VOOR De Amerikaanse de hoogste uit geschiedenis begroting 1961/'62 de Amerikaanse DE TOESTAND IN BELGIË Amerikaanse drijvende radartoren in de Atlantische Oceaan verdwenen Algerijnen bereid tot overleg >akszak! HET WEER )P DER BEVOLKING f. P. f. VAN DE SAItOf mar ker! kwaliteit! DINSDAG 17 JANUARI 1961 17e Jaargang Nr 5192 dit jaar een mens Nog de ruimte in MINISTER ZIJLSTRA KOCHT VOOR 25,— NIEUWE RIJKSDAALDERS Nieuwe metalen rijksdaalder in omloop Noodkreet uit hongerend Kongo DE AANSTAANDE VERJAARDAG VAN KONINGIN JULIANA AANVULLING LUISTERGELD BESCHIKKING 1960 IN VLAANDEREN ALGEMENE WERKHERVATTING Spoorwegen komen weer goed op gang De Belgische spoorwegen heb- JEUGD HELPT KONGO In Antwerpen werkt alles weer Incident in het gebied van Luik Klopsignalen WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ;w. met Maria M. van Lan- i. Cornelia den Dikken» to gew. met Daniel de Kub- 10 jan. Jacobus Gerarihia 59 j„ echtg. van trenn s. in. TERNEOZEN'. de afgelopen week herttoen i deze gemeente gcveotigii: J. Flissebaalje van Dum- Wilgenplantsoen 18, van renhage; J. Franse, Louisa- 17, van Axel; J. I-eujoLs, amplaan 8b, van Zwfjn W. Bouw, Emmalaan 1, Ubach over Worms; J. Brederostr. 10, van 's Heer ;kerke; J, A, v. d. Plank, straat 10, van Hengelo (O.); mig, Nieuwstr. 13, van Goes; van Oosterhout, Nwe Kerk- 17, van Langedük; H, Wls- Rozenslr. 164, van 's Heer skerke; E. M. N. van Koekkoek, Noords tr 79. Axel; P. L. J. M. Klinck- s, Jan Steenstraat 17, van richt; G. F. Giele, Esdoorn- 27, van 's-Gravenhage; C. r, Benedenweg 20, van Drïe- i <Z.) trokken: R. G. Mertens, ;olkstr. 8 10, naar Halxte- E. M. IJsebaert, Vlooswjjk- 57, naar Sint Amandsberg G. J. E. de Jonge. Noorrfstr. lar Parjjs (Fr.); M. 't Gilde, lminaplantsoen 2, naar Axel; eeland, woonw. Bellamystr., Ostendrecht; L. Methorst md, woonw. Bellamystr., naar drecht; A. A. Bolsius, Zeven uit.ssr.r. 17, naar Goes; P. den g, Javastr. 13, naar Bever- H. Verhoeven, Nwe Kerkstr. aar Veldhoven; G. M. Velt- Nwe Kerkstr. 17, naar Ber- N.-Br.); S. J, P. de Kraker, tnnastr. 4, naar OnstkapeUe; Charlet- Wieme, Nieuwstr. ar Gent (B.>.- P. J. G. Frauis- Axelsestraat 32 a/b, naar waarde. Schaak- en Damborden Damschijven Schaakstukken enz. Franke.ing bij abonnement: I'erneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adresNoordstiaat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaal; per maand f2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handele- advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummei, of: AAres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; zaterdags 10 u«r. Vier dagen voor zijn aftreden heeft president Eisenhower één van rijn laatste constitutionele phchten vervuld en de begroting voor het jaar 1961/62 ingediend, weihe het hoogste totaal heeft in de Amerikaanse geschiedenis. Be president geeft zijn opvol ger, Kennedy, een indirecte waarschuwing voor te grote uit gaven vraagt gelden tot een totaal van 80 miljard dollar. Dit M twee miljard dollar meer dan voor het lopende begrotingsjaar •a 0,(1 miljard meer dan het vo rige recordcijfer, dat met de be- grathig 1958 59 bereikt werd. Voor alle belangrijke taken van het land nationale veilig heid, ruimteonderzoek, eeonomi- adie hulp aan economisch min der ontwikkelde landen en socia le diensten vraagt de presi- dent meer geld. De raming vooi de nationale veiligheid van deze begroting is 47,6 miljard dollar of 1,5 miljard dollar meer dan voor dit begrotingsjaar. Het cijfer is echter tevens hef-hoog ste, dat ooit in vredestijd' vbor- am. Aangezien het nieuwe begro- Minister Zijlstra wisselde gis- norgen voor het loket van de Nederlandsche Bank in Den Haag bankje van ƒ25,—. Hij kreeg voor van hoofdkassier P. C. j Leeme tien glinsterende nieuwe ksdaalders terug, waarmee hij voor