brillen HIEDENIS SANDE 1 Boodschap van Kennedy over de Minister Luns tot de Melbourne Herald" PERSCONFERENTIE VAN DEAN RUSK W eeroverzicht prang standaardwerk! Luchtverkeer met|New York nog verstoord De hongersnood in China IDE "SST ZON- en NSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER e de levensroman van genoemd wordt, met ike muziek uit zijn tijd. urstelling en bespreekt Telefoon 2041. ILING OPTIEK EN ONTVANGEN OE KORTINGEN :rbaar. aan van een groots is. U moet vandaag ik komen bekijken. ten krijgen de volle weede wereldoorlog, lk deel een kleuren- ;n en gebeurtenissen >]d worden. SESAM een handig naslag- alijk. Wanneer U nu, naar 3,50 hoeft te SAM nieuwe/geïllu- TERNEUZEN Isesiraat 59 b, naar Poortugaai 3. van Boven, Baandijk 1, naai van Gent. SAS VAN GENT. ngekamen: K. Wielemakcr. tionsplein 6, van Middelburg; J. Hopstaken, Westdam 100. i Breda; R. M. V. Obrie, Nas- istr. 13, van Breda; W. O. G. Tierij, Westkade 34, van VTts- gen; A. A. M. van den Bos- mghels, Oostdam 28, van ewachi; A. Vermeiren met ge- Oostdam 5, van Terneuzen; 'vVVisser en gezin, Westdam van Rijswijk; C. W. Bogte. gelstr. 7, van Koudekerke; V. de Taeye, Tramstr. 17, van denburg; J. E. M. de Kok. rg. Wautersstr. 18, van Bel- M. J. H. J. Puylaert Poets, stkade 19, van België; A. V. Colle— Dejaeghere, Irenestr. an België; R. F. de la Ruel- Parklaan 2, van Westdorpe: S. Duister- Roegiers, Burg- lutersstr. 16, van Westdorpe; van Damme en gezin, Ste- ïsstr. 5, van Westdorpe; L. J- M. Timmers, Poeldijk 17. van ssingen. ertrokken: V. J. O. Janssens. mdspuitstr. 6, naar België; J- Dhaene, Kloosterlaan 3, naa' itserland; H. G. Neyt, Zand- aat 131, naar Zeist; G. I. C- M- itschaeie, Stationsstr. 61, naai' ndert; J. F. Verbiest, Westdam naar Terneuzen; E. M. de s- de Block, Noordweststr. li ar Koudekerke; J. M. Hoef- zers, Schulpenpad 32, naai rsbeek; I. A. Van den Bergh uggeman, Zandsti. 79, naai mtenisse; R. van den Eeck- ut, Westdam 32, naar Nijme- n; L. J. Donze en gezin, ^°^1' •aat 4. naar Amsterdam; E. E- Schelfaut, Westkade 79, naai igelwaarde; G. G. Vermeulen- lordweststr. 5, naar Wes -rpe. VOGELWAARDE Vertrokken: M. R. J- Gelde' idMannaert, naar Sas v'<in nt. Frankering bi] abonnement: Terneuzen ntrecteur-Hoofdredacteur t. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaal; per maand ƒ2.— Per wee'< 48 ct. Losse nrs 9 ct. DINSDAG 7 FEBRUARI 1961 17e Jaargang Nr 5210 Verschijnt dagelijks - Uitgeefstei N. V v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1.Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. 11 economische -hulpverlening zal U nlirtrrcnalanc I worden voortgezet. Terugkeer JJUIdlIlljPC)U dl Cl 113 tot het protectionisme is geen O oplossing en de hulpverlening aan de onder-ontwikkelde landen President Kennedy heeft verlenen van hulp aa moet worden uitgebreid. Ondanks ontwikkelde landen en groteie betalingsbalans en maandag in een spectale bood- samenwerking op het gebied van I de Ver. de gemeenschappelijke dIf - gtaten ook waar en zolang het Het programma va p i nodjg js een volkomen effectieve Kennedy voorziet verder mjjitaire macht in het buitenland reeks maatregelen, die regerm- I handhaven gen en monetaire autoriteiten Naar het oordeel van presi- van andere la"den i rrioëteP - - dent Kennedy is het onontbeer- kelen tot het beleggen a g jyK, dat de industrielanden van in de Verenigde Staten. 