izen Naar beëindiging van de stakingen in België Opereren Russische troepen in Laos? W eeroverzicht .k. 'rofiteerfc f n Eeckhout Commentaar op Russische nota Het vliegongeluk in Finland HOOGWATER ZON- er. MAANSTANDEN WEERBERICHT BLIKATIE EK- EN DAKSSTUDIE Voorstel van oud-premier Vanacker Nixon maakt zijn nederlaag bekend Radio de Koek Tegenspraak van Franse en Engelse zijde gesloten. 5 ENSDAG f 1,25 per 500 gram K 75 ct. per 500 gram fWORST !5 ct. per 100 gram J 15 ct. per 500 gram f 0,25 per 100 gram «5» Teletoon 2431 t 1/1962) 'ijs, kunsten en wefceu- igt ter algemene kennis, en voor muziekstudie en lien worden gesteld tem rlandse nationaliteit be- zijn van Nederland en die zich aan de muziek mefening willen wijden, keren tie aan de studie delen te dekken. K3TUDIE gelden de volgende bij- beurs worden verleend; anig gevorderde leeftyd, ;e vakbekwaamheid :uet in verband met de ver- 5er het gekozen ir. '.ru geroepen voor een eerste eend examen zal worden )r dit onderzoek worden kunnen overleggen, dat ïkwame leiding en reeds iek hebben bereikt uitgebreide terrein der ten voor elk der vakken ikale eisen en leeftijds- n lopen hiervoor te zeer zondere muzikale aanleg Ce maatstaï, die wordt lis, technische ontwilcfce- val afzonderlijk, ook naar irs wordt de voorwaarde van rijkswege „erkende" De beurzen worden uit staat, dat de sollicitant cunnen worden geacht de ;n volledig te bestrijden, loeld als tegemoetkoming cs met de studie verband Idelen, e.d. Daarnaast kan g worden gehouden met oodzakelijk zal ook reke- slechts zeer ten dele, met rerder zullen één of meer 'steld teneinde bclang'neb- niet bij machte zijn, in de te lande met succes vol- in het buitenland onder i internationale betékenis leraar behoeft de goed- redrag van beurzen voor d wordt, behalve met de gehouden met de kosten land van bestemming en alhoewel ook hierbij geldt, nogelijk zal zijn deze kos- lekken. 5STUDIE and zij erop gewezen, dat id ten behoeve van hen, te beoefenen. >eurs gelden uiteraard he re en technische hoedanig- normen richten zich naar ook naar leeftijd, op bijzondere aanleg voor worden verleend aan per leeftijd, dat het verwer- mheid niet meer kan wor- zullen slechts in zeer bij— urs in aanmerking kunnen inde zal de staatssecretaris mmissie doen voorlichten, opgeroepen voor een in te en capaciteiten. De keuze oen wenst te studeren, be- staatssecretaris. end verleend, indien vast noch de ouders, in staat de studie verbonden kos- ij zijn in de eerste plaats in de kosten welke reeht- ïd houden, zoals lesgelden, larnaast kan tot op zekere ouden met eventuele reis- zal ook rekening kunnen hts zeer ten dele, met kos- verlenen van Rijksbeur- itenland zal hoogstens over- en de studiemogelijkheden ande zijn uitgeput, doelde beurzen in aanmer en hun verzoekschrift daar- i te zenden aan de afdeling van Onderwijs, Kunsten en eg 1 te 's-Gravenhage. met ksbeurs muziekstudie/dans- ade datum worden ingezon- uitzondering, niet in behan- nen. nbedoelde beurzen zijn geen ijn van een rijksbeurs voor het cursusjaar 1960/1961 be te solliciteren. Aan hen zal /erlenging van de beurs na- i. Franke, ing bij abonnement: I'erneuzen Directeur-Hoofdredaeteui 1. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f 2.per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 11 JANUARI 1961 17e Jaargang Nr 5187 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs pet mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handete- advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetatiag. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Arkes Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 «ur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 «nr. De socialistische cud-premier Vanacker heeft dinsdagavond in de Belgische Kanier van Volks- „de arbeiders het recht hebben cp aanvullende waarborgen". Hoewel premier Eyskens zich bereid verklaarde het amende- ertegenwoordigers de eerste ment in de Kamercommissie te ezet om te komen tot eenbespreken, voegde hij hier on- stap middellijk aan toe, dat het voor- beeiiuliging van de stakingen in stel van de socialistische afge Be!, i. die thans drie weken vaardigde „de opzet van het ont urnrrv nroicrt To xrorcinron" duren. Een door hem voorge stelde wijziging van de „Een heids wet" zal vandaag in aan wezigheid van minister-presi dent Eyskens in de commissie voor sociale zaken worden be- sprol.cn. Prof. Eyskens kondigde reeds in de openbare vergadering v an de Kamer aan, dat de „rege ring bereid is redelijke amende menten in overweging te nemen". Het voorstel van de oud-premier kreeg de steun van de grootste regeringspartij, de C. V. P. De liberale partij heeft zijn steun nog niet toegezegd. Vanacker nam dit initiatief tijdens de bespreking van de „Eenheidswet", die dinsdag in alle rust door de Kamer was voortgezet. Onder doodse stilte nam hij het woord. „De regering heeft ongelijk met te speculeren op een ineenstorting van de sta king", zeide hij. „Aanvaarding van mijn amendement zal welis waar geen einde aan de heersen de opwinding maken, maar opent de mogelijkheid tot besprekin gen. Wij kunnen niet wachten, lat een oplossing uit de lucht xomt. vallen". Oud-premier Vanacker ver klaarde voorts „in te zien, dat de regering de orde moest hand haven". „Maar onder de huidige omstandigheden moet iedereen een bijdrage leveren. Men moet instemmen met het voeren van besprekingen. Le sociui.s.iselie woordvoerder betoogde voorts, dat de door de staking geleden verliezen de win sten, die de „Eenheidswet" zou brengen, reeds lang overtreffen. „De financiële toestand van het land gaat bergafwaarts", betoog, de hij verder. „Ik ben er van overtuigd, dat een andere oplos sing kan worden gevonden, dan die welke ons thans wordt voor gelegd." Minister president Eyskens ant woordde op deze woorden, dat ..allen wensen, dat de rust wordt hersteld". „Het spreekt vanzelf, dat de regering geen verzoek kan inwil ligen om het wetsontwerp in te trekken", aldus de premier. Hij voegde eraan toe, dat zijn ver klaring, dat het ontwerp „kon worden aangenomen of verwor- ren" slechts zijn „onbuigzame wilonderstreepte de doeleinden van het ontwerp financiële sanering, economische expansie en sociale vooruitgang te be reiken. „Dit betekent niet dat ik besprekingen weiger of techni sche amendementen verwerp." Het amendement van oud-pre mier Van Acker heeft betrek king op een door de regering in de Eenheidswet" voorgestelde wijziging in de werkloosheidsuit keringen. In de toelichting op het betreffende artikei wordt gezegd, dat de regering met de Kamer commissie voor sociale zaken overleg zal plegen, voordat deze wijzigingen bij de wet worden vastgesteld. Van Acker betoogde bij de in diening van het amendement, dat FRANKRIJK DRAAGT BASIS AGADIR OVER In kringen die in nauw contact staan met de Franse ambassade in Rabat, is vernomen dat de lucht en vlootbasis Agadir vóór 1 juni van dit jaar aan de Marok kaanse strijdkrachten zal worden overgedragen, in plaats van vóór 1962, zoals in september werd overeengekomen. OORLOGSSCHEPEN VERLATEN MERS EL KEBIR Het Franse vliegdekschip „La Fayette" en de meeste andere oorlogsbodems, die enkele dagen '■óór het begin van de volksstem- "ring in Algerië op de vlootbasis "ers el Kebir (bij Oran) arri- 'eerden, zijn dinsdag vertrok- |vn Enkele torpedobootjagers achtergebleven. werp dreigt te verstoren De oud-premier had verder onder meer nog betoogd, dat wij zigingen van de werkloosheids uitkering bijvoor, 'eicl bij konin klijke besluiten kunne-' worden geregeld. In de Wandelgangen van het parlement merkte men echter op. dat een dergelijke pro- eedure in