tientallen camera's poseer de. Met deze symbolische inruil hij gisteren, precies vijf jaar na het „eerherstel" van de zilve- rm gulden, de nieuwe metalen •Wjksdaalder voor het betalings- verkeer vrij. Daarbij verklaarde hij dat deze overgang van de pa pieren naar de zilveren rijks daalder ook als een spmbool kan worden gezien van het munthev- stel van na de oorlog, 30 miljoen zilveren rijksdaal ders, waarvan het merendeel door de Rijksmunt in Utrecht is „afgeleverd, zullen in omloop wor den gebracht. Het zilvergehalte aldus verklaarde prof. J. Zijlstra ^■esgevraagd, is hetzelfde van ..-vóór de oorlog, namelijk 720 pro mille Wel is de „riks" 60 procent lichter geworden. Het gewicht ■jedraagl nu 15 gram. inplaats van 25. De middellijn is terug- gebracht van 38 tot 33 millime- |ter. Dat zit zo, aldus de minister |van Financiën; In 1840 toen de rste zilveren rijksdaalders in iloop werden gebracht, was de arde van het zilver precies [2,50 of een kwart van het gou- tientje. De zilverprijs zakte J echter naderhand, maar de ge- toe afmeting van de munt werd handhaafd. „Nu wij er vrij in gewicht en afmeting vrij te alen, hebben wij tenslotte de puidigc vorm en |lej huidige ge- wicht bepaald" Bij de uiterlijke „restauratie" yy "n"- munten in 1948 is de ■ryksd,'lalde,- de laatste in de rij jom zijn oorspronkelijke vorm te- t" krijgen. De zinken centen do nikkelen stuivers, dubbel- is en kwartjes zijn door kope- en zilveren vervangen. Pre- li«i ^aar Seleden, op 16 jan. 1Kb, volgde do gulden MV "dncdiging van de plaalse- KJ, 'genten van de Nederland- lehaiv de heron mr J- van ■cnaijk cn mr P tingsjaar pas 1 juli a s. begint, heeft Kennedy zes maanden om de „afscheidsbegroting" van zijn voorganger te wijzigen, die hij mogelijk nog met verscheidene miljarden dollar zal verhogen. Voor het begrotingsjaar 196(1/ 62 verwacht Eisenhower een in komstentotaal van 82,3 miljard dollar, een cijfer, dat eveneens een record betekent. Het is 3.3 miljard dollar hoger dan dat van de lopende begroting; maar is af hankelijk van een opleving van de economische bedrijvigheid en ook van goedkeuring door het congres van hogere postta neven en van een verhoging van de be lasting op benzine. Op deze basis verwacht de president een begro tingsoverschot van 1,5 miljard doiiaiIn januari van het vorige jaar had de president voor de lopende begroting een overschot van 4 miljard dollar geraamd, maar hij heeft deze raming thans tot 79 miljoen dollar terugge bracht. In zijn boodschap aan het con gres zegt de president, dat deze begroting, evenals de zeven vo rige door hem ingediende, zijn overtuiging weerspiegeit, dat de militaire kracht en de economi sche vooruitgang gebaseerd die nen te zijn op een gezonde eeo nomie en dat een regering, welke zich van haar verantwoordelijk heid bewust is een integere be- lastingpolitiek moet volgen. Een duidelijk aan het adres van Kennedy gerichte waarschu wing zegt: „De federale regering kan redelijkerwijze niet -:ar alle wensen gelijk voldoen". „Boven dien", zo merkt Eisenhower nog op, „is het onbevredigende ver stoorde evenwicht van onze beta lingsbalans een andere gebieden de reden voor het volgen van een gezonde belastingpolitiek. Van de wijze waarop de strijd tegen inflatie gevoerd zal wor den, van de matiging en van de keuze van onze uitgaven in het buitenland zal de handhaving van het grote prestige van de dollar en van het vertrouwen van de internationale financiële wereld afhangen". In het deel van de Amerikaan se begroting dat gewijd is aan de defensie in het begrotingsjaar 1961/62 zegt president Eisenho wer onder meer dat van het totaal der uitgaven voor de de fensie 47,3 miljard dollar 1 miljard 750 miljoen dollar voor militaire hulp aan het buitenland is bestemd. Aan het ministerie van Defensie zijn bijna 