'de vrije wereld stelselmatig een Kennedy kondigde tevens a butgettaire bijdrage leveren tot dat hij voornemens is 6 - - - - schap aan het Congres een pro gramma van twintig maatrege len voorgesteld om de betalings balans van de Verenigde Staten weer in evenwicht te brengen en de positie van de dollar te ver sterken. Hij kondigde in het bijzonder een „nieuw en zeer belangrijk'' programma aan om het bezoek van buitenlandse toeristen aan de Verenigde Staten te bevorde ren, hetgeen hij voornamelijk wil doen door de visumformali teiten voor tijdelijke bezoekers te vereenvoudigen. ®p de andere industrielanden van de wereld deed de president in zijn boodschap een beroep om nauwere samenwerking op het gebied van de financiële en mo netaire politiek, om de invoer van Amerikaanse goederen te vergemakkelijken, particuliere investeringen in Amerika toe te staan, samen te werken bij het DE OVERSTROMINGEN IN BELGIE Het water van de Sambre is van de Franse grens af tot aan de Maas aan het vallen en vrij wel overal is de rivier weer bin nen haar bedding. In de vier zwaarst geteisterde plaatsen I Majcheinne-au-Pont, Chatelet, Aiseau en Auvelais staan nog gedeelten blank, evenals laaglig- gende landerijen langs de oever. De weg CharleroiBergec stond zondag nog stèeds over een af stand van 150 tneter onder water. Opstand in Columbiaanse strafkolonie Bij een opstand in een straf kolonie bij Arararuara, ongeveer 550 km ten zuiden van de Colum biaanse hoofdstad Botoga, zijn elf gevangenen om het leven ge komen. Verscheidene wakers en gevangenen liepen verwondingen op. Een kleine groep gevangenen wist uit te breken en tracht door het oerwoud de Braziliaanse grens te bereiken. In de Verenigde Staten hebben hevige sneeuwstormen gewoed, die aan tientallen mensen het leven hebben gekost. Foto: In New York waren de geparkeerde auto's (links) ge heel onder de sneeuw verdwe nen. I de economische hulpverlening andere lid-staten van het I - aan de on(jer.ontwikkelde landen nationale Monetaire Fonds on- ign tot de gemeenschappelijke derhandelingen te beginnen om I verdediging. Deze bijdragen moe- ten volkomen in overeenstem ming zijn met hun economische en financiële positie. Bepaalde I landen zijn zich van hun verant- woordelijkheid bewust, maar er aanvaard, zo merkte Kennedy op. DE RAMP IN MOULIN-SOUS-FLERON De pogingen om eventueel nog levende slachtoffers van de ramp in Moulin-sous-Fléron te redden, worden in onvermin derde mate voortgezet, doch zonder succes. Wel werd een levende big gevonden, die zestig uur, beschermd door een zware bafk, gevangen had gezeten. Deze big en een hondje, dat op de avond van de ramp werd ge red, zijn de enige levende wezens die tot dusver in veiligheid konden worden ge bracht. Intussen hebben plunderaars hun slag geslagen op de plaats van de ramp en geld, huishou delijke voorwerpen en zelfs reddingmateriaal gestolen. Volgens een mededeling van de gouverneur van Luik heeft koning Boudewijn een gift ge schonken aan het fonds, dat voor hulp aan de slachtoffers is opgericht. Rechters ontslagen op Cuba Op Cuba zijn vrijdag 132 rech- ters, onder wie een lid van het I Indonesische hooggerechtshof en zes presiden- en vliegtuigen ten van hoven van appèl, ont slagen wegens contra-revolutio naire activiteit. ..Duidelijk im moreel gedrag", of ongeschikt heid om andere redenen. Vol gens een officiële bekendmaking is de maatregel genomen om „de vereiste dynamiek in de Cubaan se justitie te handhaven". De zuiveringsactie onder de Cu baanse rechters begon in decem ber, toen dertien leden van het hooggerechtshof werden ontsla gen. een hervorming van deze instel ling met het doel een betere be nutting van de monotoire reser ves van de wereld mogelijk te maken. ^ethgr0tH ajn ook landen, die hun verant- te stellen om de export uit te breiden. Naar de mening van Kennedy hangt de oplossing van het betalingsbalansvraagstuk voor alles af van de kracht der Amerikaanse economie, van een verlaging van de produktiekos- ten en van de technische voor uitgang. Laat men het wegvloeien van geld op korte termijn, dat voor namelijk door een hogere rente stand elders naar het buitenland wordt getrokken, buiten be schouwing, dan blijkt volgens Kennedy, dat de Verenigde Sta ten in 1960 een basistekort" van anderhalf miljard dollar op hun betalingsbalans