UIT DE PROVINCIE BIN DE GROENE HEL BEURSOVERZICHT Ra< AGENDA SPAAR VEILIG BIJ DE N.H.M. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ k Prinses Margriet weer thuis UARKTB TERNEUZEN Kunstkring „Smab." Voor de tweede maal in dit si izoen bix>d de Kunstkring uit d.; moderne Arbeidersbeweging „Smab" haar leden drie achter eenvolgende avonden een toneel stuk aan. Vrijdagavond ging in het Con certgebouw de laatste voorstel ling van het toneelspel „Van an der Ras" van Armand d'Usseau en dames Gow. Het werd gebracht door de to neelgroep „Maskers" en direct kan daaraan worden toegevoegd dat de bezoekers hiervan hebben genoten. Het stuk, dat ook bekendheid geniet als radiohoorspel, had, zo als de titel al doet vermoeden, tot onderwerp het probleem van de rassenscheiding. O.i. werd de problematiek hiervan wel uiterst simplistisch in zwart-wit schema gesteld en we zouden het dan ook niet aandurven om, na dit te hebben gezien, een oordeel te vellen over deze uitermate moei lijke materie. .Van het slot trouwt de kleur ling het blanke meisje n.l. niet, hoewel ze hem dit zelf vraagt. Ook hij heeft het probleem voor zichzelf nog niet uitgevochten en bestendigt in dit geval de bar rière tussen blank en zwart. De opvoering stond onder regie van Mimi Boesnach. De hoofdrol werd vertolkt door Rob Löwen- ,-tein, die een alleszins aanvaard bare voorstelling gaf van een lui tenant, die zijn negermilieu is ontgroeid. Louise Neyss, Willy Zuidema, Johan Barge, Geert Thijssens, Henk Molenberg, Mien v d. Lugt Melsert, Leni Beckers en Henri Neyss vervulden naast hem de overige rollen en zij kwe ten zich hiervan op goede wijze. De bezoekers hebben de voor stellingen met volle aandacht ge volgd en brachten de spelers aarf liet slot een welverdiend enthou siast applaus. „Valstrik voor man alleen" De samensteller van de omschrij ving voor de komische thriller in vier taferelen van Robert Thomas had er alle redenen toe niets van de intrige te verklappen, maar zich te bepalen tot een opsom ming van de kwaliteiten van de personen. „Valstrik voor een man alleen" werd gisteravond door het toneel, en televisiegezelschap „Ensem ble" voor de Z. V. U.-leden in het Concertgebouw opgevoerd. Iets over de intrige vertellen zou weinig zin hebben. Het komt toch altijd heel anders uit dan men aanvankelijk denkt en wan neer het een thriller van het goe de soort is, blijft de twijfel be staan tot enkele ogenblikken vóór het doek voor de laatste maal valt. Dit was het geval bij het gisteravond in 't Concertgebouw gespeelde stuk en er rest niets anders dan de mededeling dat de aanwezigen tot het allerlaatste ogenblik in spanning hebben ge zeten. Ton van Duinhoven was de man alleen, waarvoor de valstrik was opgezet, en hij speelde deze rol voortreffelijk. Deze kwalificatie past ook voor Frans 't Hoen als de commissaris, voor Wim van den Heuvel, die de pastoorsrol vervulde, en voor de vrouw, die werd vertolkt door Elisabeth Versluijs. Guus Verstraete verdient bij zondere waardering, omdat hij als zwerver toonde, dat een kleine rol groot kan zijn. Bep Dekker had eveneens een kleine rol als Wij verheugen ons in een steeds toenemend aantal cliënten, die hun besparingen aan ons toe vertrouwen. Schaart U zich ook bij hen. Wij vergoeden over Uw spaarsaldo 31 4 °/o rente tot f 30.000,- U kunt zonder opzegtermijn ten laste varr Uw spaartegoed effecten aankopen en Uw belasting