43 mil jard dollar toegewezen. De ge vraagde militaire kredieten zijn 50 miljoen dollar meer dan voor het jaar 1960/61. De president zegt dat de be groting vorziet in een steeds krachtiger defensiepositie van de V. S. welke samengaat met een gezonde nationale economie. Er zullen 2.492.000 man onder de wapenen zijn, hetgeen onge veer overeenkomt met het hui dige peil. Het landleger telt 14 divisies, de marine beschikt over 817 oorlogsschepen, de lucht macht over 84 luchteskaders. Aangaande ballistische projec tielen wordt gezegd dat het grootste deel van de bataljons uitgerust met intercontinentale ballistische projectielen van het type „Atlas" voor juli 1962 het operationele stadium zal hebben bereikt. Een groot aantal een heden van de „1 itan" zullen wor den voorbereid en de „Minute man", die van een revolutionair ontwerp is, zal voor het einde van 1962 ter beschikking van de strategische luchtmacht worden gesteld. De Amerikaanse schenkingen op militair gec-ied concentreren zich voortaan op de economisch minder ontwikkelde gebieden, voornamelijk in het Midden-Oos ten en Azië. Wat het ruimte-onderzoek be treft wordt ruim 7 miljard dol lar bestemd voor militaire doel einden en 2 miljard voor de bur gerlijke sector. Voor het ver vaardigen van kernwapens zal meer worden uitgetrokken dan in het huidige begrotingsjaar. In het nieuwe begrotingsjaar zal voorrang worden gegeven aan het onderzoek op hot gebied van de ruimtevoertuigen. De ontwikkeling van de „Midas", die bestemd is voor het ontdekken van het afschieten van vijande lijke projectielen, wordt ver sneld. Aan de ontwikkeling van de raket „Nike-Zeus" die tegen vijandelijke raketten gericht is zal de hoogste voorrang worden gegeven. Men hoopt dit jaar een mens in een baan om de aarde te bren gen. Met behulp van instrumen ten zal de maan worden onder zocht. De eerste lancering heeft plaats in de nabije toekomst. In 1962 zullen dergelijke pogingen in de richting van Mars en Venus worden gedaan. Uld( J. W. Bijnen, I«orR,1:* ,Zijlstra S'st(,r- Iwari, nrJÜ rste van een rij keliik,. C >ntcn het gebrui- f' inkel jn en telde Konn;,ie mee tel? 6611 porte" hii He togen, verklaar- ™unt Saat ,Zraagd' maar 6611 ook na iarJ? mee en blijft 3 JarerüanS gebruik netjes. De ministerraad heeft besloten, dat de a.s. verjaardag van H. M. de Koningin, welke dit jaar op zondag valt, zal worden gevierd op de daarop aansluitende maan dag, 1 mei. Dit is ook in 1950 het geval geweest. Bezitters van radiotoestellen zullen er voortaan voor moeten zorgen, dat de radiukaart die op hun naam is geregistreerd, zich bij hun toestel bevindt, zodat deze kaart ook aar de controle rende ambtenaar kan worden getoond wanneer zij afwezig zijn, b.v. door de echtgenote of een andere huisgenoot. Deze maatregel is één van de wijzigingen van de luistergeld beschikking 1960, die in de prak tijd nodig zijn gebleken. De be schikking van de staatssecreta ris van O., K. en W., mr. Y. Scholten, en de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin deze wijzigingen zijn opgenomen, trad gisteren in werking. Nui maandagochtend de laatste belangrijke groepen stakers in Antwerpen en Gent het werk hebben hervat, kan de toestand in het Vlaamse deel van België weer normaal worden genoemd. Ook uit Wallonië werd maandag, de 28ste dag van de stakingen, werkhervattingen in bepaalde sectoren gemeld. wordt ook algemene werkher vatting bij de spoorwegen gemeld uit Aat, Walcourt en Tamines. Het socialistische blad „Le Peuple" meldde maandagochtend dat het leger zondag het ran geeremplacement van Haine- Saint-Pierre en het station La Louviere-Bouvy, beide tussen Charleroi en Bergen, heeft bezet, evenals haltes langs de spoorlijn naar het verder naar het noor den gelegen 's-Gravenbrakel. Het Algemeen Belgisch Vak verbond