anuari ige RUIMTE-SUCCES VAM BATA! Weekend Reklame 1-, Meisjes- nsschoenen !- en espantoffels erke bruine 20 procent korting MANNAERT 250 Ct. 200 Ct. 93 Ct. 75 Ct. 68 ct. Fa G. MARSILJE h Vanaf 14 januari oorverdovende 1 Balans-opruiming Vlug, koop nü en profiteer van de LTEV K lj.ü ZTfc C- U W: Pagina/ WASPOF.L- DROOGCOMBINATlp van 598,voor 398,-. of 5, p. w. Dirckt van fabriek, daarom 200 korting. Vraagt vrijbl. zichtzendin* DUTRAG, Postbus 485, Ut Haag. bij bent," cr is zeker iets L. 2636 - TERNEUZEN tering en lage pryzen iedereen bij aankoop ent één zegel. By in- van een vol opplak- zegels) ontvangt U in en ƒ2,—. I lulu UltUIII UGI9II Rijwiellamp compleet 8,50 Losse Dynamo 6,25 Losse Koplamp 2,90 Oorwarmers 65 ct. Fietsbroeken Handschoenen Handbeschermers en Wanten in alle maten Axelsestraat 16 Tel. 2220 Terneuzen -OrteleeDank u wel, meneer BoBeFa-zaken be- prima kwaliteit, 500 gram BRAADVLEES 500 gram HALSCARBONADEN SOEPCOMPLET 250 gram ROOKWORST Wcekend-Sorti: BOTERHAMWORST GEKOOKT SPEK TONGWORST samen 150 gram voor Tel, 2267 Dr. Buijzestr. 15 Jemeenteraad van Terneuzen Mo donderdag 23 dec. 1960, des avonds te 7 uur. M^anwezig Voorzitter: Mr. H. Rüpstra. Wethouders: M. de Vos en H. A. M. A. de Meüer Tjanrfsleden: M. van Langevclde. R. G. Vrieling, 1 Fiin van Draat, S. W. Henry, mevr. E. TV*,ms—Ortelee, A. Jansen, P. J. Huijbrecht, t. HoI c. ,T. Compiet, W. J. Wetering», J. de Fouter, W. Waverün, D. M. Ollebek en FDie- f' jeman. ■Secretaris: A. J. Dees- Efwezig met kennisgeving: Dr. M. E. H. Camps. Do Voorzitter opent de vergadering, i - Voorzitter: Mevrouw, myne heren, ik heet J .Pon hartelijk welkom, in het byzonder me- nnoms die hersteld van haar ziekte weer fcis en do vergadering met haar presentie ap Beurt. J Mevrouw Doom: Meivoorzitter. li. Vaststelling notulen van de vergadering van 1 december I960. Tnder bespreking o£ hoofdelijke stemming wor ker leze notulen onveranderd vastgesteld. B 1 ingekomen stukken. a Mededeling van Dr. M. E. H. Camps, dat hij I ontslag neemt als lid van de raad dezer ge- I meente; n Het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit ddo. 1 september 1960,"inzake aankoop van het perceel Axelse- straat 220 van J. M. Schippers; c. Idem, inzake verkoop erfpac-htsgronden aan C. Hamelink aan de Korte Kerkstraat; d Idem inzake aankoop van vijf woningen van de erven C. P. de Marée; c. Schrijven van do Stichting Beschuttende Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren" te Terneuzen inzake wijziging rekening 1958, balans en algemene Verlies- en Winst- rekening 1959, le begrotingswijziging 1960; begroting 1961 en jaarverslag 1959; I. Notulen van de vergadering van de Commis- 1 sie Samenwerkende Gemeenten Kanaalzone I ddo. 9 november 1960; g. Notulen van de eerste vergadering van de Raad van Bestuur van het Rechtspersooniijk- L heid Bezittend Lichaam ..Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen" ddo. 9 november 1960; h. Verslag van de installatie-plechtigheid van de Raad van Bestuur van de Afvalwaterlei- j ding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen ddo. 9 november 1960; i. Verslag van de Stichting Tcrneuzense Mu ziekschool over het schooljaar 1959/1960; j. Schrijven van de Provinciale Zeeuwse Schoonheidscommissie inzake betaling decla- I raties. De heer Van Langeveldc: Meneer de Voorzitter, n aanzien van punt j is mü uit de stukken ge- Beken, dat er nog een principieel verschil in op- yatting bestaat tussen de Schoonheidscommissie en de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoe- acht over de werkzaamheden van de Directeur van laatstgenoemde dienst. In dit verband vraag ik me af of het nog nut heeft de Schoonheidscom missie telkens voor Terneuzen in te schakelen. De Voorzitter; Persoonlijk ben ik van mening, 1 dat teze commissie zeker nog nut heeft. De com- Knis-ie is adviescollege voor burgemeester en wet houders en kan corrigerend optreden. Ik heb ver ier begrepen, dat de betaling van de achtergeble- ~i pdUten niet inhoudt, dat hierop voor zover. refMiet 8oor u