hadden. De kracht van de Amerikaanse valu ta wordt door dit basistekort on dermijnd en het ogenblik is nu gekomen om er een einde aan te maken. Dit zal, naar Kennedy verklaarde, door middel van con structieve maatregelen geschie den. President Kennedy herhaalde, dat de dollar niet zal worden ge devalueerd en verklaarde, dat er geen deviezencontróle zal komen en dat het programma der Ver. Staten op het gebied van de nationale veiligheid en van de VERMISTE DAKOTA IN INDONESIË NOG NIET GEVONDEN marineschepen van de lucht macht waren gisteren nog aan het zoeken naar de Dakota van de „Garuda", die vrijdag met 26 inz'ttenden is verdwenen tus sen Java en Borneo. Onder de '21 passagiers zijn drie buiten landers een Duitser, de leraar A. Stromburg van de technische school te Bandoeng, en diens vrouw en een Nederlandse han delsman, wiens naam wordt op gegeven als W. de Poere. In Indonesië is een vliegver bod voor de Dakota's uitgevaar digd. RAKETBASES IN TURKIJE De Sowjet-regering heeft door haar ambassadeur in Ankara aan de Turkse regering laten vragen naar de juistheid van in dc Turkse pers verschenen be richten over de bouw van raket basis van de Navo op Turks grondgebied. Volgens deze berichten, zou den in Turkije lanceerbases worden gebouwd voor raketten met middellange reikwijdte, in het kader van de militaire plan nen van de Navo en met gelden van de Navo. 55 De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in een vraagge sprek met het Australische blad „Melbourne Herald" gezegd dat veie leden van de Nederlandse regering geloven dat het een logisch resultaat van de ontwik keling van het vraagstuk-Nieuw- Guinea zou kunnen zijn, dat Oost- en West-Nieuw-Guinea één zelfregerend eiland zullen volden. De Nederlandse rege ring zal zich niet tegen stappen in deze richting verzetten. De Nederlandse politiek ten aanzien van Nederlands Nieu.v- Be Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft maandag op een perscon ferentie in Washington ver klaard, dat de vrijlating van twee inzittenden van 't Ameri kaanse verkenningsvliegtuig van het type RB-47, een belangrijk obstakel in de betrekkingen met de Sowjet-Unie uit de weg heeft geruimd. Dit betekende echter niet dat deze relaties een fundamentele wijziging hadden ondergaan. Er moest nog veel werk worden verzet, vóórdat een constructieve verhouding met Moskou was bereikt. In de komende weken zou de Ameri kaanse regering onderzoeken, of een dergelijke verhouding kon worden bereikt. De minister waarschuwde voor een over dreven optimisme. Rusk sprak zich uit voor in stelling van een door alle par tijen aanvaardbare internatio nale controle op in Laos bin nenkomende wapens. Volgens hem moet er naar gestreefd worden, dat Laos een vreed zaam, onafhankelijk en niet met een of ander blok verbon den land verbonden wordt. De minister verklaarde dat de nieuwe Amerikaanse regering zich zal houden aan de ver plichtingen, die de V. S. tegen over het nationalistisch-Chi- nese bewind op Formosa op zich hebben genomen. Hij zei dat de verhouding tot commu nistisch China nader bestudeerd zal worden. In antwoord op een vraag, of het niet wenselijk zal zijn dit land te betrekken in ontwape ningsbesprekingen, antwoordde Rusk, dat het niet gemakkelijk zal zijn tot een onlossmg van het ontwapeningsvraagstuk te komen, als niet alle landen die grote strijdkrachten op de been kunnen brengen, daartoe mee werken De Amerikaanse minister ver klaarde met nadruk dat de V.S. bereid zijn, actief samen te werken met de andere Ameri kaanse landen om een einde te maken aan de tirannie, hetzij van links hetzij van rechts, en om de economische en sociale grondslagen van de democratie in het westelijk halfrond te versterken. De minister zei voorts, aat de V. S. door middel van technische hijstand en ka pitaalsinvesteringen aan de eco nomische