aanslagen in termijnen laten betalen. Nieuwe Staatslening groot succes, Unilevers vast Gisteren werd de inschrijving op de 4% procent nieuwe staatslening 1961 groot 1350 miljoen tegen 99; 2 procent opengesteld. Deze inschrijving werd ter beurze druk bespro ken. De beurs is van mening dat ét lening een groot succes zal worden De inschrijving van de vorige staatslening bedroeg 9 procent. De beurs taxeert dat de toewij zing op de inschrijving voor bovenvermelde lening niet veel van het vorige percentage zal afwijken. Van invloed op de koersen van de staatsfondsen was de inschrijving gistermid dag niet. De stemming op de staatsfondsenmarkt was door- elfeaar praktisch onveranderd. Er werden weinig zaken gedaan. Van oe internationale waar den staken Unilevers met hoofd en. schouders boven de overige h'v/ïüfondsen uit. De margari- nawaarden noteerden bij de opening 383, ofwel bijna 20 punten boven het slot van vrij dag j.l. De vraag kwam hoofd zakelijk van Amerikaanse- en West-Duitse feijde. Amerika kocht, vrijdag j.l. nabeurs reeds de margarinestukken en tracht te daartegenover de Philips- aandelen gelijktijdig te verko pen. un veroorzaakte vrijdag een vaste stemming voor de U.aileverpapieren. Deze vaste renctenne werd gistermiddag yerdet voortgezet. De handel gedurende de offi ciële beurs was in de Unilever- hoek van geringe omvang en zeker met in overeenstemming met de behaalde koerswinst. Deze winst werd dan ook direct hii de opening vastgesteld. Ge durende de verdere beursduur fluctueerde do koers slechts weinig. Als gevolg van ruilin- zen. lagen aandelen Philips op 1136 ruim 7 punten beneden de voorgaande slotkoers. Ook hier was de handel gering. AKU's plus 3 punten op 509', 2. Hoog ovens circa 10 punten hoger op 868 als gevolg van het gepubli ceerde rapport van de commis sie Van Berkum. Kon. Olies, die L dollar hoger in Wall Street so ten, boekten op 141,60, circa 150 winst. In de scheepvaarthoek vond een ruime handel plaats spe ciaal in aandelen Kon. Boot en die van Scheepvaart Unie. Aan delen Kon. Boot noteerden op 222 circa 7 punten boven het slot van vrijdag als gevolg van het gunstige gepubliceerde divi- dendvoorstel over 1960. Scheep vaart Unies lagen goed prijs houdend op 170','2. Ook de ove rige scheepvaartaandelen. boek ten geringe koerswinsten. In de cultuursector ondergingen Am sterdam Rubbers een kleine koersreactie van circa 2. punten bij een notering op 134. President Kennedy gaf gis teren zijn „State of the union" boodschap. In de lokale afdelingen ste gen aandelen Twentsche Bank tot circa 365 (360) als nawer king op het gunstige dividend over 1960. Aandelen Ketjen wer den vast en die van de groot banken een weinig hoger gead viseerd. Advieskoers voor Nij- verdal-ten Cate 440 (429). Claims Dikkers startten met een adviesprijs op 700 per claim. Prolongatie 312 procent. Beursin dices 26/1 27/1 30/1 Int. Conc. 596.26 595.09 599.47 Industrie 354.65 356.94 361.03 Scheepvaart 191.49 192.80 195.21 Banken 229.77 232.38 234.67 Handel enz. 158.78 160.04 161.60 Algemeen 419.70 420.18 423.80 Nabeurskoersen AKU: 509% -510 slot 509 U (509%) Kon. Olie: 141.50-142.50 slot 142.40 (141.60) Philips: 1133—1137 slot 1133 (1137) Unilever: 886—890gl slot 887 884%) Hoogovens: 868870 slot 868 (866%) Toewijzing procent Staatslening de verpleegster; ook zij overtuig de voiKomen. Het ensemble kreeg aan het ein de een hartelijk