gesignaleerde, principiële ver schil niet zal worden teruggekomen. De heer Van Langevelde: U bent dus van lening dat wij deze schoonheidscommissie niet togen missen? De Voorzitter: Dat is mijn persoonlijke mening. pion kan uiteraard over het nut van mening ver- -hillen. Voor kleinere gemeenten kan de commis sie m.i. goed werk verrichten. F Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den de stukken a t/m i en zonder hoofdelijke temming punt j voor kennisgeving aangenomen. k. Notulen van de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaanderen" ddo. 30 septem l ber 1960; L Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Hulst ddo. 6 december 1960 inzake de I N.V. Waterleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaande- ren". I -De Voorzitter: Het College stelt voor de boven genoemde stukken, voorlopig, aan te houden. Bur gemeester en Wethouders zullen, met de ver tegenwoordiger van de gemeente, de gemeenteraad Nader informeren. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming Wordt, conform dit voorstel besloten 2a. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemd raadslid 4. C. Bteyenberg. 1 De Voorzitter verzoekt de oudste raadsleden do heren Van Langevelde, Fyn van Draat en Jansen tezamen met de gemeente-secretaris, de geloofs brieven te onderzoeken. Hij schorst daartoe de vergadering. De Voorzitter heropent de vergadering, I De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter, wij hebben de geloofsbrieven van de heer Bleyen- borg onderzocht en in orde bevonden. F Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt besloten de heer Bleyenberg toe te lat™ als jlid van de raad I 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming en bevordering gemeente werklieden. Voorgesteld wordt, ingaande 1 januari 1961, in vaste dienst aan te stellen de volgende arbeids- ■tontractanten T L- P. F. Bracke, Middenstraat 90, tot tuinman •toongroep IV); I I. van der Hooft, Van Steenborgenlaan 57, tot pernian (loongroep III); c- J. Ollebek, Molenzicht 5, tot opperman (loon- •oep lil). De heer De Feijter: Meneer de Voorzitter, naar lanleiding van dit voorstel zou ik willen opmer- dat er ook nog enkele andere arbeidscon- wactanten in dienst zijn. Ligt het in de bedoeling rs n. t ro"e6e ook deze voor te dragen voor een vaste benoeming. De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, hierop s e niet zo gemakkelijk een direct antwoord te hel'. I'" '?e! waarschijnlijk zal een aantal van jegenen, die nu als arbeidscontractant in dienst Lu'-1' ,n aanmerking komen voor een vasle ■v'in n "erover is een rapport ingekomen n hn i Dienst, waarin is vermeld welke v c -c mtractanten wel en welke niet direct Wii' héhv,VaSt° aanste"'ng in aanmerking komen moetc gemeend momenteel niet verder te hen n. "a®n..',an het voordragen van drie perso- aih-iri zullen er bij de overigen ook a bmdscontractaim-n zijn. die t.z.t. voor vaste aan De he ~rking komen. i trarieni 1 T 1 C|iter: Wanneer een arbeidscon hem in vasfe ^°ld°et' gee£ ik er do voorkeur nem in vastedlens( aan tg ger in losse dienst te houden dan noodzakelijk is. Wij willen echter een zekere termijn voorbehou den om de arbeidscontractanten tê kunnen be oordelen. Besloten wordt te stemmen conform aanbe veling. Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht worden voor elke benoeming 16 stemmen, waar van conform de aanbeveling telkens 16 stemmen. De heren Bracke, Van der Hooft en Ollebek zijn benoemd. Voorgesteld wordt verder te bevorderen, in gaande 1 januari 1961, de schilder M. F. Meijer, Oostkölkstraat 14, tot vakman le klasse (loon groep V). Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 14 op de heer Meüer. 2 stemmen zün blanco. De heer Meijer is benoemd. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van een lid in het bestuur van de Stichting Beschuttende Werkplaat sen „Midden Zeeuwsch-Vlaanderen" wegens periodieke aftreding van de heer M. van Langevelde (is herbenoembaar). Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan op de heer Van Langevelde 14 stemmen en op de heer Waverijn 1 stem. 1 stem is blanco. De heer Van Langevelde is benoemd en neemt zpn benoeming aan. 5a. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming wegens periodieke aftreding van: twee leden van de Commissie van Toe zicht op het M. O. en een lid van het Col lege van Curatoren. .Door de Commissie van Toezicht M. O. zijn de volgende aanbevelingen ingediend: a. S. W. Henry (aftredend); b. R. A. M. Vis. a. J. P. Visser (aftredend); b. H. A. Boland. Overgegaan wordt tot stemming voor de 1ste aanbeveling. Uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 10 op de heer Henry. 6 stemmen zijn blanco. De heer Henry is benoemd en neemt zijn be noeming aan. Overgegaan wordt tot stemming voor de 2de aanbeveling.. Uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 13 op de heer Visser, 1 op de heer Boland. 2 stemmen zün blanco. De heer Visser is benoemd. Door het College van Curatoren is de volgende aanbeveling ingediend: a. Mr. H. van den Belt (aftredend); b. Mr. K. J. Glaser. Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 13 op de heer Van den Belt, 1 op de heer Glaser. 2 stemmen zün blanco. De heer Van den Belt is benoemd. b. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming wegens periodieke aftreding van leden van de Commissie tot wering van Schoolverzuim in de kom en te Sluiskil. Aanbevolen worden: Kom: W. J. de Bruün, Axelsestraat 87b F. Clemrhinck, Emmalaan 6 A. J. Dees, Axelsestraat 88 J. de Feijter, Leeuwenlaan 4 I, J. v. d. Hagen, Oranjestraat 24c T. van 't Hof, Axelsestraat 37 T. v. d. Veen, Bellamystraat 45 ,J. .v-^l.üneppen, Van Bovenstraat-49 (aftr.l. G. P. Meert, Nassaustraat 2 vacature P. Kaan. Sluiskil: J. van Doeselaar, Benedenweg 21 Zr. P. van Dun, Nwe Kerkstraat 17 G. van Hoeve, Spoorstraat 51 A. van Ham, Kanaalweg 6 A. M. Wesdorp, Spoorstraat 18 Besloten wordt conform de aanbeveling te stem men. Uitgebracht worden 16 stemmen, .waarvan 16 conform de aanbeveling. De aanbevolenen zijn benoemd. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een tweetal woningen val lende in het saneringsplan. Zonder bespreking of hoofdelüke stemming wordt conform het voorstel besloten. i aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) (aftr.) Been, De heer De V «Mwint-ir i km S'College. Het is °s: Dat is ook het streven van het ■het onze bedoeling de mensen lan- 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel grond: a. aan de Prinsessestraat/hoek Koningin- nelaan. De heer Weterings: Meneer de Voorzitter, ik vind de in dit voorstel genoemde grondprijs nogal laag. Wanneer ik deze vergelijk met de prüs ge noemd in het volgende voorstel tot verkoop van grond aan de Woningbouwvereniging in de Louisa- polder te Sluiskil ad 12,— per m^ meen ik, dal hier een hogere prijs dan 10,per mï op zijn plaats is. Nu is er wel verschil in type woningen, maar toch waag ik me af of een prijs van 10, hier wel juist is, met name moet deze niet wat opgetrokken worden? De heer De Meijer: Meneer de Voorzitter, ik zou willen opmerken, dat de prijs van 10,- is vastgesteld in overeenstemming met 't exploitatie plan Noordpolder, dat aanvankelyk nog een lagere prüs kende, doch in 1956 is dien zin is gewüzigd, dat de prüs op genoemd bedrag is gesteld. In ver- geüjking b.v. met de Molendijk, waar 5, per m- gerekend wordt, is de prijs nog niet zo laag. Het onderhavige stuk brengt altüd nog 12.700,- op. De heer Weterings: Bü bouw op de Molendük dient men een groot stuk te nemen. Dp heer De Meyer: Dat is ook hier het geval. Het betreft hier een oppervlakte van 1270 m-. Ter plaatse lagen oorspronkelük 2 grote stukken. Eén ervan is verkocht aan de heer Van Gelder, even eens voor 10,per m-. De heer Weterings: Wanneer het overeenkom stig het exploitatieplan is en hiervan niet van af geweken kan worden, kan ik met het voorstel akkoord gaan. Dé heer De Meijer: Verder kan ik nog wel zeg gen, dat de grondprüzen in het algemeen de volle aandacht van Burgemeester en Wethouders heb ben. Sommige exploitatieplannen hebben