strijd met de Belgische grondwet zou zijn. Terwijl de Katholieke fractie in de Kamer over de aanvanke lijke bezwaren tegen verdere be spreking van het amendement heenstapte „indier daarmee het herstel van orde en rust wordt bereikt", hield de tweede rege ringspartij, de liberalen, zich af zijdig. Zij kwamen na afloop van de Kamervergadering bijeen „om zich te beraden op de toestand, die door de aanvaarding van het amendement-Vaneeker zou ont staan". Nadat premier Eyskens zich had uitgesproken voor nader overleg, zei Var.cker nog „te hopen, dat men z jn oproep tot onderhandelingen zal hebben be grepen". Het is inmiddels niet geheel duidelijk, of de oud-premier zijn toenaderingspoging heeft gedaan op persoonlijk initiatief of na mens een deel van zijn fractie, de Vlaamse socialisten. Het is bekend, dat zijn verhouding met laatste dagen van onze onverbid delijke strijd", klonk het uit luid sprekers over het plein. „De staking blijft doeltreffend in de vitale centra en de economie van het land blijft verlamd". Het ap plaus was gering. Er was even min bijval voor kreten van stu denten, die 'inden" eisten. Bij vorige manifestaties waren deze kreten inleiding tot schermutse lingen met de rijkswacht. Even klonk nog gejouw en gefluit op, toen int een naburige ziistvn it een afdeling bereden rijkswacht te voorschijn kwam. Tot inciden ten kwam het echter niet. De berichten over het stakings verloop weken dinsdag niet af van voorafgaande dagen: verdere werkhervatting in Vlaanderen en sommige delen van Wallonië. De Belgische minister van Economi sche Zaken, Vanderschueren, verklaarde overigens op een persconferentie, dat het werk in de zware industrie nog vrijwel geheel stilligt en dat „de rege ring er niet in was geslaagd de toestand in de Antwerpse haven te normaliseren". De Belgische onderwijzers, aangesloten bij de socialistische vakbond, besloten dinsdag weer aan het werk te gaan. Hetzelfde besluit nam ondermeer het per soneel van de openbare vervoers diensten in Gent. De Brusselse tramconducteurs en buschauf feurs van de socialistische vak bonden haastten zich dinsdag avond berichten tegen te spre ken, dat zij een nieuwe vergade ring zouden beleggen over de vraag, of zij het werk opnieuw zouden neerleggen. Inmiddels wordt grote beteke nis gehecht aan de vergadering van Waalse socialisten, die vrij dag in Namen zal worden gehou den. Na de verklaring van oud premier Vanacker in de Kamer besloten de Waalse socialistische afgevaardigden in de Kamer een deel van de Waalse vleugel deze bijeenkomst te zullen bij van de socialistische Belgisch partij gespannen i:-een spanning die door de stakingen nog is toe genomen. Op het in december gehouden partijcongres van de Belgische socialistische partij hebben de Luikse afgevaardigden die thans een leidende rol in de staking vervullen zelfs zijn aftreden geëist. Kort nadat Vanacker zijn ver klaringen in de Kamer had afge legd, hield de (Vlaamse) onder voorzitter van de B. S. P.. Van- eynde, een radiotoespraak. Aan genomen wordt, dat zijn rede van tevoren op de band was vastgelegd. Hij deed in zijn toe spraak een heftige aanval op de regering-Eyskens en de „Een heidswet", waarvan, naar hij zei, f!e nieuwe lasten voor 85 procent op de minder draagkrachtigen worden verhaald". De socialisti sche leider zei, dat het „hoog tijd wordt, dat wij uit het slop ge raken en een uitspraak vragen aan de kiezers over de „Een heidswet" en het kabinet-Eys- kens". Dat dur't hij echter nipt", aldus de ondervoorzitter van de B. S. P.. „en daarom zullen wij nog dagen en wellicht weken langs de rand van de vulkaan moeten balanceren". Van liberale zijde werd in de wandelgangen van het parlement desuegestie gedaan n croen wijzen" bestaande ministers van Staat, twee van In Washington heeft dteaer dagen de verkiezing van