en zeer verdiend applaus. AXEL. Rusthuis „Zorgvliet" kreeg een televisietoestel aange boden. Tijdens een officiële bijeen komst is, in tegenwoordigheid van de cewoners en genodigden donderdag 26 jan. 19ol aan het rusthuis „Zorgvliet" van de Diac. der Herv. Gemeente alhier, een televisietoestel overgedragen, ge schonken door de gemeente. Het initiatief hiervoor was uit gegaan van de heer F. Lensen en mevr. T. WolfertLensen. Mevr. Wolfert heeft het gepresteerd om in ruim één week het hiervoor benodigde bedrag in te zamelen. Bij ae opening van de bijeen komst door de administrateur van het tehuis, de heer Provoost, werd gewezen op de spontaniteit van deze actie, zowel van de ini tiatiefnemers als van de gemeen te, wat gebleken is uit de verras send korte tijd waarin het beno digd bedrag bijeen was gebracht. Dank werd gebracht aan allen die op, enigerlei wijze medewer king hadden verleend om tot dit prachtig resultaat te komen. Hierna droeg de heer F. Len sen het toestel aan de bewoners over. Als vroegere buurman was het idee van deze schenking in zijn gedachten gebleven, tot de laat ste weken net plan gerijpt was om de zaak door te zetten. Hij prees mevr. Wolfert voor haar uinke aanpak, en hoopte dat de bewoners van het tehuis, na hun werkzaam leven, hierdoor een open venster op de wereld zou den behouden. Door de oudste bewoner, de heer J. Platteeuw (94 jaar), werd hierna het toestel ingeschakeld. Het hoofd van het tehuis, de heer Robijn, vertolkte de dank van de bewoners, waarna even- eensrtnanneïfs de bewoners, mevr. Wolfert een schitterend bloem stuk werd aangeboden. Hierna werd het woord ge voerd door de heer v. d. Waa, namens de Prov. Diaconale Com missie, en door ds. Pennings, die tevens dank bracht aan hen, die, hoewel niet behorende tot de Herv. Gemeente, toch hun lof felijke steun hadden verleend. Na afloop van de plechtigheid wei d het T.V.-programma ge volgde onder het genot van een verversing en rokertje. De initiatiefnemers en de mil de gevers kunnen met voldoe ning terugzien op, een zeer ge slaagde actie, waarbij het weten, dat hierdoor de blik van de be woners van „Zorgvliet" verruimd werd, hun nog meer voldoening zal schenken dan de uitgesproken woorden van dank. HOEK Jaarvergadering Afd. Hoek Bond Ouden van Dagen. Zaterdag herdacht de afd. Hoek van de Bond Ouden van Dagen in de Gemeentelijke Gehoorzaal haar 5e jaarvergadering, welk lustrum door 85 leden werd bij gewoond, terwijl onder de verder aanwezigen werden opgemerkt afgevaardigden van de afdelin gen Axel, Terneuzen en Zaarn- slag. Een vijftal meisjes uit Hoek was bereid gevonden deze feest- vergadering met muziek op te luisteren, hetgeen door de aanwe zigen ten zeerste werd gewaar deerd. De vergadering zelve had een zeer vlot verlopen. In een mars tempo volgden na de goedkeu ring der notulen,, de overige agendapunten. Het financieel jaarverslag van de secretaris-penringm. sloot met een batig saldo van 72,65. EINSDAG 31 JANUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Maitresse. WOENSDAG 1 FEBRUARI. TERNEUZENLuxor-Thealer, 8 uur: Maitresse. Concertgebouw, 7.30 uur: Ontspanningsavond Land bouw Jongeren Gemeenschap en Zeeuwse Plattelandsmeis jes. Voor diens richtig beheer werd de secr.-penningm. door de voor zitter dank betuigd. De periodiek altredende secr.