een tamelijk lange looptüd. Het is daarom noodzake lük gebleken om b.v. om de 2 jaar de grondprüzen liggende in deze plannen te gaan herzien. Er dient dan bekeken te worden of aanpassing van de pry zen aan nieuwe plannen mogelük is. In dit gedeelte van de Noordpoider, met name in de Nassaustraat, heeft een particuliere bouw ondernemer, een lange tüd optie gehad op per celen grond voor de bouw van 10 woningen. Met veel moeite zijn er nu 6 gebouwd kunnen worden Genoemde ondernemer heeft het restant aan an deren over moeten laten. Verwezenlijking van het type woningen, dat daar gebouwd moet worden, is niet dan op vrij lange terrnün mogelijk geble ken. De grondprüs kan daarbü ook een rol spelen. De heer Weterings: Wat door de hoer De Meijer opgemerkt wordt over herziening van exploitatie- prüzen om de twee jaar, kan ik onderschrüven. Dat zal door mü zeer op prüs worden gesteld. De Voorzitter: Dat ligt zeker in ons voornemen Zonder hoofdelüke stemming wordt conform het voorstel besloten. 7b. Aan de Woningbouwvereniging „W'erkmansbelang" in de Loui- sapolder te Sluiskil. De heer Compiet: Meneer de Voor zitter, met betrekking tot dit voorstel zou ik eigenlük dezelfde vraag willen stellen als mün collega Weterings. Dit zyn woningen te bouwen door de Wo ningbouwvereniging en bestemd voor arbeiders. In 1954 is de daar in de nabijheid liggende grond verkocht voor 8,a 8,50 per m-\ Wat is de oorzaak van deze slüging van grondprüzen? Het bouwrijpmaken kan niet meer gekost hebben, want de straat ligt er ai. De heer De Meijer: Meneer de Voor zitter, ook hier dient rekening te wor den gehouden met de kosten van het exploitatieplan, waartoe reeds eerder werd besloten. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 7c. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse aan besteding kapconstructie fa brieksgebouw Industrieweg. Zonder bespreking of hoofdelüke stemming wordt conform het voorstel besloten. De Voorzitter: Ik kan u nog mede delen, dat wij van het Ministerie van Economische Zaken bericht hebben ontvangen, dat dit bedrijf in principe voor subsidiëring krachtens de premie regeling ontwikkelingskernen in aan merking komt. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van een rckening-courant-overeen- komst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 8a. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van twee geldleningen. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 9. Rondvraag. De heer Van Langevelde: Meneer de Voorzitter, in de Axelsestraat ter hoog te van de vijver ligt een diepe put in de weg. Dit is een gevaarlyke situatie en ik zou willen vragen hieraan op korte terrnün iets te doen. De heer De Vos: Meneer- de Voorzit ter, ik zou willen vragen wanneer de heer Van Langevelde dit geconstateerd heeft. De heer Van Langevelde: Vanmor gen was de put er nog. De heer De Vos: Het euvel is inmid dels reeds verholpen. De heer Van Langevelde: Meneer de Voorzitter, het komt nogal eens voor. dat er verzakkingen plaats vinden in de straten van de nieuwe wijken ten gevolge van de minder goede toestanc van het stamriool. Daarom zou ik wil len vragen of het toezicht bü het leg gen van het riool wel voldoende is ge weest. De 'heer De Vos: Meneer dé'Vodfei- te/,""dit is eén moeilüke zaak. -die ove rigens de volle aandacht van het col lege heeft. Wij hebben de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht gevraagd hierover een rapport te wil len opstellen. Dit rapport is momenteel nog niet ontvangen. Alvorens een oor deel uit te spreken zou ik dit rapport willen afwachten. De Raad zal dan uiteraard worden ingelicht. Inderdaad komen er nogal wat ver zakkingen voor. Eén der oorzaken is het buitengewoon natte weer van de laatste maanden. Niettemin zullen er waarschünlijk de nodige voorzieningen etroffen moeten worden. Zo is het best mogelük, dat het riool in de Jacob Catsstraat gedeeltelijk vervangen oi herlegd zal moeten worden. Wij hopen de Raad binnenkort hierover te kunnen informeren. De heer Henry: Meneer de Voorzitter, de