heeft meegedeeld dat de staking in Walenland maandag haar vijfde week is ingegaan en trie in de industriegebieden in het zuiden duurt de staking nog onverminderd voort, maar elders is de toestand verbeterd en zelfs op bepaalde terreinen normaal geworden. Het laatste is het ge val in de textielindustrie en hij het stedelijk vervoer te Verviers. Een belangrijke werkhervat ting is ook gemeld uit Doornik waar het stationspersoneel, na een mars met trommelslagers aan het hoofd van de stoet ron dom het station, het werk heeft hervat. Bij de goederenstations van Luik en Bergen meldden zich maandagochtend weer meer ar beiders. Behalve te Doornik Voor het eerst in vier weken is uit Bergen een trein naar Brussel vertrokken. Niet alle be richten waren voor de spoor wegen zo gunstig en in het Mi- zonder niet het bericht dat in de nacht van zondag op maandag nabij Luik een van twee sporen is opgeblazen. Al het verkeer moest over het andere spoor worden geleid. Vijfduizend stakers hebben gis teren in een betoging te Charle roi uiting gegeven aan hun af keer van het ontwerp-eenheids- wet. Ook te Brussel dat door de opheffing van de beperkingen op de lichtreclames en door de verlichte étalages weer deed den ken aan de lichtstad van vóór de stakingen, werd een betoging ge houden waaraan ongeveer twee duizend mensen deelnamen. Vele winkeliers langs de route lieten de luiken voor hun étalages neer en de warenhuizen doofden de ben in de werkhervatting van verlichting. Maar deze maatregel hun personeel op maandag er bleek overbodig want er dede« waren nog 6400 man afwezig ach geen incidenten voor. tegen vrijdag 12.000, aanleiding dat in alle belangrijke bedrijfs- In de metaal- en machine-indus-takken het werk nog volkomen stilligt. gezien in de loop van de dag mee te delen dat met ingang van mor gen het internationale personen verkeer in verschillende richtin gen grotendeels zal worden her steld, terwijl donderdag dit ver keer geheel normaal zal zijn. Een Amerikaanse radartoren met een bezetting van 27 man, die op 128 kilometer uit de Ame rikaanse oostkust ter hoogte van New York in de Atlantische Oceaan stond, is verdwenen, al dus heeft een wcr. "dvoerder van de Amerikaanse kustwacht in de nacht van zondag op maandag meegedeeld. De installatie, Texas- toren nr. 4, had noodseinen uit gezonden en ruim drie kwartier later werden de verbindingen verbroken. Er heerste op dat ogenblik noodweer in die om geving. Een vliegdekschip, torpedo- bootjagers, kustwachtkotters en vliegtuigen nemen aan 't zoeken naar de toren deel. Opvarenden van twee torpedobootjagers die reeds op de plaats zijn aange komen, hebben gezegd dat zij daar dieselolie of benzine hebben geroken. Nadat via de radio een oproep tot het Nederlandse volk is ge richt om voedsel bijeen te bren gen voor de mensen in Kongo hebben jongeren in Zaltbommel van verscheidene kerkelijke rich tingen Rooms-Katholieken, Ne derlands Hervormd en Gerefor meerd) dit weekend de hoofden bij elkaar gestoken. Zij hebben besloten de komen de week met een bliksemactie te starten. Met door particulieren beschikbaar gestelde auto's zul len ze levensmiddelen inzamelen, die geschikt zijn voor vervoer naar de kongo. De jongelui ho pen, dat deze actie in geheel Ne derland navolging zal hebben. Bij de stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelin gen te Rotterdam (giro 5261) blij ven de bijdragen voor de hon gersnood in Congo binnenkomen. Ontvangen of toegezegd is tot nu toe een bedrag van ongeveer 90.000. De 850 leerlingen van het Chr. Lyceum Buitenveldert in Amsterdam, bracht in een bliksemactie „Rijst voor Congo" meer dan 15.000,bijeen. In Zaltbommel zullen a.s. woensdag des avonds vrachtauto's rondrij den voor het in ontvangst ne men van goederen in natura. Levensmiddelen komen bij het