- penningm. werd bij acclamatie nerkozen. Tijdens de pauze werd een ver versing rondgediend, terwijl de jonge dames met aecordeonmu- ziek een gezellige sfeer schiepen. Na afloop van de pauze werd de afd. Hoek met haar lustrum gelukgewenst door de voorzitter van de afd. Terneuzen, 'de heer De Rijk, die daarbij wees op de prettige onderlinge samenwer king van de afdelingen Axel, Ter. neuzen, Zaamslag en Hoek. De avond werd verder gevuld met voordracht en muziek. De voorzitter sloot aan het eind van deze feestelijke herdenking, de bijeenkomst, waarna de daar voor in aanmerking komende ouden van dagen per auto wer den thuis gebracht. HULST. Tentoonstelling „Nederland Maakt Het". De Vereniging Nederlands Fa brikaat heeft als onderdeel van haar activiteiten onderwijsten toonstellingen ingericht, waar van er één in het school jaar 1960 -1961 in een aantal plaatsen in Noord-Brabant en Zeeland zal worden opgesteld. Vanaf 3 februari is deze ten toonstelling te zien in Hulst en wel in de burgerzaal van het raadhuis aldaar. De expositie wil onder de naam „Nederland Maakt Het" de schooljeugd laten zien met hoe veel toewijding, energie en vak manschap aan het vervaardigen van het "Nederlandse produkt wordt gewerkt. Donderdag 2 februari a.s. te 16.30 uur zal de tentoonstelling worden geopend door ir. C. A. L. Horstmann, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaan- denen. NIEUWVLIET Opening gymnastieklokaal. Vrijdagavond opende burge meester J. C. Everaars met een kort inleidend, woord het nieuwe gymnastieklokaal van de ge meente Nieuwvliet. Hierop volg de een zeer prachtige turndemon- stratie door de Olympische turnster mej. Nel Frits van de Vlissingse turnvereniging V. T. V. en de keurturnster mej. J. den Toonder.eveneens van. de V.T.V. te Vlissingen, tezamen met de jeugdturnkampioen 1960 de heer B. Vermandei van de turnvereni ging „Thor" te. Sas van Gent en de turner de heer P. Vermeersch eveneens van „Thor", onder lei ding van. de turnleraar de heer J. J. van de Sande uit Oostburg. De zeer mooie en goed geslaagde demonstratienummers werden uitgevoerd op de verschillende aanwezige toesteilen, zoals op de evenwichtsbalk, het paard, de brug, aan de ringen, het sprin gen op de lange mat en de vrije oefeningen. Al deze zaalturnoefeningen werden door de genodigden met zeer grote belangstelling gevolgd. In zijn inleidend woord had de burgemeester reeds gezegd dat gymnastiek leidt tot evenwicht en drang naar vooruitgang. Eurgemeester Everaars bood door HENRI VAN WERMESKERKEN 46) (Nadruk verboden.) Het ministerie van Financiën deelt mede, dat van het op 30 januari 1961 op de 4% procent lening 1961, ten laste van der Staat der Nederlanden, inge schreven bedrag 5,25 procent wordt toegewezen. Zoals bekend is de lening groot 350 miljoen. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, heden gel dend, luiden Engelse pond 10.5510.65, Amerikaanse dollar 3.7^3.79, Canadese dollar 3.793.84, Franse frank (100) 76.0076.50, Belgische frank (100) 7.407.45, Duitse Mark (100) 90.20—90.70, Zweedse kroon (100) 72.50 73.50, Zwitserse frank (100) 87.5088.00, Italiaanse lire (10.000) 59.50—61.50, Deense kroon (100) 54.25—55.25, Noorse kroon (100) 52.40—53.40, Oosten rijkse Schilling (100) 14.47' c 14.57', 2, Portugese escudo (100) 13.15—13.30, Spaanse peseta (100) grote coupures 6.206.35. DE WOEST IJ N zand. En Zand, brandend brandend licht. Zand, dat schroeit aan de blote voeten,, licht,, dat brandt in de ogen. De ogen