Haverkate-Tetteroo, die 4 jaar geleden naar Glenelg in Austra lië emigreerde en die dank zij een spontane inzamelingsactie snel naar Nederland terug zou komen, omdat haar vader ster vende was, te laat gearriveerd. Toen zij dinsdag op Schiphol aan kwam, moest de heer W. F. Flier van de stichting „Wij komen" haar de treurige mededeling doen, dat haar vader juist maan dag is overleden. De overledene was postbode in Hengelo; zijn collega's waren drie weken geleden met de inza meling begonnen, omdat zij de vurige wens van de heer Tette- roo Sr. zijn dochter nog eens te zien, kenden.. De collecte braent enkele honderden guldens op. Van een juist opgerichte R. K. organisatie ontving men even eens een flink bedrag en de rest werd gefourneerd door het nood fonds „Wij komen", dat reeds 34 maal eerder in soortgelijke geval len hulp heeft verleend. Aanvankelijk zou mevr. Haver- kate reeds de vorige week naar ons land, zijn vertrokken, maar door het zoekraken van de telex- boodschap bereikte haar de op roep voor het vliegtuig te laat en zag zij geen kans meer al haar papieren tijdig in orde te brengen. HOOFDAGENT VAN POLITIE WEGENS DIEFSTAL AANGEHOUDEN De 46-jarige hoofdagent van de Haagse politie J. C. is dezer dagen aangehouden wegens diefstal van twee bromfietsen en twee fietsen. De man ver keerde in tijdelijke financiële moeilijkheden, die hij op deze wijze trachtte op te lossen. De fietsen en één van de brom fietsen verkocht hij. De tweede bromfiets gebruikte C. enige tijd zelf. Door een samenloop van omstandigheden werd dit voertuig' hem tenslotte nood lottig. De man had de bromfiets in een depót van een Haags sta tion gezet, maar het recuutje kon hij, toen hij de bromfiets weer wilde gaan halen, niet meer vinden. Intussen hadden de spoorwegen inlichtingen om trent de bromfiets bij de Haag se politie ingewonnen, omdat het voertuig zo lang in de stal ling bleef staan. Men kreeg te horen, dat de bromfiets gesto len was. Toen C. de bromfiets kwam halen, nadat hij het re cuutje weer had gevonden, volgde zijn aanhouding. Het bleek, dat hij op weg van bu reau naar huis de fietsen en bromfietsen, die hij onbeheerd langs de straat had gevonden, had meegenomen. MAN UIT ZEE OPGEPIKT Het Duitse schip „Portanus" heeft dinsdagavond in het Ka naal een Griek opgepikt die zei met een vliegtuig, waarvan hij de enige inzittende was, in zee te zijn gestort. Het schip zet de reis naar Hamburg voort 53) •k Nadruk verboden. Ingesloten De middag gaat voorbij. Tel kens luistert Taipeke en dan zie ik aan zijn gezicht, dat hij iets hoort, wat ik niet hoor. Ja toch, nu en dan een signaal, dat zich links en rechts herhaalt op zekere tijden. Het lijkt de kreet van een dier, maar mijn oren zijn al te zeer aan de wildernis gewend dat ik niet zou weten dat dit geen dier is. Het is een klagelijke schreeuw, die zich tel kens herhaalt. Taipèke is blijkbaar niet van plan vandaag verder te gaan. Ook niet in de avond. Hij maakt alles klaar voor de nacht. Hij wil schijnbaar steeds de tegen stander meer doordringen van het feit dat wij van onze zijde geen vijandelijke bedoelingen hebben. Goed, hij moet maar doen. Na zoveel trekken en jagen is elke rust mij welkom. Ik onderzoek de rots achter ons. Het is, zodra ik er de mos sen afruk die ertegen woekeren, rood steen. Maar toch hard. Ik hak er enige stukken uit... en door HENRI VAN WERMESKERKEN staar verbaasd op enkele glinste rende deeltjes, die erin voor komen. Het iaat geen twijfel... Goud! En meteen glimlach ik, wat geeft goud voor waarde hier in de wildernis. En wie zal het ooit kunnen exploiteren, zo ver van de wereld achter een grote woestijn. Maar ernaast weer heel ander gesteente, zachte... Er zijn schelpen in. Zee-schelpen, hier duizenden kilometers weg van de zee. Het bevestigt de stelling van een aantal geleerden, dat Noord en Zuid Amerika in een vroegere periode van de