ontwikkeling van dit gebied willen meewerken, op voorwaarde dat de oplossing van verschillende vraagstukken op een basis van samenwerking wordt gezocht. De V. S. bestuderen, aidus Rusk, zekere nieuwe voorstellen tot versterking van de Navo. Over de kwestie van een bijeen komst van de Navo-raad op het niveau van regeringsleiders had de Amerikaanse regering zich nog niet uitgesproken. In dit verband zei de minister niet gekant te zijn tegen het begin sel van topbijeenkomsten. Toen een journalist hem er op had gewezen, dat hij bij het bespreken van de huidige in ternationale vraagstukken niet de. kwestie-Berlijn had ge noemd, verklaarde de minister dat de nieuwe Amerikaanse re gering bezorgd blijft over de veiligheid van de bevolking van Berlijn. Vervolgens zei hi.i dat het de politiek van de V. S. ten aan zien van Kongo blijft, het op treden van de V. N. te steunen. In de afgelopen dagen hadden de V. S. met secretaris-generaal Hammarskjoeld en met een aantal leden van de volkeren organisatie overleg gepleegd teneinde te onderzoeken, of het huidige mandaat van de V. N. kan worden verduidelijkt en versterkt, in de hoop dat de vrede en orde in Kongo kunnen worden hersteld. Dit hield ech ter niet in, dat de Amerikaanse regering met ee2n eigen plan was gekomen. Tot dusver was geen overleg gepleegd met de Sowjet-Unie. Het was echter het plan om de Sowjet-regering binnenkort uit te nodigen, aan de gedaehtenwisseling deel te nemen. Wat men thans nodig had, was een plan van de V. N. voor het verzekeren van de vrede in Kongo en het waar- borgen van de onschendbaar heid van dat land. Dit plan zou de Kongolezen de kans moeten geven, hun eigen constitutionele en politieke maatregelen te treffen en naar een normaal economisch leven terug te keren. Met, behulp van de V. N. zouden zij verschillende for mules moeten bekijken, met name een oplossing op federa listische grondslag'. De kwestie van de vrijlating van de politie ke gevangenen in Kongo moest, volgens Rusk, ter plaatse wor den onderzocht en niet in de V. S. Guinea is dit gebied te helpen bij het verkrijgen van zelfregering. Indien Westelijk Nieuw-Guinea zich te zijner tijd bij Indonesië zal willen aansluiten, zal Nederland zich daar niet tegen verzetten, aldus minister Luns. Nederland is bezorgd over de Indonesische houding jegens Nederlands Nieuw-Guinea in de laatste tijd. Het heeft volledig begrip voor de wens van Austra lië goede betrekkingen met Indo nesië te onderhouden. In antwoord op de vraag of Nieuw-Guinea een tweede Kon go zou kunnen worden, ant woordde minister Luns dat er Nederlanders zijn die zeggen „Ga nu weg voordat de bevolking in staat is zichzelf te besturen Volgens de minister zeggen zij dit wegens onverschilligheid van enkele Nederlandse vrienden op dit punt maar er is geen kans dat het parlement daartoe zal besluiten. Vele autochtonen op Nieuw-Guinea zeggen thans met het voorbeeld van Kongo voor ogen. dat de Nederlanders het gebied niet aan zijn lot over moe ten laten. Verder hoeft de Nederlandse minister volgens het Australische blad gezegd dat de uitnodiging een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties te zenden, niet zo gemakkelijk een oplossing kan brengen als misschien wel lijkt. Het is twijfelachtig of de secretaris-generaal van de Ver. Naties het mogelijk zou achten een vertegenwoordiger te laten gaan. Na een opsomming te hebben gegeven van de blijken van slech te betrekkingen tussen Neder land en Indonesië, zei minister Luns nogmaals te willen herha len dat Nederland nog altijd be reid is met Indonesië te praten ever de betrekkingen tussen de twee landen. Indonesië is er viermaal niet in geslaagd de steun van de Ver. Naties te krijgen voor zijn aan spraken op Nieuw-Guinea. Het zou in strijd zijn met het hand vest en de beginselen van de Verenigde Naties het gebied aan Indonesië