doen nog meer pijn dan de voeten. Het is, alsof ze vol gloeiheet zand zijn. Nergens hebben wij water gevonden. Vóór mij uit loopt Taipeke. Hij heeft bijna geen schaduw meer, dus zullen we spoedig rusten. Direct achter mij, bijna in mijn weinige schaduw Pancho. Er is zo goed als geen water meer. Ik heb het voorge voel dat wij hier zullen ven. Al vier dagen hebben wij ge lopen. Niet veel. Misschien niet meer dan twintig kilometer per dag, en volgens Taipeke moet de woestijn maar drie zulke dagen lopen zijn. In de woes tijn gaat men niet snel. Men loopt in een boog. Daarachter ishet Blanke Mysterie. Alles in mij brandt van dorst. De eerste dag was ■zwaar en moeilijk. De volgende dagen waren een hel, die nooit scheen te eindigen. Zoëven ging Yioe-Yioe naast me. Ze praatte zacht, ofschoon ze vroeger nooit praatte. En ze sprak Hollands. Ze wees me op een bosje, dat voor een groot meer stond. Aan de overkant van het meer lag een witte stad met hoge gouden torens. Goud in de zon, of echt goud. Atlantis? De verloren stad van goud? Maar dat wa ter daarvoor was meer dan goud. Dat was het leven, vloeibaar levensgoud. Dan ging Yioe-Yioe zweven en was ze verdwenen. Ik voelde de snuit van Pan- ster-cho tegen mijn blote been. Ik ben een krankzinnige, ik jaag iets na en het is niet eens zeker of het er wel is. En tege lijk verdorst ik. Halen we mor gen het einde van de woestijn niet, dan zijn we verloren. Gloeiheet staat de zon. Nu geeft Taipeke het teken. Er is een blootgewaaide rots, die enige schaduw biedt en waarachter het zand niet te namens het gemeentebestuur aan de beide turnsters en de drie tur ners een herinneringscadeau aan voor hun medewerking aan deze avond. In zijn redevoering op deze avond betuigde hij zijn dank aan de gemeenteraad, die het met de itepei kte financiële middelen mogelijk had gemaakt da' een sportzaal is ontstaan uit de ruim 70 jaren oude sc hool die door de oorlogsomstandigheden dermate in verval geraakt was, dat een nieuwe openbare lagere school gebouwd moest worden die nu reeds zeven jaar geleden op 16 januari 1954 als de nieuwe mo dern ingerichte drielokalen open bare Johan Willem Friso School geopend kon worden, echter zon der een gymnastieklokaal. Door de medewerking van de thans overleden rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding besloot de raad het voorstel van het college van burgemeester en wethouders goed te keuren om van de oude school een modern ingericht gymnastieklokaal te maken, waarna met dank aan de ontwerpers van dit lokaal en de medewerking van de aannemers dit mooie lokal tot stand kwam. Verder werd op deze avond door de heren onder leiding van de heer A. van Belsen een volley balclub opgericht, terwijl een 18- tal dames zich had aangemeld voor deelname aan de dames- turnelub. Nadat de burgemeester nog zijn dank had uitgesproken voor deze prettige en sportieve demonstra tie, weid deze propaganda-avond gesloten. RETRANCHEMENT Jaarvergadering Z. I- >1. De afdeling Retranchement van de Z. L. M. hield in café „Le Hollandais" haar jaarver gadering, die goed bezocht was. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer G. J. Al- mekindersMasclee, op, dat het jaar 1960 voor de landbouw niet bepaald gunstig is geweest. Daar de natuur niet meewerk te, was het werken op het land bijzonder moeilijk. De prijzen van de produkten vielen riiet mee. Mede moet gerekend wor den op structuurbederf van de grond. Ook het samenwerken in internationaal verband geeft nog weinig redenen tot opti misme. De heren L. de Regt en Joz. van Cuijck werden als bestuurs lid herkozen. Penningmeester De Regt kon meedelen, dat de stand van de afdelingskas geen reden tot be zorgdheid geeft. Veel belangstelling bestond weer voor het keurig berijmd jaarverslag, dat samengesteld en gelezen werd door de secre taris, de heer L. I. Basting, De heer Malcorps gaf een uit eenzetting van het plan tot het stichten van een coöperatieve groenvoerdrogerij in Zeeuws- Vlaander en. De heer C. P. J. van Iwaar- den, adjunct-secretaris van de Z. L. M„ sprak over de moei lijkheden en mogelijkheden, welke zich voordoen bij de ont eigening van cultuurgronden, en gebouwen, dit in verband met de steeds maar doorgaande aan leg van recreatieterreinen, van wegen, kanalen enz. Mr. J. F. G. Schlingemann, algemeen-secretaris van de Z. L. M„ sprak in een algemeen landbouwpraatje o.a. over ga rantieprijzen, in- en uitvoer van diverse gewassen en de moei lijkheden, welke zich voordoen bij de besprekingen en regelin gen op internationaal niveau. De heer W. C. Sinke vertoon de het Z. L. M.-filmjournaal 1960, hetwelk prachtige opna men bevatte van de reis naar Rome en het bezoek aan de Del tawerken Voor en na de geanimeerde maaltijd zorgde een band van de Z. P. M. en L. J. G. voor een gezellige stemming. Deze afde lingen verzorgden ook het heet zal zijn, om er de tent op te slaan. Alles is hier heet. Zó heeet, dat toen ik mijn hand even leg de om ö.e stalen loop van mijn geweer, deze aanvoelde of hij brandde. Ik geloof dat er onder het lopen meer water verdampt is, dan dat we dronken. Er blij ven ons nog maar enkele slok ken. Pancho heeft zijn snuit tegen mij aangedrukt en is in de tent gekomen. Het is er te heet om te ade men. Maar buiten is het nog heter in de zon. Ik weet wat Pancho wil.... we willen het alle drie. W aterDrinken Maar we moeten wachten tot de avond. Voor we opbreken om in de nachtelijke koelte verder te gaan, moeten we de laatste slok nemen, alle drieDie moet ons bloed stromende hou den tot wij het einde van de woestijn bereiken, water vinden of sterven. Overal liggen geraamten, die ren die hierheen verdwaald zijn en er stierven. Gisteren vonden we de witgebleekte botten van vijf mensen. Zo zullen we hier misschien ook liggen. Dat wil zeggen nog verderop. Want vanavond gaan we voort. Nu slapen. Ik neem een stukje drop in de mond, dat ik nog bewaarde. Het blijft er droog liggen. Niets wekt de speekselklieren meer op tot afscheiding van vocht. Een schokTaipeke heeft me gewekt. Ik heb dus gesla pen. De avond is er. avondprogramma, waarbij met veel enthousiasme het toneel werk „De prinses van de An- na's-hoeve" werd opgevoerd. Burgemeester J. A. Leen- houts. die met zijn echtgenote een groot deel van de samen komst bijwoonde, sprak woor den van waardering voor de wijze, waarop de Z. L. M.-afde- ling haar werk opvat. Ook had hij grote bewondering voor het werk van de toneelgroep. Voorzitter Almekinders en zijn medebestuursleden kunnen weer op een goed geslaagde jaarver gadering terugzien. SLUIS Voor Je Kongolese kinderen. Twee leerlingen van de Chr. school Els en Gust de Roy heb ben het initiatief genomen om bij familie en kennissen geld in te zamelen voor de honger lijdende kinderen in Kongo. Zij slaagden erin een bedrag bijeen te brengen van 70,07 en 19 Bel gische francs. Ouderavond openbare lagere school. In een der lokalen van de openbare lagere school werd een ouderavond gehouden, die, on danks het zeer slechte weer goed werd bezocht. De voorzitster, mevr. T. Kap- senbergLindenberg, bracht een mondeling verslag uit van de verrichtingen van de Ouder commissie gedurende het afge lopen jaar. De inzameling voor het onlangs opgerichte school fonds bedroeg 120. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte sprak de heer J. de Haan uit Amsterdam over de Nederlandse Jeugdherbergcen trale, de geschiedenis van het jeugdherbergwezen en het doel; opvoeding tot gemeenschapszin en eerbied voor eikaars over tuiging. Hij vertoonde hierbij een K.K.H. Prinses Margriet, die in het Zwitserse wintersportcen trum Gstaad heeft verbleven ter volledig genezing, nadat zij in Nederland door een aanval van de ziekte van Pfeiffer was ge- troffen, is zondag in Nederland teruggekeerd. Uit Gfenève kwam zp op Schiphol aan. De foto toont haar in de aankomsthal van hel vliegveld. Daar staat de ster, die hij al tijd volgt.... zuid-oostwaarts. De laatste droppel wordt zorg vuldig uit de zak geperst en. gedronken. Het is, of dat water de maag niet eens bereikt. Maar het is toch verlichting in de mond, die even vochtig wordt. Niet lang. Daar glanst weer in het maanlicht een watervlak. Ik weet het al, geloof er niet meer aan, maar toch geeft het me kracht. We lopen, lopen Fata morgana. Als de pampa weer begint, kunnen we desnoods gras eten. Het is niets dan zand, zand felwit of soms geel, maar gloei heet... De voeten kunnen niet meer. Maar ze lopen toch. Ik neb een gevoel of ik klompen aan heb, zó staan ze in 't zweet. Ze buigen niet meer, ze volgen alleen de slepende beweging der benen. Dat voor me, dat is de rug van Taipeke. Dat achter me wat ik telkens voel aan de gloeiende neus, dat is Panenc. Hij is ziek. We zijn er nog aile drie. Wat staan we na tot elkaar. Sinds een dag hebben we niet gegeten. Er is wel eten, ge droogd vlees.en er is zout. Maar het zout wekt geen speek sel meer op, het vlees kunnen we niet doorslikken, zelfs Pan cho niet. We strompelen voort zonder Te denken, zonder te zien. Ma chines. Naar het leven! Alleen Taipeke volgt de ster. (Wordt vervolgd.) film over een schoolreis naar een van ae Nederlandse jeugdherber gen en een over de belevenissen van enige individuele trekkers. <De ouderavond werd bijge woond door burgemeester P. F. van Hootegem. IJZENDIJKE Vergadering K. A. B. In het Jeugdgebouw had vrij dagavond de vergadering plaats van de afdeling IJzendijke var. de K A B. Door het slechte weer en de gladheid van het wegdek was de belangstelling niet groot. Na een inleidend woord var. voorzitter A. Minnaert volgde het verslag van de secretaris. Uit de bescheiden van de pen ningmeester bleek dat was ont vangen f 1639.18 en uitgegeven ƒ1529,87; batig slot aldus 109,31. De aftredende bestuursleden G. van Hootegem, E. v. d. Weijnkel en A. Minnaert wer den herkozen. Vóórdat 'de spreker van d<| avond de heer J. van de Voorde uit Sluiskil zijn spreekbeurt be gon, sprak hij een woord van lof aan het adres van de heer A. van Berkvoorde voor diens grote werklust in het belang van „Herwonnen Levenskracht gedurende 30 jaren. Spreker ze: niet te kunnen zeggen hoevelen door zijn werk hun gezondheid hebben herkregen, maar wel te weten dat hij een groot aantal