de nieuwe Amerikaanse pre&uteut door de kiesmannen plaatsge vonden, vóór een gemeenschap- I:e'ijke zitting van de Senaat e» het Huis van Afgevaardigden. He stemmen werden verzajneW in de mahoniehouten kist, reehts. op de voorgrond van de foto. E>e opname werd gemaakt op het moment dat vicec-poresicteaat Nixon zijn stembiljet ontvajagt; even later meest hij officieel bekendmaken, dat hij door tor Kennedy v erslagen was. Naast Nixon zit de „speaker" van het Huis van Afgev aar<£ig- den, Sam Ray burn. (Adv.) Noordstraat 102 - Telefoon 3128 Terneuzen Het ministerie van Buiten landse Zaken bevestigt, dat op zaterdag 7 januari door de Rus sische regering een nota werd overhandigd aan Hr. Ms. am bassadeur in Moskou, waarin Nederland gewaarschuwd wordt voor de gevolgen die, volgens de Russische regering, zouden kun nen voortvloeien uit het feit, dat Nederland heeft geaccep teerd op Nederlands grondge bied kernwapens op te slaan. Deze nota is door de Sowjet- regering aan de pers verstrekt De regering von Laos heeft gisteren verklaard, dat Russi sche troepen Laos zijn binnen gekomen en met Noord-Vietna- mezen en Lac.tische guerilia- strijders meevechten in de stra tegie-Ó belangriike centrale provincie Xieng Choeang. De bekendmaking is op een persconferentie gedaan door de minister van Voorlichting, No- rasingh, die zei dat de berich ten hierover afkomstig waren van de leider van de regerings- cperaties in de provincie, kolo nel Chamchone. De mededelingen van de La- otische regering zijn echter in strijd met hetgeen leden van een Franse militaire missie, die gisteren uit de „vlakte der krui ken" zijn teruggekeerd, hebben gezegd. Volgens deze Fransen nebben zij slechts troepen van de links-georiënteerde parachu tistenkapitein Kong Lae in het uit zes gebied gezien. Boeavan zei nog, dat de re- elke partij, bijeen te roepen. Deze geringstroepen nog steeds van zouden aan de Belgische natie i uit Vientiane naar de kruiken- de verliezen moeten bekend- vlakte oprukken. maken, die door de stakingen zijn geleden „teneinde de rege ring en het parlement tot naden ken te stemmen". In kringen van de C. V. P. be paalde men zich er toe te zeg gen, dat „de spanningen zijn af genomen". Het initiatief van oud-premier Vanacker kwam aan het einde van de 22e stakingsdag, die vrij wel overal in België rustig is verlopen. De grootste betoging had plaats in Antwerpen, waar enige duizenden stakers aanvan kelijk een politiekordon doorbra ken, doch waar vroeg in de mid dag de rust zonder veel moeite kon worden hersteld. Brussel beleefde de rustigste van alle betogingen. Met de han den op de rug konden de honder den Erusselse politiemannen de stoet van 3.000 stakers, onder wie veel kantoorpersoneel en studenten, gadeslaan. Zoals ge bruikelijk werd het verkeer in de binnenstad omgeleid en sloten de winkels langs de route hun lui ken. Het „Eyskens aan de galg" had er deze keer niet de overtui ging, die de afgelopen weken duizenden kelen konden opbren gen. Ook de toespraak van de vak bondsleider aan het einde van de betoging op het Fontainasplein kon het enthousiasme niet aan wakkeren. „Wij beleven thans de Kapitein Gailliez, de leider van de Franse militaire missie in de vlakte der kruiken heeft gezegd, dat een aantal ongewa pende Noord-Vietnamese bur gers in het gebied waren aan gekomen. De gehele Franse missie zal binnenkort het ge bied verlaten. Volgens de kapi tein is de vlakte op 1 januari in handen van de linkse troepen gevallen. Pathet Lao-troepen opereren in het gebied van Ban Ban en van Nong Het, bij de Noord-Vietnamese grens. Kapi tein Liae's troepen bezetten de vlakte van de kruiken en Xieng Choeang, aldus kapitein Gail liez, die eraan toevoegde, dat het aantal vluchten van Russi sche vliegtuigen met voorraden naar de vlakte de laatste dagen geleidelijk minder