Bern- hardstraat is een doodlopende straat. Nu heeft men aan het eind van die straat een nauw weggetje gemaakt, waardoor het mogelijk is geworden, dat auto's van de Bernhardstraat in de Beatrixstraat kunnen komen. Dit brengt echter een groot ge vaar met zich voor aldaar spelende kinderen. Ik zou willen voorsteilen aldaar een meer radicale oplossing te maken en de Bernhardstraat door te trekken over het terrein van de firma Den Hamer. Dit is m.i. de enige oplossing om aan het door mij gesignaleerde gevaar tegemoet te komen. Wil het college eens contact opnemen met de eige naars van de grond, benodigd voor het doortrek ken van de straat? De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, ik kan het eens zün met de heer Henry. Het doortrekken van de straat heeft tot nog toe altijd op bepaalde bezwaren gestuit, omdat daarvoor een stuk erf benodigd is van de firma Den Hamer. Dit hoeft echter niet te betekenen, dat deze toestand ook voor de toekomst gehandhaafd blijft. Enkele jaren geleden is door de heer Henry genoemde verbinding gemaakt, omdat er veel auto's de Bernhardstraat inreden en niet wisten hoe er uit te komen. Inderdaad is deze verbin ding niet zonder gevaar voor spelende kinderen, omdat, zij gelegen is naast de brandgang. Wij zul len deze zaak nog eens met spoed onder ogen moeten zien. In de Oranjestraat wordt er thans ook weer gebouwd. Dit is een reden temeer om de Bernhardstraat door te trekken. De heer Henry: Een tijdelijke oplossing zou het college misschien kunnen vinden in het snoeien van de heg ter plaatse. Deze is momenteel 2 meter hoog en beneemt het uitzicht geheel De heer Waverijn: Meneer de Voorzitter, op welke bezwaren stuit het doortrekken van de Bernhardstraat nu nog? De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, op be zwaren van gemeentewege stuit dit niet. Wèl op bezwaren van de eigenaren. Na doortrekking van de Bernhardstraat wordt het erf voor de ter plaatse staande schuur volgens dezen te smal waardoor de inrümogelijkheid te beperkt wordt. Persoonlijk zie ik daarin geen overwegend be zwaar. Ik geloof dat de 'doortrekking best gerea liseerd kan worden. De heer Waverijn: De firma Den Hamer heeft toch zün bedrijf verplaatst naar de Industrieweg? De Voorzitter: Wij zullen trachten een oplossing terzake te bevorderen. De heer Fün van Draat: Meneer de Voorzitter hpt gemeentebestuur zal waarsehünli.jk wel in het bezit z;in gekomen van het boekje, dat is uitge geven namens het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Het handelt over de nood zakelijkheid van de fluoridering van drinkwater als een büdrage tot beslrüding van tandbederf (Adv.J 'f'-T n ER IS EEN BAT A-FILIAAL VLAKBIJ! zoeken bij de Waterieidingmij er op aan te drin gen ook tot fluoridering van het water over te gaan. Ik hoop, meneer de Voorzitter, dat op uw ver zoek dan een meer genoegdoening verschaffend antwoord zal worden gegeven als L geschied op de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, toen de afgevaardigde van de Gemeente Axel nader op deze kwestie inging en hij een antwoord kreeg, dat duidelük bewees hoe gering de kennis van dit onderwerp bü het Dagelijks Bestuur van die maatschappij was. De Voorzitter: Het zal U waarschijnlijk ook bekend zün, dat over deze zaak vragen zijn ge steld aan de Minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Het antwoord van de Minister luidde, dat zünerzijds geen verplichting kon worden op gelegd aan waterleidingbedrijven, welke meestal een privaatrechterlük en/of semi-overheids-karak- ter hebben. Er kan terzake alleen stimulerend ge werkt worden, aldus de Minister. Wij zullen gaarne deze zaak mot de Waterlei dingmü opnemen en aandringen op een zo bevre digend mogelük antwoord. De heer Hol: Meneer de Voorzitter, woensdag j.l. zou, naar ik meen, de aanbesteding gehouden zijn voor de bouw van een aula op de nieuwe be graafplaats. De uitslag is, voor zover ik weel, nog niet in de dagbladen verschenen. Kunt u ons hier al over inlichten De Voorzitter: De aanbesteding heeft inderdaad plaatsgevonden. Het