kwartjes voor dit mooie doel heeft opgehaald. „Herwonnen Levenskracht" heeft uit waar dering en dank voor zijn werk hem het gouden speldje uiige- reikt, dat door de spreker op gespeld werd. ZOUTE SPUI Algemene vergadering Var kensvereniging E. M. M. Vrijdagavond hield de varkens vereniging haar algemene verga dering. L>e voorzitter, de heer C. Witte, wees er op dat de be langstelling voor de verenig»? steeds achteruitgaat en ook de opkomst eik jaar minder wor" De secretaris, de heer J. Holle bek, liet in zijn verslag ook een daling van het ledental horen terwijl de penningmeester, de heer P- van Fraaijenhove, een tekort had van enkele guldens De aftredende bestuurslede' werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. De contributie en uitkering werden als volgt vastgesteld contr ibutie 1 per jaar, inleg tot en met het eerste en n» tweede varken en voor meerden ƒ2.50 per jaar. Uitkering max. 50 van z-t fciggengeld; tot 25 kg en daa. boven tot 70 kg het gemiddei/ van de Rotterdamse markt 10 "7c. In 1962 bestaat de verenig"- 60 jaar en na enige discus-"' werd besloten om dit jubik' feestelijk te herdenken OVEBSTB HEN Rvenals in artr in Hengeli in. langdurige bet weekeind overstromingen beken, die net ."•tegen gebied -i Duitsland v h ren, konder termiddag ni< ■er verwerk ei tel' de oevers. 1 men blank te s water ook e buizen binne woningen werd Tegen het ei dap ondervond i moeilijkhedt ter omdat met nerastad de sti tui;.: werden. I 'EEMARKT Jp de veema: wonden in totaa stuks vee. zij koeien en 696 JV> notering 1 Vette koeien varkens 2,05 k iteg ram. T»e aanvoer was als vorige kalm en de prij extra kwal. Varkens: aanvo vlot. prijzen ho; varkens boven Z'-ugen van 1 slkA AN BEI IJS Otlicieuze noter Gonsumptie-t£ vocht, volgens n Lteit en schotpt franco fabriek; cdroogd 18- Voedergranen ver goed prijs gerst, volgens l 25,50; Kippegt f 26.25Have: gens monster. Peulvruchten, oam: Groerve er j 2428; prim 33; Schokkers ■f 27,50, prim; 31Bruine bor oj monster, goi AA KI) AP KOTTi liiei-aardappe Eigenheimers tje ƒ8—ƒ9,50. Voeraardappe Prijzen bereke <>J» de handelsv gesteld voor de .sumptie-aardap] «■•hip of auto. Na dit besluit bleef men een poosje bijeen en onder genot van een kop koffie en sigaar werd er gezellig g®K i en wat herinneringen ut' voorbije periode opgehaald. tic? WOENSDAG HILVERSUM 7 to Gym.; 7.23 8.0» Nws: 8.18 C Gym. voor de v: 10.00 Schoolradi vrouw; 11.00 R ki, door dr. A Gevar. progr. (b en tuinbouwmc bet platteland, tenrijkse muz.; tentoonstellin lachte muziek; portret; 14.00 Volksliedjes en Hoe worden w< serie; 15.15 Voo Lichte muz.; 1' ge! en zang; 17. 18.00 Nws en c c» Varavaria; poel: de regie Flink; 19.00 V< 19.10 Joodse liei •de jeugd; 20.00 ret; 20.35 Lichte naam -was Henr spel; 21.42 Kleir en piano: 22.20 ervaring, lezing Lichte muz.; 21 en nevelvlek, li kale discussie; HILVERSUM 10 Gram,; 7.3( de dag; 7.40 G Nws: 8.15 Rad VOO Voor de zi 9 40 Voor de vr 111.15 Morgendii 1.05 Je moet h <nen ,hoorsp>el; ■dek; 12.30 Lat "vsded.; 12.33 I Gram. en act.; lichte muz.; 1 Muzikale lezing 'net comm.; 16.' '7.20 Gram.; 1' 'an; 17.45 Gran ztekkorps onde gesprek; 18.20 I "crie; 18.35 Leg J9.00 Nws; 19.1 "raatje; 19.15 1 Radiokrant; IS orkest; 20.15 C '12.30 Nieuws; denking; 22.5 33.55 Nieuws. BRUSSEL (V '2.03 Lichte mi 'tcht; 12.35 Lie Koersen; 13.00 I

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2