is geworden. Dinsdag was er helemaal niet gevlogen en het was mogelijk, dat de bevoorrading met vlieg tuigen thans was stopgezet. De woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft dinsdag avond gezegd, dat Engeland niet over bewijsmateriaal beschikt om de berichten te staven, dat Russische troepen in Laos vech ten. Hij zei eerder, dat Enge land evenmin bewijzen heeft, dat Noord-Vietnamese eenheden in Laos opereren. Er zijn ook geen bewijzen, dat Thailandse troepen in Laos optreden zoals van communistische zijde is ge- leger- en een luchtmachtofficier, zegd. |die ervan worden verdacht be- De Russische ambassadeur in trokken te zijn bij een spionage- idag in Laos aangekomen. Twee vliegtuigen bevinden zich op het vliegveld van Vientiane en twee op het vliegveld van Sa- vannakhet. De T-6, die gedurende de tweede wereldoorlog werd ge bruikt, is in eerste instantie een lesvliegtuig. Het heeft echter een lichte bewapening en is sneller dan de onbewapende Iljoetsjin. Toestellen van dit type hebben voorraden aange voerd voor de parachutisten van kapitein Kong Lae en de troepen van de Pathet Lao. In Vientiane werd verklaard dat de levering is geschied in het kader van het normale pro gramma voor militaire hulpver lening aan Laos. Sommige waar nemers geloven echter dat der gelijke leveranties de interna tionale spanning over Laos slechts kunnen vergroten. SPION AGECOMPLOT IN NIEUW DELHI De politie van Nieuw Delhi heeft twee jongemannen gear resteerd, zonen van resp. een Washington, Mensjikow, heeft dinsdag drie kwartier met de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Herter, over Laos gesproken. Het onderhoud was door Mensjikow aange vraagd. De Russische ambassa deur weigerde te zeggen of hij voorstellen had gedaan. Hij zei slechts dat het een rustig ge sprek was geweest. Vier Amerikaanse lestoestel- len voor jachtpiloten zijn dins- Volgens een door de politie van Vasa in Finland verstrekt communiqué hadden de eerste en tweede piloot van het op 3 janu ari verongelukte passagiersvlieg tuig van de Finse luchtvaart maatschappij „Finnair" op de avond vóór het ongeluk „alcohol houdende dranken gebruikt". Bij dit ongeluk vonden twee- en-twintig passagiers alsmede de drie loden van de bemanning de dood. Aan het communiqué werd echter toegevoegd, dat uit dit feit echter geen gevolgtrekkin gen kunnen worden gemaakt, nóch kan worden vastgesteld of het de oorzaak van de ramp is geweest. Een commissie van onderzoek heeft na een bloedproef vastge steld, dat het alcoholgehalte bij de eerste piloot 2 promille, en bij de tweede piloot 1,6 promille be droeg. Naar aanleiding van een en ander drongen de Finse dagbla den dinsdagmorgen aan op een strengere controle op het vlie gend personeel. Volgens de Finse pers hadden de beide vliegers na een drink gelag, dat de gehele nacht had geduurd, ook nog gedronken toen zij kort voor het vertrek van het vliegtuig het commando daarover op zich namen. complot dat kortgeleden in Nieuw Delhi is ontdekt. Het totale aantal arrestaties in ver band hiermede bedraagt thans tien. De eerder gearresteerden waren drie ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Za ken, twee burgerambtenaren van het ministerie van Defensie, een ambtenaar van de planraad, een gepensioneerde kapitein en een burger. De politie betracht de grootste geheimhouding over het onder zoek, doch volgens berichten in de Indische pers zouden er drie spionagecomplotten zijn geweest, waarbij resp. de Sowjet-Unie, een West-Europees land en „een van India's naaste buurlanden" wa ren betrokken. ISRAEL EN DE CONFERENTIE VAN CASABLANCA Israël zal Ghana en Mali vra gen waarom zij op de Afrikaan se conferentie te Casablanca de resolutie over Israël hebben goedgekeurd, zo heeft een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Za