over te dragen. Indonesië heeft Nederland ervan beschuldigd met de sabel te rammelen door de defensie van Nieuw-Guinea te versterken. Vorig jaar, aldus minister Luns, heeft Nederland enkele beschei den defensiemaatregelen geno men. „Wij hebben slechts mini mummaatregelen op het gebied van de verdediging genomen en wij zijn van oordeel dat wij ons op dit terrein niet schuldig mo gen maken aan zodanige veron achtzaming dat het een uitnodi ging wordt", aldus minister Luns volgens de „Melbourne Herald". FORMOSA HELPT De luchtmacht van nationalis tisch China heeft de afgelopen twee weken verscheidene malen voedsel boven het Chinese vaste land uitgeworpen, zo wordt in Taipeh meegedeeld. Alle vlieg tuigen zijn behouden terugge keerd. BE SCHADE AAN DE „SANTA MARIA" De directie van de rederij van de „Santa Maria" heeft medege deeld, dat de schade, die door de tebellen van kapitein Galvao aan de „Santa Maria" is aange richt, 40 miljoen cruzeiros (on geveer 800.000 gulden) bedraagt. De sneeuwstormen in het oos ten van de Ver. Staten hebben ten minste 70 mensenlevens ge- eist. De meteorologische dienst heeft gewaarschuwd dat nog meer sneeuw kan worden ver wacht. Zaterdag 'en vrijdag viel in New York 44,1 cm sneeuw. Zon dag was het zonnig, en hoewel sneeuwploegen de gehele nacht hebben gewerkt om de belang rijkste wegen sneeuwvrij te ma ken was het verkeer nog volko men ontwricht. Burgemeester Wagner heeft alle particuliere autoverkeer verboden om het noodzakelijke verkeer van open bare diensten niet onnodig te be moeilijken. Met man en macht wordt ge werkt aan het sneeuwvrij maken van de startbanen op de drie De regering in Peking heeft in de afgelopen weken een veertig tal schepen gecharterd op de Londense scheepvaartbeurs en wel voornamelijk om het in Ca nada en Australië gekochte graan naar het hongerende Chinese volk te kunnen brengen. Peking heeft grote hoeveel heden graan gekocht in Canada en Australië. Dit duidt wel op de ernst van de toestand in coni- mufristisch China. Na de machts overname door de communisten in 1949 heeft China, dat in nor male tijden landbouwprodukten uitvoert nog nooit zoveel geld MINISTER VAN LANDBOUW VAN SOWJET-REPUBLIEK RUSLAND ONTSLAGEN Blijkens een der laatste in Parijs ontvangen edities van het Russische blad „Sovietskaia Rossia" is de minister van Landbouw van de Sowjet-repu- bliek Rusland, G. L. Smirnof, uit zijn functie ontheven en vervangen door G. G. Sotnikof, vice-president van de economi sche raad van Moskou. Aan de mededeling was toegevoegd, dat Smirnof op een nieuwe post is geplaatst. Smirnof, die in december ter gelegenheid van zijn 50ste ver jaardag met de orde van de rode vlag werd onderscheiden, was eerst zeven maanden mi nister Deze mutatie werd bekend gemaakt een dag na de publi- katie van het rapport over de uitvoering van het economisch plan over 1960. Zoals destijds gemeld, heeft premier Chroesjt- sjef tijdens de jongste confe rentie van het centraal-comité van de Russische communisti sche partij, ernstig kritiek ge leverd op de onbevredigende situatie in de landbouw. voor invoer uit het Westen be steed als thans. Met Canada is een overeen komst gesloten voor de levering van 750.000 ton tarwe en 260.000 ton gerst. De Chinezen zullen hiervoor ruim 180 miljoen gul den moeten betalen. Feking heeft in Australië 1 miljoen ton tarwe besteld voor een totaalbedrag van bijna 220 miljoen gulden. Hiervan was al 300.000 ton door de Chinezen in december aange kocht. Met de Ver. Staten, het derde land dat nog een overschot aan tarwe heeft, is geen contract ge sloten, daar de Ver. Staten alle handel met communistisch Chi na verboden hebben. China heeft er bij Canada en Australië op aangedrongen het graan met de meeste spoed te leveren. vliegvelden van New York. Al leen al op het vliegveld Idlewild heeft men meer dan 500 vluch ten moeten