bureau van de stichting in toe nemende mate binnen. Op fabri kanten, grossiers en particulie ren is een beroep gedaan om ge condenseerde melk, bonen, ta pioca en visconserven naar het bureau (achter St Pieter 14) te Utrecht te sturen. Voor een spoe dige verzending zal worden zorg gedragen. Op de plaats waar de toren stond, is de Oceaan ongeveer 25 meter diep. Deze installaties waarvan er een aantal als voor uitgeschoven radarposten in de Atlantische Oceaan staan, wor den Texastorens genoemd om dat zij lijkc-n op de boortorens die men in de Golf van Mexico aan de kust van Texas gebruikt voor olieboringen. Later zijn wrakstukken waar genomen en een leeg reddings vlot. Aan boord van de drijvende toren bevonden zich twaalf leden van de Amerikaanse luchtmacht en vijftien burgers, die bezig waren met het herstel van de schade, die een wervelstorm in het najaar had aangericht. De bemanning van de toren werd op 17 november j.l. tijdelijk geëvacueerd, toen gebleken was dat de verankering was bescha digd. Het marinevaartuig dat de be manning van de toren van voor raden moest voorzien, zag op ongeveer 20 km afstand de toren op zijn radarscherm verdwijnen. De windsnelheid varieerde toen van 80 tot 110 km per uur en er waren golven van tien meter hoog. De 20 meter hoge radartoren stond op drie pijlers, die op 54 meter diepte in de rotsen ver ankerd waren. Er waren drie verdiepingen, waarvan op de onderste zich de onderkomens en de recreatieruimte bevonden. Voor de ontspanning van het personeel was er een grote zaal met biljard en gelegenheid voor tafeltennis. Ook is er in derge lijke torens meestal een werk plaats voor houtbewerking en voor het vervaardigen van elek trische apparaten. Na veertig werkdagen krijgt het personeel vijftien dagen verlof. Als iemand 365 dagen op een dergelijke toren heeft gewerkt, wordt hij overge plaatst naar een minder geïso- Chnee bij Luik gewapenderhand In Antwerpen, waar de laatste groepen stakers maandagoch tend het werk hebben hervat, heeft maandag een grote activi teit geheerst. Talrijke schepen kwamen aan en vertrokken en de sluizen werkten onophoude lijk. Leden van de Belgische rijks wacht zijn maandagechtend te leerde post. Aan boord van de torpedoboot- jager „McCaffery" zijn met be hulp van de Sonar-installatie klopgeluiden opgevangen in de nabijheid van de plaats waar de toren is verdwenen. Het is niet uitgesloten dat zich aan boord van het onder de wateropper vlakte verdwenen wrak nog overlevenden bevinden. Tot op heden is een lijk gebor gen. Het staat nog niet vast of zich 27 of 28 personen aan boord van de toren bevonden. De „Mc Caffery" zal proberen duikers te laten afdalen. De gezagvoerder van de torpe- dobootjager heeft verzocht met de grootst mogelijke spoed red dingsmateriaal naar de plaats van de ramp te zenden. Men heeft behalve de klopsignalen ge luiden opgevangen die mogelijk van stemmen kunnen zijn. De gezagvoerder van het vlieg dekschip „Wasp", viee-admiraal Shinn, deelde later mee, dat de getuigen uit het wrak zwakker werden en dat minder vaak sig nalen werden gegeven. „Ik zie de kans dat iemand kan worden ge red, donker in." Er komt thans mist opzetten, hetgeen de reddingswerkzaam- Alles wijst er op, dat de ramp zich zó snel heeft voltrokken, dat er geen tijd was voor georgani seerde pogingen om de toren te verlaten. De „Wasp" heeft nog 2 lijken waargenomen. De Kongolese provincie Kasai wordt geteisterd door een ramp zalige hongersnood, welke alleen door grootscheepse buitenlandse hulp kan worden opgeheven. Is er een schrijnender noodkreet denkbaar dan dit geteisterde ge zichtje van een Kongolees meis je, van wie de oogjes door de gevolgen van de honger dicht- gezwollen zijn De voorlopige Algerijase rege ring heeft zich maandag bereid verklaard onderhandelingen met de