ken dinsdag in Jeruzalem meege deeld. In deze resolutie werd Israël „een instrument van het imperialisme en kolonialisme" genoemd. en wordt momenteel bestu deerd. Niettemin gevraagd om commentaar heeft de woord voerder van Buitenlandse Zaken verwezen naar hetgeen de Nederlandse regering reeds ter zake in het parlement heeft verklaard. Hij lichtte dit nader toe door te zeggen, dat reeds gedurende de 23ste zitting in 1957 van de Noordatlantische raad te Parijs unaniem besloten is tot het aanleggen van raket- bases, alsmede tot de opslag van kernwapens voor tactische atoombewapening van de Navo- strijdkrachten op het vasteland van Europa. Deze beslissing werd genomen in verband met de uitrusting van de Sowjet- strijdkrachten met de modern ste wapenen, met inbegrip van kernwapens. Nederland is tot uitvoering van deze in 1957 una niem door de bondgenoten ge nomen beslissing overgegaan. De schildstrijdkrachten in West-Europa, waarin Neder landse strijdkrachten zijn opge nomen, dienen tot handhaving van vrede en veiligheid. Hun uitrusting met de modernste wapenen is voorwaarde voor een effectieve verdediging van West-Europa. Op 14 december 1960 verklaarde de minister van Defensie in antwoord op vragen van het communistische Ka merlid Bakker dat „wij in het Westen helaas nog altijd staan onder de potentiële dreiging van de gigantische militaire macht van de Sowjet-Unie, die niet alleen modern is, maar die ook omvangrijk is en van alles is voorzien". Het Atlantische bondgenootschap zal uiteraard nimmer voor aggressieve doel einden worden gebruikt. Dit is het uitgangspunt van alle lid staten van de alliantie en dus ook van Nederland. DUITSER OVER DE GRENS GEZET De justitie heeft dinsdag de 23- jarige Duitser K. W. H. uit Ham burg als ongewenste vreemde ling over de grens gezet. H. had in Delft geopereerd en deed zich daar voor als vertegenwoordiger van een reisbureau, die contac ten in hotels moest leggen met het oog op het komende toeris tenseizoen. Kamerlid Hazenbosch verongelukt. Bij een auto-ongeluk in de Ar dennen is gistermiddag om het leven gekomen de heer C. P. Ha zenbosch, lid van de Tweede Ka mer en vice-voorzitter van het Europese parlement. De heer Hazenbosch was met zijn auto onderweg tussen Bas- togne en March. De auto van de heer Hazenbosch kwam in bot sing met een tegenligger, een grote Belgische vrachtauto. De heer Hazenbosch werd 10 nov. 1921 te Dordrecht geboren. Hij bezocht de H.B.S. in zijn ge boortestad en studeerde vervol gens aan de economische hoge school te Rotterdam. De heer Hazenbosch werd in 1953 lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaai, waar hij deel uitmaakte van de A. R.- fractie. Het lagedrukgebied, dat vooral in het noorden van ons land lang durig regen veroorzaakte, is naar Duitsland getrokken en daarbij verder opgevuld. Ze wordt ge volgd door een rug van hoge- druk, die via de Britse eilanden naderbij komt. Met noordelijke winden wordt WOENSDAG 11 JANUARI v.m. n.m. Breskens 7.57 8.39 Terneuzen 8.32 9.14 Hansweert 9.12 9.54 Walsoorden 9.22 10.04 ZON MAAN op onder op onder Jan. 11 8.45 16.52 2.06 12.52 12 8.44 16.53 3.18 13.24 13 8.44 16.54 4.32 14.01 nu iets koudere maar drogere polaire lucht aangevoerd, waarin naast verspreide opklaringen ook enkele regen- of sneeuwbuien zullen voorkomen. De tempte ra turen komen op een iets lager niveau, behalve in de noordelijke provincies, waar her kwik dinsdag bij 3 4 graden bleef steken. In de nacht van woensdag op donderdag zal tengevolge van uitstraling op de meeste plaatsen lichte vorst voorkomen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Nu en dan zon Opklaringen, maar ook plaat selijk enkele regen- of sneeuw buien. Zwakke tot matige, aan de kust tijdelijk krachtige 'noor delijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1