proces-verbaal van aanbeste ding is echter nog niet binnen. Dc heer HuijbrechtMeneer de Voorzitter, kunt u ons ook mededelen, hoe het afgelopen is met de proef met het klapbord voor de regeling van het verkeer op het knooppunt Axelsestraat/Juliana- straat. De Voorzitter: Voor zover ik van de politie ge hoord heb is do proef wel geslaagd te noemen Ik geloof te kunnen zeggen, dat het een goed ini tiatief geweest is. De heer Huijbrecht: Meneer de Voorzitter, na dit succes is het misschien, nu ook mogelük het erkeer in de donker te regelen, b.v. door middel van een verplaatsbaar verkeerslicht? De Voorzitter: Wü zullen dit nader beküken. De heer De Feijter: Meneer de Voorzitter, in de Dokweg ligt er een strook groen tussen de beide rybanen. Dat is m.i. een sta in de weg voor het verkeer. Zou het niet beter zün de strook maar op te ruimen? Door de ter plaatse geparkeerd staande auto's is het moeilijk, vooral voor vracht auto's, daar momenteel langs te komen. De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, ik kan het niet met de heer De Feijter eens zijn. Die straat is, naar mün mening, ter plaatse breed ge noeg. Wanneer de strook verdwünt, wordt het er voor het verkeer zeker niet gemakkelüker op Ik zou burgemeester en wethouders willen ver- wat dan krijgt men een mogelijkheid tot uitzwer- ming over de gehele breedte van de weg. Myn eerste indruk is dus om de scheiding te hand haven. Ter plaatse zijn twee normale rijbanen. De heer De Feijter: In het verleden voldeed deze scheiding ook wel, maar nu ter plaatse in toenemende mate auto's hinderlijk geparkeerd staan, wordt het. wel moeilijk om te passeren. De heer De Vos: Wanneer dit zo is, staan deze auto's niet goed geparkeerd. Deze moeten toch altijd nog 10 meter van de hoek van de straat parkeren. Indien dit niet het geval is, zullen wy daar de politie attent op moeten maken. De heer Weterings: Meneer de Voorzitter, in hakende op hetgeen hierover gezegd is, zou ik willen opmerken, dat op het ogenblik voel gebruik wordt gemaakt van de Dokweg door trailers. Men- gaat zo van en naar de Baandiik/Industrieweg. Bestuurders van deze trailers schijnen een beetje bang te zijn van het klapbord en zoeken nu deze weg. De heer De Vos: Dan is dus het klapbord een verslechtering op dit punt en hebben de verkeers moeilijkheden zich verplaatst. Overigens zün deze moeilykheden, naar ik hoop, maar van tijdelüke aard, want binnen niet al te lange tüd zal de Dok weg doorgetrokken worden tot de Industrieweg. De heer De Vos: Meneer do Voorzitter, in de vorige vergadering heeft de heer Dieleman een vraag gesteld over de slechte verlichting in de Zuidlandpolder. Ik heb toen niet direct begrepen waar de heer Dieleman op doelde, want het is toch zó, dat daar in vergelijking met vele andere wijken een zeer goede verlichting is. Ik zou nu willen vragen of de heer Dieleman zijn vraag nog wat nader zou willen preciseren. De heer Dieleman: Meneer de Voorzitter, zelf heb ik dit euvel niet geconstateerd: wel heb ik: klachten gekregen, dat het daar ter plaatse slecht verlicht is. De heer De Vos: Er zün straten die het met heel wat minder lichtpunten moeten doen dan in de Zuidlandpolder, alwaar een goede T.L.-verlichting is. Wel zijn er gedeelten straat waar nog geen verlichting is aangebracht,zoals in de Bellamy straat vanaf de Vondelstraat in de richting van de nieuwe begraafplaats, maar daar is ook nog geen bebouwing. Zodra er gebouwd wordt komt er ook verlichting. Een volgend verlichtingsplan zal daarin voorzien. De heer Dieleman: Het zal de bedoeling geweest zyn, dat ook de toegangswegen, waar nog geen huizen aangebouwd zijn, van een verlichting wor den voorzien. De heer De Vos: De wegen uit de richting stadj welke als toegangsweg bestemd zün, zün goed ver licht. De thans nog niet verlichte wegen kunnen niet als zodanig worden beschouwd. Niettemin zün' zü in een volgend verlichtingsplan opgenomen,1 T.z.t. komt dit dus wel in orde. De Voorzitter sluit de vergadering.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 7