geschiedenis der aard gescheiden contingenten waren en dat behalve de „Andes" een groot deel van Brazilië er Argentinië duizenden jaren lang door de zee waren bedekt, nadat er daarvóór weer land was ge weest. Hier heeft vroeger, vóór de zee kwam, een hoge beschaving geheerst, een die wij ons niet kunnen indenken, omdat die zo heel anders was dan de onze. Een beschaving, die in een zond vloed over heel de wereld ver loren ging, in een algemeen stij gen der zeeën of wegens een door erupties der vulcanen in zinken van de bodem. Dat was ook de theorie die mijn oom altijd aanhing, al lachte ieder er hem om uit. Hier ergens in de Matto Grosso moest eenmaal de stad Atlantis gestaan hebben, mach tig en groot en rijk. Een stad die onderging, evenals vele delen van Azië en Europa, waar ook een vroegere beschaving geheerst had. Nu had de flora de rotsen met een grote klomp van groen inge pakt. Het moest hier wild toegegaan zijn op de zee-bodem of bij het ontstaan van de aarde. Mijn oom zocht niet weten schappelijk, hij zocht alleen avon tuurlijk. De wetenschap en het goud van de stad Atlantis lieten Item koud. Hij zocht het avon tuur, het vreemde, het onbeken de, en het blanke mysterie. En zoek ik iets anders? Zijn bloed is ook het mijne. Dat is in ons geboren. Alleen weten we niet wat het avontuurlijke brengen kan, als we aan een les senaar van de wildernis dro men... De werkelijkheid is zoveel ander, en zo vol ontberingen. Misschien ben ik thans waar hij eenmaal was. of nog is. Misschien kampeerde hij ook hier. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en honderd duizenden andere huisvrouwen - merken di rect dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte duif verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld r *'4srs7X4tfWM/' fivjnuf/wv4tmawusr SUN 5» Jt 250* verdwenen kunnen zijn, zonder dat ik er hier iets van wist. In de nacht hoorde ik opnieuw telkens en ver de klagelijke ge luiden. Eenmaal zo nabij, dat ik een drang voelde naar buiten te zien. Maar daar heerst alleen een nacht, zo diep als men die, zich tuiten oerwouden niet kan' voorstellen. En de schemer kwam laat en traag, maar vond een volmaakt uitgerust mens. Vandaag zouden wij in de buurt van het hogere gebergte moeten zijn, dat van de, dode boom, en misschien van hetj blanke mysterie. Bij het vertrek deed Taipeke weer rustig. Maar zeer myste rieus. Hij liet me niet de tent uit gaan, vóór hij die afbrak; hij kwam met een stuk muskieten-! gaas, dal nog overgebleven was, en wilde het mij om het hoofd! binden. Ik wees hem terug... hij! hield aan en toen ik finaal wei-I geide, begon hij de hut weer op te zetten. Hij zei, dat liet nodig was van-| wege de vergiftigde doorns. Als die in het gelaat treffen, is alles voorbij. I Wij zijn vertrokken. Ik heb ten laatste toegegeven, zie er niet krijgshaftig uit, want de lap die eenmaal wit was, is direct, Want nog altijd voel ik die, grauw en goor. Mijn helm past vreemde roep in mij, welke ik er niet op, en van mijn gezicht niet begrijp. Ontstaan in een! js njet veel te zien. Ik moet alles droom. Zelfs nu ik de ontberin gen ken. Verder voort! Ontzaglijk ver lijkt de be woonde wereld nu van mij weg. Bijna alsof die niet meer bestaat. Die zou in een nieuwe zondvloed aan hem overlaten, hij heeft zijn motieven. (Wordt vervolgd.) MELSJE VERONGELUKT Dinsdagmiddag is het 7-jarige dochtertje van de familie Hulle man te Wijhe met haar rijwiel op de Raalteweg in Wijhe onder een afslaande auto van de N.V. Omefa uit Rijssen gekomen. Het meisje was op slag dood. Een achteropzittend zusje kwam met de schrik vrij. KLEREN MAAKTEN „DE MAN* De politie 'te Delft heeft een jongedame uit Rijswijk aange houden, die niet alleen een agent van politie, die haar bekeurde, maar ook gedurende drie weken een Delfts meisje had doen ge loven dat ze een „mijnheer" was. Een en ander kwam aan het