Franse regering te beginnen over de voorwaarden voor een „vrije raadpleging van het Alge rijnse volk". Zij deed dit in een verklaring, die in Tunis werd uitgegeven na afloop van de besprekingen wel ke de leiders van de verzets beweging gedurende zes dagen hebben gehouden. „Het Algerijnse vraagstuk is in een nieuwe fase gekomen, waar bij men een glimp kan opvangen van de mogelijkheid van een vreedzame oplossing door middel van onderhandelingen"., aldus de voorlopige Algerijnse regering. Zij voegt hier echter aan toe, dat deze mogelijkheid gevaar loopt door de pogingen van de Fransen om Algerië een nieuwe status op te leggen. Het Franse plan om voorlopige Algerijnse instellingen in het leven te roepen beschouwt de voorlopige regering als een voor- uitbeschikken over de toekomst van het land. Zij zegt dat dit plan tot mislukking is gedoemd. Een loyale en oprechte toepas sing van het zelfbeschikkings recht kan de vrede in Algerië herstellen. De Verenigde Naties zouden er toe kunnen bijdragen dat dit recht op een dergelijke wijze wordt toegepast. Hiertoe zouden ook onderhandelingen tussen de twee partijen kunnen leiden. De voorlopige Algerijnse rege ring maakt in haar verklaring onderscheid tussen het Franse volk, dat „oprecht vrede wenst door middel van een door onder handelingen bereikte oplossing", en de Franse regering die „blijft bij haar wens, Algerië een sta tuut op te leggen". In regeringskringen te Parijs wordt vernomen, dat de verkla ring uit Tunis wordt bestudeerd en dat voorshands geen commen taar te verwachten is. Volgens welingelichte kringen is de eerste indruk, dat de verklaring betrek kelijk gematigd is. Het stuk scheen geen nieuwe elementen te bevatten, maar ook geen nieuwe hinderpalen. De Parijse beurs reageerde gunstig. Aandelen olie en Noord- Afrikaanse mijnen stegen onge veer vijf procent. opgeireuen legen een groep be togende stakers die een trolley bus met stenen bekogelde. Twee betogers werden gewond. Het incident deed zich voor na afloop van een betoging in een naburige plaats, waar An- dré Renard het wovrd gevoerd had. Een groep van 500 betogers vernielde in Chenee een trolley bus, waarop de rijkswacht in greep. De 32-jarige Belgische oud-kampioen lichtgewicht bok sen Jozef Woussem kreeg een kogel in de nek. Volgens artsen van het ziekenhuis waar hij werd opgenomen, heeft Wous sem weinig kans om het te over leven. Een vrouw werd licht ge wond. OM HET VRIESPUNT. Het K. N. M. 1. deelt mede: Een hogedrukgebied dat zich boven 't continent bevindt, Kreeg het afgelopen etmaal een nieuw centrum, dat overheersend is ge worden en dat over Finland lang zaam naar het zuiden is getrok ken. In verband hiermee is zeer koude lucht over West Rusland in de richting van de Balkan ge stroomd. In midden Rusland vroor het maandagavond meer dan 10 gra den. Deze koude lucht breidt zich echter maar langzaam in de rich ting van West Europa uit en het is nog onzeker of ze tot onze om geving zal kunnen doordringen, in ieuer geval zal dit niet vóór woensdagavond kunnen gebeu ren. Woensdagmiddag zullen de temperaturen om het vriespunt liggen. Er worden zonnige perioden verwacht, terwijl de kans op neer slag klein blijft. medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot hedenavond. Droog weer. Droog weer met zonnige perio den, maar voornamelijk in het noorden van het land tijdelijk wolkenvelden. Middagtempera- turen om het vriespunt. Matige wind tussen oost en zuidoost. DINSDAG 17 JANUARI. v.m. n.m- Breskens 1.39 2.09 Terneuzen 2.14 2.44 Hansweert 2.54 3.24 Walsoorden 3.04 3.34 ZON MAAN op onder op onder Jan. 17 8.40 17.01 8.45 18.11 18 8.39 17.02 9.27 19.32 19 8.38 17.04 10.02 20.52 20 8.37 17.06 10.32 22.10 21 8.36 17.07 10.59 23226 22 8.35 17.09 11.25

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1