afgelasten. Ook gisteren was het lucht verkeer met New York nog ge stoord, als gevolg van de hevige sneeuwstormen aldaar, zo deelt de K.L.M. op Schiphol mede. Nadat die eerste twee dagen de vliegtuigen van Schiphol nog vertrokken en uitweken naar Montreal zijn er zondag en ooit gisteren enkele machines op Schiphol blijven staan. Er ver trok gisterochtend een toestel, dat de reis eigenlijk zondag had moeten maken, maar of deze machine zou moeten uitwijken was niet bekend. Gehoopt wordt echter, dat het vliegverkeer op Idlewild bij New York in de loop van gisteren zou kunnen worden hervat. In dit geval kan de eerste K.LM - machine sinds de vorige week donderdag weer naar Amsterdam vertrekken. Dat zal een DC-8 zijn met passagiers die sinds vrij dag en zaterdag op hun vertrek naar Amsterdam hebben ge wacht. Als alles meeloopt zou dit toestel om vier uur Neder landse tijd kuxnen vertrekken. Het wordt dan omstreeks tien uur op Schiphol verwacht. Vandaag zal dan het luchtver keer op de route naar New York weer normaal zijn. De ongekende sneeuwstorm, die in het afgelopen weekeinde New York heeft geteisterd, heeft het luchtverkeer naar deze stad totaal ontwricht. Het laatste toe stel dat uit New York Schiphol bereikte, was de DC-7C machine van de K.L.M.. die donderJag- avond van het vliegveld Idle wild vertrok en vrijdagmiddag om half één op Schiphol landde. Sindsdien is er tussen Schiphol en New York geen luchtverbin- ding meer geweest, aldus werd zondagavond op de ASBsteraarrre luchthaven medegedeeld. De voor New York bestemr.» K.L.M.-vliegtuigen van vrijdag, zaterdag en zondag vertrokken echter volgens het normale scr ma. Daaronder waren diverse DC-8 straalmachines. Zij weken echter alle uit naar Montrea: in Canada. Voorts annuleerde de Pan American World Airways haar vlucht van zaterdag via Amster dam naar Dusseldorp. Dit toe stel, dat in New York aan de grond bleef staan, zou zonde van Dusseldorp via Schiphol er Londen naar New York terugke ren. Tenslotte was er neg de laat ste verbinding door de lucht tus sen New York en Amsterdam van de Icelandic Airways, die als gevolg van de sneeuwstorm ernstige vertraging ondervond. Dit toestel werd zondagavond via Reykjavik op Schiphol ver wacht, maar stond toen nog aan de grond op Idlewild. Het ongeluk met de „Laust Marsk" De Japanse raad voor de'vei ligheid ter zee heeft maandag meegedeeld dat 40 van de 44 be- manningsleden en alle vier pas sagiers van het Deense schip „Laust Marsk", dat zondag na een aanvaring in de baai van Tokio is gezonken, zijn gered. Het lijk van één van de opva renden werd maandag gevonden. Drie bemanningsleden worden vermist. VEEL WIND. Met een krachtige tot storm achtige zuidwestelijke wind werd zeer zachte lucht aangevoerd, waarin de temperatuur opliep tot 9 a 12 graden. In het koufront dat de schei ding vormde van deze lucht met wat minder zachte lucht boven de Britse eilanden ontwikkelde zich een storing waardoor de wind aanwakkerde. Dit front passeerde maandag middag en werd gevolgd door flinke opklaringen, terwijl de wind tijdelijk wat afnam. Over Schotland nadert een f rt tunH ZON MAAN op onder op onder Febr. 8 8.10 17.40 1.03 11.24 9 8.08 17.42 2.13 11.58 10 8.06 17.44 3.24 12.39 11 8.04 17.46 4.32 13.29 12 8.02 17.48 5.35 14.30 volgende depressie die naar het noordelijke deel van de Noordzee koerst. Deze zal de wind opnieuw tot stormkracht doen toenemen. Er stroomt dan koudere lucht, waarin buien voorkomen, ons land binnen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. MINDER ZACHT. Opklaringen, afwisselend door buien. Krachtige tot stormach tige wind aan de kust tijdelijk storm tussen zuidwest en west. Minder zacht. DINSDAG 7 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. nun. 5.42 6.08 6.17 6.43 6.57 7.23 7.07 7.33

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1