licht, doordat de Rijswijkse. ge stoken in mannenkleren, in Delft was aangehouden wegens een verkeersovertreding. Hoewel het volgens de alge mene politieverordening in Delft verboden is zich in de kleding van de andere kunne in het openbaar te vertonen, vindt de politie dat de grens moeilijk is te trekken. Zij beraadt zich nog over het opmaken van een pro- ces-verbaal tegen de Rijswijkse. DRIE GEWONDEN BIJ BRAND BIJ SHEEL-PERNIS Bij een brand, die maandag nacht omstreeks drie uur uit brak in een hoog vacuum-instal- latie op de terreinen van Shell in PerniS, zijn drie personen gewond geraakt. Eén van hen, de 37-jarige gehuwde operator E. J. van Arkele uit Vlaardin- gen, kreeg zeer ernstige brand wonden. Voor zijn leven wordt gevreesd. Hij werd met twee collega's, de 38-jarige H. Goed koop uit Vlaardingen en de 34- jarige A. van Vliet uit Rotter dam. opgenomen in het Haven ziekenhuis. De bedrijfsbrandweer kon de brand spoedig blussen. De ma teriële schade is gering. OPLICHTER AANGEHOUDEN Verdacht van een groot aan tal oplichtingen, gepleegd bij pastoors en predikanten, is door de politie te Ede een zekere S. uit Waalwijk aangehouden. In Ede lichtte hij een pastoor voor een bedrag van ongeveer 200 op. Hij. gaf zich uit voor ver warmingsmonteur van de firma, die in de pastorie een oliestook- installatie had geplaatst. Hij constateerde zogenaamd enkele mankementen aan de kachel en vroeg de pastoor geld vooruit. De volgende dag zou hij dan met onderdelen terugkomen. De pastoor gaf het geld, maar de man kwam niet terug. Bij de firma bleek hij onbekend te zijn. KABELBRAN» Bil VAN GELDER IN BENKXJM Gistermiddag is kabelbrand uitgebroken in een elektrisch anderstat'.on van de centrale van fabriek I van de N. V. Ko- ninkiijkt Papierfabrieken Van Gelder Zn. te Renkum. De brand is geblust door de bedrijfsbrandweren der beide fabrieken met assistentie van de vrijwillige brandweren uit Renkum en Oosterbeek. De brand, die met zware rookontwikkeling gepaard ging. is gesmoord door in de ruimte 1000 liter stikstof te brengen Bij de nablussing gebruikte men koolzuursneeuw. Enige honderden kabels zijn verbrand. Hierdoor zijn een papiermachine, twee kalanders, een bobineuse en een omwikke- laar uitgeschakeld. Het zal nog enige weken duren, voordat df schade definitief bepaald kan worden. Men is direct begonnen met tijdelijke reparaties. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Ex perts uit Düsseldorf en Aken zijn onderweg om een onde: zoek in te stellen en het bedrij! op gang te brengen. F ABRIEKSBR AN D IN HILVERSUM Een plasticfabriek, de materia len in een opslagplaats (waai onder een bedrijfsauto en vit personenauto's), een steenhoi werij en een metaalwaren fabriek je zijn dinsdagmorgen in Hilvi sum uitgebrand. De schade 1* droeg in de plasticfabriek circa 200.000, bij het opslagplaat je 50.000, en in het metasi warenfabriekje en de steenho» werij ging voor circa 5000 - verloren. Een postbode, die het vuur pi' dekte, alarmeerde ogenblikkelï'; de brandweer en de politie. Hf bleek dat de vuurhaard zich de plasticfabriek „Kriterion N.V. in oprichting, gelegen aaj de Geuzenweg, bevond. Met waterstralen en een nevelsp" werd het vuur bestreden. De liggende percelen in deze <Sf'1 bebouwde buurt van Hilversum rond het stationsemplacemer werden nat gehouden. De politie heeft onmiddeUP een onderzoek ingesteld naar oorzaak. Een deel van de elekk sche leidingen van de plastiek briek Is onlangs vernieuwd, ma»; een ander stuk van de let®»' verkeerde nog in een minder stige staat. Het wordt niet onh>' gelijk geacht, dat in deze ori komen leiding de oorzaak van brand moet worden gezocht. Een groot deel van de sd}a van ongeveer een kwart mHj gulden wordt door verzeker? gedekt. De plasticfabriek totaal vernield, evenals de slagplaats en het metaalwa fabriekje.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2